ATHLETIEK. Internationale atletiekwedstrijden van „Pro Patria Het Haarlemsche Zevental naar Engeland. WIELR1JDEN. HENGELEN. Goede successen voor Haarlem". Record polshoog verbeterd? (Van onzen medewerker). De Rotterdamsche Athletiekvereeniging „Pro Patria" heeft met haar Internationale wedstrijden op het Saprtaterreln wel eer in gelegd. De buitenlanders hebben speciaal van Haarlemsche zijde geduchten tegenstand on dervonden. Jammer was het echter dat enkele Italianen die voor eenige dagen hun wed strijden bij te Werve hadden niet mede van de partij wareil. De organisatie was vrij goed. Wij willen slechts de volgende opmerkingen maken. De start voor de 200 M. behoefde niet in een bocht plaats te vinden mede had van de 50 Meter uitloop nog 30 Meter bij de loop baan gevoegd kunnen worden, waardoor de strijd in 't laatste rechte eind op de korte op middenafstandnummers ongetwijfeld span- nendre gevonden zou zijn. Reeds vóór het begin was opgemerkt, dat de standaards voor polshoog niet aan de reg'e mental re eischen de steunpunten voor de lat waren 4'4x10 c.M. in plaats van 4X6 c.M. Dat later Van Oorschot hiervan de dupe zou worden, heeft men toen natuurlijk niet beseft. Het is echter dubbel jammer dat een recordsprong om deze reden niet erkend zal kunnen worden. Zeer onaangenaam voor starter Van der Lee was het toen op het begin-moment der 4X100 M. estafette de tijdwaarnemers ver dwenen bleken in verband met een huldi ging van het Pro Patria-bestuur. De feitelijke herdenking van het 35-jarig bestaan had men althans aan de jury behoo- rcn mede te deelen, zoodat niet de starter te vergeefs de wisselpunten uitzette. Hoe goed ook de politiemuziek was, bij een vlotten athletiekwedstrijd is er geen tijd voor muzikale begeleiding, daar de loopnummers veel last van de fanfare ondervinden. En nu het sportieve gedeelte. 100 Meter hardloopen. De eerste serie nam Van den Berge in 11.2 sec. voor zijn rekening en „opende hiermede de score". De tweede serie ging te hard voor Rinkel doch Berger en Benz waren gedecideerd 1 en 2 in de der de serie en hadden zfcn hiermee 'n plaats in de finale verzekerd. De finale bracht een hoewel verwachte zege voor Haarlem. Berger moest zich echtre inspannen om den Belg Dujardin de baas te blijven. Daar alle drie de chronome ters 10.6 sec. aanwezen mogen wij vertrouwen dat het record van Rinus geëvenaard is. Van den Berge en Dujardin vochten zeer hard en de vinnige eindstrijd van v. d. Berge besliste in het voordeel van den Haar lemmer, die 1 10 sec. achter Berger eindigde. Benz was goede vierde een prestatie die met dergelijken tegenstand zeker vermeldens waard fs. 400 Meter. Van de zes series die geloopen worden won J. v. d. Booren de zijne in den snelstcn tijd n.1. 54 sec. Met deze prestatie werd de demi-finale vol vertrouwen tege moet gezien en na een opwekkende massage van P. Korver nam deze jeugdige athleet zijn demifinale in 53.4 sec. voor zijn rekening waar de Belg Langeraet ver achter moest blijven. In de finale moest hij echter de meerder heid erkennen van Otto 'Duisburg Sportver- ein 1899) en Bergmann 'Pro Patria). 