COUPONS BUITENLAND DE SCHEURING IN DE ENGELSCHE CONSERVATIEVE PARTIJ. SPORT EN SPEL F. WISBRUN LIFFMANN A. FUNKE ZOON HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 28 JUNI 1930 TWEEDE BLAD De redevoering van Baldwin. Zijn onthullingen over de plannen van Rothermere en Beaverbrook Een antwoord van Beaverbrook. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Onder de gemengde litteratuur in het bij voegsel „De Zaterdagavond" komt ook een beschouwing voor van onzen Londenschen correspondent over de moeilijkheid waarme de de Engelsche Conservatieve partij in het algemeen, en haar leider Stanley Baldwin in het bijzonder, te kampen hebben. Baldwin heeft echter in een uitvoerige rede flink van zich afgebeten en zoowel Rothermere als Beaverbrook van practijken ten opzichte van eventueele verkiezingsmanoeuvres en de vor ming van een eventueele nieuwe regeering beschuldigd, die geenszins door den beugel kunnen. De N. R. Ct. verneemt thans, dat Lord Beaverbrook zich heeft verdedigd. In een rede te Barnet heeft hij geantwoord cp de rede van Baldwin in Caxton Hall, voor zoover het hemzelf aanging. Hij zeide, dat Baldwins scherpe woorden geheel onnoodig en volkomen misplaatst waren geweest, want het eenige verschil tussehen de officieele conservatieve politiek en de wenschen van de Empire Cruisaders, aan wier hoofd spr. stond was dat de laatste een invoerrecht op bui- tenlandsche voedingsmiddelen wenschten om den Engelsohen landbouw, tuinbouw, var kensteelt, enz. te beschermen. Zoodra Bald win overtuigd zal zijn, dat zoodanige be scherming de prijzen niet zal verhoogen, maar integendeel een groote zegen zal zijn voor de genoemde bronnen van volksinko men, zullen alle geschillen opgeheven blijken en zou men als één partij ten strijde en naar de overwinning trekken. De cijfers van Shettleston hadden opnieuw duidelijk bewe zen, dat het land al genoeg begon te krijgen van de arbeidersregeering. (De conservatie ven hebben daarbij een zetel gewonnen) Beaverbrook heeft dus gezwegen over Baldwin's onthullingen inzake de vorming van een eventueele nieuwe regeering en de verplichtingen die Rothermere Baldwin reeds bij VGorbaat hbben opgelegd. Deze verplichting zou hierop neerkomen, dat Baldwin een lijst met namen aan Ro thermere zou hebben moeten overleggen van diegenen die in een nieuwe regeering als mi nisters zitting zouden hebben. Van de inwilliging van dezen elsch stelde Rothermere zijn medewerking afhankelijk. Dat Baldwin dit ongehoorde feit bekend heeft gemaakt is een harde les voor de twee couranten-magnaten die op het oogenblik de beleedigde onschuld spelen en hun misplaat- sten ijver trachten uit te leggen als „goeden wil" in het belang van den kiezer die toch het recht heeft om vooruit te weten welke mannen eventueel ministers zullen worden. Een zonderlinge verdediging, voorwaar! Intusschen is de kloof die de twee groepen ïn de conservatieve partij van elkander scheidt weer dieper en breeder geworden L. A. De arbeidstijd voor Handels- en Kantoorbedienden. GENèVE, 27 Juni (V. D.) De Internationale Arbeidsconferentie heeft heden met 78 tegen 33 stemmen de overeenkomst inzake de re geling van den werktijd der kantoorbedien den aangenomen. Deze overeenkomst behelst een aanvulling van de Conventie van Wash ington en heeft betrekking op de handels- en kantoorbedienden, post-, telegraaf en te lefoonpersoneel, op de familiebedrijven en voorts op de employés in de verkoopsafdee lingen der industrieele bedrijven. Een uitzondering wordt gemaakt voor het personeel, in dienst van sanatoria, hotels, restaurants, cafés e.d. De overeenkomst om vat een werkdag van 8 uur en een werkweek van 48 uur. In bijzondere gevallen zal de week anders ingedeeld mogen worden. De werkdag mag dan echter de tien uur niet te boven gaan. Niet inbegrepen zijn voorts de staatsambtenaren. Toegelaten zijn overuren van personeel beneden 18 jaar. De conflicten in Indië» LAHORE, 26 Juni. (Reuter). Het comité van