BURGERLIJKE STAND VAN KUNST EN KUNSTENAARS. BIOSCOOP Nieuws uit Indië. Financïeele berichten AAN ONZE WEEK-ABONNÉS Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA SCHILDERWERK De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 10 MEI 1930 DE VEILING VAN HAVERMAN'S Toevallig was Ik dezen middag in de ge legenheid in het Haugsche Pulchri Studio de voorbereidselen tot deze auctie, die op Dinsdag 13 Mei bepaald is, gade te slaan. Haverman had ook in Haarlem vrienden en bewonderaars, en ik wil daarom gaarne de aandacht vestigen op de expositie van al deze teekcningen. studies, schetsen en schil derijen die Zaterdag, Zondag en Maandag voor iederen belangstellende open staat. Er worden ruim twee honderd nummers aan geboden. waarbij een zeer groot aantal aar dige croquis en krabbels, die vermoedelijk geen groote sommen zullen opbrengen en die voor vrienden en oudleerlingen van der. schilder misschien begeerlijke souvernirs zouden kunnen zijn. De veiling is gearrangeerd door de heeren Niekerk en Tersteeg en een uitvoerige cata logus is verzonden Zulk een artistemmalatenschapsveiling heeft altijd lets van een laatst adieu aan het werk, vooral als men den kunstenaar persoon lijk gekend heeft, en deze dingen uit zijn directe omgeving ook in die omgeving gezien heeft. Nog ééns, voor het laatst, krijgen we een overzicht over wat de schilder gewild eri gezocht heeftbij een portretschilder aLs Haverman is het bereikte al lang bij de eige naars en opdrachtgevers opgeborgen. Maar juist in de dingen die hij achter hielc, de ideeën voor de te maken werken, de eerste aanzetten, de notities, maar ook nu en dan gaaf voleindigde dingen waarvan hij geert afstand kon doen, dat alles te- zaarri geeft, voor wie lezen kan, zulk een zuiver beeld van de beteekenLs eens kunste naars. Natuurlijk zijn er zoo hier een groot aantal vóór-teekeningen naar de portretten van bekende Nederlanders die aan Haver man opgedragen waren. Maar er zijn boven dien zoo veel aardige krabbels, die deze ah leen voor eigen plezier maakte, typische, van kleur zwaar geladen aquarellen uit Sevilla karaktertypeeringen uit Tanger, interessante naakt-standjes en zoo veel meer sprekende herinneringen aan den geestigen, scherpen schilder die Haverman was. Ik geloof niet dat- deze herinneringen duur betaald zullen worden; do tijd rent voort als een bezetene en een paar Jaar dood--zijn brengt vaak grooter vergetelheid dan een paar eeuwen, wanneer de kunstenaar weer de kans krijgt opgegraven en her-ontdekt te worden. Men zal zich. zooals vaak bij die gelegenheden, voor enkele tientjes iets moois, iets authen tieks kunnen bemachtigen ook al omdat er zoo weinig verstandige koopers zijn en een valsche schilderij van Millet gemakke lljker te plaatsen schijnt dan een echte teekenlng van een goed artist zonder wereld- reputatie. Uit mijn notities schrijf ik tenslotte een paar nummers over van zaken die mij speciaal troffen. Eerst dan het doode veulen, een schilderijtje dat ook al op de Haverman expositie in het Leidsch museum voorkwam, en toen hier waardeerend besproken werd- 203. ATELIER-NALATENSCHAP. Dan de twee aquarellen uit Sevilla, die ik al noemde; een paar uiterst zuivere land schappen: een blauwe zee (nr. 38) en een landschap bü Dinant (6), een zeer gaaf stadsgezicht fop Tanger?) een eenvoudig, maar zeer zuiver naaktfiguurtje (nr. 11). Van de portretten is er een der zeer mooie kop pen die Haverman van Jacob Maris maakte en een curieus portret, van Louis Bouwmeester als Voerman Henschel. Er zou natuurlijk nog zeer veel meer uit