STADSNIEUWS DE WEG TOT HET HART LETTEREN EN KUNST MUZIEK HAARLEMS DAGBLAD ZATERDAG 10 MEI 1930 DERDE BLAD. DE UITBREIDING DER ZIEKENHUISVERZEKERING. VOOR FONDSLEDEN EN BETER GESITUEERDEN. Bij de behandeling van de gemeente-be- grooting voor 1930 hebben B. en W. toege zegd te zijner tijd mededeeling te zullen doen van het resultaat der onderhandelingen met de ziekenfondsen betreffende uitbrei ding der verzekering voor verpleging in zie kenhuizen en andere inrichtingen en den Raad ter beslissing voor te leggen welke voorwaarden in.de toekomst voor deze ver zekering zullen gelden. Aan die toezegging gevolg gevende deelen B. en W. mede, dat Bij met de ziekenfondsen tot overeenstem ming zijn gekomen betreffende de voorge nomen uitbreiding. De verzekering, die tot nu toe alleen gold ▼oor de ziekenhuizen in deze gemeente, zal worden uitgebreid tot verpleging in het parkherstellingsoord of daarmede naar het oordeel van B. en W. gelijk te stellen inrich tingen, Brederodeduin, sanatoria voor tuber culose, kinder herstellings- en vacantiekolo- nies en gestichten voor ongeneeslijken. De daarvoor aan de gemeente te betalen pre mie bedraagt 7 cent per week, de zieken fondsen ontvangen 1 cent per week voor administratiekosten en bodeloon. Tot de ver zekering kunnen zonder keuring toetreden ingezetenen, leden van een ziekenfonds, be neden den leeftijd van 50 jaar. Over de toetreding van personen boven dien leeftijd wordt in elk afzonderlijk geval beslist. Van de verzekering zijn uitge sloten ongehuwden, die een inkomen hebben van meer dan f 2100, en gehuwden of kost winners met een inkomen van meer dan f 2700. Het bedrag van f 2700 wordt verhoogd met f 100 per kind beneden den leeftijd van 18 jaar tot ten hoogste f 2000. Uitgesloten zijn bovendien minderjarigen, wier ouders geen ingezetenen zijn of krachtens hun in komen niet tot de verzekering kunnen worden toegelaten, benevens personen van een andere nationaliteit. In bijzondere ge vallen kan hierop uitzondering worden gemaakt. De verzekering geldt eveneens voor inwonende kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar, wier ouders of wettelijke verzor gers verzekerd zijn. Alvorens definitief hun standpunt te bepa len, hebben de fondsen een onderzoek inge steld bij hunne leden ten einde na te gaan of bij uitbreidnig op deze voorwaarden, op voldoende deelneming kan worden gerekend. Uit dat onderzoek bleek dat 72,6 pet. van de thans verzekerde leden zich bereid ver klaarden om tot de nieuwe regeling toe te treden, 20.8 pet. geen antwoord hebben in gezonden en slechts 6.6 pet. niet bereid wa ren. B. en W. beschouwen dit resultaat als zeer 'gunstig en stellen den raad daarom voor hen te machtigen met de fondsen een over eenkomst aan te gaan op de aangegeven voorwaarden. B. en W. vervolgen ln hun schrijven aan den raad: „Ten aanzien van de verzekering van per sonen, die wegens hun inkomen geen lid kunnen zijn van een ziekenfonds, zijn wij tot de overtuiging gekomen, dat wij daarbij niet van de bemiddeling der ziekenfondsen kunnen gebruik maken. Deze verzekering zal dus, wil zij tot stand komen, moeten ge schieden door de gemeente rechtstreeks. Het ligt in ons voornemen om zoo hier voor voldoende belangstelling blijkt te be staan, de verzekering open te stellen voor in komens van f 2000, tot f 4000 en van f 4000 tot f 5000, tegen een premie van resp. pl.m. 25 centen pl.m. 30 cent per week. Daar