KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DE POSTDUIF IN DIENST DER BERICHTGEVING Bij den wedstrijd K.F.C.-HAARLEM DE UITSLAGEN. CC©Mo IMiOo PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. K. F, C.-Haarlem (3-2) RANGLIJSTJES. Haarl. Voetbalbond. Tram* en Spoorweg-Competitie Een goed geslaagde proefneming Te 5.10 uur de voornaamste bij zonderheden van den wedstrijd op onze nieuwsborden V Hoe moest dat nou? Haarlem moest haar laat sten belangrijken degradatiewedstrijd spelen tegen K. F. C. in Koog-Zaandijk en onze stadgenooten zouden natuurlijk hoogst nieuwsgierig naar den uitslag zijn. Maarin den interlocalen Telefoongids hadden we gezien, dat het Telegraafkantoor te Koog-Zaandijk slechts tweemaal op Zon dag voor het publiek geopend is, namelijk 's morgens van 89 en 's middags van 12 uur. Bovendien zou de wedstrijd pas te half drie beginnen, dus ook laat eindigen. Onze hoop was toen natuurlijk gevestigd op het Persbureau Vaz Dlas, dat zooals gewoonlijk tot vijf uur de voornaamste voetbaluitslagen zou publiceeren. Bij ervaring wisten we echter, dat uitsla gen van wedstrijden, die laat beginnen en die in plaatsen gespeled worden, welke niet den gehcclen Zondag door per telefoon bereikbaar zijn, niet meer in de middaguren gepubliceerd worden, maar eerst des avonds. En toch veilden we gaarne het Haarlemschs publiek niet alleen over den uitslag, maar ook over den stand met rust inlichten en liefst met eenige bijzonderheden over den wedstrijd er bij Welnu, wie kan dan beter het persbureau vervangen, dan.... een eenvoudige postduif! Tusschen het opkomen van deze gedachte en de uitwerking ervan lag toen niet veel tijd meer. We rfepen daartoe de medewerking in van één van Haarlem's meest bekende ;:ocr,- duivenliefhebbers, den heer P. J. van Daalen uit de Gierstraat, die nu al meer dan veertig jaar in dezen tak van sport werkzaam is en dan ook één der meest vooraanstaande per sonen in de postduivenwereld is. Reeds op zijn vijftiende Jaar behaalde hij voor het eerst op een wedvlucht van Antwerpen den eersten prijs en sindsdien zijn er ontelba.e gevolgd. Thans is hij voorzitter van „De Snel- vliegcr" en rekenaar van den Haarl. Posl- dulvenbond. Ons beroep was niet vergeefs Was hij ons niet reeds een groot aantal Ja ren geleden behulpzaam geweest bij den grooten internationalen zangwedstrijd te Tourcoing in Frankrijk, waaraan de Ko ninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" deelnam! Zoo gingen we Zondagmiddag met een mand met vier postduiven (Noyon-vliegers) naar Koog-Zaandijk. Hier was het een drukte van belang. Heel het dorp was op de been gekomen om de invasie van Haarlemsche voetbal-enthousiasten gade te slaan. Het krioelde van Haarlemmers op den' langen weg naar het voetbalterrein. Overal hoorde men den strijdkreet; „Haarlem Haar- lem!" Op en bij het terrein leek het wel een in ternationaal gedoe. Op verschillende plaat sen stonden opkoopers en bij den ingang hoorde men tal van sinaasappelen- en eho- coladevcrkoopers en op het terrein hield een flink bezet muziekkorps geruimen tijd vóór het begin van den wedstrijd er de vroolijke stemming in. Dit was dan ook wel noodig, want het regende uit een hopeloos-grauwe lucht zonder ophouden Het veld was dan ook glad en doorweekt. Voor beide goals en langs de zijlijnen lagen plassen. Als de bal er met een zwaren plof inviel spatte het. water naar alle kanten rond. Enfin, het verloop