DE WERELDREIS VAN DICKY EN DIRKJE DURF INGEZONDEN Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 27 MEI 1930 DE UITBREIDING IN HAARLEM-NOORD. ONTEIGENING. Tn verband met bezwaren van Ged. Sta ten stellen B. en W. voor om het raadsbe sluit tot vaststelling van detail 1 van het uitbreidingsplan zoo te wijzigen, dat dit plan zal vervallen, indien niet binnen zes maan den na de goedkeuring van dat detail, met betrekking tot de daarin begrepen gronden (kadastraal bekend gemeente Schoten, sectie B. Nos. 1090, 1091 en 1114) gelegen aan den Rijksstraatweg, de bescheiden, bedoeld in artikel 80 der Onteigeningswet voor een ieder ter inzage zullen zijn nedergelegd en indien niet binnen twee jaren na die goed keuring de onteigening bij den rechter zal zijn aangevraagd". VERKOOP VAN GROND. Bij raadsbesluit van 16 Januari 1929 werd met de Nederduitsch Hervormde Gemeente Echoten te Haarlem een ruiling van gron den aangegaan, waarbij o.m. aan die Ge meente een gedeelte grond werd afgestaan gelegen aan de zuidzijde van de Van Eg- mondstraat ter grootte van pl.m. 2850 M2. De Ned. Hervormde Gemeente heeft aan B. en W. thans verzocht ter vergrooting van dat terrein, waarop zullen worden gebouwd een kerkgebouw met kosterswoning, een pas torie. een school voor voorbereidend lager on derwijs en een wijkgebouw in koop te mogen ontvangen een strookje grond ter grootte van pl.m. 117 M2, grenzende aan het hierboven bedoelde perceel grond. Tegen verkoop van dezen grond tegen een prijs van f 13 per M2, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. INLICHTINGEN VERZOCHT. In Februari 1930 vervoegde zich in het café van Lataster, gelegen aan de Hoofd straat 3, te Kerkrade, een onbekend heer, omstreeks 50 jaar, met grijze puntbaard en netjes gekleed. Hij verzocht om aldaar een koffer te plaatsen en verliet daarna deze in richting, zonder terug te keeren. Signalement van den koffer: bruin lederen koffer met 2 druksluitingen, inhoud 26 (van verschillende grootte en kleur) lederen da- meshandtaschjes. De Commissaris van Politie te Kerkrade verzoekt hieromtrent inlichtingen en be richt. BOUWTERREIN. B. en W. stellen den raad voor de volgende bouwterreinen te verkoopen: 429 M2 aan de Brakenburghstraat tegen f 16.50 per M2 aan J. van Wamel die daarop drie onder- en bovenhuizen zou bouwen. 644 M2 aan de Van Egimondstraat tegen f 16 per M2 aan J. Schönhage, die daarop 5 beneden- en bovenwoningen zal bouwen. 2974 M2 aan de Allard Piersonstraat te gen f 13 per M2 aan de N.V. bouw- en aan nemersbedrijf „Persevers" om daarop 24 woon- en 4 winkelhuizen te bouwen. B. en W. handhaven hun indertijd gedaan voorstel om grond aan de Jacob Geelstraat te verkoopen aan C. Vrugt Sr., Naar aan leiding van een gedane opmerking in den raad deelen B. en W. mede, dat deze grond niet voor een gebouw voor openbaar nut gereserveerd behoeft te worden, omdat de gemeente nog beter voor dit doel geschikte gronden in de nabijheid heeft. ONTSLAG ALS HOOFD. De heer W. Kes heeft wegens gezondheids redenen tegen 1 Juni eervol ontslag ge vraagd als hoofd van school 11. KINDERBOXD „HOSANNA". Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag) wordt er een Jeugdontspanningsdag gehouden aan het strand te Zandvoort. Medewerking ver leent de Chr. Jeugd Mondorgelclub „Looft den Heer." De kinderen zullen om 9 uur samenkomen voor het gebouw der Haarl. Jongemannen Vereeniging L. Margaretha- straat. Met muziek der mondorgelclub gaan zij door de stad naar het station, om per spoor om 10 uur naar Zandvoort te vertrek ken. Aan het strand worden door de kinde ren eenige liederen gezongen. Te ongeveer 11 uur wordt een openlucht meeting gehou den, afgewisseld door muziek van de Mond orgelclub. Na afloop Is er tractatie in het Chr. Volks koffiehuis „Ons Huis". Daarna vermaakt de jeugd zich verder aan het strand met ver schillende spelen. Het geheel staat onder leiding van de „Stads-Evangelisatie" te Haarlem. LICHAMELIJKE OPVOEDING. B. en W. bevelen aan voor de benoeming van leeraar in de lichamelijke opvoeding aan het Gem. Lyceum de heeren: 1. L. J. Visser te Ter Apel en 2. G. Borkent te Haar lem. MONTES S ORI - ONDERWIJ S. B. en W. vragen den raad een crediet van f 32.100 voor de verbouwing van de school in de Bakkerstraat voor een school voor ge woon lager onderwijs naar de Montessori- methode. In dit schoolgebouw is reeds de scliooi voor voorbereidend onderwijs naar de Montessorimethode gevestigd, maar er zijn nog voldoende lokalen beschikbaar. Onder de verbouwing is het maken van een speellokaal begrepen. BURGERLIJK ARMBESTUUR. B. en W. stellen voor den heer W. A. J. van de Kamp, die dit jaar aftreedt als lid van hit Burgerlijk Armbestuur, opnieuw te be noemen. In afwachting van de beslissing over de reorganisatie van het B. A. stellen B. en W. voor de voorziening in de vacature F. Keesen achterwege te laten. VERBREED ING HEERENSINGEL. B. en W. stellen voor 59 M2 grond van het perceel Heerensingel 141 van de gemeente Amsterdam (die er een bergplaats heeft vcor haar waterleidingbedrijf) over te nemen voor f 3850. Onder dit bedrag is f 2500 be grepen voor het gedeeltelijk afbreken van het gebouw en het maken van een nieuwe voorgevel. De vrijkomende grond Is noodig voor de Verbreeding van de Anthoniestraat. WONINGBOUW. GROND IN ERFPACHT. Reeds besloot de raad financieelen steun te verleenen voor den bouw van 56 arbeiders woningen van de coöp. woningbouwvereeni- ging „Eigen Woning". B. en W. stellen thans voor om voor dezen bouw 5428 M2 grond in erfpacht te geven aan de Solo-, Batavia-, Weltevreden-, en Archi- pelstraat tegen f 0.45 per M2 per jaar, naar een grondprijs van f 9. Tegen denzelfden prijs willen B. en W. 6319 M2 grond aan de Weltevreden-, Batavia- en Molukkenstraat en het Weltevredenplein in erfpacht geven aan de Coöp, Woningver- eeniging voor trampersoneel „Eigen Haard", om daarop 58 arbeiderswoningen te bou wen. OVERDRACHT VAN GROND. Het R K. Parochiaal kerkbestuur St.-Bavo wil om niet aan de gemeente overdragen voor openbaren weg bestemden grond in Haarlem-Noord tot een oppervlakte van 2965 M2 Het bestuur moet den grond ophoo- gen en f 2300 betalen voor het uitvoeren van openbare werken in dien grond. LEERMIDDELEN. B. en W. stellen voor aan het Oranje Nas- sau-instituut toestemming te verleenen om f 2520 te besteden voor het aanschaffen van leermiddelen, omdat de bestaande leermid delen der school niet aan de eischen des tijds voldoen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Terug te bekomen bij: Bloemzaad, *t Krom, bril; Kessens, Kmistochtstraat 40, voetbal; v. d. Putten, K. Zijlstraat 9, zwart-grijs hond je; Booms, Jacob ij nestraat 27, motorhand schoenen; Hegge, Wilhelminastraat 59, bonte kat, gebracht bij Kennel Fauna; Wijers, Schoterweg 132 rood, kinderfietsje Dasberg, Spekstraat 10, pak met matten; De Bruin, Groote Houtstraat 50, meisjesmuts; Vermeer, Tulpenstraat 17, oorbel; Gotbes, Anslijnstraat 23, portemonnale met inhoud; Koster, Tulpenstraat 50 zwart, idem; Kramer, Zijlweg 80, gym-schoen; Schade, Ged. Oude Gracht 119,wtaschje met inhoud; v. Es, Lijs terstraat 5. taschje; v. Eijndhoven, Einden- houtstraat 26, vulpenhouder: Remeijn, Leid- scheplein 16, vulpotlood; Theil, Pledella- straat 40, rijwielbelastingmerk; Jordan, Oly- canstraat 25, rijwielbelastingmerk; v. d. Pol, Witte Heerenstraat 18 zwart, rentekaart. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. DE WAPENS NEER Geachte Redactie, Vele jaren geleden, ik woonde toen nog in Amsterdam, kwam een van mijn jongens van de school thuis met een boek uit de bibliotheek, waarin een verhaal stond uit den Spaar.schen oorlog. De Spanjaarden wa ren daarin allen slechte menschen en de plaatjes in het boek voor de jeugd zéér ver heffend en leerzaam. Een er van, ik herin ner het mij nog, stelde eenige mannen voor, die aan een boom waren opgehangen! Het schoolhoofd gaf mij volkomen gelijk dat de ze manier van geschiedenis maken afschu welijk was, maar ,.Het Onderwijs" achtte het blijkbaar niet noodig. die boeken van de scholen te doen verwijderen. Zóó werd de jeugd ook geleerd dat oor logvoeren mannen kweekt van stavast. En dergelijke boeken, van doodslag en ellende, zullen nog wel overal worden verstrekt, want hier geldt de gedachte van koning Mars: „Geef mij de jeugd en de zegen- rijke(?) gevolgen komen' dan later van zelf". En wat is het resultaat geweest van deze opvoeding? Dat de menschen vaak niets liever doen dan praten over oorlogs gruwelen en de afgrijselijkste voorstellingen zonder gewetensbezwaar bezien en dan zeg gen: „Het was toen wel heer erg, hè, maar het waren toch feitelijk llinke en dappere kerels". Er zijn gelukkig óók nog anderen, die de vredesidee bij de jeugd en de ouderen aan wakkeren: die vreezen voor een herhaling van het afschuwelijkste dat den mensch kan overkomen. Voor de couranten is een ontzaggelijk groot arbeidsveld weggelegd, om den mensch een betere richting te geven. Helaas is het vaak niet het geval integendeel. Haarlem's Dagblad echter vestigt de aan dacht op velerlei wijze op het gevaar van het weder opheffen der wapens. De aan schouwelijke voorstellingen echter worden ook in deze courant zoo vaak ten beste ge geven. En dat is m. i. een punt van groote beteekenis. Mag ik Uwe redactie de aan dacht vestigen op de plaatjes in uw courant van Zaterdag? „Als in vroeger dagen". Een militaire taptoe, waaraan meer dan vijfdui zend manschappen deelnemen en zoo maar, alsof de werkelijkheid een pretje is, eenige veldslagen „opvoeren"! En vertellen de da mes, die op het andere plaatje, met hun pijlen de roos „in het hart" treffen, den kin deren soms dat dit de mooiste sport is? Zijn dergelijke voorstellingen wel geschikt voor de jeugd, die ze toch ook ziet en be oordeelt? Voor de jeugd, die later onze plaats inneemt? Zou het geheel weglaten van dergelijke voorstellingen niet op uw weg liggen in een blad als het Uwe, dat in geschrift de vredesgedachte zóó warm voor staat? Er is in dezen moeilijken tijd, van het omhoogstooten van alles wat de materie be treft, allerwege een groot geestelijk tekort, een tekort aan een ernstig streven om de vredesgedachte „in den ruimsten zin des woords" een ieder deelachtig te doen wor den. „En gij zult den Heere Uwen God lief hebben uit geheel Uw hart en uit geheel „Uw ziel en uit geheel Uw verstand en uit „geheel Uw kracht. Dit is het eerste gebod. „En het tweede, hieraan gelijk is dit: Gij „zult Uwen naaste liefhebben als U zeiven. „Daar is geen grooter gebod dan deze". Vóór alle dingen moet dit het oprecht en ernstig streven zijn. In dat licht bezien zul len