L SPORT EN SPEL UIT DE PERS Nieuws uit Inclië. r KING BURGERLIJKE STAND Scheepvaartberichten HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 16 MEI 1930 VOETBAL. L V. B.-ELFTALH. V. B.-ELFTAL Zooals vorige week reeds werd gemeld speelt het elftal van. den Haarlemschen Voet balbond a.s. Zaterdagmiddag half vijf een wedstrijd tegen het vertegenwoordigende team uit den Leidschen Voetbalbond op het terrein van L. F. C. Dit is de eerste maal, dat de ploeg uit de Zaterdagmiddagcompetitie tegen het L. V. B.-elftal uitkomt. In 1928 en in 1929 werd tegen het Amsterdamsche elf tal gespeeld; beide malen wonnen de Haar lemmers. Hoewel ons niets bekend is omtrent de sterkte van het Leidsche team, vermoeden we toch, dat onze vertegenwoordigers, die over een uitstekende voorhoede beschikken, een goed figuur zullen slaan. Het elftal speelt in de volgende opstelling: Doel: J. van Egmond. Achter: J. Dalmeyer en A. van Dongen. Midden: Rijk Prins, P. van Heyst, H. Swart. Vóór: K. van der Steen, J. Blinkhof, P. Plokker, H. Ketting en W. van der Steen. KORFBAL JUBÏLEUMWEDSTRIJDEN H. K. B. De herdenking van het 10-jarig bestaan van den Haarl. Korfbalbond, die begonnen is met een goed geslaagden feestavond, wordt Zondag op het groene veld met wedstrijden voortgezet. Er wordt gespeeld op het Gemeen telijk Sportterrein aan de Kleverlaan. De eerste wedstrijd begint 9 uur, de laatste ein digt half zes! Op vier velden wordt in vier afdeelingen gespeeld; de drie laatste groe pen zijn nog in tweeën gesplitst. Afdeelïng I: Animo, 1, Zilvermeeuwen 1, Haarlem n en S. V. I, halve competitie 2 maal 25 min. Afdeeling II: A: Advendo II, Animo n en Haarlem Hl; B: D. S. V. I, K. V. I en Zilvermeeuwen II; halve competitie 2 maal 25 min. Kampioenen en Nos. 2 van A en B. tegen elkaar. Afdeeling m: A: D. S. V. n, S. S. H. l, S. V. n, T. H. B. I; B: Oosterkwartier, Ons Genoegen I, Voor waarts I en K. V. II; 2 maal 15 min., verder als bij afd IL k 'Afdeeling IV 'A: T. H. B. n. Zilvermeeuwen UI, Adven do Hl. Haarlem IV. BD. S. V. EEI, Animo m, Ons Genoegen H en Voorwaarts II; regeling als bij afd. n.. In het geheel zullen er twee-en-veertig Wedstrijden gespeeld worden. Het spreekt dus, dat aller medewerking wel noodig zal zijn, zoowel van spelers als van scheidsrechters. De commissie besloot dan ook een twaalftal, dat binnen vijf minuten na het eerste be- ginsignaal niet gereed is, te laten verliezen met 1—0. Bij gelijk aantal punten beslist het doelgemiddelde. Is dat ook gelijk, dan vfif strafworpen; daarna beslist het lot. Protes ten worden niet aanvaard. i ADVENDO—HAARLEM Voor de promotie-degradatie tweede klasse is te Haarlem vastgesteld op het Advendo- terrein AdvendoHaarlem. Enkele weken ge leden wisten de derde klassers van Haarlem te winnen; er is o.i. niet veel reden om aan te nemen, dat de gasten ditmaal meer kans hebben, dan toen. We verwachten een kleine overwinning voor de thuisclub. De wedstrijd begint twee uur, terrein Lanckhorstlaan. PROMOTIE-DEGRADATIE N. K. B.Eerkende bonden. Daar D. S. V. I, kampioen van den H. K. B. niet wil overgaan naar den N. K. B., zal Ad vendo n in een afdeeling spelen met Zilver meeuwen I uit IJmuiden om een plaats in de N. K. B.