van den strijd kan men elders in dit nummer vinden. Het was geluk kig, dat scheidsrechter Van Moorsel de lei ding flink in handen had, want af en toe werden de Koogsche spelers wel wat al te forsch. En toen de scheidsrechter het boven dien nog aandurfde, om aan Haarlem een penalty te geven (we laten in het midden of de straf al dan niet te zwaar was), werd hij onmiddellijk omringd door ongeveer acht Koogers, die luid protesteerden en ais een klit aan zijn lichaam hingen. Even later zag de scheidsrechter helaas niet, dat keeper Van 't Hof, nadat deze den bal het veld had Ingetrapt, en passant Brecuwer nog een gevoeligen trap tegen den enkel gaf. De Haarlem-midvoor ging zijn beklag doen bij den scheidsrechter, maar deze had de over treding niet. zelf geconstateerd, zoodat hij ook niet straffen kon. Intusschen bleef het In de eerste helft bij dien eenen goal, zoodat wij met de eerste twee postduiven een heugelijke boodschap de lucht in konden zenden. Dit geschiedde toen opeens de lucht met zware donkere wolken bedekt was. waaraan het te wijten is. dat deze twee duiven ruim een uur noodig had den om Haarlem te bereiken. Maar vcor onze nieuwsborden werd het prettige nieuwtje door het talrijke publiek toch met blijdschap ontvangen. Toen begon de tweede helft. Dat ging pre cies als in de eerste. Eerst maakte K. F. C. gelijk en toen nam zoowaar Haarlem weder om de leiding. Dit duurde echter maar twee minuten, want toen de overigens zoo ver dienstelijk keepende Kaan onoordeelkundig uit zijn doel liep, rolde de bal akelig i^ng- zaam er in. Toen was het dus weer gelijk. Tot drie minuten vóór het einde. Toen voltrok zich het noodlot. Hoewel K F. C. absoluut niet sterker was. dan Haar lem. werd Kaan toch voor de derde maal ge passeerd en toen was er geen gelegenheid meer, om gelijk te maken. K. F. C. promoveerde door dit ecne doel punt (waartegen bovendien door Haarlem na afloop geprotesteerd werd) naar de eerste klasse, terwijl de roodbroeken het weer eens in de tweede klasse moeten probeeren. Te kwart over vier lieten we de twee an dere postduiven los en ditmaal deden ze er slechts even een half uur over. zoodat reeds te 5.10 het verloop van den strijd op onze nieuwsborden te lezen was. En ons vermoeden, dat Vaz Dias dezen uit slag 's middags niet meer zou uitzenden, werd eveneens bewaarheid, zoodat onze proefneming zeer zeker als goed geslaagd be schouwd mag worden, want elders in de stad was de uitslag niet bekend. Op de foto-pagina kan men de afbeel ding van het trouwe dier vinden, dat de boodschap zoo vlug haar Haarlem bracht. Aan den heer Van Daalen betuigen wij on zen hartelijken dank voor zijn welwillende medewerking. Rest nog even een kort woord over het slot van het drama dat voor Haarlem op het Kooger voetbalveld plaats vond. Heel begrijpelijk zagen we honderden te leurgestelde gezichten van Haarlem-suppor ters en de geestdriftige blijdschap van de duizenden vrienden der thuisclub. Die stroomden allen het veld over naar de over dekte tribune, waar een groote vlag gehe- schen werd en waar aan de vreugdeuitingen schier geen einde kwam. Schrijver dezes krabbelde te midden van een dansende me nigte zijn mededeelingen op het voor de post duif bestemde papiertje. In de Koog waren zoowel spelers als sup porters blijkbaar reeds van te voren er van overtuigd, dat K. F. C. winnen zou. want onder leiding van het strijkje zong de me nigte uit volle borst het