cricket Apropos TRITON WINT DE VARSITY. SUCCES IN BIJNUMMERS VERDEELD. Ned. cricketbond. Haart. Cricketbond. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. KORFBAL. Ned. Korfbalbond VOETBAL. Buiten de Competitie. ZWEMMEN. ROEIEN. Na achttien jaar. PhoenixR. C. H. J R.C.H. WINT MET 35 RINS. De eerste wedstrijd van R. C. H. in de overgangsklasse is een verdiende overwinning geworden op den oud eerste klasser Phoe nix. Door den regen kon eerst om bij twaalven worden begonnne op een terrein, dat met den besten wil van de wereld geen cricketterrein genoemd kon worden. Elke bal langs den grond gescoord smoorde onmiddellijk in het 2 decimeter lange gras, terwijl ook de pitch verre van ideaal was. Dat beide partijen dan ook een bijzonder lange score maakten, komt, naast ongeoefendheid hoofdzakelijk door het buitengewoon slechte terrein. Phoenix gaat eerst batten en De Graaf en Kleyn vormen den aanval. Beide batsmen laten goed cricket zien, maar elke drive wordt onmiddellijk $oor het lange gras gestept, zoodat de runs uiterst langzaam komen. De Graaf heeft dan het eerst succes, als v. Mil- ligen een gemakkelijke kans geeft, welke Scheen accepteert. Met Wunder in wordt de score nog vrij snel opgevoerd, maar als de Graaf op 23 het wicket neemt van Kien en een run later dat van Wunder, voor resp. 10 en 14, is het ge beurd. Vooral Kleyn onderscheidt zich bij het nemen van de laatste wickets, zoodat het totaal sluit op 49. Vermelding verdient een bijzonder fraaie catch van Kuyt in het verre veld, die een einde maakte aan de innings van Marquis. J. de Graaf bleef met ocwlen nog heel wat onder zijn kunnen, hoewel zijn cijfers 4 voor 23 lang niet slecht zijn. Kleyn nam 5 wickets voor 21 runs. Eerst om drie uur gaat R. C. H. batten, dat weer opent met Segerius en Blankenstein. Nadat mede door de onbetrouwbaarheid van de pitch, de eerste overs uiterst voorzich tig worden gespeeld, beginnen beide batsmen ook voor runs te zorgen. Het lijkt er reeds op, dat het openingspaar het totaal van Phoenix zal passeeren, ais Se gerius over een gemakkelijken bal van Grei- mering heenslaat en gebowld wordt voor 14. Er waren toen reeds 34 runs. Met de Graaf in wordt dan het totaal gepasseerd, maar op 54 wordt hij van een slechten slag uitgevangen. De volgende batsmen, waarvan enkelen zich vrij onnoozel op het bowlen van Greimering lieten uitvangen, brengen er totaal niets van terecht. Alleen Blankenstein staat als een rots in de branding en draagt zijn bat door de geheele innings, om met een keurige 49 tenslotte not out te blijven. Het totaal wordt 84; voor R.C.H. al bijzonder laag, maar toch voldoende om te winnen, daar de Phoe- nix-aanvoerdcr er van afzag, met het oog op den geringen speeltijd nog aan een tweede innings te beginnen. Bij Phoenix bowlde Greimering verreweg het beste. Den geheelen wedstrijd door hield hij uitstekend lengte, terwijl zijn leg-break soms zeer verraderlijk was. Hij nam 6 wickets voor 44 runs. F. Gammon 319 en v. Milligen 13. R. C. H. IIHaarlem III. ft. C. II. WINT MET 35 RUNS. R.C.H. gaat eerste batten en de Vries cn Maarse openen op het bowlen van Heimig en Lanting Beide batsmen staan'uitstekend te spelen; vooral Maarse heeft er uitstekend het oog in en slaat o.a. Lanting achter el kaar voor 6 en 4. Eerst op 38 valt het eerste wicket, dat van Maarse, die een harde 20 scoorde. In de volgende over wordt de Vries voor 14 achter het wicket uitgevangen. De drie volgende batsmen: Paape, Muller en Krom voeren met resp. 10, 15 