SPORT EN SPEL OPENLUCHTDAG H. B. S. (B) UIT DE OMSTREKEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. GEMENGD NIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 14 JUNI 1930 ZESDE BLAD sche honkb3lclub (HH C.) haar eersten com petitie wedstrijd. De tegenpartij is AJax II, een negental van pasbeginnende spelers, die nog allo routine missen. Van HJ1.C. kan echter vrijwel hetzelfde gezegd worden, zoodat eon voorspelling van den uitslag wel moeilijk Is. O.I. heeft Ajax door terreinvoordeel de meeste kans op winnen. Zondagmorgen half tien ontvangt Haar lem I bezoek van do Amsterdamse he Gym nasiasten. Zaterdag JJ. bleken die sterker te zijn dan Haarlem; ze hebben ook al eens van Blauw Wit gewonnen. Haarlem komt echter thuis sterker uit dan In den uitwedstrijd en al zal het wel niet gemakkelijk gaan. we gelooven toch stellig dat Haarlem zal win nen. De wedstrijd wordt gespeeld op het Ge meentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. WIELRIJDEN MOESKOPS GESLAGEN. Uit Berlijn; De wielerwedstrijden alhier werden door ongeveer 6000 toeschouwers bij gewoond. In het middelpunt der belangstel ling stond de race om den „Grooten Spin- tersprijs van Duitschiand", waaraan door vijf buitenlandsche renners werd deelgeno men. Voor de finale klassificeerden zich Moes kops en Oszmella. Oszmella had Steffes en den Deen Falck Hansen geslagen, terwijl Moeskops overwinningen had behaald op Tona.no en Fricke. In den eindstrijd reed En gel schitterend en sloeg Moeskops met een halve lengte. Oszmella werd derde. VELSEN EEN AANBESTEDING SQUAESTIE. Hot lid van den Gemeenteraad de heer S. Baarda heeft de volgende vragen aan B. en W. gesteld: 1. Zijn Burgemeester en Wethouders be reid. den raad mede te deelen, om welke redenen zij het verbeteren van den Grooten Hout- of Koningsweg te Vclsen hebben ge gund aan de firma Joh. Dienaar en Zonen te IJmuiden, die met hare inschrijving van 31348.op vier na de laagste was en 2408.hooger dan de laagste inschrljfster? 2. Hebben de vier firma's, die lager in schreven dan genoemde firma hare inschrij ving Ingetrokken of achten Burgemeester en Wethouders deze firma's niet in staat, het werk naar behooren uit te voeren? 3. Zijn Burgemeester en Wethouders niet met ondergeteekende van meening, dat het a tout prix gunnen van dergelijke werkzaam heden aan één en dezelfde firma tot het ge volg zal hebben, dat In het vervolg inschrij vingen van andere firma's achterwege zul len blijven? 4. Zien Burgemeester en Wethouders niet in, dat het hierdoor ontstane „monopolie- Dienaar" niet. in het belang is der gemeente? 5. Is het Burgemeester en Wethouders, evenals ondergeteekende bekend dat. nadat op 26 Mei j-L de uitslag der besteding be kend was gemaakt een der aanwezige in schrijvers de opmerking maakte: ..Dus Dienaar is niet de laagste" en een andere aannemer daarop antwoordde: Maar hij krijgt het toch!" 6. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel, dat uit deze woorden valt af te leiden, dat de goede naam der gemeente en het vertrouwen in het dagelij ksch bestuur hierdoor in het gedrang komen? Het is een bekend feit, dat het bijna al tijd het schitterendste zomerweer is. dat men zich denken kan, als de H.B.S. B haar j aarlij kschen openluchtdag houdt. Toch scheen het in den loop dezer week, dat het nü eindelijk eens mis zou loopen. Wat zul len vele H.B.S.'ers den avond er vóór vol spijt naar de geweldige wolken gekeken hebben, die zich later ontlastten in een bul, waar haast geen einde aan scheen te ko men! Maar ook de elfde maal, dat dit groo- te sportfeest gehouden werd, viel het mee. De lucht ideaal blauw, een stralende zon en volkomen