-competitie. De data van deze ont moetingen worden nader vastgesteld. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Door de uitslagen der in deze week ge speelde partijen heeft de ranglijst van den wedstrijd om het clubkampioenschap 1929/ 1930 der Haarlemsche Damclub wederom be langrijke wijziging ondergaan. Van Dartelen bezet nog steeds de eerste plaats en wordt praktisch nog alleen bedreigd door den Haarlemschen kampioen Sluiter en door Van Looij. Van Looij bezorgde den IJmuidenaar De Boer zijn eerste verliespartij en mag zich er op beroemen de beide Umuidensche spelers Dukel en De Boer hun eenige nederlaag te hebben toegebracht. De stand van dit tournooi luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pt. J. W. van Dartelen 11 6 4 1 16 B. Dukel 12 4 7 1 15 J. van Looij 9 5 1 3 11 J. B. Sluiter Jr. 9 3 5 1 11 J. Poppen 12 3 5 4 11 P. G. van Engelen 9 2 6 1 10 A. de Jong 9 2 6 1 10 K. Leibbrandt 7 2 3 2 7 J. P. van Eijk 8 2 3 3 7 H. de Boer 7 0 6 1 6 H. Greeuw 7 0 4 3 4 J. van Steenwij k 6 0 3 3 3 J. C. van Waard 8 116 3 Bijzonder spannend is de strijd om aan de gradatie te ontkomen. Om in de hoofdklasse te blijven moeten minstens 9 punten behaald worden, zoodat dus theoretisch de No. 8 tot en met 13 in degradatiegevaar verkeeren. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGENG Tegen Vrijdagavond zijn de leden en dona teurs ter spoedvergadering in het gebouw „De Nijverheid" opgeroepen voor een belang rijke beslissing. Het is het bestuur namelijk gelukt een overeenkomst te verkrijgen met een der landeigenaren aan den Mooien Hel, waardoor een vaste aanlegplaats verzekerd is en waar o.i. een mooie gelegenheid kan ge schapen worden om althans een begin van een haven aan te leggen. Vooral nu blijkt, dat polderbesturen etc. ernstig bezwaar gaan maken tegen het vernielen van rietkraag en dijkjes, zal de H. Z. V. zeker met beide han den'deze kans moeten aangrijpen. KANOSPORT. HAARLEMSCHE KANO-VEREENTGING De propaganda-tocht. die oorspronkelijk in Juni gehouden zou worden, is. in overleg met de „Stormvogels" uit de Zaanstreek, vastge steld op Zaterdagavond. Voor eventueel kampeerterrein is de be- schikkinig gekregen over het terrein van Beynes aan de Oostzijde van het N. B. Spaar- ne, alwaar de kano's bij geschikt weer, met lampions verlicht, de verschillende stadswa- teren zullen bevaren. De tocht begint 's avonds 9 uur; de volgende route wordt ge volgd: N. B. Spaarne, Kloppersingel, Nieuwe Gracht, Spaarne, Kampersingel tot Groote Houtbrug, terug door het Spaarne naar de werf van de firma Beynes. Met een weinig goed weer zal deze tocht wel de aandacht trekken en er toe kunnen meewerken om aan de kano-sport meer bekendheid te geven. We wenschen den deelnemers veel succes! POSTDUIVEN. DE SNEL VLIEGER Uitslag der wedvlucht van Noyon, 332 K.M. Los 7 uur. Wind Z. O.. Eerste duif 11-54-22, snelheid 1130 Meter per minuut. De prijzen wérd als volgt behaald: W. PetrilH. Fikkert 2 14 15 17 25; H. V. Roos dorp 3; J. de Vries 4 19 11 18 19 24; P. J. van Da alen 5 6 9 12 162021 28; J. J. Petri 7 8; P. A. Bosse 13 23; P. J. M. v. Tetering 22 26; R. Slot 27 