BERICHT Het woord is aan... WEERBERICHT Thermometerstand BURGERLIJKE STAND UIT DE OMSTREKEN :WS DAGBLAD Heringa Wuthrich, Haarlem Centrale Verwarming Oiy stookinrichtingen (Adv. Ingez. Med.) mir.utieusheid, dat er geen woord !n zijn blad kwam, hetwelk zijn lezers aanstoot zou kunnen geven en dat niet gedekt werd door het begrip van neutraliteit" zooals hij dat woord verstond En wat hij met zijn onge ëvenaarde werkdrift al niet heeft geschreven, daarvan heeft zelfs de meest trouwe lezer van Haarlem's Dagblad'nooit eenig vermoeden gehad. Met zijn meer dan 3850 Om ons heen's heeft hij zichzelf een monument gebouwd. Een epos van werkkracht is bij de verschij ning van de 3000rtc Om ons heen dit levens werk terecht genoemd. Met de Om ens heen's heeft J. C. P. jaren lang een heel persoonlijk en door zijn lezers zeer gewaardeerd cachet op zijn blad gedrukt. Welk een reusachtlgen arbeid vertegenwoordigden deze bijna 4000 goed gedocumenteerde, vlot gestelde, altijd frlsch en opgewekt geschreven artikelen! Hoeveel reizen zijn er voor gemaakt, hoeveel bronnen geraadpleegd, hoeveel boeken en geschriften gelezen, hoeveel personen ge ïnterviewd! En de Om ons heen's vormden slechts nog maar een deel van zijn journa listiek werk! Elke week leverde hem als Fidelio de stof voor zijn Haarlemmer Halle tjes! En hootoel kolommen copy, waaronder zijn initialen niet voorkwamen, vonden van zijn hand den weg naar de drukkerij! Telkens weer zette hij om de krant frisch te houden nieuwe rubrieken op. waarvan hij zelf de voornaamste medewerker was. Begon hij ecnigo maanden geleden nog niet mot ..In- en Uitvallen" en zag hij niet kans om eiken dag opnieuw ondanks de drukke werk zaamheden. welke zijn functie van voorzitter van De NederlanJsche Dagbladpers van hem cischte een onderwerp voor deze rubriek te vinden en uit te werken? En dan te bedenken, dat hij naast al dezen arbeid nog een werkzaam aandeel nam in hot publieke leven als slechts weinige andere Haarlemmers, dat hij van zoo vele belang rijke instellingen en vereenigingen voorzit ter, vice-voorzittcr, secretaris, penning meester of bestuurslid kon zijn, niet enkel in naam maar geheel en ten volle! Want Peereboom met zijn groot verant woordelijkheidsgevoel, deed nooit iets half! Waarlijk, deze man is een voorbeeld voor ons geweest van gigantische werkkracht! Rust heeft Peereboom nooit gekend. Een leven van niets doenhet was de grootste obsessie voor dezen stagen onvermoeiden werker! Aan zijn blad heeft Peereboom heel zijn mooie en rijke leven gewijd en ik mag het hier wel zeggen hij heeft het er aan gegeven! Want het onafgebroken werken moest op den duur zijn kracht sloopen, het heeft hem verteerd en opgebrand voor zijn tijd! Hij ls daarvan ben ik overtuigd het ofl'or geworden van zijn hartstochtelijken werkdrift. Maar nu hij is heengegaan, vraag ik mij af. of hij zelf het ooit anders zou heb ben gowenscht.' Scheiden, midden in het volle leven, In de glorie van den arbeid, Peereboom zou dit zelf hebben verkozen boven het langzaam uitdooven in het gelijk matig bestaan van een oud, rustend man. I-Ioe zwaar het verlies te dragen moge zijn, deze gedachte zal een troost wezen voor zijn weduwe en zijn kinderen. En met hoeveel voldoening, ,1a trots, heeft deze onvermoeide werker op zijn arbeid terug kunnen zien! Van ccn klein nietig blaadje met nauwelijks 600 abonné's heeft hij Haarlem's