FEMINA Het woord is aan... DE TREK NAAR BUITEN. MENU. REISHOED JES. ;i HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 5 JUNI 1930 Een eenvoudig Zomer-ensemble. En hier, jeugdig mevrouwtje, is nu het 'eenvoudige, aardige zomerensenible, waar naar U al dien tijd gezocht heeft, zonder het te weten misschien, maar dat U toch miste. Want luistert eens hier, dit echte, zomersche jurkje met aparte bolero (manteltje) is spe ciaal ontworpen voor het slanke jonge meisje en (dus) natuurlijk ook voor het slange jonge vrouwtje. De nauwsluitende jurk is aan de taille eenvoudig ingehaald. Het namaak-jabot-je aan de punt van de hals is van een half-eirkel-vornüg lapje ge maakt, tenvijl de korte mouwtjes van het z.g. cape-model zijn. De tot onder de heupen nauw vallende rok is van onderen ruim. Dat bijbehoorende manteltje met lange mouwen, kraagje met plooitjes, een groote strik van voren en manchetjes aan de mouwen met eenige rijen stiksels, vormt met de japon een alleraardigst geheel. In lichtgeel zijden crêpe met een heel klein bruin patroontje bedrukt, zal het uitmuntend staan bij een bruine hoed. tasch en schoenen. Wanneer men dit ensemble echter maakt van shan tung, linnen of piqué, dan kan men de cape- mouwtjes weglaten en de arongaten afboren. U zult misschien met wat argwaan naar de hooge hakken van de jongedame op het plaatje gekeken hebben. Inderdaad, de nieuwste modellen voor de zomerdracht ver- toonen over het algemeen weer een vrij steile, hooge hak, evenwel met dit verschil ten opzichte van vroegere zeer-hooge-hak- ken-modes, dat het loopen erop zeer wel mogelijk is, aangezien de hak toch stevig is gebouwd en een behoorlijk „loopvlak" heeft. Buitendien zijn er natuurlijk altijd weer de echte wandelschoenen met platte hak voor sportieve dracht, en de schoenen met middelmatig hooge hak voor bij mantelpak of sportcustume, met een riem met gesp ovei de wreef .gesloten. De riean is vrij breed en In dat geval dikwijls van krokodil, waarvan dan ook de appliqués op den beigen of grijzen schoen zijn. RECEPT. Schotsche Rib. Neem op 6 eieren 6 dunne sneetjes oud brood zonder korst en boter. Maak in de koekenpan wat boter lichtbruin en bak er de sneetjes brood aan twee kanten lichtbruin in. Op elk sneetje breekt men vervolgens voorzichtig een ei en bakt dat tot het wit gestold is, op een zacht vuur. Ten slotte op een verwarmden schotel leggen en met peper en zout presenteeren. RABARBER. Rabarber kan bar zuur zijn en massa's suiker verslinden. Ben goede methode is daarom, de in stukjes gesneden rabarber- Btelen met veel water op te zetten, tot het vatcr warm begint te wprden. Dan, voordat de rabarber stuk gaat, giet men ze af. Hier door bereikt men, dat een deel van het zuur dat in het water is getrokken, weggeworpen wordt. Daarna kookt men de rabarber op de gewone manier tot moes, ze fijn roerend en desnoods nabindend met wat aardappel meel of maize na. Opgewektheid. Men kan niet altijd zijn goed humeur be houden. Als 's morgens het ontbijt, moet klaar ge maakt worden, de kinderen worden aange kleed, de melkboer ongeduldig te bellen staat, moet. worden geholpen en er juist een bood schap komt, dat het dagmeisje ziek is en U niet op haar hulp kunt rekenen.... als tot overmaat van smart Uw jongste uit de kin derstoel valt, en Uw oudste, uit hulpvaardig heid de theepot over de tafel gooit, als man lief moppert dat er papieren weg zijn, die gisterenavond nog op zijn bureau lagen en Uw groote kinderen U er aan herinneren, <tat ze naar school moeten.... Niets begrijpelijker dan dat ge radeloos uw hoofd in de handen steunt en kreunt van akeligheid en wanhoop. Maar wat helpt dat? Moet ge nu bij 't geschrei uwer kleuters nog het gejammer van u-zelf voegen? Probeer den toestand onder de oogen te Zien en.... onder den duim te krijgen! Tracht orde te brengen in den meer dan Veeselij ken chaos. Bied het hoofd aan de situatiecn ge hebt 't reeds gewonnen, ?e zult er bóven komen te staan Als