ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN NJORD ZEILEN. ATHLETIEK. ZWEMMEN. WATERPOLO. GOLF WIELRIJDEN. Motorwiclrij den HENGELEN. POSTDUIVEN. Twee overwinningen voor Het Spaarne. Laga wint de Oude Acht en Jonge Acht B. De Oude Vier voor De Laak. De race nummers-voor-dames een succes. T5e tweede dag van de NJord-wedstrijden Dracht Het Spaarne twee mooie successen. Timmermans, die den vorigen dag zoo beslis send Levie (Nereus) geklopt had, kwam nu in de finale tegen v. d. Meer (Njord) en be vestigde de opinie dat hij terugkeert in zijn vorm van 1928. Hij won met groote moeite, maar de wijze waarop hij het deed ken merkte hem als een vechter van bijzondere capaciteiten. Van der Meer, die na een ge lijken start de leiding nam en beter stuurde, leidde op 1000 M. met een volle lengte, en <ie race scheen, beslist. Toen zette Timmer mans een felle spurt in, liep met eiken slag iets in, passeerde Van der Meer op 1300 M., zette verwoed door ondanks den hevigen te genstand van den Njord-sculler en won, on der groot enthousiasme van zijn clubge- nooten, met twee meter. De tijd was 5 min. 56 1/5 sec. Het was een van de mooiste ra ces van den dag, en zeker de spannendste. Mej. A. E. Herweyer won het stijlroeien skiff Juniores in de finale tegen De Vliet en Die Leythe, en niemand twijfelde aan de juistheid van de beslissing der jury, hoewel zij een tegenstandster van zeer goede quali-. teiten had in de „skiffeuse" van Die Leythe. Haar stijl en beheersching van de skiff wa ren vrijwel perfect. Laga heeft op deze wedstrijden veel meer succes gehad dan op die van De Koninklijke. Op de kortere baan (1500 M.) bleek de Delft- sche acht sneller dan de zware ploeg van De Maas, die haar in Amsterdam sloeg. Laga kon op deze baan gemakkelijk een hooger tempo dan De Maas doorvoeren, profiteerde daarvan ten volle en won zeer verdiend met een lengte. Het is de vraag wat de Triton wedstrijden nu zullen opleveren, want tus- schen de achten van Njord, Triton, Laga en De Maas lijkt op een baan van 1800 M. vrij wel geen verschil te bestaan. Dan zullen de kampioenschappen (op 2000 M.) weer nieuwe onzekerheid brengen. De Jonge Acht B. won Laga eveneens, in de finale tegen Njord en met twee lengten voor sprong. In de finale Oude Vier toonde De Laak zich ver de meerdere van Njord, winnend met 3 1/2 lengte in 5 min. 24 sec. De hoofd- qualiteiten van De Laak zijn de buitenge wone eenheid van de ploeg, gevolg van het feit dat zij al drie jaar in deze samenstel ling roeit, en de volmaakte zuiverheid van het waterwerk. Haar techniek kenmerkt zich overigens door zekere eigendommelijkheden, waarover; voorstanders van klassieker methodes het hoofd schudden, maar die de rythmische zuiverheid van het geheel en de snelheid niet- benadeelen. Waaruit men voor de zoo- veelstc maal leeren kan, dat op dergelijke détails ettelijke varianten mogelijk zijn en zelfs gewenscht. omdat elke ploeg haar eigenaardigheden heeft, en elke coach de zijne. Als de coach zoo verstandig is om geen dogmaticus te zijn, en met inachtneming van de hoofdprincipes de detailwijzigingen toe> past, die zijn ploeg het 'best „liggen", is hij op den weg naar succes. De LaaK-coach Boers heeft het op deze wijze met een heel lichte vier, bereikt. De Freytag (Laga), oud Spaarne-roeier, die de Jonge Skiff B al gewonnen had, won ook de Jonge Skiff A, in de finale tegen Nauta (Die Leythe). Laga behaalde dus :n totaal vier overwinningen. Verder was hot succes nogal verdeeld. Nereus won de Jonge Vier A. De Maas de Oude Twee, Willem Hl de Jonge Twee B. Dit laatste nummer gaf een zeer feilen eind strijd met Nereus, waarin de ploegen beurte lings leidden. De racenummers voor dames, over 800 