Dagblad opgewerkt tot een dei- belangrijkste en meest gelezen provinciale dagbladen in ons land. Haarlem's Dagblad was geheel en al zijn werk! Hiervan was een ieder in Haarlem zoo volkomen over tuigd, dat men niet ten onrechte dikwijls sprak van de „krant van Peereboom". Ja, dat was zijPecrcboom is er meer dan 40 jaren de leider en de ziel van geweest! Naast zijn gezin had de krant heel zijn liefde! Voor de krant was al zijn voelen en denken, hij gaf haar zijn wanne genegenheid, zij was een .stuk van hom zelf geworden! Haarlem's Dagblad is zijn groote levenswerk geweest! Dat hij dit levenswerk ook in de toekomst veilig wist In de handen van zijn twee zoons, dat was voor hem een groote voldoening, een reden tot innige dankbaarheid. Nu hij, ge dwongen door den niemand en niets ontzien- den dood. de fakkel uit handen heeft moeten geven, zullen zijn zoons haar overnemen en verder door het leven dragen. Het lichtend voorbeeld, dat hun vader hun is geweest, zal hen in staat stellen, zijn prachtig werk In zijn geest voort te zetten. Grooter hulde zullen zij hun vader nooit kunnen bewijzen. Haarlem's Dagblad heeft met den dood van J. C. Peereboom een zeer groot verlies geleden! Maar ook de stad Haarlem. Want wij weten het allen, dat de pers veel goed maar ook veel kwaad kan doen. Bij den dood van dezen hoogstaanden man zal heel Haarlem van hem kunnen getuigen dat hij met zijn journallstleken arbeid onze stad het beste heeft gegeven wat in hem was! Haar lem heeft met J. C. Peereboom een van haar bekendste en ik durf het hier schrijven zonder kans op tegenspraak een van haar beste burgers verloren. J. B. SCHUIL. In verband met de teraardebestelling van onzen oudsten dircctenr op Zaterdagochtend zal ons nummer van Zaterdag wat later moeten verschijnen. Onze kantoren cn drukkerij zullen tusschen half elf cn ongeveer 12 uur geslóten zijn cn wij vestigen cr nog speciaal dc aandacht van adverteerders op dat Zaterdag na 9 uur geen annonces voor plaatsing in het Zatcr- dagnummer meer kunnen worden aange nomen. DE AANRANDING TE SPAARNDAM. DADER ZOU NOG ANDERE VERGRIJPEN GEPLEEGD HEBBEN. Uit nadere onderzoekingen is gebleken, dat onder de gemeente Bloemendaal zich twee soortgelijke aanrandingen als in Spaarndam hebben voorgedaan, namelijk op 29 April en op 25 Mei. De betrokken vrou wen hebben ook ditmaal den aanrander her kend. Ook een 33-jarige werkster herkende In den aangehoudene den man, dlc haar in 1928 tc Santpoort had aangerand. VRIJDAG 30 MEI 1930 Rabindranath Tagore Ik loou, dat ik c$n rustig en hoek kon in nemen in der kinderen heusche eigen we reld HET EERSTE ZOMERAVOND CONCERT. UITVOERING DOOR „EXCELSIOR". Het eerste der serie van tien zomeravond concerten heeft Woensdagavond plaats ge had in de Santpoorterstraat en den Kiever parkweg. Er bleek voor dit concert reeds zooveel belangstelling te bestaan, dat een viertal politie-agenten er aan te pas moest komen om voor den goeden gang van zaken zorg te dragen. Het Kleverparkt biedt even wel ruimte genoeg, zoodat een groot aantal belangstellenden rustig van de muziek kon genieten, zonder het verkeer of elkaar ln den weg te staaii. De muziekvereenlging „Excel sior" heeft de reeks uitvoeringen Woensdag avond geopend met een mooi programma, waarvoor de toehoorders zich zeer dankbaar toonden. Het is te hopen, dat de volgende concerten evenzeer zoo mogen slagen en dat ook het