HET EEUWFEEST VAN ALGIERS. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 JUNI 1930 De Hoofdstad. Naar Kabylië en de woestijn. Bou Soeda. II. Dc twee eerste indrukken welke ik kreeg toen ik (zonder door de douanen te zijn las tig gevallen) in DJemila-Palae-e in den Che- min Edith Cavcll was afgestapt, waren deze: Algiers is een schitterende, moderne stad, en hoe weet de- Fransche Regeering haar gas ten te ontvangen. Algiers, sedert de Franschen er. nu juist een eeuw geleden, de piraten uit hebben ge jaagd, is een schitterende moderne stad ge worden. Groote breede avenues, met enorme paleizen, meest, in Moorschcn of Arabischen stijl opgetrokken, koninklijke boulevards in 't Europeesche gedeelte, de meest typische straatjes, steegjes, slopjes en gribussen in de „casbah", de hooggelegen wijken waar de eigenlijke bevolking door elkaar wriemelt als een hoop mieren. Ware er niet de bevolking in de typische kleederdracht, dan zou men zich moeilijk kunnen voorstellen in een Afrikaansche stad te zijn. In dc hoofdstraat, de Rue d'Isly, de mooiste en meest moderne winkels welke voor die van Parijs zeker niet hoeven onder te doen. En Vreemd is dan ook het contrast met het Arabische deel, de „casbah". Zonder ge leider is het vrijwel onmogelijk om zich in deze wijk te wagen. Niet alleen omdat het een doolhof is, maar ook wijl men iemand noodig heeft om de smerige, bedelende be volking van u af te houden en om u op de eigenaardigheden te wijzen welke den vreem deling anders zeker zouden ontgaan. Het schouwspel is verrassend. Arabieren, Turken. Sidis, Kabylen. Berberen, Joden, Levantijnen, alles wriemelt er door elkaar in de meest kleurige mantels. De vrouwen gaan natuurlijk zwaar gesluierd. Mijn geleider heeft een deur opengeduwd en we treden een willekeurig huis binnen, In tegenstrijd met de ontzettende vervulldheid bulten, op straat, waar men zich voortdurend moet vastklemmen aan een trapleuning of een muur om niet uit te glijden in het afval van groente en andere onsmakelijkheden, is het hier een metlculeuse zindelijkheid, zoodat het in het geheel niet afschrikkend is om de vrouwen op de binnenplaats te zien neerhur ken om er de „couscous" te bereiden. De in terieurs zelf zijn primitief en bijna zonder meubels, maar helder en vroolijk met al die bonte tegeltjes. Het meest eigenaardige is de groote straat waar markt wordt gehouden. Men vindt er niet alleen diverse kooplui, maar zoo'n beetje van alles, zooaLs op onze oude kermissen. Het zijn slechts een dikke 150 kilometers welke ons van de hoofdstad van Kabylië, Michelet, schelden. Maar wanneer men weet dat de weg die er heen leidt „de weg met de twee duizend haarspeldbochten" wordt ge noemd, dat Michelet op 1200 meters boven dc zee ligt, dan kan men nagaan dat we e ondanks een stoeren wagen en een behen dig chauffeur, uren voor noodig hadden. Naarmate men stijgt wordt het landschap wilder en boeiender. Van tijd tot tijd komt men wat, .inwoners tegen, die zich op den rug van zielig afgematte ezeltjes naar boven la ten brengen, naar de leemen huisjes welke schuil gaan in de bergwanden. Wat een verrassing om daar boven, in Mi chelet, een hotel Transatlantique te vinden, luxueuser dan het grootste Europeesche pa lace. Ik had verwacht in een bescheiden, primitief hotelletje te belanden, en in plaats daarvan stoppen we voor een ideaal verblijf met alle mogelijke comfort. Het woeste (en gchikkig onvervalscht woest gebleven) Al giers met zijn groote, goedonderhouden stra tegische wegen, wordt zoodoende een ideaal- touristcnland. Na een welverdiende, maar wat te korte nachtrust, 's morgens vroeg weer op weg. We hebben 300 K.M. voor den boeg en ge weldige bergen, de hoogste toppen van de Afrikaansche Atlas, van, Bou Mahni, liggen voor ons. We stijgen steeds. De hemel is Afrikaansch blauw en toch is het hier zoo kil dat een jas geen luxe is. We zijn