den nationalistischen krijgsraad besloot geen gevolg te geven aan het besluit, waar bij de ontbinding van den krijgsraad, als zijnde een onwettig lichaam, wordt gelast. Men besloot krijgsraden op te richten on der dertig verschillende namen, ten einde deze gedurende een maand te doen function- neeren, ook indien de regeering ze onwettig zou verklaren. LONDEN, 27 Juni (N. T. A.) MacDonald heeft gisteren de leiders van de conserva tieve en van de liberale partij in het Lager huis ontvangen en met hen beraadslaagd over den toestand in Indië. Met name werd de procedure ter sprake gebracht die gevolgd zal moeten worden in verband met de as. „round table" conferentie. SIMLA, 27 Juni (Ruter). Een duizendtal personen trokken in optocht over de Indi sche markt met een ezel, behangen met bui- tenlandsche stoffen, die een Engelschen hoed en 'n exemplaar van 't rapport-Simon droeg. Na afloop van den optocht werd het rapport in een openbare bijeenkomst verbrand na redevoeringen van Hindoes en Sikhs die het rapport veroordeelden. Wil Prinses Helena Roemenië verlaten? In hofkringen werd meegedeeld .zoo meldt de „International News Service" uit Boeka rest) dat koningin Helena, de vrouw van ko ning Carol, voornemens is Roemenië voor goed te verlaten en naar haar moeder te Frankfort a. d. Main te gaan. Zij zou tot dit besluit zijn gekomen omdat haar echtgenoot weigert haar de opvoeding toe te vertrouwen van den jongen kroonprins Mihai. Een twee de reden zou zijn dat koning Carol van plan is mevrouw Loepescoe, zijn gezellin in de bal lingschap, naar Boekarest te laten komen. Er wordt aan toegevoegd dat de eenige re den waarom mevrouw Loepescoe niet reeds in Boekarest is, deze is, dat de vrouw, die haar vergezelde, te Weenen ziek is gewor den. (Hbld.) Dietrich toch minister van financiën. BERLIJN, 26 Juni (W. B.) Dr. Dietrich is benoemd tot rijksminister van financiën. Dr. Trendelenburg zal voorloopig het de partement van economie beheeren. De nieuwe minister van financiën, dr. Die trich, die tot de democratische partij behoort beheerde tot dusver het dept. van economie. Dr. Trendelenburg was staatssecretaris in hetzelfde departement. WATERPOLO. POLITIE S. V.—D. W. R. VETERANEN 5) Deze wedstrijd is verdiend door D.W.R. ge wonnen. Al spoedig schiet Haase tegen de lat, wat hij even later herhaalt. Dijkstra doet het beter; hij geeft aan de Waterratten de leiding (0—1). Als Dijkstra tussehen drie po- litiemenschen in ligt weet hij handig te doel punten (0—2). Even later maakt dezelfde speler er 03 van. Dan scoort Van Huis met een hard schot tegen (13). Rust 13. Na rust gaat het spel even gelijk op, waar na D. W. R. er 14 van maakt. Even daarna scoort Haase no. 5. Dan krijgt P. S. V. een strafworp te nemen en het is 25. Hiermede komt het einde. D. W- R.-ADSP.—HAARLEM ADSP. (0—1) In dezen wedstrijd waren de Haalem-adspi- ranten voortdurend sterker. Even na het begin moet de middenvoor van Haarlem, als hij zich binnen de twee meter opstelt, het water verlaten. Hoewel er met zes tegen Ze ven gespeeld wordt, is Haarlem sterker. Rust komt met 0—0. Na rust weer hètzelfdfe spel. Eindelijk weet Haarlem door haar linksvoor te doelpunten (0—1), met welken stand het einde komt. H.V.G.B. m—HAARLEM II. (3—0). Vrijdagavond had deze ontmoeting in de inrichting aan de Houtvaart plaats. Direct na het uitzwemmen bemachtigt H. V. G. B. den bal; er onts>aat een ge vaarlijk moment voor het Haarlem-doel. Ver meer weet de kans niet te benutten; hij schiet over. H.V.G.B. scoort wanneer F. Keerwolf uit de achterhoede weet weg te zwemmen. P. Rol voegt hier nog een doelpunt aan toe met een diagonaal schot. Rust gaat in met 20 voor H.V.GB. Wegens kramp moet de rechtsvoor van Haarlem opgeven; H.V.G.B. laat uitvallen. Haarlem begaat een overtreding binnen 4 M., doch H.V.G.B. weet den toegestanen strafworp niet te benutten. Het eenige resul taat hiervan is een corner; de bal wordt den vrijliggenden P. Rol toegespeeld, die