SPORT EN SPEL Buiten de Competitie. R.*K. FEDERATIE. MARKTNIEUWS BURGERLIJKE STAND DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 MEI 1930 VOETBAL. KENNEMERS—SCHOTEN (8—1) Kennemers en Schoten speelden Zondag een vriendschappeUjken wedstrijd, die na fairen kamp in een groote overwinning der Wij kers eindigde. Beide partijen probeerden enkele jonge krachten, waarbij die van de Kennemers beter voldeden dan die van de Schotenaren. De Kennemers speelden een mooien wedstrijd; vooral de voorhoede was goed op dreef. De lang niet hechte Schoten defensie heeft dan ook een onpleizierigen middag gehad. Reeds direct is Kennemers sterker; binnen een kwartier bezorgen Groot (met twee) en Aardenburg hun een 30 voorsprong. Dan komt Schoten ok even op zetten, doch haar aanvallen zijn niet al te gevaarlijk. Horeman passeert dan weer verschillende geel-zwarten om ten 4den male te doelpunten (40). Eindelijk eens een goed opgezette Schoten-aanval. Een voorzet van links en de midvoor doelpunt onhoudbaar (41). De Kennemers geven echter geen krimp; weldra heeft Groot met een hard schot weer succes (51), waarmee gerust wordt. Wij hadden gedacht Schoten na de rust beter partij te zien ge ven, doch enkele oogenblikken uitgezonderd beheerschten de Wij kers het spel volkomen. Na verschillende kansen gemist te hebben scoort Steeman kort achtereen twee maal (71) en tot slot stormt Horeman de ge- heele geelzwarte defensie voorbij om met een fraai schot de doelpuntenreeks te be sloten (81). Hierna fluit de heer Faassen, die den gemoedelijken wedstrijd goed leidde, het eindsignaal. Kampioenschap District Haarlem SANTPOORT I—T. T. B. B. I (4—0) De bezoekers tellen 4, Santpoort I 2 in vallers. Direct ontwikkelt zich een vlug, open spel met Santpoort, dat den wind tot bondge noot heeft, iets meer in den aanval. Er is den ook maar kort gespeeld, als de thuis club de leiding neemt (10). Het spel blijft vlug op en neer gaan, maar T. Y. B. B. weet door goed verdedigen de gevaarlijker aan vallen van Santpoort te keeren. Nog een maal weet de thuisclub echter te scoren, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Rust 10. Na de rust is Santpoort aanvankelijk veel sterker dan T. Y. B. B. Geleidelijk voert de thuisclub den stand tot 40 op. Tegen het eind zetten de bezoekers er nog eens alles op om de eer te redden, waarbij het geluk niet bepaald aan hun zijde was, daar en kele malen tegen paal en lat werd gescho ten. Het was en bleef dus 40. Door deze overwinning komt Santpoort in «Jen eindstrijd om het kampioenschap van het district Haarlem. ATHLETIEK. SELECTIE VOOR LONDEN De groote nationale wedstrijden, welke Zondag 1 Juni op het Haarlemterrein wor den gehouden, belooven wederom een groot succes te worden. Dit behoeft geen verwon dering te wekken, want zoowel de deelne mers als de geregelde bezoekers van de „Haarlem" wedstrijden weten bij ondervin ding dat de organiseerende vereeniging de kunst verstaat om voor een goede propa ganda zorg te dragen, waarbij het nimmer aan de noodige spanning ontbreekt. Daar komt bovendien nog bij, dat „Haarlem" met haar sterke ploeg athleten op deze wed strijden zelf steeds een belangrijke rol speelt en in staat is om haar groote schare aan hangers een aangenamen sportmiddag te bezorgen. Vooral dit jaar is de kans hierop bijzonder groot, daar de ploeg momenteel sterker is dan