ge dc ioede eigenschap aankweekt een toestand, hoe benard, hoe onaangenaam ook, vrijmoe- <k? onder de oogen te zien, krijgt ge ook meer en meer de gave van handelend optreden. Ge leert vlug denken, ontwarren, onder scheiden. Laat de grootsten uwer kinderen, zooveel het mogelijk is, U hierbij helpen. Zet ze allen aan het werk. Laat hen vroeg leeren voor zichzelf te zorgen en zoo de tijd het toelaat, ook nog gedeeltelijk voor hun kleinere broertjes en zusjes. Het verlicht U bij het moeilijke werk van huisvrouw on moeder en Uw opgewektheid ml het op deze manier langer uithouden. Men kan het nu eenmaal niet volmaakt hebben op de wereld, maar we kunnen wel haas blijven over ons goed humeur. Behoud Uw opgewektheid en het goede Van 't leven is aan U. Over het steriliseeren van groenten. Neen, huisvrouwtje-met-een-schrale-beurs, haal nu niet de schouders op en zeg niet. dat groenten „wecken" of steriliseeren voor U nog te duur is en dat ge eerst moet wachten, tot de beurs wat beter gevuld is. om U de dure weck-inrichting aan te schaffen Heusch, men kan wel dansen, al is het niet met de bruid en men kan wel steriliseeren en van de lekkere groenten genieten, als ze versch niet meer of slechts peperduur te koop zijn, zonder dure installaties Wie niet (financieel) sterk is moet slim zijn, en ge- bruike dus in plaats van een duur toestel den waschketel, of zelfs een gewone groote pan of emmer, om water in aan de kook te brengen, en in plaats van dure glazen in- maakpotten gebruikt men gewone leege jam potjes, natuurlijk met volledige binnendek- sel en gaven gummi-ring. Men vult de potjes met de schoongemaakte groenten (slinkt ze weinig, dan rauw in de potjes, anders even opkoken, dan kan er meer in de potjes) tot een paar vingers onder den rand, waarna men er zooveel warm water op giet, dat alles goed onderstaat, en er wat zout bij doet. Dan doet men de potjes dicht, met gummi-ring en binnendeksei, maar laat. de schroefdeksel losgeschroefd. Zoo zet men ze in een pan met water; in een wasciiketel zet met ze op een treefje. Dan ruim 112 uur laten koken. Dit is het steriliseeren, waar door eventueel verderfwekkende bacteriën enz. vernietigd worden. Dan neemt men de potjes uit het water, schroeft echter eerst de jampotdeksels goed dicht, en bedek ze met een doek om springen te voorkomen. Alles koud laten worden. In den eersten tijd na den inmaak kijkt men dc potjes eiken dag na, later kan dat eens in de week gebeuren. Hoe men de kleuters bezighoudt. EEN PRULLEMANDJE. Verleden week maakten wij een klein mandje, dat als naaimandje voor Moeder dienst moest doen. Nu zullen wij vader eens verrassen en wel met een prullemandje voor zijn bureau. Zoo'n klein prullemandje, uit karton in een aardig stofje opgetrokken, staat werkelijk heel gezellig op een schrijf tafel. Evenals het naaimandje Is dit hand werkje niet bepaald voor de kleuters, maar meer voor de grootere meisjes een aardige bezigheid. Wij snijden weer een bodem uit van dun karton en wel een zeshoek, waarvan de zijden 5 c.M. bedragen. Het wordt dus een heel klein prullemandje, maar zelf kunt U het natuurlijk gemakkelijk vergrooten. Daar na knipt men van de stof twee lapjes, die iets grooter zijn dan het kartonnen bodem pje. Drie zijden worden dichtgenaaid, het kartonnetje schuift men er in en men naait de overige zijden dicht. Het is dus weer ge heel hetzelfde werk als het naaimandje. Nu volgt de opstaande rand. Zes rechthoekjes van 5 bij 10 c.M. snijden wij van karton. Van de stof knippen we een lapje ran 32 bij 25 c.M. In de lengte slaan wij nu het lapje dubbel en op de bekende manier schuiven wij dan de kartonnetjes er in. Wij naaien dus één zijkant vast en op een aistand van 10 c-M. van den dubbel gevouwen kant afgerekend wordt het lapje dichtgenaaid. De kartonnetjes worden één voor één Ingeschoven en worden direct met een stlksteekje vastgelegd. De 21/2 c.M-, die overblijven, dienen meer voor een schuif. De schuif wordt ingehaald, de