UIT DE OMSTREKEN Nieuws uit Indië. Rubriek voor vragen Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA rONOERS De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 14 MEI 1930 VELSEN. Raadsvergadering Openbare vergadering van den gemeente raad van Veben op Dinsdag 13 Mei, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, Burge meester. Installatie nieuw lid. De geloofsbrieven van het nieuw inkomend raadslid J. Pot worden onderzocht en in or de bevonden. Tot zijn toelating wordt be sloten. De heer Pot wordt door den gemeente secretaris de raadszaal binnengeleid, waarna hij in handen van den Voorzitter de bij de wet vereischte eeden aflegt. De Voorzitter wenscht den heer Pot geluk met zijn benoeming. Geheime zitting. Te 7.15 uur gaat de raad in geheime zit ting. Te acht uur wordt de openbare ver gadering heropend. Ingekomen stukken. De heer J. Wuis, te Velsen, verzoekt ont slag als onderwijzer aan de openbare lagere school G met ingang van 1 September 1930. B. en W. stellen voor, het gevraagde ont slag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de langdurig bewezen diensten, met in gang van een nader door B. en W. te bepa len datum. Aldus besloten. Aan den heer J W. G. Odink, te Sant poort. wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer in de gymnastiek. l-amerstukken. De volgende agenda-punten worden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd: Goedkeuring van de le suppletoire begroo ting van de Algemeen Burgerlijke instelling van Maatschappelijk hulpbetoon, dienst 1929, en vaststelling van de le suppletoire begroo ting van den Ophaal- en Stortingsdienst, dienst 1929; Uitbreiding van het administratief perso neel aan het bedrijf openbare werken met een klerk in vasten dienst. Inbreng van gronden in het Grondbedrijf. Verleenen van ontheffing van een huur overeenkomst en verleenen van kwijtschel ding van de betaling der nog verschuldigde huurpenningen. Verkoop van grond. Vaststelling der vergoeding aan de be sturen der bijzondere scholen voor bovental lige leerkrachten, over 1928. Praeadvies omtrent het verzoek van de Vereeniging voor Lager en meer uitgebreid lager schoolonderwijs op Gereformeerden G -ondslag te IJmuiden om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor verandering van inrichting der onder haar beheer staande Groen van Prinsterer- school aldaar en voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve dier school. Prae-advies omtrent het adres van J. H. van der Weiden te Haarlem, houdende ver- zo sk bebouwing van het hem toebehoorend terrein aan den Kerkweg te Santpoort mo gelijk te maken. a Politieverordening. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuwe Algemeene Politieverordening voor de gemeente Velsen. De heer Vermeulen zegt, dat deze verordening niet is een instrument om al leen veroordeelingen te krijgen, maar om het publiek te waarschuwen, dat het dit of dat moet nalaten. Daarom acht hij het wensche- lijk, dat een dergelijke verordening, die na tuurlijk jaren iang dienst zal moeten doen. in een goed leesbaren stijl geschreven is. Spreker verzoekt aanhouding omdat hij eeni- ge amendementen wil indienen. De Voorzitter vindt het jammer, dat de heer Vermeulen zijn voorstellen niet eerder heeft ingediend. Dan hadden de raadsleden daar behoorlijk kennis van kun nen nemen. De heer Sluiters is voor aanhou ding. Hij geeft in overweging om deze ver ordening in handen van een rechtskundig adviseur te geven, opdat die de noodige