800 Meter. De buitenlandsche deelneming was niet van bijzonder hoog gehalte slechts Burschefd wist het tot een derde plaats te brengen, Nieuwland en de Haarlemmer Effern had don bij 't ingaan der laatste ronde do'leiding. Mot miniem verschil wist Nieuwland Effern te kloppen. De Haarlemmer kan echter op een uitstekende race terugzien: speciaal zijn tijd van 2 min. 3.3 sec, doet in het verdere seizoen nog meer verwachten. 1500 Meter. Iller waren de buitenlanders ons glad do baas. Neu, v. Dunne en Chapelle be zetten do drie eerste plaatsen. 5000 Meter. Een spannende strijd. Na twee ronden nam Baars den kop. waarbij Linsen hem echter volgde. In één ronde loopt Linsen dan circa 30 Meter op Baars uit en hiermee is de Belg voorloopig tevreden. Zijn stijl was beter dan die van Baars de laatste maakte nog steeds zijn armbeweging te laag en zijn gang hierdoor te schokkend. Gerbrands was als no drie circa 30 Meter achter Baars. Aan dezen Blauw Witter man keert nog steeds de noodige fighting spirit om zich bij het hoofdpeleton te handhaven. 2000 Meter relais. Tot op 300 Meter voor de finish was dit nummer een spannende strijd waarbij afwisselend A. A. C. en Duisburg de eerste plaats bezetten. Het team van A. A. C. verdient een extra pluimpje voor haar schit terende Ausdauer. 4X100 M. estafette. Het overbodige en hin derlijke oponthoud tijdens de series hebben wij reeds vermeid. De eerste serie bestond uit twee vereenigingen, waarin Haarlem te snel bleek voor de Trekvogels. De tweede serie bracht vier ploegen aan den start, waarvan Beerschot als eerste uit den strijd kwam. In de finale lootte „Haarlem" binnenbaan; reeds na den lsten wissel had Benz Haarlem 'n kleinen voorsprong bezorgd. Rinkel liep uitstekend en onbedreigd doch vinnig spurtte v. d. Berge onder groot applaus de laatste 100 Meter. Beerschot en Duisburg waren geslagen. 200 M. horden. Een fout was het dat op dit nummer geen snelste tweeden voor een plaats in de finale in aanmerking kwamen. Prins de recordhouder maakte 27.8 in zijn serie doch was 2e achter v. Leeuwen. Hoewel de andere series alle bovem 28 sec. gewonnen werden was hij geëlimineerd. Ook Kaan bracht het niet ver. Voor het overige op dit nummer verwijzen wij naar de uitslagen. 1500 M. snelwandelen. Liep Gubbels slechts 4'-' sec. boven ziin record, P. Engelman volg de hem op de hielen. De Engelschman Ri chardson bleef den heelen strijd 'n ongevaar Üjke derde. Speerwerpen. Knol moest met de derde plaats genoegen nemen hoewel hij de 50 M overschreed. Twee Belgen wisten hem te pas- seeren. Polshooespringen. Op 3.60 M. sphmg v. d Zee af. Hij was er niet al te best in gister. Gaston Etienne. de geroutineerde Belg bracht het tot 3.65 M. D® tun*er v. Oorschot wist op fraaie wijze M te passeeren. De recordpoging op 3.70 M. gelukte. Homologeering zal echter uit moeten blijven, daar zooals gezegd de standaards niet aan het reglement voldeden ?™r?,n?er t?"*™ de ™"<'dige uitslagen: 100 Meter: Nos. 1 der series: le serie M. v. d. Berge „Haarlem" 11.2 sec. 2e serie Dujardin, Beerschot 11.2 sec 3e Serie Ch. Berger, „Haarlem 11 sec. Finale: 1 Ch. Berger „Haarlem" 10.6 sec. 2 M. v. d. Berge, idem, 10.7 sec. 3 Dujardin „Beerschot", 11 sec. 400 Meter. Snelste tijd serie: J. v. d. Boo ren „Haarlem" 54 sec. Ie Demi-finale: Otto „Duisburg", 53 sec.. 2e Demi-finale: J. v. d. Booren 53.4 s. Finale' 1 Otto ..Duisburg". 52.4 sec. 2 Bergman, Pro Patria 52.4 sec. 3 J. v. d. Booren. „Haarlem" 800 Meter. 