1O* WA J ANC* H. D. VERTELLINGEN. '«Wchetv®*' WAJANG FOXTROT FLITSEN STADSNIEUWS DE CIGARETTES 20 VOOR SO CT GERRY RICKEBERG HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 22 MEI 1930 (Nadruk verboden; auteurirecht voorbehouden). door WILLY VAN DER TAK. Uitverkoop Vandaag liep ik langs een paadje tusschen groene weilanden door, en de zon scheen en het was het heerlijkste weer van de wereld na al de kou en regen van de laatste week. Het zag in het gras geel van de boterbloe men. de pinksterbloemen hadden zich een halve maand vergist en stonden naar harte lust te bloeien en de wilde zuring stond er met zijn roodbruine trossen te pronken, of hij de mooiste orchidee van de wereld was. in plaats van een gewone ordinaire zuring, waar bijna niemand naar kijkt. Boven cle slooten dansten de muggen op en neer, en af en toe uitte een kikker met een langge rekt gekwaak zijn tevredenheid over het mooie weer. En paar kieviten vlogen iuid schreeuwend van plezier hoog in de luent heen en weer, en tusschen en boven het gras was een druk gedoe van torren en kevers en bijen en vlinders. Het was overstelpend alles leefde en jubelde en zong .alles was tevreden en had plezier, een paar eenden waren in een slootje van pure dwaasheid bezig kopje te duike len, en het was net of er iets heel bezonders aan de hand was. Hoe meer ik het volgende weiland naderde, dat achter een dikke elzenhaag verborgen lag hoe luider het lawaai werd, en het was net of ik ook aangestoken werd door de alge- meene vroolijkheid. en of mijn voeten haas tiger begonnen te loopen. Witte en bonte vlinders dartelden bij tientallen tegelijk voor mij uit. en een paar lijsters vloger. opge wonden redeneerend over mijn hoofd heen, en een paar meter voor mij uit kropen hij gend en blazend een paar dikke padden. En toen ik eindelijk op het hooge, smalle bruggetje naast de elzenhaag stond, gelijk met de twee padden en een troep jolige mus- schen, toen begreep lk het opeens. Want daar midden tusschen de dringende, gestlculee- rende, kibbelende menigte koopers, die haar kraampje bijna onderste boven duwden, stond de Lente, de Lente in eigen persoon uitverkoop te houden. „Restanten-opruiming" stond er met vuurroode letters op het blin kend witte zeildoeken dak van haar kraampje geschreven, en daaronder stond ze, heelemaal in het geel, haar waren aari te prijzen, en lachend, zoodat al haar witte tanden bloot kwamen, deelde ze haar over geschoten Maartsche buitjes uit aan een paar booze kikkers, die beweerden dat hun slootje bijna droog was door gebrek aan regen, en een bundel warme zonnestralen, die ze In April niet kwijt had kunnen raken, aan een wanhopige musschcnmoeder, wier jongen maar niet groeien wilden en wat koele lente wind aan de oudste van de twee dikke pad den, die steunend vertelde, dat ze toch zoo verschrikkelijk tegen den zomer opzag, want dat ze heelemaal niet tegen de warmte kon. Schoorvoetend bleef ik staan, want ik had het gevoel, of ik, laag bij de grondsch men- schenkind, daar heelemaal niet thuis hoor de, hoewel ik watertandde bij het gezicht van de frissche morgendauw, die ze zoo uit lokkend mogelijk uitgestald had en die ik net noodig had voor de pas gezaaide zaadjes in mijn tuin. Ten slotte heb ik toch de stoute schoenen maar aangetrokken en met een potje morgendauw in mijn beide handen ben ik voorzichtig naar huis geloopen. Ik heb het in den kelder gezet, en gisteravond heel laat, toen alles stil was en de Lente haar zaakjes uitverkocht had en met haar kraampje van het weiland was verdwe nen, heb ik het mee naar den tuin genomen en er mijn onwillig zaad, dat niet op wilde komen, mee besprenkeld. En van ochtend, toen lk beneden kwam, had een heele rij fijne groene plantjes zich met gebogen hoofdjes uit den grond omhoog gewerkt, en een warnet