M., waren zeker een succes, evenals op Hollandia. In de beide finales, voor vieren en achten, bleek duidelijk dat onder deze restricties (die trouwens ook in Engeland toepassing blijken te vinden), en op een zoo korte baan, de meisjes zonder nadeel kunnen racen, ge* geven goede voorbereiding onder deskundige leiding. Er was geen sprake van overver moeidheid, bij wie ook. Het enthousiasme, waarmee de ploegen werden aangemoedigd, was groot. Uitstekend was de vier van Dordt, die zeer zuiver en verrassend rustig en soepel roeide, in een hoog tempo, en op overtuigende wijze van Willem Hl won. Het starten van beide ploegen was snel en goed beheerscht. Op dergelijke wijze startten de aohten van De Vliet en Nereus. Aanvankelijk leidden de Amsterdamsche meisjes-studenten, maar na 300 M. verhoogde De Vliet het tempo, bleef daarbij een goed geheel, en in de Nereus- ploeg begon het nu wat te rammelen, hoewel de haal stevig en lang bleef. De Vliet liep uit en won onder algemeene toejuichingen, zeer verdiend. In het stijlroeieh werd verder de Vier Se niores door De Laak en de Vier Juniores door Ar go gewonnen. Het was jammer dat de wedst-rijdgevende vereeniging Njord, zelf op deze wedstrijden slechts één overwinning behaalde, hoewel zij verscheidene finales bereikte. Het uitstekend slagen van haar wedstrijden, in een ideale omgeving zal voor Njord de grootste vol doening zijn. De algemeene commissaris in het wedstrijdcomité, de heer H. L. M. van Schaik, had alle eer van zijn werk. DE KIELER ZEILWEEK. (Van een specialen berichtgever) Kiel, Vrijdag 20 Juni. Het weer is heelemaal in de war geraakt: het was vanochtend dreigend en in den mid dag regende het. Overdag hadden wij meest al windstilte, wat voor een regelmatig ver loop van een zeilwedstrijd nu niet bepaald prettig te noemen is. De tweede wedstrijd cm den Busley prijs voor twaalfvoetsjollen bracht alweer een 27- tal jollen aan de start, maar de haast volko men stilte maakte, dat geluk een heele boel mee begon te praten. Het werd haast verve lend, zoo zeurig als de jollen langs de baan gingen, maar ten slotte gingen ze toch nog vooruit en dat was het voornaamste. Bij het ronden van de gasboei bij het ingaan van de eerste krudsstreek raakte Jan Maas die boei en verliet het veld. De anderen sukkelden door: zoo nu en dan viel er een enkele af, die uit verveling opgaf, maar ten slotte bleven er dan nog negentien in cr.n strijd. Welnu, die strijd werd op het laatst nog uiterst interessant. Want de G 103, die voor was werd in 't laatste kruisrak door vele ande ren ingehaald, o-a. door Bohre, die zich met een heel goed uitgerekenden slag aan het hoofd plaatste. Toen die de laatste boei rondde werd het eerst recht spannend. Niet omdat hij nog een tegenstander had die het hem benauwd maakte, maar eenvoudig om dat het de vraag was. of hij er in zou slagen om binnen den vastgestelden tijd dat is drie en een half uur binnen te komen. En ziet, de jolleman slaagde daarin nog net. Want hij bleef er 27 seconden onder. Had hij een halve minuut langer over de baan gevaren, dan ware deze wedstrijd niet geldig geweest voor de beide partijen. Obst werd nu tweede, maar aangezien Jan Maas een protest tegen hem heeft inge diend wegens wrikken, is de moge lij klheid niet uitgesloten, dat hij er uit ligt en dan wordt Hans Paschen eerste der Duitschers, zoodat er dan om den Hollandschen Molen- prijs ook nog verder moet worden gestreden. In de zesmeterklasse heeft de Braassemer- meer gewonnen voor de Pan en de Kitty terwijl de Lou heeft opgegeven. De Dana is vertrokken. De eigenaar van de Dana, de Deensche heer Graae gevoelde zich beleedigd door het wedstrijdcomité, aan wie hij met dure eeden tijdens