wij een betere wereld kunnen benade ren eerst dan gaan de wapens voorgoed neder, Hoogachtend, W. CHR. TEGEL. Santpoort. Bijschrift: De door den geachten In zender bedoelde foto, waarop de roos in het hart getroffen was door de pijlen der schoo- nen, had een geenszins oorlogszuchtige, veel eer poëtische bedoeling. Wat de foto om trent opvoering van oude veldslagen betreft dit was een eenvoudige nieuws-illustratie. Dat men oorlogsvoorstellingen in beeld zou moeten achterwege laten, geloof ik juist niet. De tactiek van verstoppertje spelen lijkt ook hierin verkeerd. En vaak kan juist de afbeelding een machtig wapen in dienst der anti-oorlogspropaganda zijn. Commen taar moet er natuurlijk zijn, maar die gevem wij in ruime mate. De geachte inzender trekt m. 1. zijn rede neering wat al te ver door. R. P. WAAR WOONT U? Een lezer zendt ons het volgende rijm: In gindsche stad die aan de Spaarneboorden En hooge duinen fier haar kruin verheft Waar, „van met moed bezielde Kenau's woonden En waar de bollenteelt naar 't hoogste doel wit treft, Waar eens een Lourens Coster met z'n houtje Waarin een A gesneden ln 't natte Hout- zand liep, En waar door 't vallen in dat zand van 't houtje Diezelfde Lou de boekdrukkunst in 't leven riep, Waar het Museum van Frans Hals in *t kleine straatje genaamd Groot Heiligland, U toont de fiere en schoone konste Op 't doek getooverd door des kunstnaars hand, Waar in de schoone Mei steeds prijkt in bloesemweelde In t Kenaupark de Wilde Kers of Haarlem's Bruid, En waar thans overal op groote borden Men vlug u wijst den weg ter stede uit, (Omdat er allerwege wordt gewerkt aan nieuwe bruggen aan straten, pleinen waar van 't wegdek wordt hersteld) Waar ook bij dat- der brooze menschen Nog steeds een dierenleven wordt geteld, Waar op der duinenrug niets sluit uw wijden blik, In deze stadwoon ik. SILENROC NEZIUHKNANZ. Aagtekerk p. 25 Mei 20 u. Gibraltar, Austra lië n. Rotterdam. Ameland, 25 Mei ie Rotterdam v. Burma. Algorab, 24 Mei v. Bah ia, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alphacca p. 25 Mei Ouessant, Rotterdam n Buenos Ayres. Andijk. 25 Mei te Rotterdam v. Antwerpen Aludra, 25 Mei te Rotterdam v. Buenos Ayres Alphacca p. 25 Mei Ouessant, Rotterdam n. Buenos Ayres. Alphard, 25 Mei v. Santos, Rotterdam naar Buenos Ayres. Algorab, 24 Mei v. Bahia Buenos Ayres naar Rotterdam. Amazone. 26 Mei te Amsterdam v. Hamburg Barneveld. 22 Mei v. Cristobal n. Curasao Baarn. 25 Mei v. Curasao n. Cristobal. Bodegraven, 25 Mei te Antwerpen v. Ham burg. Breda p. 25 Mei 18 u. de Azoren, Curasao naar Rotterdam. Blitar. 26 Mei te Batavia v. Rotterdam. Beemsterdijk, 24 Mei n.m. v. New-York n. Java. Calypso, 23 Mei v. New-York n. Curasao en Venezuela. Ceres, 24 Mei v. Sharpness n. Amsterdam. Cottica. 25 Mei te Paramaribo v. Amsterdam Drechtstroom, 26 Mei v. W.-Afrika te Ro - terdam verwacht. Djember p 25 Mei 14 u. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Gaasterdijk p. 25 Mel v.m. Lizard, Rotter dam n. Boston. Giekerk, 24 Mei v. Zanzibar, Beira n. R'dam. Ganymedes, 25 Mei v. La Romana n. Land's End v. o. Gratia p. 24 Mei Ouessant. 27 Mei vm. v. Z.