BUITENLAND DE INT. ARBEIDSCONFERENTIE. Over den gedwongen arbeid. Spoor's gestampte Muisjes VAN KUNST EN KUNSTENAARS. SPOOR's MOSTERD Scheepvaartberichten AGENDA Spoor's z w I ?,Yr c h Vk a a s HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 JUNI 1930 TWEEDE BLAD Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Aile merken Stofzuigers Stormachtige debatten. De toestand in Britsch-Indië. De Internationale Arbeidsconferentie. GENèVE, 17 Juni (V.D.) De commissie Öer internationale arbeidsconferentie heeft heden bij de beraadslagingen over het werk tijdencontract in den steenkoolmij nbouw met 24 tegen 20 stemmen en twee stemmen blanco een Duitsch regeeringsvoorstel aan genomen, waarbij in artikel I van het con tract de werktijd in het bruinkoolbedrijf in 1931 in een bijzondere overeenkomst zal wor den geregeld. Elk land dat de steenkoolover eenkomst geratificeerd en van kracht ge maakt heeft, zal volgens het Duitsche voor stel het Washingtonsche verdrag inzake de arbeidsbeperkingen zoolang toepassen op de in het bruinkoolbedrijf werkzame arbeiders tot het de overeenkomst over den bruinkool- mijnbouw heeft geratificeerd. De gedwongen arbeid in de Koloniën. Bij de beraadslagingen van de commissie der internationale arbeidsconferentie ter af schaffing van den gedwongen arbeid in de koloniën kwam het heden wederom tot stormachtige uiteenzettingen. Allereerst nam de commissie een werknemersvoorstel aan, waarbij gedwongen arbeid voor private doel einden principieel wordt verboden. Hierop stelde de werknemerEgroep het schrappen voor der bepaling van de ontwerp-overeen- komst waarbij gedwongen arbeid voor pri vate doeleinden dan veroorloofd is, wanneer openbare werken door particuliere -onder nemers of maatschappijen worden uitge voerd. Hierover ontspon zich in de commissie een heftig debat. Een Fransche regeerings- vertegenwoordiger weigerde beslist afstand te doen van deze uitzonderingsbepaling. De Fransche en Belgische werkgeversvertegen woordigers sloten zich aan bij de opvatting van den Franschen regeeringsvertegenwoor- diger. De Engelsche en Fransche werk nemersvertegenwoordigers eischten onbe perkte afschaffing van den gedwongen arbeid voor particuliere doeleinden. Albert Thomas verklaarde, dat voor de eerste maal op de arbeidsconferentie groepen regeeringen- vijandig tegenover elkaar stonden. Hierdoor is een element van onzekerheid in de onder handelingen gekomen. Spr. verlangde aanne ming van de afschaffing der gedwongen arbeid. Na langdurige debatten besloot de commissie met 28 tegen 18 stemmen toe stemming te geven tot gedwongen arbeid bij de uitvoering van openbare werken voor particulieren. Veroordeelingen in Britsch- Indië. BOMBAY. 17 Juni. (ReuterV Twee secre- tarissen van het comité van het Congres van Bombay en de redacteur van het „Bulletin" van het Congres, zijn veroordeeld tot zes maanden strenge gevangenisstraf wegens het niet in acht nemen van de order, waarbij optochten worden verboden. Twaalf posters van een winkel zijn van morgen gearresteerd. BOMBAY, 17 Juni. (Reuter). De hedenoch tend gearresteerde posters werden elk tot yier maanden gevangenisstraf veroordeeld. POENA, 17 Juni. (Reuter). De gouverneur van Bombay gaat hedenavond naar Sjolapoer tot het persoonlijk instellen van een onder zoek om uit te maken of er aanleiding be staat tot het opheffen van den staat van beleg. Dat de opheffing van den staat van beleg te wachten is, kan blijken uit het voor nemen om naar Sjolapoer 250 gewapende po- litie-agenten over te brengen en den magi straat van het district en den inspecteur van politie te doen terugkeeren, die voor de jong ste onlusten aan het hoofd van het burger lijk bestuur stonden. De agitatie