L*Èk LAWNTENNIS. GOLF ATHLETIEK. ZEILEN. WIELRIJDEN. GYMNASTIEK. Nederland-Frankrijk (4-3) VOETBALNIEUWS. Nationale Athletiekwedstrijden van A. A. C. POSTDUIVEN. BILJARTEN. UW Een praatje vooraf. De tcnnlscompetitie begint in feite wat vroeg in het seizoen. Nauwelijks heeft April gedaan wat zij wil en beginnen in Mei alle vogelen schielijk eieren te leggen, of de Ned. Lawntennisbond begint zijn programma af te werken. Maar het weerglas, zooals onze vaderen zeiden, wijst nog op regen en on weer en Zondag was het ook weer heelemaal mis. Armzalig zwierven de competitiespelers en (och arme) speelsters over de natgere gende banen, met vouwlooze pantalons en uiteengeregende gepliseerde japonnen. Op de hooge stoelen annonceerden de mistroos tige scheidsrechters, scones. Zooals te voorzien was. verloor Haarlem I van Anglo Dutch in Rotterdam, nochtans met „nette" cijfers, namelijk met 64. Kem won zijn enkelspel in grootschen stijl, met 61. 62 en mevr. Menzo bestond het om, zij het in drie sets, mej. Alsbach te verslaan. Stoekc heeft, In gezelschap van Modlich, zijn eersten wedstrijd in de competitie gewonnen, te weten in de hecrendubbel. Het tweede van de Groote Club won, zoo- als te voorzien was, van Dordt. Mejuffrouw Nieuwkamp kan het in de eerste klasse nog niet redden. Ze verloor haar single in twee sets, 6—2 en 61. Een hevige strijd werd ge streden door mej. E. de Josscüng de Jong, die tenslotte zegevierde over mevr. v. Beeck Cal- liversSprenger met 7—5, 26, 86. De Haarlemsche tweede-klassers hebben het slecht getroffen, wat de indeeling betreft. T. C. H. heeft met D. D. V. ni in de afdee ling geen kans op den eeretitcl en T. C. S. B. I uiteraard heelemaal niet. Na de serie over winningen van verleden Jaar zal het de Ten nisclub Stoop's Bad in de tweede klas erg tegenvallen. Men bcseffe echter dat men door sterk tegenspel eigen spel opvoert. Het is een prestatie dat mej. v. d. Haar en Stoel in drie sets van mej. De Vilder en Drecsman van D. D. V. III wonnen. T. E. D. I is dit jaar zwak, hetgeen weer blijkt uit de derde nederlaag en wel met 5—2 van Sharp I, dat overigens kampioensallures aanneemt. Dc dames van T. E. D. I slechts weten een goed figuur te slaan in de tweede klas. ANGLO DUTCIIHAARLEM I 6—4. Heerencnkelspel: Kern slaat Hofman, 61. 6—2; Modlich verliest van Leyenaar 36, 2—6; Hocke verliest van Wurfbain 36, 68. Damesenkelspel: mevr. Menzo slaat mevr. Alsbach, 6—2, 3—6, 6—2; mej. S. de Josselin de Jong verliest van mej. Staab, 16. 26. Gem. dubbelspel: mevr. en de heer Kern verliezen van mej. Staab en Leyenaar. 3—6, 4—6. Tweede mixed gewonnen met 62, 97. Heerendubbelspel: Kern en Mendes de Leon verliezen van Hofman en Leyenaar, 62, 46, 46; Modlich en Hoeke slaan Hoycr en Wurfbain 63, 26, 62. Damesdubbelspel; mevr. Menzo en mevr. Kern verliezen van mej. Staab en mej. Als bach 3—6, 6—2, 4—6. HAARLEM II—DORDT f6—Z) Heerenenkel: Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk slaat Sigmund 6—2, 6—3; de Graaff slaat Vriesendorp 63, 57, 86. Damosenkel: mej. Nieuwkamp verliest van mej. Vriesendorp 2—6. 1—6; mej. E. de Josse lin de Jong slaat mevr. v. Beeck Gallivers Sprenger. 