Drano BUITENLAND „GROOTE DINGEN" IN ENGELAND OP TIL? LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL BADCOSTUMES SPORTMAGAZIJN EILERS JIAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 3 JUNI 1930 DERDE BLAD Wijzigingen in ministeries. Een sterkere combinatie tegen de werkloosheid. Belangrijke fusie van Liberale bladen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Allerlei min of meer waarschijnlijke ge ruchten doen op het oogenblik de ronde, ten aanzien van den gang van zaken in En geland. Weinig geloof schijnt men te mogen schenken aan het bericht, volgens het welk Baldwin als leider der conservatieven zou aftreden en zou worden opgevolgd door Ne ville Chamberlain. Men vindt dit bericht ner gens bevestigd en bij de jongste debatten in het Lagerhuis over het vlootverdrag, is het Baldwin, die den conservatieven aanval heeft geleid. Reëeler lijken de berichten omtrent mo gelijke wijzigingen in eenige ministeries. Volgens- de „Daily News" zal de reorgani satie van de regeering, waartoe MacDonald zou hebben besloten, zich over verscheidene der belangrijkste posten uitstrekken, waar van het resultaat zou zijn, dat meer dan één minister uit de regeering zou verdwijnen. Ben Turner zou het departement van mij nen verlaten, majoor Attlee, thans pas be noemd kanselier van het hertogdom Lan caster, zou waarschijnlijk zijn plaats inne men. En de redenen voor deze wijzigingen? Deze moet zonder twijfel in hoofdzaak gevonden worden in de schrikbarende toeneming dei- werkloosheid. Om deze kwestie draait op het oogenblik het geheele politieke en parlemen taire leven in Engeland en het is met de werkloosheid, waarmede deze regeering haar kwaadste kansen loopt. Men kan dan ook zonder voorbehoud aan nemen dat het juist is wat de „Daily News" zegt: „De combinatie van ministers, belast met de bestrijding van de werkloosheid zal worden versterkt". De „Daily Herald" bevestigt dit bericht en zegt dat waarschijnlijk de portefeuilles van Handel en Landbouw aan andere handen zullen worden toevertrouwd. Naar het Hbld. verder verneemt heeft de minister van mijnwezen, Ben Turner, zijn ontslag gevraagd, daar hij zijn geheelen tijd wenscht te geven aan zijn vakvereeniging. Er schijnt overigens geen waarheid te zijn in het gerucht dat Thomas naar een ander departement zal overgaan. Een ander belangrijk telegram meldt het volgende: De twee groote te Londen verschijnende liberale bladen „Daily News" en „Daily Chro nicle", welke samen een oplaag hebben van ongeveer 1.600.000 exemplaren zijn thans vereenigd. De gecombineerde bladen ver schenen hedenmorgen onder den kop „Daily News en Chronicle". De geruchten omtrent een fusie circuleerden in Fleetstreet reeds gedurende eenige weken, maar de redacties werden er eerst gisteravond van in kennis gev steld. De „Daily Chronicle", die in den be ginne verscheen als „London Morning News paper" heeft reeds meer dan 50 jaren gele den op het gebied der journalistiek veel tot stand gebracht. De „Daily News" had als eerste redacteur Charles Dickens, de groote romanschrijver. Voor den oorlog nam de „Daily News" in zich op het liberale, concur- rcerende ochtendblad „Morning Leader" en sedert den oorlog „de Westminster Gazette". De uitgevers van dc combinatie schrijven, dat de fusie het gevolg is geweest van de noodzakelijkheid der rationalisatie, terwijl zij mcdedeelen, dat stappen zijn genomen dat zoo weinig mogelijk onaangenaamheden voor de medewerkers uit deze fusie zullen voortvloeien. De beide bladen hebben steeds parallel gewerkt, terwijl zij gecombineerd invloed kunnen doen uitoefenen op het „voortgaande liberalisme in het binnenland en van den vrede en medewerking in internationale aan gelegenheden". Men kan hieruit- wel de gevolgtrekking maken, dat de politieke beteekenis van deze fusie niet licht overschat kan worden. Welke veranderingen zijn in Engeland op til? In een beraadslaging die MacDonald op Chequers met Snowden. Henderson en an- dei*e ministers gehouden heeft, is gesproken over de werkloosheid en over den nood van den landbouw aldus de N. R. Ct. Algemeen