BRIEVENBUS Aan Allen l JUMBO OP REIS EEN SPOORWEGAVONTUUR. Briavui aan de Redactie van de Kinder-Afdcellng moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG —ZEEMAN, Marnixstraat 20. NEVADA. Je raadsels zijn goed. Ik zal ze spoedig een p. atsje geven. Nog wel gefeliciteerd met den ver jaardag van Johan. Speelt hij alle dagen met zijn spoortrein? Zit hij In de 1ste klas? DE KLEINE VIOLIST. Je raad sels zijn goed. Ik wist wel. dat deze puzzle wat voor jullie was. 't Is niet zoo heel gemakkelijk. Daarom toch maar niet te gauw den mood opge ven. WENDA Je raadsel ls niet goed. Als je oe omkeert krijg je eo. Snap Je 't? Bedenk maar eens een ander. HAGEROOS. Je briefje kwam prettig vioeg. 't Was Zondag nu ook niet zulk extra mooi Meiweertje. Je woont zoo heerlijk dicht bij de bloe menvelden, dat Je de geur ervan mis- sohien wel ln huls krijgt, 't Wordt zeker wel een feestdagje, als je zus ter Jarig is. Ik denk, dat je van den zomer nog wel eens naar Brede ro de-duin zult gaan. MIMI POESEKAT. Je raadsels zijn goed. W. L. Dus dat wordt weer een groote verandering voor jullie hè. Zijn jullie al bezig met de verhui zing? K.mit je tante al gauw terug uit Indic? Weet je al, waarom Je af gekeurd bent? Is de moeheid nu over? Anders maar eens even naar den dokter gaan. Je mag over Groe- nendaal best eens wat schrijven. Prettig voor je. dat de zaak goed loopt. Natuurlijk moet Je er voor blijven zorgen, dat de boeken niet te lang gehouden worden. SNEEUWKLOKJE. Je album ligt klaar. Toen Je bij Krullemle was. was ik uit de stad. 't Spijt me, dat Je tevergeefs kwam. Kind, wat kranig, dat Je ondanks Je vele ziek-zijn toch met zoo'n goed rapport thuis kwam. Wat zullen ze daar thuis ook blij mee zijn geweest. ZANGVOGELTJE. Zet het va rentje vooral niet in de zon. Het vraagt, in de eerste plaats vocht. Is vaders boekomslag nu klaar? Ik kan me voorstellen, dat je 't, gezellig hebt gehad, toen Je nichtje by Je logeerde. Je begint veel beter te schrijven. Ik zou je een 7 als cijfer ervoor geven. KONIJNTJE. Wat. aardig, dat Jullie kuikentjes hebben. Zijn ze geel? Mag je ze alle dagen voeren? Wat geef je ze dan? Ze .schuilen ze ker nog graag weg onder de vleugels van moeder kip? KLEINE ULBO. Ik hoop. dat de raadselprljs nu ln je bezit ls. Je zult het bock wel mooi vinden, 't ls zoo'n echt jongensverhaal. Hoe gaat liet met Fransch? Schiet je flink op? VOGELKOOPSTERTJE. lub jc ook tulpen meer naar huls geno men? Ik koop liever bloemen dan .vogels, en jij? MARINIER. Als Je groot bent, moet je maar gaan sparen voor eon klektoestel. Dan maak Je van al die mooie plekjes een foto. W. v. d. L. 'k Kan me voorstel len. dat Je eenlgszins onaangenaam gestemd was door de handeling van een van je vrienden. Toch vind ik. dat hij ten slotte alles heeft goed gemankt. En nu moet het van jouw kant ook goed zijn. Wim L. schreef me. dat hij Je gesproken had ZEEUWSC1I BOERINNETJE. Wel bedankt voor die alleraardigste kaart van dat Staphor.stcr vrouwtje. Logeerde je in Meppel? Ben Je ook nog naar de Meppelcr markt gc- .weest? BALLF.NBREISTERTJE. 't Doet me genoegen, dat het boek zoo naar je zin is. Deze wedstrijd ls niet ge makkelijk en daarom mag moeder je best moe helpen zoeken. Wat heb jij een aardig buurmeisje, die zoo'n mooie Jurk voor Je heeft gemaakt Heb Je hem met Paschcn aangehad? En wat zal Jullie tuin er nu prach tig uitzien met die bloeiende vrucht- boomen. Leuk. dat de duiven weer ln den lindeboom nestelen. KORENBLOEM. Je hebt het in «ens geraden: Lk was met de Paasch- week in Schoorl. 