windstilte waren evenveel belof ten voor het welslagen. Reeds lang vóór de leerlingen arriveerden, was de heer Verwers met zijn talrijken staf helpers studenten van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam; druk aan den arbeid om overal de laatste hand te leggen. Gelukkig waren de krijtlij nen niet verregend, zoodat toen even over half negen de stilte bij de Ruïne van Bre- derode verstoord werd door de tientallen fietsbellen, alles gereed was om de sportief- Btrijdlustige jeugd te ontvangen. Onmiddellijk werd begonnen met de af werking van den athletischen vijf kamp en reeds dadelijk bleek, hoe uitstekend de heer Verwers alles georganiseerd had. Elk meisje en elke jongen wist precies waar zij zijn moesten op het groote veld en spoedig was overal de strijd ontbrand. Van den oudsten tot den jongsten, leder spande zich in om het maximum van zijn kunnen te toonen. Wat een vreugde als de discus of de speer enkele centimeters verder ging dan die van den grootsten concurrent! Hoe verder de afwerking van den vijf kamp vorderde, hoe enthousiaster de stem ming werd. Vooral bij hoog springen werd elke goed gelukte hoogtespnong beloond afgewerkt was, haastten allen zich naar den hoord moet zijn. Toen het laatste nummer met gejuich dat zeker ver In het rond ge- weg. waar de traditie getrouw de estafette ovr 21X100 Meter geloopen werd. Bij de fimsh, vlak voor hotel Velserend, was het een drukte van belang. De heer Donk, had gewapend met de megaphoon, de grootste moeite, om den weg vrij te houden. Einde lijk, daar verscheen de laatste looper om den hoek! Met een flinken spurt passeerde nummer één de eindstreep. Het was jammer dat de strijd ditmaal niet zóó spannend was als verleden jaar ,toen bij het laatste wis- selpunt nog niet te zeggen was, wie win naar zou worden. Nu kwam de tweede ploeg met ruim veertig meter achterstand binnen. En toen koffie drinken! 's Middags werd begonnen met de esta fettes over 4X80 meter, waaraan 24 ploegen deel namen. Het begin was nogal slap; de wil om hard te loopen was vaak beter dan het kunnen, maar toen de hoogere klassen aan de beurt waren, viel dikwijls van mooie spannende races te genieten. De grootste belangstelling bestond voor den strijd tus schen de eerste-jaars dames van de Acade mie en de sterkste ploeg van de H. B. S., door laatstgenoemde overtuigend gewonnen, VOETBAE. EINDSTRIJD R, C. H-HAARLEM Hedenavond zal op het R. C. H.-terrein de eindstrijd gespeeld worden tusschen Haar lem en R. C. H. om h"t voetbalkampioen schap van Haarlem, waarvoor als prijs be schikbaar is de eertijds door de firma Heck's Lunchrooms geschonken zilveren beker. Dat er door beide partijen hard gestreden zal worden om het bezit van den titel be hoeft geen twijfel en dat het bovendien een aardige strijd kan worden, al evenmin. We verwachten dan ook dat het op dit onge wone uur en ondanks het feit dat het voet balseizoen feitelijk reeds lang voorbij is, nog extra druk zal worden op het R. C. H.- terrein. R. C. H. zal voor dezen wedstrijd nagenoeg compleet uitkomen met; Kos, Krom, prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, Van de Werve, Verkerk, De Geus. Paape. Haarlem stelt er vermoedelijk hèt volgend elftal tegenover: Van Polanen, Oldenburg, Breeuwer, Bieshaar, Verwaal. Vreeken, Buissink, P. van Daalen, Huijsmans, W. van Daalen, De Vries, CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. Eindelijk heeft Haarlem weer eens een •thuiswedstrijd en een goeden ook, want H. C. C. I komt op bezoek. Het optreden van de Haagsche is in Haarlem altijd een eve nement van beteekenis; hieruit blijkt, dat goed cricket nog wel belangstelling trekt. Daar