7—5, 2—6, 8—6. Gemengd dubbel: mej. Nieuwkamp en Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk slaan mej. Vriesendorp cn Sigmund 4—6, 6—0, 6—4; mej. v. Nes v. Meerkerk en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk: slaan mevr. Beeck Callivers Sprenger en Vriesendorp 6—1. 4—6, 6—0. Heerendubbel: Jhr. A. W. G. en H. A. C. v Riemsdijk slaan Vriesendorp cn Sigmund ft—1, 7—9, 6—2. Damesdubbel: mej. E. de Josselin de Jong en mej. v. Nes van Meerkerk verliezen van mevr. Beeck Callivers Sprenger en mej. Vrie sendorp 68, 36. T. E. D. I—SHARP I (2—5) Heerencnkelspel. De Vlaming slaat IJzer 61, 60; v. Willes slaat Ramaker 6—1, 6-2 Damesenkelspcl: Mej. Hulshof slaat mevr. Henke 6—2, 9—7. Gemengd dubbelspel: mevr. Wennekes en de Vlaming slaan mej. Hulshof en IJzer 61, 6—0; mevr. Henke cn Willes slaan mevr. v. d. Klasliórst en v. d. Weiden 61. 60. Heercndubbclspcl: De Vlaming en Willes slaan Ramaker en v. d. Weiden 6—1, 63. Damesdubbelspel: mej. Hulshof en mevr. v. d. Klashorst slaan mevr. Henke en mevr. Wennokes 64, 62. T. C. II. I—P. S. I (4—3) Heerenenkelspel: Blom slaat Hollekamp 61, 63, Reuvekamp Gille slaat mr. H. Vliegen. 6—4, 5—7, 6—4. Damesenkelspel. Mej. E. Renses verliest van mevr. Hogezijl 62, 46, 36. Gemengd dubbelspel: mej. A. Vlieger en Reuvekamp Gille slaan mej. Peet en Holle- kamp 62, 64; mej. Vlieger en Blom slaan mevr. Hogezijl en Vliegen 7—5, 46 6—3. Heerendubbelspel: Reuvekamp Gille en Blom verliezen van Vliegen en Hollekamp 4—6, 6—2, 7—9. Damesdubbelspel. Mej. de Jong en mej. Vlieger verliezen van mevr. Hogezijl en mej. Peet 6—0, 1—6, 4—6. D. D. V. HI—T. c. S. B. I (61) Heerenenkelspel: Th. Dreesman slaat Ter Laag 46. 86, 75; Jacobs slaat Kok 6-2 6-2 Damesenkelspel: mevr. Sigmond slaat mej v. d. Haar, 6—2. 60. Gemengd dubbelspel: mej. De Vilder en Dreesman verliezen van mej. v. d. Haar en Stoel, 3—6, 60, 26; mej. Los en Straub slaan mevr. Kamerbeek en Klok 6—2, 7—5 Heerendubbelspel: Jacobs en Straub slaan Stoel en Ter Laag 16, 62, 60. Damesdubbelspel: mej. Los en mej. De Vilder slaan mevr. Kamerbeek e.n mej. v. d Haai-, 61, 62. ENTHOUSIASTEN—WESTKUST n (5—2) Heerenenkelspel: Madsen slaat Levy, 6-A, 64; H. Aanstoot slaat Schmidt 26, 64 62. Damesenkelspel: mej. De Vries slaat mej. Ruysenaars 6—1, 6—1. Gem. dubbelspel: mej. Ruysenaars en Aan stoot verliezen van mej. De Vries en Schmidt 46, 46; mej. Volbeda en De Nijs verliezen van mej. Le Sage en Madsen, 36, 46 Heerendubbelspel: Levy en De Nijs slaan Schmidt en Madsen 46, 64 63. Damesdubbelspel: mej. Ruysenaars en mej. Volbeda verliezen van mej. De Vries en mej. Le Sage 26, 36. READY I—T. E. D. II (5—2) Heerenenkelspel: H. F. oiree slaat G. Aan stoot, 131, 6—3; W. Schram verliest van v. d. Klashorst 36, 62, 57. Damesenkelspel: mej. G. Rudeman slaat mej. v. Laar, 63, 64. Gem. dubbelspel: mej. G. Rudeman en Olree slaan mevr. en den heer Tijsseling 7—5 63; mej. Breeman en Schram slaan mej. v. Laar en v. d. Klashorst 26 64 7—5 Heerendubbelspel: Olree en Schram ver- liezen van Tijsseling en Aanstoot, 6—2, 4—6 36. Damesdubbelspel: mej. Rudeman cn mej. Breeman slaan mej. v. Laar en mevr Tijsseling 60.64. T. C. S. B. UI—T. E. D. n f52) Heerenenkelspel: Verhagen slaat v. Hezel 64, 61, Boskamp slaat Max, 61 61 Damesenkelspel: mej. Ten Broeke slaat mej. v. Gelder, 63, 75. Gem. dubbelspel: mej. Ten Broeke en Ver hagen verliezen van mej. Borgerdlng en K. Aanstoot 26, 64, 68; mevr. De