29. „DE OOIEVAAR". Uitslag der wedvlucht van Noyon: P. v. d. Pol 1 2 12 13, A. J. Bosch 3 5 6, J. Keijsper 4 7 9 11, F. Krijgsman 3, B. Nieuwen- burg 10 14. Eerstgetoonde duif 11 uur 54 min., laatste prijswinner 12 uur 10 min. Door dezen uitslag heeft P. v. d. Pol beslag gelegd op een beker, door op de drie laatste vluchten de meeste punten te behalen. AMSTERDAM'S RIJNKANAAL. Over het plan Wijk bij Duurstede in het in te dienen wetsontwerp schrijft het Alg. Handelsblad o.a.: Het gewijzigde plan heeft vooral deze ver dienste, dat het baanvak AmsterdamWijk bij Duurstede geheel „sluisvrij" worden zal; van IJmuiden kan men over Amsterdam tot de Lek dan zonder schutten varen. Over de kosten, die wat geringer zouden zijn dan van het vroegere plan-Wijk bij Duurstede, zullen wij op dit oogenblik zwijgen; het wets ontwerp zelf zal gelegenheid geven, daarvan iets te zeggen. Trouwens de kosten, hoe be langrijk ook, zijn de hoofdzaak toch niet: de hoofdzaak want noodzaak is, dat er een goede verbinding komt binnen zoo kort mo gelijken tijd. De dag van de Indiening en die van de aanneming van de wet zullen feestdagen voor Amsterdam en voor Utrecht zijn, ja voor het land: op deze vreugden zijn wij, na de opening van de nieuwe sluis te IJmuiden, nu eindelijk voorbereid. TROELSTRA IN HET BUITENLAND HERDACHT. De „Frankfurter Zeituwg" schrijft: „Met hem (Troelstra) is de laatste van de drie groote politieke figuren, die voor en na de eeuwwisseling de politieke geschiedenis van Holland beheerschten, heengegaan. Troelstra werd ook door zijn tegenstanders om zijn critische en opbouwende gaven erkend als een eerlijke persoonlijkheid van sterken wil en internationaal formaat, wien de arbeiders beweging van Holland meer dan iemand an ders dank verschuldigd is. Het verlies zal niet alleen door de aanhangers van de Tweede In ternationale zwaar worden gevoeld", In de Deensche ,^oc5aUDemocra1)en" schrijft, naar het Volk meedeelt, staatsmi nister Stauning over Troelstra: Bij den dood van Troelstra komen mij tal van herinneringen voor den geest. Hij was een van mijn beste vrienden in de Interna tionale, waar wij elkander meer dan twintig jaar geleden hebben ontmoet. Wij waren samen op het groote socialistisch congres in 1910 en zoo groot was zijn vriendschap voor Denemarken, dat hij onze taal leerde en vaak redevoeringen in het Deensch heeft ge houden. Troelstra was een prachtmensdh, die zeer veel gelijkenis vertoonde met het Deen sche type en het Deensche temperament. Smartelijk was het voor mij Troeistra's doods bericht te ontvangen en met mij zullen vele Denen zich dezen overtuigenden Hollandschen sociaal-democraat herinneren. Het duidelijkst staat hij voor ons in de conferentie van Stockholm als een getuigenis van zijn rots» vast geloof in den vrede. Stauning herinnert aan Troeistra's warme belangstelling en hartstochtelijken strijd voor den vrede. Zelfs toen de strijd het moeilijkst was, behield hij het geloof in de zaak van den vrede. Niet alleen de Hohandsche so cialisten zullen zich dezen prachtigen agitator en grooten politicus herinneren. Ook de an* dere socialisten hebben reden tot dankbaar heid voor wat Troelstra