tot op ruim twee dui zend meters gestegen. Wij zijn even uitge stapt omin de sneeuw te loopen. Het dalen gaat snel. Een uur lang, langs de oevers van de bijna geheel uitgedroogde rivier O Isser, rijden we nog door bloeiende korenvelden. Maar hoe meer we naar het zuiden afzakken, hoe schraler wordt het landschap. Het stadje Aumalc. waar een gar nizoen nog wat levendigheid geeft en waar de trein ophoudt is op de grens van de woestijn, van de Sahara. Het is nu gloeiend heet en de koloniale helm is geen cfrerdaad. Voor ons, met hier en daar slechts wat duinen, de onmetelijke zandzee. De hemel is niet meer blauw, maar licht-rose. Wat een verlatenheid. Onze auto snort verder. Van tijd tot tijd komen we wat Nomaden-tenten togen, oen karavaan van kameelen. schapen en geiten die voortsukkelen naar beter, herbergzamer streken waar voedsel is. Salam.salamzoo brengen ze een groet. Als we even stilhouden cn de kinderen te opdringerig worden met hun uitgestoken handjes is een krachtig „ró.ró" (ga heen) of een „balak" (schiet op) voldoende om hen verder te Jagen, zoo vermoeid, zoo afge mat Sidi Aïssa en Ain el Hadjel, twee huizen groepjes te midden van wat uitgedroogde boomen is het eenige. Dan weer de enorme zandvlakteuren. dagen, maanden gaans. Is het één van die fameuse luchtspiegelin gen, die groene vlek daar te midden van de dorre eenzaamheid? We kijken op den kilo meter-teller: nee, het is ons doel: de oasis Bou Saada. Zonder vrees me aan een gewaagde pro fetie schuldig te maken, durf ik nu reeds te zeggen dat mijn verblijf in de oase Bou Saada het meest interessante deel van mijn verblijf in Algiers is. Van de eindeloos dorre zandvlakte komend, „valt" men letterlijk ineens in een heerlijk groene oase. Bou Saada is een nederzetting van slechts enkele honderde zielen, maar alles is er nog echt gebleven, ondanks het feit dat er weer een schitterend modern hotel Transatlanti que is. 1$ de hoofdstraat liggen enkele Arabieren in de schaduw van hun huizen te slapen wanneer we binnenrijden en slechts enkele Joden-kooplui komen nieuwsgierig uit hun winkeltjes om naar de eventueele klanten te kijken. Dan is er even beweeg. Uit een stofwolk verschijnt een Arabier te paard. Zijn witte burnou wappert achter hem aan. Eén ruk aan de teugels en de hengst staat als aan den grond genageld. De ruiter stijgt af, groet met Oostersche beleefdheid en overhandigt een brief: de seigneur van het land, de kaïd, wiens invloed tot in den Soedan merk baar is noodigt uit om den volgenden dag bij hem de thee te komen gebruiken. En als bij tooverslag is dat nieuwtje dadelijk be kend in het dorp en dezelfde menschen die zoo even nog geen oogopslag gunden zijn nu een en al voorkomendheid en beleefdheid, maken „salamaneks" wanneer men langs komt en sloven zich uit om behulpzaam te zijn. De een biedt me een dolk, een ander een bewerkten wandelstok, een derde een stuk gekristalliseerd woestijn-zand aan en den volgenden ochtend vind ik voor den ingang van het hotel een prachtig opgetuigde ka meel, begeleiders, jongens met Arabische fluitjes, die me vergezellen op een rit door de oase en door de enorme zandzee rondom. Na genoten te hebben van de heerlijke „couscous" (een Arabische schotel, samenge steld uit kip, griesmeel, tomatensaus) de on ontbeerlijke siësta, en dan ls het uur daar om het bezoek aan den Kaïd te brengen. De heeren Rols, gedelegeerde van den Gouver neur-generaal en de heer Petitjean, admi nistrateur van het departement vergezellen me naar den marabout. Boven aan een heuvel gekomen, zien we Ineens beneden ons een stadje, geheel opge bouwd uit leemen huize#. Bij de poort een prachtige ruiter. We klimmen op naar het dorpsplein, na eerst een prachtige palmen- aanplanting te zijn doorgereden en houjlen dan stil voor den ingang "van de moskee. Ge volgd dqor enkele bedienden treedt de kaïd ons tegemoet en in het