in Indo-China. PARIJS, 17 Juni. (B. T. A.) Volgens een op het ministerie van koloniën ontvangen mededeeling zijn 13 van de 39 Annamieten, die wegens deelneming aan den jongsten op stand door de commissie voor de misdrijven te Yen Bay ter dood waren veroordeeld, te recht gesteld. Er vielen geen incidenten voor. Een dictator voor Chicago? Er zijn geruchten in de buitenlandsche bladen geweest en nog niet bevestigd doch ook niet tegengesproken dat de voormalige vice-president der Ver Staten en huidige ge zant te Londen, generaal Dawes, zal aftre den en dan zal worden benoemd tot hoofd commissaris van politie met dictatoriale be voegdheden te Chicago. Misschien houdt het Reuter-bericht dat wij hieronder afdrukken hiermee verband. De hoofdcommissaris van politie in Chi cago is afgetreden. Er was met klem aange drongen op het ontslag van dien hoofdamb tenaar. Men herinnert zich, dat de journa list Little, die voor de Chicago Tribune een onderzoek instelde naar personen, toestan den en methoden in „de onderwereld van Chicago", door een onbekend gebleven ban- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 69 Cts. per regel diet was vermoord, met een schot in het ach terhoofd. Toen opsporing van den dader uit bleef. eischte het blad het ontslag van den hoofdcommissaris en diens adjunct. De open bare meening in Chicago is zeer verbolgen over deze nieuwe onopgehelderde moordzaak, er zijn commissies uit de burgerij gevormd om het brandende vraagstuk te bespreken en maatregelen te beramen tegen de misdaad en de misdadigers. Inmiddels is gezant Dawes al geïnterviewd over het geval (hij bevindt zich in de V. St.) Uit dit interview blijkt dat Dawes nog geen verzoek om te Chicago po- litie-tsaar te worden, had ontvangen, aldus de N. R. Ct. De Daily Herald, het orgaan van de Brit- sche arbeiderspartij heeft zich met de Chi cago Tribune in contact gesteld en van dit blad uitvoerige bijzonderheden ontvangen over den stand van zaken te Chicago. De schoonmaak van Chicago zal geruimen tijd eischen. Want het politieke leven van de stad is al even stinkend en bedorven, als de misdadigerswerelden de politieke schoon maak kan- niet geschieden door arrestaties op groote schaal. Actie tegen het Duitsche noodprogram. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. C.: Het Pruisische kabinet heeft vergaderd ter bespreking van de financieele ontwerpen der rijksregeering. Besluiten zijn wel is waar niet genomen, maar het kabinet heeft zich. naar het Berl. Tagebl. verneemt, niet met deze ontwerpen kunnen vereenigen. De Pruisische regeering is nl. tegen het noodoffer en van meening dat het tekort op de begrooting door verdere belasting van de genotmiddelen moet worden gedekt. In den Rijksdag hebben na het sluiten van de zitting de fracties vergaderd. In de fractie van het centrum is de aangelegenheid van den van corruptie betichten afgevaardigde Nientimp besproken. Besloten is elke verbinding met Nien timp te verbreken, maar hem nog in staat te stellen zelf ontslag als lid van de fractie te nemen. In een nieuwe zitting die op Donderdag is vastgesteld zullen de finan cieele ontwerpen der rijksregeering worden besproken. De sociaal-democratische fractie vergader de gedurende eenige uren en besloot haar be raadslagingen voort te zetten. Ze zal zich vermoedelijk uitspreken tegen de financieele ontwerpen der rijksregeering en een eigen tegenvoorstel tot het dekken van het tekort indienen. De fractie van de Duitsche volkspartij heeft haar beraadslagingen voortgezet, nadat dr. Scholz, haar voorzitter, intusschen een be spreking met rijkskanselier dr. Brüning had gehad. De fractie sprak zich tegen elke ver dere belasting en in het bijzonder tegen