deed. GOEDE RESULTATEN TEGEN BERI-BERI Aneta meldt uit Soerabaya: Twee maan den geleden is in Bangkalan op Madoera een beri-beri-epidemie uitgebroken, in verband waarmede dr. J. Muller destijds door den Dienst der Volksgezondheid derwaarts is ge zonden. Door krachtige vitaminen-behande ling is het den geneesheer gelukt binnen 2 maanden het aantal zieken van circa 440 terug te brengen op 35. In totaal werden in het betrokken district 80.000 vitaminen-ta bletten en 50 picol katjang idjoe verstrekt. DRAADLOOZE TELEFOON JAVA— ENGELAND Aneta meldt uit Batavia, dat de proefge sprekken voor de draadlooze telefonische ver binding tusschen Java en Engeland op 19 Mei worden ingezet. Er wordt gesproken via Amsterdam. Wanneer de gesprekken slagen, zal de draadloos-telefonische dienst op 21 Mei worden geopend. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken dagelijks PEPERMUNT te gebruiken. Dit is de origineele pe permunt, die derhalve geen kunstmiddelen be vat, maar bereid is nit het echte natuurproduct. Hieraan ontleent zij haar opwekkende en verfris- schende eigenschappen en den lekkeren en toch krachtigen smaak." Waarborg too* zuiverheid heeft U in de voortdurende controle van het laboratorium: Dr. v. Hamel Roos en Har mens, Amsterdam. ONTVANGEN BOEKEN DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Het eerste vervolg is verschenen van het mooie werk, dat hij Holdert Co. te Amster dam wordt uitgegeven, „De afsluiting en ge deeltelijke droogmaking van de Zuiderzee". Het is samengesteld met medewerking van het departement van Waterstaat en de Di rectie der Zuiderzeewerken. Het eerste deel van deze uitgave had zoo veel succes, dat er vier oplagen van versche nen zijn. Dit tweede deel, uitgevoerd ln een in zee groen en bruin uitgevoerden omslag met teekening van Jacob Jansma is ten halve ge wijd aan het op het oogenblik urgentste werk, den bouw van den afsluitdijk, en voor de andere helft aan het gereedgekomen ge deelte, den eersten Zuiderzeepolder, den Wieringermeerpolder, en den proefpolder bij Andijk. Het bevat vele duidelijke foto's met de tekst in het Nederlandsch en de drie moder ne talen, en geeft in beknopten vorm een uit nemend overzicht van de werken, die het voor ons tijdgenooten een voorrecht is om te mogen aanschouwen. (Onderstaande berichten' zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) CENTRALE NEDERLANDSCHE AMBTENAARSBOND. De afdeeling Haarlem van den Cenkralen Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft op Woensdag 14 Mei een algemeene ledenverga dering gehouden ter behandeling van den be schrijvingsbrief voor het op 26, 27 en 28 Mei te Amsterdam te houden congres en de ver kiezing van afgevaardigden naar dit congres. Alvorens tot behandeling van den beschrij vingsbrief over te gaan werd door den voor zitter ln een gevoelvol speechje wijlen Mr. Troelstra herdacht. Onder groote stilte werden deze woorden staande aangehoord. Besloten werd een dele gatie naar den Haag te zenden met de vlag om de afdeeling te vertegenwoordigen bij de teraardebestelling van Mr. Troelstra. Een aantal aanwezigen gaf zich dadelijk op om deel uit te maken van de delegatie. Als