Arabisch heet hij ons van harte welkom, woorden welke door een tolk worden overgebracht. Marabout El Hadj Mustapha si Mohamed is het echte type van den grand seigneur. Een groote zwarte ring baard geeft aan zijn oosterschen kop, met fijn gebogen neus iets van een Imperator uit de oudheid. Uiterst hoffelijk, maar koel en ongenaakbaar Ls hij in heel zijn doen en la ten. Hij noodigt ons uit om met hem de kleine, maar uiterst rijke moskee te bezoe ken, waar de graven zijn van de vorige mara bouts. We treden nu zijn huis binnen. Tn een groote zaal wordt de thee rondgediend. Marabout El Hadj Mustapha si Mohamed heeft ons zelf uitgeleide gedaan en begeleid tot aan den auto en met een handdruk en een wensch voor een lang gelukkig leven heeft hij afscheid van ons genomen HENRY A. TH. LESTURGEON. V.A.R.A. KURHAUS-CONCERTEN. Op de V. A. R A-bijeenkomst in het Con certgebouw te Amsterdam heeft mr. J. C. W. Duys meegedeeld, dat de V. A. R A. dezen zomer 32 Kurhaus-conccrten zal uitzenden. De directie van het Kurhaus te Schevc- ningen deelt thans aan he't Hbld. mede, dat dit niet juist is. Uitgezonden zullen worden 6 Maandagavond-concerten (volksconcerten) en 13 Woensdagavondconcerten; in totaal dus 19 concerten. Voorts zullen er in de .maanden Juli en Augustus 8 a 9 kindermatinées van Henri Nol les op Woensdagmiddag door die omroep- vereeniging worden uitgezonden. HUMANITAIRE OMROEP NIET TEVREDEN. De Humanitaire-Idealistische Radio Om roep heeft aan den minister van Waterstaat doen weten, dat hij den hem toegekenden zendtijd voor de 80.000 leden der aangesloten organisaties als zeer bescheiden beschouwt. De ex-kroonprins Wilhelm en zijn vrouw Cccilic herdenken vandaag den dag waarop zii voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dc kroonprins zou zijn vrouic, die een reis naar Zuid-Arnerika achter den rug heeft,in Bremen opwachten cn daarna met haar een bezoek brengen op Huize Doom. DE NIEUWE ZENDTIJD REGELING. TREEDT 30 JUNI IN WERKING. Naar het Hbld. verneemt, zal de nieuwe regeling inzake de zendtijdverdeeling ingaan op Maandag 30 Juni. Dit zou zijn overeen komstig het verzoek van de V. A. R. A. DE KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Kleine epidemie maakt zes slachtoffers. KINDEREN MOGEN NIET TEZAMEN KOMEN. Tot Woensdagavond hadden de gevallen van kinderverlamming te Gouda zich reeds uitgebreid tot zes gevallen van polyomyeli- tis, waarvan drie met doodelijken afloop. De loop dezer ziekte ls zeer snel. De drie slacht offers bezweken reeds een dag na opneming in het ziekenhuis. Zij waren van twee tot zes jaar oud. Wegens het gevaar van een snelle uitbreiding der ziekte, had ten stadhuize te Gouda in tegenwoordigheid van den Burge meester en onder leiding van den Inspec teur voor de Volksgezondheid een conferen tie plaats, waaraan alle Goudsche medici deelnamen. Het resultaat is geweest, dat alle bewaarscholen en kinderbewaarplaatsen ge sloten zijn en van gemeentewege affiches zijn verspreid met de waarschuwing aan het publiek, in verband met het gevaar van be smetting geen kinderen te zamen te bren gen. SCHOUWBURG JANSWEG. Maandag 9 (2en Pinksterdag) en. Dinsdag 10 Juni zal het Nieuwe Tooneel, aangemoe digd door het groote succes, dat de vorige week is behaald met de opvoeringen van „De kleine Hartedief", weder twee voorstellingen geven in bovengenoemden schouwburg. DE VAARDIGHEIDSPROEVEN DER LAGERE SCHOOL. Donderdagmiddag werd de afneming van de vaardigheidsproeven voor leerlingen van lagere scholen vervolgd. Dank zij het fraaie weer werd met veel animo om het vaardig heidsdiploma gekampt Bovendien waren er nu meer deelneemsters en deelnemers (een kleine duizend) dan ooit te voren. Op de sportterreinen werden de jury-le den bestormd met vragen over het aantal verkregen onvoldoendes Dit was voor de jeugd belangrijk, want één onvoldoende kan er nog mee door. maar met twee slechte no teeringen is de kans op een diploma verke ken. In dat geval is de buit alleen het „sport- boekje", maar dit was toch het ware niet. Een diploma behoorde er bij Al was de wedstrijdprikkel aanwezig (im mers deed ieder zijn bést om een top-presta- tie te behalen), toch bleek er geen sprake te zijn van een waren wedstrijd, omdat dooi de jury alleen nagegaan werd, of voldaan werd aan een bepaald:?