het noodoffer uit, zoolang een overeenkomst tus- schen patroons en arbeiders of een wet geen verlaging der loonen en prijzen zal hebben gewaarborgd. Ministeriëele crisis in Egypte. Te Cairo verluidt dat het kabinet ontslag zal nemen. Men meent te weten dat de eerst-minister Zondag aan den grootkamerheer heeft me degedeeld dat het ministerie niet bij machte was in den loop van de tegenwoordige zitting de noodige wetsontwerpen tot bescherming van het parlementaire stelsel, welke beloofd waren, in te dienen. Het kabinet, acht het daarom beneden zijn waardigheid om aan te blijven, aldus meldt de N. R. Ct. Een telegram van hedenochtend uit Cairo meldt dat de eerste-minister den Koning het verzoek om ontslag van het kabinet heeft aangeboden. Lloyd George over samen werking met de arbeiders. De Daily Herald, het orgaan van de arbei derspartij, bevat het verslag van een gesprek met Lloyd George, waarin deze een bondge nootschap tusschen liberalen en arbeiders partij tot oplossing van het vraagstuk der werkloosheid bepleitte. Lloyd George zeide o.a.: Aangezien ik op de hoogte ben van de opvattingen van de li berale afgevaardigden, ben ik in staat, aan de arbeidersregeering onzen steun aan te bieden om haar een gezonde en betrouwbare meerderheid te verzekeren, welke de noodige noodmaatregelen tot bestrijding der werk loosheid kan treffen. Er is een bijzondere zit ting van het parlement noodig om deze te nemen met een bijzonder reglement van orde. De liberalen zijn bereid aan alle enquetes als gelijkgerechtigden deel te nemen. Op de vraag, welker rol hij zeif dacht te spelen, antwoordde Lloyd George, dat hij een oud man was en geen ambt begeerde. Hij was ambten en hun zorgen moede, maar wensch- te alleen hulp te verleenen. aldus de N.R.Ct. In een hoofdartikel antwoordde de Daily Herald op deze uitlatingen. Dit blad zegt dat, als Lloyd George aan een samensmelting tusschen socialisten liberalen denkt, hem on verwijld gezegd dient te worden dat daar geen sprake van kan zijn. De arbeiderspartij kan niet nalaten Lloyd George's flankveran dering met wantrouwen te beschouwen. Wanneer hij practische voorstellen heeft te deen zou deze stellig door de regeering met groote belangstelling en onpartijdigheid over wogen worden, maar'het is de vraag, of Lloyd George voorstellen van dien aard kan doen, die de regeering reeds niet zelf gedaan en. uitgewerkt heeft. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Majoor Pabst over de Burgerwachten. ROME, 17 Juni (V. D.) Majoor Pabst, die Zondag te Venetië is aangekomen heeft he den aan de Italiaansche persvertegenwoor digers verklaard, dat hij met Schober de beste betrekkingen onderhoudt. De nieuwe houding van den Bondskanselier houdt ech ter verband met de poging om den Socialis ten tegemoet te komen. Het is volgens hem niet onwaarschijnlijk, dat zijn uitwijzing aan parlementaire tactiek is toe te schrijven. De burgerwachten beoogen aan de officleele po litiek deel te nemen, te meer nu de gebeur tenissen volgens hem de noodzakelijkheid hebben bewezen, dat de burgerwachten haar wil laten gelden. Zij zijn nu gedwongen een weg te zoeken cn te vinden om hun eigen politieke wenschen in het parlement te doen vertegenwoordigen inzonderheid wat betreft de hervorming der Oostenrijksche staatsre geling. HET PENSIOENFONDS IN DE GRAFISCHE VAKKEN. HET ROYEMENT VAN DEN HEER CLAUSING GEHANDHAAFD. In de Dinsdagmiddag voortgezette verga dering van den Alg. Ned. Typografenbond is de heer Clausing, die naar men weet in verband met het feit, dat hij weigerde premie te betalen voor het bedrijfspensioen fonds óp grond van art. 10 der Statuten, ge royeerd werd als lid van den Bond in de gelegenheid gesteld bij de