dien voorraad van honderden dingen genoemd kunnen worden, voor wie in Haverman's werk belang stelt, kan dit memorandum voldoende zijn. Voor een kunstwerk van zeer recenten datum wil ik uw aandacht vragen en ik moet mij daar bij haasten omdat het nog slechts tot Zater dagavond in den boekhandel van de firma Coebergh te Haarlem te zien is. Ik bedoel de complete serie aquarellen en illustraties die een jong artist Jacob Mes, die naar ik meen vroeger in Schoten woonde, gemaakt heeft voor een Leven van de Heilige Elizabeth dat In 1931 gaat verschijnen. Gebruikt wordt de tekst van De Montalembert die de legende van Elizabeth van Hongarije te boek stelde, en de heer Mes, thans kloosterling te Ooster hout en zijn werk als Frère Francois si- gneerend, heeft de pregnante momenten van dat leven in deels veelkleurige, deels mona krome verbeeldingen vastgelegd. Mes, die een jongere vriend van Matthicu Wiegman is, koestert blijkbaar groote bewondering voor het latere puur-religieuse werk van Maurice Denis. Zijn aquarellen zijn kleurig en naïef maar vol charme waarvan niets verloren gaat door de schitterende reproduc ties die op de Parijsche ateliers van Daniel Jacomet er naar gemaakt worden. Vooral voor werk van moderne kunstenaars, wier aantrekkelijkheid juist schuilt in de fijne nuanceering van een zelfde kleur, het uit- wasschen en verloopen van een kleur in heel subtiele gradaties is dat procédé Jacomet, de z.g. coloration au pochoir buitengewoon geëigend. Het is minder wetenschappelijk streng dan de kleurenlichtdruk, vraagt ook van den drukker een artistenhand en ver: edelt vaak nog de origineelen, door daaraan meer gebondenheid, meer samensmelting te verleenen. Natuurlijk moeten echter die ori gineelen de mooie grondqualiteiten hebben en wie een eenvoudig, maar prachtig harmo nieus blad als dat van Maria met de H. Clara en de H. Elisabeth beziet voelt wel dat Frère Francois een artist is. Ons land telt weinig bibliophieleo die zich zulk een prachtwerk veroorloven, maar in Frankrijk en België zal het ongetwijfeld het onthaal vinden waar op het recht heeft. En het is aardig dat ook in de bibliophielen-wereld eens van een ander HolLandsch kunstenaar gerept kan worden dan van de paar die zich op dat terrein naam verwierven, doch de'stille overgave van dit werk missen 7 Mei 1930. J. H. DE BOIS. REMBRANDT THEATER. De regisseur Erich von Stroheim speelt een der hoofdrollen in zijn nieuwste Paramountfilm „De Hu- welijksmarsch". Het bijzonder aantrekkelijke programma ïn Rembrandt Theater voldoet weer van a tot z aan de elschen van den op filmgebied ln Haarlem tegenwoordig zeer verwenden bezoeker Een hoogst interessant nummer is o.a. „Music of all Nations", („songs" van ver schillende landen) een filmpje, dat o.i. nog wel minstens tweemaal zoo lang had kunnen zijn zonder, dat men zou gaan verlangen naar het volgend nummer, zélfs niet, al wist men, wat en vooral hóe het volgend nummer zou zijn, en dat de „Madame Wal ker's 8 London Frolie Girl" is, is een zeer ge lukkige aansluiting. Deze 8 girls dansen en zingen in haar smaakvolle toiletjes, dat het eon lust is. Het meeste succes had Vrijdag avond „het Tinnen Soldaatje". In haar flat- tcuse uniformpje verzoende dat tinnen sol daatje, je met- alle tinnen soldaten. Do hoofdfilm „De Huwelijksmarsch" speelt zich af in Weenen: zooals hier boven reeds gezegd vertolkt Erich von Stroheim. de bekende Paramountregisseur, er de hoofd rol in. hetgeen tegelijk een waarborg is. dat de uitbeelding daarvan first rate is. Het ons Noordelingen zoo romantisch