wen ken en adviezen kan geven. Dan heeft de raad een goede basis om een besluit te ne men. De Voorzitter zegt. dat dit een schat van geld zal kosten. Ook vreest spreker, dat men de verordening terug zal krijgen met precies dezelfde onmogelijke taal, die de wetten kenmerken. De heer Vermeulen geeft er de voorkeur aan, om de verordening in handen te geven van een commissie van redactie. Een kleine commissie kan veel vruchtbaar der werk leveren dan een voltallige raad. Hij maakt er een voorstel van. De heer De Nobel bestrijdt dit. Hij ziet er het nut niet van in. Wel wil hij de verordening nog even aanhouden, om aan de raadsfracties gelegenheid te geven, amen dementen in te dienen. Wethouder Schilling fs tegen de benoeming van een commissie van redactie. In de commissie voor de strafverordening zitten toch leden, die voor hun taak berekend zijn. Laat de gemeente-secretaris het ding nog eens goed doorlezen. Besloten wordt de behandeling van de ver ordening aan te houden. Het voorstel-Vermeulen om een commissie van redactie te benoemen wordt verworpen. De Voorzitter verzoekt aan de raadsleden, in den loop van deze maand evcntueele amendementen in te dienen. Telefoongebouwtje. B en W. stellen voor, vergunning te ver leenen tot het plaatsen van een telefoonge bouwtje op gemeente-grond, liggende naast de openbare lagere school F te Santpoort en tot het maken van een aansluiting voor dat gebouwtje op de centrale verwarming dier school. Wethouder T u s e n i u s ziet niet in, waarom de centrale verwarming zoo maar cadeau wordt gegeven. Het Rijk kan het toch best betalen. De Voorzitter bepleit aanneming van het voorstel evenals wethouder Dun ne b i e r.die opmerkt, dat het gemeentebe stuur van de Posterijen ook altijd de meest mogelijke medewerking ondervindt. Hot voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Waterleiding kampeerterrein en Jeugdherberg. B. en W. stellen voor. een bedrag van 3250 beschikbaar te stellen voor den aanleg van waterleiding naar de jeugdherberg, het kampeerterrein en de Zuidpier. naar aanlei ding van vragen van de leden Bosman en Vermeulen in de laatste raads vergadering. w Wordt goedgekeurd. Grond voor speelterrein. Op 4 December 1928 besloot de raad een terrein ter grootte van ongeveer 2500 M2. aan de Platanen-, Abeelen- en de Wilgen straat te IJmuiden voor speelterrein te be stemmen. Bij nader inzien achtten B. en W dit terrein daarvoor te klein. Zij stellen den Raad thans voor, dit terrein als bouwterrein te verkoopen en het in de nabijheid van dit perceel liggende bouwblok, begrensd door de Sparrenstraat, de Abeelenstraat-, de Wilgen straat en den Groeneweg groot ongeveer 6950 M2. voor speelterrein aan te wijzen. Na uitvoerige discussie neemt Wethouder Dunnebier het voorstel terug. Benoemingen Tot leden der Commissie van toezicht op de Gemeentelijke Handelsavondschool wor den gekozen de heeren ir. J. A. Sprayt en L. Poortenaar. Tot lid der Commissie van voor bereiding voor de plaatselijke strafwetgeving en der Commissie van bijstand voor gas en water wordt benoemd de heer J. Pot. Tot onderwijzer aan School H te LJmuiden wordt benoemd de heer C. H. Jansen, on derwijzer te Haarlem. Tot lid van de commissie voor de Bad- en Zweminrichting wordt benoemd de heer J. Pot. Het voorstel van B .en W. tot aanvulling van het Werkliedenreglement wordt op voor stel van den heer Visser in handen van de Commissie voor het Georganiseerd Over leg gegeven. Subsidie voor „Het Witte Kruis**. Op