STADSNIEUWS INGEZONDEN SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 23 MEI 1930 VIJFDE BLAD (Zie ook elders in dit nummer). ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. O de R., fabrikant, te Haarlem. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Verstekvonnis bekrachtigd. S. N., kappersbediende, wonende te IJmui- den. gemeente Velsen. Overtr. art 239 W. v. S. Eén maand gevstraf voorw. met een proef tijd van anderhalf jaar. MAATSCHAPPIJ „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN" Het departement Haarlem houdt een ver gadering op Maandag 26 Mei. De agenda vermeldt o.a. verkiezing van 3 bestuursleden wegens aftreden van mej. E. Pauw, en de heeren J. Westerman Holstijn en W. Stolp Jr. Als dubbeltallen zijn gesteld a. mej. M. Nieuwenhuyzen Kruseman, mej. J. A. Lefebvre; b. C. Benit, J. Wildschut; c. J. Wildschut, C. Benit. MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS. De Vereeniging van Bijzondere Gesubsi dieerde Middelbare Technische Scholen in Nederland hield te Haarlem haar jaarverga dering, onder voorzitterschap van den heer Ir. A. G. de Koningh te Haarlem. Bij de mededeelingen van het bestuur werd verslag uitgebracht van het onderhoud met den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en den inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs, betreffende de noodzakelijke verbetering van de salarissen van de directeuren der Middelbare Techni sche Scholen. In de plaats van de Vereeniging voor M.T. Onderwijs te Dordrecht, welke periodiek aan de beurt van aftreden was, werd het be stuur van de Middelbare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht tot bestuurs lid gekozen. Het bestuur wordt thans ge vormd door de besturen der M. T. S. te Haarlem (vooratter), Amsterdam en Utrecht. PERSONALIA. De navolgende gediplomeerden van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn geplaatst in de onderstaande betrekkin gen: Af deeling Bouwkunde; de heer J. de Rooy tot inspecteur bij Bouw- en Woningtoezicht te Eindhoven; Afdeeling Electrotechniek: de heer A. G. Berger, als electrotecbnicus bij de N.V. Elec tro-Apparatenfabriek „Systeem Coq"; de heer Bier als teekenaar-constructeur bij de N.V. Hazemeijer te Hengelo (O.) WAARSCHUWING. Ons wordt verzocht het volgende op te nemen: De Commissaris van Politie te Schiedam waarschuwt uitdrukkelijk belanghebbenden bij het aanknoopen van handelsrelaties met E. A. van Kouteren, handelende onder den naam Holland Tobacco Trade Publishing Comp., welke niet is ingeschreven in het Handelsregister, wonende en zoogenaamd kantoor houdende te Schiedam, Aleidastraat 127, de grootste voorzichtigheid in acht te nemen en geen voorschot te geven op de kosten van te plaatsen advertenties in een door hem uit te geven visscherijboek. De ver schijning daarvan wordt telkens en telkens uitgesteld en niet onmogelijk is, dat de uit gifte, evenals die van een zoogenaamd zuivel- boek, waarvoor vroeger door denzelfden per soon advertenties werden aangenomen en waarvan de kosten gedeeltelijk vooruit moes ten worden betaald, nimmer zal plaats vinden. STADS EVANGELISATIE Deze Evangelisatie heeft dit jaar van B. en W. weder toestemming gekregen op verschil lende plaatsen in de stad des Zaterdags het evangelie te brengen. Ook is toestemming ge geven om lederen