't Kan wol zijn. dat ik dat raadsel nog had liggen van een vorig Korenbloempje. VIOLETTA. Breng me je Poe- |le-Album maar. Ben Je al aan den wedstrijd begonnen? En gaat het naar je zin? HET RIETVOORNTJE. Als er visite is komt er natuurlijk niets van raadsolsoplossen. Die laatste twee raadsels zijn toch door de meesten gevonden. Heb Je nog een hondje ge kregen? Ik ben blij voor Je. dat je zoo'n heerlijke vacantie achter den rug hebt. DE KLEINE KEEPER. Na schooltijd ga je zeker altijd eventjes trappen. Zit je ook in een elftal? KOEKOEKSBLOEM. Je had niet veel raadsels, maar wat je had, was goed. SNEEUWWITJE. De letters, die je tot een woord kunt maken, zou ik doorstrepen, Anders raak je natuur lijk in de war. Hoe is het met de ge wonde kin? Is er nog een verband om? BLOEMENFEE. Ik dacht wel, dat deze wedstrijd iets voor jou zou zijn. Jij kent natuurlijk alle bloe men namen. Neen, dat spoorweg- avontuur heb ik niet geschreven. Wat heb je voor dien gulden ge kocht? ZINIA. 'k Vond het niets erg, dat je de vorige week geen raadsels hebt ingestuurd. Je moppen zijn heel leuk. PAASCHHAASJE. Gelukkig, dat. broer weer beter is. Tracteeren de kinderen ln de klas, als ze jarig zijn? Je vindt openlucht.gymnastiek zeker prettiger dan in 't lokaal. Ls 't niet zoo? PAPAVERTJE 't Deed me ple zier. dat ik weer eens wat van je hoorde. Waar heb Je het zoo druk mee gehad? Knap zoo. dat je al één cirkel van den wedstrijd hebt uitge plozen Maar je bent natuurlijk goed thuis ln de bloemenwereld VIOOLTJE. Nog heel hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Wat hebben ze je thuis weer ver wend. Hoe heet Je nieuwe boek? En wat lief van Ans om een handwerkje voor je te maken. Je schreef mooi met je nieuwe pen. Ben je al aan 't tuinieren geweest met 't nieuwe ge reedschap? Wat heb Je al zoo ge speeld met de 4 vriendinnen? KRIELKIP. Heb Jij al 10 prij zen gewonnen? Dat ls geen kleinig heid. Hoe lang doe je nu mee? De volgende keer krijg je zeker een hooger cijfertje voor Fransch hè. Als dat minnetje maar weg ls KONING WINTER. Ik dacht heusch, dat Jij was afgereisd. Toch ben ik blij. dat jc onze Rubriek neg niet vergeten kunt. Je mag de vol gende keer Je nieuwen schuilnaam wel onder je briefje zetten. Niemand kijkt vriendelijk als hij in de Mei maand van Koning Winter hoort. EPENAARTJE. - - WH JU een beet je dikker gaan schrijven'» Ik kan 't haast niet lezen. Je hebt zeker een fijn <i.i-• je gehad op 30 April. Al heb je daan ook niets gewonnen met de wedstrijden, je hebt Je toch ver- ZAANDAMMERTJE. - Er komt zeker al wat op ln je tuintje. Wat zal moeder dat gemakkelijk vinden, als je straks met versche groente thuis komt. Gefeliciteerd met. jc len prijs. Heb Jc hem verdiend met blokjes rapen? POPPENKIND. Ja. je moet de letters, hier en daar uitpikken. Speel je aile dagen fijn in 't zand? Is 't ko nijn nog mooi? Ik heb heusch nooit op een hoek gewoond, 't Speet Je zeker, dat de draaimolen weer werd afgebroken. MAGNOLIA. Gezellig voor je. dat jc vriendinnetje nu ook Rubrie keitje ls geworden. Samen gaat het altijd vlugger dan alleen. En wat heb je Zondag met vader en moeder heerlijk gewandeld, FREESIA. Jij hebt ook maar een fijne vacantie gehad, 't Is net, of het weer nu een maandje achteruit ge gaan ls. We moeten maar hard wer ken. om 't warm te krijgen. Jullie tuin ziet er nu zeker keurig uit. Is 't kippenhok klaar gekomen? MONTBRETIA. Je ben welkom Wat jij niet weet, weet je vriendin wel. ÜF.R.STROOSJE. Nog hartelijk gefeliciteerd met Je verjaardag. Dat zal wei een echt feestdagje zijn ge weest. De volgende week schrijf Je me er zeker een grooten brief over. GRASPIEPER. Heb je zooveel huiswerk te maken? 