de kosten van verpleging door de premies ge dekt moeten worden en het anderzijds niet ln de bedoeling ligt uit deze verzekering voor de gemeente eenig voordeel te trekken, moet de taak van de gemeente te dezer zake worden beschouwd als zuiver bemiddelend tusschen de verzekerden en de medici en ziekenhuizen. B. en W. verzoeken den raad hen te mach tigen om tot deze verzekering over te gaan. CHRISTELIJK LYCEUM. Het mondelinge eindexamen der af deeling H.B.S. A wordt gehouden op Donderdag 19 en Vrijdag 20 Juni. Tot gecommitteerden zijn onder goedkeuring der regeering benoemd de heeren: A. G. C. Engelgeer, hoofd van den accoun tantsdienst der Rijks Directe Belastingen te Haarlem; Jhr. dr. M. F. van Lennep, Emeritus-pre dikant te Bentveld; Mr. W. de Rijke, advocaat en procureur te Haarlem; Prof. dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. FEUILLETON Naar het Engeïscb, door J. VAN DER SLUYS. 37)) W* „Nu! Ze had gelijk, volkomen gelijk. Al leen gebeurt het wel eens dat het slot een beetje roestig is en dan kan de sleutel niet zoo gemakkelijk omgedraaid worden. Maar open gaat de deur tenslotte toch en als je naar binnen gaat dan vind je een stuk van het paradijs.' Hilary, slank en bekoorlijk zooals ze daar tegen den schoorsteenmantel leunde, keek met oogen, groot van verbazing op de spreekster neer. „Je moet niet denken, dat ik gek gewor den ben", stelde mevrouw Derfield, die haar verwondering zag. haar gerust. „Maar Ik ben zoo boordevol van geluk, dat ik niet als een normaal mensch kan praten, geloof ik. En je behoeft me ook niet te vertellen dat ik te oud ben om zoo gelukkig te zijn. Dat is onzin!" Ze dempte haar stem en keek weer droomerig in het vuur „Miles Harding.." „O tante Anstice!" Hilary knielde naast den grooten fauteuil en vlijde haar hoofd tegen haar tante aan. .Heeft hij eindelijk ontdekt dat u de grootste snoes op de we reld bent?" „Iets dergelijks!" antwoordde Anstice met een vleug van haar gewonen humor. En toen weer ernsti: „Werkelijk, ik had nooit gedacht dat hij zooveel lieve dingen zou kunnen zeggen. Zie je Hilary, hij had een grooten muur van trots om zich heen ge bouwd. Net als jouw Tony, maar toen hij cr DE COMMISSIE VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. DE SAMENSTELLING. Ingevolge het bepaalde bij de verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 19 Maart jX, doen B. en W. aan den raad, ter benoeming van één lid voor elke vertegenwoordiging in de Commissie inzake lichamelijke opvoeding een voordracht toekomen, opgemaakt in overleg met de betrokken sportorganisaties, luidende als volgt: a. de Haarlemsche Voetbalbond: 1. A. van der Aart, 2. Ch. Boeree. b. de Haarlemsche Zwembond: 1. Dr. M. J. Huizinga, 2. H. G. Jager. c. de Haarlemsche Cricketbond: 1. Mr. F. A. Davidson, 2. F. C. Jaski. d. het District Haarlem van den NederL Lawn Tennisbond: 1. A. M. Tyssellng, 2. Dr. Th. de Crauw. e. de gezamenlijke Haarlemsche roei- en zeilvereenigingen: 1. Ir. P. C. van Niftrik, 2. M. van Breemen. f. de gezamenlijke Haarlemsche hockey- vereenigingen: 1. R. Mulder, 2. H. Houtman. g. de Kennemer Turnkring: 1. J. Hop, 2. R. Verwers. h. de Haarlemsche Athletiek Vereenigi- ging .Haarlem": 1. H. A. van der Mey, 2. G. Hillebrand. i. de Haarlemsche Korfbalbond: 1. J. F. H. Pruschen, 2. F. A. Slikker. j. de Nederl. Bond voor Lichamelijke Op voeding, Afd. Haarlem: 1. Dr. W. E. Merens, 2. M. Mauritz. k. de