Woensdagavond samen komsten te houden met muziek en zang voor het Paviljoen in den Hout. MIDDELBAAR ONDERWIJS Mej. A. J. A. von Wolzogen Kuhr, leerares aan de gemeentelijke middelbare school voor meisjes met vijfjarigen cursus te Haarlem, is na keuring, lichamelijk ongeschikt verklaard voor de verdere uitoefening van haar ambt. Op grond van deze beschikking heeft zij eervol ontslag gevraagd met ingang van 1 September 1930. SCHOOLBOUW Bij raadsbesluit van 11 December 1929, werd de gevraagde medewerking verleend voor den bouw van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een terrein aan de Slachthuisstraat alhier; een bedrag van hoogstens f 144.555, werd daarvoor be schikbaar gesteld. Volgens de overgelegde stukken zullen de kosten van dien bouw bedragen pl.m. f 161 243. zulks met inbegrip van den grond, welke f 12 200 hooger werd getaxeerd door de deskundigen, dan aanvankelijk is geraamd; de bouw vorderde een meerdere uitgaaf van f 4488.—. Ir. verband hiermede stellen B en. W. den raad voor het toegestane crediet met een 'bedrag van f 16.688 te verhoogen. KON. NED. TOONKTTNSTENAARSVEREENI- GING. Onder presidium van den heer A. de Vogel, lid van het hoofdbestuur, is er voor Haarlem en omstreken een afdeeling opgericht van de Kon. Ned. Toonk. Ver. Het doel dezer afdeeling is. om de belan gen der musici zooveel mogelijk te behartigen en de leden met elkaar in contact te bren gen. Tot voorlooplg bestuur werden gekozen de heeren George Robert, voorzitter, E. A. Cats, penningmeester, mevrouw R. C. Hartz-Isaac- son, secretaresse. SACHA GUTTRY'S „JACQUELINE". „Het Hollandsch Tooneel"' directeur Louis de Vries, zal Dinsdag 27 Mei. In den Stads schouwburg een voorstelling geven van „Jacqueline", spel in 3 bedrijven van Sacha Guitry. naar de novelle „Morte la Béte" van Henri Duvernols. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Van 23 Mei af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdienst te 11 2 uur Avonddienst te 9.58 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7 12 uur. Middagdiensten te 91/2 uur. Zondag te 9.15 uur. Avonddiensten bij het invallen van ..nacht". Talmoed Torah: Sabbath: niet: Werkda gen 's avonds tusschen middag- en Avond diensten. De Middag- en avonddiensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden in het Gemeentegebouw verricht. De overige diensten ter Synagoge, L. Begijnestr. 11. MOTORDIENST. Van 2631 Mei zullen voor herhalings oefeningen bij den Motordienst onder de wapenen komen de reserve-luit. kol. L. C. J M. v. Overeem, kapiteins C. M. Janssen. W J. Kamphuis, le luitenants W. Hartman, F. Kruger, L. Ahn, F. E. Spiering. J. W. J. v. d. Vlugt, C. J. de Lussanet de la Sablonière, Moerman. A. F. Visser, 2e luitenants A. R. en H. J. K. M. de Beer- Van 26 Mei14 Juni de reserve 2e luite nants A. D. Appeldoorn en E. F. Breiten- stein. CHRISTELIJKE KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. De afdeeling Haarlem van de Vereeni ging van Christelijke Kantoor- en Handels bedienden, hield Woensdag een ledenverga dering. Uitvoerig werd de agenda der algemeene jaarvergadering te Putten besproken. Den afgevaardigde, den heer W. F. de Wijs werd in verscheidene zaken vrij mandaat ge geven. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat als voorzitter werd gekozen, de heer W. Windig, terwijl de heer Jb. Schuilenburg als bestuurslid toetrad. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Joh. de Jager en H. Nijdam, werden herkozen. De actie der winkelsluitingswet werd uitvoerig besproken, men kon algemeen met de houding van het bestuur accoord gaan. Tot slot werd nog besproken, wat in den a.s. Zomer voor de jeugdleden kon worden gedaan, men besloot enkele excursies te or- ganiseeren. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. DE GOEDKOOPE SPINAZIE. Heemstede, 22 Mei 1930. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het antwoord op mijn verweer tegen het ingezonden stuk van den groentenhandelaar Rooyakkers zou ik het volgende onder uw aandacht willen brengen- De heer Rooyakkers kan niet begrijpen dat een bestuurslid der Haarlemsche veiling zoo kan spreken. Weet de heer Rooyakkers nog, wat hij schreef? Niet meer of minder, dan dat het de schuld der tuinders was, dat de spinazie goedkoop was. Ze hadden het pro duct te lang op het land laten staan en nu kon de handel deze spinazie, die vol vuil en zaad zat, niet aan hun klanten verkoopen. Dit is het waar wij tuinders met klem tegen opkomen, want het is onwaar, om geen erger woord te gebruiken, en dit weet de heer Rooyakkers ook wel. De spinazie was reeds waardeloos op Goeden Vrijdag, toen ze nog zeer kort was. Ik had dan ook van den heer Rooyakkers verwacht, dat hij deze onware beschuldiging zou intrekken, maar inplaats van dit te doen, gaat hij weer met prijzen schermen en vraagt, of ik had kunnen den ken, dat de prijzen der spinazie weer zoo veel hooger zouden worden. Maar dit ligt toch voor de hand. Had de heer Rooyakkers dan gedacht dat ze altijd waardeloos zou blijven? Maar nogmaals, hierom gaat het niet en ik zou ook zeker over de goed koop e spinazie geen letter hebben geschreven en ook geen enkele noteering van veilingprijzen hebben gegeven, als de heer Rooyakkers hiermede niet be gonnen was. Terecht schrijft hij: wat geven al die overdreven berichten in zijn stuk van 14 Mei. Dit slaat volkomen op zijn schrijven van 6 Mei, want dit was geheel overdreven en onjuist-, hetgeen ik in mijn stukje van 8 Mei heb aangetoond. Ten slotte schrijft de heer Rooyakkers. dat hij de tuinders brood gunt, maar hij laat er op volgen: laten wij de kooplui dan ook iets gunnen. Wie heeft er beweerd dat wij de kooplui niets gunnen? De heer Rooyakkers weet wel beter. Wij hebben heel graag, dat de kooplui verdienen aan onse producten, want als zij er niet aan ver dienen is het met ons heel pauw gedaan. Ik hoop dat dit den heer Rooyakkers zal geleerd hebben, dat men niet een groep tuinders klakkeloos kan beschuldigen en dan nog ver wachten. dat hierop niet zal worden geant woord. Mocht de Redactie den heer Rooy akkers nog in de gelegenheid stellen hierop te antwoorden, dan verzoek ik hem alleen te antwoorden op de onware beschuldiging en niet nogmaals met prijzen te komen De spi nazie is nu vrij duur en de kwaliteit is over het algemeen slecht. Dit logenstraft toch zeker zijn bewering, dat de goedkoopte aan de kwaliteit heeft gelegen, daar nu voor slechte kwaliteit meer is te maken dan 2 weken geleden voor de beste. A. SCHREURS. Heerenweg 125, Heemstede. Hierbij sluiten wij deze discussie (Red). JTBILEOL Donderdag herdacht de sergeant^majoor» instucteur