van kleine barstjes duidde er op, dat er nog meer In aantocht waren Eigenlijk heb ik spijt, dat ik maar niet alle restanten van de Lente op gekocht heb. Een mensch is nu eenmaal nooit tevreden met wat hij heeft, en van wat extra zonne stralen zou ik van den winter heel v/at ple zier kunnen hebben, al weet je natuurlijk nooit van te voren of ze wel heelemaal roest vrij zijn Maar mijn potje met dauw staat veilig dichtgeschroefd in den kelder en daar kan ik nog heel wat jaren plantjes mee uit den grond tooveren Da:, komt ervan, als je toevallig langs een weiland komt, waarin de Lente uitverkoop houdt! DE BEDREIGING DER ZUID-HOLLANDSCHE PLASSEN. LOT DER REEUWIJKSCHE EN SLUIP- WIJKSCHE PLASSEN WORDT DINSDAG BESLIST. Dinsdag zullen Provinciale Staten van Zuid-Holland een beslissing nemen Inzake de droogmaking van de Reeuwijksche en Sluip- wijksche Plassen. Ged. Staten nemen het standpunt in, dat zij wegens de groote risi co's aan de drooglegging verbonden geen vrijheid kunnen vinden om te adviseeren tot uitvoering van het werk. Een groep, ge leid door den heer K. R. Staal, wethouder van Gouda, ziet echter in de droogmaking belangrijke voordeelen en het lid dr. T. Bee kenkamp wil alleen de Westelijke plassen Elfhoeven en 's-Gravenbroek behouden en de rest droogleggen. Ook tegen dit laatste plan heeft het comité tot behoud der plassen stelling genomen, zoo lezen wij in de Tel., om dat het naar zijn meening, economisch, tech nisch en cultureel onaanvaardbaar zou zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. een „schlager" opgenomen in de Salabert editie. Uw WAJANG-Icvcrancier kan ze U gratis verstrekken ,<w 'V DE BELASTING. OPCENTEN DER PROVINCIE. Naar de regeering heeft medegedeeld, zou zij het, in verband met een tijdige regeling van de aanslagen in de grondbelasting op prijs stellen, indien de Provinciale Staten omtrent het getal der opcenten op de hoofd som dier belasting telken jare reeds in hun zomerzitting konden beslissen. Ged. Staten van Noord-Holland schrijven daarover aan de Prov. Staten: Ons inziens kan in deze provincie, al zal het in de toekomst wellicht niet steeds moge lijk zijn aan dezen wensch tegemoet te komen, althans ditmaal zonder bezwaar daar aan worden voldaan. De opcenten op de grondbelasting zijn (gelijkelijk voor de gebouwde en voor de on gebouwde eigendommen) sinds 1923 onver anderd op 20 bepaald. Er bestaat geen aan leiding in dit getal thans wijzigingen te bren gen. Weliswaar zal voor de vervallende op centen op de personeele belasting compen satie moeten worden gevonden door een ver hooging van het aantal der andere opcenten, maar voor deze verhooging komen dan toch, zoowel om den aard der belasting als om het bedrag vah de opbrengst, in de eerste plaats de opcenten op de Inkomstenbelas ting en op de vermogensbelasting in aan merking. Ten behoeve van het dienstjaar 1931 zal dus wederom met een heffing van 20 opcenten op de grondbelasting kunnen worden volstaan. ONDEROFFICIERSVEREENI- GING „ONS BELANG". VERSCHILLENDE WENSCHEN. De afdeeling Haarlem van de Onderof ficiers Vereeniging „Ons Belang", heeft een ledenvergadering gehouden, onder meer ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 27e algemeene vergadering. Behandeld werd o-m. de bevordering. Algemeen is het verlangen, te komen tot een onbeperkte bevordering na 15 jaren tot sergeant-majoor en dan na 10 jaren tot ad j udan t=on derofficier. Onmiddellijk na de bevordering vraagt de bezoldiging de aandacht. Voortdurend moet krachtige actie worden gevoerd om te ver krijgen dat wederom de grondslagen der sa» larissen worden verkregen van vó(3r 1922 en bezoldiging overeenkomstig den rang. De onderofficieren blijven de hun op 1 Juli 1922 opgelegde 5 pet. korting nog altijd als een onrecht gevoelen. Met betrekking