volgende lied: K. F. C. EERSTE KLAS! (Wijze; Trinklied) Het spel is nu glansrijk gewonnen Hoera: voor de club K. F. C. De strijd eens zoo vurig begonnen Bracht hen nu de zegepraal meè. Zij hebben met wilskracht gestreden En voerden hun puntental op. Eenmaal op het grasveld getreden Steeg moed en volharding ten top. Hoep! hoep! hoep K. F. C.! Houdt er den moed nu maar In! Hoep! hoep! hoep K. F. C Schop maar met lustigen zin! Trap nu den ba! bij uitbundig gejoel Telkens maar weer in het doel. Geen club zal in Nederland komen Die ooit K. F. C. zal verslaan, Het is wel al vaak ondernomen Men ziet wel dat het niet zal gaan. Ook Haarlem heeft nu moeten bukken Voor 't spel van de club van de Koog, Het is haar niet mogen gelukken Haar club nu te voeren omhoog. Hoep! hoep! hoep K. F. C.! Houdt er den moed nu maar ln! Hoep! hoep! hoep K. F. C.' Schop maar met lustigen zin! Trap nu den bal bij uitbundig gejoel Telkens maar weer in het doel. Jammer vonden wij het, dat bij al dien jubel ook nog wanklanken werden vernomen. Toen namelijk het Haarlem-elftal na afloop het kleedhuis verliet, werden de spelers in tegenwoordigheid van het K. F. C.-bestuur gehoond en uitgejouwd. Geestiger was de opmerking van een Koogsch boertje bij het vertrek van den ex tra-trein naar Haarlem: „Hé, hebben jullie nog bouwgrond te koop aan den Schoter- weg!" De geschiedenis van K.F.C. Zoo is het pielt dan beslecht. Haarlem moet degradeeren cn de Koogers zullen met September hun intrede in de eer ste klas doen. De nieuwe eerste klasser viert tevens dit Jaar haar twintig-Jarig bestaan; vóór velen zal het dus wel interessant zijn het een en ander over het wel cn wee van K. F. C. te vernemen. Zooals de historie van vele groote clubs begint, kunnen wij ook nu beginnen met de mededecling, dat den 2l)en October 1910 door enkele jongelui de vereenlglng E.D.O. opge richt werd. De straat was toendertijd nog een goed voetbalterrein, maar naarmate het le dental toenam, werd de behoefte aan een geschikt terrein grooter en weldra dank zij de medewerking van B. en W. kreeg men de beschikking over een terrein. Ongeveer een jaar na de oprichting werd onder den naam K. F. C. toegetreden tot den N. H. V. B. In 1913 werd het eerste kam pioenschap behaald en daarmee de tweede klas van genoemden bond bereikt. Daar het veld niet meer aan de gestelde eischen vol deed, moest weer naar een ander terrein uit gezien worden. Na twee maal de tweede plaats in deze klas te hebben bereikt werd K. F. C. bij keuze ge promoveerd tot eerste klasser. Eerst in 1918 kon een tweede afdeclings- kampioenschap genoteerd worden en dit kampioenschap opende dank zij de 2—1-over- winning op D. W. V. den weg naar den Ne- derlandschen Voetbalbond. Ondertusschen verhuisden de Koogers van de Zuiderkerkstraat naar het Sluispad. In den K- N. V. B. (toen nog zonder het praedi- caat ..Koninklijke") pakte K. F. C. flink aan; zij eindigden steeds in de „bovenste regio nen". Eindelijk, in 1925, ging de kampioens- vlag wederom in top: K.F.C. werd tweede klasser door haar superioriteit in de promo tie-competitie over Q. S. C. en Helder. Toen ondanks het opnemen van enkele jongere spelers K, F. C. het vorige seizoen de derde plaats bereikte, was het te verwachten dat K F C. dit seizoen nu de ex-adspiranten wat ingespeeld waren een goeden gooi naar het kampioenschap zouden doen en dank zij ernstig willen ls die poging gelukt. Zelfs Ls meer bereikt. De Koogers zijn eerste klassers geworden. Het twintigjarig bestaan kan dus vroolijk gevierd worden. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem IIBlauw Wit AjaxGo ahead 4—O 3-0 AFDEEL ING L Eerste klasse: A.DO.Sparta 3—1 Promotiecompetitic tweede klasse: K. F. C—Haarlem 3—2 Promotiecompetitie derde klasse: O.V.V.O.Spartaan T. O. G.—Holland 1—4 2—0 AFDEELING II. Promotiecompetitie tweede klasse: D. H. C.—V. U. C. 0—1 Proraotiecompetitie derde klasse. D. C. L.Merwede U. V. V.—Coal 2—1 0—1 Steeds meer spanning in de competitie om het kampioenschap van Nederland: Ajax klopt Go Ahead met 30 en Willem II wint met 40 van Blauw Wit. De beslissing in de promotie-com petities in het Westen: V. U. C. blijft voor de eerste klas behou den Haarlem wordt weer tweede klasser en K. F. C. promoveert naar de eerste klasse. Spartaan handhaaft zich in de tweede klasse. ONDER PROTEST VAN HAARLEM. Tijdens het ongunstige weder in de mor genuren vertrok de groote rij van auto mobielen Zondag in een eenigszins trieste stemming naar de Koog om den grooten strijd aan te binden en bij te wonen tegen K.F.C. Het regende er lustig op los en dat voorspelde op het Kooger terrein niet veel goeds. In de Koog was het begrijpelijk een drukte van belang; het terrein werd omringd door een dichte haag van toeschouwers. Wat den wedstrijd betreft: de meest en thousiaste ploeg heeft gezegevierd over de meest technische. Zeker moeten wij het be treuren, dat het enthousiasme bij enkele roodbroeken af en toe ver te zoeken was, waardoor het spel van K.F.C. dan ook meer naar voren kon komen. De Koogers speelden hierbij niet altijd even fair en soms zelfs zeer zwaar, terwijl het optreden van enkele spelers binnen de lijnen soms wel de perken te buiten ging, hetgeen jammer genoeg door den heer Van Moorsel niet altijd werd ge hoord en dit was niet bevorderlijk voor de goede stemming. Tot tweemaal toe hadden de roodbroeken de leiding, maar beide keeren wist K.F.C. gelijk te maken om even voor het einde het winnende doelpunt te scoren. Tegen dit doelpunt is door Haarlem gepro testeerd wegens buitenspel, hetgeen ons zeer gemotiveerd voorkomt, want bedoelde speler stond geheel alleen voor Kaan en kon vrij scoren. Het is onbegrijpelijk, dat dit den heer Van Moorsel ontging terwijl bovendien de neutrale grensrechter, die op deze helft dienst deed, vlagde voor buitenspel. De protest-commissie zal dus uit dienen te maken of dit doelpunt al of niet geldig zal zijn. Om half drie komen de volgende elftallen tegenover elkaar: K.F.C.: Van 't Hof. Jb. Veen, W. Mol, J. Veen, Nieuwenhuis, Timmer, Wensveen, Boutshoorn, Jb. Mol, Visscher, Kruyver. Haarlem: Van Polanen, Oldenburg, Breeuwcr, Verwaal, R. Kammeijer. Vreeken, Bioshaar, P. v. Daalen, Huysmans, W. v. Daalen, Kaan. K.F.C. trapt af en begint onmiddellijk mot den aanval; reeds dadelijk is er gevaar voor het Haarlem-doel als Huysmans mist. Het loopt echter goed af. Dan valt Haarlem aan, maar stuit op de verdediging van K.F.C. Het spel golft snel op en neer; beide ver dedigingen moeten beurtelings in actie ko men, doch ze blijven de situatie vóorloopig meester. Oldenburg geeft Van Polanen eenige mooie centers en als hij hieruit scoort, geeft de heer Van Moorsel buitenspel. Van eenig overwicht is geen sprake. Het Haarlem-doel ontkomt eens aan een door boring als de bal voor langs het lege doel rolt, waar P. van Daalen tenslotte eon zeker doel punt voorkomt. Bij een vrijen trap op het K.F.C.