onge hinderd kan scoren. Hiermee komt het einde. NEREUS II—H.V.G.B. (2—0). Vrijdagavond ging het reserve zevental van H.V.G B. naar de Zaanstreek om Nereus II partij te geven. Hoewel er goed gespeeld werd heeft H.V.G.B. het niet tot een overwinning kunnen brengen. Tot rust wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. J. Bongertman moet het water verlaten wegens opstellen binnen 2 M. Door tactisch overnemen houdt H.V.G.B. ondanks de numerieke meerderheid van Nereus, stand. Nog voor rust spelen de ploegen 6 tegen 6, daar de Nereus-midden- voor wegens dezelfde overtreding het water moet verlaten. Rust 00. Meteen na de pauze heeft Nereus met een mooi, ver schot succes (10). Scheidsrechter Sabel leidt streng; wegens vóór den tijd wegzwemmen moeten vier spelers het water verlaten, zoodat met vijf tegen vijf verder wordt gespeeld. Nereusc heeft nogmaals succes als haar mid denvoor van de 2 M sf weet te scoren. Einde komt met 20 voor Nereus. CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zooals te verwachten was, heeft Rood en Wit Zondag van de kampioenen verloren, maar de manier waarop, strekt haar tot eere. De collapse in de Haagsche innings kwam slechts iets te laat, om den uitslag anders om te doen zijn! Morgen heeft Rood en Wit geen wedstrijd, wat de sterkte van het tweede elftal wel ten goede zal komen. Haarlem leverde een zeer verdienstelijke prestatie in Rotterdam; de temperatuur was Zondag abnormaal en om dan na enkele uren fielden 229 runs te maken, is geen kleinigheid. De hoofdzaak is, dat zonder Maas de eerste overwinning is behaald en dat Jaski en Nagtzaam los gekomen zijn. Onze oor* spronkelijke verwachting, dat successen hoofdzakelijk zullen moeten komen van goede verrichtingen met het slaghout, kon toch wel eens bewaarheid worden; de aanval is n.l. niet sterk. Morgen gaan Kleefstra c.s. naar Enschedé; een heele onderneming. Dit is nu al de laat ste uitwedstrijd in dit seizoen, zoodat het programma van Haarlem wel sterk afwijkt van dat van Rood en Wit. die tot nu toe slechts twee maal buiten de stad speelde. P. W. is niet sterk; zij belandde door de nederlaag tegen A. C. C. op de laatste plaats. Het ligt dan ook voor de hand, dat Haarlem morgen beide punten verovert. V.V.V. heeft met groot verschil van H.C.C. I verloren; zij moet morgen weer naar Den Haag; het zal haar niet beter vergaan. Zij moet zelfs oppassen voor een inningsnederlaag tegen de Haagsche n. V.R.A. heeft na de nederlaag tegen H. D. V. S. iets goed te maken; dit zal haar echter tegen H. C. C. I niet gelukken. A. C. C.V. O. C. moet door de gasten ge wonnen kunnen worden. Voor de overgangsklasse ontvangt Rood en Wit 2 Phoenix; de oud-eerste-kiasser presteert tot nu toe weinig; die verliest mor gen opnieuw. R. C. H. krijgt het tegen Quick (N.) lasti ger; het zou ons werkelijk meevallen, als zij dezen wedstrijd tot een goed einde bracht. Haarlem 2 tenslotte krijgt nu al gelegenheid om te bewijzen, dat de inningsnederlaag tegen D.V.C. op een vergissing berustte. UMPIRE. ROEIEN. DE TRITON-WEDSTRIJDEN. Eerste dag. Het Spaarne bereikt drie finales. De Maas=oude acht slaat Laga. De jubileumwedstrijden van Tritoni ge houden'op een der mooiste gedeelten van de Vecht tussehen Nieuwersluis (start) en Loenen (finish) op een baa,nlengte van 1800 M., begonnen Vrijdag. Tot drie uur des mid dags was het weer goed, daarna moesten alle voorwedstrijden in stroomenden regen geroeid worden. Het Spaarne kwam op dezen eersten dag in drie voorwedstrijden uit, en bereikte in alle de finales. Cox won in de Oude Skiff op zeer overtuigende wijze, met verscheidene lengten, van Levie (Nereus) en komt nu vandaag in de finale uit tegen v. d. Meer (Njord) De overnaadsche vier van Het Spaarne bestaande uit vier jeugdige roeiers die allen voor het eerst op de baan kwamen, debuteer* de heel gelukkig, gaf Aegir van de start af geen kans. sloeg midden op de baan een flink hoog tempo en won met een lengte of drie, zonder