BUITENLAND Een overwinning van de Fransche regeering. ASPIRIN De Veertiende Internationale Arbeidsconferentie Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 27 JUNI 1930 TWEEDE BLAD Geen onderzoek door de commissies van het financieel beheer. De strijd in de arbeidsconferentie. Nog altijd de werktijd in de mijnen. Voorstel van werkgevers verworpen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De Fransche Kamer behandelde het voor stel van de Socialisten om de financieele- en leger-comissies van de Kamer bijzondere vol machten te geven om een gedetailleerd rap* port over den toestand, van de schatkist te stellen. De socialistische afgevaardigde Vincent Auriol deed de regeering heftige verwijten, zeggende, dat de financiën des lands met lichtzinnigheid worden beheerd. Onder minutenlang tumult kwam de Mi nister-President Tardieu tenslotte aan het woord. De perscampagne tegen de regeering aldus spr., waarin sprake is van de mysterieuze verdwijning van milliarden, heeft ook in het buitenland weerklank gevonden. De regeering heeft echter niets te verhelen. Spr. gaf ver volgens een rechtvaardiging van de houding der regeering in de kwestie van de levens- middelenvoorraden. Zijn mededeelingen wer den door voortdurend hoongelach van links begroet. Tardieu zette vervolgens nogmaals het plan van de regeering inzake de nationale bewape ning en de landsverdediging uiteen. De door hemzelf ingestelde Oorlogsraad werd door spr. verdedigd met de toelichting, dat dit lichaam zich slechts zal bezighouden met het bestu- deeren van nieuwe uitvindingen op het ge bied der landsverdediging en haar toepas- S1Nadat de afgevaardigden Auriol, Palmade en Nogari nog het woord hadden gevoerd, stelde Tardieu de vertrouwenskwestie tegenover het socialistisch voorstel. De regeering behaalde een meerderheid van 330 tegen 262 stemmen. Tardieu zal zonder twijfel na deze stem ming een zucht van verademing geslaakt hebben. Reeds lang van te voren had Tardieu aan gekondigd dat hij er alles op zou zetten om te verhinderen dat de commissies een onder» zoek zouden instellen naar het beheer van de gelden die in de Fransche schatkist behooren te zitten. Een dergelijk onderzoek zou voor de regeering dan ook inderdaad een blamage geweest zijn. Toch is de stemmenverhouding niet van dien aard, dat men kan spreken van een glansrijke overwinning en een vol» ledige rehabilitatie. Het belangrijkste is echter dat de regeermg het broze leven weer wat gerekt heeft. L. A. De toestand in Bolivia nog gevaarlijk •NEW YORK, 26 Juni (V.D.) De toestand in Bolivia is, volgens hier binnen gekomen be richten, nog steeds gevaarlijk. De hooiüsiaa La Paz, is van de rest van het land afgeslo ten en kan elk oogenblik in handen der op standelingen vallen. De afgetreden Presi dent Siles heeft zich onder bescherming van het Amerikaansche gezantschap gesteld en verblijft thans in het gebouw der Ame rikaansche legatie. De opperbevelhebber van het Boliviaansche leger, de Duitsche gene raal Kundt, heeft versterking gevraagd van de grensgarnizoenen. Op verschillende plaat sen schijnen de regeenngstroepen te weige ren, tegen de opstandelingen te vechten. Arbeidsconferentie: een voorstel der Werkgevers verworpen. GENéVE, 26 Juno (V.D.) De strijd in de Arbeidsconferentie betreffende den werktijd in den mijnbouw is in de plenaire zitting van de Internationale Arbeidsconferentie met stormachtige debatten begonnen. In behan deling kwam het voorstel van de Duitsche regeering om den 7 3/4-urigen arbeidsdag in den mijnbouw in te voeren. Het ontwerp is echter zonder de medewerking van de werk- geversgroepen tot stand gekomen, daar deze in de commissievergaderingen sinds de ge schillen van de vorige week niet meer aan de besprekingen hebben deelgenomenJDe werk gevers, die het ontwerp niet willen aanvaar den, stelden heden voor de definitieve aan neming van de overeenkomst uit te stellen tot de Internationale Arbeidsconferentie van 1931 en de onderhandelingen welke tot nu toe gevoerd zijn als eerste lezing te beschou wen. De