en 18 de score nog aanmerkelijk op, waarna de staart, met uitzondering van v. d. Pruttelaar, die een uitstekende 14 not out scoorde, een gewillig slachtoffer werd van Heimig en Lanting. Het totaal was intusschèn 115 geworden. Heimig bowlde 748 en Lanting 358. Haarlem, hierna ingaande, begint goed door de eerste 50 runs te scoren voor het ver lies van slechts 2 wickets. Ook hier faalt de staart echter, zoodat het totaal slechts 80 wordt. Hiervan scoorde Heimig 14, F. Lanting een hardgeslagen 30 en v. d. Schaar 12. J Paape bowlde 338, R. de Vries 331 tn A. Muller 46. Rood en Wit3C. V. H. Rood en Wit III heeft het seizoen niet fraai ingezet. Op dezen eersten competitie- Zaterdag toonde C. V. H. zich onbetwist de sterkere door een overwinning met 3 wickets. Rood en Wit bat eerst, maar de eerste bats- lieden verdwijnen door het bowlen van Roodt en Van Langclaar als sneeuw voor de zon en bij den stand 7—30 schijnt het eind van de innings in zicht. Gobets, goed gesteund eerst door Bok, later door Van Schouwenburg, weet de score echter tot 102 op te voeren. Dan wordt hij voor 36 gebowld, waarmee de innings afgeloopen is W. Bok 10, G. v. Schouwenburg 16, extra's 16. Bowlingcyfers C. V. H.: A. J Roodt 3—37, G. v. Langelaar 4—35. O. Keyser 214. De batslieden van C. V. H. blijken er beter het oog in te hebben. De score stijgt snel C. J. Roodt verdwijnt spoedig, doch niet, dan na een forsche 11 gescoord te hebben. Er zijn reeds 64 runs. wanneer Van Langelaar als tweede slachtoffer valt. Hij scoorde 28 runs. A. Roodt en J. Koch. de eerste sneller, de tweede langzamer, voeren de score regelmatig op. De Rood en Wit-captain Wegerif beproeft een zestal bowlers, doch geen van hen heeft succes. Zoo weten de C. V. H.'ers het Rood- en Wit-totaal te passeeren; op 126 sluit cap tain Roodt, daar er toch geen ander resultaat te bereiken is. de innings Hijzelf met 37 en Koch met 29 blijven not out. Er waren 26 extra's. De Rood en Wit-bowlers waren allerminst een verschrikking voor de batsmen, getuige dc bowlingcijfers: C. v. Lennep 0—39; J. Faber 112. L. Groen O—14. v. Aken 0—5. G. v. Schouwenburg 112 C. v. Kempen 023. PROMOTIE le KLASSE. D. S. S. I—VOLENDAM (1—1). Een zeer spannende strijd, waarbij beide partijen een zeer goed spel te zien gaven. Na 20 minuten scoort Volendam, doch nog voor rust maakt D. S. S. gelijk. Rust 11. In de tweede helft scoort D.SS., doch ae scheidsrechter schijnt off-side geconstateerd te hebben. Even voor het einde maakt Vo lendam een goal. doch ook deze wordt ge annuleerd. Het einde komt met 11. 4D; H.B.C. IV—R.K.V-Z. II, 4—1 Verleden jaar won Njord de Varsity na In 22 jaar geen succes in dezen grooten studen tenkamp te hebben behaald. Het werd den Leidenaars van harte gegund. En nu won Triton, dat in 1912 voor het laatst gewonnen had. Ook dit bleek een populaire zege. Voor de Utrechtsche studenten was het de bekro ning van een hardnekkig jarenlang pogen, waarin zij het geluk niet aan hun zijde had den. In de laatste jaren schenen zij telkens een mooie kans te maken, maar herhaalde lijk beroofde ziekte van een of meer roeiers er hen weer van. Ditmaal hadden zij een uit stekende ploeg en behaalden eindelijk het groote succes. Het was een extra-satisfactie voor hen dat de tegenstand ook buitengewoon goed was, zoodat er tot den laatsten Meter om gevochten moest worden. En een bijzon dere voldoening moet het voor Tritor, zijn dat het deze overwinning behaalt, juist in liet jaar waarin het zijn gouden jubileum viert, en toevallig eveneens in de jubileums- Varsityde vijftigste. De stand der Varsity-overwinningen is nu Laga 18, Nereus 13, Njord 11, Triton 7, Aegir 1. Het hoofdnummer gaf een prachtigen strijd te zien tusschen de winnende ploeg en Laga, dat na een verwoede boord-aan-boord race met Triton, waarbij de ploegen, beurte lings met gering verschil leidden, met slechts een Meter verloor. Het was een van de beste races op de 3000 M.