CRICKET. Crtcketbcscli omvingen. Ned. Cricketbond. P. W.-Haarlem. HaarL Cricketbond. KORFBAL. WANDELSPORT KAATSEN. VOETBALNIEUWS. Nu ongeveer de helft van het programma Is afgewerkt, krijgt men eenig idee over de storktc der diverse elftallen. Geheel overeen komstig de verwachting nemen de teams van de Ilaagschc de eerste plaatsen In. Het verschil met de andere vereenigingen is heel groot en het Is voor het Nederlandschc cricket wel Jammer, dat niet meer clubs zich tot een dergelijke hoogte hebben weten op te werken. De Ilaagschc spelers verkeeren echter wel in gunstige omstandigheden; niet alleen hebben zij de beschikking over een •uitstekenden coach in den persoon van War- burton, maar bovendien zijn gepasseerden winter de overdekte banen ln Den Haag ge opend. Cricket ls nu eenmaal een spel van oefening; aanleg alleen is niet voldoende! Een vergelijking tusschen de elftallen van de Haagsche valt in het voordeel van hot tweede uit, wat op de ranglijst ook dui delijk tot uitdrukking komt. Van de 7 wed strijden wonnen De Beus c.s. er 4 met in nings en 3 gewoon en slechts de ontmoeting tegen Rood en Wit verleden week bracht ecnlge spanning. Zoowel bowlen, batten als fielden zijn uitstekend; Sodderland heeft al bijna 60 wickets en wordt goei gesteund door SchUl en W. v. d. Bosch. Met de bat zijn W. v. d. Bosch, de Beus. Bouwmeester en J. v. d. Bosch de menschen; de bekende stonewallcr Neuerburg valt eenigszins tegen. Het battingteam van de Haagsche I is wel licht nog beter met spelers als Van Manen, vader en zoon Feith, Max Jansen, etc. Op merkelijk ls hier het falen van captain Schill. De aanval ls echter niet 300 sterk en het fielden is veel slechter dan van een Haagsch elftal verwacht wordt. No. 3 op de ranglijst, V. V. V. Is heel goed begonnen, maar heeft een betrekkelijk ge makkelijk programma afgewerkt, al/zljn de overwinningen op V. O. C. en V. R. A. zeer verdienstelijk. Toch gelooven wij niet, dat V. V. V. zich zal handhaven; daarvoor is het batten niet constant genoeg. V. R. A. en V. O. C., resp. 4 en 5, spelen zeer wisselvallig; het feit, dat Rlncker de laatste wedstrijden niet gespeeld heeft, ls van merkbaren in vloed op de resultaten, terwfjl V. O. C. zonder Erst eveneens een geheel ander elftal is. Dan volgt Rood en Wit met 5 punten uit 7 wed strijden, een resultaat, dat even tegenvalt, daar Van Eeghen c.s. reeds 5 maal thuis ge speeld heeft. H. D. V. S. is altijd een elftal, dat voor verrassingen zorgt; Indien volledig een lasti ge ploeg om te slaan. Het geduld van enkele Schiedammers ls hieraan niet vreemd, wat zij die den wedstrijd aan de Spanjaardslaan zagen, kunnen getuigen. De 3 laatste plaatsen worden Ingenomen door Haarlem, A. C. C. en P. W. Toch lijkt Haarlem ons zeker sterker dan de anderen en wij gelooven zeker, dat de thuiswedstrijden nog wel enkele successen zullen opleveren. Het was te verwachten dat het eerste jaar zonder Maas niet gemakkelijk zou zijn, want goede bowlers zijn tegenwoordig zeldzaam! UMPIRE. EEN CENTURY VAN JANNINK, DIE HAARLEM DE OVERWINNING KOSTTE! Tot slot van de uitwedstrijden moest Haar lem Zondag naar Enschedé. Na het fraaie succes tegen V. O. C., waren we nogal opti mistisch gestemd, maar hoe is het echter uitgekomen? Een ding ls echter zeker, n-1. dat de wedstrijd Uitsluitend door eigen schuld verloren ls gegaan, 'Jannlnk, die dit jaar al meer van zich heeft doen spreken, zorgde met 124 not out voor een behoorlijk P. W.