Crauw en J. Boskamp slaan mej. Ploegsma en Max, 64, 63. Heerendubbelspel: Kamerheek en Verha gen^ verliezen van Aanstoot en v. Hezel 5—7, Damesdubbelspel: mej. Ten Broeke en mevr. De Crauw slaan mej. Borgerdlng cn mej. Ploegsma, 1—6, 60, 6—4. V. O. GTERRY. (0—6) Heerenenkelspel: De Ruiter slaat Herr Eilers 6—2, 6—2; C. Melse slaat W. Addicks 60, 6—3. Damesenkelspel: mevr. De Ruiter slaat mej. Brandon, 9—7, 4—6, 6—2. Gem. dubbelspel: mevr. en de heer Melse slaan mej. Smit en Addicks 3—6, 6—2, 6—3. De tweede mixed werd wegens' regen uit gesteld. Heerendubbelspel: De Ruiter en Melse slaan Addicks en Henning, 63, 63. Damesdubbelspel: mevr. De Ruiter en mevr. Melse slaan mej. Brandon en mej. Smit 75, 16, 63. VELSERBEEK I—TOPPING I (A'dam) 0—7. Heeren-enkelspel: v. d. Ploeg verl van Weyerman 9—7, 3—6, 4—6; J. M. Deegenaar verl. van Schölvink 16, 46. Dames-enkelspel: Mevr. Kuhn verl. van mej. Bahlman 26, 46. Heeren-dubbelspel: Deegenaar en v d Ploeg verl. van Schölvink en Weyerman 4—6^ Dames-dubbelspel: Mevr. Kuhn en mej. Donker verl. van mej. Jurgens en mej. Bahl man 46, 16. Gemengd-dubbelspel: Mej. Donker en v d Ploeg verl. van mej. Bahlman en Weyerman 1 6, 36. Mevr. Kuhn en Deegenaar verl van mej. Jurgens en Schölvink 3—6; 3—6. Haarlemsche Jachtclub. DE TWEEDE SERIEWEDSTRIJD VOOR 12 - YOETS J OLLEN. Zaterdag werden de serieweds'rijden der II. J. C. voortgezet met de 2e jolienwed. strijd. De uitslag luidde: 1. Mej. Alberts 1.19.04. 2. Volkmann 1.19.40 3. Mej. T. de Visser 1.19.45. 4. Mej. v. Hokten 1.23.45. 5. Westerman 1.29.03. 6. Corver 1.31.43 7. Michcls 1.32.35. 8. Laming 1.38.12. Brand en Veeling niet gestart. Feitkamp werd door een passecrende motorboot aan gevaren cn moest met een gebroken giek opgeven. De wedstrijden zullen a.s. Zaterdag worden voortgezet. Federatie Wielerclubs Noord-Holland. Zondag werd op de wegen in de Beemster het Kampioenschap 1930 gereden over een traject van 85 K M. Dit jaar was hiervoor buitengewoon veel belangstelling; de clubs hadden hun sterkste ploegen afgevaardigd. Het is dan ook een meer dan spannende strijd geworden. De vijf cerstaankomende clubs reden ver binnen recordtijd, n.m. 2 uur 30 min.; het vorige jaar reed de winnende club 2 uur 32 min. Nu won Olympia (Amsterdam), tijd 2-22-47; 2e de Germaan 2-24-49; 3e Germania 2-28-39; 4de Ulysses 2-29-32; 5de de Kampioen 2-30-47; 6de Adelaar 2-33-41; 7de Excelsior (Amsterdam) 23421; 8e D.T.S 2-35-36: 9de Gazelle 2-43-56. De Haarl. Sport.vereeniging ..De Kampioen" kwam uit met Schljvenaar. Sijpesteyn. Eg- mond. Baak, Kruyd en Zculevoctzij behaal de den 5den prijs, wat gelet op de zware con currentie een mooie prestatie te noemen is, daar ook zij ruim 2 minuten binnen record ed reden. Bato. Onder leiding van den directeur, den heer C. Th. Smal, werd voor de jongens-afdeeling van Bato een onderlinge wedstrijd gehouden. De wedstrijden voor dames vinden deze week plaats onder leiding van den heer G. Bonken t Daarbij zal mej. C. de Liefde haar titel als bekerhoudster moeten verdedigen. De uitslag van de wedstrijden voor jongens luidt: le afdeeling: 1. A. Prent, 2. H. Toepoel, 3. J. Wesseiing. 2e afdeeling: 1. D. Apetz, 2. C. der Kinderen en C. Hermes, 3. J. Ameling en J. van Orde. 3e. afdeeling: 1. N. Mole, 2. P. Nieuwstad, 3. G. de Ruiter. 