verzoek van het bestuur der afdeeling Velsen van de Noord-Hollandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis" stellen B en W. voor, het subsidie voor 1930 aan deze ver eeniging voor de exploitatie'van consultatie- bureaux voor zuigelingen te verhoogen met 948. Wordt goedgekeurd. Kindertoeslag. Door B. en W. wordt uitgebracht het prae advies omtrent invoering van een kindertoe slag voor de arbeiders en ambtenaren (po litie inbegrepen) in dienst der gemeente Velsen. Dit voorstel wordt wegens het vergevor derde uur aangehouden tot de volgende ver gadering. Rondvraag. De heer Vermeulen stelt eenLge vragen naar aanleiding van de openings plechtigheid der nieuwe sluis. Ten eerste waarom wel de raad van Amsterdam en niet de raad van Velsen is uitgenoodigd om den tocht met de „Johan van Oldenbarnevelt" mee te maken? Ten tweede: wat is er van gemeentewege gedaan? Ten derde: Waarom hebben B. en W. den raad niet bijtijds mede- deelingen verstrekt? De Voorzitter antwoordt, dat hij alle mogelijke moeite gedaan heeft om te bereiken wat de heer Vermeulen wenscht. Hij heeft de namen en adressen van alle raadsleden opgegeven. Men is er echter niet op ingegaan. Amsterdam is de groot-aan deelhouder van de-sluizen. Op de tweede vraag antwoordt Wethouder Dunnebier. dat de steiger versierd is, dat er bloemen zijn aangeboden en dat de schoolkinderen versnaperingen hebben ont vangen. De Voorzitter antwoordt op de derde vraag, dat B. en W. zelf niet bijtijds zijn ingelicht. De heer Vermeulen uit zijn onte vredenheid over het onderscheid dat ge maakt is bij deze plechtigheid. Hij keurt het af, dat B. en W. den raad niet voldoende vooraf hebben ingelicht. Wel is spreker dankbaar, dat de Koningin bij het verleenen van onderscheidingen géén onderscheid heeft gemaakt en de gemeente Velsen niet heeft achtergesteld bij Amsterdam en het provinciaal bestuur. Spreker wenscht wet houder Dunnebier geluk met de hem ver leende Koninklijke onderscheiding en spreekt de hoop uit, dat hij deze onderscheiding nog lang als vertegenwoordiger van Velsen mag dragen. Ook is de heer Vermeulen dank baar jegens de Velser politie, die zoo uit stekend voor de goede orde heeft gezorgd Maar spreker keurt het af, dat wat den tocht van de „Johan van Oldenbarnevelt betreft, van regeeringswege onderscheid is gemaakt in het nadeel van Velsen. De heer Vermeulen had bijvoorbeeld gaarne gezien, dat de dappere mannen van de IJmuider reddingsboot ook waren uitgenoodigd om de zen ongevaarlijken tocht mee te maken. Als er bij de IJmuider kust een ernstig ongeluk gebeurt, dan zijn het immers geen Amster dammers. die te hulp snellen, maar de wak kere mannen van de IJmuider Reddingsbri gade. Spreker uit de hoop, dat als er in ae toekomst nog eens iets dergelijks mocht ge beuren, B. en W. aan Den Haag duidelijk zullen maken, dat ook de gemeente Velsen een belangrijke gemeente is. De Voorzitter antwoordt, dat de woorden van den heer Vermeulen voor een groot deel uit zijn hart gegrepen zijn. Toch was er niet veel aan te doen. Het aantal plaatsen aan boord was beperkt en daarom heeft men aan Amsterdam, die de grootste belanghebbende is. de voorkeur gegeven. Spreker kan intusschen de verzekering ge ven. dat de Minister van Waterstaat veel van de woorden van den heer Vermeulen kan onderschrijven. De heer Vermeulen dankt voor de hem verstrekte inlichtingen. Het spijt hem. dat hij deze zaak in het openbaar heeft moe ten ter sprake brengen. Hij heeft dit echter gedaan in het