vertegenwoordigers der regeeringen van Engeland, Frankrijk, België, en Nederland eischten onmiddellijke afdoening van de overeenkomst, terwijl de Italiaansche regee- ringsgedelegeerde verklaarde dat de onmid dellijke afdoening een aanval is op de grond wet van de Internationale Arbeidsorganisa tie. Hierop viel de Belgische arbeidersleider Martens den Italiaanschen regeeringsgedele- geerde in de rede. Meermalen moest de pre sident Thomas ingrijpen. Het voorstel der werkgevers werd tenslotte met 79 tegen 33 stemmen verworpen. De Conventie inzake arbeidstijd in de kolenmijnen aangenomen GENèVE, 26 Juni (V.D.) De Internatio- nale Arbeidsconferentie heeft heden de con ventie inzake de regeling van den arbeidstijd in de mijnen met 75 tegen 33 stemmen goed gekeurd. Het beslissende artikel II van deze cenventie bepaalt, dat de arbeider ten hoog ste 7 uur en 45 minuten per dag in de mijn mag verblijven. Binnen een tijdsverloop van ten hoogste drie jaar na het in werking tre den der conventie zal over de mogelijkheid om over te gaan tot verdere verkorting van den arbeidstijd beslist kunnen worden. Als het tijdstip, waarop het verblijf van den mijnwerker in de mijn wordt geacht in te gaan, geldt het oogenblik waarop hij de' liftkooi betreedt om af te dalen, terwijl de^ werktijd als geëindigd wordt be schouwd op het oogenblik waarop de mijn werker, na de oppervlakte te hebben be reikt, de liftkooi verlaat. Een voorstel van de werkgeversgroep om den arbeidstijd op 8 uur per dag te stellen, werd verworpen, evenals een voorstel van de arbeidersgroep, om den zeven-urigen werkdag in de mijnen in te voeren. Ook een voorstel van de Duit sche regeeringsafgevaardigde, om per jaar 60 overuren toe te staan die verdeeld konden worden over 60 dagen, welk voorstel door vijf andere regeeringsvertegenwoordigers werd gesteund, werd verworpen. Verworpen werd tenslotte een voorstel om de conventie van toepassing te doen zijn op de arbeiders in de bruinkool-industrie. HET INVOERRECHT OP SUIKER VOORLOOPIG VERSLAG DER TWEEDE KAMER. Verschenen is hét voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot heffing van een compenseerend invoerrecht op sommige soorten suiker. Verscheiden leden opperden bezwaren te gen het wetsontwerp. Moet het worden be schouwd als een crisisontwerp, een eersten schouwd als een crisisontwerp, een eerste helpen, dan oordeelden zij de memorie van toelichting zeer somber. Zij misten argumen ten ontleend aan den nood der bietenbou wers. Het ontwerp is alleen financieel-tech- nisch gemotiveerd niet agrariseh-econo- misch. Deze leden wenschten een algemeen plan in verband met deze crisis. Sommige dezer leden achtten bovendien deze methode van wetgeving minder geluk kig, zij merkten op, dat de leiding aan den minister is ontglipt en de commissie Lovink de richting aangeeft. In verband daarmede vroegen deze leden of ook de Nijverheidsraad over dit ontwerp is gehoord. Andere leden wenschten dit ontwerp niet in de eerste plaats als een crisismaatregel te beschouwen. Deze leden wenschten het ontwerp te be zien in de eerste plaats als een noodzakelijke aanvulling van onze tarief- en accijnswet geving. Ook indien er geen bijzondere moei lijkheden waren, zou het uitnemend verde digbaar zijn. Trouwens reeds vele malen is in deze richting aandrang geoefend. Weer andere leden zagen in dit wetsont werp een eerste erkenning van de noodzake lijkheid om den landbouw tegemoet te komen in den nood, welke voor een groot deel zijn ontstaan en zijn omvang dankt aan regee- ringsmaatregelen in andere landen. Zij heb ben het als zoodanig met groote ingeno menheid begroet. Zij erkenden dat de voor gestelde hulp zeer bescheiden is. Deze leden waardeeren het voorstel alleen als eersten stap op een weg, waarop met be kwamen spoed moet worden voortgegaan. Verscheiden leden merkten op dat de hier geboden hulp uitsluitend door de consumen ten moet worden betaald, terwijl de schat kist er slechts voordeelen van heeft. Boven dien worden hierdoor de groote gezinnen het zwaarst belast, wijl