algemeene ver gadering tegen de beslissing van het hoofd bestuur in beroep te gaan. De heer Clausing, die naar bekend voorzitter is van het Comité van Actie tegen het Pensioenfonds, verklaarde tegen het royement in beroep te zijn gegaan, omdat het volgens zijn meening niet rechtsgeldig is en ook vanwege het feit, dat dit beroep noodzakelijk was in verband met de door voering van het door het comité van Actie inzake deze kwestie bij de Rechtbank aan hangig gemaakte proces. Spr. zeide van oor deel te zijn, dat Art. 35 der Statuten, waarbij een besluit tot aansluiting tenminste m^t 2/2 van het aantal der bij referendum uit gebrachte stemmen genomen moet zijn, niet alleen, zooals het hoofdargument van het hoofdbestuur luidt, slaat op aansluiting bij het NA.S. of het N.V.V. In genoemd Art. toch wordt gesproken van aansluiting bij lande lijke, nationale of internationale secreta riaten en andere algemeene organisaties. Spr.'s standpunt is nu, dat het Pensioen fonds een landelijk lichaam is, zoodat z.i. Art. 35 wel degelijk betrekking heeft op dit fonds. Ook met de andere argumenten van het hoofdbestuur, o.a. dat hier geen sprake zou zijn van aansluiting, doch van mede-op richting, is spr. het oneens. Na verder het geheele verloop van het con flict de revue te hebben laten passeeren, drong er bij de vergadering tenslotte o paan, dat deze het besluit inzake spr's dering dit niet willen, dan verzocht spr., dat royement 7/>u opheffen: mocht de verga- zij zou besluiten, dat hij, hoewel geroyeerd zijnde, hangende het proces in het georga niseerd bedrijf zal kunnen blijven werken, terwijl hij tenslotte nog verzocht, dat de vergadering besluiten zal om hem hoe het proces ook moge uitvallen na afloop daar van als lid van den A.N.T.B. toe te laten. De Bondsvoorzitter, de heer F. v. d. Wal wees er op, dat met opheffing van het royement van den heer Clausing het Pen sioenfonds tegen den grond zal worden ge slagen. Daar zooiets onmogelijk is moet het royement dus wel gehandhaafd worden. Den heer Clausing staat alleen de weg op en om clementie te vragen en het verzoek te doen om weer als bondslid te mogen toetreden. Hij zal dan premie moeten betalen en den ach terstand der premies moeten inhalen. Tenslotte besloot de vergadering het roye ment van don heer Clausing te handhaven. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Lighart, Schnee- voogtstraat- 13, bankbiljet. Zandstra, Kolk- straat 19 badmuts, v. Dam. Westerhout straat 48, bal. Terburg. Asterstraat 13. doos met chocolade. Huyboom, Leidschevaart 235, theedoeken. Sprokkreef, Begijnestraat la, poedel. Reekers, Oranjeplein 19, horloge. Kennel Fauna, wit hondje, gebracht door: bewoners Gen. Cronjestraat 120. De Jonge, Indischestraat 46, zwart hondje. Kroese, Bali- straat 3, dolkmes. Willars, Gasthulslaanl58, portemonnaie met inhoud. Stoelman, Koudenhorn 50 zw„ pakje kleeren. Lamers, Duvenvoordestraat 50, portemonnaie met inhoud, v. d. Walle. Linschotenstraat 79 idem. Kuut, Schotersingel 159, schakelarmband. Stoeten Holsteijnstraat lOrd., sleutel. Alma, Sschermerstraat 35, Eng. sleutel. Bur. v. Politie, Smedestraat, vioolsnaar. Postkantoor Plein, thermosflesch. Heemskerk, Zijlweg 145. taschje met inhoud. Wesselius, A. L. Dyserinckstraat 27, transportrijwiel, v. Veen, Harmen jansstraat 57. kindervest. Zijlstra, Jansstraat 36, rijwielsleutel. Bur. v. Politie, Smedestraat, rijwielgereedschap. AANBEVELING VOOR RECHTER. Het Haagsch Corr. bureau seint ons de volgende alphabetische aanbevelingslijst voor rechter in de Rechtbank te Haarlem: Mr. Th. F. Raedt. subst. griffier bij de Recht bank te Amsterdam: mr. M. A. van Rijn van Alkemade. rechter-plaatsverv. bij de Recht bank te Haarlem en