- totaal. Dit op zichzelf zegt natuurlijk niets, maar als men bij deze 124 runs de 27 extra's bijtelt, komen we tot 151 runs, zoodat voor de overige tien menschen slechts 52 runs over blijven en dan voorts te bedenken, dat de eerste bal van den wedstrijd op Jannlnk een gemakkelijke kans opleverde, die Jammerlijk gemist werd en daarna fielden en bowlen zeer zwak was, dan hebben we ons wel wat nader verklaard. Een gunstige uitzondering vormde De la Mar op de coverpolnt, die door buitengewoon goed grondfielden nog veel voor het. Haarlem-team vergoedde. Haarlem mocht eerst fielden; om echter een uitvoerige beschouwing te geven over de Innings van P. W. zou overbodig zijn, daar behalve Jannlnk, geen bijzondere prestaties te vermelden. Wel hielden eenige spelers, als HÖpink en de jonge Sohnitger, eenigen tijd hun wicket op, maar nagenoeg alles moest bij P. W. van één kant komen. Zooals ge zegd was het bowlen zeer zwak en dat zal dan ook wel de reden zijn geweest, dat Jan nlnk het nog zoo lang heeft uitgehouden, want al is een century op zichzelf natuur lijk een keurige prestatie, moet men toch nog niet gaan denken, dat men in Jannlnk „den man voor het Nederlandschc Elftal" gevon den heeft. Deze speler heeft een uitstekend oog op den bal en laat zoo nu en dan wel goede slagen zien, maar als men eens verder kijkt naar de diverse halfgeraaktc en vaak vrij gelukkig geplaatste ballen, dan gaat men er wel anders over denken. Met dit al droeg Jannlnk zijn bat door de Innings, zoodat met nog 27 extra's het totaal 203 werd. Van de Haarlembowlcrs was Jaski o.i. nog het best. Schijnbaar stond Haarlem er dus nu niet slechter voor dan tegen V. o. C. Wie echter op een hei'haling rekende, kwam bedrogen uit, want op het goede bowlen van P- W. bracht Haatiem er niet heel veel van terecht Kleefstra. Healy, Van der Loc en De Ruig waren voor slechts 1 run reeds verdwenen, zoodat dit een niet al te bemoedigend begin was. Dit kon evenwel niet zoo doorgaan. Daar zorgden Jaski en Nagtzaam wel voor. Ook nu weer stond Jaski goed te spelen, terwijl Nagt zaam. hoewel van minder gehalte, dan de vo-, rlge week, hem keurig ter zijde stond. Van 4 voor 1 brachten zij het tot 58, op welk totaal beide verdwenen. Jaski had een goede 33 gescoord en Nagtzaam een eenigszins gelukkige 20. Hoewel niet- geheel afgeloopen, kwam cr hierna niet veel meer. Alleen De la Mar bespeelde het bowlen nog behoorlijk, zoodat deze tenslotte met een goede 33 not out bleef. Totaal 106. Het bowlen van P. W. was zeer voldoende, vooral Höpink met goede lengte en een be hoorlijke snelheid moet hier genoemd wor den. De cijfers 7—35 wijzen dit. ook wel uit. Een toekomstige bowler bleek T. Schnitger te zijn. Het succes was nog wel niet overweldi gend. maar de diverse keurige ballen, houden een belofte voor de toekomst in. Tenslotte verdient B Davidson zeer zeker nog een pluim voor zijn fraaie fielden. Op zijn oude door Rood en Wit hem toebedeelde plaats deed hij niet minder dan 4 uitste kende catches, behalve nog de vele runs die door hem gestopt werden. Er was nog een goed uur speeltijd over, vreemd was het- dan ook. dat P. W. nog een leans wilde wagen. Werkelijk die tüd was wel wat al ts kort. Jaski en Healey redden Haarlem in deze innings zoodat op 46 voor 2 gestopt kon worden. Op den laatsten bal liet Jaski zich nog vangen, zoodat hij en De la Mar de eenige slachtoffers in deze innings waren. De wedstrijd eindigde dus in een over- wing met 97 runs op de eerste innings voor P. W. De scores luiden- Eerste innings P. W. G. J. A. Jarmink not out 124 Chr. Janssen c. v. d. Lee b. Nagtzaam 2 A. Stroik c. Healey b. Nagtzaam 4 B. Höpink c. v. d. Lee b. Jaski 12 H, Schnitger bowled De Ruig 12 H. Colclough c. v. Woerkom, b. Kleefstra 7 F. van Heek bowled De Ruig 8 Hendr. Schnitger c. P. v. d. Bergh b. Jaski 2 B. Davidson l.b.w. De Ruig 0 P. Hoomans