neemt men aan dat er zeer spoedig een verandering in de samenstelling van de regeering zal komen. De Daily Herald, het orgaan van de arbei derspartij. zegt dat misschien de portefeuil les van landbouw en van koophandel anders bezet zullen worden. Andere bladen geven te verstaan dat Mac Donald Vrijdag bij de verdaging van het Lagerhuis de veranderingen in zijn regeering bekend zal maken. Engelsche debatten over het Vlootverdrag LONDEN, 2 Juni 'V. D.) Bij de debatten over het Londensche vlootverdrag in het La gerhuis stelde de conservatieve leider Bald win, voor een commissie aan te stellen be staande uit 11 leden, welke tot taak zou hebben een onderzoek in te stellen en rap port uit te brengen over de voorstellen, ver vat in het internationale verdrag voor be perking en vermindering van vlootbewape- ningen. Baldwin zeide. dat, wat men in dit land het minste wensclite een nieuwe vloot- paniek was. welke onder zekere omstandig heden zoo gemakkelijk kon worden opgewekt. Het was zuiver met het oog op vermijding van de allerkleinste gevaren van dien aard, dat hij een onderzoek naar het verdrag vroeg. Hij wenschte te weten of de Britsche veilig heid onaangetast bleef, of Engeland in alle omstandigheden zijn heilige verplichtingen kon nakomen en hoe het land zich in de toe komst zou verhouden tot de Europeesche standaards voor vlootconstructie. Het zou een eenvoudig probleem geweest zijn, wan neer Amerika lid zou geworden zijn van den Volkenbond, aangezien Amerika en En geland, als leden van den Volkenbond den ooriog onmogelijk zouden kunnen maken. Thans echter moeten wij het probleem on der het oog zien met Amerika buiten den Volkenbond en vastbesloten de neutraliteit te handhaven voor zoover het moeilijkheden in de Oude Wereld betrof. MacDonald waarschuwde Baldwin, dat wanneer de regeering zou moeten toestem men in zijn voorstel, dit een verbreken zou beteekenen van de betrekkingen tusschen de executieve macht en het Lagerhuis. Baldwin moest er aan denken, dat telkenmale, wan neer de begrooting voor leger, vloot en lucht macht aan het Huis werd voorgelegd, iedere overweging, die hij thans te berde bracht vervat was in die begrootingen. MacDonald zeide verder, dat, wanneer de begrootingen van de vorige regeering ieder jaar onder worpen waren geweest aan een selecte com missie, gelijk Baldwin die thans verlangde, hij vreesde, dat er dan dingen aan het licht zouden zijn gekomen, die beter niet onthuld konden worden, doch die desalniettemin van denzelfden a "d waren als de dingen, die onthuld zouden worden, wanneer het Lon densche verdrag onderworpen werd aan het onderzoek van een commissie. MacDonald verzekei-de, dat niemand die de geheele Lon densche Conferentie had meegemaakt er aan twijfelde, dat zonder het verdrag de aan bouw van schepen op enorme wijze zou zijn gestegen boven den limiet, toegestaan in het verdrag. De politiek, die de regeering voor stond, was volkomen duidelijk. Geneefsche bespreking over Briand's memorandum. Te Genéve is de vierde algemeene ver gadering van de federatie voor Europeesche samenwerking geopend. De federatie wordt gepresideerd door den heer Borei (Frankrijk), aldus de Tel. en werkt nauw samen met de Internationale Unie van Volkenbondsvereenigingen. Zoo had dientengevolge deze jaarlij ksche verga dering plaats in aansluiting met de jaarlijk- sche bijeenkomst van de Internationale Unie van Volkenbondsvereenigingen. Deze federa tie, die te Parijs haar zetel lieeft, en de Pan-Europa-beweging van Coudenhove-Ka- lerghi verschillen in zooverree dat de fede ratie een Europeesche statenunie zonder Engeland. Rusland en Turkije onmogelijk acht, terwijl de Pan-Europa-bewegi'ng En geland en Rusland buiten de Europeesche organisatie wil houden. Deze idee werd sterk op den voorgrond gebracht door den verte genwoordiger van de Dultsohe groep van dc federatie, dr. Heile. die een rapport over de activiteit van zijn groep in het afgeloopen jaar uitbracht. Briand zond een telegram aan de federatie waarin hij zijn beste wenschen voor het welslagen van het werk uitspreekt en zijn