de behandeling van het protest van de Kitty tegen de Dana II bezworen had, dat er van raken van beide schepen geen sprake was geweest. Geheel te gen de verklaring van de bemanning van de Kitty in. Het comité heeft terecht de verkla ringen van den heer Schouten en zijn be manning als waar aangenomen en de Dana uitgesloten. Toen werd de „sportman" Graae kwaad en hij ging weg. Met zijn schip. Een strop voor Carp en d'iens bemanning in wier hoofd een dergelijk uit kwaadheid wegloo- pen na het verliezen van een protest na tuurlijk niet zou zijn opgekomen. De uitslagen van de wedstrijden van he den, voorzoover daarin Hollanders hebben meegedaan, luiden als volgt: Zesmeterklasse: 1. Braassemermeer st. Hans Nathan 4.01.28; 2 Pan st. E. Laeisz 4.12.29; 3 Kitty st. Schouten 4.12.52; Lou op gegeven. Twaalfvoet-sjollen om den Busleyprijs en om den Hollandsche Molenprijs: 1, Hunter van G, Bohre 2.29.33; 2 Hella van Obst 2.3006 3. Peter van Paschen 2.30.22; 4. Kauz van de Reichsmarine 2.30.36; 5 Moritz van N. R. V. 230.54; 6. Beatrijs III van Tony Hin 2.31.08; 7 Pekari van Laeisz 2.32.07; 8. Pusch van Hamb. S. C, 2.32,28; 9. Puck van de Reichs marine 2.32.43 Zaterdag. Vandaag hebben wij dan den derden wed strijd. in de twaalfvoetsjollenklasse om den Busleyprijs meegemaakt. En het resultaat js werkelijk verrassend geweest: de drie Hollandsche deelnemende booten zijn achter elkander als nummer een twee en drie aan gekomen. Dit nieuwe succes bevestigt wel alle andere van deze week en toont op duidelijke wijze het overwicht der onzen in deze thans ook in Duitschland sterk ingevoerde internatio nale klasse. Er stond maar een flauwe bries uit het Westen, toen vanochtend het startschot, viel voor de jollenklasse. De eenige Hollander, die een beetje behoorlijke plaats innam was Jan Maas, maar ook hij zat nog tusschen alle andere in. De start van Tony Hin was al heel weinig voortreffelijk, die had volko men verkeerd gerekend. En zoo was er dus onder ons toeschouwers maar weinig hoop op een behoorlijk resultaat. Maar ziet, reeds in het stuk aan den wind naar boei I Kiel 9 weten alle drie zich een heel wat beter plaatsje te bemachtigen. Het opwerken van Tony Hin met de Beatrijs III vooral moet ïn dezen worden gememoreerd. Het eerste stuk in den wind wordt dus met meer moed tegemoet gezien. Inderdaad ge lukt het en Bohre en Hin om in dat stuk bijna den geheelen achterstand te doen ver dwijnen en door uitstekend laveeren achter Jan Maas te komen. Deze heeft in dien tus- schentijd de G. 107 van zich afgeschud en zit aan het hoofd van de kolonne. Zoo gaat het laatste stuk van den wedstrijd in met aan het hoofd de drie Hollandsche vaar tuigjes: drie tegen vier en twintig. Het is niet moeilijk meer voor onze dap pere drie om zich de andere jollen van het lijf te houden. Nu Jan Maas dezen wedstrijd gewonnen heeft zijn er drie eerstgeplaatstenhij moet dus thans met Bohre en Obst ln een afzon derlijken beslissingswedstrijd uitmaken, wie er ten slotte met den prijs van tusschen zal gaan. Die beslissingswedstrijd zal morgen worden gehouden. Afgescheiden daarvan zijn er twee pun- tenprijzen waarvoor juist ook deze zeilers in aanmerking komen. Obst is met 51 punten zeker van den eersten puntenprijs, terwijl Maas en Bohre met elk 42 punten voor den tweeden puntenprijs staan. Verder hebben Moritz en Paschen elk 25 punten behaald, terwijl Tony Hin er 21 heeft. De overigen blijven allen ver onder deze totalen. In de zesmeterklasse heeft vandaag Lou gewonnen. Ook daarbuiten stond maar wei nig wind, doch die was wakkerend, zoodat de jachten behoorlijk snel vooruitkwamen. In de eerste ronde bleven zij alle de Dana is er zooals men weet niet meer bij den