tot de opleiding voor hooge- ren rang wordt het noodig geooordeeld dat deze centraal zal geschieden, de achterstand wordt ingehaald, schadeloosstelling wordt toe gekend aan gedupeerden en weder gelegen heid wordt gegeven tot opleiding en examen voor sergeant-majoor-administrateur. De aangebrachte verslechteringen in de militaire Pensioenwet moeten worden terug, genomen: de gelegenheid moet weder worden geopend, dat de onderofficieren met 35 dienst jaren met voi-pensioen 70 pet. vrij willig den dienst kunnen verlaten. De behandeling van den beschrijvingsbrief zal de volgende week worden voortgezet. HET WERKTIJDENBESLUIT. KANS OP EEN COMPROMIS? Onze lezers weten, dat de Haarlemsehe gemeenteraad een beslissing inazke liet Werktijdenbesluit heeft uitgesteld tot 1 Juli om de belanghebbenden bij het winkelbedrijf in de gelegenheid te stellen om te trachten onderling tot een bevredigende regeling te komen. Een week geleden is, nadat de Middenstands, centrale eerst een enquête gehouden had. cle eerste bijeenkomst gehouden tusschen de Mid denstandscentrale en de personeelsorganisa ties van handels- en kantoorbedienden. Over die bijeenkomst is een riiet veel zeg gend communiqué aan de pers gegeven. Wij kunnen thans daaraan toevoegen, dat inderdaad niet veel meer in dit communiqué gezet kon worden. De zaak is deze. dat in de eerste bijeenkomsten de beide partijen hun standpunt verdedigd hebben. Daarna begon de gedachtenwisseling. Die gedachtenwisse- ling is nog niet afgeloopen. Zij zal in een binnenkort te houden vergadering worden voortgezet. Eerst dan zal kunnen blijken, of de partijen zoover tot elkaar kunnen komen, dat een overeenstemming mogelijk zal zijn. Het was natuurlijk aan te nemen, dat bij het openen der besprekingen de partijen hun aanvankelijke eischen en aanbiedingen onverzwakt handhaafden. Het is daarom nog niet te zeggen of de kans groot is, dat het tot een compromis zal komen. In het communiqué werd geconstateerd, dat de eerste vergadering „van het begin tot het einde een aangenaam verloop had". VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1588 DE FAMILIEKRANT Jantje gaat naar de voordeur en haalt de krant zoekt naar de sport- rubriek, waarbij de rest op den grond gltfdt vindt zijn voorkeur en wijdt zich daar aan bekommert zich 'ni$ om het restant ontdekt dat de fi- nanciëele pagina iets heeft geleden, door dat zijn voet erop rustte verhelpt d e schade zoo goed hy kan en bestudeert de foto's legt de krant weer eenigszins op orde. de meeste pagina's ver keerd om laat het heele geva! op de gangtafel ach ter voor vader ea gaat aan zijn bezig- heden. (Nadruk verboden; DE H.O.V. HET CONCERT VAN DONDERDAG. Zooals uit het programma blijkt zal op het concert van Donderdag 22 Mei. te geven in de Gemeentelijke Concertzaal, als solist? op treden, de eerste Concertmeester der H.O.V., Frans Vonk. Hij zal voordragen Symphonic Espagnole van E. Lalo, voor viool met orkest en wij kunnen verwachten dat hij, als hoogstbe- gaafd violist geroemd, van -dit werk een uit muntende vertolking zal geven. Moge het kunstminnend pulbliek door tal rijke opkomst blijk geven dat men dit solis tisch optreden en het streven van het be. stuur der H. O. V- om deze concerten zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, op prijs stelt. Het programma bevat verderImpressions d'Itahe van Charpentie, waarin de cello- en alt-solo respectievelijk zullen worden ge. speeld door Cor de Wilde en Fr. Leidner. Het 2de deel wordt geopend met Ouver. ture Carneval Romain van Berlioz en als laatste nummer zal worden uitgevoerd Suite Algérienne van Saint Saëns, waarin Fr. Leidner het „Rêverie du Soir", eveneens voor alt-solo, zal ten gehoore brengen. Een en ander belooft dus een zeer kunst volle!. avond te worden. „DE MIDDENSTAND" Verschenen