bodem er op gelegd en het prullenmand]e is klaar. Ook Moeder kan het prullemandje wel ge bruiken en bij het speelgoed der kinderen zou het eveneens dienst kunnen doen. Het modelletje is in de Tijdingzaal van ons blad te bezichtigen. W. R. Aluminium keukengerei in het dagelijksch gebruik. De tegenzin, die men tien en meer jaren terug tegen aluminium keukengereedschap, pannen enz koesterde is thans wel voor een groot deel verdwenen en in vele keukens vindt men tegenwoordig aluminium pannen waterketels melkkokers enz. Die een vrij eenvoudig onderhoud eischen waaraan men zich echter wel moet houden omdat het alu minium anders aangetast en daardoor leelijk wordt. Men onderscheidt twee soorten van aluminium, namelijk het glimmende gepo lijste is in de meerderheid en dat mag alleen met kokend water afgewasschen en overgoten worden, om vervolgens met een zachte doek te worden gedroogd. Houdt voor al soda, bleekpoeder 'chloorkalk), zeepsop en zuren (azijn, citroensap enz.) en loog verre van uw aluminium potten en pannen. Het gepolijste aluminium kan men van bui ten poetsen met een zachte poetspommade of met een mengsel van gelijke deelen sla olie en spiritus ,öie men stevig dooreen ge schud heeft. Wil men het erg fraai maken, dan polijst men het. na deze kunstbewerking met fijn. wit krijt. Men houdt het aluminium dus het langste mooi schoon en glimmend, als men het zoo min mogelijk met zout. soda. zuur enz. in aanraking brengt. Geschuurd aluminium wordt, om het op te knappen, niet gepoetst, maar geschuurd. De Kinderen Tommie wordt geplaagd door een diepen afkeer van de school en op zekeren morgen informeert hij vriendelijk bij moeder: „Zeg, is er niet een ziekte waarvoor ik thuis moet blijven en waarvoor ik geen drankje hoef te slikken?" Jan (7 jaar) speelt, roovertje. Hij loopt wankelend in het rond, als iemand die door vele kogels getroffen is, en op het punt is om dood neer te vallen. Zijn vriendje interpelleert hein aldus Waarom val je nou niet dood? Het duurt zoo lang!" Jan: „Ik kan niet. Ik heb mijn nieuwe broek aan. Ik mag niet doodvallen". 4 Jaar: „Mammie dragen engeltjes geen kleertjes?" Mammie: ,.'k Geloof het niet hoor!" 4 Jaar„Maar waar laten ze dan hun zak doekjes?" (Uit Children's Tuny Sayings)! Keukengeheimen. Macaroni met kaas en tomaten. Men heeft hiervoor noodig, ongeveer een half pond macaroni, een half busje tomaten- purée en 1 ons geraspte kaas, wat zout en een flink kluitje roomboter. Kook eerst de gewasschen en door midden gebroken macaroni goed gaar, plm. 20 mi nuten en laat deze dan even in een vergiet uitlekken. Daarna even apart de boter smelten, de kaas en tomaten en de uitgelekte macaroni vlug even op het vuur door elkaar roeren tot de massa draderig wordt. Men kan dit gerecht zóó opdienen of in een vuurvaste schotel doen, even bestrooien met wat paneermeel en in den oven laten bruin worden. Vooral warm opdienen, daar de kaas anders weer stolt. Zoo af en toe vooral in de vacanties worden de kinderen op tooneel onthaald. Maar in de tooneelwereld gaat men blijkbaar niet van het standpunt uit, dat alleen het beste goed genoeg is voor onze kinderen. Flauwe of sentimenteele verhaaltjes, zonder eenig begrip van „tooneel" in dialoog om gezet, worden er gegeven. En er treden acteurs in op, die bij het tooneel voor vol wassenen nog geen knecht-rolletje te spelen zouden krijgen. Natuurlijk zijn er uitzonde ringen, maar werkelijk mooi kindertooneel heb ik toch nog nooit gezien. De kinderen zijn gauw tevreden. Een middag uit met vriendjes en vriendinnetjes is op zich zelf al een feest. Tegenover het stuk staan ze zonder critiek en ze gieren van het lachen om de grapjes. 