zelfden koers loopen en was Braassemer meer vooraan met de Kitty vlak bij; de Lou was verder weg en de Pan kwam heele< maal achteraan. Bij het tweede stuk in den wind liepen de Braassemermeer en de Kitty tezamen zee in, terwijl de Lou en de Pan, eveneens te zamen trachtten door een slag over den an deren boeg het verschil te verkleinen. De laatsten hadden het beste deel gekozen; zij kregen niet alleen ruime vlagen maar zij profiteerden ook van het betere water en toen de schepen ten slotte weer aan de boe» kwamen, lag de Lou voor. Noch de Braas semermeer noch de Kitty konden hem meer halen. En Oscar Nathan won den wedstrij op fortuinlijke maar daarom niet minder te waardeeren wijze. Dit is Kitty's laatste wedstrijd in de Kfe- ler Woche geweest, want vanavond wordt het schip op de boot gezet om naar Gothen burg vervoerd te worden, waar het met de zelfde bemanning. Schouten als stuur man en van Asperen benevens de beidq Hins als bemanning aan de wedstrijden om de Gold Cup zal gaan deelnemen. De uitslagen van de wedstrijden waaraan Holandsche schepen deelnemen luiden: Zesmeterklasse I. Lou, st- Oscar Nathan 210.38: 2. Braassemermeer st. Hans Nathan 2.11.07; 3. Kitty st. Schouten 2.13.09; 4. Pan St. E. Laeisz 2.13.39. Twaalfvoetsjollenklasse om den Busley prijs; 1. Windekind van Jan Maas 1.29.33; 2. Hunter van G. Bohre 1.30.30. 3. Beatrijs III van Tony Hin 1.31.32; 4. Hella van Obst 1.32.05; 5. Moritz van N. R. Z. 1.32.43; 6. Plum van Hamb. S. C. 1.33.01; 7. Peter van Hans Paschen 1.33 44; 8 Fisch van Marine Re gatta Verein 1.34.21;9. Pusch van Hamb. S. C. 1.34.30. Haarlemsche Jachtclub. De uitslag van den Zaterdag J.l. gezcilden vijfden wedstrijd in de 12-voetsjoUenklassc luidde; 1. Mej. D. Alberts 1,33,10. 2 M. Brand 1,33,30. 3. Mej. v. Houten 1,35.5. 4 Micheels 1,36,45. 5 Mej. T. de Visser 1,37,35. 6 Veelink 1,39.5. 7 Westerman 1,49.30, 8 Mej. Zondervan 1,49,22. 9 Corver 2 u.. 01. Feitkamp, Laming en Volksmann waren niet gestart. De uitslag der 16 M2 klasse was; 1 Treub IV. M. v. Brcemen 1,21,30. 2 Treub VI C. W de Visser 1,22,20. 3 Treub I C. Bernard 1,22,30. Stamford Bridge. „Haarlem" gaat naar Londen Bijna is de deelneming der Haarlemsche athleten een voldongen feit. Dank zij den grooten financieelen steun vooral ook van aanhangers buiten Haarlem is het Rohling- fonds bijna toereikend voor den tour naar de Engelsche kampioenschappen. Ook voor „Haarlem" geldt thans: wie spoe dig helpt, helpt dubbel! Dus zal men gaarne bijdragen ontvangen (Rijksstraatweg 2. Haarlem). Iedere gift, hoe klein ook. is wel kom! De sportieve resultaten wettigen dit verzoek geheel. De tijd van 42 3/5 sec. over de 4 x 100 M., waaimee de Haarlem-ploeg het Ned. record verbeterde, is werkelijk uitste kend. Wij hadden nooit durven voorspellen dat er ooit een viertel aan de in 1926 door Bootv. WelsenesLampv. d. Berge gele verde prestatie zou kunnen tippen. Op zoo mogelijk nog hooger peil staat de sprint van Berger, die zich met 21.1 sec. (een internationale tijd) het 200 Meter record toe eigende, De geringe achterstand van Benz en Van den Berge bewees echter dat „Haar lem" over geduchte sprinters beschikt. Zeer regelmatig oefent de estafette-ploeg onder de deskundige leiding van Van der Mey die met groot vertrouwen de prestatie in Engeland tegemoet ziet. Mogen eenige fraaie successen de kroon op zijn onvermoeiden ar beid zetten. Van van Welsenes verwachten we veel bij het vèrspringen. Zijn prestatie van 7.08 M. kan hij, mits het 50.000 man sterke publiek hem niet beïnvloedtzeker in Lon den nog opvoeren. Met groot doorzettingsver mogen traint Van der Zee voor Londen. Hoewel hij aan weinig weistrijden heeft kunnen deelnemen, daar polshoog