is bij de N.V. Drukkerij v.h. de Erven Loosjes, alhier het eerste num mer van den eersten jaargang van ,.De Mid denstand", maandblad gewijd aan de be langen van den middenstand van Haarlem en omstreken. Op de eerste pagina's prijken de portret ten van de voorzitters der drie midden standsorganisaties in onze stad, die in arti kelen het nieuwe orgaan hartelijk welkom heeten. Ook de voorzitters der middenstandsorga nisaties in de omliggende gemeenten heb ben hun portretten afgestaan en daarbij woorden van waardeering voor het nieuwe maandblad gevoegd. B. schrijft over het nut van den midden stand. J. Publiek Jzn„ opent een rubriek „Prikken en Pluimen". Adv. behandelt de rubriek „Rechtsvra gen". Aandacht wordt ook gewijd aan het jaar verslag van de middenstandscentrals en aan het zesde jaarverslag van die organisa tie. DE CENTRALE VAN HET P. E. N. TE IJMUIDEN. EEN BEDRIJFS-CHEF. Het heeft een punt van overweging uitge maakt, welke rang ware te verleenen aar. den ambtenaar, die onder den ingenieur, lei der van het geheele Centrale-bedrijf, belast; zal zijn met de leiding van den dagelijkschen gang van zaken in de nieuwe centrale van het Provinciaal electriciteitsbedrijf te IJmuiden. In overeenstemming met het gevoelen van de directie van dat bedrijf zijn Ged. Staten van oordeel, dat het aanbeveling verdient hiervoor een nieuwe functie in het leven ts roepen, en wel die van „bedrijfschef". eene titulatuur, welke ook bij vele andere groot! centrales voorkomt. In verband met de omvangrijke taak en de groote verantwoordelijkheid, welke den nieuwen centrale-chef zullen komen te rusten, achten Ged. Staten opneming van genoemde functie in bezoldigingsklasse XVI van het „Salarisreglement 1920" noodzakelijk, GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bijBur. v. Politie, Sme- destraat, bril; Lunk, Z. B. Spaarne 78. boek; Dekker, Barendsestraat 38, ceintuur; Klum- per, Leidschevaartweg 21a, foxhond; Jonker. Koolsteeg 22a, grijze kat; v. Houten, Har- menjansstraat 3, grijs-witte kat; Bur. v. Po litie, Smedestraat, deurkruk; Treffers. Spaarnwouderstraat 55 zakmes; Cassee, De Costastraat 58. portemonnaie; Wiggers. Gen. Bothastraat 123, idem; Schaapman, Pa triarchstraat 7. portemonnaie met inhoud, Silvis, 't Krom 33 rood, idem: De Mooij, Zijl straat 86, idem; Stoelman. Ged. Oude Gracht 27. kinderportemonnaie met inh v. Laan. Jan Steenstraat 4, sleutels; Ploeg, Mr. Joos- tenlaan 19. sleutel; Bosman, Kloosterstraat 3 rood. taschje met inhoud; v. Thiemen, Graaf Willemstraat 34, vulpenhouder; Scher- penhuizen, Spaansche Vaartstraat 29, rijwiel belastingmerk; Bewoners, Leidschevaartweg 129, autozeil. GROOTE BRANDWEERDEMONSTRATIE AAN DE ZAAN. De Bond van Zaansche Brandweercorpsen zal Zaterdag 3 uur een groote brandweer- demonstratie houden te Wormerveer, waar aan zullen deelnemen 27 auto-, motor- en drijvende spuiten met een totale capaciteit van 20.000 liter per minuut. FEUILLETON HET RAADSEL VAN DE DACIA door G. PANST1NGL. 8) o Het ongeval gebeurde op den landweg. Ge tuigen waren niet aanwezig. De bestuurder van den vracht-auto. die er met ontvellingen afgekomen was, verklaarde dat de personen auto met groote vaart op de:i verkeerden kant van den weg gereden had. Het tegendeel was niet te bewijzen. Het Interessante van de zaak is. dat een man in Bolton beweert, dat hij den bestuurder van den vrachtauto den dag voor het ongeval in gezelschap van een on bekende gezien heeft. Onze mannen toonden hem een portret van den Rus. dien de ge tuige meende te herkennen. Omdat- de ont moeting bij het aanbreken van den avond plaats gehad had en de onbekende een heed met breed en rand -droog, is de getuige niet geheel zeker van zijn zaak Onze Rus was gedurende het voorval in zijn woning in Londen en werd een uur later opgebeld