-doel wordt Breeuwer in den rug geduwd; de scheids rechter geeft een strafschop, waarna Breeuwer aan Van 't Hof het nakijken geeft. (0—1). Haarlem leidt dus! Dit ls het sein voor de roodbroeken om even meer los te komen; zij komen dan ook In de meerderheid. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar telkens loopt het op niets uit. Een goede omhaal van Breeuwer had beter lot verdiend hoewel Van 't Hof het leder uitstekend uit zijn doel hield. Van Polanen krijgt de kans van den dag voor een leeg doel. maar de bal vliegt naast. Ook de Koogers komen niet door de ver dediging van Haarlem heen. Rust komt met onveranderden stand. Als Haarlem na de rust heeft afgetrapt, krijgt Verwaal reeds in de eerste minuten een schitterende kans als hU alleen voor Van 't Hof komt, maar zijn zacht rollertje gaat hopeloos naast het doel. Deze kans had niet gemist mogen worden. Dan komt K.F.C. geweldig opzetten; het Haarlem-doel wordt bestormd. In deze pe riode worden de Koogers geweldig aange vuurd door het publiek: een ïieele opluchting is het, als de bal tot hoekschop verwerkt wordt. Deze wordt Haarlem echter nood lottig, want Visscher maakt hieruit gelijk. (1—1). Dit schudt de roodbroeken even wakker. Verwaal blijft echter lusteloos spelen, terwijl Breeuwer, hoewel hard werkend, toch weinig met het leder bereikt. Haarlem komt opnieuw aan de leiding, als dicht bij doel Oldenburg Inkopt (12). Ook nu heeft Haarlem weer het. beste van het spel. doch het noodige enthousiasme ontbreekt. Dit bezit K.F.C. juist wel en dat brengt haar tenslotte de overwinning, want als Huysmans den bal mist, heeft de toestor mende Boutshoorn succes. (2—2). Na dezen tegenslag brengen de Haarlem mers het leder opnieuw aan het rollen om direct op Van 't Hof af te gaan. die echter op zijn post is. Vijf minuten voor het einde wordt een hooge bal door Huysmans ander maal gemist, maar nu staat Boutshoorn achter hem alleen voor Kaan in buitenspel positie. Onbegrijpelijk laat Van Moorsel door spelen en K.F.C. heeft de leiding (32). De laatste minuten zijn geheel voor Haar lem. maar het is nu te laat. Met 32 verliest Haarlem en zal. indien het protest geen ver andering brengt, opnieuw in de tweede klasse moeten beginnen. Naar onze meening is de kans. dat Haarlem dit protest zal winnen, zeer klein, aangezien van de beide neutrale grensrechters slechts één van meening was, dat de Kooger speler Inderdaad buitenspel stond. Ajax-Go Ahead (3-0) Ajax trapt af, en na wederzijdsche bezoe ken aan de keepers ontstaan de eerste ge vaarlijke oogenblikken voor Ha 11e als van Reenen na een snellen aanval keihard in schiet, Go Ahead's keeper stopt vallend, het leder springt in het veld terug, weer wordt ingeschoten, Halle stopt onvoldoende door de gladheid van den bal, een scrimmage voor doel, maar Schemmekes kan het gevaar be zweren. Het spel verplaatst zich snel, het tempo wordt hoog opgevoerd, doch dan weten de beide Deventerbacks niets beter te doen, dan de buitenspelval open te zetten en tallooze malen loopen van Reenen c.s. er in. Aan den anderen kant wordt met open spel getracht het Ajaxdoel in gevaar te brengen, maar het schieten is slecht. Zoo zien wij Theo de Kreek en even later de Vries kansen missen door naast en over trappen. Go Ahead heeft nu het beste van het spel, zij zijn iets meer aan vallend, hoofdzakelijk komt dit doordat Jan Halle en zijn halfs steeds