ooit! De wedstrijd van 1 Juni is er bovendien een van bijzondere beteekenis voor de voor aanstaande Ned. athleten, omdat hij dit maal geldt als selectie ten behoeve van een De belangrijkste gebeurtenissen op inter nationaal voebalgebied gedurende de laatste week, zijn stellig de twee wedstrijden door Engeland op het vasteland gespeeld, waar= bij de leermeesters het tegen de leerlingen zoowel te Berlijn als te Weenen, niet verder hebben kunnen brengen dan tot een gelijk spel. Tegenover deze twee gebeurtenissen valt zelfs de overwinning der Italianen op de Hon. garen met 50 nog wel te Boedapest, in het niet en verliest de 32 overwinning van de Tsjechen op de Franschen te Parijs behaald, alle beteekenis. Eigenlijk vind ik de 00 te Weenen nog het merkwaardigste resultaat. Immers dat de Duitschers, indien ze zich geheel geven, tot iets goeds in staat zijn, is voldoende bekend. De Duitschers kunnen buitengewoon geest driftig spelen, waarbij ze dan een ruim ge bruik maken van hun lichaamskracht, men heeft dat in hun strijd tegen Uruguay te Am sterdam kunnen zien. Ze spelen, bijna schreef ik „vechten", dan met een ontembare wils kracht. het moet al een heel sterk elftal zijn dat zich hiertegen weet staande te houden. Ze spelen dan veel harder dan het i» Enge land gebruikelijk is en juist deze factor kan wel eens tot verrassende resultaten leiden. Hierbij komt nog. dat het duidelijk is, dat Duitschland in Richard Hofmann inderdaad een merkwaardig speler heeft, een geboren voetbalgenie, die in staat is onder alle om standigheden en tegen elke ploeg doelpunten te maken. Te Amsterdam maakte hij tegen Uruguay het eenige doelpunt der Duitschers, tegen de Zweden maakte hij destijds drie doelpunten en nu weer drie tegen de Engel schen. Een hattrick tegen het Engelsche nationale elftal is iets, waartoe, voor zoover ik het mij herinneren kan, nog geen enkel tegenstander der Engelschen het gebracht heeft. Met aoo'n speler In den aanval kramen op eventueele uitzending naar de Engelsche kampioenschappen. Vandaar ook dat in het programma eneige Engelsche maten zijn opgenomen. Het hoofdnummer wordt zonder aan een van de 13 andere onderdeelen iets te kort te willen doen, gevormd door de 100 yards (91.40 M.). Heel athletiek-Nederland ver keert op 't oogenblik in een geweldige span ning over de vraag: wie zal op dit nummer de snelste man blijken. Dat een „Haarlem"-athleet de 100 yards zal winnen, kan wel als vrij zeker worden aangenomen. Doch wie? Is het v. d. Berge, Berger of Benz? Wij zullen ons nog niet aan een voorspelling wagen, doch hopen hierop later terug te komen. Zeker is het dat bij gunstige weers omstandigheden het Ned- Record staande op naam van Harry Broos met 9 9/10 sec. dien dag ernstig bedreigd wordt. Maar ook de 80 yards (73.12 M.) eveneens op naam van Broos met 7.9 sec., is absoluut niet veilig. Gemakshalve vermelden wij nog de resteerende nummers, t.w.: 200 M., 400 M., Vt mijl, 3000 M-, 4 x 100 M. estafette, 200 M. horden, 3500 M. wandelen met voorgift, hoogspringen, vèrspringen. polshoog, hink- stap-sprong, speer- en discuswerpen. De inschrijving sluit 23 Mei bij het secre tariaat van „Haarlem". Hierna zal de be zetting op de diverse nummers nader be sproken worden. POSTDUIVEN. „DE BONTE DUIF" Onderstaande wedstrijden werden door bo vengenoemde vereeniging gehouden. Van Gorinchem met 5 aangewezen duiven. Het mistige weder was oorzaak dat de duiven zeer laat hunne hokken bereikten. De prijzen werden behaalt als volgt: F. M. Heerkens Thijssen 1 7 12 16; R. Hilbrink 2; P. Bannink 4 13; J. Kan 3 17; P. Brake! 