mr. E. W. Top, rechter bij de Rechtbank te Tiel. EEN GOEDE VANGST. Door een rechercheur Is alhier aangehou den A. de L., 42 jaar, die niet minder dan 16 maal in het Politieblad stond gesigna leerd, als verdacht van oplichting. De man is in bewaring gesteld. BEKROONDE LETTERKUNDIGEN Bij mij in de buurt woont een rijke slager die, zoo tegen Paschen, geregeld jaarlijks een aantal kolossale gouden en zilveren medailles aan nationaal gekleurde linten voor zijn winkelraam hangt. Waarmede hij zeggen wil dat zijn klanten wederom prima bediend zullen worden met fragmenten der met goud bekroonde eerste-prijs-vette koe ter Paasch- tentoonstelling te Hlerofdaar, of gelukkig gemaakt met een ribstuk van het Dlplóme d'Honneur-rund ter zelfde expositie. Ik weet niet of 's mans klanten des middags aan tafel iets van de bekroning proeven, doch in ieder geval is het ee:i geschikt en gepast middel om de belangstelling voor zün bedrijf gaande te houden. Zoo zal het ook met de bekroonde litteratuur gaan, denk ik. Hoewel die eveneens zeer gepaste liefhebberij ook wel vervelende gevolgen hebben kan. Ik moet daarbij altijd aan een veel ouderen kennis van me denken, een veel bereisd, ontwikkeld en mondain man, die gaarne in gezelschap het gesprek behccrscht en die, toen er eens over Anatole France gesproken werd, met nadruk verklaarde dat Le Crime de Sylvestre Bonnard, door de Academie bekroond, diens beste boek was. verreweg. Toen ik later gelegenheid vond bij mijn kennis nog eens het gesprek op Anatole France te brengen, bemerkte ik dat hij nooit een ander boek van hem gelezen had. Om gekeerd. ik kan mij er hartelijk over ver heugen dat de Ncderlandsche Maatschappij voor Letterkunde in de vorige week Antoon Cooler, bekroond heeft met een prijs van duizend gulden, hoewel ik diens bekroonde boek: „Het duistere licht" (nog> niet gele zen heb. Om de een of andere reden werd ons dat niet toegestuurd. Maar we hebben van zijn „Land verwaait" en „Schoenlap pertje"' hartelijk genoten, en daarvan in dit blad naar behooren getuigd. Ik dacht weer aan Coolen toen ik kortelings las van een Vlaamsc.hen bekroneling, die den een of an deren Belgischen staatsprijs verworven had; Gerard Walschap voor diens Adelaide <te Rotterdam, bij Nygh van Ditmar ver schenen Ook deze auteur Walschap is een gewesteling; wat Coolen voor Brabant is, zou Walschap voor de Belgische Kempen kunnen zijn. Beiden kennen hun land en volk. maar Walschap zoekt het hooger-op, veralgemeent zijn figuren tot dragers van psychische verwording en laat minder het land, dan wel zijn mensch-scheppingen de eerste viool spelen. Wij worden ingelicht dat deze Adelaide het eerste deel eener trilogie vormt, aan haar zoon Eric zal een vervolg gewijd worden, en aan diens dochter Carla een laatste deel ter afsluiting. Afsluiting van wat? Walschap be handelt hier vermoedelijk een geval van psycho-pathologischen aard in hereditair verband. Ik zeide u al dat hij hoog reikt en wij willen direct hier aan toevoegen dat hij geenszins boven zijn macht grijpt. Het is een typisch Zuid-Nederlandsch milieu, waar wij worden binnen gevoerd, maar dat ons toch al zoo langzamerhand door de vele lectuur er over. vertrouwd begint te worden. Zoo eene groote plaats in de buurt van Antwerpen, waar men elkaar van hutje tot mudje kent, waar veel geweten en veel verzwegen wordt en waar de onderpastoor, vol .wetend zwij gen. do man Is, die ingrijpt als het te gek gaat worden. Een wei-doende, prettige fi guur. deze hier. in wien de boerenzoon uit de kempen onder den theoloog is levend ge bleven. Maar ge kent Adelaide nog niet? Mogen wij u haar voorstellen: „Juffrouw Adelaide had haar studies ge daan In de voorname kostschool der Eer waarde