een eindspurt te behoeven te slaan. Vandaag zal de overnaadsche vier het heel wat zwaarder krijgep in de finale tegen Triton, dat Nereus klopte, maar zij maakt zeker een aardige kans- De damesvier juniores roeide beter dan ou de Njord-wedstrijden en werd nu als beste tweede in de finale geplaatst, met De Hoop en Willem III. Behalve in deze drie finales komt Het Spaarne vandaag ook uit in de damesvier seniores, waarvoor H. M. de Koningin-Moeder een prijs heeft uitgeloofd, en in de dames- acht seniores. De verrassing in de overige voorwedstrij den werd geleverd door de oude Maas-acht, die een week geleden in de finale te Leiden met een lengte van Laga verloor, en nu op een 300 M. langere baan een besliste revanche nam. De Maas won met slechts een halve lengte, maar na op 500 M. vóór den finish meteen lengte te hebben geleid, en Laga's felle eindspurt met een dito, in zelfs hooger tempo, te hebben beantwoord. Vandaag roeit De Maas in de finale tegen de oude acht van Triton. ZWEMMEN. NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN H.V.G.B. Zondag wachten ons in de zweminrichting „Huutvaart" twee belangrijke waterpolowed- strijden. H.V.G.B. speelt op haar eigen zwemfeest een polowedstrijd voor de competitie van den Ned. Zwembonri tegen Nereus I. Beide ploegen verschijnen geheel volledig. H.V.G.B. komt aldus uit: A. Boeree, G. Boot, P. v. Ommeren, A. Loos. J. Sohouw, Holdrlnet, J. Brouwer. De ploegen ontloopen elkaar niet veel in sterkte, dus aan de noodlge spanning zal het niet ontbreken. Het reserve-zevental van H.V.G.B. zal tegen de Zwemclub Groningen uitkomen. SNELWANDELEN. De Haarlemsche Wandelsport-Vereeniging houdt Zondag 29 Juni een onderlingen han dicapwedstrijd van Haarlem naar Amsterdam en terug om een zilveren beker, beschikbaar gesteld door den heer G. H. Stouten, den be kenden oud-wieirenner. De start zal plaats hebben te 9 uur in de Breestraat, waar de loopers omstreeks half één, worden terug verwacht. Nieuws uit Indië. INTERNEERING VAN MR. KOESOEMA SOEMANTRI. BANDA AANGEWEZEN. Naar Aneta meldt is besloten, dat mr. Koe- soema Soemantri, ten wiens huize te Medan I in Juli van het vorige jaar een inval werd 4 gedaan in verband met het vermoeden, dat hij een extremistische actie zou voeren, ge ïnterneerd zal worden. Als Interneerings- plaats is hem aangewezen Banda. UIT HET RAPPORT OVER DE REISVEREENIGING. VRIJ MILDE CRITIEK OP BESTUURSLEDEN. VAN CORRUPTIE GEEN SPRAKE. „Reizen en Trekken" bevat het rapport van de Commissie De Visser over de Ned. Reisvereeniging. Gebrek aan tact. De naaste aanleiding tot de crisis is ge weest de z.g. Barcelona-reis; de oorzaak van de crisis ligt echter, naar de meening der commissie, dieper. Zakelijke grieven hoopten samen met gevoeligheden van persoonlijken aard. Daarbij komt, zoo gaat het rapport verder, dat bij de werkwijze der vereeniging de grens tussehen het geoorloofde en ongeoor loofde niet steeds gemakkelijk is te vinden. Aan de noodige tact, om conflicten te voor komen of op të lossen, heeft het dikwijls ont broken. De commissie tegen dc zeereizen De commissie bespreekt dan in haar rap port eerst de grieven tegen de commissie voor de zeereizen. Het mislukken van de Barcelona-reis wordt in hoofdzaak toege schreven aan het in gebreke blijven van de Fabre-lijn. Van meer belang acht de com missie-De Visser het besluit van de commis sie voor de zeereizen, dat de vrouwen der lei ders hare echtgenooten op die reizen zouden mogen vergezellen, en als zoodanig van de door de scheepvaart-mij en. beschikbaar ge stelde gratis^ plaatsen zouden mogen profi- teeren. Van dit besluit hebben meermalen leiders ook niet-leden van de genoemde com missie, gebruik gemaakt. Dit besluit kan nu, zoowel van de formeele als van de materieele zijde, worden bezien. Formeel acht de com missie-De Visser het besluit niet te verdedi gen; materieel beschouwd is er echter wel een en ander ter verontschuldiging of ver klaring aan te voeren, hetgeen