5; J. Heemskerk 6; W. J. der Kinderen 8 9 10 15 18: W. Nelissen 14 19. De duiven werden gelost om 8 uur 15. Eer ste duif 10 uur 42 min., snelheid 424 Meter per minuut. Laatste duif 11 uur 39 min. Van Gorinchem: R. Hilbrink 1 4 23; W. J. der Kinderen 2 7 11 12; J. Lasschult 3 13 14 21 27 29 30 31; P. Brakel 5 10 18 26; J. Heems kerk 6 8 9 15 16 20 25 28; F. M. Heerkens Thijssen 17 24; J. Kan 19; G. ten Bosch 22. Eerste duif 4 uur 8 min. Laatste duif 8 uur 14 min. Van Baarle-Nassau: J. Lasschult 1 18; W. J. der Kinderen 2 11 13 22 23 25; P. Brakel 3 14 27 29; G. ten Bosch 4 7 12 16 28; F. Kuy- ken 5 8; R. Hilbrink 6 10 24; J. Kan 9; J. Heemskerk 15 20 21; P. Bannink 17; F. M. Heerkens Thijssen 19; J. Sleeman 26. Eerste duif 12 uur 38 min. Laatste duif 1 uur 3 min. Van Vilvoorde: W. J. der Kinderen 1 16 18 25; J. Heemskerk 2 5 13 14 19 23; B. Hilbrink 3 8 26; F. Kuyken 4; J. Sleeman 6; P. Brakel 7 11 12 20 22 24 27 28; J. Lasschuit 9 29 30. J. Honschoten 10; P. Bannink 15 17 21. Eerste duif 10 uur 19 min. Laatste duif 10 uur 49 min. LAWNTENNIS. Derde klasse S. M. N.—WESTKUST (1—6) Heerenenkelspel: Lammere verliest van Borgerding 46, 57. Malherbe slaat Cassee 26, 7—5, 62. Damesenkelspel: Mevr. v. d. Vliet verliest van mej. Grimberg 36, 46. Gemend dubbelspel: Mevr. en de heer v. d. Vliet verliezen van mej. Grimberg en Borger ding 0—6, 2—6. Mej. Esmann en Meslier verliezen van mej. Reyenga en Verwey 57, 36. Heerendubbelspel: Lammere en Meslier verliezen van Verwey en Cassee 1—6, 16. Damesdubbelspel: Mej. Lammere en mej. Esmann verliezen van mej. Grimberg en mej. Reyenga 16, 1—6. WESTKUST n—ENTHOUSIASTEN (2—5). Heerenenkelspel: H. Aanstoot slaat Metse laar 61, 63. de meest onverwachte oogenblikken doelpun ten komen, Hofmann is iemand, die een ploeg met een middelmatige verdediging nog kan doen winnen, wat hij trouwens te Berlijn heeft bewezen. Hij en Kress, de doelverdedi- ger, waren de groote figuren in den Berlijn- schen wedstrijd. Aan dat tweetal heeft Duitschland het gelijke spel te danken gehad. De rest van het elftal heeft stellig niet slecht gespeeld, doch indien het spel van de twee genoemde uitblinkers op hetzelfde peil had gestaan als dat van de rest van de ploeg, dan zou Engeland vrij stellig een gemakke lijke overwinning hebben behaald. Men beden ke bovendien, dat Engeland gedurende de tweede helft met 10 man heeft moeten spelen, wat natuurlijk ook van invloed op net resultaat is geweest. Teekenend voor het Dultsche spel vind ik het dan ook, dat een bekend Weensoh voet baljournalist, die den wedstrijd voor het Weensche Sporttagblatt heeft beschreven, als zijn meenir.g te kennen geeft, dat Oostenrijk beter voetbal speelt dan Duitschland en dat het gelijke spel der Duitschers alleen te danken is aan het- goede spel van R. Hof' mann en Kress benevens aan het uitvallen van Marsden. Wat nu den wedstrijd te Weenen betreft, kwamen hier twee ploegen tegenover elkaar, die haar kracht in goede techr.iek en Juiste taktiek zoeken en die in het algemeen zoo veel mogelijk lichaamskracht uitschakelen. Beide ploegen hebben aanvankelijk met deze wapens al het mogelijke gedaan om