vreugde er over te kennen geeft, dat het programma voor deze bijeenkomst zoo uitge breid is, waardoor de federatie een belangrijk aandeel kan hebben in de oplossing van de materieele en moreele vraagstukken, die voor de Europeesche gemeenschap van zoo groot belang zijn. Briand had zich officieel doen vertegen woordigen door den consul te Genêve. den heer Amé Leroy, terwijl de Duitsche regee ring officieel door den Duitschen consul ver tegenwoordigd was. De federatie is in hoofd zaak samengesteld uit nationale groepen van parlementsleden. Onze landgenoot, de heer Limburg, is vicc- voorzitter en nam eenigen tijd het voor zitterschap waar. Een interessante uiteenzet ting van zijn rapport in zake de staats- souvereiniteit gaf de Fransche gedelegeerde, prof. Barthélemy. Hij wees er op, dat het plan van Briand voor de stichting van een federatieve unie van Europeesche staten ge heel in de lijn van het streven van de fede ratie voor Europeesche samenwerking ligt. In ieder geval is een vorm aan dc beweging gegeven, waaruit dan later de ziel der bewe ging kan groeien. Tardieu's rede te Dyon. In een te Dyon gehouden redevoering her innerde Tardieu aan de achtereenvolgende regeerïngscrisis. Hij wees er op. dat hij nood zakelijkerwijs aan het. bewind is gebleven na de weigering der radicalen om aan de re geering deel te nemen. Zij verklaarden hem, tezamen met de socialisten en communisten, een verwoeden oorlog, welke het werk der regeering had kunnen vernietigen. Tardieu schreef de oppositie toe aan de hoop dor socialistische partij om aan het bewind te rug te keeren. Hij waarschuwde de socialis ten dat de regeering den onwrikbaren wil heeft om de openbare orde te handhaven. In zijn bespreking van den buitenland - schen politieken arbeid der regeering ge waagde Tardieu met vreugde van de finan- cieele en politieke waarborgen, welke het plan-Young voor Frankrijk met zich zal brengen. Hij voegde er aan toe dat de vei ligheid en de internationale vrede alleen mogelijk zijn als de krachtige volken zich verbinden. Na de conferenties van Den Haag en Londen kan Frankrijk zijn weg zonder ongerustheid of snoeverij vervolgen, stre vend naar een vrede door evenwicht, arbi trage en economische en intellectueele sa menwerking, gelijk het dit steeds deed. Vervolgens behandelt Tardieu den econo- mischen toestand van Frankrijk, aldus het Hbld. Hij constateerde dat de landbouw, in dustrie en handel hebben geleden onder de overproductie, de beperkte verbruiking, de stijging der prijzen en de zware fiscale las ten. Hij gaf een uiteenzetting van de door de regeering ten gunste dezer drie takken van nijverheid genomen maatregelen en ver klaarde dat dc toestand gezond is. Na een herinnering aan het program der Kamers, die een begin zullen maken met de discussie van de ontwerpen der Alge meene Acte en het Perin. Hof van Int. Justi tie, besprak Tardieu het probleem van den modernen staat. Hij legde den nadruk op hel belang van den invloed der economische machten, reeds door Marx voorzien, en zeide dat de staat ze dient te benutten zonder ze te bestrijden. De staat mag niet toelaten dat er een staatssocialisme wordt ingevoerd, dat den belastingbetaler en den verbruiker zou ruïneeren. Tardieu besloot met te zeggen, dat hij zal voortgaan Frankrijk aan te sporen tot een politiek van voorspoed, welke streeft naar ean arbeids- en productie-methode, die voor het land de essentieele voorwaarde voor een socialen vrede zullen versterken. Dit mate rieel en moreel program moet Frankrijk ver wezenlijken zonder voortdurend zichzelf te critiseeren. VEREENIGD TOONEEL. STILLE KRACHT. EEN SPEL VAN DE TROPEN. Eerst een herinnering uit mijn Indische jaren! Het gebeurde te Batavia op het Wa- terlooplein in 1898. Mijn buurman, luitenant bij het Indische leger evenals ik. had zijn Inlandschen bediende ontslagen, omdat zijn vrouw hem van diefstal verdacht. Eenige da gen na het vertrek van Kromo kwam het luitenants vrouwtje 's avonds ontsteld bij ons binnen loopen: er waren steenen in de ach tergalerij gevallen, terwijl zij aan tafel za ten. De