J. C. L. Lemlijn den dag waarop hij vóór 24 jaren in militairen dienst trad. Voor het front van het motorkorps had de uitreiking van de zilveren medaille plaats door den korpscommandant majoor K. A. Rove kamp. Vervolgens werden de officieren en onder officieren in de gelegenheid gesteld den jubi laris en diens familie te complimenteeren, waarna door den troep werd gedefileerd. Door de officieren werd hem een kleine zilveren draagmedaille aangeboden. Na afloop van det plechtigheid vereenigden de onderofficieren'van het garnizoen zich en werd de jubilaris door den heer M. Riegen, namens allen gelukgewenscht. onder aanbie ding van een stoffelijk huldeblijk aan den jubilaris en bloemen voor zijn echtgenoote- ROEIEN. DE SNELHEIDSFACTOR BIJ STIJLROEIEN. EEN POGING VAN „DE KONINKLIJKE" Het bestuur van De Koninklijke heeft het volgende schrijven gezonden aan de besturen van de Vereenigingen, aangesloten bij den Nederlandschen Roeibond. Bestuurderen der Koninklijke Nederland- sche Zeil- en Roeivereeniging hebben de eer U mede te deelen dat zij zich ten aanzien van de nummers, in de aankondiging voor de as. Int. Roeiwedstrijden der Vereeniging op 1315 Juni vermeld als Stijlroeien dames seniores en Stijlroeien dames juniores scha ren aan de zijde dergenen die ook in het stijlroeien van Dames een uiting van sport wenschen te zien in dien zin dat hierbij zekere minimum eischen gesteld mogen wor den aan de physieke inspanning, m.a.w. dat een bepaalde maximum snelheid tijdens een af te leggen traject gevorderd mag worden. Omgekeerd echter moet er huns inziens tegen gewaakt worden, dat bedoelde physie ke inspanning een te groote mate van uit putting der roeister zou veroorzaken als ge volg van een te hoog opgevoerd tempo. Deze beide overwegingen hebben Bestuur deren doen besluiten om, bij wijze van proef, de navolgende voorwaarden te stellen, die in aanvulling aan de U bekende beoordee- lingseischen bij de toekenning van de prijzen zullen gelden. In de z.g. kom van den Amstel, waar het Stijlroeien voor Dames tijdens de wedstrijden van de K.N.Z. R.V. als regel plaats vindt, zal over een afstand van 400 Meter worden geroeid. Daarna woiUt opnieuw gestart en dezelfde afstand in omgekeerde richting af gelegd. Beide trajecten, zoowel heen als terug, moeten ieder worden afgelegd door de Senio res tusschen 22.30 minuten, door de Junio res tusschen 2.303 minuten. Vanzelfsprekend moet in beide richtingen een gelijkmatig tempo worden gehouden en mag dit tempo geen wijziging ondergaan met de bedoeling, den voorgeschreven afstand binnen de vastgestelde tijdgrenzen te heb ben afgelegd. VOETBAL. HONGARIJE-NEDERLAND. DE KREEK GEPASSEERD. De Technische Commissie heeft in haar Donderdag te Amsterdam gehouden verga dering de volgende vijftien spelers aangewezen voor den toer naar Hongarije, waar op 8 Juni (Eersten Pinksterdag) gespeeld zal worden: De Boer (Ajax), Breitner (AD.O.), Van den Broek (P.S.V.), Denis (H.B.S.), van der Heyden (Wageningen), Van VSsteren (H3.S.) Van Kol (Ajax), Kools (N.A.C.), Landaal (A.G.O.V.V Van der Meulen (HT.C.), Van Reenen (Ajax), Scheffers (Hermes D.V.S.), Rap (AD.O.). Vermetten (ILB.S.), en Van der Wildt (V.U.C Eerst in Boedapest zal bepaald worden hoe het elftal zal worden samengesteld. (Boven staande lijst is alphabetisch). Als leiders gaan mee de heeren Spaan, Herberts en Boel jon, terwijl voorts de bonds= bestuursleden de heeren Ir. Kips, Hirschman en Timmermans ter bijwoning van het F. I. F. A.