1 P. Nieuwland, Feijenoord, 2 min. 3.2 sec., 2 W. Effern, Haarlem, 2 min. 3.3 sec., 3 Burscheid. Duisburg, 2 min. 3.6 sec 1500 Meter: 1 Neu. Duisburg. 4 min. 16 sec! 2 v. Durme. La Gantoise 4 min. 20.2 sec., 3 Chanelle. Beerschot, 4 min. 22.4 sec. 5000 Meter: l j. Linsen, Berchem. Sport club. 15 min. 48.2 sec., 2 N. C. Baars. Pro Patria. 16 min. 12 sec., 3 Gerbrands, Blauw Wit 16 min. 30 sec. 2000 Meter Relais. 1 Duisburg, 4 min. 21 6 sec.. 2 A.A.C., 4 min. 25.8 sec., 3 La Gantoise 4 maal 100 M. estafette: le serie Haarlem, 46.4 sec.. 2e serie Beerschot. Anvers 45.2 sec! Finale: 1 Haarlem, 43.8 sec,, 2 Beerschot! 44 sec., 3 Duisburg 44.2 sec. 200 Meter Horden: Snelste tijd serie van Leeuwen, P.S.V. 27.7 sec., Karman, V. en L 27.7 sec. Finale: 1 Debehault, Beerschot. 28.1 sec, 2 v. Leeuwen, P.S.V. 28.2 sec., 3 v. Werken P.S.V. 1500 M. snelwandelen: 1 C. A. Gubbels. Pro Patria. 6 min. 16.6 sec.. 2 Engelman, idem. 6 min. 27.2 sec.. 3 Th. Richardson, W. G. A C England 6 min. 36.3 sec. Speerwerpen: 1 E. Gaston. Charleroi, 54.11 M.. 2 J. Hermans, Gent 51.91 M„ 3 J Knol A.P.G.S. 50.85 M. Polshoogsnringen: 1 L. M. v. Oorschot. Via- nen. 3.69,3 M„ 2 Gaston, Etienne. Charleroi, 3.65 M., 3 A. v. d. Zee, Haarlem, 3.60 M. Nu over enkele dagen de Engelsche kam pioenschappen plaats vinden en „Haarlem" het grootste aantal der Hollandsche deelne mers levert, vraagt men onwillekeurig iets meer te weten van deze zeven uitverkoren ftfhleten. Deze zeven wedstrljdathleten verschillen G. N. Rinkel A, van der Zee in veel opzichten, doch in één ding zijn zij allen gelyk. n.l. in hun serieuze training en volkomen toewijding aan de athletiek. Hier door hebben zU stuk voor stuk de vereischte concentratie voor hun speciaal onderdeel verkregen Dat de constante toewijding van 't geheele bestuur hieraan ook het hare heeft toe bij gedragen, laat zich begrijpen. Doch laten wij thans deze cracks stuk voor stuk even dc revue laten passeeren. Rinus van den Berge. Reeds vele Jaren verdedigt deze pur sang wedstrijd loopcr de kleuren van onze stad zoowel in binnen- als buitenland. Reeds tien jaar doet hi) met hart ca ziel aan athlctiek en door zijn serieuze lichaamstraining vooral ook gedurende den winter zijn goede presta ties zelden achterwege gebleven. Zijn beste prestatie leverde hij ongetwijfeld 14 Septem ber 1927 toen hij het record 100 M. tot 10.6 sec. reduceerde. Deze phenomenale prestatie was toen het resultaat van een stugge training, groote wedstrijd routine en tiptop conditie, zoowel van hemzelf als van de baan. 17-7-'25 liep v. d. Berge te Stockholm de 60 Meter in 6.6 sec. en 4-10-1925 de 200 M. te Parijs in 21.6 sec. Verleden jaar werd Van den Berge kam pioen op 100 Meter en 200 Meter resp. in 11 sec. en 22 sec. De laatste prestatie (200 M. in 22 sec beteekende toen een nieuwe Nederl. record. Berger verloor toen met handbreedte en heeft zooais men weet dit seizoen reeds revanche genomen. Speciaal de laatste jaren is de animo van v. d. Berge voor de estafette zeer groot geworden. De gezellige clubgeest van Haarlem die hij als enkeling te Rotter dam ten eenenmale miste heeft ongetwijfeld haar werk gedaan. A. van We Is ene s. De huidige pen ningmeester der H. A. V. „Haarlem" weet nog steeds tijd te vinden om zijn body in training te huden. Zijn verspringen wordt ieder seizoen