schijnende Weenen heeft met zijn zooveel levendiger en feller levende bevolking altijd een bijzondere bekoring voor ons, de film. daar spelend heeft het bij ons dus al voor de helft gewon nen en deze geluidsfilm verdient dat ten volle, het scenario, de spelers, de omgeving, de muziek, in een woord alles maakt van de Huwelijksmarsch een film die u nog eeni- gen tijd doet nagenieten van het genotene. LUXOR-THEATER. Madge Bellamy in „Bannelingen in Marokko". „Er war einmal ein trcucr Husar" met Grit Haid in de hoofdrol. Elk nummer van het programma dat deze week in bovengenoemd 1 timhuis wordt afge draaid draagt er toe bij een uitstekend ge heel te maken. Het eerste hoofdnummer „Bannelingen van Marokko" speelt, wat het eerste gedeelte betreft, op de vroolijke Broadway en voor het overige in donker Afrika en wel in Ma rokko. Een meisje wordt beschuldigd een moord te hebben begaan en vooral door het aandringen van den procureur-generaal wordt zij veroordeeld. Als zij op weg is naar haar plaats van bestemming weet zij met de hulp van een vriend te ontkomen. Eenigen tijd later komt dc procureur -te weten dat het meisje onschuldig Ls en hij stelt pogingen in het werk om haar te doen terugkeeren. Als zij dit niet doet gaat hij zelf naar Ma rokko om het meisj cweer naar haar woon plaats terug t brengen. Voor het echter zoo ver is moet er nog heel wat gebeuren. In dit nummer valt vtoral te roemen het goede spel van Madge Bellamy als Alice Carroll. Ook de overige medewerkenden waren goed. „Es war einmal ein treucr Husar". Nu. de huzaar die in dit werk bedoeld wordt, is wel trouw en niets kan hem het geloof in zijn uitverkorene ontnemen. De geschiedenis is opgebouwd naar het bekende lied en van die bekendheid maakt vooral de muziek een dankbaar gebruik, zeer tot genoegen van de fcozockers. Men heeft een geschiedenis ge maakt die door het publiek gunstig wordt ontvangen. De Duitsche reisjes brengen ons naar eeuwenoude Duitsche steden. Op het tooneel: „White and Rose". Een variété-nummer dat een reusachtig succes had. Niet één keer maar herhaalde malen werden de artisten teruggeroepen. Ook het Luxor-Nieuws was goed. Over de muziek is reeds iets gezegd. De populaire wijsjes vielen in den smaak. De groote geluidsfilm „Die Nacht gehort Uns". De hoofdfilm ,Die Nacht gehort uns"" vin den onze lezers uitvoerig beschreven op de eerste pagina van „De Zaterdagavond". Wat het bij programma aangaat vermelden wij in het bijzonder het allergeestigste tee- kenfilmpje, en het cabaretnummer. Dit wordt uitgevoerd, door den man die zich noemt „King Repp". Hij werkt tegen een fantas- tisch-futiristische achtergrond, waarvoor hij. als een groteske vorst, op een zonderlinge troon zetelt. Deze monarch van het variété, ontpopt izhe. als hij zich van zijn koninklijke attributen heeft ontdaan als een buitenge woon goed jongleur, die in zijn genre weer eens iets geheel nieuws laat zien. Het publiek was opgetogen over Kii\g Repp's prestaties. SHANGHAI—BATAVIA PER RADIO Een Aneta-telegra» uit Batavia d.d. 7 de zer meldt, dat de radioverbinding Shanghai- Weltevreden dien dag werd geopend onder gelijke tarieven als geldend langs den kabel. SLAPTE IN DE INDUSTRIE Anet-a meldt uit Soerabaja, dat ingevolge de ingetreden malaise een groote slapte in het bedrijf der machinefabrieken heerscht. Enkele fabrieken werken op halve kracht, andere passen het tweeploegenstelsel toe. Een machinefabriek is overgegaan tot het ontslaan van een deel van het personeel. VOLHARDENDE KOLONISTEN. NAAR N.