=congres naar Boedapest zullen gaan. Besloten is de reis te beginnen op Donder dag 5 Juni, 's morgens vroeg. Het gezelschap is dan vrijdagmiddag om 13.12 in Boedapest, zoodat slechts een keer van den slaapwagen gebruik gemaakt behoeft te worden. Het werd daarom beter geaeht de reis op deze maneir te maken inplaats van Donderdags avonds te vertrekken en Zaterdagmorgen te Boedapest aan te komen. Het vertrek voor de terugreis is gesteld op Maandagavond 9 Juni; Woensdagmorgen zijn de spelers dan weer in ons land terug, zoodat de heele toer bijna een week zal duren. JAARVERGADERING „BLOEMENDAAL". In café-restaurant Van Schooten te Over- veen hield de B. V. C. „Bloemendaal" Dins dagavond haar jaarlljksche algemeene ver gadering. De opkomst der leden was zeer be vredigend. In de vergadering gingen stemmen op om het uitgebreide jaarverslag van den secre taris in druk te doen verschijnen. Het be stuur zegde toe deze mogelijkheid, welke van een financieel standpunt bezien mis schien moeilijkheden met zich brengt, te zul len onderzoeken. De bestuursverkiezing had. zooals steeds, een vlot verloop Aan de beurt van aftreden waren de voorzitter en twee commissarissen, die allen bij acclamatie werden herkozen. Als kascommissarissen zullen ditmaal fun- geeren de heeren G. Strik, J. A. Sunter en H. J. Lever. Na een zeer korte rondvraag wijdde de heer Adr. Cassee een speciaal woord aan de Ju niores, die Zondag j.l. te Rotterdam bij de jeugdwedstrijden van „Het Noorden" in de hoogste afdeeling den eersten prijs behaal den. Behalve dat Bloemendaal in het bezit kwam %-an een fraalen beker, kregen de des betreffende spelers allen een medaille als aandenken, terwijl de aanvoerder van het team bovendien nog een miniatuur zilveren voetbal in ontvangst mocht nemen. Vermelden wij tenslotte nog dat de adspi- ranten van Bloemendaal in diezelfde serie- wedstrijden den tweeden prijs in hun afdee ling behaalden. KAATSEN. ZIJLSTRA-PARTIJ TE UTRECHT. Zondag as. zullen op het terrein aan de Kleverlaan selectiewedstrijden worden ge houden tusschen een zestal daartoe aange wezen spelers, teneinde een partuur te kun nen formeeren dat naar boven genoemden wedstrijd zal worden afgevaardigd Deze par tij, welke 1 Juni in de Domstad gehouden zal worden, mag zich in een steeds stijgende populariteit van de zijde van kaatsers en publiek verheugen en ook thans zullen de meeste vereenigingen buiten Friesland hier aan weer deelnemen. De definitieve samenstelling van het par tuur, dat de „Frisia"-kleuren zal verdedigen, zal nog worden bekend gemaakt. BILJARTEN. OM DEN „HANBEKER". De nederlaagwedstrijden <yn den „Han- beker" zijn in het lokaal van „Vriendenkring", café Roefs, voortgezet. Op bezoek w.-»s de „Haarlemsche Biljartclub" met het eerste 4-tal. De strijd werd geopend met de partij De Zwart (H-B.C.)Wagenaar (Vriendenkring). Aanvankelijk was de gast in de meerderheid, maar Wagenaar hield taai va>:t. en na 36 beurten is de stand 108 om 107 voor De Zwart. Het einde kwam met 150 om 138 voor De Zwart in 44 beurten. Daarna traden de beide kopspelers H. J. Metz (H-B.C.'i en H. Boerwinkel Vrienden - krin) tegen elkaar in het strijdperk. De gast pakt onmiddellijk goed aan en met series van 17, 24 en 10 is het na 6 beurten reeds 64 om 37 in zijn voordeel. Dan haalt Boerwinkel met 17. 