beter en zijn snelle soepele actie gepaard aan een kalm temperament maken hem voor dit springnummer als geknipt. Dat hij echter over een behoorlijke sprint be schikt bewijst wel zijn plaats als reserve vcor de 4 maal 100 M- estafette. In 1926 maakte hij met Lamp en Broos en v. d. Berge dan ook deel uit van de ploeg, die destijds een nieuw Nederl. Record vestigde, dat slechts enkele dagen geleden zou sneuvelen. Als Van Welsenes de bestuursbeslommeringen te Lon den kan laten varen gelooven wij wel op een sprong van circa 7.30 M. te mogen rekenen. G. N. Rinkel. Weinig op wedstrijden, veel op het oefenterrein was tot voor eenige jaren de onuitgesproken leefregel van Rin kel. Als leeraar M. O. Lich Opvoeding bleef hij zijn lichaam goed cultiveeren. Geregeld en systematisch was zijn training doch de routine ontbrak. Deze vereischtc routine heeft hij de laatste jaren langzamerhand gekregen. Meer nog dan naar de sprint, het personeele nummer, gaat zijn ambitie naar de estafette uit en tot voor kort had „Haar lem" weinig leden die „wisselden" als Rinkel A. van der Zee. Geboren in Friesland beschikt v. d. Zee over het bekende doorzet tingsvermogen om tenslotte zijn doel te be reiken. Reeds eenige jaren terug was hij heer en meester op polshoog, tot hij verleden jaar plotseling moest ervaren dat de turner Chris Berger R. v. d. Berge. A. Benz Oorschot hooger kon. Doch den heelen win- werd geoefend. Aanloopen, springen met en zonder lat, steeds weer. Uren achtereen trainde hij in lange broek en trui in een een zame hoek van het Haarlem-terrein waar geen koude zeewind of voetbal zijn aandacht konden verminderen. Tot hij eindelijk nu het record verbeterde en zijn training met succes beloond zag. Wij voorspellen hem een goede sprong en een behoorlijke plaats te Londen. Chris Berger. Hoewel deze jeugdige scholier eerst kort in de „Haarlem"-gelede- ren vertoeft, heeft hij veel van zich doen spreken. Zijn eerste successen kwamen spelenderwijs toen hij onder de deskundige handen van het H. A. V. bestuur kwam. In Haarlem vond hij dubbel wat hem te Amsterdam ontbrak n.l. leiding bij zijn training. En nu kwa men de resultaten verwonderlijk snel. De 200 Meter ver beterde hij en bracht het record bijna een seconde omlaag. De 100 Meter nam hij hoewel er geduchte tegenstand was, meer dere malen overtui gend voor zijn reke ning. Kortom Berger is een aankomend sprin ter waarvan wij zeer veel verwachten en wij zijn benieuwd naar zijn prestaties te Londen. A. Benz. Met Berger, Van den Berge en Rinkel vormt hij de estafette ploeg over de 4 maal 100 M. Zijn sprint is sterk verbeterd. Speciaal zijn ausdauer in de laatste 30 M. is toegenomen zoodat de finish thans zeer gun stig afsteekt bij vroeger. Zijn geregelde trai ning over 150 m. en 209 m. is zeer doeltref fend gebleken. Op de 100 M. heeft hij het steeds te kwaad met zijn clubgenooten Ber ger en v. d. Berge hetgeen de prikkel tot oefenen des te grooter maakt. S. van Mussclie r. Reeds jaren be oefent van Musscher het nummer hink stap sprong. Zijn prestatie van 14.13 M. aan 't begin van dit seizoen wettigen zijn inschrij ving op de .I-Iop-step and jump" te Londen. Mogelijk weet hij achter Peters de tweede plaats te veroveren. Dan resten ons nog enkele woorden over de estafette ploeg. De groote homogeniteit