st. P. v. d. Bergh b. Visser 5 W. Wagener c. P. v. d. Bergh b. Visser 0 Extra's 27 Totaal 203 Bowllngcijfers: P. de Ruig 20 3 80 3 N. Nagtzaam 11 3 27 2 J. Visser 11 5 3 28 2 F. C. Jaski 12 4 21 2 B. Kleefstra 5 1 20 1 Eerste Innings Haarlem: B. Kleefstra c. E. v. Heek b. Höpink 0 H. Healey l-b-w. Höpink 0 W. F. v. d. Lee c. Davidson Wagener l P. jie Ruig bowled Höpink 0 F. C. Jaski bowled H. Schnitger 33 N. Nagtzaam c. Davidson b. Höpink 20 H. de la Mar not out 33 P. v. d. Bergh c. Colclough b. Höpink 2 A. Blok c. Davidson b. Höpink 8 J. Visser c. Davidson b. Colclough 2 L. v. Woerkom c. Colclough b. Höpink 2 Extra's 5 Totaal 106 Bowïingcijfers: B. Höpink H. Wagener H. Schnitger A. Stroik P. Hoomans H. Colclough 2e Innings Haarlem: H. de la Mar c. Hoomans b. Höpink 0 F. C. Jaski c.H. Sohnitger b. Wagener 21 H. Healey not out 22 rest did not bat Extra's 3 21 1/2 6 35 7 14 4 23 1 11 3 25 1 2 0 5 0 3 1 4 5 2 9 1 Totaal (2 w.) 46 6 4 4 3 5 4 3 1 11 Bowïingcijfers: Höpink Wagener Colclough H. Schnitger Rood en Wit IIPhoenix. Evenals tegen onze andere stadgenooten R. C. H., heeft het Haagsche Phoenix het niet kunnen bolwerken tegen Rood en Wit II, al was het dan ook na een spannenden strijd. De Rood en Wit-aanval was door het weer spelen van Dorsman en Adriaans, die vooral ditmaal in zeer goeden vorm was en een constant goede lengte bowlde, danig versterkt al was het ontbreken van Droste natuurlijk een handi cap. Over het verloop het volgende: Om kwart over elf openen Kien en J. v Mllligen de innings voor Phoenix, op het bowlen van Adriaans en Dorsman. Beide bats- men spelen zich kalm in en de score stijgt langzaam maar zeker, waarbij eenige goede slagen van Klein gememoreerd dienen te worden. Het laat zich dan ook aanzien dat een hoog totaal het slot zal zijn, als eerst op 64 het wicket van v. Milligen valt, door Elias gevangen op het bowlen van Dorsman (1—64). Langzamerhand krijgen de bowlers echter de overhand, zoodat op 105 al 7 wickets neer zijn. Met dezen stand gaat de lunch in. Van/de laatste batsmen bieden alleen Th. Everard en G. v. Thiel nog eenigen tegenstand; op 139 is het echter afgeloopen als Adriaans laatst genoemde bowlt. Hiervan hadden W. Kien 38, J. v. Milligen 25, A. Greimering 17, Th. Everard 11, G. v. Thiel 10 en extra's 19. Bowïingcijfers Rood en Wit: J. W. Adriaans 6—45, N. Dorsman 4—51, Mr. F. A. Davidson 0—11 en Jhr. C. L. v. Lennep 0—13. Om even half drie maken Kruseman enl Chabot dan een begin aan de niet onmoge lijke taak 140 runs te scoren. Beide spelen uiterst kalm en het duurt langen tijd voordat de 20 op het scoringbord verschijnt. Als Everard wordt aangezet heeft hij reeds in zijn 2e over succes al hij Chabot met een mooien bal cleant. Bogaardt, die hierna inkomt, speelt in het begin nogal onzeker, maar krijgt er toch langzamerhand goed het oog in. Op 37 word Kruseman te weid op Greimering en wordt gestumped voor een nuttige 17. Van d. Berg en Bogaardt brengen hierna door zeer scherp runnen eenig leven in de brouwerij zoodat de score nu vrij snel stijgt. Op 80 willen ze echter te scherp runnen en v. d Berg wordt slachtoffer en kan vertrek, ken '(3—80). Thans treedt een ware collapse in want achtereenvolgens moeten er 4 batsmen ver dwijnen en met den stand 7-98 ziet het er niet zoo erg rooskleurig uit voor Rood en Wit. Van Kempen en Kervel zijn dan aan bat en doen dc score weer stijgen. Van Kempen door goede slagen. Kervel door eenige ge lukkige slagen. Op 126 echter vergooit Van Kempen zijn wicket als hij door een mts-- verstand run out gaat (8126). Nog 13 runs en 2 wickets ln handen Kervel maakt dan aan alle onzekerheid een einde door