belang van de gemeente Vel sen. Te kwart voor elf wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER DE KRUIDENIER STENTOONSTELLING In aansluiting on ons bericht over de Krai- denierstentoonstelllng te Hoofddorp, geor ganiseerd door de Haarlemsche Kruideniers- vereeniging „Door Eendracht Sterk", kunnen wij nog mededeelen, dat deze op Vrijdag 16. Zaterdag 17. Maandag 19 en Dinsdag 20 Mei dagelijks geopend zal zijn van 2 tot 11 uur namiddag. De secretaris van het Tentoonstellings- eomité is de heer D. J. Boodt te Hoofddorp. Secretaris van de vereeniging „Door Een dracht Sterk" de heer T. Dekker, Aalsmeer- derdijk 623. PEST TE GAROET. EEN INDISCH ARTS OVERLEDEN. Te Garot is aan longpest overleden de gouvts. Indisch arts 1ste klasse Mas Slamet Atmosoediro, verbonden aan het provinciaal ziekenhuis, die verscheidene met pest be smette patiënten had opgezocht. Positief is geconstateerd, dat men te doen heeft gehad met een geval van longpest, sint Aneta. Voorts zijn in kampong Tjiledoek te Garoel enkele gevallen van longpest gecon stateerd. In het bergstadje heeracht een zenuwachtige stemming. KOLONIALE RAAD NEEMT DE BEGROO TING AAN De Koloniale Raad van Curasao heeft zon der hoofdelijke stemming de begrooting voor 1931 aangenomen, meldt Aneta. DE ZENDTIJD-VERDEELING EN DE NATIONALISTEN. Het Verbond van Nationalisten heeft naar het Hbld. meldt, een telegram aan den mi nister van Waterstaat gezonden, waarin het zegt, met diepe verontwaardiging kennis te hebben genomen van het ontwerp-radio- regeling. te meer omdat aan de V.A.R.A. een belangrijk deel van den zendtijd is toegewe zen. terwijl aan de Nationale radio-omroep N.R.O die tot het Verbond van Nationa listen in precies dezelfde verhouding staat als de V.A.R.A. tot de S.D.A.P. tot dusverre zelfs gèèn minuut is toegekend. QUERIDO'S „JORDAAN" IN HET FRANSCH VERTAALD Bij Rider te Parijs verschijnt binnenkort het eerste deel in twee banden van Querido's „Jordaan", in een Fransche vertaling door Andries de Rosa en Georges Rageot. De an dere deelen zuilen nog volgen. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden toorden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactie geheim. PLANTEN. VRAAG: Op den stam van een klimroos zijn gTOote hoeveelheden mieren. Hce verdelg ik die, zonder de roos te beschadigen ANTWOORD: Dat is moeilijk. In den regel komen miereiwdaar, waar bladluizen zijn, om te profiteeren van het vooht. door de bladluizen af gescheiden. Flink bespuiten met aftreksel van zware tabak zal de bladluizen doen verdwijnen en daardoor voor de mieren de aantrekkelijk heid verliezen. Het nest van de mieren begieten met petroleum, maar dan mag dit niet te didht bij dc piapt zij"- TOCHTJES. VRAAG: Hoe fietst men naar en door de bloeiende Beemster en terug? Hoe lang duurt die tocht? ANTWOORD: Haarlem. Halfweg. Westssaan- sche Overtoom, Zaandam, Wijde Wormer, Pur- merend. Midden Beemster. Noord-Beemster, Schermerhom, dc Rijp, Spijkerboor. Knollen dam, Krommenie Assendelft. Spaarndam. Haar lem. bl K.M. Ongeveer 6 a 7 uur rijden. VRAAG: Wat is de mooiste fietsweg over Utrecht, naar Amersfoort, maar niet over Am sterdam? 2, Wat zijn enkele mooie tochtjes m die om geving? 3. Hce komt men verder naar Arnhem? ANTWOORD: GU vindt dit alles beschreven in het toegezonden boekje „Uitstapjes per rijwiel door mooi Nederland". VRAAG: l. Bestaat er op Texel gelegenheid tot kampeeren? 2 Welke kosten zijn daaraan verbonden? 1. Moet daarvoor permissie gevraagd worden? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Gratis gelegenheid is er niet, maar de kos ten zijn gering 3. De permissie moet aangevraagd worden aan het Staatsboschbeheer te Utrecht. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Ik verwoon 25-— per maand, klasse 3. geen kinderen, meubilair 3. Hoeveel pers.bel. moet ik in 1930 betalen? ANTWOORD Huurwaarde lOóO. Meubilair 3.—. 70 opcenten 9-43, Totaal 22-95- RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijdert men bloedvlekken uit tafzijde? ANTWOORD: Gij geeft niet op welk» kleur de tafzijde heeft. Voor donkere kleuren dient het volgende: Leg de vlekken enkel en gladuit over een in vieren gevouwen, schoonen handdoek. Doop eer. chcon zacht doekje in waterstof per- oxvoc. maar niet te nat en bevochtig de bloed vlekken daarmede Laat 10 minuten inwerken en bet dan met een schoon doekje met koud wa ter uit. Is dc v'.ek er niet u'.t» can voorzichtig herhalen. A' gij met water voldoende hebt na- gebet. dan direct met droge doeken bijna droog betten. VRAAG Hoe verwijdert men vulpenhouce: inkt uit een lichte wollen roomkleurige Kasha- Jurk? ANTWOORD Met een immaculus inktatift; de gebruiksaanwijzing staat er op. VRAAG: Een nieuwe bontkraag veroorzaak: bij het dragen jeuk aan bak en kin. Er ver- toonen zich onderhuidsche knobbeltjes, die na verloop van een paar dagen (bij niet dragen van den mantel) geleidelijk verdwijnen. Wat is hier van de oorzaak cn hoe is dit euvel te voorko men? ANTWOORD: Als gij zeker weet. dat het euvel door het bont veroorzaakt wordt, vervoeg u dan bij den winkelier, waar bij de kraag hebt ge kocht. Deze zal u zeker kunnen helpen opsporen wat de oorzaak is. Draag de kraag zoo vooral niet meer. VRAAG: Gij raad: mij het eikenhouten buf fet met ammonia te behandelen en daarna te beitsen. Meet dc ammonia daartoe met water verdund worden cn tot welk percentage? ANTWOORD Neem daarvoor dc gewone 10 pCt. handelsammonia, gü behoeft met te ver dunnen. DIVERSEN. VRAAG: 1. Is er in Haarlem of omgevihg ook een jeugdherberg? 2. Zoo ja. waar en wanneer? 3. Van wiec ging de oprichting uit? 4. Wijst het driehoekige bordje met. de letters K. J. H. op den muur van het Volkstehuis Jansweg. hoek Parklaan op het feit, dat daar een jeugdherberg gevestigd is? ANTWOORD: 1. Ja. 2- Jansweg 40. geopend 2 Mei 1929. 3. Van de Kennemer Vereeniging voor Jeuri- herbergen, secr. de beer A. var. Nlerop. Engelsz- straat 3i2 rood. 4. Ja, de bcteekeois zal u nu duidelijk zijn. VRAAG: Mijn zoontje is 12 Jaar. maar hl) is op sohool 1 keer blijven zitten. Moet hij nu alle klassen var. de school doorloopen hebben of lioe oud moet hij zijn voor ik hem naar ae ambachts school kan zenden? ANTWOORD: Als hi) de 7 klassen doorloopen heeft, kan hij op 13-jangen leeftijd van school. zoo niet. dan moe: hij wachten tot hy 14 jaar is. VRAAG: Wat is de betcekenis der beelden voor het huis aan den Wagenweg, tegenover dc Spe njaardsl aa r. ANTWOORD: Dat zijn Sphinxen Het beeld van een Ssphinx, een menschenhoolo op het lichaam van een leeuw was in Egj-pte het zinne beeld des konir.gs. vandaar dat in Egypte hoofd zakelijk mannelijke sphinxen voorkomen, op een paar uitzonderingen na, bij welke een vrouwe lijke sphir-x als beeld der regeerende koningin verschijnt. Gewoonlijk plaatste men de sphlnx- beelden voor den ingang der tempels. Dit voor beeld heeft men hier nagevolgd. VRAAG: 1. Welke toren is de hoogste van Ne derland? 2. Hoe hoog is dc St. Bavo of Groote Kerft? 