achter de voor hoede optrekken. Vrij onverwacht komt dan het eerste punt voor Ajax. Volkers krijgt het leder goed aan gegeven, hij passeert bliksemsnel Brookman doch hierdoor is het leder te ver naar voren gerold en de uitloopende Halle zou het ge vaar gemakkelijk hebben kunnen bezweren, als hij men den zijkant van zijn schoen had weggeschoten of zich er voor had gegooid. Nu maait hij met een forschen trap absoluut over den bal heen en de doorgeloopen Vol kers hoeft geen moeite meer te doen, want het leder rolt kalmpjes in het verlaten doel. (1—0). In spanning verwachten de duizenden de tweede helft. Niets valt er nog van den uit slag te zeggen en ieder erkent, dat het eenige doelpunt al zeer ongelukkig voor Halle was. De eerste aanvallen strandden op buiten spel en al van Reenen naast geschoten heeft, nemen de Deventenaren het spel in handen en blijven een klein kwartier sterker. Het spel is nu te peuterig, de Ajaxbacks kunnen steeds ingrijpen, de beide de Kreeken kun nen er niet door komen, terwijl het spel van de vleugels lam wordt geslagen, ten eerste door het uitstekende spel van Den Boer op den linkervleugel en ten tweede door het slechte spel van Stenfert. Strijbos schiet in, Halle stompt het leder vallende weg. Hamel loopt toe en plaatst nu naar van Reenen, die zich half omdraait en keihard vliegt het leder via de toppen van Halle's handen hoog in het net. (20) Dit doelpunt maakt de Ajax-voorhoede plotseling zeer bewegelijk, Volkers is reeds uitgevallen en vervangen door Vogel, maar het zijn Strijbos, Mulder en Van Reenen die steeds gevaarlijk zijn voor Udink en Brook man. Van Reenen breekt bliksemsnel door, hij zwenkt even naar buiten, een verraderlijk hard laag schot en voor de derde maal ver dwijnt het leder achter Halle, ondanks wan hopige pogingen van deze om het leder nog te grijpen. (30). Hiermee komt het einde. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: ges. gcw. gel. verl. pt. v.-t. gem. Velocitas 5 2 2 1 8 9-12 1.20 Ajax 6 3 1 '2 7 12-5 1.17 Willem II 6 2 2 2 6 12-8 1— Go ahead 6 2 2 2 6 10-10 1.20 Blauw Wit 5 1 1 3 3 4-12 0.60 AFDEELING L Eerste klasse: Ajax 18 11 3 4 25 52-22 1.39 A D. O. 18 8 6 4 22 45-33 1.22 R. C. H. 17 8 4 5 20 45-35 1 18 Hilversum 18 9 3 6 21 40-42 1.17 H. B. S. 17 8 3 6 19 46-39 1.12 V. s. V 18 7 5' 6 19 36-37 1.06 Excelsior 18 6 4 8 16 49-53 0.89 Sparta 18 6 4 8 16 38-43 0 89 D. F. C. 18 5 5 8 15 37-43 0.83 Haarlem 18 1 3 14 5 36-77 0.28 Promotiecompetitie tweede klasse. AFDEELING L EINDSTAND. K. F. C. 4 3 0 1 6 8-5 1.50 Haarlem 4 2 0 2 4 7-7 1 D. E. C. 4 1 0 3 2 6-9 0.50 Promotiecompetitie tweede klasse. AFDEELING DL V. U C. 4 3 1 0 7 12-7 1.75 D. H. C. 4 1 1 2 3 8-6 0 75 Fortuna 4 1 0 3 2 10-17 050 OM DEN NED. VOETBAL BEKER. R C. H.—N. O. A. D. (3—2) Het slechte weer in de morgenuren had waarschijnlijk vele voetballiefhebbers weer houden om naar het terrein van de Racing te gaan, waar de Zuidelijke eerste-klasser N. A. D. op bezoek zou komen om daar strijd te leveren voor de vierde ronde van den K. N. V. B. beker. Van den aftrap af neemt R. C. H. het spel in handen; heel goed samenspelend worden diverse aanvallen ondernomen, waarbij Van de Werve eenige heel goede voorzetten gaf. Direct, moet Van Tilburg handelend optre den; hij toont zich daarbij alleszins be trouwbaar. Toch gelukt, het De Geus al spoe dig als hii eerst mooi den bal vrijspeelt om den ex-nutionalen doelman met een scherp schot te passeeren. Spoedig daarna maakt dezelfde speler weer een heel goed doelpunt, doch scheidsrechter Rommes heeft voor off-side gefloten. R. C. H. blijft in de meerderheid: de Til- burgenaren krijgen voorloopig geen vat op het werkelijk goede korte spel in de R. C. H.