Kien in de volgende over voor 14 runs weg te slaan, zoodoende het totaal op 140 bren gende. Er wordt dan nog even door gespeeld en op 167 sluit dc innings. Hiervan hadden: II Kruseman 17, H. Chabot 13, J. W. v. d. Bogaardt 37. H. v. d. Berg 14. C. v. Kempen •>6 G F. J. Kervel 41 not out. N. Dorsman 11. Vermelding verdient het wicketkeepen van Wunder, die geen een extra doorlaat. Bowïingcijfers Phoenix: W. Kien 159, J. Gammon 0—32, A. Greimering 3—35, Th. Everard 4—27, J. v. Milligen Jr. 0—13. Rood en Wit II wint dus met 28 runs dezen wedstrijd. R. C. H.—Quick. R. C. H. wint met 28 runs. Quick heeft den toss gewonnen en kiest fielden, zoodat Blankenstein en Segerius naar de wickets trekken. Reeds in zijn eer sten over heeft Hartog, die met. Burki den aanval dor gasten vormt, succes als hU met een laagblijvenden bal Blankenstein bowlt. 1 Even later valt Paape als slachtoffer van Burki, uitstekend achter 't wicket gevangen door de Hartog. Met Houtkamp in gaat het iets beter, maar op 40 vertrekken en Segerius en Houtkamp, belden lbw. voor respectieve lijk 10 en 18. De Graaf en Hellingman brengen nu door hard slaan eenige verbete ring in den stand; eerst op 61 wordt de Graaf, na 10 runs gescoord te hebben, van een wilden slag achter het wicket uitge- vangen. 'Hellingman en De Jong houden nu tot de lunch stand, na eerst de score tot 86 opge voerd te hebben. Vlak na de lunch wordt de Jong door Bur ki gebowld, maar Kamoen en Kieyn, hoewel zelf bijna niet scorend, geven Hellingman gelegenheid zijn score met forsche slagen op te voeren. Op 13<) wordt Hellingman dan door Hartog gebowld, na een goede 45 ge scoord te hebben, die slechts door een enkele kans werd ontsierd. Op 133 sluit de innings van R. C. H. Bij Quick bowlde E. Hartog de geheele in nings door uitstekend en nam 6 wickets voor 64 runs. Burki nam 2 wickets voor 31, N. Blok 1 voor 15 en J. Collard 1 voor 7. Quick opent met Burki en Hoekstra op het bowlen van de Graaf en Kleyn. Vooral Burki speelt uitstekend en vergeet ook niet de slechte ballen naar behooren al te straf fen. Op 29 vallen echter belde batsmen als slachtoffer van Kleyn en De Graaf. M. en E. den Hartog houden nu stand. M. den Hartog laat brillant cricket zien en de score stijgt snel. Op 65 haalt hij heel ongelukkig een bal van Hellingman, die voor Kleyn is gaan bowlen, in zijn palen, zoodat hij voor een uitstekende 34 kan vertrekken. De tegen stand ls nu vrijwel gebroken, vooral als Kleyn, die na de thee weer is gaan bowlen, in 1 over 2 wickets neemt. E. den Hartog houdt nog even stand totdat ook hij als slachtoffer valt van Kleyn, na 18 runs ge scoord te hebben, Van de staart komt dan alleen Sikkema, met 11 nog in de dubbele cijfers. Het totaal van Quick is dan 105 ge worden, zoodat R. C. H. met 28 runs wint. Kleyn bowlde dit keer bijzonder goed, wat zijn cijfers 6 voor 40 trouwens wel uitwijzen. De Graaf 344 en Hellingman 13. Haarlem II—D. V. C. Haarlem n heeft revanche genomen voor de in Amsterdam geleden nederlaag en be houdt haar kans op de eerste plaats. Haarlem verliest den toss en gaat batten. Eerst gaat het snel, doch Brakel en Ton brengen verbetering. Het totaal wordt 96. dank zij Brakel 16, Ton 21, R. Kammeijer 26 not out. Voor D. V. C. bowlden. Kwant 7 voor 35, Pel 1 voor 33. Keetbaas 2 voor 25. Door goed fielden wordt het totaal van D. V. C. slechts 61, Kwant 14, de Boer 12 not out. Voor Haarlem bowlden: Brakel 3 voor 18, Vos 7 voor 34. D. V. C. tracht dan in de tweede innings iets te bereiken. Als Haarlem er 122 voor 6 heeft geeft D V. C. op. Kammeijer 16, Schenk 22 en W. Kramer 33 not out. Voor D. V. C. nam Kwant 3 voor 42, Pel 2 voor 38. Scholten 1 voor 11. Haarlem II won dus met 35 runs op de eerste innings. R. C. H. II—A. V. O. S. Tegen de gewoonte In verschijnt A.V.O.S. nu werkelijk eens met 11 menschen, die het samen brengen tot 56 runs. Alleen Th. Hetem kwam met 11 in de dubbele cijfers, terwijl op zulk een laag totaal 15 extra's wel wat veel is. Evenals verleden week had J. Doets ook nu weer het meeste succes met den bal door 5 wickets voor 8 runs te nemen. Verder bowlde R. de Vries 2—18 en A, Mul ler 2—15. Het begin van de R C.H.