3. Hoe hoog is de Domtoren te Utrecht? 4 Hoe hoog is de Westertoren te Amster dam? 5. Hoe hoog is de toren der nieuwe R. K. kerk te Lissc? ANTWOORD: 1. De Domtoren te Utrecht. 2. 86 Meter. 3. 110 Meter 4. 83 Meter. 5. Ons niet bekend. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr. h. INANNI NG's SUPP05IT0RIA (Zetpillen tegen aambeien) TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Amstelkerk 11 v. Freetown n. Takoradl. Alphard 12 v. Rio Janeiro, Rotterdam n. Buenos Ayres. Aldabi p. 12 Ouessant, Beira n. Antwerpen en Rotterdam. Ares 12 te Curasao van Amsterdam. Bennekom p. 12 8 u. 9 m. Niton, Chili n. Havre en Amsterdam. Baloeran 13 10 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Billiton 12 te Tanga, Beira n. Rotterdam. Blitar 10 v. Bombay n. Sabang. Bovenkerk 12 n.m. v. Karatsji, Bombay n. Rotterdam. Bllderdijk 9 tc Baltimore v. Rotterdam. Calypso 11 te New York v. Maracaibo. Cottica p. 12 21 u. K. Finlsterre, Amsterdam n. W.-Indië. Crijnssen 12 v. Plymouth n. Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Drechtstroom 10 v. Freetown n. Conakry. Djainbi 13 4 u. Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Delf dijk 12 n.m. te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Grotius 13 v. Port Said, Batavia n. Am sterdam. Haarlem 11 te Callao v. Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt p. 13 Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Jagersfontein 11 te Durban v. Rotterdam. Klipfontein 12 te Mombasa v Rotterdam. Kinderdijk 12 v.m. te Portland, Pacifickust n, Rotterdam. Kertosono p. 13 8 u. Gibraltar, Rotterdam n Batavia. Kota Tjandi p. 13 8 u. Perlm, Batavia n. Rotterdam. Karimoen 11 v. Sabong n. Padang. Kambangan p. 12 Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Meliskerk 12 te East Londen v. Rotterdam. Moerdijk 9 v. Panama n. Vancouver. Medan 10 v. Belawan Deli n Batavia. Nias p. 11 Madeira, Rotterdam n. Kaap stad. Nieuw-Holland 9 te Singapore v. Melbourne. Poelau Tello 13 te Amsterdam v. Batavia. Polydorus 12 te Londen v. Hamburg. Poelau Roebiah 12 v. Southampton. Am sterdam n. Batavia. Rijperkerk 13 v. Antwerpen. Beira n. Rotter dam. Ridderkerk 12 n.m. v. Colombo, Rotterdam n. Calcutta. Sibajak 14. 11 u. te Marseille verwacht. Ba tavia n. Rotterdam. Tjisalak 10 te Hongkong. Titus 12 v Bremen n. Amsterdam. Texelstroom 12 v. Duala n. Abonnema. Tjibesar 10 te Sjanghai. Texel p. 12 21 u. Ouessant, Burma n. R'dam. Waterland 11 te Buenos Ayres v. Amsterd. IJstroom 12 v. Duela n. Lagos. Zosma 13 v. Sjanghai, Japan n. Rotterdam. DONDERDAG 15 MEI HILVERSUM 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert. A.V.R.O.- Kwintet. 2.00 Gramofoonpl. 3 00 Lezing. 3.30 Gramofoonpl. 400 Ziekcnuurtje. 5 30 Concert door de Hong. Kauel Elek Vorösx 6.00 Tijdsein Daarna Vervolg concert. 6.30 Koersen. 645 Landbouwhalfuurtje. J Kok: „De Aardappel- mecündustrle". 7.15 Fransch: Gevorderden en conversatie. 7.45 Gramofoonpl. 8.01 Con cert. Omroeporkest. 8.30 Concert. Mary Kiihner -harp», Jacques Kiihner icellocon cert» 10.00 Persbcr. 11.00 Aansl van het Carl ton Hotel te Amsterdam 12.20 Sluiting. HUIZEN. 1875 M. (uitsl. NCRV.-Uitz.) 8.15 Conëert. 10.00 Zang door DameskoortJ». 10.30 Ziekendlenst. 11.00 Leten van Chr. Lec tuur. 11.30 Uurtje voor de Landbouwers. 12.00 12.00 Politleber. 12.30 Concert. P. de Vries (fluit), J. Richters (viool). Ellen Sandow (plano en orgel) 2.00 Gramofoonpl. 2.45 Cur sus Fraaie Handwerken. 4.00 Ziekcnuurtje. 