-baan die ik ooit gezien heb. Beide vieren waren typische ,,oude pleogen" soepel en welbeheerscht. met den mooien gelijkmatigen haal die de ware eenheid in een vier geeft. Hetzelfde kan ge zegd worden van de ploeg van Njord, die evenwel het geweldige tempo der beide an dere op de tweede helft van de baan niet meer kon volgen.Van Hees. de nieuwe Njord- Slag, opvolger van wijlen Mr. Redelé is nog niet van de qualiteit van zijn voorganger. De Triton-slag Roëll bleek een waardig te genstander van den feilen Laga-leider Ferman. Nereus speelde geen rol in den strjjd, of schoon de ploeg niet slecht was. Maar het gehalte is dit jaar voor de oude vieren wel extra goed. Aegir gaf na de eerste 1000 M. al op, omdat een der roeiers last kreeg van een knieblessure, en kwam ver achteraan peddelen. De geweldige finish tusschen Triton en Laga bracht groot enthousiasme, en de Utrechtsche studenten waren natuurlijk door het dolle heen. Nauwelijks was de win nende vier door de finish of zij sloeg om, doordat een paar uitgeputte roeiers, die achterover in de boot lagen, hun riemen los lieten. Het koele kanaalwater kikkerde hen weer heelemaal op, en na een kwartier zaten zij weer in hun giek en roeiden, met de kran sen aan boord, hun oerebaantje. Het volledige resultaat van het hoofdnum mer was: 1. Triton, 2. Laga op 1 M., 3. Njord, 4. Nereus, 5. Aegir (opgegeven). Tijd 11 min. 214/5 sec. Deze race werd op vrijwel stil wa ter geroeid. De tijd was goed. In de vijf bijnummers, alle over 2000 M., was het succes verdeeld. Weliswaar won Laga er drie, maar het belangrijkste, de jonge acht, viel aan Nereus ten deel. dat daarmee zijn zwakke prestaties in de andere nummers goedmaakte Van de winnende ploegen in de Overzicht. De wedstrijd Noord-Zuid was de ontmoe ting, welke de belangstelling van de korf-- bailers trok. Weer heeft Haarlem de eer gehad de keun ploegen van Noord- en Zuid-Holland, te mo gen ontvangen. Onder leiding van den H.K.B. en met mede werking van de H.F.C. ..Haarlem" had deze wedstrijd plaats op het Haarlem-veld. De Haarlemsche korfballens zijn getuigen geweest van een zeer goeden wedstrijd en waarin de Zuidelijken domineerden door soepelheid en enthousiasme. De stand is nu Noord 20 en Zuad 18 punten in 19 wedstrijden. We wenschen Haarlem voor de propaganda meer dergelijke wedstrijden toe: de jonge korfballers (kunnen dan zien, wat korfbal is! Op het S.V -terrein had een oefenwedstrijd plaats tusschen S.V. en het H.K.B. XII. S.V. hield zich wel beter dan Animo tegen het vertegenwoordigende twaalf'tal, maar kan beslist beter. De strijd eindigde in een ver deeling der punten (11). Noord-Zuid (0-4) Zoo is deze match weer gestreden; Zuid bleek favoriet. Vooral na rust. Een flink ge vulde tribune met korfballers en enkele of= ficieeie personen o.a. leden van het N K.B. en H K.B.