Vereeniging van Leeraren en On derwijzers in de Lichamelijke Oefening in Nederland, Afd. Haarlem: 1. J. Admiraal, 2. J. J. Bongertman. L de NederL Arbeiders Sportbond, Afd. Haarlem: 1. F. C. Gies, 2. Mevrouw P. J. M. Kramer. m. de R.K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding te Haarlem: 1. L. F. Esser, 2. H. J. van Tol. n. de gezamenlijke Haarlemsche Prot. sportorganisaties: l. D. C. van Alewijk, 2. Mejuffrouw C. ten Boom. Voorts stellen B. en W. den raad voor over te gaan tot benoeming van drie leden dier commissie, die tevens lid zijn van den Raad. Als lid-voorzitter hebben B. en W. aange wezen den heer W. Roodenburg, Wethouder van Onderwijs. HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. B. en W. deelen den Raad mede, dat het hun college wenschelijk voorkomt enkele wij zigingen aan te brengen in de ontwerp-ver- ordeningen inzake reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. Zij stellen voor, deels ter inwilliging van een verzoek van den Armenraad en deels om nog naar voren gekomen practische redenen: 1. Wat betreft de Verordening voor den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon (blz. 2) art. 4 aan te vullen met de zinsnede: „Het onderzoek geschiedt zooveel mogelijk door den Armenraad." art. 7, eerste alinea aan te vullen en te lezen als volgt: „Het toezicht op hen, die ondersteuning ontvangen, wordt opgedragen aan daartoe aangewezen ambtenaren, voor welk doel contróle-rapporten van den Armenraad kunnen worden opgevraagd." 2. Wat aangaat het Reglement voor het uitbesteden door Burgemeester en Wethou ders van behoeftigen in gezinnen en gestich ten (blz. 6 e. v.): art. 3 te doen vervallen. art. 17 te wijzigen en te lezen: „De voor de verpleging te betalen vergoe ding, bij de te sluiten overeenkomst voor elk geval te bepalen, zal door den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in driemaande lij ksche termijnen worden voldaan." de artikelen van dat reglement met in achtneming van het vorenstaande te ver nummeren en voor de aanhaling van de „ar tikelen 6 tot en met 16" in het tegenwoordig art. 5 te lezen „artikelen 5 tot en met 15", ONDERWIJS. De heer C. van Baaren, onderwijzer aan de lagere school 15, verzoekt wegens zijn be noeming te Heemstede, eervol ontslag tegen 1 Juli. B. en W. stellen voor mej. S. Kammlnga Bruyn te Enkhuizen te benoemen tot hoofd der school voor voorbereidend L.O. No. 1 (voormalig Barbara-gasthuis in de Jans straat.) in slaagde om er over heen te klimmen of om hem af te breken, of toen hij een sleutel vond om een deur in dien muur te openen, ik weet niet precies wat het was, toen ont dekte hij, dat er achter dien muur een schat van liefde en teederheid verborgen was". „Was hij eerst te trotsch om iets te zeggen" vroeg Hilary langzaam. „Veel te trotsch maar ik Ik heb hem aan het verstand gebracht dat trots een heel dwaas en overbodig ding is." „Hoe hebt u dat gedaan?" Hilary zat nu op den grond en leunde tegen de knieën van haar tante. „Ik wou dat u mij het recept kon geven, misschien kon ik Tony ook wat van die medicijn geven!" „Misschien misschienAnstice sprak op aarzelenden toon „misschien heb ik mij wel gebukt om te kunjjen overwin nen! Maar het was de eenige manier. Ik kon toch niet toezien hoe hij voor een her senschim zijn eigen leven en het mijne be dierf. En toch toch kon ik hem de volle waarheid niet vertellen „De volle waarheid?" „Wel, dat