weer dan ©ven gunstig zal zijn. AANBESTEDINGEN RIJKSWATERSTAAT. De Rijkswaterstaat te Haarlem heeft Vrij dagmorgen aanbesteed het verbeteren van de strandhoofden op Vlieland. Laagste in schrijver I. C. Kooyman, Harlingen voor f 31.890—. Tevens werd aanbesteed het onderhoud en vernieuwen van verfwerk aan de gebouwen en inrichtingen van het Noordzeekanaal. Raming 10.600.Laagste inschrijver fa. A. J. Pauw, 10.445— BLAUWE WEEK ACTIE. DE OPENINGSSAMENKOMST. Hemelvaartsdag. De Blauwe strijders gaan naar den Hout. Negen doffe slagen doet Haarlem's oude Bavo hooren: de tijd van het begin der Blauwe-week-actie en met nog jeugdig gelaat verschijnt de grijze voorzitter voor het lezenaartje op de muziektent, welwillend door het gemeentebestuur afgestaan. Kort is zijn openingswoord. Het ls een welkom aan de aanwezigen en een dankbe tuiging aan „Kunst Adelt", het koor dat zoo welwillend zijn medewerking verleent. Waarna „Kunst Adelt" zingt: 't schoone strijdlied: Op, onthouders, met uw "zangen, Fier omhoog de Blauwe Vaan! en „Ave Verum corpus" benevens Choral 63. Hierna spreekt de Voorzitter zijn onthou dersrede. Hij doet verschillende mededee- lingen betreffende zijn ervaringen in zijn 40-jarige loopbaan als predikant en als drankbestrijder. Krachtig samenwerken van de organlsa-.I tiën zou de Plaatselijke Keuze zeer bevor deren. De actie zal ook dit jaar hoofdzakelijk aan Plaatselijke Keuze gewijd zijn. Na 't zingen van „Lentewonder", De sterren staan te branden" en „De vechters", door „Kunst Adelt" gaan de aanwezigen huis waarts. GEM. KOOR „POLYHYMNIA". DERTIGJARIG BESTAAN. Zondag 1 Juni, de dag waarop het gemengd koor „Polyhymnia" 30 jaar geleden opgericht werd. zal in intiemen kring der leden, dit feit feestelijk herdacht worden. Te 1 uur in den middag komen de leden bij een in café Brinkmann. de feestrede zal wor den uitgesproken door den voorzitter den heer A. N. Zonneveld. Aan de leden wordt een kopje koffie aan geboden, waarna te half drie een autotocht plaats vindt in de omstreken. De tocht gaat van de Groote Markt af. Zijlstraat. Zijlweg, naar Zand voort, vervolgens langs de Zand- voortsche Laan, Aerdenhout, Vogelenzang, door de Zilk naar Sassenheim, om terug te keeren langs den Rijksstraatweg over Lisse, Ilil legom, Bennebroek, Heemstede naar de Groote Markt. De tocht geschiedt in auto-cars. Te 6 uur wordt een feestdiner in de boven zalen van café Brinkmann aangeboden, waar aan 130 leden zullen aanzitten. Des avonds 8 uur heeft een feestelijke bij eenkomst plaats, in den vorm van een caba retavond. In ons vorig overzicht van het dertig-jarig bestaan van „Polyhymnia" heeft onze zegs man verzuimd bij het bestuur te melden den naam van den vaandrig, den heer J. J Bos, die van 30 September 1903 af onafgebroken het vaandel ten wedstrijd, in optochten enz. heeft gedragen. Op Donderdag 5 Juni wordt In de Groote Kerk. een herdenkingsconcert gegeven, waar aan wordt deelgenomen door hot Gemengd Koor en het kinderkoor Polyhymnia, terwijl als solisten optreden de dames To van der Sluys en Emmy van Eden. een orkest samen gesteld uit zeer bekende misici begeleidt enkele groote werken; het geheel staat onder leiding van Willem Hespe. Het programma opent met de choralen en slotkoor uit de Mattheus Pasv'.on, voorts wor, den werken ten gehoore gebracht van G. II. Handel, Palestrina, F. Schubert, Rich. Hol, Ant. Averkamp. Het