afgevaardigden naar het congres werden aangewezen de heeren J. Hollander, H. de Vos, D. de Jong, en J. de Kadit en als plaats vervangers J. Jaspers en D. J. Stevenhagen. MEISJESCLUBS. Men schrijft ons:' Woensdagavond 21 Mei is er in de Ge meentelijke Concgertzaal weer een demon stratie van clubwerk, uitgaande van de Ver- eeniging der behartiging van de belangen van jonge meisjes Voor ieder, die belang stelt in jeugdwerk is er op zoo'n avond veel te genieten. „Wat zijn toch driehoekmeisjes?" wordt er zoo dikwijls gevraagd. Woensdag zal men iets van hun werk en spel kunnen zien. Maar ook de gymnastiek- en zangclubs zullen laten zien en hooren hoe er gewerkt is dit jaar. De leden van de volksdansenclub in hun kleurige pakjes zullen oude en nieuwe volksdansen uitvoeren. Dit jaar zal de eerste hulp bij ongelukken gedemonstreerd worden „hoe het niet en hoe het wel moet". En dan de kleine meisjes! Aardige zangspelle tjes en liedjes zullen zij zingen. Er zal een afwisselend programma worden afgewerkt. Men zal een kijkje krijgen op een groeiend en bloeiend clubieven. waar meer dan drie honderd meisjes van genieten. BENNEBROBK. Ondertrouwd: W. Veldkamp en K. L Spijker. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. J. Nugteren—van Andel z. T. BerkhoutSpaargaren z. G. M. BuisBras, z. J. Kwaak—van Huizen d. A. Kostvan Putten d. C. C. van de PoppeMeijer z. J. de WitHoetmer z. A Verbaasvan Nieuwkoop z. A. M. Nijssende Vlieger d. A. M. Kreeft- Bijl z. J. M. Mesman—van Duin z. M. v. d. LansWitteman d. J. M. v. d. LaanHeems kerk d. A. W. ZomerKrijnen z. Ondertrouwd: I. J. van der Walle en T. Boogaard, H. Stenekes en A. K. Noordijk, W. van Klaveren en J. van Veen, J. W. Roeloffs en W. van den Heuvel, J. C. Dijkman en O. Bouwhuis, J. W. Westerink en S. H. J. van Ingen, G. de Waal en H. C. Bras, C. Aart- sen en P. J- Slooten. C. J. Langerels en E. J. Bos. C. V. Bronkhorst en A. T. Krabbendam. Gehuwd: C. J. Beers en E. M. de Block, J W Wakker en J. M. Kreike. C. Bax en M. v. Beusekom, J. Baak en C. G. Dolieslager, H- Driesen en M. de Groot, W van kerkwijk en M. van Gelderen. E. Peereboom en M.S. E. Slipsig, IJ. Maskant en W. Wolthuis, H. Verkuijl en P. H. Kroon. Overleden: Gerrit Been. 83 J., wedr. van A. M. Grisnigt, Lena Johanna Goserwina Vervloed, 5 mnd., dochter van Frederik Ver vloed. VELSEN. Geboorten: H. SantSmit d. W. v. d. Veen- Schotanus d. H. PostDam d. C. Wennis Koopman d. H. C. Zwaande Vrij d. M. M. SchuytJansen z. H. M. Haringv. d. Nieu- wendijk d. A. TeunissenLuyten z. M. A. J. OltmansHoveling z. M. Timmerman Beekman d. J. de DoodtPronk d. Overleden: Kornelis Noorman, 57 J., echt genoot van A. Tromp. Alcyone p. 14 Mei Finisterre, Rotterdam n. Buenos Aires. Alphard 13 Mei te Saaitos, Rotterdam naar Buenos Aires. Boschdijk 14 Mei van Singapore, Java n. New York. Baarn p. 14 Mei St. Michaels, Amsterdam n. ChllL Commewijne 14 Mei van Plymouth naar Havre, 16 Mei van W.