van het viertal Berger-Benz-Rinkel-v. d. Berge doen het beste hopen. De laatste wed strijden heeft het principe van v. d. Berge ingang gevonden n.l. de 2 sterkste sprinters op de le en 4e plaats. En de recordtijd van 42.6 sec. bewijst wel dat de uitzending geen sinecure is doch dat met vertrouwen de plaat sing in de finale tegemoet wordt gezien. De overige deelnemers voor Holland zijn: II. de Boer, recordhouder verspringen met 7 31 M., W. Peters id. hink-stap-sprong 14.37 M. J. W. Zeegers die op eigen houtje aan de wedstrijden deelneemt en misschien Gubbels die op het snelwandelen een kansje zal wagen. Tenslotte vermelden wij nog. dat vier be stuursleden van „Haarlem" de reis mede ma ken, zoodat de goede regeling geen kopzor gen aan de athleten kost en de massage bij J. v. d. Putte in uitstekende handen berust. Wij voorspellen „Haarlem" een gezellige tour met goede prestaties. S. van Musscher A. van Welsenes Atletiekwedstrijden Noord-Centrale Voetbalbond. Op het Z.A.C.-terrein te Zwolle hadden Zondag atletiekwedstrijden plaats, uitge schreven door den Noord-Centralen Voetbal bond. Peters verbetert het Ned. record- vèrspringen Aan de uitslagen ontleenen we het vol gende: Verspringen cracks: I. W. Peters 'P.E.C.) 7.33 Meter. (Hiermede heeft Peters het Ne- dcrlandsch record, dat staat op naam van H. de Boer op 7.30 Meter met drie centimeter verbeterd.) 2. F. dc Bruyn (P.E.C.) 6.65 Me ter. Wedstrijden van „Excelsior". Zondagmiddag werden op het fraaie ter rein van H.B.C te Heemstede Nationale Atletiekwedstrijden gehouden ter gelegen heid van het tienjarig bestaan der R.K. Athletiekclub „Excelsior". Niet minder dan 119 deelnemers waren In geschreven. uit de volgende vereenigingen: Vitesse, Zaandam; Leonidas, A.C.E., Ursus en Holland uit Haarlem; Oranje-Zwart, V.I.C. en U.DJ. Amsterdam; Hercules, Overveen: D.E.M., Beverwijk;, A.L.ORotterdam; A.CO., Haag; Rood-Wit, Leiden; St. Hu- bertus, Amersfoort en Meerburg, Zoeter- woude. Behalve een groot aantal juryleden, be stond de algemeene jury uit de heeren Th. Vreeswijk, wedstrijdleider, W. L. de Zwager, scheidsrechter, A. Schoonderbeek, seinge ver en P. Beaufort, commissaris van vertrek. Dank zij het zeer fraaie weer was de pu blieke belangstelling vrij groot. Gelet op de verschillende records die ver beterd werden blijkt dat ook de R.K. athle tiek vooruit gaat. Er waren verschillende spannende kam pen, zoo o a. de 3000 M. waarin de winnaar door een fraaien eindspurt H. Smit zijn eigen record aanmerkelijk verbeterde. Er werd op tijd begonnen, en dank zij de uitstekende regeling liep alles vlug van stapel. De uitslagen waren als volgt: 100 M. hardloopen. Dioc. Record 11.6 sec. 1. B. Blaïsse, VJ.C. 11 3 5 sec.; 2. W. v. d. Schot, U.D.I. 12 sec.; 3. K. Gerhards, V.I.C- 12 15 sec.; 4. P. v. d. Meer. Holl.; 5. B. Ron de, Holl.; 6. J. Ronde, Holl. 30 M. hardloopen. Jun. A: 1. L. Vos. Holl. 111/5 sc.; 2. G. Snoeren, Leonidas 114 5 sec.; 3. Th. Spolders, Holl. 12 2 5 sec. 80 M. hardloopen. Jun. B: 1. G. Kos. A.C.E. 10 2 5 sec.; 2. A. Stouthamer, A.C.O. 10 3 5 sec. 400 M. hardloopen: 1. B. Blaisse, VIC 57 3 10 sec.: 2. W. Vogel, Holl. 574 10 sec 3. T. Oostermeijer, V.I.C. 57 4 10 sec.; 4. D. Bur ger, D.E.M. 1500 M. hardloopen: 1. C. Wenneke, Holl. 4 min. 40 sec.: 2. B. Geels, Leonidas 4 min. 41 15 sec.; 3. A. Slingerland, Meerburg. 