een voor- sprong te veroveren doch tot algemeene ver rassing bleek de beroemde Er.celsche voor hoede. die tegen de Schotten vijf en tegen de Duitschers drie doelpunten had gemaakt, niet in staat de verdediging van dc Oostenrijkers Denijs verliest van Schmidt 16 ,26. Damesenkelspel: Mej. Ruysenaars verliest van mej. De Vries, 3—6, 3—6. Gemengd dubbelspel: Mej. Ruysenaars en C. Denijs verliezen van mej. De Vries en Schmidt 3—6, 6—4, 3—6. Mevr. Verwey en J. Levy verliezen van mevr. Lesage en Metzelaar 46, 06. Heerendubbelspel: H. Aanstoot en Levy slaan Schmidt en Metzelaar, 57, 6—3, 63. Damesenkelspel: Mej. Ruysenaars en mej. Voibeda verliezen van mej. De Vries en mevr. Lesage 16, 26. TERRY—Y. O. G. (5—2). Heerenen kelspel: J. de Ruiter slaat Herreilers 64, 64. C. Melse slaat W. Addicks 6—2. 6—2. Damesenkelspel: Mevr. C. Melse verliest van mej. A. Smit 46, 0—6. Gemengd dubbelspel Mevr. en de heer De Ruiter slaan mej. G. Brandon en Herreilers 6—4, 7—5. Mevr. en de heer Melse verliezen van mej. Smit en L. Henning 62, 46, 46. Heerendubbelspel: De Ruiter en Melse slaan Herreilers en W. Addicks 6—1, 61. Damesdubbelspel: Mevr. De Ruiter en mevr Melse* slaan mej. Brandon en mej. Smit 26, 6—4, 64. T. E. D. 3—T. C. S. B. (2—5) Heerenenkelspel: v. Hezel slaat Verhagen 6—4, 6—3. Reyenga slaat Boskamp 63, 64. Damesenkelspel: Mej. v. Gelder verliest van mej. Uitdenhage 06, 26. Gemengd dubbelspel: Mej. Ploegsma en Vos verliezen van mej. ten Broeke en Bos kamp 26. 06. Mej. v. Gelder en van Hezel verliezen van mej. Ulttenbogaard en Verhagen 46,1—5. Heerendubbelspel: Reyenga en Vos verlie zen van Kamerbeek en Verhagen 64, 57, 7—9. Damesdubbelspel: Mej. v. Gelder en mej. Ploegsma verliezen van mej. Uittenhage en mej. ten Broeke 36, 36. T. C. H. 2—SHARP 2 (5—2) Heerenenkelspel: F. Bakker slaat Groene- veld 6-2. 6—3. J. v. d. Stadt slaat P. Henke 62, 46, 63. Damesenkelspel: Mej. D. v. <L Stadt slaat mevr. Henke 8—6, 61. Gemengd dubbelspel: Mej. Over de Linde en Bakker verliezen van mej. Gruys en P. E. C. Henke 4—6, 4—6. Mej. B. Verster en F. Kotte verliezen van mevr. Henke en Groen eveld 26, 68. Damesdubbelspel: Mej. B. Verster en mej. v. d. Stadt slaan mevr. Henke en mej. Gruys 13—11, 10—8. Heerendubbelspel: v. d. Stadt en Kotte slaan Henke en Groeneveld 62, 63. n T. E. D. 2—READY 1 (2—5) Heerenenkelspel: v. d. Klashorst slaat Gram 46, 62, 64. G. Aanstoot verliest van Olree 36, 68. Damesenkelspel: Mej. van Laar verliest van mej. Rudeman 46, 86, 16. Gemengd dubbelspel: Mej. v. Laar en v. d. Klashor.st verliezen van mej. Breman en Schram 57, 26. Mej. Borgerding en Tijsseling verliezen van mej. Rudeman en Olree 36, 1—6. Heerendubbelspel: G. Aanstoot en Tijsse ling slaan Olree en Schram 64, 63. Damesdubbelspel: Mej. van Laar en mej. Borgerding verliezen van mej. Breman en mej. Rudeman 16, 26. K. A. F.—GAME AND SET (6—1) Heer en enkelspel: F. PetersH. Sikkes 7—5, 6—3. Heerenenkelspel: F. Keene— E. Rijpma 6—4, 6—4. Damesenkelspel: Mej. Binksmamej. Roos 4—6, 6—4, 3-6. Demesdubbelspel: Mej. Binksma en mej. Lessmannmej. Roos en mej. J. v. Walen 10_8, 7_5. Heerendubbelspel: Rijke Willems en F. Pe ters—H. en E. Sikkes 6—4. 5—7. 