naar algemeene ver wachting de consumptieprijs met tenminste met 2 1/2 cent per kilo wordt verhoogd. Deze leden hadden liever accijnsverlaging gezien. Andere leden verklaarden met het ontwerp te kunnen medegaan, in de verwachting dat, zoodra dit mogelijk is, de suikeraccijns met het bedrag van het invoerrecht zou worden verlaagd. Verscheidene leden merkten op dat, wan neer eenmaal het pad betreden is van hulp aan een landbouwartikel op de voorgeschre ven wijze, over een steun voor andere land bouwproducten als-tarwe, en tuinbouwpro ducten niet zal kunnen uitblijven. Men zal dan met volle zeilen afstevenen op alzijdige protectie, al wordt het denkbeeld daarvan in dit wetsontwerp nog gecamoufleerd. Verscheidene leden vreesden dat het resul taat van het voorgestelde invoerrecht niet aan de landbouwers ten goede zal komen. In dit jaar zal vooral de Centrale Suiker Mij. de voordeelen er van genieten. Vele leden vreesden dat het wetsontwerp een prikkel zal vormen tot uitbreiding van de bietencultuur hier te lande. Zij waren van meening dat daartegen moet worden gewaakt of wel de uitvoer van suiker moet worden ge regeld. Sommige leden achtten uitbreiding van de bietencultuur geenszins een bezwaar, ook al mocht die tengevolge hebben, dat een deel der te produceeren suiker zou moeten worden uitgevoerd. Eenlge leden gaven er de voorkeur aan steun aan den bietenteelt te verleenen in den vorm van een teeltpremie voor een be paalde hoeveelheid geteelde bieten. Andere leden hadden bezwaar daartegen. Verscheiden leden merkten op dat ten ge- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN it 60 Ct*. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR Stofzuigers f 98.- Zomervacanfie De besfe voorzorg tegen de gevolgen van regendagen: A s p i r i n-Tabletten. Lol op oranje band on Bayorkruls. Prij» volge van dit ontwerp de exporteerende sui kerverwerkende industrie er belang bij heeft buitenlandsche suiker te gebruiken, omdat dan bij uitvoer het invoerrecht en de accijns worden vergoed. Verscheiden leden zouden het betreuren in dien de voorgestelde maatregel tot gevolg heeft dat de ingetreden tendenz tot verla ging van de pachten en grondprijzen zou worden gestuit. Zonder belangrijke daling dezer prijzen is naar hun meening de land bouw met geen enkel middel gebaat. Deze leden spraken voorts de vrees uit dat de toch reeds lage loonen der landarbeiders ondanks den thans voorgestelden maatregel zullen worden verlaagd. Nota Colijn. De heer H. Colijn heeft, zooals wij gemeld hebben een afzonderlijke nota bij het ver slag gevoegd. Wil men de boeren metterdaad met 6 mil- lioen per jaar helpen door den binnenland- schen suikerprijs met 6 millioen op te zet ten dan zal men moeten voorkomen dat deze 6 millioen geheel of gedeeltelijk weer verlo ren gaan door verliezen op den uitvoer van het overschot. En dat kan alleen door te zorgen dat er geen zoodanige overschotten komen, m.a.w. door het platareaal niet uit te breiden boven hetgeen noodig is om In het verbruik in Nederland te voorzien. Dat hiermede moeilijkheden verbonden zijn, ontkent de heer Colijn niet. Onoverko- menlijk acht hij ze evenwel ook niet. Ze zouden kunnen worden opgeheven door een reguleering van den uitvoer van suiker, wel ke gebonden zou moeten worden aan een systeem van vergunning. Bovendien produceert Nederland ook sui ker in Ned.-Indië en Suriname. De afzet van die suiker moet geheel geschieden op de vrije, d.i. op de onbeschermde markten. De prijzen zijn reeds tot onder kostprijspeil ge daald. Elke vermeerdering der productie ruth; den prijs nog verder naar beneden. Moet Nederland nu gaan medewerken in die rich ting? Moet Nederland nog het surplus gaan vergrooten om zichzelf met Nederlandsch- Indië en Suriname verder te benadeelen? Met de regeering van oordeel dat steun aan onzen landbouw noodig is, dient die steun evenwel zoodanig te worden verleend dat men het kwaad niet verergert en men zelf niet in het vleesch snijdt. En daarom zal, wil het ontwerp een goede oplossing brengen, in elk