't Is heerlijk als kinderen lachen. Maar als je ziet w&ar ze om lachen, dan zinkt je toch wel even den moed in de schoenen. Daar lacht en applaudisseert een nieuwe gene ratie, die al even veel pret heeft in als meisjes verkleede jongens (de schrikwekken de voorboden van den komieken acteur in 't damesjurkje, met sokophouders, enz.) in zoutelooze grappen en ongemotiveerde val partijen als zijn ouders en voorouders. Naar lijn in het stuk, naar een climax, een geheel, wie vraagt er naar? Is dit het kind opvoeden tot liefde voor het tooneel? Waarom wordt het kind voor gezet. waar elk waar tooneelliefhebber van gruwt? Misschien hebben we niets beters. 't Gaat met het kinder-tooneel als met het tooneel voor volwassenen: misschien hebben we niets beters. Maar houdt dan tenminste het kind verre van het tooneel. Go kunt het thans ook laten lachen om grappige verhalen, grappige vertelsels, maar maak het niet wijs, dat ge het nu „tooneel" gaat laten zien. Ze kunnen best nog wat wachten, tot ze oud genoeg zijn om mee te gaan naar Vondel, naar Shakespeare. Laat ze zoo kennis maken met het tooneel; ze zullen het stuk misschien nog niet begrijpen, maar ze zullen een schoon e, nieuwe wereld zien.. Toch is het natuurlijk ook weer inconse quent ze mee te nemen naar stukkon, waar van we vooruit weten, dat ze ze niet begrij pen zullen. Maar wat dan'' Er zijn wel menschen ook in ons land die weten wat het kind en wat het tooneel toekomt. Ze zouden wel goede voorstellingen willen geven. Maar het ontbreekt hen aan zooveel. Ook aan geld. Want het kinder tooneel zal „geld" kosten. Een paar zooveelste rangs acteurs in een armelijke omgeving kunnen de kinderen het wonder niet bren gen. En er moet den kinderen een wonder gebracht worden. Wij hebben eerste klas acteurs r.oodig. een goeden regisseur, een rustige, vriendelijke omgeving, muziek die één is met de handeling, een fijnvoelend componist, een acteur, die de kinderziel be grijpt. Waarom geven wij het den kinderen niet? Het is er niet. We kunnen het wonder niet voor hen laten leven. Hoe dikwijls beleven we het won der in den „menschenschouwburg"? Niet dikwijls. Maar toch wel een enkelen keer. En voor dien enkelen, heerlijken keer moe ten we de kinderen ontvankelijk houden, hen niet in hun jeugd a! bederven, door minderwaardige voorstellingen. Laat ze dan maar wachten. Het is toch niet noodzakelijk, dat ze naar den schouwburg gaan. En als ze toch eens per ongeluk bij zoo'n voorstelling belanden, maak hen dan niet wijs, dat dit „tooneel" is. BEP OTTEN. Heeft U wel eens opgemerkt, dat koks in hotels en restaurant altijd de groenten, aardappelen enz. precies gaar koken, maar ook niets meer dan dat? Dat. heeft een goede reden. Zij weten namelijk, dat zoogenaam de „doodgekookte" groenten veel minder voedingswaarde hebben en bovendien daar door aan smaak en kleur enz. inboeten. Onze tijd kenmerkt zich door een neiging in de menschen om naar buiten te gaan. GrooLendeels zal dit we! toe te schrijven zijn aan de meer gemakkelijke en snelle manier waarop men zich tegenwoordig verplaatsen kan, hoewel er aan den anderen kant ook wat voor te zeggen Is, dat de drang naar het buitenleven dc vervolmaking van de ver keersmiddelen met zich meegebracht heeft. Wie zich op een zonnigen dag op een grooten verkeersweg waagt als voet ganger. moet wel tot de slotsom komen, dat er vrijwel niemand meer in zijn eigen huis kan zijn. Onafzienbare rijen auto's, elnde- looze scharen fietsers trekken den hcelen dag langs de wegen, en daar het geen too- neéiwegen zijn, waarlangs steeds dezelfde paar personen defileeren. moet het totaal aantal menschen wel verbazend groot zijn. 's Morgens ln de vroegte begint dat al, en hoewel er enkele uren zijn. waarop het wat mindert, zooals van half een tot half drie. wanneer de meesten aan den maaltijd zijn, na dien tijd verdubbelt het weer en het duurt tot laat in den lichten avond. Natuurlijk zijn er op zoo'n dag nog heel wat thuisblijvers, de zieken en gebrekkigen uitgezonderd. Dat zijn de menschen, die om een of andere reden een afkeer hebben van de drukte en het geroezemoes van zoo'n feestdag. „Wie gaat er nu op zoo'n dag voor zijn plezier uit", hoorden wij laatst iemand zeggen, die uit den aard van zijn beroep toch een zoo