6-A. Gemengd dubbelspel: Mej. Binksma en F. Petersmej. Roos en E. Sikkes 64, 61. Mej. C. Bruynse en R. Rijke Willemsmej. Bakker en E. Rijpma 60, 61. BILJARTEN. OM DEN „HANBEKER" Maandag was „Ons Genoegen" uit Zaan dam met haar 2de viertal op bezoek. Het eerst speelden Duyvis (Ons Genoegen) en H. Roefs (Vriendenkring). De gast is on middellijk op dreef. Daar de gastheer er niet in is, raakt hij ten achter en verliest met te doorboren en werd het ook duidelijk, dat ook de gasthecren de overmacht van de Engelsche verdediging moesten erkennen. Daaraan zal het wel toe te schrijven zijn, dat men van beide kanten wat meer kracht in het. spel ging leggen, waarvan het gevolg was, dat de verhouding wat minder vrien» delijk werd en er steviger gespeeld werd dan af en toe wel wenschelijk was. Het is dus duidelijk, dat te Weenen de Engelsche techniek, al zeggen de verslagen, dat die beter was dan die der Oostenrijkers, het feitelijk heeft moeten afleggen. En het is juist deze pil, die voor de Engelschen niet zoo heel makkelijk te slikken zal zijn. Aan de bewering, dat de wedstrijd als geheel tegen, viel, behoeft men niet zoo heel veel waarde te hechten. Immers een 00 is altijd eenigs» zins teleurstellend. Het publiek komt gewoon lijk om doelpunten te zien maken, een 33 zelfs al is het spel van mindere kwaliteit wordt dan ook gewoonlijk door den toe schouwer hooger aangeslagen dan een 00. In ieder geval zal deze toer den Engelschen toch wel de overtuiging geschonken hebben, dat hun superioriteit op voetbalgebied niet meer zoo onbetwistbaar is, als ze zich dan wel hebben voorgesteld. Bovendien zal het aantal bezoekers bij deze wedstrijden 50.000 te Berlijn en 60.000 te Weenen Engeland wel geleerd hebben dat er buiten het Ver- eenigde Koninkrijk toch nog wel belangstel ling voor voetbal bestaat en dat de Engelsche Voetbal Bond ook met interlandwedstrijden op het continent wel geld kan verdienen. Het zou mij tenminste verwonderen, indien deze toer Engeland niet een winst van een duizend pond heeft opgeleverd. Nu zegt 1 12.000 voor den schatrijken Engelschen Voetbal Bond nog niet zoo heel veel. doch nu Engeland niet heeft kunnen winnen, zal er zeer waarschijn lijk voor wedstrijden van Duitschland en Oostenrijk in Engeland ook wel flinke be langstelling bestaan. Op het oogenblik heeft Engeland aan derge lijke wedstrijden geen behoefte, het heeft er zelfs waarschijnlijk geen gelegenheid voor. doch de moeilijkheden met Schotland, Ierland en Wales over het afstaan van spelers voor internationale wedstrijden zijn nog niet opge lost. Komt men op dat punt niet tot over eenstemming dan zou het we! mogelijk zijn. dat Engeland belang zou krijgen voor in ternationale wedstrijden, tegen continentale landen. De beslissing In den strijd om den Boro- grooten achterstand: 100 om 57 in 36 txhtr- ten, hoogste series 12 en 8. Dan treden Keijzer (Ons Genoegen) en G. Duits (Vriendenkring) in het kryt. Langen tijd gaat de strijd gelijk op, maar op het laatst loopt Duits uit- en wint met 74 om 90 ln 39 beurten, hoogste series 8 en 10. Vervolgens binden C. M. Lammes (Ons Ge noegen) en B. A. Coplnl (Vriendenkring) den strijd aan. De bezoeker speelt beneden zUn kracht, terwyl Copini als altyd goed band- spel ontwikkeld, waardoor hij een tamelijken voorsprong verkrijgt. Wel verbetert Lammes op het laatst eenigszins, doch het is te laat. om de partij nog te kunnen redden. Het einde komt met 123 om 150 caramboles cadre in 47 beurten, hoogste series 19 en 19. Na deze drie party en is de stand van den avond gelyk. Daar