niet op het programma stond, zal de Haarlemmer a.s. Zondag bij Pro Pat-ria (Rotterdam) bewijzen, dat zijn prestatie de uitzending volkomen rechtvaardigt. Voor Van Musscher op hink- stap-sprong geldt hetzelfde. Wij hopen binnen enkele dagen de namen van alle buitenlandsche deelnemers in ons bezit te hebben en de voornaamste gegevens te kunnen publiceeren. De Haarlemsche Singelloop van A. C. E. G. HAACK (LEONIDAS) EERSTE. Men kan zeggen dat A. C. E, het met zijn Singelloop heeft getroffen met het weer, doch of de deelnemende athleten er ook zoo over zullen denken, betwijfelen wij zeer sterk. Het zonnetje brandde fel en de lucht was tengevolge van een groote hoeveelheid vochtdeeltjes loom en zwaar. Aldus was de atmosfeer niet bepaald geschikt voor een race om de oude Spaarnestad binnen dep kortst mogelijken tijd. Het verwondert ons, dat van de 26 deelnemers er 21 de finish haalden, waarbij bleek dat er niet minder dan 13 voor een diploma in aanmerking kwamen. Aan den wedstrijd ging een medische keuring vooraf, welke werd verricht door de doctoren Merens en Mauritz. Geen der loo- pers werd ngeschikt bevonden. Precies half drie klonk het startschot en spoedden de deelnemers zich van „Dreef- zicht" af stadwaarts. De cracks gaven onmiddellijk het tempo aan. Vessies, Haack en Stijnman, oude riva len, weten zich spoedig los te maken. Het tempo is dan zeer snel. Ook Smit (Leoni- das) bevindt zich bij de leiders, doch op den Koudenhorn laat hij even los en is dan di rect ongeveer 50 M. achter. Het veld ligt geheel uit elkaar, doch het leidende trio blijft dicht bijeen. Stijnman schijnt niet zoo goed mee te kunnen komen, doch weet zich, niet zonder inspanning, voorloopig te handhaven. De loopers hebben nogal hinder van de groote hoeveelheid fietsrijders, die de race zeer hinderlijk volgen, Op den Kïnderhuissln gel laten Stijnman's krachten hem in den steek, zoodat de leidende groep dan tot twee menschen is geslonken. In de Julianastraat,, ongeveer 500 M. van de finish, trekken Vessies en Haack nog schouder aan schouder op de finish af. Dan krijgt ook Vessies het met de warmte te kwaad en moet opgeven. Haack heeft dan geen concurrentie meer en wint met een voorsprong van ruim twee minuten op num mer twee. heel gemakkelijk. De uitslag is; 1. G. Haack, Leonidas, Haarlem, 23 min. 54 sec.; 2. A. Slinger. Meerburg, Zoeterwoude 25 min. 56 sec.; 3- J. Flipscn, A. C. E., Haarlem: 4. H. Smit, Leonidas, Haarlem; 5. J. v. d. Peel, Meer burg, Zoeterwoude; 6. M. Knape, Leonidas, Haarlem, Leonidas won den vereenigings- prijs. De goede organisatie van dezen wedloop werd algemeen geprezen. Namens de D. H. A. K. heeft na afloop de heer W. L. de Zwa ger hierop speciaal de aandacht gevestigd. De prijzen werden uitgereikt door den heer van Rijn, bestuurslid van A. C. E. De nationale Zwemwedstrijden van H. V. a B. ALLE HAARLEMSCHHE VEREENIGINGEN KOMEN UIT. De wedstrijden van H. V. G. B. (welke vereeniging 30 jaren bestaat) op Zondag 29 Juni a.s. in de nieuwe inrichting aan de Houtvaart. beloven zeer belangrijk tc worden. Voor de estafettes heeren n.l. 5X50 M. vrije slag en 3X50 M. wisselslag, schreven alle Haarlemsche vereeniglngen met hun sterk ste ploegen in. zoo ook nagenoeg alle dames- verecnigingen voor 4X50 M. schoolslag en 3X50 M. wisselslag. Bovendien zegden vercenigingen uit ande re plaatsen toe om zoo sterk mogelijk uit tc komen, o.a. de H. D. Z. en de A. Z. beide uit Amsterdam. H. Z £r P. C. (Den HaagV, A. D. Z.. Inter Nos (Amsterdam) en Z. C. G. (Groningen). De deelneming van de Groningsche ver eeniging Z. C'. G. zal aan deze wedstrijden een bijzonder tintje geven. De snelle Dij- kema. dc man, die eenige maanden geleden iedereen verraste door alle zwemmers uit het Westen achter zich te laten, maakt deel uit van de Groningsche ploeg. Wij zien dan ook met spanning den strijd op de 100 M. tege moet en zullen ons maar liever niet aan een voorspelling wagen. Op 100 M. schoolslag hebben o.a. de na tionale kampioen L. Korpershoek (R. Z. C., Rotterdam* en C. H. Vrugt (D.K. V. P.) in geschreven. Met Kooy iH. V. G. B.