concert wordt besloten met het Zege koor uit Josua van G. F. Handel uit te vce> ren door het Gemengd Koor, het Kinderkoor, solisten en strijkorkest. VERKEERSONGEVALLEN. Donderdagmiddag moest een auto. die op de Schoterbrug in de richting van den Verspronckweg reed, plotseling stoppen om een aanrijding te voorkomen met een wiel rijder. die on venvacht de straat overstak. Deze man was vermoedelijk doof. Een gezelschapsauto, die vlak achter de luxe-auto reed, botste tegen laatstgenoem den wagen op, waardoor deze eenige bescha diging opliep. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.2 m.M. te Jan- meyen; laagste barometerstand 755.9 m.M. te Rochefort. Verwachting tot den avond van 31 Mei: Matige Noordelijke tot Oostelijken wind, heb der tot lichtbewolkt, droog weer, aanvankelijk warm, later iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Groote Houtstraat 137, Telefoon no. 11640. Haarlem, 30 Mei 1930. Hoogste gisteren 68 F Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden tot 12 uur 66 F. Haarlem, 30 Mei 1930. Ondertrouwd: 28 Mei: P. J. van Poorten en E. v. d. Brink, P. Gerrits en J. M. Visser, H. J. Karremans en M. Paaïj, J. van Oei en J. Leene. H. J. Heijmel en C. Vos, C. van 't Zelfde en J. v. d. Bent, J Gïes en J. de Ko ning, L. A. A. Gieske en G. Hooft, J. Wft- kamp en C. van Elswijk, W. Stevenhagen en G. L. Fiscalinl, A. H. van Lohuizen en G. M. W. van Leeuwen, J. Soellaart en C. F. Kwant, N. P. Hopman en W. P. van 't Oosten. Getrouwd: 28 Mei; W. F. Möhringer en J. v. d. Aart, A. Rumpt en A. Faber. A. Beers en J. Kuijer, J. C. Schreuder en S. M. A. Rolf, P. H. Etman en A. H. M. Morssink, W. N. Ootes en M C. Nachtegeller, H. Hartög en J M. Philippus, A. H. Ego en J. van Gulik, J, P. Schouten en E. M. H. Vfnk, M. Spruit en J. J. Blom, H. Kooreman en M. B. Versteeg. F. A. Heeremans en P. Draijer, A. Zwaneveld en A. M. A. Sweerts, J. v. d. Meij en E. H. de Braber, G. J. de Bruin en C. Schouten, A.- Voorneveld en P. E. Klein, J Meure en I. L. Engelbrecht, F. W. P. Wolters en C. Klees. Bevallen: 27 Mei C-. H. Malefijt—Schuijt, z. 28 Mei C. M. Stokman—Ronde, z„ 27 Mei B. M. HuibersBrandehof, z„ J. BakkerAar- dema, d., 28 Mei E. M. Conijnv. Petegem. z„ 27 Mei L. HoogeboomKammeraad, z„ A. Griffioen—Wit, z ,.25.Méi S. S.teenkist—Krom, z„ 27 Mel M, J. v. cl. Velden—Meiland, z., 28 - Mei C. A. de ZwartUittenbogaarcl, z., 24 Mei H. M. v. BeekSpoor, z., 28 Mei T. SchoutenKorff, d. Overleden: 27 Mei: A. M. Kuijken, 43 j., Hazepaterslaan, W. J. Sandbergen, 66 j., Wes- terhoutpark, 28 Mei J. Hietbrink—v. Kessel, 39 j„ WestergTacht. S. D. A. P. EN N. V. V. EEN GROOT ZOMERFEEST. In de Centrale werd Woensdagavond on der voorzitterschap van den heer M. A. Rei- nalda, een druk bezochte vergadering ge houden van besturen van diverse organisa ties uit Haarlem en de naaste omgeving. De spreker, de heer C Thomassen uit Eus- sum, deelde mede. dat de besturen der S. D. A. P en N. V. V. besloten hebben om in ver schillende plaatsen gewestelijke zomerfees ten te organiseeren. Op de vergadering van het gewestelijk bestuur werd de wensche- Iljkheid uitgesproken een dergelijk feest te houden in de omgeving van Haarlem. Besloten werd het feest te doen plaats vinden op Zondag 6 Juli a.s. Een comité van uitvoering, bestaande uit de hoeren A. W. Visser uit Beverwijk; H. Henning uit Velsen, Van Veen uit'Santpoort: J. Monas