als hij zijn trots niet overwon, hij mijn hart zou breken. Zoo onvrouwelijk om hem dat te zeggen, kon ik toch niet zijn, zelfs op gevaar af dat „Dat er twee levens vernield waren!", riep Hilary verontwaardigd. „Ik geloof niet dat het onvrouwelijk is om de volle waarheid te zeggen. Ik geloof dat de waarheid zeggen veel beter is dan er-om-heendraaien. En als lk Tony ooit van zijn trots zal eenezen, zal het door de volle waarheid zijn!" HOOFDSTUK XXIL DE VOLLE WAARHEID. „Ik wil er niet meer over praten. Het spijt DE SALARISSEN DER DIRECTEUREN. OPNIEUW OP DE LANGE BAAN? Eenige weken geleden hebben wij mede gedeeld, dat door leden der sociaal-demo cratische raadsfractie een voorstel ingediend was, om over te gaan tot verhooging van de salarissen van verschillende directeuren en hoofden van dienst. Het indertijd door B. en W. Ingediende voorstel was daarbij over genomen, uitgezonderd enkele functionaris sen wier salaris inmiddels reeds verhoogd is. Toen dit voorstel door de soc.-democraten werd ingediend werd vrijwel als vaststaand aangenomen, dat daarvoor een meerderheid in den raad gevonden zou worden, te meer omdat het bewuste voorstel van B. en W. slechts met een zeer kleine meederheid ver worpen was. Nu wordt ons evenwel verzekerd, dat sindsdien een verandering in de situatie ge komen is. Er zijn verschillende leden zoowel bij de rechter- als bij de linkerzijde die niet genegen"zijn om de salarissen van verschil lende directeuren en hoofden van dienst te verhoogen, zoo van te voren niet zeker is, dat ook de loonen van de gemeentewerklied _n en de politie-agenten verhoogd worden. Uit ons bericht in het nummer van Donderdag weten onze lezers dat in verband met die plannen moeihjkneden gerezen zijn. Het moet daarom niet onwaarschijnlijk geacht worden, dat het voorstel tot verhoo ging van de jaarwedden van de directeu ren en hoofden van dienst voorloopig weer wat op de lange baan geschoven zal wor den. Nu de personeelsformatie voor ambtenaren een feit geworden is, moeten B. en W. ook nog met een voorstel komen om een salaris vast te stellen voor enkele ambtenaren, die bij deze formatie in een hoogere salarisklasse zijn ingedeeld, dan die der adjunct-direc teuren, waarvoor het salaris bepaald is op f 5200f 6000. Het is nog niet bekend hoe hoog B. en W. dit salaris willen voorstellen. MUURKANKER. Het bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bij bel te Haarlem deelt mede, dat de gang- Iambrizeeringen in de school aan de Bafce- nessergracht tengevolge van muur kanker? die zich boven het plint vertoont, in verval zijn geraakt. Opnieuw bepleisteren is niet doeltreffend, daar na eenigen tijd de oude verschijnselen van muurkanker weer aan den dag treden. Ook tegels zijn in dit geval niet afdoende. De architect van het bestuur, de heer J. C. Slagter te Haarlem, adviseert, de lambrizee- ringen te doen bekleeden met Fortoliet, een nieuw materiaal, dat reeds in een andere school met succes is aangebracht en waarbij de leverancier de noodige garantie aanbiedt. Overeenkomstig artikel 72 der Lager On derwijswet 1920 verzoekt het bestuur den raad voor deze vernieuwing van lambrizee- ringen benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. N.V. NOORD-HOLLANDSCHE EXPLOITATIE MIJ. In het bericht in ons nummer van Don derdag betreffende hét dividend van de N.V. Noord-Hollandsche Exploitatie Mij. is vóór Exploitatie Mij. het woord „Noord-Holland- sche" uitgevallen. DE OUD-HAVENMEESTER M. E. J. KR1ENS 80 JAAR. De oud-havenmeester-inspecteur 'der markten te Haarlem, de heer M. J. E. Kriens zal op 15 Mei a.s. zijn 80sten verjaardig vie ren. Hij is op de Kweekschool voor de Zee/aart opgeleid, doorliep alle rangen bij de Kon. Ned. Marine onder dien van officier en werd tenslotte als opperschipper gepensionneerd. Daarop heeft hij eenige, jaren de functie van Havenmeester te Harlingen vervuld, om ten slotte de betrekking van Havenmeester-in specteur der Markten te Haarlem te aan vaarden. BANKETBAK KERS TEGEN DE WINKEL SLUITINGSWET. Ook de Ned. Banketbakkersvereeniging heeft aan de Eerste Kamer een adres gezon den, waarin wordt gewezen op de schade, die de Winkelsluitingswet aan de banketbakkers zal berokkenen. Naar het inzicht der vereeniging kan geen enkele grond aangevoerd worden, die den wetgever recht geeft de bestaansvoorwaarden van den banketbakker op zoo'n verregaande wijze te beperken als door het in behande ling komende wetsontwerp wordt gedaan. mij, tante Alice, dat ik het niet met u eens kan zijn, maar ln geen geval praat ik er noa verder over. Tony's lippen verstrakten en uit ervaring wist juffrouw Dunbar dat, als Tony zoo keek, er niets meer met hem te beginnen was. Tante en neef waren na de lunch nog een poosje in de huiskamer blijven zitten en juffrouw Dunbar had een poging gewaagd, om het gesprek op Hilary te brengen, maar het noemen van haar naam alleen was al voldoende om Tony volslagen onhandelbaar te maken. „De discussie is geslotei", zei hij norsch, terwijl hij de asch uit zijn pijp klopte. „Het is nutteloos om er verder nog een woord aan te verspillen; dus begint u er maar niet meer over." Eenige minuten was het stil en toen be gon Tony op geheel anderen toon: „Ik heb vandaag een eigenaardlgen brief gehad, ik weet niet wat ik er van denken moet. Leest u hem eens, tante Alice en zeg dan eens wat u me raadt. Hij overhandigde haar een brief en zij las het getypte epistel tweemaal over voor ze haar meening te kennen gaf. „Het is waarschijnlijk van Iemand die van je gehoord heeft of je werkKn die per soon is de mecnlng toegedaan dat jij en jij alleen in beeld kunt brengen wat hij ver langt.' „Hm", liet Tony hooren, „maar ik vind het zoo'n grappig Idee. HU nam den brief van Juffrouw Dunbar en las langzaam hardop: „Geachte Heer, De nieuwe eigenaar van „Heidezicht" dat, als wy ons niet vergissen, niet ver van uw atelier afligt wil een schilderij ge maakt hebben van de helde, zooals men KON. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP". Vocaal Jubileum-Concert. In de reeks vreedzame wedstrijden, waar de prijzen niet uit eermetaal, doch uit der. bijval der hoorders en. nog meer. uit de wederzijdsche blijken van waardeering be staan, waar vriendschapsbanden aange knoopt of bestendigd worden, zal het con cert van „Zang en Vriendschap" met Rotte's Mannenkoor waarschUnlijk één van die blijven, welke de aangenaamste herinne ringen achterlaten, voor de uitvoerenden en voor de toehoorders. Er is Vrijdagavond door beide vereenigingen met een enthousiasme, met een entrain gezongen, zooais men het op een concert en in *t bijzonder op een feestconcert, slechts verlangen kan. De goede stemming zat er terstond in. toen Zang en Vriendschap, dat ditmaal de rU opende. Roeske's „Groot is de Heer" inzette. Er was grootschheid in deze uitbeelding, grootsch- heid