3000 M. hardloopen: Dioc. Record 10 min. 4 sec.. 1. H. Smits, Leonidas 9 min. 43 2 5 sec-; 2. W. Vessies, D.E.M. 9 uur 48 15 sec.; 3. G Haack, Leonidas; 4. A. Slingerland, Meer burg. Hoogspringen met aanloop. Na loting: 1. J. de Haas, Vitesse, 1.55 M. 2. G. Rippie, V.I. C., 1.55 M. 3. W. Kaptein D.E.M., 1.55 M. Polsstokhoogspringen. Dioc. record 3.24 M I. W. Kaptein. D.E.M., 3.32 M 2 J. Slijker- man, D.E.M., 3.20 M. 3. F. Bakker, Holl. 2.85 M. 4. N. de Zwager, Holl., 2.80 M. Vèrspringen met aanloop: l b Ronde, Holl. 6.43 M. 2. G. Rippe, V.I.C.6.07 M. 3- a! Goddijn, Meerburg, 5.72 M. Hinkstapsprong Jun. A-: 1. L. Vos, Holl., 9.75 M. 2. G. Snoeren, Leonidas, 9.20 M 3. J. Herman, Leonidas, 8.34 M. Hinkstapsprong Jun. b. 1. J Stam, Holl., II.12 M. 2. A. Heus, A.C.E., 10.93 M. 3. G. de Wildt, A.C.E., 10.61 M. Discuswerpen Junioren B.: 1. G. de Wildt, A.C.E., 27.88 1/2 M. 2. G. Kos, A.C.E., 27-41 1/2 M. 3. J. Stam, Holl., 24.89 1/2 M. Kogelstooten, Dioc. record, 10.39 1/2 M. 1. W. Kaptein, D.E.M., 10.50 M„ 2. P. Rippe, V.I.C., 10.22 M. 3. M- v. Hagen, A.E.C.. 9.27 m! 4 x 100 M. estafette 9 ploegen: 1 VIC 48 2/5 sec., 2. Holl- I, 48 1/5 sec., 3. Holl. II! 4. Leonidas. Discuswerpen Senioren Dioc. ree. 30.68 M 1. M. Stals, Hercules, 36.61 1/2 M. 2. M. Eb bing, A.C.E., 30.67 M. 3. J. Halvax Holl., 29-79 M. Na afloop reikte de heer G. Kruyver, se cretaris van den Dioc. Haarl. Voetbalbond onder eenige toepasselijke woorden de prij zen uit, na de jubileerende vereeniging dank gebracht te hebben voor de goede organi satie. Ingelaschte wedstrijd. Door den competitieieider is alsnog vast gesteld Haarlem IA.M.V.J. I, te spelen op Woensdagavond om 7 .uur op het Gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan. Quick IIHaarlem II (2313) Met maar liefst vier invallers en dan nog maar acht man trok Haarlem II Zater dagmiddag naar het V.V.A. terrein om tegen Quick te spelen. De uitslag stond vrijwel te voren al vast. Er was bovendien nogal over pech te kla gen. Het terrein was veel harder dan Haarlem gewend is, zoodat de bal meermalen gewel dige sprongen maakte. De bowler was wel eens beter dan hij dezen keer was, terwijl de Haarlemsche achtervanger allesbehalve klem- vast was en zich boendien herhaaldelijk blesseerde. De automatische nul voor den ontbrekenden speler kwam natuurlijk op de meest onge legen momenten, als er net een paar spelers op de honken waren. Reeds in de eerste in= nings werden fouten in het veldwerk ge maakt, zoodat Quick toen al vier punten voorkwam. Gestadig groeide die voorsprong. Uitslag in innings: Quick II: 5. 0, 0. 0, 5, 7, 6. 0. is 23. Haarlem H: 1, 0, 2, 0, 1, 3, 1, 5 is 13. Finale schoolne gen tallen. Zaterdagmiddag werd aan de Kleverlaan de finale van de wedstrijden der schoolnegen- tallen gespeeld. De partijen waren Rijks H.B.S. (Velsen) en R.K. Lyceum Haarlem. Al heel spoedig bleek Velsen sterker te zijn. In de eerste inning kwamen Teeds vijf spelers binnen. Van het Lyceum slechts één. Het- verschil zat voornamelijk in "net vrijere honkloopen der H.B.S.'ers. De leerlingen van het Lyceum wachtten te veel af. Het H.BS.: negental leek ons meer geroutineerd en heeft daardoor de overwinning weten te behaien. De eindstand was 146. Na afloop van den wedstrijd reikte de heer