-voorhoede. Een goed doorgesoeelden ba! weet Verkerk juist op tijd te achterhalen en met alleen Van Tilburg voor zich weet hij via dezen speler den voorsprong te vergroo- ten. De R.C.H.'ers schijnen het dan, vooral in de voorhoede, voorloopig mooi genoeg te vinden; de aanvallen van N. O. A. D. worden talrijker en gevaarlijker. Voorloopig weten echter Krom c.s. het gevaar af te wenden, doch tegen het verstrijken van de eerste helft is het Witters, die met een heel goed schot Kos laat visschen. De tweede helft begint met een heftig of fensief van de gasten; het- duurt niet zoo heel lang of de midvoor heeft wederom suc ces. Met dezen gelijken stand zou N. O. A. D. genoeg hebben om de volgende ronde te be reiken en dus moest er nu van R. C. H.- Willem li-Blauw Wit (4-0) Willem II wint den toss, zoodat Blauw Wit aftrapt. In een stroomenden regen neemt de thuisclub den aanval over. Een voorzet van Budemeyer wordt niet benut. Een snelle aanval van Gerritse wordt dcor off-side onderbroken. Bij een volgenden Blauw-WIt-aanval houdt van der Aa een schot van Ferwerda. BIJ een volgenden aanval speelt van Loon op van der Aa terug, die den bal uit zijn handen laat vallen. Hagemans schiet toe, doch ook Klaassen is op zijn post en .verkt den bal corner. Dan is Blauw Wit eenigea tijd voortdurend in den aanval. Van der Aa slaat eens een gevaarlijk schot over de dek- lat. Wunner krijgt den bal en gaat mooi sa menspelend met van Ierland op het Blauw- Wlt-doel af. Wunner zet voor. Van der Wal vangt den bal op doch schiet tegen een der Amsterdamsche achterhoedespelers. De bal komt dan bij Horsten, die den bal onhoud baar langs Schlnaler in het net deponeert. De Boer moet dan wegens een knieblessure het veld verlaten en wordt vervangen door Gerritse. Het spel gaat dan nog eenlgen tijd op een neer en dan komt de rust met 10 in het voordeel der thuisclub. Na de rust gaal Willem n ten aanval en even later ontsnapt btf een tegenaanval van de Amsterdammers het Willem-II-dóe i aan een doorboring. Van der Aa valt, trapt den bal nog weg. Er ontstaat een schermutseling voor doel, maar de bal wordt naar achteren gewerkt. Als van Loon den bal fraai opbrengt, ne men Buddenmeyer en Horsten den bal over. Na 9 minuten scoort Horsten voor de tweede maal voor Willem II (20). Willem II blijft het overwicht behouden. Dan komt Blauw-Wit goed combineerend opzetten, maar kan het niet tot scoren bren gen. De backs onderscheppen de meeste aan vallen der Amsterdammers, wat in het voer deel is van Willem H, daar van der Aa af en toe gevaarlijk ver uitloopt. Als er 27 minuten gespeeld zijn neemt Buddenmeyer de gelegenheid te baat en brengt met een zuiver schot den stand op 3—0. Het spel verplaatst zich nu eenigszins. Na dat even voor Maas is gestópt tijgt Willem II opieuw ten aanval, echter zonder resultaat. Na een aanval van Blauw Wit, die afstuit op het tijdig ingrijpen van van der Aa valt Wil lem II nogmaals aan. Bij een schermutseling voor het Blauw-Wit-doel maakt Lietze hands. De toegekende penalty wordt door Willem n benut (40). Er is dan 35 minu ten gespeeld. Blauw-Wit spant nog alle krachten in om de eer te redden, maar het wil niet