-bestuur woonden dezen fraai ge- speelden wedstrijd bij. Merkwaardig bleven voor rust- de verdedi gingen de baas over de aanvallers, die hun vaak zeer tactisch opgezefte aanvallen zagen stranden op de hechte verdediging. Het spei- peil was ook in 't veld zeker heel goed te noemen. De dames van Zuid traden nu en dan verrassend op den voorgrond. De korven blijven voor rust onberoerd, zoodat de eerste speelhelft eindigt met 00. ofschoon in Dee'oskleuren gekleede Zuidelijken ge vaarlijker voor de paal waren dan de Noord- Hollanders. De tweede helft geeft een eenigszins ander beeld te zien. Van gelijkheid van aan val en spel is geen sprake. De Zuidelijke aan vallen worden ontstuimiger en gevaarlijker. Ai spoedig weet een dame van Zuid het eerste doelpunt te behalen. Noord wil het niet lukken den kleinen achterstand te ver kleinen; integendeel het moet toezien, dat het verschil groster wordt 02. Zuid pakt zoo 't kan nog enthou siaster aan en het gevolg is twee zuivere 1 worpen, die Noord beslist doen verliezen. Als weer gewisseld is. doen beide aanvallen goed. gesteund door de midden vakken nog bijnummers vond ik de Nereus-acht wel de beste Zij toonde uitstekende vechtcapacitei- ten, en ondernam uit de derde positie op 200 M. voor den finish een eindspurt in zeer hoog tempo, met korte felle slagen, die Tri ton en Laga te machtig bleek. Ook dit was een heel mooie race. Uitslag van de Jonge Acht: 1. Nereus. 2. Triton op 1 lengte. 3. Laga (1 M.). 4. Triton II, 5. Nereus II. 6. Njord. De strijd werd vrijwel geheel tusschen de drie eerstgenoemde ploe gen uitgevochten. Njord was ver achter in dit nummer. De Jonge Vier won Njord. door goed ..ge neralship" van den slag. Laga verspeelde dit nummer door ontactisch roeien. De Delfte- naren, die een zeer zware ploeg hadden, na men aanvankelijk de leiding en liepen tot ruim twee lengten uit, maar putten zich uit in een veel te hoog tempo, met het gevolg dat de ploeog 200 M. voor den finish uitgeroeid was. en door de lichte Njord-vier, diie rustig had volgehouden, in een feilen eindspurt met gemak gepasseerd werd. Resultaat: l. Njord. 2. Laga op 1 lengte. 3. Triton, 4. Nereus. Tijd 8 min. 4 sec. Deze tijd is verre van fraai, gezien de gunstige om standigheden, en de jonge vieren waren alles behalve imponeerend. Op Hollandia zullen de jonge vieren van de burgervereenigingen on getwijfeld een goede kans tegen de studen- tenploegen maken. eD Laga-vier kan beter, als de slag zijn energie beter xerdeelt, maar roeit erg ruw, en zal tegen meer gepolijste ploegen in het nadeel blijven. Misschien zal Laga, zooals het vaak in zoo'n geval doet, de samenstelling veranderen. Het nummer Overnaadsche Vier maakte een goeden indruk. Dit won Laga in 8 min. 13 4 5 sec. (voor dit boottype een goede tijd) met een ploeg die werkelijk verrassen de eenheid toonde. Tweede was Triton, derde Njord, vierde Nereus. De nummers Skiff en Jonge Twee, beide eveneens door Laga gewonnen, gaven weinig strijd te zien. Westendorp (Laga) die in 7 min. 58 3/5 sec. won. bleek vele lengten snel ler dan Lohmann (Nereus) en Tjalma (Tri ton), terwijl Devivere (Njord) ver achter bleef bij de anderen, en opgaf. Westendorp roeit in keurigen stijl, zeer beheerscht en ge makkelijk, maar zijn physiek lijkt meer ge- eigend voor boordroeien dan voor de skiff. Toch zal hij nog wel meer van zich doen spreken In het nummer Jonge Twee waren maar twee deelnemende ploegen. Laga won in 9 min. 24 2/5 sec. zonder strijd van een zeer zwakke Nereus-ploeg. De tijd was heel slecht, maar de Laga-twee spande zich op de tweede helft van de baan heelemaal niet meer in en ging met 20 slagen per minuut door den finish. Ondanks het sieclite weer bij den aanvang (later op den middag werd het vrij goed) was de