de vorige stand was: Ons Genoegen 474 en Vriendenkring 442. kunnen de gasten met de slotparty een potje breken, vooral omdat dit slechts een party op 80 is. De party, die gaat tusschen Terllngcn Ons Genoegen) en Goedemans Vriendenkring), gaat langen tyd ongeveer geiyk op, doch kan als de stand 52 om 61 is. niet verder gespeeld worden wegens he: vergevorderd uur. De wedstrUd is evenwel door Ons Genoegen reeds gewonnen, dus boekt Vriendenkring in deze wedstrijden haar eerste nederlaag. DAMMEN. OM DEN „VADERLAND"-BEKER. Woensdagavond 21 Mei speelt de Damclub „Haarlem" voor de tweede ronde van boven genoemd to urnooi te 's-Gravenhage tegen het Residentie-Damgenootschap. Wanneer de Haarlemmers volledig uit komen, geven wy hun een goede kans om zich in de demi-finale te plaatsen tegen het sterke Amsterdamsche „Gezellig Samenzyn." ZWEMMEN. „DE WATERRATTEN" Men verzoekt ons mede te deelen dat deze vereeniging dit jaar haar oefeningen weder zal houden aan de inrichting aan de Hout- vaart van 78 uur voor dames en voor hee ren van 89 uur. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN Het oefenuur der Brigade zal dit Jaar we derom zyn op Zondagmorgen van 10 tot 11 uur in de Gemeenteiyke zweminrichting aan de Houtvaart. HET DUITSCHE OLYMPISCH COMITé BIJEEN. TEGEN VERGOEDING WEGENS LOON DERVING! Het Duit-sche Olympisch Comité heeft te Beriyn een bUeenkomst. gehouden ter behan deling van diverse kwesties, die van belang zyn voor het a.s. Olympisch Congres. In het middelpunt der belangstelling stond natuurlyk de amateurskwestie. Immers het is een feit. dat zeer veel af hangt van de loondervingskwestie, Engeland dat tegen vergoeding van loonderving Is. zal onmiddel lijk zoo luidt het in Internationale sport kringen uit het I. O. C. treden, waarna de Dominions natuurlyk zullen volgen. En wan neer dat gebeurt zullen de Olympische Spe len zeer veel aan belangrijkheid inboeten! Vastgesteld werd, dat de Duitsche verte genwoordigers In het I O. C. zullen stemmen tegen iedere vergoeding van loonderving. Een compromisvoorstel, om vergoeding van loonderving toe te staan, mits onder con trole van het Olympisch Comité, werd ver worpen. Wat betreft de deelneming van vrouwen aan de Olympische Spelen stelt het Duitsche Comité zich op het standpunt, dat de vrou wen kunnen deelnemen aan de athletlek- nummers, het zwemmen, het schermen en schaatsenrijden; dit wenscht men gehand haafd te zien. peeschen beker, is eindelijk gevallen. Italië is er in geslaagd Zondag met 50 van de Hongaren te Boedapest te winnen en daar» mede voor de eerste maal dezen beker. Naar men zal weten wordt voor dezen beker een competitie met uit- en thuiswedstryden ge speeld door de vertegenwoordigende elftallen van Italië, Ostenrijk, Tsjecho Slowakye, Hongarije en Zwitserland. De laatste wedstrijd had eigenlijk reeds een half jaar geleden ge speeld moeten worden, doch tot tweemaal toe werd de wedstryd op verzoek der Italianen uitgesteld. Eindelijk hadden de Italianen een elftal, dat naar ze meenden, sterk genoeg zou zyn, om de Hongaren op eigen terrein te gaan slaan, zoodat thans de strijd gestreden kon worden. Daar een overwinning Hongarije het kam pioenschap bezorgd zou hebben, had men een spannenden strijd verwacht. Het liep evenwel geheel anders. Het Hongaarsche elftal was ditmaal geheel uit vorm. Er is maar een zeer kort oogenblik