-GUINEA TEGEN HET VERBOD IN. Aneta seint uit Soerabaja: Niettegenstaande de door den gouverneur der Molukken uitdrukkelijk gehandhaafde bezwaren besloot het bestuur van de Ver- eeniging Kolonisatie Nieuw Guinea toah zijn plannen in zake de verdere uitzending van kolonisten door te zetten. In verband met de beslissing van het bestuur zullen 15 Mei e.k. 20 kolonisten vertrekken, die zich voor- looplg te Manokwari zullen vestigen. DIVIDEND GISTs EN SPIRITUSFABRIEK. In de algemeene vergadering van aandeel houders van de Gist- en Spiritusfabriek is het dividend vastgesteld op 24 pet. Het personeel ontvangt, een z.g. arbeids- dividend van 15 6 pot. over het in het afge. loopen jaar genoten loon. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. de Haas en J. G. van Es sen; F. W. Hussung en Th. Tafelmaeier; P Kranendonk en A. Bleeker; S. Van der Wal en J. M. Wijnands. Getrouwd: J. P. Dekker en H. Gorter. Bevallen- A. M. KlousBrinkmans z. A. H. van Wijk—de Brufjn d. A. M. Wijshake— van Leeuwen z. T. Smitvan der Plas z. G. Eversde Leeuw d. Overleden: P. M. Bleeker, 20 j., ongeh. M. J. Schoonenberg, 26 j., ongehuwd; J. van Beelen, 57 j., gehuwd met E. Spaanderman. HAARLEMMERMEER. Bevallen: C. E. Faasvan der Stelt d. Z. M. WillemenSpaargaren d. A SnaterseSpruï- I tenburg d. T. van WijkRitskes d. R. C. SmitBarendregt d. E. GrootaertRobijn z. G. A. Tijssenvan Es d. D. van der Luit Sappee d. J. P. van VeenDierkx d. J. Boe lensvan der Kool d. J. M. de Leeuwde Krijger, zoon; A. RouobsBokhorst z. T. Koppenolvan der Neut d. H. Honingde Reuver, d. J. KolffVroege d. H. Knibbev. Wijk z. E. M. Tichelaarv. d. Weele d. Ondertrouwd: A. J. Cuvelier en C. Bras, N- de Koning en P. van Oudheusden, P. G. L. Hegener en J. M. Schaap, L. J. Noordam en M. Roos, Gehuwd: M. Schreurs en C. E. Duwel, C. Berrevoets en M. van der Wal, A. Mulder en G. Bakker, A. J. Vervaart en J. C. v. Steen, L. Groenewoud en H. de Jong, J. van Strien en T. Met. J. Vogelaar en J. Struik, J. J. Meijer en N. Dol. Overleden; Pieter van Maasdam, 80 j., echtgen. van G. Konings; Petrus Blokker, 81 j., wedr. van W. Winters. Wij vestigen er de aandacht op dat de courantenbezorgers verplicht zijn op Woensdag de abonnementsgelden af te rekenen, ook van die abonnementen waarvoor zij het abonnementsgeld nog niet hebben ontvangen. De bezorgers zijn niet verplicht abonnementsgeld te goed te houden. Wij roepen daarom gaarne de welwillende medewerking in van*hen die per week geabonneerd zijn, om door betaling op Maandag of Dins dag vlotte afrekening mogelijk te maken DE ADMINISTRATIE Alwaki p 7 Mei Teneriffe, Buenos Aires n. Rotterdam. Arendskerk p. 9 Mei 7 u.-Ouessant, Rot terdam n. Australië. Ameland p. 8 Mei Dover, Burma n. Rot-, terdam via Nordenham. Aldabi p. 9 Mei Gibraltar, Beira n. Rotter- •dam. Borneo p. 8 Mei Perim, Batavia n. Am sterdam Barneveld 7 Men van Valparaiso n. Amij sterdam. Boskoop 7 Mei te Guayaquil van Amster dam. Bali 7 Mei van Batavia n. Rangoon. Baralt 7 Mei te Colon. Baloe 8 Mei van Singapore n. Los Ange les. Commewijne 8 Mel van Madeira n. Lissa bon, Paramaribo n. Amsterdam. Drechtstroom 5 Mei van Grand Bassam n. Liberia, W.-Afrika n. Amsterdam. Deli 8 Mei 24 u. te Suez, Batavia n. New- York. Drechterland 8 Mei van Rio de Janeiro, Amsterdam n. Buenos-Aires. Edam 8 Mei v.m. te Havana, Rotterdam n. New-Orleans. Grotius p. 8 Mei Perim, Batavia n. Am sterdam. Gemma 8 Mei van Colombo, Japan n. Rot terdam. Gaasterland 9 Mei te Takoradi, Amsterdam n. W.