10, 41 en 16 niet alleen op. maar neemt zelfs een kleinen voorsprong, dien hij weet te behouden; op de 23ste beurt maakt hij de 200 vol. Metz noteerde er 158. Vervolgens ontmoetten Okker (H.B.C.) en v. d. Gevel (Vriendenkring) elkaar. Ook deze strijd verliep aanvankelijk in het voordeel van den bezoeker, maar ook nu weet de gast heer bij te komen en tenslotte nog te winnen met gering verschil: 93 om 100. De 4de partij kon niet gespeeld worden en zal a.s. Zondag gemaakt wotden. De stand van den avond was: „H.BC." 401 en „Vriendenkring" 438 caramboles. Maandag de 4 andere partijen. MASSAKAMP „1925"„HAARLEM NOORD". Donderdag is tusschen bovengenoemde ver eenigingen een massakamp begonnen in het lokaal Van den Bos, aan het Soendaplein. Het- eerst speelden Reiss .1925" te Am sterdam) en v. d. Bos (Haarlem-Noord De bezoeker was meer dan slecht op dreef, terwijl v. d. Bos een goede partij speelde cn onbedreigd won met 67 om 100 in 47 beurten. Arnold (1925) en de Groot Haarlem- Noord) waren aan elkaar gewaagd. De strijd verliep in het voordeel van. de Groot met 40 om 50. Aanvankelijk was Meeuwenoord (Haarlem- Noord) in de meerderheid, tegen de Haan (1925). Deze kwam er later goed in, haalde mooi op en won met 150 om 125 in 43 beur ten. De Haan (1925) fungeerde nog eens als in valler tegen Van Trigt (Haarlem-Noord). Het was een spannende kamp. Nu was de een voor, dan de ander. Tenslotte maakte Van Trigt uit: 145 om 150 in 47 beurten. De stand was: „1925" 402 en „Haarlem- Noord" 425 caramboles. FEESTAVOND O. V. S. Woensdag hield de biljartclub „Onderlinge Vriendschap" haar jaarlijkschen feestavond voor leden, donateurs en genoodigden in het clublokaal aan de Lange Begijnestraat. Te half negen opende de voorzitter, de heer J. Uiterwijk, het feest met een woord van welkom; hij bracht aan de feestcommissie hulde voor hetgeen zij tot stand had ge bracht om het de aanwezigen zoo gezellig mogelijk te maken. Hierna werd met de af werking van het programma begonnen. Tot slot werden de aanwezigen vergast op een gratis verloting om fraaie prijzen. LAWNTENNIS. DE COMPETITIE Het programma voor de competitie van den N. L. T. B vermeldt voor Zondag a.s. de volgende wedstrijden: Eerste klasse: Haarlem ILeimonias I Leimonias IIHaarlem II Tweede klasse: D. D. V. m—T. C. H. T. C. S, B P. J. SwiftT. E. D. K. E. K T. C. S. B. n AdvantageA. L. T. C. Derde klasse HartelustDeuce H Sharp IIDuinlust T. C. H. n—P. J. n ReadyAdvantage n T. E. D. IIGood Luck V. O. G—Westrust Terry—S. M. V. Game and setSwift K. A. V.—Terry T. E. D. m—Ready n T. C. S. B. IIIAnimo Westrust nQuick Het zijn dus voor alle Haarlemsche teams oude kennissen, die Zondag ontmoet worden, want alle wedstrijden zijn de return-matches. Haarlem I zal moeten trachten de zware 91 nederlaag tegen Leimonias te vergoe den. Of het haar zal gelukken, om de over winning te behalen betwijfelen wij zeer, doch dat de nederlaag veel lichter zal zijn, daar van zijn wij overtuigd. Het goede resultaat tegen Anglo Dutch heeft weer een zeker zelf vertrouwen gegeven. Haarlem II moet eigenlijk op hetzelfde oorlogspad als het eerste team. Ook revanche nemen! Maar hier is de kans toch