E. Bieesing, voorzitter van den Ned. Ilonk- balbond den wisselprijs uit aan het winnende schoolnegental. Hij bracht tevens dank aan het Gemeentebestuur en den inspecteur van den dienst voor de Lichamelijke Opvoeding vcor de ondervonden medewerking en verder aan allen, die op de een of andere wijze hadden medegeholpen. Haarlem—V. V. G. A. (13—2) Deze wedstrijd was zeer eenzijdig. Het ver schil tusschen beide partijen was- eigenlijk nog grooter dan de cijfers aangeven. Vaft de Gemeente-ambtenaren zijn er in zeven innings maar drie man aan de beurt geweest, in een inning vijf en in een zes, zoo dat er in het geheel maar elf het eerste honk hebben bereikt. Slechts twee daarvan kwamen ook over het thuis-honk. Smit was uitstekend op dreef, zoodat zijn ballen vrijwel niet te raken waren. Jammer dat hij en Vrugt in het slaan niet fortuinlijker waren. Ook in het veldwerk waren de gasten zeer zwak. Op een flinken tik haalde Veenhof het derde honk, maar door een foutleven aangooi kon hij er een home run van maken. Vrugt kwam tot een home run door middel van drie foutieve aangooien achtereen. Het veldwerk der Haarlemmers was juist heel goed. Alleen Wulfhorst was niet heele- maai op dreef en kon den bal dezen keer moeilijk in den handschoen houden. Uitslag in innings: Haarlem in 9 innings: 4. 4, 0. 2. 0. 0. 0. 3 is 13. V V.G.A. in 8 innings: 0, 0, 0,0,1, 0, 0, 0,1 is 2. H. H. C—A. G. H C. II (25—30) De Haarlemsche Honkbalclub speelde Zon dagmiddag haar eersten thuiswedstrijd. De bezoekers waren de Amsterdamsche Gymna siasten. In het begin werd er aan beide kanten uitstekend gespeeld. De spelregeikcnnis en spelroutine vielen werkelijk al mee. Evenwel de werpers van beide teams schenen boven hun kracht gespeeld te hebben, want in de vierde innings zakte het spelpeil erg. De wijdballen waren niet van de lucht. Ook het aangooien der velders werd gebrekkig, ter* wijl vangkansen gemist werden. Alleen het slaan bleef, dank zij het zwakke werpen, nog goed. Toen de tijd bijna verstreken was, stond A.G.H. C. II met twaalf runs voor en zou H.H.C. nog eenmaal aan slag komen. Het duurde echter zeer lang, eer H.H.C. weer met drie nullen aan de kant zat. Twaalf spelers kwamen nog aan de beurt, waarvan er liefst zeven nog thuis kwamen. Dus kwam het einde met 3025 voor A. G. H. C. II. Uitslag in innings: H. H. C.: 1, 0. 4. 8. 2. 3. 7 is 25 A. G. H. C. II: 1. 0, 4, 9, 3, 9, 4 is 30. H. S. V. „De Kampioen". Onder begunstiging van fraai weer hield „De Kampioen" een rit naar Noordwijk voor A-. B- en Juniores. Het was een tijdrit. De uitslag is als volgt: 1 Egmond tijd 34.04, 2 Schijvenaar 35.03, 3 Zeulevoet 35.23. 4 Th. v. Putten 36.09. 5 de Groot 37.54. 6 Sijpestein 38.40, Fabel opgegeven. De uitslag der juniores was als volgt: 1. Moerkerk. 34 06; 2 Gruijters 34.14. 3 Scheidier 35.36. 4 Heek 37.04. 5 Reek 37.52. 6 v. d. Hoeve 38.07. 7 Verstraten 38.47. 8 v. Zwienen 39.04; 9. Schreinders 39.20; Lange veld en Besseling pech. De keerpunt-controle werd door den heer Kuipers op goede wijze verricht. Tijdopne mers J. Tulleken en C. de Nijs. De uitslag van den Woensdagavond gehou den rit naar Noordwijk luidt: A en B.: 1 van Egmond. 