-fnnings deed niet vermoeden dat tenslotte nog gewonnen zou worden. Met den stand 7 voor 51 was alles nog mogelijk. Dollé zorgt er voor, door in 2 opeenvolgende ballen 10 runs te scoren, dat de spanning verdwijnt. Maarse legt er dan nog even het hout op, waarna op een totaal van 108 voor 9 de R.C.H.-captain sluit om A.V.O.S. nogmaals in te sturen. De gasten slagen er echter in om de benoo- digden runs te maken voor het verlies van 2 wrekets; A. Vreem 14 not out, H. C. Klerk 11 en Th. Hetem 15 not out. BloemendaalRood en Wit III. Gewonnen door Bloemendaal met 85 runs. De gasten batten eerst. Het openingspaar Wegerif-van Aken houdt eenigen tijd stand, doch de runs komen slechts langzaam. Op het niet hooge totaal van 70 hebben alle Rood en Witters een beurt gehad. In de dubbele cijfers kwamen Van Kempen met 12 en Gobets 14 not out. De bowïingcijfers der Bloemendalers zijn: J. Beijk 6—33, G. van Dam 0—7 en L. v. d. Meij 4—24. De Bloemendaalsche innings leverde heel wat meer runs op. Het openingspaar bracht het reeds tot 40. Het totaal werd voor het verlies van 8 wickets 155, J. Beijk 20, G. Zeeuwe 24, H. EIJsten 30, H. Beijk 20, M. Jansen 14. Bowïingcijfers Rood en Wit: C. van Lennep 2—86, D. Dorsman 5—49, M. Stall 1—11. Bloemendaal deed hierna nog een poging om een derde punt te bemachtigen, hetgeen echter niet gelukte. Op een stand van 3 voor 74 zag de thuisclub van dit plan af. Haarlem 4Bloemendaal 2. De eerste match tusschen deze twee elftal len is geëindigd in een zege voor Bloemen daal. Hoewel er nog niets van te zeggen valt, gelooven we evenwel, dat Bloemendaal in deze competitie de sterkste zal blijken. Na het winnen van den toss verkiest Haar lem fielden Al spoedig vallen dc wickets en van de eerste menschen zijn het alleen Jac. Bosse (18) en Slinger (17). die het totaal tot ongeveer 50 opvoeren. Dan wordt één der laatste batsmen fee mist, hetgeen tot gevolg heeft, dat het totaal nog 81 wordt. Tot de kwispelende staart behoorden Paap (16) en Wille (14 not out). Bowllngcijfers: De la Mar Jr. 632, v. d. Bosch 4—30 en Kramer 0—16. Het batten van Haarlem was hierna een komen en gaan. Hclmig (10) bood nog even tegenstand, maar daar bleef het ook bij. Met inbegrip van 12 extra's sloot de innings op 44. Bowllngcijfers: Slinger 416, Wille 112 en In den Bosch 54. Met 37 runs wint dus Bloemendaal. n- Ja maar BROEKMAN kleedt u toch beter! G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 ENGELSCH CRICKET. DE TWEEDE TESTMATCH. Te Londen op het'befaamde Lords' is Vrij dag de tweede test match tusschen Engeland en Australië begonnen. Zooals men weet, wonnen de Engelschen twee weken geleden den eersten kamp van de serie van vijf te Nottingham. Chapman, die een fortuinlijk captain Ls, won voor Engeland Vrijdag den opgooi en de Engelschen gingen het eerst aan bat met het zeer ongewone openings paar Hobbs en Woolley. De laatstgenoemde is het ongewone element'en dat hij den grooten century-maker vergezelde vindt zijn oorzaak in het feit, dat Sutcliffe in de eerste test te Nottingham nogal ernstig aan de hand ge wond werd en dus niet beschikbaar was, Hobbs, de century-specialist. Er