belangstelling voor deze Varsity heel groot, grooter dan vorige jaren. Er waren vele duizenden toeschouwers, ettelijke bevlagde roei-, zeil, motor- cn stoombooten een Busboot had een 150-tal Spaarne-menschen aan boord en de. regeling was goed. De wed strijden verliepen vlot. Het Minerva-nummer voor veteranen, vroeger in vieren, ditmaal in achten geroeid, had het traditioneele vroolijke succes. talrijke pogingen om den korf te bereiken. Geen der partijen weet meer te doelen, zoo» dat het einde komt met een 40 overwinning voor Zuid, die dat volkomen verdient. Feestavond Haarl. Korfbalbond. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van den Haarl. Korfbalbond had het bestuur een feestavond georganiseerd in den Schouw burg Jansweg. die hoofdzakelijk bezocht was door een groote menigte opgewekte jonge sportmenschen. De heer Wilson, voorzitter der feestvieren de vereeniging, sprak een gemoedelijk ope ningswoordje. Het verheugde hem ten zeerste, dat de voorzitter van den Ned. Korf balbond, de heer N. Broekhuijzen, door zijn tegenwoordigheid blijk had gegeven van het meeleven met korfbal in Kennemerland. in het bijzonder in Haarlem en omstreken. Ook de heeren De Wilde, voorzitter van den Am- sterd. Korfbalbond en oudste eerelid N K. B. en Heijboer, voorzitter van den Rott. Korf balbond, heette hij van harte welkom. De heer Burggraaf, tien jaar penningmeester, werd door hem in prettige woorden geluk- wenscht. Hij wilde niet vergeten een bedankje te richten tot het strijkje van K. V., een Haar lemsche Korfbalvereeniging. Toen was het woord aan den heer A. Bouwmeester, die zijn gezelschap inleidde met een gefingeerde telefoongesprek. Dat hij de stemming direct te pakken had, spreekt vanzelf. ..Lord Spleen" sensationeel spel in een be drijf gespeeld door Bouwmeester. Orizand bracht aanstonds de noodige spanning in de zaal. Mej. Stella Seemer oogstte met haar re pertoire een uitbundig succes. Na dc pauze deed Prof. Ben-Ali-Libi ons weer versteld staan door zijn vingervlugge toeren. ..De weg naar het succes", waarin mej. Stella Seemer de typiste meespeelde deed de aanwezigen aan één stuk lachen. Hiermede was de uitvoering afgeloopen en konden de danslustigen menig rondje maken. Van de gelegenheid om het bestuur van den H. K. B. te complimenteeren. werd ge bruik gemaakt door den heer N. Broekhuij zen, die namens het N. K. B. bondsbestuur den heer Wilson het eereteeken overhan digde. Een welverdiende hulde! Ook de heer Heijboer wist in gemoede lijke woorden zijn felicitatie ook namens den Rott. Korfbalbond over te brengen. Een prachtbloemstuk vergezelde zijn woorden. Namens de vereenigingen, aangesloten bij den H. K. B. werd een bloemenmand en een voorzittershamer aan den voorzitter overhan digd door den heer De Haan. Voorts werd het Bondsbestuur gefeliciteerd door de verenigingsbesturen en andere be langstellenden. Als de wedstrijden in den zelfden geest zullen verloopen. als de feestavond, dan kan de H. K. B. met veel genoegen terugzien op de herdenking van het 10-Jarig bestaan! TAXI-VOETBAL. (De Rotterdamsche taxichauffeurs hebben een voetbalwedstrijd te gen hun Haagsche collegas ge wonnen met 63). Nooit is 't bij een voetbalwedstrijd Nog zoo „keiïg" toegegaan, Alle tweeëntwintig kwamen Met hun eigen auto aan. En voor men voor het verkleede. Naar de kleedkamer vertrok, Keek elk, louter uit gewoonte Nog naar zijn bevlagde klok; Het werd, naar men mij berichtte, Geen bijzonder kunstig spel. 