4e afdeeling: 1. J. Deijer, 2. J. Staphorst 3. A. Kuipers. Speldag K- N. G. V. Het K.N.GV. is voornemens, In Septem ber een speldag in Gouda te organiseeren Verspeeld zullen dan worden de kampioen schappen in handbal, slingerbal en grens- bal. De vóór-wedstrijden vinden dain in 4 districten plaats, waarvan Noord-Holland er een is. Voor laatstgenoemd district vindt de vóór-wedstrijd waarschijnlijk in de Lijnden (Haarlemmermeer) plaats. Cursus kinderturnen. Op 31 Mei cn 1 Juni wordt in Utrecht vanwege het K-N.G.V. een applicatlc-cursus in kinderturnen gegeven. (Van een spec talen medewerker) Golf is een gezond spel. Mets is zoo op wekkend ais een duinwandeling, die de leden van de Haagsche en Kennemer Golfclubs kunnen maken, wanneer zij hun ronde spelen, of een pittige boschwandeding. die Hilversumsche- en Utrechtsche golvers maken Bij de match tusschen het Nederi&ndsche* en het Fransche equipe was het weer tijdens de foursomes in de morgenuren regenachtig, doch reeds toen kon men zeggen, dat het duinlandschap van de H.G.C. zich 's mid* dags in volle zonneglorie zou toonen. In derdaad werden de singles onder gunstige weersomstandigheden gespeeld en de wind slechts deed eenige afbreuk aan het spel der gasten, die niet aooals de Hollanders gewend waren aan den wind, die steeds op de parcoursen bij de zee merkbaar Is. De partijen waren goed aan elkaar gewaagd hetgeen de to taaiuitslag een kleine 43 zege van Nederland reeds aangeeft. De Fransdhen kwamen met een jong team, dart- de proef gunstig doorstaan heeft. Vagliano schijnt op zijn retour, de oud4campioen Manoeuvrier is onlangs overleden, zoodat uit vroegere Fransche represéntatieve teams Slechts de Due de Mouchy as overgebleven. Een teleurstelling voor de onzen die met een team van beproefde en in interna tionale matches reeds hun sporen verdiend hebbende spelers uitkwamen, was, dat de kampioen Del Court van Krimpen in zijn single den waren vorm maar niet kon te pakken krijgen, spoedig met 4 down was cn verschillende holes verknoeide, zoodat tenslotte de strijd reeds op de vijftiende hole geëindigd was. Del Court verloor met 6 en 4. In zijn foursome met Jhr. Micheis waren zij weliswaar de meerderen gebleven van IIu' et en Segard, dodh ook in deze match bleef goed golf van Del Court achterwege. 's Morgens bleven de Hollanders in twee van de drie foursomes overwinnaars, terwijl de derde onbeslist bleef. In de laatste match die ging tusschen de beide Snouck Hur- gronje's aan de eene zijde en den Due de Mouchy en Dupas aan de anderen zijde, had den de Franschen steeds met 2 up geleid, doch goede drives en accuraat putten van de Hollanders op de laatste holes, waren ooi-zaak dat de achterstand net bijtijds werd ingehaald. Met de lunch leidde Nederland dus met 20. (Gelijke spelen worden niet in het eindresultaat opgenomen). 