wel niet van Bolton maar van Manchester uit, dat maar twintig kilometer er vandaan ligt". De minister keek Riekeberg vragend aan. „Scotland Yard heeft goed gewerkt. Alle respect"- Daarmee Is het echter nog niet- afgeloopen In den nacht van 24 op 25 April werd op het landgoed van Lord Irvingdale ingebroson. waarbij alle juweelen van Lady Irvingdale gestolen worden. De waarde van de buit be droeg ongeveer 70 tot 80.000 pond. Irvmg- dale-Castlc ligt in dc nabijheid van den, straatweg, die van Newport naar Gloucester leidt en verder door naar Londen voert". „En onze vriend was 23 April in New port?" „Zeer Juist! U hebt een goed geheugen, mijnheer Riekeberg! Hebt u ook onthouden wanneer onze vriend in Mansfield was?" „Op den 3en en 24en Mei". „Juist. In den nacht van den 4en op den 5en Mei ontspoorde de „Flying Scotchman", de bekende express van Londen naar Edin- burg, even voor Leicester. Twee gemaskerde mannen drongen den postwagen binnen en haalden de stukken van waarde er uit-, wat onze posterijen ongeveer twee en vijftig, duizend pond kostte. Officieel werd bekend gemaakt, dat- het ongeval te wijten was aan een verkeerden wisselstand. In werkelijkheid was de wissel geheel losgeschroefd. De post- roof werd niet bekend gemaakt. Het verlies van de stukken van waarde werd aan den daaropvolgenden wagonbrand toegeschreven. De aanwezige postbeambte verklaarde, dat één van de roovers hem een pistool voorgehouden had. terwijl de ander hem den sleutel ontnam en de wagonsafe plunderde. De twee hebben slechts enkele vlugge woorden in een hem onbekende taal gewisseld. Eén korten uit. roep van den grootste van de twee had hij onthouden en kon hij herhalen. Het luidde „Ostorosjno!" „De Russische uitdrukking voo^ „Voor zichtig!" De minister knikte waardeerend. Hij had den juisten man gevonden. ..U ziet dus. mijnheer Riekeberg, er zijn voldoende brokstukken. Zij hangen alleen maar zeer los aan elkaar. De verbindings draden zijn te dun om er aan t-e trekken. Wij hebben bewijzen noodig en geen ver moedens!" „Heeft Uw Excellentie er niet aan ge dacht een eenvoudiger weg te kiezen om u van dezen man te ontdoen? In het diplo matieke leven is het toch de gewoonte een bevriende regeering in overweging te geven een vertegenwoordiger, die zich, laten wij zeg gen, onbemind gemaakt heeft, -terug te roepen. Ook het nieuwe Rusland zou zich aan zulk een verzoek niet durven onttrekken". „Dat is aan te nemen, mijnheer Riekeberg! Maar het lijkt mij niet juist dezen weg te kiezen. De aangelegenheid heeft vormen aan. genomen, die gebiedend opheldering eisohen. Ik zou niet gaarne de verantwoording er van op mij nemen, dat deze man op een anderen staat losgelaten wordt. Dikwijls moeten wij een ruim geweten hebben, maar zoo rekbaar is het mijne niet, dat ook dit geval er in past". „Dat is hetgene, wat ik vaststellen wilde, Excellentie! Nu weet ik, dat uw opvatting met de mijne overeenkomt. Dat vergemakke lijkt de samenwerking!" ..Luistert u nog naar het eind van de geschiedenis, waaraan men bovendien een beetje meer houvast heeft dan aan het voor gaande, want het staat in direct verband met den persoon van onzen Rus Scotland Yard heeft- vastgesteld, dat hij in de drie jaar van zijn verblijf in Engeland niet min der dan twaalf verschillende particuliere secretaressen heeft gehad". Riekeberg floot zachtjes tusschen zijn tan den. „Deze twaalf jongemeisjes werden door onze politie om zoo te zeggen gecatalogi seerd. Alle beschikbare bijzonderheden wer den met' elkaar vergeleken, daardoor ver. kreeg men het volgende beeld. Terwijl men toch zou moeten aannemen dat iemand die bestendig een particulier secretaresse noodig heeft, bij iedere wisseling er oo moet letten, dat de „nieuwe" weer dezelfde kennis en bekwaamheden heeft als haar voorgangsters, gaat