-Amerika te Rotterdam verwacht. Haarlem, 24 Mei te Valparaiso v Amsterdam Grotius, 25 Mei te Amsterdam v. Ned -Indië. Hoogkerk, 25 Mei v.m. v. Suez, Rotterdam naar Bombay. Helder, 25 Mei v Amsterdam n. Chili. Indrapoera, 26 Mei, 4 u. Port Said, Bata via n. Rotterdam. Insulinde, 26 Mei 13 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Kota Radja p. 26 Mei 4 u. Kaap del Armi. Batavia n. Rotterdam. Kennemerland p. 24 Mei Ouessant, Amster dam n. Buenos Ayres. Koningin der Nederlanden, 24 Mei v. Genua Batavia n. Amsterdam. Klipfontein, 23 Mei v. Das-es-Salaam naar Port Amelia. Kota Inten, 24 Mei v. Batavia n. R'dam. Kertosono p. 25 Mei 10 u. Perim, Rotter dam n. Batavia. Kota Tjandi p. 25 Mei 6 u. Finisterre, Ba tavia n. Rotterdam. Kota Baroe p. 24 Mei 24 u. Oessant, Rot terdam n. Batavia. Leerdam, 25 Mei v.m. v. Boulogne, Rotter dam n. New Orleans. Medea. 23 Mei te New-York v. W.-Indië. Merope, 24 Mei v. Puerto Barrios naar Kington. Midas, 23 Mei v. Cristobal n. Curasao. Montferland, 24 Mei 22 u. v. Rio Grande, Amsterdam n. Buenos Ayres. Nebraska, 25 Mei v.m. te Londen, Rotter dam n. Pacific kust. Nieuw Amsterdam, 25 Mei te Rotterdam v. New-York. Oldekerk, 25 Mei te Bremen v. Hamburg. Orania, 24 Mei 1 u. te Buenois Ayres van Amsterdam. Rotterdam, 25 ,Mpi n.m. te New-York van Rotterdam. Rijnland, 24 Mei 'v. Rio de Janeiro, Buenos Ayres n. Amsterdam. Rhea, 24 Mei v. Lissabon n. Havre, Sanchez n. Amsterdam. Simon Bolivar, 24 Mei v Dover, Amsterdam naar Barbados. Sumatra, 24 Mel v. Suez n. Port Soedan, Amsterdam n. Port Natal. Salland p. 25 Mei Ouessant, Amsterdam n. Buenos Ayres. Schiekerk, 25 Mei v.m. v. Hamburg n. Rot terdam via Ant werpen. Stadsdijk, 24 Mei n.m. v. Madras, Rangoon n. Rotterdam. Stuyvesant, 26 Mei n.m. te Plymouth ver wacht, W.dndië n. Amsterdam. Salland p. 24 Mei Dungeness en Lydd, Am sterdam n. Buenos Ayres- Soekaboemi p. 26 Mei 6 u. Galle, New-York naar Java. Texelstroom. 24 Mei te Grand Popo, Amster dam n. W.=Afrika. Tosari, m.b., 25 Mel middagbestek: 15 gr 2 m, N. en 42 gr. 6 m. O., Rotterdam naar Batavia. Tobolo, 25 Mei v. Aden, Rotterdam naar Batavia. Tohiti, 25 Mei v. Aden, Rotterdam naar Batavia. Tidore, 25 Mei middagbestek: 5 gr. 42 m. N en 58 gr. 26 m. O., Rotterdam n. Batavia. Trajanus, 24 Mei v. Port au Prince n. Haiti. Tomohon, 25 Mei, middagbestek: 35 gr. 3 m. N. en 22 gr. 4 m. O.. Rotterdam n. Batavia. Vechtdijk p. 23 Mei Perim, Rangoon naar Rotterdam. Veendijk p. 25 Mei v.m. Vlissingen, Antwer pen n. Hamburg. Volendam, 24 Mei n.m. v. Southampton, Rot terdam n. New-York. IJstroom, 24 Mei v. Freetown n. Havre en Amsterdam. Zaanland, 25 Mei 15 u- v. Las Palmas, Bue nos Ayres n. Amsterdam. Zosma, 25 Mei te Singapore, Japan naar Rotterdam. Zaanland, 24 Mei 14 u. v. Rio Grande, Bue nos Ayres n. Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a GO Cts. prr regel. GEEN HOESTEN NOCH KUCHEN! als go maar regelmatig LaKsro* reemi. Laverol is "n beproefd middol bij verhoud» hoid en 'X h«e(i nog hei vooe. deul, dat 'l 100 lehher i»t ■hï^Koop een» een doo»ie. LAKEMOL PASTILLES WOENSDAG 28 MEI HILVERSUM 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert. AVRO kwintet. 2.00 Gramofoonplaten. 3.O0 Knip cursus 4.00 De voornaamste studiemuziek voor piano uitgevoerd door Egbert Veen en Louis Schmidt. 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Concert door het Tuschinskl-orkest. 6.00 Tijdsein. Daarna Voortz. Concert. 6.30 Koer sen. 6.45 Italiaansch voor beginners. 7.15 Italiaansch voor gevorderden. 7.45 Gramo foonplaten. 8."i Vereenigingsuurtje Verka- de's Harmonie, Zaanland s Mannenkoor. 9.00 Concert door het Omroeporkest. 10 u. Pers- ber. Viool-recital door F. Zepparonl. Or- kestconcer'.. 11.00 Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. (ultsl. NCRV.-Uitz.) 8.15 Concert. 10.30 Zlekendienst. 11.00 Gra»> mofoonplaten. 11.