uit Haar lem en A. Mars uit Haarlem zullen voor de verdere organisatie zorg dragen. De organi saties uit de navolgende plaatsen zullen al le aan het feest deelnemen: Amsterdam, Beverwijk. Bloemendaal. Bennebroek, Haar lem. Halfweg, Heemstede, Santpoort. Velsen, Vogelenzang, IJmuiden en ZLindvoort. De actie voor dc A.V.R.O. Te Schoonhoven heeft zich een comité ge vormd om actie te voeren tegen de zendtijd- verdeeling en sympathie te betuigen met de A.V.R.O. In dit comité heeft o.a. zitting de burgemeester, mr. Rambonnet. welke tot de rechtsche partijen behoort, meldt de Crt. ROUTE AUTOBUSSEN. LIJN 1 WEER DOOR HET LEIDSCHE KWARTIER. Door de directie van de Brockway Maat schappij is verzocht om eenige wijziging te mogen aanbrengen in de route van lijn 1. welke thans loopt van de Zomerluststraat naar de van Zaanenlaan. Voorgesteld wordt om deze lijn nu te doen aanvangen op het Schouwtjesplein en clan door te laten loopen naar den Korten Weg, doch daarnaast oi$ bij wijziging van de route ook in den vervolge door het Loidsche kwartier te rijden. Zooals men weet liep de bus in den eersten tyd wel door het Leidsche kwartier, doch bij een der laatste wijzigingen is het geheele Leidsche kwartier van een verbindingsmiddel uitge sloten. behalve dan dat de bus langs de Leldschevaart rijdt. Indien deze voorgestelde wijziging tot stand mocht komen, zal dit zeker dooi de bewoners van genoemd kwartier worden toegejuicht. AMSTERDAMSCHE BANK N.V. SCHERPE-* CRITIEK OP DE RESERVEERING In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Amsterdamsche Bank heeft Woensdag de heer B. J. Citroen uit Haarlem scherpe critiek geoefend op de afschrijvings- en reserveeringspolitiek. Hij noemde de re serveering van 750.000, toe te voegen aan het reservefonds zeer groot. Voorts vroeg spr. of een „debiteurenreserve" van f 2500.000 niet wat erg veel is. De heer Citroen geloof de. dat het risico, dat in debiteuren schuilt wel zeer gering zal zijn, omdat men zeker bij de Amsterdamsche Bank ook wel nauwkeu rig zal afwegen of en aan wien men een crediet zal geven. Met de reserves op onroerende goederen en 3 millioen voor den nieuwen bouw plus het saldo nieuwe rekening becijferde de heer Citroen een reserveering van niet minder dan 5.491.000, dat is nog 200 000 meer, dan aan aandeelhouders wordt, uitgekeerd. Bij een kapitaal van 55 millioen en een reserve van 45 millioen leek dit spr. zeer veel. Verder vroeg de heer Citroen of in de toe komst niet een interim-dividend zou kunnen worden uitgekeerd. De heer P. Hofstede de Groot, directeur der Bank, beantwoordde de opmerkingen. Hij wenschte aan te toonen, dat de reservee ring statutair is. Een stille reserve op debi teuren is noodig. het is een kwestie van bankbeleid, De directie wil overigens niets liever dan het dividend verhoogen. doch is tot de conclusie gekomen, dat de huidige financieele politiek de beste is. Wanneer interim-dividend zou moeten worden uitgekeerd, zou binnen een jaar een tweede balans opgemaakt moeten wórden, dit zou heel kostbaar zijn. In zijn repliek noemde de heer Citroen een bedrag van 1.843.917 voor gebouwen op de balans zeer laag, zoodat afschrijving daarop hem niet noodzakelijk voorkomt. Na dupliek van den heer Hofstede de Groot werden balans- en winst- en verlies rekening goedgekeurd. De aftredende com missarissen werden herkozen. BRAND OP DE „VECHTDIJK". TE PORT SAï'D