# minimum-eisch. Het was „voldoende" of „onvoldoende", en daar mee was het voor de .examencommissie" af- geloopen. Maar niet Yoor de jongens! Want die sprongen zoo ver mogelijk, en een sprong van tegen de 4 M. verwekte een juichkreet van alle klassegenooten. En als dan 't jury lid voor hoogspringen even zijn hielen lichtte om bij het secretariaat een volledige lijst in te leveren, wat was het een genot, om het touwtje voor hoogspringen eens wat hooger te plaatsen, dan die „doodgewone" 85 c M„ teneinde eens uit te kunnen maken, wie „kampioen" is. We zagen in zoo'n geval een langbeenigen krullebol een sprong van 1.50 M. nemen en men zal begrijpen, dat deze nieuwe „recordhouder" door de jeugd met ontzag werd aangekeken. Maar óók met de zwakkeren werd meegeleefd: een leerling, wicn den eersten keer een sprong of worp mislukte, werd bij zijn tweede poging danig door zijn klassegenooten aangevuurd, en ge lukte die poging, dan was het gejuich alge meen In het kort, er was bij de jeugd op het veld een felle drang naar de sportieve over winning in een strijd, die geen aanleiding gaf tot kwesties, die zich wel eens in wed strijden zouden kunnen voordoen. De meisjes waren 's middags in de zalen: daar was het rustiger. Niet omdat er juist meisjes bezig waren (want die kunnen al minstens zoo enthousiast zijn als jongens), maar omdat de gymnastische onderdeden niet vatbaar zijn voor meetbare vergelijking. Ging het op het sportterrein om hoog of ver of snel. in de gymnastiekzaal was de bedoe ling: keurig cn in de puntjes. Ook daar was er dus aanleiding te over, om het beste been tje voor te zetten. Door aanwending van alle krachten in de zaal cn op het terrein gevoelt de jeugd „offi cieel" iets tc kunnen bereiken, en dat is al een maatschappelijk voordeel. Verder mogen we .spreken van een aange name en gezonde afwisseling van het school leven. cn in dat opzicht zijn dc vaardigheids- proeven met een schoolreisje te vergelijken. Zooals bekend, zijn dc proeven alleen voor lagere scholen bestemd. Zouden de organisa toren hun werkzaamheid wellicht ook tot de middelbare scholen e.d. kunnen uitstrekken? Het groote succes van de proeven voor lagere scholen schijnt een spoorslag in die richting. OPENING DER RADIO-VOLKSUNIVERSI TEIT. Maandag 30 Juni a.s. wordt de Radio- Volksuniversiteit Holland, uitgaande van den Bond van Nederlandsche Volks-unlversltei- ten, geopend met een rede van Dr. J. Th. dc Visser, oud-Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Een speciale commissie, waarin vertegenwoordigers van de verschil lende gezindten zitting hebben, heeft dc zorg voor het radio-programma, dat voorloopig 3 halve uren per week zal beslaan, op zich genomen. Dc A.V.R.O. verleent haar bemid deling voor deze uitzendingen, die echter ge heel onder verantwoording van den Bond van Nederlandsche Volksuniversiteiten staan. Tal van vooraanstaande personen hebben aan de uitzendingen hun medewerking wil len geven. In Juli wordt begonnen met een drietal cursussen van een half uur nl. „mu ziek". „Naar Bulten" en ..De menscli cn zijn plaats in de wereld". Bekende deskundigen verzorgen de voordrachten. Mevrouw A. Noordowier Reddingius heeft liaar medewerking toegezegd bij de opening. PERSONALIA. Wegens zijn benoeming tot concierge aan een HB-S- is eervol ontslag verleend aan den heer T. Braaksma als politie-agent hier ter stede. SYNAGOGEDIENSTEN. NED. ISR. GEMEENTE. Van 6 Juni 1930 