nog ge ringer; wij zullen maar rustig afwachten met welke geslagen slachtoffers de Haarlem mers Zondagavond weer thuiskomen. In de tweede klasse zullen velen met nieuwsgierigheid den uitslag van D. D. V III T. C. H. tegemoet zien. T. C. H toch heeft een zware nederlaag goed te maken, maar bovendien heeft de fraaie prestatie van T C S. B. voor T. C. H. een bijzondere beteekenis. Denzeifden uitslag te behalen is wel het minste begeeren van Reuvekamp Giile c_s.; iets beter nog als het kan. SCHIETÊN. VRIJWILLIGE BURGERWACHT. De Vrijwillige Burgerwacht te Haarlem houdt Dinsdag 27 Mei In café Brinkmann zijn jaarlijksche algemeene vergadering. In een circulaire aan de leden wordt oa. het volgende bekend gemaakt: Zooals bekend is, zijn de schietbanen te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Fa. VOS ROUWENS GROOTE HOUTSTRAAT 15 TEL. 15497 SAVAGE WASCHMACHINES met centrifuge droging f 300. Overveen met 1 Januari 1930 opgeheven. Pogingen werden In het werk gesteld om terrein voor het aanleggen van nieuwe ba nen te verkrijgen wat echter niet is mogen gelukken en aangezien de door het Rijk in uitzicht gestelde banen dit Jaar niet voor het gebruik gereed zullen zijn. werd besloten in 1930 de schietoefeningen met scherp te houden op de banen van de burgerwacht Velsen te LJmuiden. waar echter niet op Zondagvoormiddag geschoten mag worden, zoodat alleen op Zaterdagmiddag en een en kele maal op Donderdagavond schietoefe ningen zullen worden gehouden. De schietoefeningen te IJ muiden zullen beginnen op Zaterdag 21 Mei a.s. en zullen duren tot eind September. De schietoefenin gen zullen worden gehouden op de volgende dagen: Zaterdag: 31 Mei 14,21 en 28 Juni. 5, 19 en 26 Juli, 2, 9. 16, 23 en 30 Augustus, 13, 20. en 27 September. Donderdag: 5 Juni, 10 Juli cn 4 Septem ber. ZEILEN. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN DER II.J.C. Zaterdag en Zondag as. worden op het Noorder Buitenspaarne de jaarlijksche groo te wedstrijden van de Haarlemsche Jacht Club gehouden. Hoewel het aantal inschrij vingen dit maal niet zoo groot ls als an dere jaren het geval ls. kunnen we het toch bevredigend noemen. Vooral, als we de alge meene malaise in aanmerking nemen, waar onder de wedstryd-zeilsport in ons land te lijden heeft. Voor de 12-voetsjollen-seniores, het be langrijkste mimmer van het programma, zijn negen Inschrijvingen gekomen: Mej. D. Alberts, H. F. Volkmann. M. Brand en E. Visser, allen uit Haarlem S. de Wit. F Ver kade, uit Zaandam: H Baerselman, Loos- drecht; G de Vries Lentsch, Amsterdam; D. Rutgers, den Haag. Wanneer we voorspellen moesten, zouden we De Wit, Verkade en De Visser als winnaars doodverven, terwijl bij harden wind Baerselman wel de snelste zal blijken te zijn. Zeven deelnemers hebben voor de 12-voetsjollen-juniores ingeschreven: G. Feitkamp, L. C. M. van Eendenburg, Mej. A. v. Houten, mej. J. Zondervan. C. L. N. Markse allen uit Haarlem en W. R. Ferwerda Jr., uit Baarn. We vragen ons alleen af, waarom starten in deze klasse niet de beginnende Haarlem sche jollenzeilers, die wel, zij net dan niet altijd met succes, In de serie-wedstrijden der H. J. C. uitkomen? Dit was Juist een goede gelegenheid om de in die wedstrijden opge dane ervaring toe te passen. Drie dames hebben zich voor den dames- jollenwedstrljd aangemeld. Hier