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 1200 Politieber 12.30 Concert. Mevrouw A. J. Blokpoelv. d. Berg (sopraan), Gcr. Lccolntre, tenor, C. Vos, orgel. 2.00 Concert. Mevrouw Canté-v. Ame- rongen, sopraan, L. v. d. BrinkPrakken, fluit, J. Stroomcnberg. bas, Alex. Adema plano. 2,45 Lezen van Chr. lectuur. 3.15 Ver volg concert. 4 15 Gramofoonplaten. 500 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.43 Chr. Liederenuurtje. 7.45 Politieberichten. 8.00 Uitzendavond. Spreker Ds. P. Ch. v. d. Vliet. Het Chr. Radio-Orkest, Hendr. C. v. Oort, bas. 1.00 ca. Persberichten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10-35 Morgenwijding 1105 Lezing. 12.23 Gramofoonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. J Vincent, sopraan, B. Harper, bariton. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.43 Concert H. Taylor, alt, Henry Bronkhurst Trio. 505 Orgelspel door R. New. 5.36 Kin deruurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsbe richten. 7.00 Pianospel door A. Morrison. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Recital voor 2 plano's. E. Bartlett en R. Robertson. 8.35 „La Basoche". Opéra comique van A. Messa- ger. 9.30 Nieuwsberichten. 9.45 Vervolg „La Basoche". 11.00 Lezing. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten 4.05 Concert door Kwintet. 8-20 Koorconcert en lezing. LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonplaten 7.50 Orkestconcert. 10,35 Gramofoonplaten. 11.40 Muziekultzen- ding voor scholen. 12.30 Gramofoonplaten. 1.25 Orkestconcert. 5.50 Concert Strijkkwar tet 8.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 3.50 Orkestconcert en voordracht. 8.20 ..Plader", blijspel van C. Molt Wengel. 9.35 Pianorecital door P. Angelo. 10.15 OrkcsU concert 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Gramofoonplaten- 6:50 Trio-conceat m. m. v. zangeres 7.20 Gramofoonplaten 8.35 Fragmenten ui;t de Operette „Hart cn Hand" van Lecocq. In de pauze: Lezing. ZEESEN 1635 ML 6.50 Lezingen 7.20 Concert. 9.50 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1,15 Lezingen. 2 20 Gramofoonplaten. 3.05 Lezingen. 4 50 Con cert- 5.50 Liederen-voordracht. 6.15 Lezingen 8.20 Orkestconcert. Daarna: Berichten en Dansmuziek. Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden verzoeken wij voor de verschillende afdeclingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededee- lingen of vragen voor de Redactie: 10600 Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082. Een dagelijksche Kindervertelling. Hier is dc rand van de woestijn aan dc Afrikaan- sche kust. Het ziet er dor cn droog uit, maar zoo I erg als dc echte woestijn is hyt nog lang niet. Hier zijn tenminste nog groepjes pafnten tusschcn dc heugels cu op korten afstand ligt zoowaar ecu stadje. Maar Dicky. Dirkje cn Gerrit kunnen het niet zien, omdat het verborgen is achter dc groote plooien in het zand. Dat vormt niet alleen den xxlcm. liet wordt ook m .egcvocrd door den warmen wind ca stuu't grivtv wolken op. Dat zal uiel prettig zijn voor dc reizigers. ITet stadje in dc verte is •Bcnghasi. Het ligt in een "oase vlak aan dc woestijn. De bewoners hebben een huidkleur als slappe koffie met veel"melk. Nu, als (jerrit, Dicky e* Dirkje drie dagen in Ainka zijn zullen ze ook sprekend op Moorep gelijken, want dc zon is hier krachtiger d.111 in V. ivettcndani. Eigenlijk i> ze wel een beetje ai te sterk voor iemand die niet aan zoo veel warmte gewoon is. En IJsco-karretjes kom je ui die strekea niet zoo\ cel .tegen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7