't Neerlandsch elftal kan het beter. Maar het was wel extra snel; Iemand die een ren ging maken Deed dit nooit in rechte lijn, Maar hij nam een grooten omweg Naar het doel. waar hij wou zijn. Kees werd stevig aangereden Midden in zijn achteras En zijn tegenstander startte Na die botsing met vol gas; Gerrit gaf een reuze voorzet. Piet stond prachtig ongedekt En hij scoorde zonder talmen Keurig op zijn prise diTecte. Jan kreeg later ook zoo'n mooie, Er kwam niet veel van terecht Toen hij naar den bal omhoogsprong Deed zijn koppeling het slecht Om het niet te lang te maken, 't Werd tenslotte drie om zes En het was naar aller oordeel Ongetwijfeld een succes. Maar ik zou wel durven zeggen, Dat de spelers nu misschien De gedachte aan dien wedstrijd Niet meer zoo rooskleurig zien. Er zal hier en daar wat knarsen Denk ik zoo. in het chassis En 't kan zijn dat het. wat rommelt Tusschen hun carrosserie; Als j'aan voetbal niet gewend bent Word je tot 't besef genoopt, Dat de eens zoo sterke motor Nu zoo soepel niet meer loopt. P. GASUS. Damesnummers op de O. S. Op het programma der Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam kwamen voor de eerste maal damesnummers voor. Het heeft er iets van, dat het tevens voor de laatste maal zal geweest zijn, want volgens een bericht uit Amerika willen de Amerikaansche dames er niet aan. De vrouwelijke afdeeling van de Amerikaansche National Amateur Athletic Association heeft een stevig protest tegen de vrouwelijke deelneming te Los Angeles in 1932, naar Berlijn gezonden, waar het onge twijfeld op het a.s. congres van het Interna tionaal Olympisch Comité een moeilijk punt van bespreking zal uitmaken. Nietwaar, geachte lezers, een dergelijk pro test hadt gij eigenlijk wel allerminst uit Amerika verwacht en daarom zullen wij het wat nader moeten bezien. De Amerikaansche dames verklaren, dat zij natuurlijk het wed strijdwezen als onontbeerlijk voor athleti- sche sport en spelen beschouwen. Zij verzet ten zich echter tegen de exploitatie en com- mercialisatie van de sport, zooals die ook op de Olympische Spelen tot uiting komt. Overi gens zijn zij tegen dc speclallseering die vooral de athletiek, zooals op de Spelen be oefend, meebrengt. Slechts een kleine min derheid der beoefenaars wordt speciaal voor bereid voor deze wedstrijden en alles is ge richt öp persoonlijken triomf, terwijl zij, de dames, de club- en ploeggeest wenschen te versterken. Zoo schrijven deze dames en het is onge twijfeld een frissche toon, dien zij laten hooren. Zij zullen er echter het I. O. C. te Berlijn door in een moeilijk parket brengen, want zullen de andere landen zich veel moei te geven, om deelneemsters voor de dames nummers af te vaardigen als de Amerikaan- tjes zelf niet van de partij zijn? Er is nog een argument, dat de dames meer terloops naar voren brengen. De athle- tische prestaties der vrouwen zijn minder waardig aan die der mannen en zelfs zoo, BaarnBloemendaal 31 Bloemendaal nam Zondag deel aan de se rie wedstrijd en in het sportpark te Bussum, uitgeschreven door het aloude Allen Weer baar. Het met diverse invallers spelende Bloe mendaal bleek ditmaal niet tegen zijn te genstanders opgewassen, die een vrij sterk elftal in het veld brachten. Over het verloop van den strijd het volgende: Reeds spoedig blijkt dat Baarn zich op het uiterst gladde terrein beter aanpast dan de witten, vooral de beide reserve backs voelen zich op de hun vreemde plaats niet bijster thuis. Lever in het Bloemendaal-doel heeft het dan ook verre van gemakkelijk, maar