't Is heelemaal niet erg. als Je eens overslaat met de raadsels. Om een prijs te winnen kun Je dat nog wel inhalen. JUFFERTJE SCIIRLÜFGRAAO. I-Ioe gaat 't er nu moe? Wat heeft eraan gescheeld? Heb Je lang ver zuimd van school? Al zouden we het graag wat warmer willen hebben, 't is buiten toch wondermooi. Ik ben het met Je eens, dat 't nu buiten de stad mooier is dan in de stad. Je raadsels zijn goed. ZWARTKIJKERTJE. Ls de prijs naar je zin? Je sdhreef dezen keer heel netjes. Je kent het spreekwoord toch: Haastige spoed ls zelden goed? Heb je de Marnixstraat dadelijk kunnen vinden? DAMIAATJE. Zoo laat jij je ook weer eens hooren? Wat fijn, dat Je een nieuwe fiets hebt gekregen, 't Is nu maar te hopen, dat het spoedig fictsweertjc wo^dt. Je hebt Zondag met vader al een heel mooi tochtje gemaakt. NELLY V. K. 't Was de laatste dagen te koud om met broertje te rijden. Heeft hij nog veel hinder van zijn tandjes? Wanneer zal 't school reisje plaats hebben? Je hebt het geld vlug bij elkaar. Zit Dina Z. bij Je in de klas? MOEDERS GROOTSTE HULP. Hoeveel cirkels heb je al ontcijferd van den bloemenwedstrljd? Wat heb je met vader een mooi tochtje ge maakt naar de bollenvelden, 't Mooie is er nu gauw af. Je hebt het rokje en truitje maar vlug afgemaakt. DROOMKONINKJE. Heb je de blokken weer voor den dag gehaald? Jammer voor jullie, dat er huizen op 't land komen. Is er in de buurt nog een speelveld? Je raadsels zyn goed. DE KLEINE ZEEMAN. Neen, je moogt van de cirkels geen letters overhouden. Alles moet gebruikt worden. Er moeten juist 4 bloemen namen uit namen uit eiken cirkel gehaald worden. Stuur die raadsels maar in. REKEL Dat was nog eens 'n brief, waarin wat te lezen stond. Ik wist niet, dat jy zoo vergeetachtig was. Van plezier vergeet een mensch wel eens wat. Dat kan ik me wel begrij pen. Heeft Je zus nog blauwe plek ken? Dat is anders minder plezie rig. Jc raadsels zijn goed. ROODSTERRETJE. 't Deed me genoegen ook weer eens wat van Jullie te hooren. Ik heb medelijden met zus. dat ze weer zooveel huis werk heeft. Als ze weer eens tijd heeft, moet ze me maar eens schrij ven, hoe 't gaat op school. PRIMULA. Nog wel gefelici teerd met Jc verjaardag, 't Treft niet, dut jc toen juist naar school moest. Waf. hob Je al zoo gekregen? Zijn Jullie al ln 't nieuwe huis? Help moeder maar flink mee. ALBA. Het typen begin je al aardig te leeren. Het doet me ple zier, dat 't boek naar je zin is. Heeft moeder het ook gelezen? Heb je nog een prijs gewonnen op Julianadag? LEZERESJE. Wanneer kom je jc atlas eens bij me halen? Wat ben je Zaterdagavond gezellig uit ge weest. Jammer, dat er meisjes wa ren, die haar rol niet kenden. Ver velend voor zus, dat ze weer naar 't Ziekenhuis moet om geopereerd te worden. Ik wensdh haar 't allerbeste ZEEUWSCH BOERINNETJE. Zoo ben jy naar Meppel geweest om bruiloft te vieren. Dat kunnen ze daar wel, hè? Over een paar maan den ga Je dus een nieuw leven be ginnen. Ik