BINNENGELOOPEN. Reuter meldt uit Port Said, dat het Neder- landsche stoomschip „Vechtdijk" dat van Calcutta naar Rotterdam onderweg was, in Port Said terugekeerd is wegens brand in ruim 4. Het stoomschip „Vechtdijk" van de Hol land-Amerika Lijn, varend op de Hollanü- Britsch-Indië-lijn meet 6870 bruto règ. ton. ROEIEN. DE HOLLAND IA-WEDSTRIJDEN. Donderdag begonnen te Alphen-aan-den- Rijn de Hollandia-roeiwedstrijden. Op dezen eersten dag kwam van Het Spaarne alleen nog maar de Jonge Vier B. uit, die de neder laag leed. Groot waren de verwachtingen omtrent deze ploeg trouwens niet, te min der omdat een van de roeiers de laatste dagen ongesteld was geweest. De resultaten van dezen eersten dag waren: Övernaadsche Vjer: le' heatril. Triton'-in ;7-minr-46 3/5- isec.,- 2. Nereus op 2 lengten, 3. Njord. 2e heat: 1. Af gó in 7 min. 414 '5' sec., 2. Trekvogels op 3 lengten, 3. De Laak. Jonge Twee A: le heat: 1. De Hoop ln 8 min. 513/5 sec., 2. Willem III op 3 lengten. 2e heat: 1. Nereus in 8 min. 511/5 sec. 2. Deutsche R.V.. Amsterdam, op 2 lengten. Jonge Vier B: le heat: 1. Nereus in 7 min. 40 3/5 sec., 2. Amstel op 4 lengten, 3. Spaarne. 2e heat: 1. Njord in 7 min. 34 3/5 sec.. 2. Triton op een paar meter, in 7 min. 35 1/5 sec., 3. D.R.V., R'dam (opgegeven wegens ge broken dol). Jonge Skiff A: le heat: 1. Triton (Tjalma) in 8 min. 412'5 sec., 2. Willem HI (Lyre) vele lengten achter. Oude Skiff: le heat: 1. Arsa (Boerma) in 8 min. 16 4 5 sec., 2. Willem III (Alofs) ver. Jonge Acht A: le heat: 1. Argo in 6 min. 56 2/5 sec., 2. Njord in 7 min. 3 1 5 sec. 2e heat: 1. Laga in 6 min. 45 3 5 sec., 2. Arsa (een halve minuut achter, in 7 min. 15 3 5 sec!), 3. De Laak. 3e heat: 1. Triton in 6 min. 53 4/5 sec., 2. Nereus op ruim 2 lengten. SANTPOORT DE EERSTE SANTPOORTSCHE WINKEL WEEK. De Eerste Santpoortsche Winkelweek, welke gehouden wordt van 28 Mei7 Juni, belooft een succes te worden, èn voor hen, die haar organiseerden, èn voor de deelne mende winkeliers. Nu, beide groepen verdie nen het ook, want zowel de organisatoren als de winkeliers hebben in een korte spanne tijds veel werk verzet. De grootste helft van de aan de Winkel week deelnemende winkeliers had zich ook voor den étalage-wedstrijd opgegeven. De uitspraak der jury. die bestond uit de heeren Allan, De Boer, Van Dorp, Homburg en Tismeer, wordt later bekend gemaakt. VOGELENZANG. OPENBARE VERKOOPING Woensdag werd in het café „Graaf Floris" alhier openbaar verkocht door Mr. J. A. de la Hayze, notaris te Heemstede, een woonhuis me; bakkerij, wagenschuur en erf aan <:e eLidschevaart no. 136. Kooper werd de N.V. Electrische Luxe Brood- en Banketbakkerij Herm. C. Kloet te Alkmaar voor f 4350. IJMUIDEN AANVARING VAN DE ZITDERSLITS. Het Woendagmiddag van West-Indië bin nenkomende stoomschip „Stuyvesant" van de K. N. S. M. is in aanvaring geweest met de groote schutkolk van de Zuidérsluis te IJmuiden. Van de sluis werd een dekzerk be schadigd. terwijl het schip zelf een lichte deuk aan stuurboordboeg bekwam. De schade is ambtshalve door Waterstaat op 300 gul den getaxeerd. Ds. R. J. v. d. MEULEN. Ds. R. J. v. cl. Meulen heeft bedankt voor de beroepen bij de Geref. kerk te Oud-Loos- drecht en Haarlemmermeer. ZANDVOORT BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. TWEE GEWONDEN. De verkeersdrukte op Hemelvaartsdag heeft ook te Zandvoort een paar slachtoffers