gelukkig blijkt hij in goeden vorm. Toch krijgt Bloemendaal uit een snellen aanval een prachtkans om de leiding te nemen, maar de rechtsbinnen is juist iets te Iaat. Nadat het- Bloemendaal- doel nog enkele malen in groot gevaar ver keerd heeft, geeft de midvoor van Baarn met een prachtschot zijn vereeniging de leiding 10. Met Baarn in het offensief breekt rust aan. Na de thee zijn de witten in het veld niet minder, doch hun spel is veel te kort om pro ductief te zijn; waarbij nog komt dat enkele eenvoudige kansen om zeep worden Rebracht. Van te ver opdringen der witte backs maakt Baarn handig gebruik er 20 van te maken. Spoedig daarna verkleint J Kohier met een goed schot den achterstand Nu pakken de witten nog eens extra aan doch zonder suc ces. Uit een snellen aanval vergroot Baarn zelfs zijn voorsprong tot 31. met welken stand dan ook het einde aanbreekt. Zoo werd Bloemendaal reeds in de eerste ronde van verdere deelname uitgesloten. Bloemendaal speelde met het onderstaande elftal: H. Lever. D. Kuiper. G. v. Dam. L. v. d. MelJ. H Beijk, J. Parson. R. Strik, J. Kohier, A. Cassee, Ch. de Bock, J. Kamm?ijer. dat een vergelijking de dames in een be lachelijk licht zou stellen Dit vinden wij een even zwak aLs doorzichtig argument, da', be ter achterwege had kunnen blijven. Het is bovendien onjuist, want te Amsterdam zijn de dames even hard toegejuicht als de win naars in de wedstrijden van het, althans in dit opzicht nog sterkere, geslacht. Maar de Amerikaansche vrouw voelt zich cn toont zich gaarne in elk opzicht superieur aan den man. Waar zij dit niet kar., houdt zU zich liever op den achtergrond. Wij kunnen dit deel van het standpunt niet bewonderen. Maar met dat al ligt de vrouwelijke deel neming aan de Spelen te Los Angeles blijk baar op een winderig hoekje. Zesdagen-koning. Het seizoen der zesdaagsche wielerwed strijden is weer afgeloopen en er is dus ge legenheid om de balans op te maken. Piet van Kempen heeft ongetwijfeld ver reweg de beste resultaten bereikt in dit sei zoen. Hij nam deel aan zeven van deze wed strijden en eindigde 2csmaal als winnaar. Zooiets is nog nooit eerder vertoond en het zal ook wel niet zoo gauw meer herhaald worden, tenzij hij het zelf nog eens beter doet Piet van Kempen is inderdaad de onge kroonde zesdagenkoning. Wanneer men het aantal overwinningen, ooit in zesdaagsche races behaald, naast elkaar zet. dan leidt Van Kempen met 18 voor ..den ijzeren man" Reggie Macnamara met 13, Goullet met 12. Lorenz met 10. Georgelti en Walter Rütt met 9. Egg, Saldow en Gérard Debaets met 8 enz. Neemt men de vier eerste plaatsen, dan heeft Macnamara nog steeds een voorsprong, zij het een uiterst geringen op Van Kempen. De gebruikelijke berekening is dan 5 pt. voor een overwinning, 3. 2 en 1 punten resp. voor een 2e, 3e en 4e plaats. Dan wordt de stand: 1 2 3 4 Pt Macnamara 13 7 10 6 112 Van Kempen 18 3 3 2 107 Goullet 12 3 0 2 71 Giorgettl 9 5 2 3 67 Lorenz 10 3 3 1 66 Rütt 9 3 4 0 62 Nog één overwinning en Piet van Kempen staat naar deze berekening gelijk met. zijn Amevikaanschen rlviaal, die veel ouder is dan hij en wel niet veel meer in deze soort wedstrijden zal uitkomen. De eenlge Nederlandsche renner, die ver der nog een plaats heeft onder de eerste 50 is John Stol. die vroeger met Walter Rütt vooral triomfen vierde HU was zesmaal lste. werd even vaak tweede en nog een keer vierde. Met een totaal van 49 punten staat hij op de tiende plaats. Nadat het bovenstaande geschreven was. lazen wU, dat er