hoop, dat 't een goed be gin zal zyn. Laten deze laatste schoolweken je beste schoolweken wezen. Dan heb Je altyd een pret tige herinnering. KORSTJESKNAGER. Wat zul Jij genoten hebben in die draaimo len. De dag was je natuuriyk veel te gauw om. Waar reed het lekkerder op. op een paard of op een varken? APPELTJE. Als je dit leest, heeft de maand Mei haar leven mis schien weer gebeterd. Nu niet meer zoo wild rijden, want 't kan wel eens leeiyker afloopcn, dan nu 't geval was. Ben Je al aan den bloemenwed strljd begonnen? APPELMOOTJE. Heb je den Holland -Belgtc match bijgewoond? Dat was een bof, dat Jullie door die tien minuten nog wonnen. Was 't een mooie medaille? Moet Je Zon dag weer spelen? Dan goed succes gowenscht. W. BLOMBERG—ZEEMAN Marnixstraat 20 Haarlem, 9 Mei 1930. Mooi Noord-Holland Nu bedoel ik eens niet de mooie omgeving van Haarlem. Die kennen! jullie wel. Ik bedoel ook niet Zand- voort. Er is natuuriyk geen Rubrie- kertje, of hy of zij heeft wel eens pootje gebaad aan Zandvoorts strand. Ik heb een vacantieweekje wat verder gezocht en wel in Schoorl Er is overeenkomst tusschen Schoorl en Haarlem, we hebben er nl. bosch, duin en zee. Maar de bossohen zijn er ongerepter. En wat vooral heer lijk is ze zijn toegankelyk voor ieder. De duinenrij is er zoo breed, als behoefde juist hier 't mooie Ken- nemerland extra beschermd te wor den tegen de zee. De schitterend be groeide duinen die 1800 H.A. beslaan, zijn door de goede zorg van 't Staats- boschbeiheer omgeschapen in den- nebosschen, die door tal van wan delwegen doorkruist zyn.De ScJhoorl- sche duinen zyn daardoor geworden, tot een Nationaal park, zooals ner gens elders in Nederland gevonden wordt. 't Dorp zelf is klein en oud. In 868 bestond het reeds en heette toen Scoronlo. Deze naam is afgeleid van scoren of scorren, dat beteekent aan geslibd land. Lo beteekent bosch. Dus Schoorl beteekent eigenlijk aangeslibd land en bosoh. Dat weten jullie al weer voor de Aardrykskun- de-les. Op verschillende plaatsen zie je in 't dorp naambordjes staan aan 't begin van prachtige wegen, die Je naar 't duin voeren. Een der mooiste is wel het Bergpad, dat je naar Zon- nrouin voert. Op 70 M. hoogte is daar een oriënteeringstafel. Daar heb Je een verrukkeiyk vergezicht. Grillige duintoppen, diepe dalen en uitgestrekte dennebosschen. Overal de vrye natuur en nergens een fa brieksschoorsteen. 't Staatsboschbe- heer plant altyd maar weer kleine denneboompjes en de natuur doet ze groeien. Ook zie je er diepe stuif- kuilen, waarin 't 's zomers heeriyk spelen zal zyn. Er is ook een plag- gehut, die men de hut van Teun de Jager noemt. De H. B. S.-ertjes heb ben wel eens van 't verhaal van Teun de Jager gehoord, dat in de Camera Obscura van Bccts te lezen is. In deze hut moet volgens de overleve ring Teun gewoond hebben. In 5 kwartier loop je van Schoorl naar Kamperduin. Er is een mooi breed strand, maar 't schijnt er des zomers gevaarlijk baden te zijn. De duinen zijn er laag. Ilier begint ook de Hondsbossche zeedijk. Uit de ge schiedenis is Kamperduin ook be kend door den zeeslag, dien Michlel de Ruyter daar tegen de Engelschen geleverd heeft ln 1673. Dat oude Kamperduin met zyn hulzen en zijn kerkje ligt thans in de zee, evenals 't oude Petten. In 1421 werd het zwaar geteisterd door den St. Eüsa- bethsvloed en in latere jaren ver dween het geheel in de golven. Langs 