kwam dit maal niet veel van terecht, want voor de groote man gelegenheid had om zich in te spelen, ving Oldfield hem al achter het wicket voor één miezerige run. Wij zullen de Engelsche innings niet geheel ontleden en ermee volstaan te melden, dat de gas thee- ren erin slaagden 425 runs bijeen te slaan en dat Duleepshinji de held was. Zijn aandeel m deze flinke score was niet minder dan 173 en hij verbeterde en passant het bestaande record voor de score van een testmatch de butant, een record dat reeds sinds 1886 op 161 runs stond. De Engelsche keuzecommissie zal dit suc ces, dat den batsman een ovatie van 40.000 toeschouwers bezorgde, wel met gemengde gevoelens ontvangen hebben, want er is geen twijfel aan, dat de eenige reden, waarom „Duleep" voor Nottingham niet gekozen werd tegen de populaire meening in, zijn huids kleur was. Deze „Duleep" is een Indische prins en neef van den eertijds eveneens op cricketgebied zoo vermaarden Ranjitsjinji. Vroeger had men geen bezwaar om „Ranji" tegen de Australiërs te laten uitkomen maar tusschen.vroeger en nu is nog wel eenig ver schil wat de verhouding tusschen Engeland en Indië betreft. Maar er was tenslotte geen oproeien tegen de publieke opinie meer mo gelijk. Duleep's verkiezing werd te krach tig geëischt. Men heeft toegegeven en het gevolg is, dat hij de sportheld van het oogen- blik ls in Engeland. Direct op hem volgen in hoogte van score in deze innings: Tate met 54, Hendren 48, Woolley 41, Hammond 38, die met hun vieren dus ongeveer evenveel runs bljeensloegen als Duleep alleen. Met dat al waren de Engelschen Vrijdag avond in een zeer rustige en optimistische stemming. Er kan je niet veel gebeuren niet waar als je 425 runs bijeen geslagen hebt. Maar Zaterdagavond was de stemming gron dig veranderd. Op een volmaakt wicket, waar Engeland's bowlers niet veel op konden bereiken, be gonnen Woodfull en Ponsford de Australische innings. De aanvoerder sloeg 155 runs bijeen voor Duckworth hem stump te op het bowlen van Robbins en Ponsford had 81 op zijn naam toen Hammond hem uitving op het bowlen van White. En daar bleef het niet bij. Bradman, die wonderbaarlijke jonge batsman, had er ook al 155 geslagen toen de tijd om was en hij was nog niet uit, wat erger is. Zoodat de Australiërs dezen dag besloten met404 runs voor 2 wickets. De innings van Brad man vooral was een demonstratie van schitterend aanval lend cricket. En on der aanvoering van hun koning, die dezen wedstrijddag bij woonde, zullen de tienduizenden Engelsche toeschouwers wel met ernstige gezichten huiswaarts zijn ge gaan. Die 425 van hun eerste innings leek zoo groot en blijkt nu plotseling zoo klein. Het verdere verloop van deze tweede test match belooft bijzonder interessant te wor den, maar het blijkt nu toch wel dat de En gelsche deskundigen dit Australische team wel wat onderschat hebben, althans voor ideale cricket-omstandigheden als van de eerste twee dagen van dezen wedstrijd. In de competitie is Lancashire van de eer ste plaats verdrongen door Kent, dat de lei ding heeft met 77 punten uit 13 wedstrijden. Dat de spanning groot is, bewijst, dat Notts volgt met 68 uit 12, Lancs 66 uit 12, Yorkshire 65 uit 11. Wint de club van Rhodes en Sut cliffe de beide achterstallige wedstrijden, dan staat zij No. 1. Opvallend is de slechte plaats, die Middlesex inneemt, nl. de voorlaatste. Na 13 wedstrijden hebben zij nog geen en kele volledige overwinning behaald! OM DEN ZILVEREN RL".MA-BAL A. D. O. S. (Hoorn)— S. V. I (4—5). De Bloemendalers moesten voor de 13e ronde de Hoornsche club A. D. O. S. bestrij den. Op een zeer klein grintterrein moest worden gespeeld, waar de