's Middags hadden onder groote belang stelling de singles plaats. De Fransche ge zant, Dr. Kammerer volgde heel belang stellend de singile tusschen Jonkheer Mr. E. MLchiels van Veadfuynen en dien Franschman G. Huet, welke match ook wij volgden, daar zij ons uit de singles de aardigste leek, nu Del Court een off-day had We hebben het gelukkig getroffen, want belde spelers vertoonden fraai golf. Huet is een achttienjarig jongmensch, waarvan Frankrijk nog veel plezier kan hebben, want naast een prachtige drive beschikt Huet over formidabel-juiste approach-slagen. Ook Jhr- Michiels, die zoo juist nog de beate amateur- score van de Haagsche links met 73 op zijn naam heeft gebracht, is een geroutineerd wed* strijdspeler, doch had dé Franschman niet eenige malen groote pech met puitten ge had, toen de bal over de hole heensprcmg, dan had hij niet eens all square bereikt! Miichiels begon anders de ronde goed, was in no-time 3 up, doch toen Huet het bes Ion d om de lange 14e hole in 4 te spelen, was alles -nog mogelijk. De 15e en 16e werden ge* halveerd, zoodat de stand nog 2 up bleef, maar de laatste twee holes won de jeugdige Franschman, zoodat de strijd onbeslist ein digde. Zooais reeds hierboven vermeld, verloor Del Court zijn single van den Due de Mouchy, welke laatste dus noch geslagen werd in foursome noch in single. Ook van Leyden kwam met een venliespunt thuis. De beide heeren Jhr. Mr. A. M. en N. J. C. Snouck Hurgronje bleven echter winnaars, de eerste zelfs met 5 en3, zoodat het eindresultaat nog net een zege der Nederlanders gaf. De four* somes-overwinningen hadden dus den door slag gegeven, want in de singles waren cTe gasten met 3 tegen 2 en 1 gelijk winnaars geweest. De volledige uitslagen luiden: Foursomes: Jhr. Mr. E. Michiels v. Verduynen en G. M. Del Court v. Krimpen slaan G. Huet en R. Segard met 4 en 2: Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje en Jhr. Mr. N. J. C. Snouck Hurgronje spelen all square met den Due de Mouchy en P. Dupas; K. G. v. Leyden en Jhr. A. Calkoen van Limmen slaan M. Quenouelle en P. Canivet met 3 en 2. Totaal 20 Singles: A. M. Snoek Hurgronje 5/3—Quenouelle 1—0 Del Court v. KrimpenDue de Mouchy 6/4 0—1 Mich. v. Verduynen—Huet all square. Calkoen v. LimmenSegard 1 up 01 N. J. Snouck Hurgronje 3/1—Dupas 1—0 Van LeydenCaoiivet 2 up 01 Totaal 43 Maandwedstrijd Kennemer Golfclub. Daar de links van de Kennemer Golf- en Country Club te Zand voort niet in orde wa ren. kon eerst Zaterdag j.l. de eerste wed strijd gespeeld worden. Het was een onder* iinge maandwedstrijd, waarvoor groote be* langstelling bestond. Bij de heeren bleek baron O. Groeninx van Zoelen dc sterkste. Hij won den beker met een netto score van 73. Verder maakten de heeren M. Weisela ar. W- Boissevaln cn S. v. d. Graaf een score van 74. Den beker voor de dames won mevrouw De Veer met een netto-score van 79. Mevrouw Kern behaalde den tweeden prijs met een netto-score van 82. DuitschlandEngeland (33) Uit Berlijn: Zaterdagmiddag vond voor ongeveer 50.00G toeschouwers de landenwedstrijd plaats tus schen Duitschland en Engeland. Met de rust leidde Engeland met 2—1, na de rust doel puntte Engeland nog eenmaal en Duitsch land twee keer, zoodat de eindstand werd 3—3. De Engelsche doelpunten kwamen van Bradford (twee) cn Jack een. Alle drie de Duiische doelpunten kwamen van den voet van Richard Hoffmann. Scheidsrechter Mutters (Nederlandleidde uitstekend, al was men het. niet altijd met zijn beslissingen eens. Hy had echter den \vedstrijd volkomen in handen. ..Haarlem" loopt de 10 x 100 M. binnen recordtijd. v. d. Zee springt 3.40 AI. polshoog. Berger klopt v. d. Berge. (Van onzen medewerker) Het terrein der Amsterdamsche Politie vol deed uitermate als