't pad van Schoorl naar Kam perduin strcomt een helder beekje, 't Gaat met een duiker onder den straatweg door, kronkelt zich als een zilveren lint door de weilanden en mondt uit in het Noord -Hol la ndsch. kanaal. In vroeger jaren gebruikten de Alkmaarsche bierbrouwers dit wa ter voor hun bcdryf. Daarom spre ken ze hier nog wel van de Brou wers kom. De eerste papiermolen van Nederiand heeft hier gestaan en had ook dit heldere duinwater van noode. In 1754 is deze molen afgebroken en naar de Zaanstreek overgeplaatst. Je kunt ook zien, hoe 't witte duin zand in spoorkarren wordt geladen en in de zandschuiten gelost, die het naar alle streken van Nederland vervoeren. De metselaar, de glas blazer, de koopman in schoonmaak artikelen zyn de afnemers. Wat za 1 't hier 's zomers mooi zijn als de hei bloeit. Op het heideveld groeit ook de Parnassia en de zon nedauw, het vleeschetende plantje, waar ik Jullie wel eens wat van ver teld heb. Als lk deze week nog gelegenheid ervoor heb, ga ik Bergen eens bekij ken en zal jullie er dan natuurlijk ook wat van vertellen. Ik weet al wel, dat ik zelden zoo'n prachtigen weg gezien heb als die van Bergen naar SchoorL BIJVOEGSEL' No. 177, Natuurlijk hebben jullie allemaal al eens een wandeling gemaakt naar de bloemenvelden. Onze stad ls eigenlyk wereldberoemd om zyn vel den. Wanneer je in 't buitenland •bent en vertelt, dat je in Haarlem woont, dan wordt er al gauw gezegd o ja, Haarlem met zijn bloemenvel den. En ze zijn dan ook wondermooi, 't Is alleen jammer, dat 't van zoo korten duur is. Nu zie je al kale stukken tusschen 't veelkleurige la ken, dat den grond zoo prachtig sier de. Nog enkele weken en 't is weer voorbij. Gelukkig maar, dat er in onze omgeving nog zooveel ander na tuurschoon is. Heb je in Groenen- daal nu de vogelkers zien bloeien? Heb je by Duin en daal de meidoorn geroken? De witte bloeit al en de rose staat op openspringen? Heb je in onzen Hout de primula's, cie mei zoentjes en airdoorns zien bloeien tusschen 't gras? Op de weilanden achter den Hout maken de boter bloemen goudgele plekken op het groene grastapyt. Je kunt het zoo begrypen, dat de kalveren 't nu fijn vinden om te springen en te dartelen in 't geurige kleurige veld, Wat zyn cr in onze stad en bulten onze stad vele en velerlei boomen. Let er eens op. hoe verschillend nu hun bloei is. Wat haasten zich nu de kastanjes, om hun kaarsjes te laten bloeien. Doen ze je niet denken aan feest kaarsjes, die ontstoken zullen wor den, als moeder natuur in haar groene feestzaal alles op haar mooist heeft uitgedost? Er is een blUde stemming overal, ook in de vogelenwereld. Nooit zyn de vogels drukker, ik zou haast zeg gen lawaaieriger dan in de maand Mei. Er is ook zooveel te doen voor huls en gezin. Ook 't schadelijke gedierte komt nu in steeds grooteren getale voor den dag. Gelukkig maar. dat onze vogels er zyn. Vooral de specht weet er weg mee. Larven, poppen, eitjes enz. 't is alles van zijn gading. Heb je den nachtegaal al hooren zingen? 