gevreesde, geheimzinnige steenen regenStille Kracht!! Haar man was uit en zij durfde niet meer naar de achtergalerij terugkeeren. Haar twee kinderen had zij in haar angst met zich meegenomen. Om haar gerust tc stellen, gingen wij met haar mee. Nog geen vijf minuten waren wij in de achtergalerij gezeten, of twee steenen vielen weer met een tusschenpoos van en kele tellen op de tafel. Ik liep het erf op, om te zien, of ik iemand kon ontdekken. „Syapa? Is daar iemand?" riep ik. Het eenige antwoord was wederom een steen, die ongeveer op dezelfde plaats op de tafel viel. Nu mag het erg kinderachtig lijken, maar wij waren allen de dames wel het meest eenigszïns onder den indruk van die ge heimzinnige steenen-gooierij. De stilte om ons heen, de steenen, die telkens op dezelfde plaats vielenwas het enkel een wraak oefening van Kromo, den ontslagen bedien de, of was dat nu een manifestatie van „Stil le Kracht"? Ik geloofde er persoonlijk wel niet aan en toch was ik er niet onverschillig onder. Dien avond was het met den „steenen regen" gedaan, maar den volgenden avond begon het. lieve leventje precies op hetzelfde uur van voren af aan. Maar nu had mijn buurman, die van een meerdaagsche oefe ning dien middag terug was gekomen, zijn maatregelen genomen. Onmiddellijk nadat de tweede steen gevallen was, haaide hij zijn revolver uit zijn schrijftafel te voorschijn, richtte hem op het donkere gebladerte van een hoogen boom achter het erf en schoot 6 schoten snelvuur na elkander af. Een oogenblik van spanning.... het bleef stil om ons heen! De luitenant laadde zijn revolver opnieuw, legde hém naast zich op tafel en wachtte. Er kwamen geen steenen meer; de geesten waren blijkbaar geschrok ken en er van door gegaan. Van „stille kracht" hebben wij nooit meer iets gemerkt. Ik vermoed, dat Kromo zich bij het eerste schot uit den boom had laten vallen en bij het tweede al de beenen had genomen. Aan zijn episode dacht ik onwillekeurig terug bij het zien van „Stille Kracht", het spel van de tropen van A. den Hertog, dat thans in het laatst van zijn bestaan^ door Het Vereenigd Tooneel te Amsterdam wordt gespeeld. Want ook bij den administrateur Olthoff „regent" het steenen in de achter galerij en als mijn vroegere collega schiet ook Olthoff zijn revolver in de lucht af om de „geesten" te verdrijven. Maar bij Olthoff heeft het schieten minder resultaat, want de steenen-regen duurt al is het met grooter tusschenpoozen onafgebroken door. Stille Kracht of niet Stille Kracht, that's the question! Nu heeft Olthoff. de administrateur, meer gedaan om de stille krachten op te roepen en ae geesten vertoornd te maken dan mijn vriend te Batavia. Mijn collega had enkel maar een Inlandsche nbediende ontslagen, maar Olthoff had ondanks alle waar schuwingen van Hadji Hoessan een hei lig bosch laten kappen, of althans hij was bezig het te laten kappen en de steenen regen kon dus beschouwd worden als een wraakneming van den heiligen Avanal, die in het bosch begraven lag. Reeds bij het kappen van den eersten boom was de em ployé Grevinck, die toezicht hield op het werk, door een geweerschot gewond en als Olthoff de waarschuwingen van den Hadji in den wind slaat, vallen de steenen om hem heen. Deze geheimzinnige „steertènre- gen" had bij het Amsterdamsche publiek niet het effect, dat de schrijver er waar schijnlijk van verwacht had. Telkens weer. als er een steen uit de lucht viel was dat voor het publiek een reden om te lachen en daarmee was het lot van dit spel van de tropen reeds bij het eerste bedrijf beslist. En toch was dat niet dc schuld van den schrijver! Want dat eerste bedrijf is lang niet slecht geschreven. De geheimzinnige steenen-regen was goed voorbereid en een ieder, die in Indië is geweest, zal iets heb ben meegevoeld van de „unheimische" sfeer, die daar in de achtergalerij van den administrateur Olthoff heerschte op het oogenblik, toen de eerste steenen vielen. Voor die menschen daar was het in ieder geval maar niet enkel 'n „grapje", zooals voor het publiek van ongeloovige Thomassen in den Amsterdamschen schouwburg. De