geweest, dat de Italtaansche achterhoede in het nauw heef: gezeten. Voor de rest van den tyd was Italië veel sterker, ook doordat de Hongaren zoo onzuiver speel den, dat ze keer op keer den ba! voor de voeten van eerr tegenstander legden. Alleen door de zwakte van de Hongaarsche ploeg was het mogelijk, dat Italië uitstekend voetbal kon laten zien. Vooral Orsi was buitengewoon op dreef, in langen tyd moet hy niet zoo voortreffelijk hebben gespeeld. De Hongaar, sche doelverdediger Acht. liet overigens be trekkelijk gemakkelijk ballen passeeren, zon der eenige moeite te doen- Het was van de Hongaarsche ploeg een onbegrypeiyk slechte vertooning, waardoor het publiek zoo veront waardigd werd. dat tegen het eind van den wedstryd de Hongaarsche spelers op allerlei manier werden uitgefloten en uitgescholden. De Italianen brachten vrijwel hetzelfde elftal in het veld dat tegen onze ploeg gelijk had gespeeld. Alleen was Rosetta in verband met een verwonding afwezig. De wedstryd was blijkbaar als een soort politieke ver broedering bedoeld, tal van hooggeplaatste autoriteiten uit beide landen waren aanwe zig. Italië was o m. door eenige ministers ver tegenwoordigd. Het spel der Hongaren, die na Praag hun elftal nog hadden versterkt, was zoo zwak, dat het publiek beweerde, dat ze opzettelijk zoo slecht speelden om Itailo gunstig voor Hongarye te stemmen. Tot de pauze bleef het bij een enkel doel punt, gemaakt uit een door Orel genomen vryen schop. De tweede helft was een kwa.-f-er Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden verzoeken wij voor de verschillende afdeellngen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededee- lingen of vragen voor de Redactie: 10600 Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724: Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082. BEVERWIJK. Op de op 19 Mei alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Spinazie per kist 40—80 cent. Postelein per kist f 1.10—f 1.30. Raapstelen 100 bos f 2f 4. Zuring per ben 20 cent. Radys 100 bos f 3—f 5. Koolrapen per zak 75 cent. Wortelen 10 bos f 18—f 25. Bleten per zak 80 cent. Komkommers per 100 f 20—f 30. Asperges per bos 2580 cent. Aardappelen klei per H.L. f 1.50f 2. Idem zand per H.L. f 3.50. Roode kool per 100 f 7f 10. Savoye kool per 100 f 10. Bloemkool per 100 f 12f 38. Ufen per KG. 36 cent. Prei per bos 812 cent. Sla per 100 krop f 3f 10. Rabarber per 100 bos f 4f 8. Pieterselie per bos 10 cent. Selderie per bos 5 cent. Aardbeien per mandje 3050 cent. BLOEMEND AAL. Bevallen: L. M. F. wysmuller—Petersman d. Ondertrouwd; G. H M. Riekerk en M. W. Post, A. van Leeuwen en N. Valster. J G. Diependaal en A. A. Kerkvliet, D. Vreugden- hll en J. van Eeusom. Getrouwd: G. J. van der Veldt en A J. Dykmans, J. van Bezu en A. J Warmerdam. Overleden: W. E. Bakker, 59 J., H. J. Win kelman, 60 Jaar. (Reeds in een deel ran de vorige oplage opgenomen.) HILLEGOM VEEL GEGADIGDEN By de oproeping van sollicitanten naar de betrekking van polltle-agent tweede klas se alhier hebben zich 114 gegadigden gemold. INTREDE Ds. A. K. KRABBE Zondagmorgen ls de nieuwe predikant der Gereformeerde Kerk alhier bevestigd door Ds. A. D. R. Polman uit Roden. In den avond dienst deed Ds. A. K. Krabbe zyn intrede. Het mooie kerkgebouw was geheel bezet. De tekst van de preek van Ds. Krabbe was ontleend aan 2 Corinthlërs 12e