geëischt. Ongeveer 7 uur reed een auto met een snelheid van 80 a 90 KM. van den Zeeweg in de richting van Zandvoort. Doordat aan den zeekant geparkeerd wordt, is de pas sage op dat gedeelte van den weg niet al te ruim. Plotseling zag de bestuurder van den auto, de heer A. G., die zelf rechts hield, dat een motorrijder te voorschijn kwam, die van Zandvoort af naar links ging. Om den mo torbestuurder niet te verpletteren, wierp de heer A. G. het stuur om en reed het hek werk om en kwam toen weer op den boule vard terecht. Het rechterachterwiel had- echter den motor nog net gegrepen, zoodat de motorrijder, de heer A. S. en de dame op de duo, mej. T. R. beiden van Beverwijk, over den weg geslingerd werden. Beiden bloedden uit verschillende wonden. Dr. Dijkstra, die toevallig in de nabijheid was, verleende de eerste geneeskundige hulp. Ofschoon beiden teekenen vertoonden van lichte hersenschudding, mochten ze 's avonds naar hun woonplaats vervoerd worden. De politie dringt er ten sterkste op aan, dat op dit betrekkelijk smal weggedeelte bulten Zandvoort niet geparkeerd wordt, want dan kunnen daar op drukke dagen ongelukken niet uitblijven. Het ongeluk gebeurde dus niet op den nieuwen boulevard. 453c STAATSLOTERIJ Trekkine van Vrildas 30 Mei 1930. 5c Klas, S liist. HOOGE PRIJZEN. 14611 ƒ2000. 321. 4978. 17005. IS528 elk 1000. 10225, 17098. 19171. 19729 elk ƒ400. 378. 6344. 6505, 9234. 13396. 19510 elk 200. 2984. 3161. 7860. 8366. 10544. 10848, 12346. 13001, 13514, 13S25. 13983. 15143. 17547 elk 100. Prijzen van 1 70. 43 168 245 382 407 433 538 553 771 79 3 S2S 860 1074 1077 1094 1313 1337 1342 1425 1495 1543 1661 1762 1838 192.3 1927 2104 2133 2157 2319 2487 2592 2712 2952 3148 3198 3460 3476 3595 3703 3879 3967 4011 4296 4330 4395 4560 4572 4589 4638 4866 4934 50S1 5236 5369 5380 5447 5491 5510 5649 5776 57S1 6004 601-8 6106 6167 6352 6415 6478 6496 6643 6858 6909 6922 698: 7125 7142 7164 7469 7496 7518 7604 7606 7666 7712 7753 7756 7780 7S28 7864 7881 7921 S047 8121 8235 8390 8412 8418 8635 869? S708 8724 S763 8925 9063 9069 9147 9242 9293 9340 9488 9534 9550 9674 9763 9858 9961 10011 100.32 10Ö70 10129 10199 10224 10253 203'5 10489 10723 10761 10956 11030 11069 1126» 11329 11369 11483 11597 11655 11722 1173.8 11S6Q 11976 12026 12027 12112 12134 12146 12192 12328 12362 12,382 12398 12448 12491 12685 12876 12890 13167 13224 13318 13350 13530 13556 i?943 14029 H091 14092 14206 14289 14290 14390 14630 14745 14761 14820 14901 14957 14974 15419 15456 15477 15501 15556 15751 15774 15900 15949. 159.64 159S4 16058 16270 16291 16300 16462 J66IO .16655 16966 17026 17047 170SI 17160 17260 17247 17384 17448 17562 17668 1771') 17765 18064 1:8136' 'TS3I6 18587 1S599 18659 i'8743 18797' 188-21 18861 18972 19005 19043 19088 19101 19165 19414 19464 19522 19633 19694 19809 19942 19986 20053 20262 20405 20450 20591 20656 20659 20704 20745 20814 20841 NIETEN: 8 52 70 88 100 142 ISO 192 215 2.37 265 312 326 403 512 536 560 609 650 660 668 706 745 751 774 815 827 844 857 872 932 957 979 931 1054 1035 1105 1125 1161 1175 1195 1197 1210 1217 1229 1263 1297 1311 1364 1372 1377 1422 148.3 1500 1558 1564 1609 1624 1640 1652 1695 1742 1795 1811 18.37 1S46 1861 1994 2019 2021 2081 2114 2132 2151 2165 2189 2199 2J90 2305 2381 2383 2389 2444 1 2510 2557 2596 2600 2673 2771 2773 2791 2811 2830 2838 2957 2969 3001 3068 3074 3095 3126 3146 3179 3213 3282 