zal de strijd wel gaan tusschen mej. D. Alberts en mej. T. de Visser, de belde Haarlemsche cracks; we gelooven niet dat mej. G. Ouds hoorn (Warmond) eenige kans tegen ze zal krijgen. Misschien wordt het dames-nummer nog wel aangevuld met mej. Van Houten en mej. Zondervan, die belden ook ln het Junlo- res-nummer starten. In de 16 M2-klasse vinden wij de vier deel nemers der seriewedstrijden terug, het zijn: Treub I, C Bernard; Treub IV, M. v. Bree- men; Treub V, F. J. Bernard en Treub VI, Kol. C. W. de Visser. De eenige Haarlemsche regenboog, de Pim pernel, van W. Jacobs, moet het tegen twee concurrenten opnemen, de Leede III van L. Doedes, gestuurd door v. d. Mey, en de Duke van C. M Jesse. De eenige Haarlemsche 45 M2 verkeert, in hetzelfde geval; zijn twee tegenstanders zijn de Walta van P. Bon. de matador der 45 M2- klasse en de Föhn van P. Molenaar. Tenslotte nog de Sterklasse met dechts twee deelnemers. Het schijnt wel dat deze klasse zich steeds meer als toerklasse ont wikkelt. Van de ruim 30 scheepjes komen de meeste nooit of sporadisch ln wedstrijden uit. Nu bekampen alleen de beide Haarlem sche sterren elkaar, de Aquarius, gestuurd door mej. Trap of J. Trap en de Castor, ge stuurd door B. Baardenhuysen. Laten we hopen, dat het weer Zaterdag en Zondag beter zal zijn dan de afgeloopen da gen. dan kunnen het zeer zeker geslaagde wedstrijden worden. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Roosendaal. De prijzen werden als volgt behaald: A. Flotman l 10 12 57 62, K. Paap 2, W. Klumper 3 8 53 64. H. Ven broek 4 31 32 46 68. P. Braun 5 7 52 58 66 71. J. V. d Linde 6 19 20 21 24 25 59. P Martenz 9 54 55. Th. Veen 11 75, H. Keerwolf 13, H- Stappers 14 60 67 76. C. Vrolijk 15 70, A. Hij- danus 16, C. Face 17 18 39. D. Schuurman 22 79, E. C. van Egdom 23 34. H. v. Es 26 44, B. v. d Meer 27. J. G Kuperus 28 48 51 63. M. Luijken 29 42 43 50 56. G. AkoolJ 30 35, J. Kroon 33 37 49. J. Kuperus 36 47. J Zo merdijk 40 65 78. J. Klumper 45 72 74, J. Hommers 69. M. Snoeks 73 77. Wedvlucht van Vilvoorden: G. AkoolJ 1 17 38. M. Luijken 2 22 29 50. W. Klumper 3 18. J. v. d. Linden 4 14 30 31. H. Stappers 5 9 28 52. P. Martens 6 7 20 25 46. J. Zomerdijk 10 23 35 43 49. P. Braun 11 33, C. Face 12 15 47. B. v. d. Meer 13 40. P. Vergers 16, J G. Kuperus 21 41. A. Flotman 24. H. van Es 26 27. M. Snoeks 34, E. C. van Egdom 36, J. Kuperus 37. J. Kroon 39 48, H Heeseman 42, J Klumper 44, A. Hijdanus 45, J. Hommers 49. Zaagsma 51. Wedvlucht van Novo: A. Flotman 1. H. van Esch 2 32. J. Zomerdijk 3 26. B v. cl Meer 4 11 42, J. G. Kuperus 5 33. C. Face 6 36 37 39, G. Zaagsma 7 13. P. Braun 8 12 25. W. Klumper 9 1516 19. P. Martens 10 17 24 28 41, D. Schuurman 14 30. C. Kortekaas 18 22 40, H. Venbroek 20 21, M. Luijken 23 27. J. v. d. Linden 29, H. Stappers 34 43, E. v. Egdom 35, A. Hijdanus 38. Wedvlucht van Pont St. Maxensc: B. C. v. d. Meer 1 19. P. Mariens 2 26 30 31. H. Jo- hannesen 3. J. v. d. Linden 4 22 36. D. Schuur man 5. G. Akooij 6 13. M. Luijken 7 14 15 18, J. Zomerdijk 8, C. Face 9 '2 39, W. Klumper 10 11 16, K. Paap 17, A. Flotman 19, C. Vro lijk 20, H. Stappers 21 24, J. Kroon 23 35, J. Hommers 26 28. Th. Veen 27 34, H. Keer wolf 32, J. Kuperus 33, A. Hijdanus 37, J.G, Kuperus 2?

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 15