geval nu reeds of anders binnen korten tijd een aanvulling noodig zijn, waardoor, in welken vorm dan ook, uit breiding van den uitzaai van bieten wordt voorkomen. Ten slotte kan het bij den waanzinnigen economisehen strijd, welke thans gevoerd •wordt wil het effect der eigen maatrege len niet geheel te loor gaan noodig wor den ook aan de mogelijkheid van dumping ernstige aandacht te schenken. ZEVENDE DAG BAPTISTE GEMEENTE Kapel Parklaan 21 Vrijdag 27 Juni nam. 9 uur; Bïdstond. Zaterdag 28 Juni: Sabbat v.m. 10 uur: H. Avondmaal. Nam. 3.30 uur: Bijbelbespreking. Voorgan ger in alle diensten: Br. G. Velthuyzen, van Amsterdam. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 8 uur Ochtenddienst te 3 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.21 uur. Werkdagen Ochtenddiensten te 7 u., Zondag te 7.30 u. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath 12.30 uur. Zondag 7.15 uur. overige werkdagen 7.30 u. De Middag- en Avonddiensten alsmede Talmoed Torah vinden plaats in het Ge meentegebouw L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten ter Synagoge, L. Be gijnestraat 12. DE ZUIGELINGENSTERFTE. TWEE NIEUWE SLACHTOFFERS TE LüBECK LUBECK, 26 Juni (V.D.) In den afgeloo- pen nacht zijn opnieuw twee zuigelingen aan de gevolgen van de voeding met Calmette overleden, zoodat het aantal dooden tot 44 is gestegen. DE POLITIEKE TOESTAND IN ENGELAND. NIEUWE VERKIEZINGEN VOOR DEN HERFST? LONDEN, 26 Juni (V. D.) De diplomatieke medewerker van de „Daily Mail" meldt aan zijn blad, dat de premier MacDonald giste ren in een vergadering der socialistische partij heeft verklaard, dat er algemeene ver kiezingen kunnen zijn voor den herfst. MacDonald heeft zijn gehoor uiteengezet waarom het kabinet heeft besloten de veel besproken Educatie-wet en de veel bestre den verbruikers-wet te laten vallen en de zitting van het parlement in Juli te sluiten en in October te heropenen. Een van de redenen, verklaarde hij, dat het kabinet de wetten heeft laten vallen, is, dat er voor den herfst nieuwe algemeene ver kiezingen zullen zijn, De tweede week. De kans op het totstandkomen van drie conventies belangrijk toegenomen. De spannende dagen in de steenkolencommissie. Genève 21 Juni 1930. De tweede week der internationale arbeids conferentie is juist zooals dit ook met de Volkenbondsvergadering het geval pleegt te zijn, steeds de belangrijkste. Li de eerste week is het een voorbereiden en orga- niseeren, waarmede steeds de helft der week verloren gaat. In de derde week zijn de be slissingen in groote lijnen reeds bekend en gaat het meer om de puntjes op de „i" dan om den algemeenen geest, waarin de beslis singen zullen uitvallen. In de tweede week wordt daarentegen de voornaamste strijd in de commissievergaderingen geleverd, of de conferentie of Volkenbondsvergadering meer een positief dan wel een negatief resultaat zal hebben. Zoo is het ook ditmaal in de tweede week der veertiende Internationale Arbeidsconfe rentie geweest. De drie groote commissies, die voor den gedwongen arbeid der inboor lingen, die voor de internationale regeling van den arbeidstijd van het kantoor-, han dels- en winkelpersoneel en die voor de in ternationale regeling van den arbeidstijd der mijnwerkers, hebben weliswaar haar werk nog niet geheel ten einde gebracht, doch over de belangrijkste kwesties zijn de beslissingen reeds gevallen. Natuurlijk blijft de mogelijk heid open, dat de voltallige conferentie de besluiten omver zal werpen, die de commis sies genomen hebben, waarin slechts een beperkt aantal regeerings-, werkgevers- en arbeidersvertegenwoordigers zitting hebben. Doch waarschijnlijk is dit niet. zoodat het niet al te gewaagd schijnt thans reeds een oordeel over de waarschijnlijke uitkomsten der veertiende Internationale Arbeidscon- ferenties uit te spreken. Dit oordeel zal dan bezwaarlijk anders als gunstig kunnen uit vallen. Men heeft in alle drie commissies het kunnen beleven, dat de uiterste elemen ten, zoowel rechts als links, het steeds heb ben moeten afleggen tegen de