«Indië te Amsterdam verw. Crijnssen 15 Mei te Amsterdam van West- Indië. Drechtdijk 14 Mei vm, te Sea/tle van Rot terdam. Flandria 14 Mei 10 u. te en 23 u. van Corunna 17 Mei 3 u. te LJmuiden verwacht, Buenos Aires n. Amsterdam Flandria 16 Mei 18 uur te Southampton verwacht, Buenos Aires naar Amtserdam. Grotius 17 Mei te Genua verwacht, Batavia n. Amsterdam. Grootendijk 15 Mei v.m. te Hamburg, Pa- cifickust naar Rotterdam. Haarlem 13 eMi van Cal2ao, Amserdam n. Chili. Helder 15 Mei te Amsterdam van Antwer pen. Johan van Oldenbarnevelt 14 Mei van Al giers, Amsterdam n. Batavia. Karimoen 14 Mel v. Padanig, New York v. Batavia. Kota Baroe 14 Mei van Hamburg naar Bremen. Kennemerlamd 14 Mei 19 u. van Hamburg n. Amsterdam. Lochmonar 14 Mei 12 u. 26 m. 40 mijl Z.-Oost van Niton, Rotterdam naar de Pa- cifickust. Medan 14 Mei te Java v. Calcutta. Meerkerk 14 Mei van Rotterdam n. Cal» cutta. Moerdijk 12 Mei van San José (Guat.) Antwerpen v. Pacifickust. Moesi 14 Mei mlddagbeotèk 4 gT. 34 min. Z. en 98 gr. O., Rotterdam n. Batavia. Meliskerk 14 Mei van P. Elisabeth naar Kaapstad. Merope 13 Mei van Part au Prince naar C. Haitien. Maaskerk p. 14 Mei Finisterre, West-Afrika n. Amsterdam. Nebraska 15 Mei v.m. v. Londen, Pacific kust n. Rotterdam. Nebraska 15 Mei te Rottendam van Van couver. Narenta 14 Mei te Panama, Pacifickust n. Rotterdam. Nictheroy 14 Mel te Panama, Pacifickust n. Rotterdam. Polydorus 14 Mei van Gravesend naar Hamburg. P. C. Hooft 16 Mei 8 u. te Southampton verwacht, Batavia n. Amsterdam. Poelau Laut 14 Mei v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Stuyvesant 14Mei van Barbados naar Ply mouth en Amsterdam. Salland 15 Mei 4 u- te Hamburg van Am sterdam. Togian middagbestek 14 Mei 2 gr. 52 min. Z. en 83 gr. 33 min. O., Rotterdam naar Batavia. Tosari mib. 14 Mel te Port Said, Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli 15 Mei van Rotterdam maar Hamburg. Tomohon 14 Mei middagbesték 8 gr. 14 m. W- en 45 gr. N., Rotterdam n. Batavia. Tidore 14 Mel van Suez, Rotterdam naar Batavia. Tohiti 15 Mei te Port Said, Rotterdam n. Batavia. Tjileboet 13 Mei te Batavia van Hong kong. Tjisalak 13 Mei van Hong Kang naar Amoy. Vechtdijk 13 Mei te Colombo, Calcutta n. Rotterdam. Borneo 15 Mel van Port Said, Batavia n. Amsterdam. Brielle 14 Mel van Hamburg naar Amsten dam. Ba me veld 14 Mel van Pisagua n. Mania. Commewijne 15 Mel 9 u. te Havre van W.- Indië vortr. 15 Mei 21 u. v. Havre naar Anv sterdam. Indrapoera 15 Mel 15 u. v. Colombo, Batavia n. Rotterdam. Kennemerland 15 Mel 23 u. te IJmuidea verw. Hamburg n. Amsterdam. Kota Baroe 15 Mel 13 u. tc Bremen v. Hamburg. Madoera 15 Mel te Hull van Bremen. Slamat 15 Mel 12 u. te Southampton, Rot terdam n. Batavia. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 ZATERDAG 17 MEI HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert A.VB O.» Kwintet. 2.00 Modepraatje door Mevr. de Leeuw-van Rees. 2.30 Aans' van het Tu- schinski Theater te Amsterdam, 4.30 Sport- praatje door Hollander. 5.00 Gezondheids halfuurtje. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Tijdsein. Daarna: Concert. Omroeporkest. Herman Leydensdorff (viool). 7.45 Gramofoonpl. 8.00 VA.R.A. Herdenkingsavond Mr. P. J. Troelstra. HUIZEN, 1875 M. UitsL K R.O.-uitz. 8.15 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.01 Politieber. 12.15 Concert K. R. O. Trio. 1.15 Gramofoonpl. 2.00 Kinderuurtje. 