van lijn en klank, die in rijke scha keering van zachte smeeking tot overwel digende kracht toe, de ruimte vulde, die haast te klein bleek om dit machtige volume te bevatten. Maar de schoonheid van den koorklank bleef ook in de geweldigste uitbar stingen bewaard, even goed als in het ge dempte register, waarin het „Kerstlied" van den Rotterdamschen dirigent Bern. Diamant gezongen werd. In de tweede strophe dreigde even een kleine zakking van het toonpeiL maar dit was slechts van voorbij gaan den aard, en Wagners „Pilgerc'nor" dat aan hei- programma was toegevoegd, vermocht zelfs op de gevaarlijkste plekken de zangers niet van hun standpunt af te brengen, zoodat het koor in dit terecht gevreesde nummer geheel op toon bleef. De beurt was nu aan de Rotterdamsche gasten, die de groen-witte kleuren aller eerst hoog hielden met ,.De Dag des Oor deels" van A. B. H. Verhey, waarin de fraaie nuanceeringen van pp. tot ff., benevens de orgelachtige koorklank de aandacht trok ken. Over 't geheel is de klank van het Rot terdamsche koor zeer mooi geëquilibreerd en zijn de wijze van zingen en de uitspraak bijzonder te prijzen; enkele malen overschre. den enkele tenoren in het fortissimo de grenzen van de toonschoonheid- In het „Sanctus" van den dirigent Diamant viel het mezza-voce te bewonderen en trokken vooral de schoon e bassen de opmerkzaam heid. De compositie biedt het beste in het „Benedictus", dat gelukkige momenten be vat; het eigenlijke „Sanctus" en het „Hosan na" staan niet op hetzelfde hooge peil. Na dit nummer had de gebruikelijke aan bieding der herinneringsmedaille plaats, ver gezeld door hartelijke woorden van weerszij den gesproken. Onze Liedertafel had den tegenwoordigen leider van Rotte's Mannenkoor reeds geëerd door zijn „Kerstlied" te zingen; van de vroe gere dirigenten was Verhey herdacht; na de pauze zong het koor der gasten een compo sitie van een anderen hunner vroegere lei ders: L. F. Brandts Buys en wel diens „Avondrood". Al kan ik de geestdrift waarmee Diamant dit werk in het programma heeft toegelicht, niet deelen, moet ik erkennen dat het z*er effectvolle gedeelten bevat en dat Diamant en zijn koor die in het gunstigste licht ge plaatst hebben. Maar ik voel de teere poëzie van Guido Gezelle anders aan dan de com ponist en begrijp niet hoe iemand in deze gedichten aanleiding vindt om ze door een mannenkoor te laten verklanken. Anders is het gesteld met een tekst als Les Soldats de Gédéon: dit is een strijdzang uit het epos van een volk; en Saint Saëns heeft er een koorwerk van gemaakt waar merg en pit ln zit, dat prettig aandoet door zijn af wisseling, door zijn rythmische levendig heid en door zijn vlotte, boeiende hier en daar polyphone schrijfwijze. Ook voor onze Liedertafel lijkt, me dit een zeer aanbevelens waardig en dankbaar nummer en de geest driftige ontvangst bij onze zangers is zeer verklaarbaar. Trouwens het geheele publiek was zeer opgetogen na de voordracht van Saint-Saëns werk, die tot de hoogtepunten van dezen avond mag gerekend worden. „Zang en Vriendschap" gaf daarna nog een vertolking van het „Lied des Storms" van Jacques Perk-Sem Dresden en van ,Le Réveil du Printemps" van Riga. De muziek van Dresden is voor mij na een tweede van het sonnet van Perk. Met het werk van auditie, even duister gebleven als de zin Riga electriseerde onze vereeniging echter alle mannenkoor-minnendende uitvoering was dan