't Is niet waar, zooals ^een Rubriekertje my eens schreef, dat je hem alleen 's nachts kunt hooren. Hij zingt 's nachts ook, maar over dag net zoo goed. In Aerdenhout, Bloemen daal ja misschien ook wel in onzen Hout kun je lederen dag nach tegaalgezang hooren. Je ziet het kleine diertje bUna nooit en als je hem eens een enkelen keer kan ga deslaan. verbaas je je er over, hoe uit zoo'n klein keeltje zulk pracht ge'.uid kan voortkomen. Iedere vogel zingt, zoo hij gebekt is, is wel een heel waar spreekwoord en juist vooral, waar Jiet de vogels geldt. Geen twee vogels brengen het zelfde geluld voort. Dat kun je nu in de Meimaand zoo heel goed waarne men. Begin maar eens te letten op het roepen van de vogels ln het lage land. Hoe anders is de scherpe roep van kiwi, kiwi van de kievit, dan 't zangerige grieto. griet© van de grut to. Wat n verschil ook tusschen den echo-zang van de koekoek en het jubellied van den leeuwerik. Wie daar op letten gaat, leert alle dagen Iets nieuws. W. B.—Z. Jumbo was een heel jong beestje, Maar alleen een beetje groot! En zyn reisje was geen feestje, Maar gedwongen door den nood. Hy had rheumatick gekregen, In zijn rechter achterpoot. Weken had hij^iek gelegen. Tot men daoht: nu gaat hy dood! Toen liet men een dokter komen, Die het dier eens onderzocht. ..Hoort eens", zei hy zonder schromen 't Komt van 't weer en van de vocht! Naar wat Zuidelijker streken, Moet hy eens een poosje heen. 'k Denk zoo ongeveer tien weken; 't Is het beste voor zyn been En nu zie je Jumbo hinken, Om alleen op reis te gaan In zijn oog zie 'k tranen blinken, Want het afscheid grijpt hem aan! Stil maar Jumbo, houd Je moedig, Die tien weekjes gaan zoo vlug, En dan zien wij je weer spoedig, In den dierentuin terug! (Vervolg.) Ben maakte geen enkele beweging. Hy dacht er zelfs niet aan te rem men. Eer hy dat zou doen. moest er meer gebeuren. Wel echter trók lui even het hoofd voor het ruitje weg en keek tersluiks naar Bllly Zou die het ook gezien hebben? Maar op Billy's gezicht was niets te zien .HU stond even aandachtig als altijd door zijn ruitje te kijken en gaf in het geheel geen biyk, iets ge zien te hebben. Ben begon 7,ich af te vragen of hy zich wellicht slechts verbeeldde, iemand gezien te hebben. Maar dat was toch te gek! Een ma chinist met verbeelding was niet goed voor zijn werk en Ben nam zich reeds mokkend voor, als het blijken zou dat hy mis gezien had. morgen direct zyn ontslag te vragen Dan vraag ik maar een baantje in den goederenloods! dacht hy min achtend. Maar op hetzelfde OOgen- blik zag hy de gedaante weer en thans zoo groot en dichtby en dulde- ïyk, dat Ben wezenlijk schrok. Werktuigeiyk sloeg hij dc hand vaster om de remmendan liet hy weer los Hy had een vrouw overreden! En de trein snorde voort in den donke ren nacht en Ben knipte alleen maar even met de oogrn. Wat kon hy er aan doen? Als iemand zoo dwaas was om ln het holletje van den nacht vlak voor zyn trein op den spoor baan te gaan springen en dansen, kon hy het dan helpen, dat er een ongeluk gebeurde? Remmen zou niets geholpen heb ben. De vrouw stond zoo dicht bU. dat het ongeluk al gebeurd moest zyn nog voor hy den handgreep overgehaald had. Daarom liet Ben maar weer los Stil keek hy even naar Billy. Vreemd toch, die had beslist niets gezien Ben gevoelde zich niet prettig. Geen wonder! onwillekeurig dwaal den zyn gedachten af. Welke reden kon de vrouw toch wel gehad hebben om op de rails te gaan staan en niet uit te wijken voor den bllkscmtrein, die in vliegende vaart naderkwam? Het was een raadsel, dat Ben niet kon oplossen. Intusschen daverde de trein al maar voort. Flitsdaar schoot ln den donkeren nacht een eenzaam huisje voorbij. Ben wist dat dit op de grens stond. Nu waren zij in