heel goed spelende thuisclub tot aan de rust het beste spel ver toonde en dus domineerde. S. V. verdedigde echter stug, hield goed vol, zoodat rust kon ingaan met 2—1. Na de rust kwam S. V. er meer in, doch het werd toch 31 voor A. D. O. S. Vlak daarop 3—2. De partijen wo gen nu goed tegen elkaar op. doch Hoorn vertoonde af en toe een inzinking. Na een kwartier 3—3. De stofwolken waren vrij on aangenaam. Het tempo bleef echter goed. S. V. werd steeds sterker, wat ze tot uitdruk king bracht docjr den stand tot 53 op te voeren. A.D.O.S. maakte er nog een goal bij, toen was het tijd, zoodat de 2e ronde door S. V. is bereikt. De Hoornsche club bezit een heel goede ploeg. De dames der gasten waren echter sterker cn maakten dan ook 4 van de 5 punten. HaarlemAmsterdam en terug. Zondag hield de Haarlemsche Wandelsport Vereeniging een handicapwedstrijd Haar lem—Amsterdam en terug om den door den heer G. H. Stöutcn uitgeloofden wisselbeker, die twee maal zal moeten worden verloopen- De wedstrijd, die onder leiding stond van den heer C. Tamme, had een goed verloop en werd begunstigd door prachtig zomerweer. Langs den geheelen weg was veel belangstel ling. Het bleek een goede propaganda voor de wandelsport. De uitslag was als volgt: le. J. v. d. Berg: 2e J. v. d. Weegh; 3e. F. Kooien; 4e A. de Nijs; 5e J. D. Koopman. Op 13 Juli zal door deze vereeniging deel genomen worden aan de snelwandelwedstrij- den om het kampioenschap van den N.H A.B. te Alkmaar. Competitiewedstrijden te Amsterdam. Amsterdam kampioen en Haarlem No. 2. (Van onzen medewerker). In de hoofdstad hadden Zondag de com petitiewedstrijden, groep A, plaats. Het ter rein, dat oogenschijnlljk heel goed leek, was echter voor het kaatsen veel te hobbelig, zoo dat een bal „met de stuit" zelden of nooit genomen kon worden. Daar Zaandam te Iaat had ingeschreven, stond reeds bij voorbaat vast, dat geen der deelnemende parturen kon degradeeren, wat aan de spanning natuurlijk afbreuk deed. Desondanks vonden er enkele spannende ontmoetingen plaats en de beste prestatie werd o.i. door „Frisia" geleverd en wel tegen Den Haag in welken wedstrijd een schijn baar hopelooze achterstand van 5—1 ln een 6—5 overwinning werd omgezet, waarbij de Haarlemmer Goodijk zich bijzonder onder scheidde. De lijst van deelnemers zag er uit als volgt: 1. Den Haag (D. Miedema, A. Slot, W. v. d. Vegte)2. Hilversum (H. Veenstra, T. Nulten, Th. Bijlsma); 3. Amsterdam (R. Wijngaar den, S. Harkema, H. Driester): 4. Haarlem (D. Goodijk, S. Broersma, K. Zijpma); 5. Utrecht (J. Wallnga, D. de Boer, R. v. d. Sluis). Allereerst traden Den HaagHilversum en AmsterdamHaarlem in het strijdperk. In eerstgenoemde partij behaalden beide par tijen beurtelings een eerst, totdat Den Haag resoluut uitliep en wist te winnen, alhoewel met een puntenachterstand van 56 tegen 60. Het spel van de Haarlemmers tegen Am sterdam deed aanvankelijk het beste ver wachten. Tot 33, 66 gaat het uitstekend, maar dan slaat Broersma een bal mis. die bovendien nog buiten was, waardoor Amster dam zeer fortuinlijk de leiding overneemt. Dit bleek het keerpunt te zijn en Amsterdam maakt verder onbedreigd de 3 spel vol. Spelverloop: A'dam: 8 4 8 4 3 4 8 8 8 8 68 Haarlem 2 8 4 8 4 8 6 2 4 4 50 Vervolgens slaat Utrecht na een emotie vollen strijd Den Haag met 54, 6—6, en Amsterdam overwint Hilversum met 55 66, waarbij Veenstra den beslissenden bal buiten slaat. Daarna treedt Haarlem weer in het strijd perk en wel tegen Den Haag. Zooals boven vermeld, werd dit de mooiste wedstrijd van den dag. Oorspronkelijk zit het bij de Haar lemmers erg vast en Den Haag loopt uit tot 51 60. Dan verricht Goodijk