toch nog een zesdaagsche zal worden gehouden en wel te Marseille. En dat Piet van Kempen tot de deelnemers be hoort. Als hij deze nu ook nog wint. Helen de Groote. Helen WillsMoody is dezer dagen weer in Europa aangekomen om op de groote tcn- nistournaments te spelen en de deskundigen vragen zich af wat zij er ditmaal als getrouw de vrouw van terecht zal brengen. Want het schijnt opmerkelijk to zUn. hoe de beste tennisspeelsters nadat, het huwelijk haar nieuwe zorgen cn beslommeringen had ge bracht, snel in tonnlscapaciteltcn zijn ach teruit gegaan. Voor Helen Wills, die haar werkenden echtgenoot in Amerika achter laat om een paar maanden in Europa te ko men spelen, lijkt me dit gevaar klein. ZIJ bekommert zich klaarblijkelijk al heel wei nig om haar huishouden. ZU is met 40 racquets op dc Berongaria gestapt en den ochtend nadat zij te Cherbourg landde, stond zij al op de banen van het Croix Catelan in het Bols de Boulogne te oefenen met den be roepsspeler Plaa. Dan gaat zij deelnemen aan de Fransche internationale kampioen schappen. vervolgens naar Wimbledon om haar titel te verdedigen, om te eindigen met den dameswedstrijd tegen Engeland om de Wightman Cup. Op 19 Juli gaat ze weer naar New York. waar haar echtgenoot wacht, die togen dien tijd behalve in letterlijken, ook in figuurlijken zin misschien wel moody oftewel on z'n Hollandsch humeur!? zal zijn. Maar wat zal hU eraan doen: if Helen wills. HU komt nu eenmaal in de oogen van Helen Wills-Moodyachteraan. Excursie naar het Sportfondsenbad. Een groep Haarlemsche zwemsters cn zwemmers bracht Zondag onder leiding van mevrouw C. E. Schmidt-Müsler een oe- zoek aan de overdekte zweminrichting ..Het Sportfondsenbad" te Amsterdam. Aan de besturen der plaatselijke zwem- vereenlgingen was medewerking verzocht op dezen propagandatocht een zoo groot mo gelijk aantal leden te doen kennismaken met deze Ideale zweminrichting, doch alleen ..De Waterratten" en de Haarlemsche Reddings brigade, waren met een behoorlijk contin gent verschenen. De commissie „Schmidt" zal zich door dit gemis aan belangstelling zeer teleurgesteld gevoeld hebban, temeer daar Juist uit de zwemmerskringen het hardste geroepen wordt om een inrichting in eigen beheer. Deze gelegenheid, om nieuwe spaarders te winnen, had niet verzuimd mogen worden. De rondgang door het imposante geoouw. gaf veel belangwekkends te zien, terwijl de directeur, de heer E. van Es. een duidelüke uiteenzetting gaf van het technische deel. Hieruit bleek dat gebruik is gemaakt van de nieuwste vindingen op gebied van waterzui vering en ververschlng. Eiken avond laat men het bassin geheel ledig loopen (in 5 min. 1000 M3 water) waarna de bassintegels worden gereinigd en het water langs chcmi- schen weg geheel wordt gedesinfecteerd. Een ventilator n\jst een capaciteit van 22000 M3 per uur maakt het verblUf m deze inrichting tot een genot, het 'oroeikas- achtige ontbreekt geheel. Een eigenaardige aanblik was het in de geweiver. van het gebouw, door kijkglazen in den zUwand van het bassin de zwemmers zich eenlge meters hooger te zien bewegen aan de oppervlakte van hét bassinwater. Haast vanzelfsprekend werd de bezichti ging besloten met een bad. waarbij slechts oen roep was over het heerlUkc water. Iedere deelneemster en deelnemer aan deze excursie zal zeer zeker met verdubbel den ijver aan het werk gaan om ook te Haarlem zoo vlug mogelijk te geraken tot de stichting van een sportfondsenbad.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11