vlotten. Willem II blijft hard werken om de score op te voeren. Er komt echter geen verande ring in den stand en met Willem II in "leti aanval komt einde met dezen voor Willem II ietwat geflatteerden uitslag (4—0). zijde een doelpunt volgen om niet op eigen terrein te sneuvelen. En dat schenen de R. R. H.'ers niet te willen, want onder de be zielende leiding van Krom werd nog eens extra aangepakt. En met succes, want het gelukte Van de Werve om met een als voor zet bedoelden bal Van Tilburg nogmaals te verschalken, al dient hierbij opgemerkt dat rüt.ecn grove fout van dezen verdienstelijken doelman was. Toen eerst brandde nóg eens extra de strijd los en de gasten speelden allén voor wat ze waard waren. Er ontstond een ware belegering voor het R. C. II.-doel waarvan diverse corners het gevolg waren. Kos hield zich in laatste instantie moedig staande. Met N. O. A. D. sterk in den aanval kwam daarna het einde. R. C. H. komt hierdoor in de vijfde ronde. OM DEN STADSEDITIE-BEKER R. C. H. 3Ripperdia (32) Bovengenoemde eindstrijd had plaa-ts op het E.D.O.*terrein. De blauw-zwarten wisten door dezen wedstrijd te winnen beslag op den beker te leggen. O i. kwam hun dat toe, daar de R.C.H.-spelwijze productiever was. Ripperda is zeker meer in den aanval ge weest, maar haar spel voor doel werd te kort gehouden, waardoor succes uitbleef. Boven» dien was de R.C.H.-verdediging in uitsteken» de conditie. Als de heer Smink laat beginnen, werpen beide partijen zich enthousiast in den strijd, met Ripperda het meest in den aanval De rechtsbuiten van Ripperda is een uitstekende kracht; van zijn voet komen dan ook tal van voorzetten, maar het binnen=trio is niet bepaald gelukkig met het afwerken. Zooals het meer gaat komt juist een doelpunt aan de zijde waar het niet wordt verwacht; uit een corner kopt de R.C.H.-midvoor den bal in het Ripperda-doel (10). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. De tweede helft wordt weer direct door beide flink aangepakt. Weer is Ripperda het eerst in den aanval; de midvoor maakt dan ook verdiend gelijk (11). Nu begaat zij de fout om haar besten speler geheel te negeeren. de rechtsbuiten staat den meesten tijd toe te zien. Van een paar zwakke momenten in de achterhoede weet R.C.H. te profiteeren en de stand ls 3—1. Een mooi tegenpunt weet de rechtsbuiten dan nog te maken (32>. maar verandering komt er dan niet meer in den stand. TramvogelsR. E. T. (Rotterdam) (3-3) De Rotterdamsche Trammannen brachten een tegenbezoek aan de Tramvogels. Na eenige fraaie aanvallen der Tramvogels heeft al na 7 minuten hun rechtsbinnen succes (10>. Goudswaard brengt voor R. E. T. in moeilijke positie de partijen op gelijken voet (11). De aanvallen der Tramvogels zijn nu veel- vuldiger, dan die der R. E. T'ers; hun links buiten geeft uit een aigemeenen aanval zijn vereeniging opnieuw de leiding (2—1). Na het kopje thee terstond een offensief der Rotterdammers; al spoedig brengt Hal- lensleben dan ook op fraaie wijze de partijen op gelijken voet (2—2). De Haarlemmers scheppen zich daarna veie mooie kansen: uit een voorzet van rechts geeft de linksbuiten der Tramvogels opnieuw zijn vereeniging de leiding (3—2) De R. E. T pakt nog eens flink aan en zoo waar smaakt haar mid-voor Goudswaard het genoegen, om voor de derde maal de partijen op gelijken voet te brenger., zoodat met 3—3 het einde komt.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10