ook het terrein, dank zij de goede zor gen van de voetbalclub, in uitstekenden staat verkeert, veel beter dan de laatste jaren belooft de wedstrijd zeer interessant- te wor den. Dat H. C. C. wint, staat natuurlijk als een paal boven water; het gemak, waar mede tegen Rood en Wit 250 runs voor 4 wickets gemaakt werden, staat hier borg voor! Het zal ons werkelijk benieuwen, of Haarlem er in zal slagen behoorlijk partij te geven. Maas is niet van de partij, zoodat van De Ruig en Nagtzaam als bowlers heel wat gevergd zal worden. Haarlem verschijnt als volgt: B. Kleefstra. P. de Ruig, N. Nagtzaam, W. v d. Lee, F. Jaski: H. de la Mar, H. Healy: W. Misset; A. Blok, W. Maas en P. v. d. Bergh. Rood en Wit heeft evenmin een gemak- kelijken wedstrijd; zij moet nl. bij VJtA.. op bezoek. Hamburger es. stellen de laatste weken wel te leur, hetgeen o.i. voor een groot dank zij een fout van de Academie bij het laatste wissel punt. Tenslotte eindigde de race tusschen de eerste-jaars heerenploeg en H. B. S. I in een groote Academie-overwinning. Dank zij het voortreffelijke overnemen werd bij elk wisselpunt de voorsprong duidelijker en op het laatste rechte stuk door den all-round athleet Ras (o.a. kampioen van Nederland 110 M. hordenloop) met vele meters ver groot. Daarna was de beurt aan kastle, veldbal en honkbal. Door de groote deelneming was het noodig geweest om voor-wedstrijden te houden, zoodat nu alleen de finales ver speeld werden. De spanning was dikwijls groot. Ieder spande zich zooveel mogelijk in om zijn klas aan de zoozeer begeerde over winning te helpen. Wat een vreugde als er één zoo gelukkig was, door een goeden slag zijn partij aan de noodige punten te hel pen, maar welk een teleurstelling ook als er één in zijn vuur te veel waagde, en voor een „uitje" zorgde! De meeste spelers bleken reeds een goede spel-opvatting te hebben zoodat er vaak uitstekend spel te zien werd gegeven. Zeer goede momenten kwamen bijvoorbeeld voor in den veldbal-wedstrijd, terwijl vooral bij het honkballen de partijen elkaar niets toe gaven. De eene partij wist met 71 voor te komen, maar zag zich tenslotte door dapper volhouden van de tegenpartij toch nog met één punt verschil geslagen. Als laatste nummer werd nog een honkbal wedstrijd gespeeld tusschen de dames van de Academie en de sterkste ploeg van de H.B.S. De H.B.S, gaf goed partij, maar kon toch niet voorkomen, dat de Academie in de eerste inning een grooten voorsprong be haalde. Voor de tweede maal ingaande, wo gen de partijen veel beter tegen elkaar op, zoodat het einde kwam met 168 voor de Academie. Na afloop reikte de heer Donk, directeur van de H.B S-, de prijzen uit aan de geluk kigen. De winnaars en winnaressen werden natuurlijk bejubeld, maar toen de uitslag van de vijfde klassers bekend werd gemaakt, was het enthousiasme groot. Namen zullen we niet noemen; de strijd was zóó spannend, dat geen enkele winner met kop en schou ders boven zijn klasgenooten uitstak; er moest zelfs herhaaldelijk geloot worden. Juist op zoo'n dag, als de leerlingen el kaar zoo fel bekampen, blijkt duidelijk, hoe 'n uitstekenden geest er op deze H.B.S. heerscht; ieder spande zich in om alles goed te doen verloopen, terwijl de verlie zers hun teleurstelling dapper wisten te ver bergen. Natuurlijk was de stemming tijdens den gezamenlijken terugtocht per fiets, zooals die te verwachten is als een groote groep jongelui gezamenlijk zoo'n heerlijken dag buiten heeft doorgebracht. Het was een welkome onderbreking in den spannenden overgangstijd en waarschijnlijk zullen ook zij, die dezer dagen eindexamen doen, nog vaak aan deze onvergetelijke dagen terug denken. Öeel het