3373 3430 3435 3470 350S 3535 3539 3569 3576 3586 3601 3647 3668 3674 3685 3747 3754 3769 3802 3S25 3921 3924 4033 4041 4088 4151 4154 4185 4212 4237 4255 4268 4269 4294 4342 4414 4415 4420 4439 4469 4492 4509 4511 4575 4679 4737 4748 4759 4766 47S0 4S12 4904 4919 4938 4965 5010 5028 5059 5071 5172 5194 5212 5230 5368 53S1 5388 5452 5487 5500 5506 5544 5630 5642 5675 5701 5747 5759 5762 5857 5882 5947 6070 6194 6200 6254 6334 6362 6421 6444 6507 6511i 6525 6559 6694 6SI6 6822 6836 6892 6943 6973 6985 7043 7174 7214 7217 7334 7343 7365 7371 7393 7416 7426 7521 7578 76971 7732 7759 7857 7858 7900 7924 7966 7968: 8034 8045 SOSO 80SS 8117 8120 8144 S146; 8155 8271 8284 S304 8311 8326 8336 8343' 8.348 8407 8424 8446 8457 8503 8517 8518 8539 8543 S573 8712 8720 8802 8813 SS38 8845 8877 8894 8895 8973 8991 8996 9026 9041 9166 9139 91S0 9184 9202 9245 9251 9313 9336 9368 9369 9426 9432 9531 9543 9633 9642 9679 9681 9682 9719 9807 9855 99(H 99.3! 9972 9989 9996 10030 10059 10068 10126 10141 1014? 10211 10228 10265 10301 10.316 111337 10367 10370 10385 10390 10410 10453 10455 10459 10527 10624 10662 10713 10752 10762 10S02 10S03 10810 10816 I0S31 10S64 10871 1093S 10961 11022 11066 I10S2 1 1107 11124 11143 II144 11156 11180 11222 11257 11266 11397 11400 11443 11449 I149S 11516 11556 11565 11602 11623 1163S 11684 11687 11748 11750 1I7S6 11872 11925 12063; 1-077 12125 12181 12191 12201 12213 12242 12296. 12315 12319 12355 123S7 12396 12429 12479 12484 12486 12495 12534 12547 12561 12579 12593 12597 12623 12650 12655 126S0 12702 12711 12720 127691 12793 12814 12S34 12837 12-S41 12919 13107 13116 13145 13194 13235 13252 13293 13302 13310 13327 13329 1.3366 13374 13391 13446 13472 13494 13532 13537 13545 155=0 13625 13643 I370I 1,?<!?I 1.3S29 13864 13898 13928 14021 14159 14142 14167 141«9 14229 14269 14279 14333 14341 14445 14479 14491 14504 14535 14549 14569 14637 14659 14661 14674 14731 14757 14764 14767 14784 14817 14S22 14S.39' 14S52 14859 I4SR1 14972 I49S7 14990 15022 15025' 15033 15092 15104 15111 15122 15123 1513S 151531 15162 15197 15237 15254 15276 15280 1529S 15327 15350 15363 15369 15.377 15415 15493 15514 15534 15605 15630 15657 J5680 15696 15703 15722 '5809 15850 15873 15885 15901 15931 15951 1596S 16023 16072 16171 16175 16102 16298 16307 16313 16332 16446 16469 16496 16509 16542 16586 I66S1 16697 I670O 16718 16726 16737 16748 16751 16537 16855 16S60 16867 16S76 16936 16946 16957 16993 17018 17023 1704S 17126 17143 17150 I7J52 17237 17246 17252 17263 17308 17330 17346 17380 173S8 17400 174.33 174.38 17485 175.34 17627 17642 17692 17707 17764 17784 17S12 17818 17903 18026 18040 1S071 18094 18116 18130 18240 18290 1S314 18.3.36 18337 18350 18413 18419 1S432 1S456 18499 1S508 18561 1S578 18591 1S627 18648 18662 157S3 18831 1SSN6 IS922 18930 IS960 18970 19027 19067 19102 19123 19161 191.85 I9I86 19193 I923S 192S7 19297 19346 19367 19379 19383 19399 19437 19455 11467 19492 19547 19600 19605 19612 19613 19620 19644 19677 19691 19765 19806 19S29 198.39 19894 19915 19955 1997? 19976 190X5 20027 200-12 20061 >0156 20164 20|f,9 20197 20225 20249 2026.3 20287 20289 20302 20205 20234 20285 20431 20145 20-1 «6 20492 20522 205.51 20568 20587 20625 20629 20772 20774 20820 20839 20870 20892 20903 20917 209J7 20941 20953 20959 20986 2099Ó i«s'j'o.'K1' 7c Wsl 1+151 "■'il

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2