wonderen en achtereenvolgens slaat hij 5 ballen keurig in, hiermede den stand op 53 brengende. Broersma krijgt ook zijn ouden vorm weer te pakken, terwijl Rïjpma het zijne bijdraagt door enkele bovenslagen te plaatsen. Het niet verwachte geschiedt. Haarlem weet onder ge weldig applaus van het talrijke publiek ge lijk te maken. Dit intimideert de Hagenaars zoodanig, dat ook het beslissende eerst aan Haarlem komt. Een kranige prestatie. Tegelijkertijd wint Hilversum zijn eenige partij van Utrecht met 66 tegen 56 punten. Dan moet Haarlem nog tegen de zwakke zusjes van dezen dag spelen nl: tegen Utrecht en Hilversum, welke de „Frisianen" met gemak weten te winnen. Tegen Hilver sum zelfs met de verpletterende cijfers 50— 62. Weinig prettig deed het zeer lauwe spel van den anders zoo uitstekenden Hilver summer M. Veenstra aan. Tenslotte verslaat Amsterdam in twee op eenvolgende partij ien Den Haag en Utrecht met resp. 60 tegen 52 en 58 tegen 32. Het eindresultaat was dus, dat Amsterdam met 4 gewonnen partijen kampioen werd, terwijl Haarlem als goede tweede eindigde met 3 overwinningen. De overige deelnemers behaalden elk 1 overwinning. De heer Wiersma, voorzitter van de Buitenafdeelin&en, reikte den wisselbeker aan de Amsterdammers uit, terwijl laatstgenoem den en de Haarlemmers, als 2e prijswinnaars tevens nog een fraaien pei'soonlijken prijs in ontvangst te nemen hadden. Jaarvergadering van „Schoten De voetbalvereeniging „Schoten" hield haar jaarvergadering in het gebouw „Flora van den heer Slot. De voorzitter, de heer Lohmann Jr., opende de vergadering. Hij herinnerde aan het kam pioenschap van het tweede elftal; hij hoopte dat het volgend seizoen meer elftallen dit voorbeeld zullen volgen, speciaal het eerste. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Dikmans, werd onder luid applaus goedgekeurd, evenals dat van den penning meester, den heer v. d. Eijkhof. Er was nog een flink bedrag in de kas aanwezig, dus geeft de toekomst geen zorgen. De heer voe- telink, die verslag uitbracht namens de kas- commissie, roemde het keurige werk van den penningmeester. Voor den heer Boeser, die wegens gezond heidsredenen als bestuurslid bedankt, werd de heer Cyon met alsemccnc stemmen be noemd. De overige bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Het was een geanimeerde vergadering. Duidelijk bleek ook nu weer, dat de clubgeest bij „Schoten" buitengewoon goed is. Op voor stel van den heer Dekker werd besloten een reiskas op te richten, om op eventueele feestdagen op toer te gaan. Het bestuur bestaat uit de volgende hee- ren: H. E. Lohmann Jr., voorzitter; J. Dik mans. secretaris; W. v. d. Eijkhoff, penning meester: G. Dikmans, 2e secretaris: D. Vier hout, commissaris materiaal en de heerea Steenbergen en Cyon, commissarissen. E. D. O.—D. E. C. (9—2) Deze wedstrijd, die voor de propaganda werd gespeeld op het Bennebroek-tcrreln, is ln een groote nederlaag voor het Amster- damsche D. E. C. geëindigd. De roodzwarten hebben door deze over winning weer een mooien beker in hun bezit gekregen. Bennebroek I—E. D. O. II (0—8) Bovengenoemde wedstrijd werd met. groote meerderheid door de bezoekers gewonnen. Regelmatig werd de score opgevoerd, zoo dat de stand met de rust reeds 0—7 was. Het einde kwam met 08. A. Waayer. ZWOLLE, 29 Juni. Naar wij vernemen ls de bekende oud-Z.A.C.-speler A. Waayer Zaterdag gerepatrieerd. De heer Waaver zal weer uitkomen voor Z.A.C. R.-K. NederlandR.-K. Duitschland (2-2) Uit Maastricht: Zondag vond hier de landenwedstrijd plaats tusschen R. K. Neder land en R. K. Duitschland. De uitslag was 2—2.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10