Zusters van Onze Lieve Vrouw ten Hagedoorn, gelijk trouwens elk meisje dat iets of wat was Van haar veertiende tot haar zestiende jaar was zij scrupuleus geweest. De Eerwaarde Heer Directeur, die veel last met haar had, bewonderde in dien tijd de zuiver heid van haar zieltje". Wij maken dan de verschillende fasen van dit jongemeisjesleven door. Neiging voor het klooster wordt opgevolgd door meer wereld- schc begeerten die door de ouders begunstigd worden. Een eerste verloving eindigt op voor haar pijnlijke wijze, een tweede, zet zij door tot er een huwelijk van komt, door gebruik te maken van een leugen. Heelema&l niet zoo erg als het lijkt, en zoo in telegramstij 1 wel lijken moet. Maar haar wezentje eerst vol devotie, daarna door alledaagsche begeer ten bestookt, komt met zichzelf ln tweespalt: ze gaat tobben. Het tobben zit in de familie haar vader de notaris wordt suf en zot, als hij zijn vermogen verliest. En hoewel Ernest, haar man, helaas geen psycholoog van pro fessie, het zijne doet om haar gelukkig te maken, vervreemden ze van elkaar cn wordt haar het leven ondragelijk. Ze wordt eene ernstige zenuwpatiënte van de soort die on- genceselijk geacht wordt. En het verhaal eindigt met haar „val. per ongeluk" van een balcon, die haar dood ten gevolge heeft. Daar zit natuurlijk veel meer aan vast, dan wij hier, in een dagblad, kunnen be spreken. Levensopvatting en misschien misvatting, die in een bepaald milieu heer- schen, laten zich niet aan de hand van een kunstwerk critiseeren. Wij hebben hier alleen te maken met de vraag hoe de auteur, als kunstenaar, zijn gegeven heeft vastgepakt en verwerkt. Dan zal niemand, vermoedelijk, den schrijver talent ontzeggen. Zijn boek is le vend: men proeft er zijn liefde voor zijn mcnschen in; hun handelen is logisch en in overeenstemming met hun groei en karakter; hij ziet en beschrijft hun doening met die kalme genegenheid die het gevolg is van be grijpen waardoor het zwarte niet te donker, het witte niet te licht gemaakt wordt. Men zou kunnen zeggen alleen: het is echt. jong werk, den grooten greep die alles bindt dien mist ge nog. Maar, aan den anderen kant: wie, jong, zoo schrijven kan, zal telkens be ter schrijven. Wij zien de rest der trilogie met belangstelling tegemoet. J. H. DE BOIS. 16 6-'30. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. JUBILEUM BOEKBINDERIJ W. KNOOP 6c ZONEN In 'aansluiting op het bericht van Maandag j.l. kunnen wij mededeelen, dat er gelegen heid bestaat de fa. te complimenteercn op Dinsdag 24 Juni a.s. van 3—5 u. ten huize van den heer W. Knoop, Leidschevaart 106. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel OP STRAAT GEVALLEN. Dinsdagavond had de 68-jarige weduwe H. van S.. wonende Amsterdamstraat 41. het ongeluk haar rechterpols te breken, doordat zij in genoemde straat kwam te vallen. Een lid van den Ongevallen Dienst verleende de eerste hulp. TR AN3PORTARBEIDERS De afdeeling Haarlem van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft tot de werkgevers in het Brandstoffenbedrijf te Haarlem en Omstreken een brief gericht, waaraan we het volgende ontleenen: De besturen van de drie organisaties welke de werknemers, werkzaam in het brandstof fenbedrijf. organiseeren, namelijk de Cen trale Bond van Transportarbeiders, de Nc- derl. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" en de Nederl. Federatie van Transportarbeiders, hebben hierbij het ge noegen u te doen toekomen een concept- arbeidsvoorwaarden. De drie genoemde organisaties zouden het op prijs stellen indien uw firnm, na kennis neming van den Inhoud van het concept aan een vertegenwoordiger der organisaties een onderhoud wilde toestaan, teneinde het con cept nader toe te kunnen lichten. Ook thans verklaren wij ons gaarne bereid om de rust in het bedrijf voor een bepaal den tijdsduur te verzekeren; onzerzijds zou dit zelfs worden toegejuicht. We hebben het vertrouwen, dat de werkgevers in het be drijfsbelang er eveneens zoo over denken. In dit concept wordt o.a. gevraagd een weekloon van f35. een arbeidstijd van 50 uur per week en een vacantie van zes dagen met behoud van loon, plus f 10 toeslag. Algorab, 17 Juni v. Rotterdam n. Hamburg. Baloeran p. 17 Juni 17 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Eemland, 17 Juni v. Amsterdam naar Hamburg. Insulinde, p. 17 Juni, 3 u. Sagres, Batavia naar Rotterdam. Joh. de Witt, 17 Juni te Sabang, Amster dam naar Batavia. Poelau Tello, 17 Juni v. Suez, Amsterdam naar Batavia. Sibajak, 17 Juni, 16 u. v. Gibraltar, Rot terdam n. Batavia. Zosma, 17 Juni te Suez, Japan, n. R'dam. Zaanland, 17 Juni te Antwerpen, Rosarlo Tx Amsterdam. Amstelkerk 17 te Havre v. W.-Afrika ver trekt 17 n. Amsterdam. Almkerk p. 16 21 u. Gibraltar, Rotterdam n. Australië. Alcyone 15 te Buenos Aires v. R'dam. Alhena 16 v. Victoria, Buenos Aires n. R'dam. Aludra 16 v. Hamburg n. R'dam. Billiton 16 v. Antwerpen n. R'dam. Baarn 15 v. Mollendo n. Arica. Bintang 15 v. Singapore n. Los Angeles. Christiaan Huygens 16 v. Sabang na A'dam. Djambi 16 v. Belawan-Deli n. Penang. Flandrla 16 v. Rio de Janeiro, Amsterdam n. Buenos-Aires, Gelria 16 v. Bahia Blanca. Bucnos-Aircs n. Amsterdam. Gickerk 16 te Genua, Beira n. R'dam. Grijpskerk 17 v. Kaapstad n P.-Elisabeth. Gaasterland 16 v. Lagos n. Kotonou. Helder 16 v. Cristobal n. Buenaventura. Hoogkerk 17 4 u. te Karats.il v. Rotterdam. Jason 17 10—12 u. p.m. te Hamburg verw., Curacao n. Amsterdam Krakatau 17 2 u. te Suez, Australië n. R'dam. Kola Inten p. 17 3 u. kaap Bon, Batavia n. Rotterdam. Kota Baroe 17 8 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Kennemerland 16 te Rlo de Janeiro, Am sterdam n. Buenos-Aires. Karlmoen p. 15 Perim, Batavia n. Djedda. Koningin der Nederlanden 17 v. Amster dam n. Batavia. Leerdam 16 v.m. te Vera Cruz, Rotterdam n New-Orleans. Lochmonar 13 v. San Francisco. Melampus 17 te Amsterdam v. Ncd.-Indlë. Nljkerk 17 te Amsterdam v. Antwerpen. Nickerie 15 v Curacao n. Pto. Cabello. Nias 17 v. Lonr. Marques n. Belra. Rijnland 16 v. Las Palmas, Buenos-Aires n. Amsterdam. Rietfontein 16 v Port Sudan n. Mombasa. Rijperkerk 17 v R'dam n. Kaapstad. Springfontein 17 v. A dam n. Antwerpen. Salland 16 te Montevideo, Amsterdam n. Buenos-Aires. Sembalin 13 te New York v. Batavia. Tlnombo, mb., p. 16 Malta, Rotterdam n. Batavia. Torodja, mb., p. 16 Djeddah, Rotterdam n. Batavia. Tjillwong 14 v. Shanghai n. Japan. Toba, mb., 17 v. Rotterdam n. Batavia. Tomohon p. 17 Minecoi, R'dam n. Batavia. /Tjikandl 15 te Cebu Tjikarang 16 te Shanghai v. Batavia. Zaanland p. 17 9 u. 30 m. Dungcness, Z. Amerika n. Amsterdam. Zee land ia 16 v. Lissabon, Amsterdam n Buenos-Aires. WOENSDAG 18 JUNI Palace: „Het spook van de Opera". Too- neel: Goyo Matsu en assistente. 2.30 en 8,15 uur. Luxor Theater: „Blanke Duivels" en „Van Hel tot Paradijs". Tooneel: Piet Groenendaal 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Huwelijk in Holly wood". Tooneel. 5 Carras. 230. 7 on 9.15 uur. Standaard Theater: „Artikel 232" en ,Dc Spookauto". Tooneel: Michel Swaab, 2.30 en 815 uur. DONDERDAG 19 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling 34 uur- Gem. Concertzaal. H. O. V. Concert. 8 15 u. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Beverwijk. Raadsvergadering 7.45 uur. Bloemendaiajl: Raadsvergadering 2 uur nam, Zandvoort: Raadsvergadering, 7.30 uur nam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5