ook, behoudens een minder gelukkig unisono der tenoren zeer brillant; een schit terend slot van dit welgeslaagde concert. Ten slotte zongen onze zangers den gasten nog het „Hiep, hiep, hoera!" toe. K. DE JONG. daarop uit een bepaald venster in genoemd huis een gezicht op heeft en draagt ons op om ons met u in verbinding te stellen om te vernemen of u dit werk op u zoudt wil len nemen. Als u er in principe toe genegen zij t, zal onze cliënt naar Heidezicht" komen om daar verder de opdracht met u te be spreken. Wij zullen gaarne van u vernemen welken dag en welk uur u het beste schikt. Hoogachtend, BRENT STETTON, Advocaten, „Waarom stelt die eigenaar zich niet di rect met mij in verbinding", vroeg Tony, waarom moeten in vredesnaam advocaten zich bemoeien met een opdracht voor een schilderij!" Misschien is die eigenaar een of andere exentrieke oude heer" opperde juffrouw Dtinbar, „dat hij zijn zaken op zoo'n malle manier laat behandelen." Hebt u heelemaal niet gehoord aan wien de dames Drivers die oude kast verkocht hebben?" vroeg Tony. ..Neen. Nadat mevrouw Gardener gestorven Is, had ik geen zin meer om me met die vreeselijke juffrouwen in te laten. Ik ver lang ze nooit meer te zien of van ze te hoo ren." En toch geloof ik, dat zij niet door eiger. schuld zoo geworden zijn, het is natuurlijk een gevolg van de omstandigheden", ant woordde Tony en hij moest denken aan den medelijdenden blik in Hilary's oogen en aan de medelijdende klank in haar stem, toen ze over de bewoonsters van „Heidezicht" gesproken had. .Dan hadden ze maar flink genoeg moeten zijn om boven die omstandigheden uit te ko- INGEZONPEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL KRISTLIK FRYSK S ELS KIP. Woensdagavond hield de Krtte Haferlim ran bovengenoemde vereeniging zijn maan de lij ksche bijeenkomst ln het Gebouw van van den Christelijken Besturenbond- De vergadering werd geleld door den heer D. de Vries. Verschillende bestuursmede. deelingen werden gedaan, o.m. betreffende de verdeeling der functies in het bestuur, waaruit bleek, dat het bestuur thans als volgt Ls samengesteld: le foarsitter D. de Vries; 2e foarsitter G M. v. Dijk; le skriuwer J. P. Smit Ysn. (Schoterweg 114 r.); 2e skriuwer P. Baard; ponghalder G. Miedema; bibletékares mej. M. v. Rlezen en alm. bistjürslid W. Cuperus. Besloten werd aan de behandeling van de Fricsche geschiedenis de noodige aandacht te schenken, terwijl verder als naam van de Krite werd aangenomen: „Sljucht en Rjucht". Op aandrang uit de vergadering zal het bestuur de mogelijkheid onder oogen zien om op den duur te komen tot oprichting van een Krite-sjong-koar. Verschillende leden gaven vbordnachten en bijdragen ten beste. Opnieuw konden verschillende nieuwe leden worden ingeschreven. OUDERAVOND In school 14 (Haarlemmorliedestraat) werd een druk bezochte ouderavond gehouden, onder leiding van den heer W. P Jansen, hoofd der school. In deze bijeenkomst werd de piano, aan geboden door de ouders der schoolgaande kinderen, in gebruik genomen, waarbij de kinderen der 7de klasse een 7-tal liederen zongen. Hierna gingen de kinderen huiswaarts en hield don heer H. F. Lijnbach een Inleiding over het werk: .Spencer's aeddlljke opvoe ding". Dc aanwezigen werden opgewekt lid te wor den van dc schoolvereeniging. Den heer Van Zwicten, die heenging na 10 jaar secretaris van de oudervorcenigiing te zijn geweest, werd na een toespraak door den