2.30 Officieele Academiale Herdenking van het 15c Eeuwfeest van Augustinus' dood, vanuit de Aula der Universiteit te Lelden. Spreker: Prof. Dr. Steffers uit Münster. On derwerp: „Die ge is tl ge Welt Augustinus und ihrc Bedeutung für die Gegenwarl". 4.00 Gra mofoonpl. 4.40 Zwemles door S. P. J. Borsten. 5.00 Gramofoonpl. 6.01 Max K. Gerisch: On derwerp: Dultschland als toerlstenland". 6.15 Gramofoonpl. 6.55 Journal. Weekoverzicht. 7.15 H. Assmann: „Hoe de brand ontstond". 7.45 Politieber. 8.01 Gramofoonpl. 8.30 Con cert. K. R. O.-Salon orkest. Trio Hofmaan. Na 9.30: Volkenbondsdag. Rede door Th. F. M. Schaepman. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Tijdsein. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Orkest en man- nenkwartet. 5.50 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sportber. 7.05 Viool-recital door E. Kersey. 7.20 Lezing 7.40 Lezing. 7.50 „Dorothy". Opera in 3 bedrij ven. Muziek van Alfred Cellier. 9.20 Nieuws berichten. 9.45 Lezing. 10.00 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Klnderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.20 Concert. 9.05 „Comédie" van Tristan Bernard. 9.50 Concert. Trio cd solisten. LANGENBERG 47S M. 7.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Or kestconcert. 5.50 Gramofoonpl. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. 12.20 Gramofoonpl. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 835 Concert. KALUNDBORG 1153 M. 1.05 Gramofoonpl. 3.50 Concert. Orkest en zang. 8.20 Concert. Trio: mandoline, man- dola en lult; declamatie. 9.20 Liederen-voor dracht. 10.20 Orkestconcert. 11.20 Dans muziek. ZEESEN 1635 M. 6.50 Lezingen. 2 20 Gramofoonpl. 2 50 Le zingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 „Gro tesken" van David Luschmat. 8.50 „Wie der Schnabel gewachsen 1st". Orkest, mannen- kwartet en solisten. Daarna tot 12.50: Dans muziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Gerrit, Gerrit! roepen Dicky en Dirkje tegelijk. Waar ben je? Waarom ben je weg gegaan Waarom ik weggegaan ben, vragen re me nog.'t Heeft maar een haar gescheeld of ik wandelde op den bodem van dc Middcllandsche Zee. Maar de angst van Dicky en Dirkje is spoedig over. Daar verschijnt Gerrit's vriendelijk gezicht boven de onstuimige baren. 'k Heb even een bad genomen, grinnikt hij, dat is gezond vlak na 't opstaan. En hij klautert aan boord van het sigarenkistje. Dicky cn Dirkje zijn dolblij dat Gerrit weer terug Is. Ze geven hem Iegelijk een hand en zeggen: Gelukkig dat je gered bent. Wat hadden we mccten beginnen als je weggebleven was! Ja, kinderen, zegt Gerrit gemoedelijk, we gaan niet naar Sinterklaas. Peter Pruimtabak is er op eigen gelegenheid vandoor gegaan en we moeten ons zelf helpen. Maar dat komt best voor elkaarLaat dc moed maar "iet zinken. We zullen het daglicht afwachten, dan kunnen we ver der zien, wat wc doen.... Ja, anders zit cr niet op. En zoo kruipen de drie kinderen dicht bij elkaar in „de kajuit'' cn wachten urenlang tot de morgenschemering komt. Gelukkig begint dc storm wat tc bedaren en wordt de zee ook wat kalmer,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9