> zal dit weer een opwindende race worden. Zal Kooy wederom kans zien. den kampioen van Nederland achter zich te laten zooals op de wedstrijden van het IJ in het Sportfondsen- bad te Amsterdam? Hoe zal Vrugt zich plaatsen, wanneer hij op het goede moment zijn formidabelen eindspurt inzet? Ook hier is de volgorde van aankomst onmogelijk vast te stellen. Het verschil zal in ieder ge val miniem zijn. De adspirantenwedstrijden, die zooals al tijd het openingsnummer der H, V. G. B- zwemfeesten zijn, tellen ook nu wederom een groot aantal inschrijvingen. De jeugd van H. V. G. B.. die onder goede leiding de zen winter heeft geoefend, zullen hun beste beentje voorzetten om de prijzen te be machtigen. H.V.G.B.-veteranenP. S. V. (42) Op het oefenuur van don Haarlemschen Zwembond had bovengenoemde polowedstrijd plaats. Bij H.V.G.B. zien wij eenige steunpilaren in het water, die in vroegere tijden in het eerste zevental uitkwamen, o.a. E. W. Jak en L. Brossois, die blijk gaven qua techniek en tactiek nog uitstekende polospelers te zijn. Reeds spoedig scoort H.V.GB. door toedoen van Honing en Jak doch voor de rust doel punt PB.V. tegen (21). Na de hervatting is het weer door toedoen van Jak, dat het 31 wordt, waarna de politie zich een strafworp ziet toegewezen, die door Van Huis in een doelpunt wordt omgezet (32). In de laatste seconden weet Jak voor de laatste maal te scoren met een hard schot. Einde 42. H.V.G.B-adsp.HPC-adsp (1—4) Beide zeventallen verschijnen op hun sterkst; H, P. C. ziet kans revanche te nemen voor haar nederlaag in eigen home geleden. Het schieten is bij H.P.C. betér; ze weet twee foutjes in de H.V.G.B.-achterhoede op de juiste manier te benutten. H. P. C. wint dan ook verdiend met 41. Neptunus 2H. V. G. B. 2 (41) In Zaandam had Zaterdagavond de wed strijd plaats tusschen de reserves van Nep tunus en H.V.GB. Onder de leiding van den heer Spruitenburg stelt H.V.GB. zich als volgt op: N. Boon, C. de Wijs, L. Brunt, W. Schornagel, W. Hilarius, W. Holdrinet, J. Bongertman. Na het uitzwemmen bemachtigt Neptunus den bal en daar de voorhoede van Neptunus met vier zwemmers opzwemt, laten de H. V. G. B.'ers zich een oogenblik verschalken, wat niet wegneemt dat dit oogenblik voor Nep tunus juist voldoende is om te scoren. Direct hierop scoort Neptunus wederom, dooh dit doelpunt wordt geannuleerd wegens opstellen binnen 2 M. Met zes tegen zeven spelend is H.V.GB. nu sterk in den aanval. Holdrinet heeft dan ook succes met een hard backhandsohot (11). Neptunus komt hierna echter onstuimig opzetten en weet spoedig te doelpunten (2—1). Na de rust pakt H.V.G.B. de zaken krach tig aan, doch de Neptunus-keeper is in grootschen vorm; harde schoten van Holdri net en Bongertman verwerkt hij naar be. hooren, Uit een vrijen worp verhoogt Nep» tunus de score en als bij verzwemmen H, V G. B. een vrijen worp toegewezen krijgt, wordt deze zóó onoordeelkundig genomen dat Nep tunus doelpunt (41). Hierna is het spoedig tijd; Neptunus heeft verdiend gewonnen. KennemerRosendael (71) Zondag zou te Zandvoort de handicap-com petitiewedstrijd Kennemer-Noordwijk ge speeld worden. Door verhindering van Noord- wijk is deze match uitgesteld. In plaats daar van speelde de Kennemer Golfclub een friendly-game tegen de Rosendaalsche Golf club. De resultaten waren: Singles: P. Dyserinck wint van mej. W. de Groot met 32; K. A. Horst wint van mevr. Croockcwit met 5—3: mr. H. ter Haar Rome- ny wint van G. L. Croockewit met 53; J. W, Nienhuis wint van Wurfbain 6—5; C. D. Engelman speelt all square met E. A. Velt- man; J. Munster van Heuven wint van Van der Wal met 1 up. Foursomes. P. Dyserink en J. van Munster van Heuven verliezen van mej. W. de Groot en G. L. Crookewit met 1 up. K. A. Horst en mr. H. ter Haar Romany winnen van mevr. Croockewit en Wurfbain met 21; J. W Nienhuys en E. A. Veltman winnefi van C. D. Engelberts en Van der Wal met 2 up. De totealuitslag is dus 71. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield „De Kampioen", begunstigd door fraai weer, een handicap tijdrit, om den Van Vollenhoven-beker. Door een sa menloop van omstandigheden was de op komst niet groot. De hoofdzaak zal wel zijn het puntenverschil der competitie. De A- en B-klasse reden naar Wassenaar, de Juniores naar Noordwijk. Gestart werd om de twee minuten. De uitslag der A- en B-klasse Is als volgt: lc prijs v. Egmond, tijd 1 uur 24 min 36 sec., 2de pr. Baak 1,24,32; 3de pr. Zeule- voet 1.29.12. Dc uitslag der Juniores is: 1ste pr. Moer kerk 32.36, 2de Gruijter 33.04, 3de Besselink 35.50, 4de Heek 3646, 5de Verkes 37.15. 6de Dijkers 37.25. 7de v. d. Hoeve 38.17, 8ste v. Zwienen 39.23. De controle in Wassenaar werd door den heer Koper en de controle t,e Noordwijk door den heer De Groot verricht. Duitschland slaat Nederland. Uit Keulen: Vrijdagavond was het Stadion te- Keulen druk bezocht voor den wedstrijd Duitschland - Nederland. Ongeveer tienduizend toeschou wers waren aanwezig. In dén eersten sprinfcwedstrijd kwam aïïeen de Nederlander Moeskops ln den eindstrijd in welken hij den Duitscher Engel ternauwer nood sloeg. Steffes bezette de derde p.aats voor Oszmella. zoodat Duitschland met 42—20 punten leidde. De achtervolgingswedstrijd over 4000 M. werd gewonnen door RauschHürtgen ln 4 min. 52.4 sec. voor Tietz—Kroll. Pijnenburg— Braspcnninx cn BakkerRanschaert. De voorsprong van Duitschland werd daardoor vergroot tot 6226. In den wedstrijd tijdrijden bezetten Moes kops en Engel beiden de eerste plaats met 12.1 sec. voor Oszmella en Steffens, die eik 12.1 sec. bereikten. Duitschland 78—Nederland 36 punten. In don wedstrijd met- voorgift bezette Pijnenburg (20 M. voorgift) de eerste plaats voor Engel, Hürtgen en Schmidts. De stand was daarop 92—48. Ook de koppelwedstrijd bracht srcen verandering ten gunste van ons land. ofschoon dc gebroeders Van Kempen no. l werden. Daar overigens de beste plaat sen door do Duitschers bezet werden, werd de einduitslag 15295 punten. Wedstrijd in langzaam rijden. De afdeellng Haarlem cn Omstreken van den bond van Arlelclubs in Nederland hield Zondagmorgen ln Groenendaal te Heemstede een wedstrijd in langzaam rijden. Tc half 10 kwamen de deelnemers bijeen in Hotel Rozendaal te Overvcen, waarna te tien uur gestart werd naar Heemstede. Op de Molenlaan tusschen den Herten kamp en het Vervcrschingshuls werd de baan uitgezet. 50 M. lang en 1 M breed, waartus- sciicn de rijders moesten rijden en waarbij strafpunten in rekening worden gebracht voor het bulten die lijn gaan, of den grond met de voeten aanraken. Het bleek lang niet gemakkelijk, om zoo heel langzaam tusschen de lijnen tc blijven, of het zonder steun met de voeten te doen. Zelfs dc eerste prijswinnaar beging nog een fout. eenige centimeters Yóór de finish. Tot slot gaf dc motorrijder G. dc Ridder een staaltje van handigheid door de baan eveneens af te leggen met een motor met zij span, waarbij het wiel van den zijspanwa- gen in het geheel den grond niet raakte. Zonder strafpunten bracht hij het tot 30 sec. Voor dit bravourstukje oogstte hij een luid applaus. De jury kende de prijzen, die bestonden uit medailles en motorbenoodigdheden, als volgt- toe: Solorijden: le prijs Weltevreden tijd 1 mi nuut 25 2 5 sec. 1 strafpunt. 