af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den in gang, 8 uur. Ochtenddienst 8 uur. Middag- dienst 1.30 uur. Avonddienst 10.13 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Middag- en avonddiensten 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath 12.30. Zondag 7.15. Overige werkdagen te 7.30 uur. De middag- en avonddiensten op de werk dagen, alsmede Talmoed Torah, vinden plaats in het gemeentegebpuw, L- Wijngaard straat 14. De overige diensten worden ver richt ter Synagoge, L. Begijnestraat 11. „DE STEM DES VOLKS" NAAR DUITSCHLAND. Het vorig jaar ls hier ter stede bij de ar-, beiders-zangvereeniging „De Stem des Volks" op bezoek geweest het arbeiderszangkoor uit Solingen. De hartelijke ontvangst welke het vorig jaar aan de Duitsche zangers en zang- sters werd bereid is voor hen aanleiding ge; weest na terugkomst in Duitschland een uitnoodiging aan „De Stem des Volks" te zenden om in 1930 een tegenbezoek aan Solingen te brengen, welke uitnoodiging werd aanvaard. Zaterdagochtend om half acht zullen de leden van de Haarlemsche „Stem des Volks" naar Duitschland vertrekken en hier weder Dinsdag a.s. met den laatsten trein terug- keeren. Er staan aardige uitstapjes op het programma; ook zal in Solingen medewer king verleend worden aan een groot con cert. VIJFTIG-JARIG BESTAAN DER VRIJE UNIVERSITEIT. Maandag 20 October zal de Vrije Universi teit te Amsterdam, uitgaande van de Ver- ceniging voor Hooger Onderwijs op Gerefor meerden Grondslag 50 jaar bestaan. Het feit zal feestelijk gevierd worden, er is een eere-comité gevormd en een feestcomité. Er is een drie daagsch programma samenge steld. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTERLIJKE MACHT. Benoemd is tot president-plaatsvervanger van den Krijgsraad te *s Hertogenbosch jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Sevenaer, advo caat en procureur te 's Hertogenbosch. Benoemd zijn tot ambtenaar van hiet Openbaar Ministerie bij de kantongerechten te 's Gravenhage, Delft, Alphen en Woerden standplaats 's Gravenhage, mr. W. P. C. Knuttel, thans idem bij de kantongerechten te Assen; te Assen, Hoogeveen en Emmen, standplaats Assen, mr. J. C. van der Minne, thans idem bij kantongerechten in het ar rondissement Winschoten, standplaats Win schoten. Benoemd is tot kantonrechter-plaatsvervan ger in het kanton: Harderwijk, J. de Jong Saakes, burgemeester van Harderwijk; Hooge-- veen, mr. A. P. Kortnals Altes, burgemeester van Oosterkesselen; Maastricht, mr. P. H. C. M. H. van Liebergen, advocaat en procureur Maastricht. Op verzoek is eervol ontslagen met dank P. van der Meulen als kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Dokkum en be.- noemd als zoodanig P. Zwart-, notaris te Dok kum. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Op verzoek is eervol ontslagen, met ingang van 1 September a.s. J. F. Munnich als leeraar aan de RH.B.S. te Venlo. HET NEDERL. ROODE KRUIS. Met ingang van 1 Juni zijn herbenoemd voor vijf jaren tot eersten ondervoorzitter van het dagelijksch bestuur der Vereeniging Het Nederlandsche Roode Kruis. jhr. J. H. Röell, gepens. luitenant-generaal artillerie en tot leden van dat bestuur prof. dr. J. J. W. Koolemans Beynen, mr. W. J. Baron van Lynden, dr. M. Rutgers en mr. G. van Slooten Azn., allen wonende te 's Gravenhage. (Reeds in een deel van dc vorige oplage opgenomen.) HET PARSIFAL-LUCHTSCHIP P. N. 29 GEZONKEN. KOPENHAGEN, 5 Juni (V.D.) Uit Kol- mar (Zuid-Zweden) wordt gemeld, dat het klein model Parsifal-luchtschip P.N. 29 dat gisteren op de Oostzee een noodlanding moest maken in den loop van den nacht gezonken is. Zooals gemeld, had de bemanning be staande uit drie personen, het luchtscheepje toen reeds veriaten cn was aan boord gegaan van een schip, dat op weg was naar Kol- mar ZEILEN. DE PROEFTOCHT VAN DE „MARL* CATHARINA". Donderdag had, begunstigd door prachtig zomerweer en een