5.00 Gramofoonpl 600 Concert. Kinderkoor „Het Zangvogeltje" te Velp; Hans Germans (plano). Mevr. G. Sybrandl—de Bruin 'so praan). W. J Sleddering (orgel). 7.50 Politie berichten. 8.00 Gramofoonpl. 8 10 Dr H. Schokking: „Verademing of Vernieuwing". 8 30 Gramofoonpl. 8.4Ó Vervolg rede van Dr. H. Schokking 9.00 Carillonbcspelinp op het Kon. Paleis te Amsterdam door J. Vincent. 10.00 Persber. 10.10 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing 12 20 Concert. M Evans (sopraan). D Scott (fluit), C. J Turner piano). 1.20 Orgelspel door R. Foor! 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Versper u d. Westminster Abbey. 4.05 Concert. R. Alba (sopraan). H. de Leon (bariton). Damesorkest. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nleuweber. 6.55 Marktber. 7.00 Viool-recital door E. Kersey 7 20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Piano-recital door C. Dixon. 8 20 „The Man of Destiny" van Bernard Shaw. 9 20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 ..Diversions" X. Cabaret-praogramma. 11.00 Dansmuziek. 12.20 Televisie. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Concert. 8.20 Op voering van .Politian. Comte de Leicester" van Edgar Poo. Muziek van Zeubalofl. m, m. v. o.a. van LugnéPoé. 9.50 Concert. 10 20 Concert. LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7,50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl 1.25 Or kestconcert 5.50 Concert door Schrammel- Trlo. 8 35 Feestconcert ter gelegenheid van het 5-Jarig bestaan der Rundfunk Gesell- schaft.. Orkest, Edln Elscher (plano). Daarna tot 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-concert 6.50 Gramofoonpl. 8 35 Orkestconcert, 8 50 Lezing 9.00 Vervolg con cert. m. m. v. vocale soliste. KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Orkestconcert 3.50 Orkestconcert m m v. zangeres 8 20 Orkestconcert en viool- soli.9.20 Voordrachten. 10.40 Orkestconcert. ZEESEN 1635 M. 6 50 Lezingen. 12.20 Gramofoonnl. 1 50 Le zingen. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5 50 l ezingen 8.35 Orkestconcert- Daarna tot 12.50 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Rijdt veilig, berijdt Een dagelijksche Kindervertelling. Maar 's nachts, terwijl Gerrit, Dicky en Dirkje slapen als rozen zonder doornen, begint de wind weer op tc steken. De zee stuwt haar golven hoog op, hoe langer hoe onstuimiger. Dicky en Dirkje in hun kajuit merken er niets van. Zc zijn dood moe ingeslapen cn zc zeuden niet wakker worden, li werden ze door elkaar geschud als een zak bruine boonen. Gttyrit is er nog slechter aan toe. Hij gaat op en neer. alsof hij jn een luchtschommcl zat. Maar wakker wordt hij niet. Hij droomt dat bij met Vader cn Moeder naar den speeltuin van Vo!- vettendam is gegaan en dat hij nu aan "t schomme len is. Hij gaat hce langer hoe hooger. - Pas icpt jc Jaap. Qclt, jc bent zoo'n bange wezel! roept Gcrrij terug. Maar wat gebeurt daar? Eén van de touwen breekt. Gerrit wordt met een schok wakker. Op hetzelfde oogenblik geeft z'n „kanapé" hem een duw in zijn rug, zoodat Gerrit onderstboven door de lucht duikelt. Hou me vast! krijscht Gerrit....het touw breekt. Hij bedoelt het touw van den schommel, maar het echte touw is ook kapot. Het is mid dendoor gebroken cn daardoor heeft dc auto zoo'n geweldigen schok gekregen.Plonsdaar schiet Gerrit het water in cn plotseling bcseit hij, «lat hij niet in den speeltuin is, maar in «le Middcl- landschc Zcc.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7