Colorado; Kansas lag achter hen De belde mannen zwegen. Zoo hadden zy samen al wat jaren des nachts op hun locomotief gestaan stil. oplettend. Ben wist vooruit wat Billy zou doen als straks de zon op kwam Dan zou hy even van zyn ruitje opkyken en zeggen: Daar komt-ie. Ben! En Ben zou antwoorden: Ik zie het. Bill, zeg de maan maar van me gedag! Dat hadden zU al die jaren des morgens al tegen elkaar gezegd. Nog even zou Bllly naar de eerste zon nestralen kyken en daarna zou hy zich omkeeren om den klep van den tender los te maken. Met een helsch. lawaai zou hy dan beginnen het vuur op te stoken en even later zou Ben er nog een rukje by doen om in het eerste daglicht met een vaart van 110 Kilometer per uur door het landschap te vliegen - Al! gilde Ben opeens en met een ruk sprong hij achteruit. In een sprong stond Bllly naast hem en wrong hem de remmen uit de han den. Maar Ben had zich i*eds van zyn schrik hersteld en stond bevend door zyn ruitje te turen. Hy had opnieuw de wenkende vrouw gezien! Wederom vlak voor zyn locomotief Hij begreep er niets meer van. Was het dezelfde vrouw als daareven? Was het een andere? Dan zou hy er weer een overreden hebben. Was hy zelf wel goed by zyn verstand? Hy wist het niet meer. Kom hier Billy, zei Ben met schorre stem. want hy was werkeiyk zenuwachtig geworden in weerwil van zyn spreekwoordelijke kalmte. Kom hier, on kyk met my door mijn ruitje. Ik heb al een paar uur het ldée dat cr telkens iemand op da rails staat en naar ons wenkt Billy trok verbaasd de wenkbrauwen op. Was dat Ben, die daar zoo ze nuwachtig stond te beven en zulke onzin uitsloeg Hy zei echter niets en deed wat hem gevraagd was. Aandachtig tuurde hy mee door Ben's ruitje. En opeens, daar was do vrouw weer Zie Je 't? fluisterde Bon heesch. Ja, fluisterde Billy terug,... De verschijning ging nu niet zoo vlug weg. Het was een vrouw die vlak voor den trein op de rails stond, zy bewoog Heftig haar armen in cie lucht en het was alsof zy dc mannon op den locomotief wenkte te stop pen. Duldeiyk zagen Ben en Bllly haar kleeren in dc wind om haar le den wapperen Bon was nog zcnuwachtigor ge worden en Bllly zag zoo wit als eea doek. Ik begryp niet, fluisterde Ben met kurkdrogen keel, dat lk haar niet vermorzel. Ik dacht een uur ge leden aJ, dat ik haar overreden had maar zy blijft voortdurend op den- zelfden afstand voor ons uit. We halen haar niet ln. zie je dat? Billy begon hardop te bidden. Hij was heel vroom en begreep niet wat voor wonder daar gebeurde In de wagens van de Pacific was alles zooals gcwoonUJk. De "passagiers lagen in hun «taapafdeelingcn en brachten den nacht door met slapen Menschen die geen geld hadden voor slaapplaats lagen op hun banken Uitgestrekt. In dc keuken waren da koks al bezig met het ontbijt. In de postwagen arbeidden de twee post meesters koortsachtig aan het sor- teeren der ontelbare hoeveelheden, brieven en briefkaarten, die te Den ver uitgeworpen moesten worden De Hcofdconductcur zat in zijn afdee- llng en deed net alsof hij thuis was. Niettegenstaande het geschommel en gezwaai van den trein was hU bezig zich keurig netjes te scheren! De mannen van de reddingsbrigade sliepen. Maar niemand, wie dan ook had er ecnlg vermoeden van, dat de belde mannen op den locomo tief het spannendste ocgenblik in hun leven doorworstelden (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 15