Oosten windje, de proef vaart plaats van de „Maria Catharina", het op de werf N.V. Hubertina gebouwde Ketsch- Jacht van den heer C. W. de Visser te Bloe- mendaal. Het jacht, dat een lengte heeft van 27.50 M-, een breedte van op spant 5.60 M., holte 4.16 M- met een diepgang van 3.20 M.' heeft een zeiloppervlak van 270 M2. en een motor van 50 P.K. Welk een groote aanwinst dit jacht voor de Ned. Jachtvloot ls, laat zich gemakkelijk indenken als men nagaat, dat het een van de grootste zeiljachten van Nederland is. Er werd ongeveer vier uur op de Noordzee gevaren; alle beschikbare zeilen werden be proefd; de motor, de electrische inrichtingen werden nagezien, en hoewel hier en daar nog kleine veranderingen noodig waren, kan men zeggen dat de proef goed geslaagd is. Een mooi succes voor den ontwerper, den heer W. de Voogt en voor den bouwer, den heer Jacobs. Er waren aan boord vele genoodigden, oa. eenige bestuursleden der Haarlemsche Jacht club, onder wier vlag het schip zeilt. Het jacht van den heer F. J. Bernhard zeilde als volg jacht mede. VOETBAL. STORMVOGELS KRIJGT EEN TRAINER. Men deelt ons mede, dat Stormvogels wederom de beschikking heeft gekregen over een trainer, n.l. den oefenmeester van liet Haagsche AD.O. ZEIL- EN KANOSPORT. NAAR DE KAAG. De Haarlemsche Zeilvereeniging organi seert met de Haarl. Kanovereeniging een Pinkstertocht naar de Kaag, het dorado voor de watersporters. In verband met de weinige geoefendheid heeft de H.K-V. dit jaar er van afgezien om aan het groote kano-festijn op de Loos- drechtsche plassen mee te doen. Zaterdagmiddag vertrekt de H.Z.V.-vloot achter de motorboot, waarop de kano's een veilige ligplaats vinden. Gelet op de betere weersomstandigheden belooft deze tocht een flink succes te zullen worden. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGEN- TALLEN. -</' Zooals wij reeds meedeelden nemen zes negentallen aan deze wedstrijden deel. De uitslag van de loting was als volgt: Wedstrijden voor Zaterdag 21 Juni: A. Rijkskweekschool Haarlem—R.H.B.S. Velsen. B- Gem. Lyceum Haarlem—H-B.S. B Haarlem. C. Gooische H.B.S. BussumRK. Lyceum Haarlem. D. Winnaar BWinnaar A. E- Winnaar C is vrij. De wedstrijd C zal vermoedelijk in Bussum worden gespeeld. De finale wordt gespeeld op Zaterdag 28 Juni. A.G H.C.—HAARLEM I. Het eerste negental van Haarlem zal Zater dagmiddag voor de tweede maal in dit sei zoen AG.H.C. ontmoeten. Het negental zal echter sterker zijn, dan verleden week tegen Concordia het geval was en heel wat sterker dan in den eersten wedstrijd tegen A.G.HC. Niettemin zal de strijd wel zwaar zijn, want de Gymnasiasten, hoewel voor het eerst in de eerste klasse uitkomend, zullen wel niet tot de zwaksten behooren. We hebben echter goeden moed dat Haarlem revanche zal nemen voor de in April geleden nederlaag. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. Donderdagavond werd op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de eersce competitie-wedstrijd le klas van den Kenne- mer Turnkring gehouden onder leiding van den heer R. Verwers. Heden avond vindt op hetzelfde terrein de eerste wedstrijd voor de 2e klasse plaats. In verband met dc uitgebreide tabel-be. rekeningen kunnen de uitslagen eerst over enkele dagen zijn vastgesteld, mede In ver band met het groote aantal (28) ploegen. ZWEMMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN PAS IN 1931. De Technische Commissie van den Ned. Zwembond deelt ons mede. dat in verband met het besluit van dc Europeesche Zwemliga om dc Europeesche kampioenschappen eerst in 1931 te Parijs te doen houden, de training der Hollandschc dames-zwemsters voorloopig is stopgezet. In Rome brachten nieuwe opgravingen de ruïnes van den Vesta-tempcl te voorschijn. Dit bcromede bouwwerk op het Forum Roma num zal geheel gereconstrueerd kunnen worden.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10