gematigde richting, .die zich ervan bewust Is, dat voor het werk van sociale verzoening, dat toch het hoofddoel van de internationale arbeids organisatie is, een geven en nemen van alle zijden noodwendig is. De commissie voor de internationale rege ling van den arbeidstijd van het kantoor-, handels- en winkelpersoneel heeft ook in deze tweede week weder het minst de aan dacht getrokken. Zij heeft echter niet minder naarstig gewerkt dan de twee andere. Met mannenmoed hebben de gedelegeerden, waaronder zich in deze commissie ook en kele vrouwen bevonden, zich door de ruim 90 amendementen heen geslagen, die op het ontwerp-conventie,.. dat uit slechts een twaalftal artikelen bestaat, waren ingediend. Zij heeft dit gedaan met een inderdaad ge lukkige hand. Na eerst besloten te hebben tot het maken van een conventie, geba seerd op den acht-urigen arbeidsdag en de 48-urigen arbeidsweek, heeft zij al te in grijpende hervormingsvoorstellen, zooals het voorstel van de Britsche arbeiders, dat het kantoorpersoneel (In tegenstelling tot de winkelbedienden) slechts tot. 38 uren ar beiden in de week zou verplicht zijn, van de hand gewezen. Doch zij toonde tevens voor redelijke voorstellen tot verbetering van het door het-arbeidsbureau uitgewerkte ontwerp- conventie niet bang te zijn, door o.a. te bepa len, dat tijdelijke verlenging van den ar beidsdag, v.b. tot het inhalen van verloren geganen tijd door plaatselijke feesten of ram pen, enz. in geen geval ook op het personeel beneden de 18 jaar mogen van toepassing zijn. Het werd terecht beter geacht, dat des noods eenige arbeidsuren verloren gaan dan dat niet-volwassen bedienden tot een arbeidsdag, die de acht uren te boven gaat, zouden gedwongen worden. Evenals het zeker schijnt te zijn, dat een conventie inzake den arbeidstijd van het kantoor-, handels- en winkelpersoneel zal worden tot stand gebracht, evenzeer is het niet meer aan twijfel onderhevig, dat een conventie tot afschaffing van den gedwon gen arbeid tot stand komt. Ook deze commis sie heeft het juiste midden weten te houden. Het aantal verworpen en aangenomen amendementen van de arbeidersgroep zal wel zoowat gelijk zijn. Een radicale tendenz bleef ongetwijfeld ook in deze tweede week in de commissie bestaan, doch als zij al te zeer naar de door links verkondigde stem der menschelijkheid wilde luisteren, ijlde Albert Thomas weder de commissie binnen, om haar eraan te herinneren, dat het geen nut heeft de fraaie bepalingen in de conventie aan te nemen indien de koloniale mogend heden verklaren de conventie dan niet te zul len ratificeeren of omtrent die artikelen een voorbehoud te zullen maken. Ook professor Moresco sprak menigmaal in denzelfdcn zin. Wanneer de uiterste rechtervleugel in deze commissie, de Portugeesche regeeringsgede- legeerde de Vasconoellos, de zwarte regec- ringsgedelegeerde van Frankrijk Diagne en de Fransche werkgever Leneveu, enkele kee- ren de meerderheid aan hun zijde hebben gehad, hebben zij die enkele overwinningen zeker meer te danken aan mannen als Albert Thomas en prof. Moresco, dan aan hun eigen argumenten. Want de hardnekkigheid, waarmede de Afrikaansche Franschman Diagne voortging te betoogen, dat de ge dwongen arbeid, zijn eigen ras opgelegd, nog zoo slecht niet voor hen was en een opvoed kundige waarde had, deed hem hoe langer hoe meer de sympathieën der commissie ver spelen. Eens maakte Diagne het zoo bont, dat zelfs prof. Moresco zich genoodzaakt gevoelde hem openlijk te bestrijden en dat ook Hadji Salim die de commissie een persoonlijke polemiek tusschen twee kleurlingen had willen be sparen, hem met scherpe woorden te lijf ging, Diagne verklaarde namelijk zijn „on aannemelijk" met betrekking tot het voorge stelde ai-tikel 14, hetwelk verbiedt, dat eenige kleurling langer dan 60 dagen per jaar gedwongen arbeid verricht. Diagne wenschte, dat de conventie geen enkele maxi- mumcijfer zou noemen! Toen uitte eerst prof. Maresco zijn bezwaren tegen dezen wensch van den zwarten Franschman. waar bij onze gedelegeerde