Olthoffs hadden natuurlijk allen meer malen van de „stille kracht" in de tropen ge hoord en zagen die nu onder voor hen zeer aannemelijke, ja verklaarbare omstandig heden plotseling gemanifesteerd. Een heilig bosch kapt men immers ook volgens vele Europeanen in Indië maar niet ongestraf; En toen onmiddellijk daarop plotseling Hadji Hoessan ui; het donker van het erf te voor schijn schreed en als dc „geest der vergel ding", voor hen stond, had de schrijver daar mee een effect bereikt, da; allerminst een lachsucces had verdiend en in een schouw burg in Batavia bijvoorbeeld zeer zeker heel anders zou zijn ontvangen. Dat eerste bedrijf ls goed geschreven. Er is spanning in en er zou misschien ook stem ming in hebben gezeten, wanneer Paul Huf Olthoff anders had gespeeld. Huf gaf de ner vositeit van dezen Indischman met een veel te nadrukkelijke en uitbundige bewegelijk heid. Met meer innerlijke spanning in zijn spel zou hij ongetwijfeld veel sterker indruk hebben gemaakt. Nu werkten zijn angst en zijn zenuwachtigheid min of meer lachwek kend en de vrij domme vreugde van het publiek werd daardoor eenigszins verklaard. Maar het eerste bedrijf van Salie Kracht had anders verdiend, want als voorbereidingS' actie heeft het beslist zijn mérites. Alleen, wat de Hertog met dit eerste bedrijf wil voorbereiden en waarop wij dus wachten, krijgen wij in het vervolg van zijn stuk niet Met deze eerste acte heeft de schrijver feite lijk al zijn krult verschoten. Want dc „Stille Kracht" hoe unheimisch en enerveerend zij dan ook op den Europeaan in de tropen mis schien moge werken, wanneer zij zich op zulk een wijze openbaart is op zichzelf niet voldoende als dramatisch motief van een stuk. Dat Olthoff. de ruwe. onverschillige admini strateur er psychisch door ten onder zou gaan en geestelijk er geheel door geknakt zou wor den. terwijl de anderen het doorstaan, is maar niet zoó zonder meer aan te nemen. Van dezen man verwachten wij dat het. aller minst. cn de schrijver verzuimt te mot-iveeren. waarom juist Olthoff op deze wijze het slachtoffer wordt van de stille kracht! En dat is dan nog het eenige dramatische clement in dit stuk. Want verder hooren wij niet veel meer dan altijd maar hetzelfde! De mcnscncn herhalen zich tot het oneindige, praten maar aldoor over stille kracht en het kappen van het bosch! De schrijver is in zijn stille kracht blijven steken, heeft ze niet als dramatisch motief verwerkt en zijn stuk is ook door den zeer zwakken dialoog heel onbelangrijk en op den duur vervelend geworden. En als dan later nog de geoloog Hartmann ontmas kerd wordt als de man, die de eerste steenen heeft geworpen met het doel Olthoff bang te maken en het heilige bosch om den lijken bodem in handen te krijgen, brengt de schrijver Stille Kracht terug op het plan van een gewoon detective-stuk en de verklaring van Hartmann dat de andere steenen niet van hem afkomstig zijn en er dus wel degelijk geheime krachten aan hel werk zijn geweest, maakt niet den minsten indruk meer. Alle stemming is immers weg, want de schrijver heeft ons niet meer zooals in I onder zijn ban. Couperus heeft in zijn roman Stille Kracht indertijd de mystieke, voor Europeanen soms zoo geheimzinnige sfeer van het Oosten op prachtig-suggestieve wijze weten te geven. Of dit op het tooneel ook mogelijk zal zijn? In het tooneelstuk van A. den Hertog hebben wij alleen in het eerste bedrijf lets van die sfeer gevoeld. De laatste twee bedrijven waren een mislukking. Ook een zeer sterke opvoering zou dat spel van de tropen niet hebben kunnen redden. Het lot van het stuk was van te voren be slist, nu de opvoering alle elementen miste om stemming te wekken, al was het decor heel goed en al had men met de gamelan- muziek achter de schermen wel iets bereikt. De eenige die waarlijk de sfeer van het Oosten op het tooneel bracht, was Frits van Dijk. die van Hadji Hoessan een zeer mooie, decoratieve en suggestieve figuur maakte. De anderen worstelden allen met hun rollen, wat niet te verwonderen was, daar zij zeer slecht geschreven zijn. Onze tooneeldirecties zijn