gevolg is van het feit, dat Rincker wegens een oogontsteking niet gespeeld heeft. Ook morgen zal hij niet van de partij zijn, wat de kansen van Van Eeghen aanmerke lijk vergroot. Als Schmeink zoo bowlt als te gen Haarlem, voorspellen wij voor Rood en Wit een overwinning. H. C. C. H ontvangt P. W.; de Enschedé'ers Spelen pas hun tweeden wedstrijd; zij zul len wel moeite hebben om niet met innings te verliezen. Hetzelfde geldt voor A. C. C., die de gast is van V.V.V.; de club van Oliver maakt er dit jaar al heel weinig van! Tenslotte vermeldt het eerste-klasse pro gramma H. D. V. S.V.O.C. De Rotterdam mers kunnen er van lusten, als Vuylsteke en Offerman een rustige bui hebben. Toch lijkt V.O.C. ons sterk genoeg, vooral wat den aantal betreft, om te winnen. Rood en Wit 2 is door de onverwachte ne derlaag tegen H. T. C. C. van de bovenste plaatsen verdrongen, maar moet in staat zijn van het bezoekende derde H.C.C.-elftal te winnen. R. C. H. heeft een vrijen dag; Haarlem 2 gaat met een paar invallers naar den nieu wen tweede klasser D.V.C.; dit wordt de zooveeLste zege voor Visser c.s. LAWNTENNIS. DE LAATSTE DAGEN VAN DE COMPETITIE De competitie is eigenlijk al beëindigd; de kampioenswedstrijden worden spoedig ge speeld. Doch tegelijkertijd heeft de competitie leider eenige restanten-dagen georganiseerd. Zelfs is Zondag a.s. geheel als restantendag beschouwd. Het kleine programma luidt: Eerste klasse. DordtHaarlem n. Tweede klasse, Advendo—A. L. T. C. Derde klasse. Advantage moet dan ook dé volgende week op eigen baan tegen Sharp haar eersten kampioenswedstrijd spelen. De derde klasse wedstrijden zijn voor de bezetting van de eerste plaats van geen belang meer. Geen der spelende teams kan het kampioenschap alsnog behalen. In de eerste klasse heeft Haarlem ook dit jaar geen vertegenwoordiger in de kampioens competitie. Dit kampioenschap zal van 18—20 Juli te Arnhem (Klarenbeek) plaats hebben. In de tweede klasse heeft Adventage de lastige taak gekregen om de Haariemsche kleuren in de kampioenschapscompetitie te- verdedigen; op 22 Juni het eerst tegen Sharp. In de derde klasse telt Haarlem twee kam-- pioenen, n.l. T C.H. II en Terry. Belde teams komen de volgende week op eigen terrein uit. T. C. H. tegen den nog onbekenden kampioen van afdeeling 3 (ver moedelijk Animo) en Terry tegen Raedy. KENNEMER LYCEUM TOURNAMENT. Men deelt ons mede, dat het aantal in schrijvingen voor het tennistournament op de banen van het Kennemer Lyceum, welk tournament a.s. Maandagmiddag 5 uur begint, weer belangrijk grooter is dan het vorig jaar, n.l. 142 tegen 105 in 1929. Verdeeld over de verschillende afdeelingen bedraagt het aantal inschrijvingen voor het Heerenrenkelspel 46, Dames-enkelspel 22. Heeremdubbelspel 24. Dames=dubbelspel 19 en Gemengd dubbelspel 31. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat deelnemers en belangstellenden van Za terdagmiddag af kennis kunnen nemen van den uitslag der loting en van het voorloopig programma aan de banen van het Kennemer Lyceum. WATERPOLO. HAARLEM 2—H.P.C. 3 (2—1). In dezen wedstrijd is HP.C. al spoedig in de meerderheid; de Haarlem-achterhoede moet handelend optreden. Voorloopig weet die echter alle gevaar af te wenden. Dan ver plaatst zich het spel; Elllnckhuizen gaat er met den bal van door en besluit deze race met een goed schot, waarmede hij zijn club de leiding bezorgt (1—0). Kort hierna is het rusten. Na de rust gaat het spel gelijk op. Als een der H.P C -spelers door een overtreding bin nen de 2 M. het water moet verlaten, scoort Van Goch spoedig daarna het tweede doel punt (20). H.P.C., thans weer volledig, valt nu krach tig aan, en is