de commissie- De Visser dan nader uiteen zet. Zij acht het echter niet bewezen, dat de uitvoering van bedoeld besluit de relskas heeft benadeeld of aan de medereizigers kosten heeft veroor zaakt. De qualificatie van corruptie acht de commissie dan ook misplaatst, hoewel de handelwijze van de commissie voor de zee reizen zeker niet door den beugel kan. Verwijt aan den heer Van Waard Omtrent het aan den heer Van Waard verwetene, zegt het rapport dat genoemde heer wel degelijk een verwijt van incorrect heid kan worden gemaakt, maar dat er geen reden is hem van corruptie te beschuldigen. Naar de meening der commissie behoort een lid van het hoofdbestuur geen gunsten te vragen van een ambtenaar zijner vereeni ging. Dit is een miskenning van de juiste verhouding, welke er tussehen bestuurders en ambtenaren dient te bestaan. Ditzelfde is ook het geval bij hetgeen den heer De Leve is verweten. Deze heeft echter niets willen verheimelijken. Van corruptie is dan ook geen sprake. Penningmeester boven verdenking De commisise bespreekt dan uitvoerig de gestie van den penningmeester en komt tot de conclusie, dat deze op het punt van de afrekening van de Generale-1929 niet juist is geweest. Daarnaast spreekt de commissie gaarne als haar oordeel uit, de het beheer van den heer Bakker over de hem toever trouwde reisgelden boven elke verdenking staat. Aan den heer Bakker is voorts verwe ten, dat de Bank, waarvan hij directeur is, zou profiteeren van de Nederl. Reisvereeni ging. Het is de commissie echter na onder zoek gebleken, dat deze verwijten ongegrond zijn. Op het beheer van den penningmeester is geen enkele aanmerking te maken. Fouten van den voorzitter. Uitvoerig bespreekt het rapport daarna de grieven tegen den voorzitter, mr. Van der Flier. De commissie is van zijn toewijding ten volle overtuigd. Wat zijn beleid als voor zitter betreft, kan de commissie zich niet aan den indruk onttrekken, dat hieraan ver schillende fouten kleven, die wellicht groo- t-endeels voorspruiten uit persoonlijke eigen schappen, „les défauts de ses qualités", maar die dan toch voor den goeden gang van za ken niet bevorderlijk zïjn geweest. Een ze ker gemis aan takt, een onnoodig vergrooten der proporties, het dikwijls moeilijk gemaakt hebben om met hem samen te werken. De commissie somt dan verschillende aan gelegenheden op waarbij de voorzitter zeer ontactisch heeft gehandeld, o.a. de publica tie van het afkeurend oordeel over den leider der Barcelona-reis. Voorts het optreden van den voorzitter op de hoofdbestuursvergade ring van 1 Februari, met als gevolg het bij eenroepen van de buitengewone algemeene vergadering op 1 en 2 Maart j.l„ die naar het oordeel van de commissie niet in het. belang der vereeniging is geweest. Ten slotte bespreekt de commissie het me- dereizen van het gezin van mr. Van der Flier als gasten. Naar het oordeel van de commissie kan hem hier geen enkel verwijt treffen. De reorganisatie van de N. R. V. Aan het slot van het rapport behandelt de commissie-De Visser de reorganisatie van de Ned. Reisver., die zij verdeelt in; lo. de interne organisatie der Vereeniging; 2o. de financieele toestand, die naar het oor deel der commissie niet rooskleurig is, en 3o. de werkwijze der vereeniging, waarbij gezegd wordt, dat de Reisvereeniging, door haar groei haar oorspronkelijk karakter voor een deel heeft verloren en waardoor ook de belangeloosheid der leiders en bestuurders voor een deel is verdwenen. Het Volk schrijft nog: „Dat de huidige crisis in de N.R.V. niet nalaat, een ongunstigen invloed uit te oefe nen en dat na het aannemen van de mot-ie- v. Staveren de animo bij de leiders tot onder het vriespunt is gedaald, blijkt wel uit een vertrouwelijke circulaire, welke 17 Juni J.l. aan alle leiders werd gericht. Daarin wordt namelijk op de leiders aandrang uitgeoefend, zich alsnog voor het leiden van reizen be schikbaar te stellen, omdat voor niet minder dan 113 reizen nog geen leider gevonden is. De vrees is dan ook niet denkbeeldig, dat verschillende reizen geen voortgang zullen kunne a vinden of dat men genoodzaakt zal zijn leiders aan te stellen, die minder goed voor hun taak berekend zijn. Hot is derhalve te hopen, aldus de circulaire, dat het rapport der commissie-De Visser een grondige her ziening van den inwendigen toestand in de R. V. zal te weeg weten te brengen", INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT IS TEL. 1075» APEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175.