-Afrika. Heemskerk 9 Mei te Amsterdam van Ham burg. Indrapoera 9 Mei van Singapore, Bata via n. Rotterdam. Jagersfontein 8 Mei van P. Elizabeth n. D. Londen. Johan van Oldenbarnevelt 9 Mei 12 u. 30 m. van Amsterdam n. Batavia. Kambangan 9 Mei te Marseille, Batavia n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden 8 Mei van Co lombo, Amsterdam n. Batavia. Kinderdijk 7 Mei n.m. te Seattle, Pacific- kust n. Rotterdam. Koudekerk p. 9 Mei vjn. Ouessant, Bom bay n. Rotterdam. Kertosono p. 9 Mei 10 u. Dover, Rotterdam n. Batavia. Kambangan 8 Mei van Genua, Batavia n. Amsterdam. Madoera p. 8 Mei Lizard, Batavia l.v. Liver pool n. Amsterdam. Moesi m.b. p. 8 Mei Madioen, Rotterdam n. Batavia. Moerdijk 7 Mei te Cristobal, Antwerpen n. Pacifickust. Pollux p. 8 Mei Madeira, Amsterdam n. W.-Afrika. Phrontis 7 Mei van Perim, Batavia n. Am sterdam. Radja 8 Mei te Batavia van Amster dam. Randfontein 8 Mei van Dar-es-salaam n. Lindi. Rijperkerk 8 Mei te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Rhea 7 Mei van Sanchez n. Havre en Amsterdam. Stuyvesant 8 Mei van Curacao n. P. Ca- bello. Schiekerk 9 Mei te Antwerpen, Rangoon n. Rotterdam. Sitoebondo 8 Mei te New-York van Bata via. Tapanoeli 9 Mei te Londen, Batavia n. Rotterdam. Texel 8 Mei 22 u. van Gibraltar, Burma n. Rotterdam Tjerimai 8 Mei 15 u. te Marseille, Rotter dam n. Batavia. Tabanan 9 Mei v.m. te Rotterdam van Batavia. Tjikarang 8 Mei van Sjanghai naar Ba tavia. Tjibadak 7 Mei van Batavia naar Hong Kong. Tobelo m-b. p. 9 Mei Pantellaria, Rotter dam n. Batavia. Tosari m.b. p. 8 Mei Algiers, Rotterdam j. Batavia. Togian m.b. 8 Mei middagbestek 7 gr. 20' N. en 39 gr. 36 O. Rotterdam n. Batavia. Tohiti m-s. p. 8 Mei Oran, Rotterdam n. Batavia. Texe 1st room 7 Mei van Kotonow n. Duala, W.-Afrika n. Amsterdam. Telaman 8 Mei te Hamburg van Am sterdam. Van Swoll 10 Mei van Rotterdam te Ba tavia verw. Vesta 9 Mei te Hamburg van Bremen. Veendijk 9 Mei v.m. van Port-Said, Ran goon n. Rotterdam. Van Heutz 7 Mei van Hong Kong. Zosma 8 Mei te Sjanghai, Japan n. Rotter dam. Kota Gede p. 9 u. 13 Perim, Rotterdam ma n. Rotterdam. Bandoeng 9 Mei 14 u. van Hamburg, Bur- n. Batavia. ZONDAG 11 MEI HILVERSUM 1071 RL 9.00 VA..RA. Berichten omtrent Postdui- venvluchten. 9.05 V.AJLA. de Wit: „Wat moet men doen om postduïvenhouder te worden". 9.20 V.A.R.A. Orgelspel door Joh. Jong. 9.45 VJiJLJi. Mededeelingen van het Reissecretariaat van het Instituut voor Arb. Ontwikkeling. 9.48 VA.RA. H. Heijenbrock: „Wat de mensch dankt aan het dier". 10.15 V-A.RA. Mej. C. P. v. Asperen v. d. Velde: „De Moederdag". 10.30 V-AJRA.. Tweede open bare les voor Muziekminnende leeken, door Hugo de Groot m. m. v. het V.A.RA.-orkest. 12.01 Dr. C. H. Sluiter: „Kolloïden, de reuzen onder de Moleculen" 12.40 Concert. A.V.R.O.- Octect. 2.00 A.V.R.O.-Boekenhalfuurtje. 2.30 Concert door het Omroeporkest. 3.15 „Om het Kampvuur". Kampeerliedjes door jon gens en meisjes van de Kampeerclub der H. B. S. te Den Haag. Inleiding: Dr. G. Brouwer Pianobegel.: Mevr. Jo Brouwervan Zanten 3.45 Vervolg concert Omroeporkest. 4.50 Gra- mofoonpL In de rustpoos: Sportuitsl. 5.00 (golfl. 298 M.) VA.RA Gramofoonpl.. 5.15 V1R.A. Kinderuurtje. 6.30 V.P.R.O. Wijdings uur uit de studio. 8.01 A.VE.O. Aansl. Con certgebouw te Amsterdam. Beethoven- cyclus. Het Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg. In de pauze Pers- en sport nieuws. Causerie door H. Rutters over .Beet hoven". Daarna Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.25 N.C.R.V. Morgenwijding. 9.55 K.R.O. Klokgelui. 10.00 K.R.O. Hoogmis vanuit de St. Janskerk te Roosendaal. 1.45 K.R.O. Gra mofoonpl. 12.00 K.R.O. Tijdsein. 