2 Schijvenaar, 3 Zeulevoet, 4 de Groot. Fabel en Sijpestein pech. Uitslag ju niores: 1 Moerkerk, 2 Gruijters, 3 Scheidier, 4 Besseling, 5 v. Zwienen, 6 Heek. Maandagavond baanwedstrijd te Amster dam. Bond van Hengelsportliefhebbers Haarlem en Omstreken. Zondagmorgen 4 uur verzamelden zich de vischcolleges, welke zijn aangesloten aan de zen Bond tot het houden van den 15den wedstrijd, waartoe destijds door het bonds- bestuur besloten was en waarvoor de beer A. H. van Leeuwen vijf zilveren bekers had disponibel gesteld. Als vischwater was aangewezen het Noord- Hollandsch Kanaal, onder de gemeente Aker sloot. Prachtig weder begunstigde dezen wedstrijd doch de vangst bleef ver beneden, het peil. Toen men op de plaats van den wedstrijd was aangekomen, gaf de hoofdcontroleur, de heer Vreeswijk, het sein tot het peilen van het water. Een tweede stoot op den hoorn en de wedstrijd was begonnen. Toen de tijd van visschen voorbij was, vertrok men naar Haar lem naar het clublokaal in de Paul Kruger- straat, waar het resultaat bekend werd ge maakt en de prijzen werden uitgereikt. De bondsvoorzitter, de heer Larson bracht hulde aan den heer A H. van Leeuwen voor de geschonken prijzen welke als volgt werden behaald: 1 Dageraad, 2 De Grundel, 3 De Brasem, 4 De Ruischvoorn, 5 Dc Vereenigde Visschers. De „held van den dag" was Larson, voor zitter van den bond. Na de uitreiking der prijzen richtte de voorzitter het woord tot S. v. Asten en J. Kossens, die als oudste leden van den bond zich zeer verdienstelijk hadden gemaakt en nog als lid en tevens als leden van het hoofdbestuur l»un functiën naar aJler ge noegen waarnemen. Namens den bond werd hun een fraai cadeau overhandigd. „De Dageraad" te Heemstede. Zondagmorgen hield de vischclub „De Da- genraad" te Heemstede haar eersten onder- lingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart tusschen Vijfhuizen en de Cruquius. Eerste prijs grootste visch. H. v. d. Braak: 2e pr meeste stuks C. v. Norde. 22 stuks; 3e prijs Jan Schoo 10 stuks; 4e prijs Jac. Schoo 5 stuks: 5e pr. H. Leuven 4 stuks; 6e prijs B. v. d. Pols 3 stuks; 7e prijs v. Meus 1 stuks: 8e prijs Wallet 0 en 9e prijs v. Straten 0 stuks. Des avonds had in het clublokaal in een feestelijke bijeenkomst de prijsuitreiking plaats. De Groote Kwak. Zaterdagmiddag hield het Typografen- Vischcollege „de Groote Kwak" zijn eersten jaarlijkschen kaswedstrijd tusschen de Nieu we Brug en Radmolen. Om half vier vertrok men van de Nagtzaam brug. Precies 4 uur werd begonnen. De winnaars waren: Nouland le prijs, Knappert 2e prijs, v. Geldorp 3e pr., Veraeri 4e pr., W. Kamp 5e pr.. Roclofs 6e pr., I. Bijnsdorp 7e pr. W. Out 8e pr. De heer Knappert ontving een extra prijs voor de eerst gevangen visch. De prijzen be stonden uit luxe voorwerpen. Haarlemsche Henerelaarsbond. Zondag hield boven genoemden bond zijn eersten kaswedstrijd op Witvisch. Des mor gens half vier uur vertrok men naar de Ring vaart bij den Radmolen, waar de voorzitter, de heer Loerakker, een woord van welkom sprak. Daar de vergaderingen slecht bezocht worden, werd op de laatst, gehouden verga dering besloten de prijzen niet zooals ge woonlijk na afloop van den wedstrijd bekend te maken maar op de eerstvolgende vergade ring van Donderdag 3 Juli. De drie controleurs hadden druk werk om al de gevangen visschen te noteeren. Te acht uur ging men weer huiswaarts.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12