athletiekbaan. A. A. C. had het veld zeer deskundig uitgezet, alleen was de smtelbaanloop voor hoogspringen on voldoende. Organisatorisch zijn de wedstrijden (de eerste in dit seizoen) uitnemend geslaagd. Onder leiding van den heer Huizinga verliep het programma vlot: echter werd het publiek niet voldoende ingelicht omtrent de uitsla gen der diverse nummers. Een volgende maal dient men hier meer aandacht aan te schen ken. Als wij de sportieve resultaten bezien vraagt de H. A. V. Haarlem onze eerste aan dacht. De balans ziet er als volgt uit: Haar lem won 14 prijzen, waaronder vijf eerste. Beschouwen wij eerst de belangrijkste loop nummers, met name de 100 M. cracks in de beide estafettes. Hoewel het eigenlijk nog te- vroeg in 't seizoen is, om van een beslissen- den wedstrijd te mogen spreken, was de tweestrijd v. d. Berge—Berger toch een groo te vraag. Men waagde zich niet aan voorspel lingen. Beide athleten wonnen hun serie op kalme geroutineerde wijze. Berger liep wat krachtiger dan zijn andere clubgenoot, die zeer soepel de finish passeerde- Toen het startschot voor de finale viel was Berger het snelst weg. Benz en v d. Berge gingen v-f'wel gelijk. De laatst 25 M. brach ten de beslissing. Berger beschikte over een geweldige kracht en won onbedreigd, terwijl v. d. Berge en Benz een waren strijd om de tweede plaats streden. Met miniem verschil ging Benz als tweede door de finish. Nogmaals, wij verwachten dat v. d. Berge binnenkort een ernstige revanche-poging zal wagen. De 10 x 100 M. estafette was een zeer aan trekkelijk nummer. De prestatie der Haar lemmers bleek drie seconden beneden het record te zijn. Helaas had A. A. C. geen wis- selpunten uitgezet, zoodat geen record aan gevraagd kon worden. Bij de goede organi-* satie van de rest viel dit verzuim dubbel op. De 4 x 400 M. estafette won Haarlem onbe dreigd. Effern heeft het leeuwenaandeel in deze overwinning. Wij verwachten dit sei zoen goede prestaties van dezen athleet op de 400 Meter. Paulen liep de laatste baan zeer tactisch en toonde zijn groote mate van wedstrijd- routine. De ploeg was als volgt samengesteld: R. v. d. Berge, v. d. Booren, Effern, Paulen. Van de overige nummers trekt de 800 M. dan onze aandacht. Daar Paulen in verband met de estafette niet liep, kwamen drie Haarlemmers aan den start. Na 400 Meter nam Lijflander van A. V. 1923 den kop. Effern liep toen kalm op de derde plaat"1;, doch kwam geleidelijk naar voren en hing als een schaduw achter den roodbroek. In de laatste dertig meter kwam Effern onweer staanbaar naar .voren; hij won gedecideerd, hoewel Lijflander vlak achter hem volgde: Brandenburg en v. d. Booren brachten de derde en vierde plaats aan „Haarlem". De 1500 M. nieuwelingen liet men zeer on verstandig in series loopen. Hierdoor werden de prestaties in de finale zeer slecht. Vooral voor een beginneling is tweemaal 1500 M. te veel op één middag. Een nieuwe „ster" kwam aan den hemel van den langen afstand, n.l. Bruin uit Wor- merveer. Het hoofdpeloton bestond uit drie loopers n.l. Bruin, Versteeg en Gerbrands. De laatste liet zich den geheelen afstand trek ken en weigerde onsportief om zelf ook eens de leiding te nemen. In de laatste 200 M. ging Gerbrands met een snelle spurt vooruit en verraste Versteeg die zich door Bruin