niet gelukkig als eenige van haar schoten keihard tegen de lat belanden- Tenslotte weet zij toch de eer te redden, als na keurig samenspel, Van Zadel met een goed schot den Haarlem-keeper het nakijken geeft. (2—1). Hierna komt het einde. BILJARTEN. ONS GENOEGEN (Zaandam)—D. E. S. Vrijdagavond werd In Café Hof van Holland een begin gemaakt met de eerste 6 partijen der ingelaschte match tuschen bovengenoem de vereenigingen, geldende voor den „NobeLs- beker". De Zaandammer C. Lammes bleek zijn ouden vorm nog niet teruggevonden te hebben; hij begon tegen Ronde (D.E.S.) slecht. Daar de laatste echter ook beneden zijn gewone moyenne bleef, was de stand na 25 beurten eerst 42 om 49. Direct hierop speelde de Haarlemmer aanmerkelijk beter, kwam eenige malen boven de 10 en beëindigde de match in de 40ste beurt. Lammes bracht het tot 62. Dil (Ons Genoegen) bereikte een beter resultaat en liet de Nijs (D.E.S.) direct ver achter zich. De speler der thuisclub was er in den beginne vooral finaal uit en verloor dan ook kansloos met 100 tegen 71 punten. Bij de ontmoeting tusschen Braakman (Ons Genoegen) en v. Amstel (DJE.S.) ontbrak alle spanning. De speler der gastheeren liet vaster spel zien en boekte spoedig met 90 tegen 47 caramboles een verdiende zege. De match tusschen C. Lammes (Ons Ge noegen) en Brauckman (DE.S.) was meer spannend dan fraai. De bezoeker nam direct de leiding en wist ondanks goede series van 12 en 14 zijns partners, tot over de 100 voor te blijven. Na eenige poedels van beide zijden haalde de D.E.S.-man echter snel op doch strandde op 149. Ook voor Lammes bleek dit totaal ..onoverkomelijk", waarna Brauckman van de geboden kans gebruik maakte en de laatste carambole produceerde. Ook de volgende partij was voor de gast heeren. Roozen (D.E.S.) speelde vrij con stant en nam gemakkelijk een f linken voor sprong, doordat Terlingen niet minder dan 8 poedels maakte. Het resultaat werd; Terlingen 66, Roozen 75. Zoowel Koele (Ons Genoegen) en v. d. Putten (D.E S.) gaven fraai berekend spel te zien. Toch speelde de Haarlemmer aan merkelijk vaster en liep regelmatig uit, zoo dat Koele zich tenslotte met 81 car. te vreden moest stellen. Ons Genoegen. C. Lammes 149, J. Koele 81, P. Dll 100, C Lammes (inv.) 62, P. Braakman 47, Terlingen 66. Totaal 505 caramboles. D. E. S. A. Brauckman 150, A. v. d. Putten 125, A. de Nijs 71, J. D. Ronde 100, v. Amstel 90, Roozen 75. Totaal 611 caramboles. HONKBAL HET PROGRAMMA Het programma vermeldt de volgende wed strijden: VOORTZETTING STADIONWEDSTRIJDEN. Vrijdagavond werden de Donderdag afge broken wielerwedstrijden ln het Stadion voortgezet. Het hoofdnummer van den avond was na tuurlijk de derde rit over 30 KM. van den wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsstayers. De tweede rit over 25 K.M. moest Donderdagavond, toen nog 6 12 KLM. moest worden gereden, door den regen wor den afgebroken. De stand zooals die op dat oogenblik was werd als eindstand genomen. Het einde kwam met den volgenden uit slag: Derde manche 30 K.M. 1 Grassin (Frank rijk) tijd 23 min. 30 sec. 2 Snoek (Holland) op 725 Meter, 3 Schlebaum op 750 Meter, 4. Krewer (Duitschiand) op 990 Meter. 5 van der Wulp (Nederland) op 2300 Meter. 