— SPAARNE [gpBAIVKjp HAARLEM, GR. HOUTSTRAAT 1 BEVERWIJK, BREESTRAAT 148 AMSTERDAM, DAMRAK 60 Wij stellen loketten beschik baar in onze brand- en in- braakvrije kluis-inrichting vanaf f 5.per jaar. EEN BELASTINGSCHANDAAL IN BRUSSEL. DE „MERRY GRILL" GECOMPROMIT TEERD. Het Hbld. meldt: Het ziet er niet gunstig uit voor de veie personen, die gecompromitteerd zouden zijn bij de zaak van de .Merry Grill", de Brussel- sche mondaine nachtgelegenheid. Tot dusver zijn reeds twintig personen in staat van be schuldiging gesteld wegens medeplichtigheid in het vervalschen der boekhouding met hat doel den fiscus te bedriegen. Alleen de direc teur der onderneming, Gaston Duperay ls aangehouden. Het heette dat hij spoedig in voorloopige vrijheid zou worden gelaten. Toen echter bleek dat politie beambten waren om gekocht werd een nieuw aanhoudingsman* daat uitgevaardigd tegen Duperay, wegens omkooperij. Te meer daar nog allerlei andere bijzonderheden aan het licht kwamen bij het verdere onderzoek van de boekhouding cn de getuigenverklaringen. Gisteren heeft het onderzoek van den rech ter van instructie Bareel den geheelen dag over deze nieuwe zijde van de zaak geloopen en werd een geheele reeks van belasting ambtenaren ondervraagd. Het slot was dat tot aanhouding werd overgegaan van den Griek Kostas HadjipetrLs, in dienst van de „Merry Grill" als boekhouder en beschuldigd, van poging tot omkooperij van belasting ambtenaren. De Griek werd vroeger reeds veroordeeld wegens het exploiteeren van een speelzaal in de „Merry Grill" tot 3500 fr. boete. Uit wat is vastgesteld blijkt dat sommige belastingambtenaren geld zouden hebben ontvangen van de „Merry Grill" Deze ambte naren werden gespijzigd door de firma en kregen kosteloos drank. Hiervoor werd weke lijks 900 francs geboekt aan uitgaven. Ook heeft men kunnen vaststellen, dat herhaalde lijk 500 fr. is geboekt onder het hoofd „fis cus", zonder dat de naam van de personen er was bijgevoegd aan wien de bedragen werden uitbetaald. In de „Merry Grill" werd een winst gemaakt van 1.300.000 francs per maand. Er waren vier tafels waar baccarat en waar roulette werd gespeeld. DE K. L. BI. WENSCHT YAN DIJK GELUK. Namens den raad van bestuur der K. L. M. heeft de heer Wurfbain, voorzitter van dien raad, een telegram van gelukwensch gezon den aan Evert van Dijk na de aankomst van de Southern Cross te New York. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Wollen - Zijden - Katoenen en Kunstzijdenstoffen Maandag - Dinsdag - Woensdag ZATERDAG 28 JUNI Schouwburg Jansweg. „Hallo de A. V. R. O. of de V. A. R. A." 8.15 uur. Palace: „WolgaWolga". Toon eel: Duo l'Olanda. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Club no. 77" en „In elke stadeen andere schat". Tooneel: The Bonnes Cy. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De arke van Noach." Tooneel: Hadschi Murat-ensemble, 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 29 JUNI Schouwburg Jansweg. ,Hallo de A. V. R. O. of de V. A. R. A." 8.15 uur. Groote Kerk: Haarl. Jeugdkerk voor Oude ren; wijdingssamenkomst. 8 uur nam. Remonstrantenhuls, Wilhelmlnastraat 22. Psycho Synthese. Voordracht, 10.30 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort: Cabaret Monopole, Grande Soirée Dansante. Optreden van Louis Davids, 8 uur nam. MAANDAG 30 JUNI Schouwburg Jansweg. „Hallo de A. V. R. O Of de V. A. R. A." 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5