gebonden leven heeft, als slechts weinigen. Voor hem was die eindclooze stroom een beeld van verwarring, van ben zinestank en stof, en van weinig genieten. Toen kan dit een volkomen vergissing blijken tu zijn: juist op zulke daken kan een fiets- of autotocht zoo prettig zijn, omdat er zoovelen zijn. die genieten, en omdat dit zooveel fleurigheid geeft aan de toch al zoo feestelijke natuur. De menschen zijn opge wekt, zij zijn geneigd tot grapjes en zelfs brompotten kunnen den lachlust nog op wekken, ieder ziet er zomersch gekleed uit en de vreugde om het mooie zomerweer is algemeen. Eén ding moet men echter in die dagen niet zoeken, tenminste zeker niet in onze drukbevolkte streken: rustig genieten van het natuurschoon. Al die menschen welke op zoo'n feestdag er op uit trekken, zoeken ontspanning en niets anders. In die lange files van vervoermiddelen mogen dan al heel wat menschen zijn, die van natuurschoon houden, wanneer zij het op dat moment zoeken, zullen zij teleurgesteld thuiskomen. Een mooi vergezicht, een mooie weg door het bosch, dat alles kunnen zij genieten, maar een rustig verwerken van wat zij zien, is buitengesloten rrrrt, de bosch weg ligt al weer achter hen en het landschap is totaal veranderd. En zelfs wanneer zij ervoor zou den halt houden, aan blijft de drukte vaa hel omringende verkeer toch een sloorn» voor een zuiver genot. Die trek naar builen is dus groot tegen woordig. maar is het eigenlijk wel een drang naar d* natuur. Kan men het niet veeleer een zucht tot verplaatsing noemen? Nu ja, er worden wel schoonheden in het bond schap bewonderd, maar het gaat te haastig, dan dat hec wal dieper onder de oppervlakte kan komen. Zoo gezien zoo vergeten. Gaan de stadsmenschen en ook zij. die in de ruimere buitenwijken wonen, ln de vrije uren die zij hebben werkelijk ln de mooie natuur genieten? Velen zeggen dan: wij wonen hier in zoo'n drukbezochte .-treek, dat er van rustig ge nieten nooit sprake zijn kan Maar dat is toch dwaasheid Het is waar dat wij het natuurschoon niet op den Rijksstraatweg in Haarlem-Noord en ook niet op den Heeren- weg moeten gaan zoeken, net zoo min op den Zeeweg en op den Amsterdamscheu straatweg. Maar komt u in de lange lichte avond uren weieens ln Bloemendaal op de stille wegen, of wandelt u welcens langs de zande rij cn de kolk; en weet u wel hoe vredig en mooi de Leldschevaartweg bij avond is en de omgeving van Woestduln.- Waar zijn al die „natuurliefhebbers" van de feestdagen 's avonds, nu het zoo lang licht blijft en de meesten toch dan vrijen tijd hebben. Zijn zij thuis of loopen zij in de stadsstraten? Om acht uur sluiten de winkels en het is licht tot tegen tienen, is er dan niet tijd genoeg om naar buiten te fietsen, te loopen of te rijden en ongestoord te genieten. Wij beklagen ons weieens, dat wij op zoo'n smalle kuststrook wonen, waarvan alleen de duinenrij natuurschoon bezit; maar eigen lijk is dat schandelijk ondankbaar, want is het Spaarne geen prachtig stukje natuur schoon, en valt er niets te genieten aan de Liede, en waarom zoeken zoo weinigen al het moois in de Haarlemmermeer op? Nog eens, die zoogenaamde trek naar buiten van ons menschen van dezen tijd, is eigenlijk niet veel meer dan een zucht naar ontspanning, iets waaraan wij in het haas tige leven wel degelijk behoefte hebben. Maar laten wij ons niet paaien met de ge dachte dat wij zulke natuurliefhebbers zijn. Laten wij ons er veel meer eens op gaan toe leggen. dat te worden, door ln onze vrije uren niet in de warme hulskamers of ln de stoffige straten te blijven, maar de schoon heid te zoeken in dc natuur van onze on middellijke omgeving: er zullen er velen onder ons zijn, die de helft nog niet kennen van al het moois dat onze stad omringt. E. E. J—P. Spinaziesoep, Gestoofde paling, Kropsla, Aardappelen, Zwitsersche taart. Neem voor de soep: 4 ons spinazie, 1 L. bouillon van vleesch of bouillonblokjes, boter en bloem, 1 eidooier, 1 d.L. room. Zoek- de