in de laatste jaren niet gelukkig met de oorspronkelijke stukken, voor zoover ze niet uit boeken zijn „getrokken". Zij vallen alle na elkander als de steenen in Stille Kracht. Bemoedigend is dit niet voor de directies om het met Neder- landsche tooneelproducten te wagen. Maar wij staan soms verbaasd over de keuze van onze tooneeldirecteuren. Waarom bijvoor beeld juist Stille Kracht van A. den Hertog gespeeld, terwijl deze auteur toch vrij wat beter stukken heeft geschreven. Laat men het eens met zijn Saneta Lucia of nog liever met De Brievenbus probeeren. Ik zou voor Den Hertog wenschen. dat men hem eens met een van deze stukken een kans zou willen geven. J. B. SCHUIL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cu. p«r regel. GROOTE SORTEERING in alle prijzen en kwaliteiten, effen cn fantasie. Mooie collectie „J A N T Z E N"-badcostumes Badschoenen - Badmantels en capes. Picknick Koffers f 12.50, f 16.50 en f24.- Wegens vergevorderd seizoen op alle TENNISRACKETS 10»/, KORTING GROOTE HOUTSTRAAT 147a INGEZONDEN MEDEDEELINGEN it 60 Ct». per regel. Stofzuigerhuis NIAERTENS BARTEL JORISSTRAAT 16 TELEFOON 107S6 VAMPYR Stofzuigers f98.- Hoe onaangenaam :iin verstopte waterleidingen cn afvoerbunen Zulke mocilukhe- den kunt U voor komen door regel matig gebruik van ..DRANO Drano ls absoluut onschadclnk voor cmaillc. porselein cn leidingen. iltll WAjfl Cindnnoli U.S.A. Pnnsengracnt 618 Amsten IH'TOH nsterdarr) Tc HAARLEM o.a verkrijgbaar biiN TTzcr» liandcl v.h. Giebels Co.. G<<I. Oude Gracht 57; J. P. Karthutis, Groote Markt V \V. C. Lasschuit, Groote Houtstraat 155: G. Se.uuis, Gcd. Oude Gracht 30; tc HEEMSTEDE .1. de Carpcnticr, Camplaan; Jac. van Noort. 29 Raadhuisstraat. DE NATIONALE LATHYRUSTENTOONSTELLING, 11—13 JULI TE HEEMSTEDE. Voor de nationale lathyrustentoonstelling, die op 11, 12 en 13 Juli in het restaurant „Boekenrode" tc Heemstede zal gehouden worden, zijn de volgende wlsselprljzen be schikbaar gesteld: Een zilveren beker voor de 6 beste Lathy rusvariëteiten door C. C. Morse en Co. te San Francisco, Een zilveren beker voor de 24 beste La- thyrusvaricteitcn door dc N.V. tuinbouwin richting Enchantress te Haarlem. Een zilveren beker voor 9 der beste varië teiten Lathyrusbloemen van liefhebbers door E. W King cn Co. Engeland. Een zilveren beker als extra-prijs voor de beste collectieve inzonding Lathyrusbloemen van Volkstuinders door het Dagblad ..Het Volk". Een zilveren beker als extra-prijs voor de beste groep bindwerk door het gemeentebe stuur van „I)o Bilt". Zoowel de liefhebbers als de volkstuinders zijn in een afzonderlijke klasse van beoor- deeling ondergebracht, zoodat hun Lathy rusbloemen niet In concurrentie behoeven te treden met die der vaklieden. AANBESTEDING De heer H. Brouwer te Heemstede heeft aanbesteed he; bouwen van 50 woningen met bijbehoorendc werken op een terrein aan cn nabij den Zeeweg ln de gemeente VeLsen. Laagste inschrijver was P. Smit te Haarlem voor 236.900. AGENDA Heden: DINSDAG 3 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling 8.159.15 uur. Kamer van Koophandel en Fabrieken, vcr> gadering, 7.30 uur nam. Palace: „Het Meisje van de Straat", en „In China bij de Chineezcn". Tooneel. Brucks and Brocks 8.15 uur. Luxor-Theatcr. „De Prinses van het Luna park" en „De dood voor oogen". Tooneel: Duo Sereno. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Die fidele Herren- partie." 'Potverteren). Tooneel: 4 Keaths. 7 en 9.15 uur. Standaard Theater: ,De struikroover" cn „Huwelijksreis". Tooneel: Duo Dlvance. 8.15 uur. Haarlemmermeer. Gemeenteraadsver gadering 2 uur nam. Vel sen. Gemeenteraadsvergadering, 7 u. namiddag. WOENSDAG 4 JUNI Remonstrantenhuis. Vereoniging van Spi ritisten: „Wetenschap en Religie". Propagah- da-lezing. ResMurant Brinkimnn. N.V. Kon. fabriek van rijtuigen en spoorwagens J. J. Beynes. Aandeelhoudersvergadering. 12 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Teylcr's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. H i 1 Ie g o m. Gemeenteraadsvergadering.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9