eveneens liet passeeren. Bruin spande alles in naderde Gerbrands wel, doch de tijd was te kort om hem te bereiken. Met eenige routine kan deze athleet veel presteeren. Gubbels nam met eenig» leerlingen de drie eerste plaatsen voor 't wandelen in beslag Dit speciale Pro Patria nummer schijnt er bij andere vereenigincen niet ere in te o-anr, Oudergewoonte won Knol het speerwerpen doch slaagde er niet in de 50 M. te passeeren. Coster en v. d. Zee streden op dit nummer om een plaats In de ploeg voor de meerbon- den-ontmoetingen. Met 10 c.M. verschil won Coster. Het discuswerpen voor nieuwelingen won de Haarlemmer Veurman met 31.09 M. Polshoog voor nieuwelingen telde slechts vijf deelnemers, waarvan er 2 de drie Meter passeerden. Hoe Effern (Haarlem) te Amsterdam de 800 Meter won van Lijflanden (A.V. 1923). Buiten mededinging sprongen v. d. Zee en v. Genne. De Haarlemmer bleek prima in conditie en zweefde vlot over 3.40 M.; v. Gen ne (Alkmaar) haalde 3.30 M. Een record poging van v. d. Zee had geen succes. Eveleens won het hoogspringen met aan loop, Veurman (Haarlem) bezette de tweede plaats. Kaan en Visser konden met de aan loop slecht over weg en sneuvelden op 1.60 M. De 200 Meter horden was een nieuwtje; daar de primus Heeg op 't appè) ontbrak en Ras faalde, was dit nummer geen groot spor tief succes, hoewel Ultert een aardige presta tie leverde. Juist was echter de opmerking van den vice-voorzitter der N. N. A. U. bij de prijsuitreiking, dat de tijd van 28.2 sec. nog voor veel verbetering vatbaar is. De wedstrijden van A. A. C. waren goed geslaagd en de sportieve resultaten zijn voor 'n eersten wedstrijd in 't seizoen zeker bevre digend. Voor het overige verwijzen wij naar de uit slagen. De uitslagen luiden als volgt: 80 M. Juniores: 1. Akkerman, A. V. 1923 10.1 sec.; 2. Hogenkamp, Haarlem 10.1 sec.;! 3. Maerman, D. D. V. 100 M. klasse D; 1. Riedrich, A A. C. 12.1' sec.; 2. Kooyman, A. P. G. S.; 3. H. Snijders, A. V. A. C.; 4. Erlings,.Haarlem. 100 M. klasse B: 1. Berger, Haarlem 11 sec.;! 2. D. Benz, Haarlem 11.1 sec.; 3. v. d. Berge, Haarlem; 4. Hennings, A. A. C. 800 M. klasse A: 1. W. Effern, Haarlem 2 min. 8 sec.; 2. Lijflander, Haarlem 2 min. 8 sec.; 3. Brandenburg, Haarlem 2 min. 10.3 sec.; 4. v. d. Booren, Haarlem 2 min. 12.5 sec. 1500 M. Nieuwelingen: 1. Schinkel, A. V. A. C. 4 min. 49.4 sec.; 2. v. Hoogen, A. P. G. S. 4 min. 53.3; sec.; 3. H. Brauwen, A. A. C.? 4. Vliegen, A. V. A. C.; 5. v. d. Ploeg, A. A. C, 5000 M.: 1. Gerbrands, Blauw Wit 16 min. 59.4 sec.; 2. H. Bruin. Z. A. V. 17 min. 2.3 sec.;' 3. Versteeg, K, V. A. Z. 17 min. 10 sec. 1500 M. wandelen: 1. Gubbels, P. P. 6 min. 49 sec.; 2. P. Engelman, P. P. 7 min, 58 sec.; 3, Wyburg, P. P. 7 min. 10.4 sec. 10X100 M. estafette: 1. Haarlem 1 min. 52.3 sec.; 2. A. V. 1923 1 min. 56.1 sec.; 3. A. A. C, 4 X 400 M.: 1. Haarlem 3 min. 43.8 sec.; 2, A. V. 1923 3 min. 44.4 sec.; 3. A. V. A. C. Speerwerpen: 1. Knol, A. P. G. S. 49.60 M.? 2. v. d. Ley, Blauw Wit 46.99 M.; 3. Coster, Haarlem 44.54 M.; 4. v. d. Zee, Haarlem 44 44 M. Polshoog: 1. Schemmekes, A. A. C. 3.05 M.? 2. de Reemer, A. M. V. J. 3 M.; 3. v. Knol, A. P. G. S. 2.95 M. Discus: 1. Veurman, Haarlem 31.09 M.; 2. Grootewal, A. M. V. J. 30.44 M.; 3. Muller, A. M. V. J. 29.72 M. Hoogspringen: 1. K. Eveleens, Olympia 1.75 M.; 2. Veurman, Haarlem 1.70 M.; 3. v. Genne. Alkmaar 1.70 M. 200 M. Horden: 1. v. Uitert. P. P. 28.2 sec.? 2. Prins. Blauw Wit; 3. Agtereek, A. V, 1923; 4. Burgman, A. A. C. Nationaal concours van Noyon. Dti concours wordt uitgeschreven door den Bond van Z. V- te Leiden. De inzenders wor den er opmerkzaam op gemaakt, dat de tijd voor inkorving is Woensdagavond half zeven in het clubgebouw van het H.A.K. Roosveld- straat. „De Spaarnevogels" te Haarlem. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Gorinchem, afstand 64 K.M.: in vrijheid gesteld te 15 uur 5 min., de prijzen werden alsvolgt behaald: J. H. Somers 1, 8, 12. 13, 14, 16, 18, H v. Oldenmark 2. 3, 4, 7. 9. 10, 11. Eerste duif te 16 uur 10 min. met een snel heid van 995 meters per minuut; laatste prijs- winner te 16 uur 23 min. Medaille voor 3 aangewezen duiven be haald door H. v. Oldemark. Wedvlucht Baarle-Nassau. afstand 106 KM- losgelaten 10 uur 55 min., de prijzen werden alsvolgt behaald:* H. v. Oldemark 1, 11. 13. 14, 16, 21, D. Smit 2, 10, J. Hartel 3. 7, 8, 19. Eerste duif te 12 uur 48 min., snelheid van 939 meters per minuut, laatste prijswinner te 13 uur 12 min- Meidaiüe voor 2 aangewezen duiven gewon nen door J. H. Somers. Om den „Nobels-Beker". Het tweede gedeelte van den wedstrijd tusschen „DJE.S." alhier en -Anti Poedel" te Zaandam om bovengenoemden wisselprijs is gespeeld. De strijd werd geopend met de partij G. de Vries (Anti Poedel)F. v. Terwisga tD.E.S). Het was voor beiden een slap begin. Van Terwisga herstelt zich het eerst. Met kleine series loopt hij regelmatig uit. En <Jaar dc bezoeker beneden zijn kracht blijft spelen, lijdt hij een gevoelige nederlaag. Het einde kwam met 47 om 100. De volgende partij tusschen. C. den Adel (Anti Poedel) en A. F. de Nijs (D.E.S.) was zeer spannend. De D.E.S.-man was en bleef voortdurend een weinig voor en toen deze de 100 vol had, noteerde den Adel 92. Dan traden J. Hoorn (Anti Poedel) en J. A. Roosen (D.E.S.) in het krijt. Ook dit was een spannende kamp van a tot z, die ten slotte in het voordeel van den gast uitviel met 75 om 69. Vervolgens bonden Tj. Tromp (Anti Poedel) en A. Brauckman (D.E.S.) den strijd aan. De bezoeker is niet op dreef, doch Brauck man steekt hard van wal met 10, 11, 16. 16, 11 en 12 en heeft spoedig een grooten voor sprong. En daar ae Zaandammer blijft suk kelen, wordt het voor hem een hopelooze partij. Als de gastheer de 150 caramboles cadre bijeen heeft, noteert hij pas 68. P. Hagen 'Anti Poedel) verdedigt zich op fraaie wijze tegen M. v. d. Putten (DE.S.), die een sterke partij speelde. Toch kon hij het tempo niet volgen cn verloor met den stand 88 om 125 caramboles cadre. In de slotpartij tusschen P. v. Klaveren (Anti Poedel) en J. v. Amstel (D.E.S.) was de laatste langen tijd in de meerderheid. Van een kleine inzinking van deze wist de Zaandammer partij te trekken om voor te komen en te winnen met 90 om 77. De uitkomst van den avond was: „Anti Poedel" 460. .D.E.S." 621 caramboles. De totaalstand luidt: „Anti Poedel" 947 en „D.E.S." 1172 caramboles. De volgende week komt „Watergraafsmeer" uit Amsterdam op bezoek. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 HM TELEFOON 1222:, 5 1 KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12