hoofdstuk, 19e vers het tweede gedeelte, luidende: WIJ spreken in de tegenwoordigheid Gods ln Christus; en dit alles, geliefden, tot uwe stichting. De gebrulkeiyke toespraken waren gericht tot Ds. Polman den bevestiger, tot de kerke- raadsleden. ouderlingen en diakenen, tot Dr. Ruys van Lisse als consulent en vertegen woordiger der classis Leiden, tot de catechi santen en Jeugdvereenlgingen. de commissie van beheer, tot den vertegenwoordiger der burgeriyke gemeente en ten slotte tot de ge meente zelve. Hierna werd het woord gevoerd door ouder ling J. Veldhuyzen van Zanten, op wiens ver zoek de gemeente staande zong het eerste vers van Psalm 135, en door Ds. Ruys namens de classis, dc zusterkerk van Lisse en als con sulent. DEKEN VAN UTRECHT Tot deken van Utrecht is als opvolger van Mgr. Jansen aangewezen pastoor T. J. M. Kniefelder te Groningen. aan den gang, toen een dor Hongaren go- wond werd. waardoor hy moest uitvallen. Er kwam geen Invaller. De Italianen kwamen nu zoo in de meerderheid, dat re in enkele mi nuten een 40 voorsprong haddon. Tenslotte werd het 50. De honderden Italianen, die dc reis hadden meegemaakt, sprongen over do afrastering en droegen de spelers ln triomf over het veld. In den eindstand om den Europeeschen beker staat thans Italië mot 11 punten uit 8 wedstryden en met een doolgemiddelde van 21—15 op de eerste.Oostenryk staat met 10 punten en een gemiddelde van 17—10 op de tweede, Tsjccho Slowakye met 10 punten en een gemiddelde van 20—18 op de derde. Hon garye met 9 punten en een gemiddelde van 20—23 op de vierde en Zwitserland met 0 pun ten en een gemiddelde van 11—28 op dc laat ste plaats. De leider van het Italtaansche gezelschap, de staatssecretaris Lessona. werd na don wc<l« strijd officieel door don Ryksprc.siricnt Horty ontvangen, by welke gelegenheid de Italiaan een hooge Hongaarsche orde kreeg. Ook dc Itallaansche bondskapiteln, de heer Pozzo, de man, die het left-al heeft samengesteld, ontving een Hongaarsche ridderorde. Voor den amateurbeker, waarvoor een com petitie tusschen de amateurploegen van Oostenrijk, Polen. Hor.garye en Tsjccho. slowakye wordt gespeeld, behaalde Oostenrijk de eindoverwinning doordat Zondag de Hon garen er ln slaagden het Poolsche amateur elftal met 3—1 te slaan, wat overigens ln deze competitie de eenige overwinning der Hongaarsche amateurs ls geweest. Oostenrijk ls eerste, Polen tweede. Tsjecho Slowakye derde en Hongarije vierde. Er werden Zondag nog twee interlandwed- atryden gespeeld. Frankrijk herstelde zich weer wat door te Parijs van Tsjecho Slowakye slechts met 32 te verliezen. De wedstryd tusschen België en Ierland leverde België een teleurstellende 3—1 neder, laag op. De Ieren kwamen echter met een sterke ploeg, waarin verschillende Iorsche spelers die voor Engelsche Lcagueclubs uit komen. C. J. GROOTHOFF. BHthoven, 17 Mei. De wedstryden van Let Engelsche elftal op het continentHet merkwaardige spel ran R. Hofmann. Waarom het gelijke spel te Weenen voor de Engelschen nog onaan genamer is dan de 33 te Beriyn. Een zware slag voor het Engelsche voetbalpreatige. Italië wint den Europeeschen beker. Een geheel uit vorm zynde Hongaarsche ploeg. Orsi de ster der Italianen. Italtaansche officials door de Hongaarsche regeering geridderd. Oostenrijk wint den amateurbeker.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9