6 Ma- nora (Italië) op 3200 Meter. Totaalklassement der drie ritten met motorgangmaking over 10, 25, 30 K.M. 1 Grassin (Frankrijk), 2 Schlebaum (Ne derland), 3. van der Wulp (Nederland), 4 Krewer (Duitschiand), 5 Snoek, (Nederland), 6 Manora (Italië). EEN NIEUWE BEDREIGING VOOR DE FILM? (Van onzen Londenschen correspondent). De film-industrie, met al haar macht van geld en publiciteit en haar zegevierende al lures, schijnt nochtans zenuwachtig van aard te zijn. Eerst was het de komst van ge luid, met de verplichting zeer dure toestel len te installeeren. die verwarring schiep in het bedrijf en kleine ondernemingen onder den voet trad. Nu voorziet het Engelsche blad voor den filmhandel. Cinema, een nieuwe be dreiging in de ontwikkeling van televisie. Het vertelt dat er al Amerikaansche woningen zijn waar men met goeden uitslag radiotoo- neelen en -beelden ontvangt. Het zal niet lang meer duren, voorspelt het blad, en de toestellen voor radio-projectie ln de wonin gen zullen alom verkrijgbaar zijn. Dat kan „de verst strekkende revolutie in de film-in dustrie ten gevolge hebben". Indien, rede neert het vakblad, het publiek gaat roepen om televisie dan zullen de bioscopen nieuwe hooge uitgaven moeten doen. die de minder welgestelde ondernemers niet zullen kunnen bekostigen. Daar zal dan de concurrentie van het huistoestel bijkomen. Wanneer het radio zendstation met de geluiden de beelden ver schaft zullen de menschen minder geneigd zijn hun gezellige woningen te verlaten om een bioscoop te bezoeken. Tot zoover dit blad, dat een typisch voor beeld verschaft van zelf gewekte vrees. In dien het filmbedrijf zich zoo onzeker voelt- in zijn positie dan heeft het dat aan zichzelf te wijten. Het is de uitdrukkingsmiddelen, waaruit het is geboren, waarmede het een nieuwe ontspanning gaf en waarmede het zijn bestaan rechtvaardigde, ontrouw gewor den. Geen wonder dat elke nieuwigheid voor levendige reproductie, die zich aankondigt, nu voor de filmmenschen het aspect krijgt van een bedreiging, die het bedrijf naar het leven staat. De film, de stille en ook die, wel ke begeleid wordt door geluid, kan zich scheppend doen gelden op een wijze, die geen concurrentie behoeft te vreezen. indien de leiders in dit toch zoo machtig bedrijf slechts trouw willen blijven aan den vorm, die voor het uitdrukkingsmiddel is aangewezen. De toestand is zoo dat die vorm meer en meer ontaardt in de gemakkelijke maar ongetwij feld op onjuist inzicht berustende reproduc tie van het tooneel, van literatuur en zelfs operettes of „musical comedy" en revue. In dien de film-ondernemers eens een aantal films van een kwarteeuw geleden lieten af draaien en met aandacht volgden, zouden zij misschien leeren in welke richting zij moeten gaan om de bedreiging van televisie te ontgaan. EEN NIEUWE BIJSTER KEATON- FILM. Buster Keaton, wiens laatste film Free and Easy juist dezer dagen Is uitgebracht in Ame rika, zal binnenkort beginnen aan een co- medle uit het militaire leven War Babies ge- hecten. Deze film. die natuurlijk allerlei dwaasheden in beeld brengt, speelt zich af vlak na het sluiten van den wapenstilstand. Edward Sedgewick. die de laatste drie films 1 van Keaton regisseerde, zal ook nu weer de leiding hebben terwijl de vrouwelijke hoofd rol is gegeven aan Sally. Eilers HILLEGOM ZONNESTRAAL Het Comité voor de plaatselijke organisatie van den Zor.nestraaldag houdt hier de jaar lij ksch e collecte op Zaterdag 21 Juni. Het co mité beveelt dit werk van de sterken voor de zwakken warm aan en vraagt de medewer king van jonge dames om te collecteeren.Men kan zich voor dit mooie werk opgeven bij den heer W. Gijselaar Jr.. Leidschestraat 102, al hier, den secretaris van het comité. HEEMSTEDE TENTOONSTELLING FN FANCY FAIR VAN HERWONNEN LEVENSKRACHT. Van Zaterdag 14 Juni tot en met Dinsdag 17 Juni zal er in het R.