120.1 K.R.O. Vervolg gramofoonpl. 12.20 K.R.O. Toespraak door den K.R.O.-voorzitter. 12.30 K.R.O. con cert door K.R.O.-trio. 1.30 KR.O. Godsdienst onderricht. 2.00 Herman de Man: Nova et Vetera van Mgr. Dr. Hensen. 2.30 K.R.O. Concert door het Kon. Muziekkorps uit Den Bosch. 4.15 K.R.O. Ziekenlof. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Ooster- kerk) te Utrecht. 7.30 K.R.O. Pater A. J. Win kel O. P.: „Het wonder der openbaring is in haar hoogste uiting het wonder der verlos sing in en door Christus, den Zoon van God, in wien de bovennatuurlijke openbaring haar afsluiting heeft gevonden". 7.55 K.R.O. Voet- baluitsl. 8.05 K.R.O. Concert door K.R.O.-or- kest. Mej. Lily van Elk (piano), mej. Caro line Castendijk (mezzo-sopraan). 9.30 ca. K.R.O. Persber. 10.45 K.R.O. Epiloog door Klein Koor. DAVENTRY, 1554.4 M. 2.20 Kerk-cantate no. 78 van Bach. 3.15 Kinderuurtje. 3,35 Concert. Kwintet, T. Kin- niburgh (bas). 4.50 Piano-recital door Mar guerite de Pachmann. (Mme Labori). 5.20 Lezing. 7.15 Kerkdienst. 8.05 Liefdadigheids- oproep. 8.10 Nieuwsber. 8.28 Concert. Orkest, H. Nash (tenor). 9.50 Epiloog. 10.00 The Si lent Fellowship. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 11.50 Gewijde muziek. 12.20 Gramofoonpl. I.20 Gramofoonpl. 3.50 Gramofoonpl. 5.20 Parijsche avond. 5.50 Dansmuziek. 6.50 Cir cus Radio Paris. 7.20 Concert. Orkest en so listen. 8.50 Concert. 9.20 Concert. LANGENBERG 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 6,50 Orkestconcert. 8.25 Evangelische Morgenwijding. 10.50 Gramo foonpl. 11.50 Orgelspel door Jac. Menzen. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Orkest en bariton. 4.50 GramofoonpL 7.20 „Hoheit INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VRAAGT VOOR UW BINNEN- EN BUITEN FIRMA J. HEYDANUS Zn KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rc T«L 11361 tm 8—12 m 1H—5. ZaUrd. 8—1 tarnx Walzer*. Operette m 3 bedrijven van L. Ascher. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 3.20 Verslag van den votbalwedstrijd Bel giëIersche Vrijstaat. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Gramofoonpl. 7.35 Kamermuziek. Na afloop: Gramofoonpl KALUNDBURG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. Orkest en zang. 7.20 „Familien Hansen". Blijspel van Jens Locher. 7.35 Concert. Orkest en vocaal kwartet. 9.05 Concert. Orkest en solisten. 10.05 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 5.50 Lezing. 6.20 Orkestconcert. Klokgelui. 7.20 Lezingen. 8.10 Morgenwijding. Klokgelui. 9.25 Lezingen. 10.50 Orgelconcert. 11.20 Or kestconcert. 1.20 Lezing. 1.50 Solisten-con cert. Sopraan en piano. 2.50 Gramofoonpl. 3.20 Berlijnsche tooneel. 5.20 Concert. Kwin tet. 5.50 Lezingen. 7.20 Concert, bariton en piano. 7.50 Orkestconcert. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. G1M0© - M©©®S SPECIALISTEN TEL. 14609. KONINGSTR. 27 PHILIPS- EN „ERREM 3" TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 12 MEI HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert. A.V.R.O.- Kwintet. 2.00 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.45 Aansl. van het Rembrandt Theater te Amsterdam. 5.00 Kinderuurtje. 6.01 Gramo foonpl. 6.30 Koersen. 6.45 A.VJt.O.-Tooneel- halfuurtje. 7.15 J. B. Strengen: De Walvisch- vangst voorheen en thans. 7.45 GramofoonpL 8.01 Klassiek concert. Gramofoonpl. 8.45 G. F. H. Giesbergen: „Over de internationale teekens in de spoorboekjes". 9.00 Concert. Omroeporkest, Hélène Cals (sopraan). 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. 11.00 Gra mofoonpl. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. (uitsl. NCRV.-Uitz.) 8.15 Morgenconcert. 10.30 Korte Zieken- dienst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 12.00 Politieber. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart. 2.35 A. J. Herwig: „Het planten van Dahlia- stekken en de behandeling van Dahlia's". 3.15 Knipcursus. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Con cert Mevr. Dina Becht (sopraan en declama tie). Hr. W. P. Tump (viool). Mevr. Betsy van Bloppoel (uiano). 6.30 P. van .Rensen: ,,'sMenschen begin, Midden en Einde" van Jan Luyken. 7.00 Voor de Rijpere Jeugd. 7.45 Politieber. 8.00 Uitzendavond. Sprekers: Ds. J. C. Koningsberger: „Het Evangelie en de Stadsjeugd" en een spreker namens de Ver een voor Volkenbond en Vrede. Muzik. medew. van het Chr. Radio-orkest. 10.00 ca. Persber. DAVENTRY, 1554.4 ML 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Or gelspel door E. T. Cook. V. Thackeray (alt). 12.35 Concert. Orkest. 1.20 Uitz. voor scholen. 2.40 Dansmuziek. 3.35 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Nieuwsber. 6.00 Viool-recital door E. Kersey. 6.20 Lezing. 6.45 Fransche les. 7.05 Vaudeville. 8.45 Lezing. 9.0 „Intimate Snapshots" van Lance Sieve- kinf. 9.50 Dansmuziek. 10.20 Dansmuziek. 10.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 11.50 Gramofoonpl. 3.05 Orkestconcert. 7.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 6 50 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Con cert. Orkest en sopraan. 4.50 Concert. Orkest en alt. 7.20 Orkestconcert. 7.50 .Drauss' ist alles so prachtig". Meiviering. Orkest, madri gaal koor en solisten. 8.50 Oude volksdansen. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. BRUSSEL 508.5 M. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Trio-concert. 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Concert. Orkest en vocale soliste. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.55 Orkestconceht. 7.10 Herdenking van den dichter Jeppe Aak- jaer. Spreker, declamator en vocale solisten. 8.30 Cello-recital door Rud. Dietemann. 8.55 Voordracht. 10.00 Piano-recital door G. Se- ligmann. ZEESEN 1635 M. 5.50 Lezingen. 11.50 Gramofoonpl. 12.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonpl. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert.. 4.50 Lezingen. 7.20 Concert. So praan en plano. 7.50 Her-uitz. Concert van Budapest. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Aan boord van het drijvende sigarenkistje heerscht groote vreugde wanneer de hcoge zeeboot er recht op toe komt stevenen en die vreugde wordt nog grooter als de kinderen zien, dat er een boot gestre ken wordt. Wc zullen vragen of ze ons op sleeptouw nemen, stelt Gcrrit voor, en ons wat eten verkoo- pen. Want aan die vischjes heb ik toch niet genoeg gehad. Een warm kopje thee met een beschuitje zou ik wel lusten, stelt Dirkje voor. En een paar boterhammen met appelstroop ook wel, meent Dicky. Daar is de boot al bij het sigaren kistje. Hallo! roept Peter, Hallo! schreeuwt Gcrrit terug. W:aar gaan jullie naar toe? Reisje om de wereld maken Is het wel pluis in je bovenverdieping? Zoolang dc auto niet gaat lekken is alles ia orde Waar komen jullie vandaan? Van Volvcttcndam En wat woiicn jullie nou? Dat u ons op sleeptouw nam.... En wat eten en drinken verkoopt, roept Dirkje er bij. Een mooie onderneming, pruttelt Pcfer. maar bij gooit Gerrit toch een lijn toe en zoo wordt de auto naar de groote zceboot gesleept.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10