dat bij onzen Rus niet op. De eerste heette Elsie Brown, was dus een Engelsche, was ecu zeer geoefend secretaresse, een be- scheiden schepseltje, dat men met den bes ten wil ter wereld niet bijzonder knap kon noemen. Haar ouders hebben een logement in Brathon on Sea. Zij verliet haar betrekking omdat haar kennis van de Fransche taal niet voldoende voor haar werkgever was. De volgende heette Lucia Santilotti, was dus een Italiaansche echter in Londen opgegroeid, had tot den dood van haar moeder, een weduwe in haar bloemenwinkel gewerkt, verstond slechts Italiaansch en Engelsch en kon noch met de schrijfmachine omgaan, noch steno graf eeren; stond bekend als een mooi meisje, dat geen verdere familie in Londen had. Zij bleef zes weken bij hem. Waar zij toen heen. gegaan is, is onbekend. De volgende was Selma Borgström. een Deensche wees. Haar vader had in een Londensch orkest gespeeld, zijn dochter had getracht na zijn dood met pianolessen in haar onderhoud te voorzien. Werd twee jaar ge leden op een bal van de Londensche orkest» vereenigingen tot schoonheidskoningin uitge» roepen. Keerde, na twee maanden bij onzen Rus in betrekking geweest te zijn, naar Ko penhagen terug. De politie aldaar kan haar echter niettegenstaande ijverige nasporingen in de stad niet vinden. Elsie Brown was 27 jaar, Lucia Santilotti en de blonde Borg ström 18 jaar oud, De volgende ls onbelang rijk. Zij was een Engelsche, die na drie maan den haar betrekking verlaten moest, omdat zij niet vlug genoeg kon stenografeeren. Zij is 32 jaar oud en werkt nu ln de Armstrong Works. Over haar chef kan zij slechts de allerbeste inlichtingen geven. Hij was steeds terughoudend maar vriendelijk en 'neeft haar bij haar weggaan drie maanden salaris mi- gekeerd. Het speet haar erg, dat zij aan zijn hooge eischen bij het dictaat niet kon vol doen. Zij had graag die betrekking gehouden. Op haar volgde weer een Engelsche. de 19- jarlge Ethel Summerfield uit Beriington. Haar vader was schrijver aan het stadhuis aldaar- Haar moeder was bij haar geboorte gestorven. Ethel Summerfield was een levenslustig meisje, heel knap en had. toen zij op 16-jari- gen leeftijd haar vader verloor, haar geluk op het tooneei geprobeerd, was een tijdlang eerst als koriste aan een revue verbonden. Toen bij het Sarratel-ensemble, dan twee weken bij onzen Rus en is naar men zegt naar Sovjet-RusLand vertrokken. En zioo gaat het door. Van zijn twaalf secretaressen zijn er vijf in Engeland te vinden. Alle vijf waren zeer tevreden en betreuren het, dat zij hun betrekking door één of andere tekortkoming in hun werk moesten >pgeven". „De meening van de zeven anderen Z3i wel anders luiden", zei Riekeberg, met een kwaadaardigen onderklank in zijn stem. Het laatste deel van het verhaal van den minister had de uitdrukking op zijn gezicht steile ver anderd. Er waren harde lijnen in gekomen. „En wie werkt er nu bij onzen Rus?" „Onze beste kracht van Scotland Yard voor dit geval. Zij is de dochter van Russische vluchtelingen. Haar vader was gouverneur van Kasan, haar moeder een Engelsche. Zü zijn bij de omwenteling naar hier uitgeweken. Haar broer is vliegenier bij de Royal Air Lines. Zij zelf is sedert vijf jaar in de afdeeling vreemdelingenpolitie bij Scotland Yard werkzaam. Zij is 23 jaar, ziet er uit als 19, is blond, spreekt Engelsch als :en geboren Engelsche en heeft op de !an advertentie van den Rus voor een p-ariiculie.e secretaresse gesolliciteerd. Tegenover nem noemt ze zich Helen Muiford. In werkelijk heid heet ze Mary Alexandra Staroff. Zij is nu reeds twaalf dagen bij hem in dienst en word: voortdurend bewaakt door twee van onze bes:e mannen, die elkaar aflossen De politie heeft alles gedaan om geen verdenking op te wek ken. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6