2e prijs Ulten- daal tijd 1 min. 6 3 5 sec. 10 strafpunten. 3e prijs Baas tijd 1 min. 14 3/5 sec. 4 strafpun ten. Duorijden: le prijs Wichers, 47 4'5 sec. 0 strafpunten, 2e pr. Hollander 39 2/5 sec., 2 strafpunten. De Morgenstond. Zondag hield het vfschcollege „De Mor genstond" te Haarlem-Noord haar eersten Halfjaarlijkschen kaswedstrljd ln de Ring vaart te Halfweg. De volgende prijzen wer den gewonnen: A. Zoet de le prijs voor den grootsten visch, tevens won hij den wissel- beker. geschonken door den heer A. Tabel: 2e prijs N. v. d. Erf, 3e pr. J. Steenken. tevens won deze een mooien bijprijs voor het laat ste vischje, geschonken door den clubhou der. den heer Van Zomeren; 4c pr. A. v. d. Schaar, 5e pr. Heesemans, 6e pr. E. Vierhout, 7e pr. P. Brouwer, 8e pr, J. Wiltschut, Ook de controleurs A. J. Dekker en Heikoop kregen een mooien prijs voor hun diensten tijdens den wedstrijd. Het Baarsje. Bovengenoemd college hield Zondag zijn halfjaarlijkschen kaswedstrljd op witvisch nabij Schagen. 's Morgens half drie vertrok men per auto bus naar de plaats van bestemming waarna met den wedstrijd werd begonnen. Er werd drie maal één uur gevischt. A. Slot ving den grootsten vlsch (48 c.M.) waarmee hij den eersten prijs won. Na afloop trok men weer naar Haarlem. De prijzen werden als volgt behaald: 1 A. Slot. 2 S. Rosman. tevens extra prijs voor de laatst gevangen visch, 3 W. Cohen, 4 D. Ekens, 5 H, Veen, 6 C. Beekhuis (tevens extra prijs voor den grootsten vlsch in het eerste uur); 7 F. Slot, (tevens extra prijs voor de meest gevangen visch in het eerste uur)8. J v. Luik, 9 H. Hazes, 10 E, v. d. Berg. 11 G. Veen, 12 F Poelman, 13 B. v. Luik, 14 A. Borsje, 15 F. Hoogeboom, 16 J. v. d. Berg, 17 J. Kuyer, 18 Stroutman, 19 W. v Keulen, 20 Ringers, 21 J. Wesseling. 22 P. v. Houte ren. Dc controleurs Van Zon en Van Grln ont vingen eveneens een prijs. Des avonds werden de prijzen door den heer D. Ekens uitgereikt. De avond werd verder in een genoeglijke stemming doorge bracht. DE SNELPOST. Door bovengenoemde vereeniging werd een wedvlucht gehouden van het station Dour- dan. De prijzen zijn als volgt behaald; H. Stappers 1. 2, 3, 9, J. v. d. Linden 4, 5, J. G. Kulperus 6, 8. J. Zomerdijk 7. 11, 15. J. Hommers 10, P. Martens 12, W. Klumper 13, D. Schuurman 14. B. v. d. Meer 16, A. Heijda- nus 17. H. v. Es 18, Wedvlucht van Orleans: B. v. d. Meer 1. P. Martens 2, 14, 19, 35, H. v. Es 3. 6, K. Paap 4, H. Stappers 5, 16. 22, C. Vrolijk 7. M. Luijkcn 8. 13, 20, 21, J. v. d. Linden 9. 12, C. Kortekaas 10, 37, 38. 39. W. Klumper 11. J. G. Kuperus 15 33, J. Hc'mmers 17, 24, J. Klumpen 18,34. H. Keerwolf 23, Th. Veen 25, A. Flotnian 26. E. C. v. Egdom 27, G. Zaagsma 29, D. Schuurman 30 J. Kroon 31, 32, II. Venbroek 36. Wedvlucht van Chatouraux: J. v. d. Lin den 1, 3, H. Stappers 2, 4, B. v. d. Meer 5, P. Martens 6. De Bonte Duif. Wedvlucht van Chateauroux. Afstand 655 K.M. Eerste duif 4 u. 3 min. snelheid 11.50 M. per minuut laatste duif 5 u. 27 min. Dc pr£c zen werden behaald als volgt: P. Bannink 1, 2, 6, J. J. Lasschult 3. 10. P. Brakel 4, 8, 9. J. Sleeman 5, W. J. der Kin deren 7. Wedvlucht van Orleans. Afstand 534 K.M. Dc prijzen werden behaald als volgt- P Bannink 1, 17, F. W. Kuyken 2, 3, 6, 9. P. Brakel 4, 18. W. J der Kinderen 5, 10. 14 F J. Heerkens TTilJssen 7. 8, J. Slceman li b Hilbrink 12. G. Ten Bosch 13. J. J. Lasschult 15, J. L. Heemskerk 16. ^"ui6

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11