-K. Vereenigingsge- bouw de reizende tentoonstelling over tuber culose en volksgezondheid te bezichtigen zijn. Deze tentoonstelling omvat platen cn tee- keningen, terwijl er ook veel afbeeldingen naar den natuurlijken vorm zijn, zooals door ziekte aangetaste Uchaamsdeelen. De zeer uitvoerige gedrukte gids bevat nut tige raadgevingen tegen de gevreesde ziekte. De leider der tentoonstelling, de heer II. J. Verzu, die nu reeds voor de 38e maal deze tentoonstelling houdt, is ook steeds bereid inlichtingen tc verschaffen. Behalve deze tentoonstelling, die een klein deel van de groote zaal in beslag neemt, wordt in de zaal ook een fancy fair gehouden. Men kan daar schieten, touwtrekken, bal- werpen. vlsschen, speerwerpen, enz. Ook is er een rad van avontuur en oen draaibord. Een 26-tal Jonge dames bedienen de stands. Leden van de Harmonie ..St. Michael" zul len in groepjes voor muzikale afwisseling zorgen. Bovendien is gezorgd voor radio-mu- ziek. Het tooneel wordt ingericht voor thce- schenkerij. Aanvankelijk zou de burgemeester de ten toonstelling openen, doch wegens diens ver hindering zal alt Zaterdagmiddag om 4 uur geschieden door het Tweede-Kamerlid Chr. v. d. Bilt. Zoowel tentoonstelling als fancy-fair is gratis tc bezichtigen. De verloting ten bate van „Herwonnen Le venskracht" zal plaats hebben Dinsdagavond om 9 uur in het R.-K. Verenigingsgebouw. BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering rail den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 19 Juni 1930 te 14 ure ('s nam. 2 uur) ln het Raadhuis te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verleening eervol ontslag aan den on derwijzer aan school C., P. Vermeulen. 3. Belastingheffing voor 1931 en volgende jaren. 4. Vaststelling 4e suppletoire begrooting 1929. 5. Af- en overschrijving begrooting 1929 van het Gasbedrijf. 6. Suppletoire begrooting en af- cn over schrijving begrooting 1929 van het Water bedrijf. 7. Vaststelling balans en rekening 1929 van het Gasbedrijf met voorstel tot bestem ming van het winstsaldo. 8. Vaststelling balans en rekening 1929 van het Waterbedrijf met voorstel tot bestem ming van het winstsaldo. 9. Verleening medewerking ex-art. 72 L.O.- wet 1920 voor verandering van het gebouw der Bloemendaalsche Schoolvereeniglng. 10. Overdracht van grond langs de Zuid laan aan de Mij „Veenduin". 11. Ruiling van grond met de schoolver eeniglng „Acrdenhout-Bentvcld" voor ver plaatsing gashuisje. 12. Overname van grond aan den Joh. Ver- hulstweg van C. J. Cassec. 13. Ontheffing bepalingen der bouwver ordening. 14. Voorstel inzake het kampeeren op het strand. 15. Wijziging der Verordening op het Noordzeestrand. 16. Aanvulling raadsbesluit tot aankoop van langs den Zeeweg gelegen gronden. 17. Aangaan eener geldleening. OriZE. GROENTJES DlN5DAG f», DONDERDAG |1 zaterdagL-.y Good LuckAdvantage II. WestrustS. M. V. TryGame and set. H. O. H.—Westrust IL De eenige Haariemsche eerste klassewed strijd is voor de bezetting op de ranglijst van geen enkel nut- meer. Dordt staat vrijwel vast op de laatste plaats en Haarlem n zal er niet meer in kunnen slagen om met Leimonias II van plaats te verwisselen. Evenwel zullen de Haarlemmers het tweede gedeelte van het seizoen, dat zoo gunstig voor hen was. ook goed willen sluiten. Wij verwachten zeker een Haariemsche overwinning, te meer daar de ploeg wel geheel compleet zal uitkomen. De wedstrijd AdvantageAl.T.C- moet nog uitgespeeld worden, daar deze op 25 Mei ge» staakt werd wegens regen bij een stand' 42 voor Adventage. Ook al zou dus de zevende partij verloren worden dan nog is er geen „man over boord". Zaterdag: Eerste klasse: AJax A—TOGO. QuickBlauw Wit. Tweede klasse: Blauw Wit n—Z. r. c. n Ajax n—H. H. C. A. H. V. J. II—A. G. H. C. H Zondag: Eerste klasse: Haarlem—A. G. H. C. OVERZICHT. Hedenmiddag speelt de nieuwe Haarlem»

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 19