spinazie uit, wasch ze eenige malen en kook ze met het aanhangende water gaar. Wrijl; ze door een paardeharen zeef. Roer boter en bloem glad in de pan, voeg er den bouillon bij en daarna de gezeefde spinazie. Klop de eidooier iflet de room los in de soepterrine, veeg er al roerende de soep voorzichtig bij, zoodat ze niet kan schiften. Stoof de paling door ze in een vuurvasten schotel te leggen, hierop wat water te gie ten, een paar kluitjes 'boter en citroensap. Strooi er wat paneermeel over en stoof ze dichtgedekt. gedurende een half uur in een warmen oven, ze zoo nu en dan bedruipende. Neem voor de taart: 1 ons amandelen. 1 ons bloem, 1 ons boter. 1 ons suiker, 1 ei. geraspte schil van 1/2 citroen. 1/2 pond abrikozenjam. Roer de boter tot room, voeg hierbij de suiker, de citroenschil, de bloem en het ei. Wasch de amandelen in koud water, droog ze voorzichtig af en maal of hak ze fijn met de schil eromheen. Laat het deeg gedurende vierentwintig uur rusten en rol het dan uit op een met bloem bestrooide tafel of aanrecht. Maak van het deeg een plak voor den bodem van den be boterden springvorm, maak er daarna een opstaand randje omheen, dat er stevig wordt opgedrukt en vul de taart op met de abriko zenjam. Leg hïeroverheen reepen van de rest van het deeg, bestrijk ze met geklopt cl en bak de taart gedurende een uur in eer. tamelijk heeten oven. Omkijken. Het wordt ons als kind geleerd: wc mogen niet omkijken, dat is niet netjes. En omdat een mensch uiteraard nieuwsgierig is, zien we dikwijls hoe kinderen zoo steelsgcwijze kunnen omkijken op Straat naar iets of iemand, dat hun ongewoon voorkomt. Waarschijnlijk zijn de volwassenen er niet minder nieuwsgierig om, maar zij hebben zich, als zij goedgemanierd zijn tenminste geoefend in zelfbeheersching en zij kijken niet om. Hebt ge met Iemand staan praten, en hebt ge eenmaal afscheid genomen, loop dan weg zonder omkijken: hoe menigmaal zien we het echter, dat een der twee omkijkt, wanneer hij of zij een twintigtal passen van den ander verwijderd is. Dat is een hatelijke manier van doen: het doet eraan denken alsof men nog een laats ten nieuwsgierigen of zelfs onvrlendelijken blik op den ander wil werpen, Iets anders is het natuurlijk, om nog eon laatste maal om te kijken, opdat er nog een enkele groet, een zwaaien met arm of hoed, gewisseld kan worden. Dan heeft het een vroolijke, familiare betoekenis; maar het steelsgewljze omkijken kan een waar schuwing in zich sluiten, zooiets als: weest op uw hoede, ik wil er. achter je rug om, nog eens het mijne van hebben. Kijk in het leven ook niet al te veel achter om, richt de oogen vooruit in de toekomst en tenminste op alle dingen van den dag, en niet op wat achter den rug ls. Tob niet over iets dat afgcloopen is. en waaraan niets meer valt te veranderen, het geeft niets en het maakt moedeloos, zoodat de energie er door verslapt. Menschen die veel bereikt hebben in het leven, hebben zich niet blind gestaard op het verleden, maar zij hebben vooruit gekeken en zonder omkijken hun voordeel gedaan met de ondervindingen uit het verleden, zon der ze noodeloos te betreuren. En komt dan tenslotte de dag. dat de jeugd voorbij is, en de ouderdom voor de deur staat, kijk dan niet om naar die voor bijgegane jeugd, die niet meer terug te halen is, maar naar de schoonheid en de genoegens van den ouderdom, die cr wel degelijk zijn. als wij maar de moeite willen doen, ze op te zoeken. E. E. J~P. Verder toonen wij u een reishoedje van beige vilt. gegarneerd met een reep van de zelfde stof, als waarvan de sjaal gemaakt is Men verkrijgt daardoor een zeer bekoorlijk geheel. Als tweede prentje ziet U een reismantel van een meisje, welke hoog gesloten wordt met een kraag, waarvan de einden slippen vormen, die om den hals bU wijze van das gestrikt kunnen worden. De muts is van de zelfde stof als de mantel en gegarneerd met een eenvoudig zwart bandfluweel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 15