heer v. d Zee, namens de oudere een rook stel aangeboden en aan zijn eohtgenoote eca vaas met bloemen. VEREENIGING „VOORWAARTS". Men schrijft ons: De vereeniging „Voorwaarts" van gepen- slonneerde en gegageerde militairen van het leger in Ned. Oost- en West-Indië, afd. Haarlem, hield Donderdag haar drlcmaondc- 1 ij ksche vergadering in dc bovenzaal van „Do Korenbeurs" aan het Spaarne, onder leiding van den heer P. A. Loerakker. Als afgevaardigden voor de op 13 Juli te houden Jaarvergadering te Utrecht werden aangewezen de heeren P. A. Locrakker en J. v. d. Ochtend. Hierna besprak de voorzitter uitvoerig wat in de Tweede Kamer is gezegd omtrent de verhooging van de gages der oudgcpcnslon- neerden. Nog steeds heeitcht het dwaal begrip, dat zij geen rechtsgrond kunnen doen gelden. Spreker zeide echter overtuigd te zijn dat zeer binnenkort deze dwaling zal worden Ingezien en adviseerde dus af te wachten en vertrouwen te hebben dat het goed recht zal zegevieren. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Roosen, Nieuwe- landjc 6, actetasch. Harmsen. Gen. Cronjé- straat, bril. Bur. v. Politie, Smcdestraat, bal. v. Noordt, Blocmendaalacheweg 74. Sant poort, étui met schrijfbehoeften. Kennel Faima, zwart hondje, gebracht door: de Politie, Gen. Cronjestraat. Wildeman, N1J1- straat 19, horloge. Zeeuwen. Dompvoedslaan 1, Bloemendaal, herdershond. Voskuil, Hcljt- hulzerweg 15, lorgnet. Antonisse, Pieterstraat 7, medaille. Spierenburg, Leidschepleln lOrd, portemonnaie met inhoud. Bur. v. Politic. Smedestraat, hondenpenning. Lieshorst, Hof v. Egmond 1, portemonnaie met Inhoud. Schultz, Gr. Houtstraat I79rd. idem. Grit, Lekstraat 25, idem. Groeneveld, Barbaros- sastraat 24. sleutels. Hoevens, Zomerstraat 140, rijwielbelastlngmerk. Arendsen. Maas straat 19, idem. Bur. v. Politie, Smedestraat, idem. Postkantoor, Zijlstraat, rozenkrans. men", viel Juffrouw Dunbar snibbig uit. „lk heb geen geduld voor dat soort vrouwen. Heusch Tony, ik krijg de rillingen over mijn rug als ik aan dat stel denk. Ik hoop dat ze een heel eind hiervandaan terecht zijn ge komen." „Arme stakkers", zuchtte Tony en na een oogenbllk peinzen ging hij voort: ..Dus u denkt dat hun opvolger een exentrieke oud§ heer ls? Enfin, dat moeten we dus maar af wachten. In ieder geval kan ik een af spraak maken om de bijzonderdheden over dc opdracht gewaar te worden. Daar Ls niets aan verloren." „Natuurlijk moet je dat doen", viel Juf frouw Dunbar hem ongewekt bij. „Je weet nooit vooruit hoe je door deze relatie weer andere opdrachten krijgt. Dat zie Je nu weer aan meneer Redburn." „Dat zou Je tenminste zeggen aan het por tret dat ik nu van hem moet maken als pen dant van dat van zijn vrouw. En dan moet ik nog dat schilderijtje var. kleine Bahs gauw afmaken om aan haar vader te sturen. Tus schen haakjes, die schijnt voorloopig wel ln Indië te blijven." „Dat is aan den eenen kant gelukkig", verklaarde Juffrouw Dunbar met groote stelligheid. „Ik zou het kind nu niet meer kunnen teruggeven!" „Ze heeft de weg gevonden in de diepste diepten van uw hart, nietwaar?" Tony keek met liefdevollenblik ln het kleine gerimpelde gezicht, dat de laatste maanden zooveel van zijn vroegere koude, harde uitdrukking verloren had. „Die kleine aap is allerliefst, dat ls zeker. Ik hoop Jat ik haar vader met de volgende mail haar por-» tret kan sturen." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9