verklaarde, dat het nog beter zou zijn In het geheel geen con ventie te sluiten dan een, die zelfs het erg ste misbruik, den eindeloozen duur van den gedwongen arbeid, zou laten voortbestaan. En Hadji Salim sprak er van, dat Diage toe standen wilde bestendigen, die zoo afgrijselijk zijn, dat, als het hier dieren gold in plaats van menschen, alle vereenigingen voor die renbescherming over de geheele wereld erte gen zouden protesteeren. Met groote meer derheid bleek de commissie het met onze belde Nederlandsche gedelegeerden eens te zijn, dat de conventie aan den langen duur van den gedwongen arbeid een einde moest maken, op gevaar a.f dat Frankrijk en Portu gal dan niet ratificeeren zullen. Hier moest ieder, zooals Salim zeide zijn eigen verant woordelijkheid dragen, de conferentie die zich ter wille van Frankrijk niet verlagen mag dit ergste misbruik ook in de toekomst te dulden en Frankrijk, dat zelf dan maar beslissen moet, of het in de oogen der be schaafde wereld zich blameeren wil. door op den elsch van langer dan 60 dagen ge dwongen arbeid te blijven staan. De grootste spanning heerschte deze week in de commissie voor de internationale re geling van de arbeidstijd der mijnwerkers. Nergens stonden de arbeidersgroep en da werkgeversgroep feller tegenover elkander dan in deze commissie. De mijnwerkers, die den zevenurigen arbeidsdag gewenscht had den. verklaarden zich bereid ook met den 7 1,'2-urigen arbeidsdag genoegen te nemen, doch gaven te kennen, dat dit hun aller laatste concessie was. De werkgevers daaren tegen wilden geen stap van den 8-urlgen ar beidsdag afwijken. De regeeringen waren verdeeld. Nederland, Engeland. Bulgarije, en Zweden stonden aan de zijde der mijn werkers, Hongarije, Oostenrijk en Zuid-Sla.» vië aan de zijde der mijneigenaren, Duitsch- land en Frankrijk trachten te bemiddelen, België en Polen namen een afwachtende houding aan. Italië volhardde bij zijn hou ding van onwelwillende neutraliteit, van meening dat de internationale arbeidsorgani satie nimmer zich met het Europeesche ko- lenvraagstuk had moeten bemoeien. Vier dagen lang sprak Cook met opge stroopte hemdsmouwen, hetgeen altijd een teeken is bij hem van oppositioneele gezind heid. Vrijdag trok hij echter zijn Jasje we der aan en werd hij zacht als een lam! De Engelsche minister der kolenmijnen Shinwell had hem de verzekering gegeven, dat zelfs als de conventie den 7 3'4-urigen arbeidsdag invoerde, de Engelsche regeering voor de Britsche mijnwerkers den 7 1'2-uri- gen arbeidsdag aan het parlement zou voor stellen. Toen aldus de tijd van Cook's op gestroopte hemdsmouwen voorbij was en de commissie in grootere rust naar het sluiten eener conventie op den grondslag van den 7 3/4-urigen arbeidsdag scheen aan te stu ren, liepen in eens. om formeele redenen van procedure, de mijn-eigenaren uit de com missie weg, ons een nieuwe sensatie verschaf fend. Het laat zich echter reeds aanzien, dat deze werkgevers-staking het tot standkomen dezer conventie niet zal verhinderen. Een eerste stap in de richting van de uniformi teit der arbeidsvoorwaarden der mijnwerkers zal de volgende week waarschijnlijk gedaan worden. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HANDELSBLAD HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prgsverhooging aangenomen 22 bij het BfJIcantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 FLIT doodt insecten sneller Let op de gele bus met zwarten band. VRUDAG 27 JUNI Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat. Volks universiteit; algemeene ledenvergadering. 8.30 uur nam. Palace: „Wolga—Wolga". Tooneel: Duo l'Olanda. 8-15 uur. Luxor Theater: „Club no. 77" en „In elke stadeen andere schat". Tooneel: The Bonnes Cy. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De arke van Noach." Tooneel: Hadschi Murat-ensemble. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 28 JUNI Schouwburg Jansweg. „Hallo de A. V. R. O. of de V. A. R. A." 3.15 uur. Bioscoopvoorstellingen s middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5