De Uitslas UIT DE OMSTREKEN Spoor's gestampte Muisjes LETTEREN EN KUNST MUZIEK Parker Duofold Nationalen Handsclirift- Wedstrijdl SPOOR's MOSTERD MARKTNIEUWS Spoor's 2 HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 2 JULI 1930 VELSEN Raadsvergadering r Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 1 Juli 1930, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Feesten op Koninginnedag. Het bestuur der Oranjevereeniging „Wil- helmina" te IJmuiden verzoekt voor 1930 een subsidie van 1000.— voor het organiseeren van feesten op Koninginnedag, omdat B. en W. voor het houden van een collecte geen toestemming meer wenschen te geven. De meerderheid van B. en W. stelt voor, dit verzoek af te wijzen. De heer Ten Broeke kan zich met dit afwijzend prae-advies niet vereenigen. Namens de Christ.-Hist. raadsfractie stelt hij een motie voor, waarin B. en W. worden uit- genoodigd, aan deze vereeniging vergunning te verleenen tot het houden van een collecte, om het door haar gestelde doel te bereiken. Na een uitvoerige discussie wordt deze mo tie met 13 tegen 12 stemmen aangenomen. Aan den heer D. de Vries, onderwijzer aan school G te Velsen, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. Personeele belastingen B. en W. stellen voor om voor kennisgeving aan te nemen een adres van het bestuur der Vereeniging „Santpoort's Bloei" te Santpoort, houdende verzoek het daarheen te leiden, dat voor toepassing van art. 5 der Wet van 16 April 1896, tot regeling der personeele belas ting, Velsen overig deel, wordt gerangschikt in de derde klasse. Het adres wordt voor kennisgeving aange nomen. Schenking aan de gemeente. Door den heer F. A. van Opbergen, direc teur van „Thalia" te IJmuiden, is aan de ge meente ten behoeve van haar archief ten ge schenke aangeboden een op 29 April j.l. op genomen film ter gelegenheid van de offi- cieele opening der Noordersluis door de Ko ningin. B. en W. verklaren zich met deze schen king ten zeerste ingenomen en stellen voor, deze onder dankbetuiging te aanvaarden. Aldus besloten. De Watertoren Wethouder Tusenius bespreekt den toestand van den Watertoren. Deze moet tnoodig hersteld en schoongemaakt worden, wat ongeveer 23.000 zal kosten. Spreker vraagt den raad machtiging om alvast met het voorbereidende werk te beginnen. Wordt toegestaan. ïlnancieele besluiten. Vastgesteld worden de suppletoire begroo- tlngen dienst 1929 voor de gemeente en de verschillende bedrijven. Overplaatsing geweigerd. De heer A. J. M. Minderhoud, onderwijzer aan School H., vroeg overplaatsing naar School F te Santpoort. B. en W. kunnen aan dit verzoek niet vol doen, omdat het hun bedoeling is om aan school F een tijdelijke leerkracht aan te stel len. De Raad vereenigt zich hiermede. Aangehouden wordt het voorstel tot vast stelling van besluiten ter uitvoering van de wet van 15 Juli 1929, Stbl. No. 388, houdende herziening van de financieele verhouding tussehen het Rijk en de gemeenten. Verbouw R.-K. school. B. en W. stellen voor in te willigen een verzoek van het R.-K. Parochiaal Kerkbe stuur van den H. Engelmundus te Driehuis, om toekenning van een vergoeding voor de kosten van verbouw dezer school, inrichting va,n het gymnastieklokaal en aanschaffing yan schoolmeubelen. Wordt goedgekeurd. Ook wordt een bedrag van 12.100 toege staan voor betegeling van speelplaatsen der scholen D, Dl en F en van de bewaarschool aan de Casembrootstraat. Kindertoeslag In behahdeling komt het bekende prae- advies van B. en W. omtrent invoering van een kindertoeslag voor de arbeiders en amb tenaren (politie inbegrepen) in dienst der ge meente Velsen. Hierbij wordt ook behandeld het verzoek van het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Politiebond te Haarlem, om een kindertoeslag in te voeren. De heer Maas deelt mede, dat hij het door hem toegezegde voorstel te dien aan zien nog niet heeft willen indienen. Hij stelt zich voor, dit bij de a.s. begrooting te doen. Daarom verzoekt hij, dit agenda-punt aan te houden. Aldus wordt besloten. Verlofstoeslag. vrouw Van Veen c. s. stellen voor, den vacantietoeslag voor gemeentewerklieden te verhoogen en vast te stellen op 20 per "jaar en 2 voor elk kind tot een maximum van vijf kinderen beneden de 16 jaar. De meerderheid van B. en W. stelt voor, dit yoorstel af te wijzen. De heer Visser bepleit aanneming van dit voorstel. De arbeiders kunnen dan meer van hun vacantie genieten in de va- cantie-oorden, die door de moderne arbei dersbeweging in den laatsten tijd zijn ge sticht. De arbeiders vieren hun vacantie zoo als het behoort; spreker meent, dat dit door de overheid bevorderd dient te worden. De heer Homburg acht den finan- cieelen toestand van de gemeente-werklieden te Velsen gunstig. Hij hoopt, dat deze gunsti ge loonsverhouding in de toekomst gehand haafd zal blijven. Spreker is tegen het voor stel van Mevrouw Van Veen. Hij voelt meer voor het verleenen van een kindertoeslag. De heer Groeneveld acht thans den tijd niet gekomen om het voorstel van Mevrouw Van Veen aan te nemen. De heer De Nobel is van meening, dat de menschen hun behoeften moeten be talen met het loon dat zij verdienen. Als dit niet toereikend is, dan moet het maar rond uit gezegd worden. Van „achterdeurtjes" houdt spreker niet. Wethouder Schilling meent, dat kinder- en vacantietoeslag niet met elkaar te vergelijken zijn. Spreker zegt, dat de arbei ders met 10.vacantietoeslag niets kunnen beginnen. Het principe vacantietoeslag is nu eenmaal door den raad aanvaard. En als die niet t-oereikend is, dan moet die verhoogd worden. Dat heeft met de loonen niets te maken. Het voorstel van Mevrouw Van Veen wordt verworpen met 17 tegen 8 stemmen. Straatnamen. Aan drie nieuwe straten te IJmuiden, uit komende op de Briniostraat, worden de vol gende namen gegeven: Lorentzstraat; P. J. Troelstraweg en Palmenstraat. Benoemingen Tot lid en plaatsvervangend lid van den Raad van Beroep voor ambtenaren worden resp. herbenoemd de heeren Mr. J. H. Thiel en P. H. van Rummelen. Hamerstukken De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststelling van den huurprijs der nieuw gebouwde conciërgewoningen aan het Kerk plein te Velsen. Aanvulling van het Werkliedenreglement. Wijziging van de verordening tot regeling der loonen van de gemeente-werklieden en aanvulling van den staat, bedoeld in artikel 1 van genoemde verordening. Wijziging en aanvulling van artikel 4 der bouw- en woningverordening. Toestaan van het noodige crediet voor ver goeding aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Maatschappij van de meerdere kosten van het leggen van natuursteenen trottoirbanden in plaats van betonnen trottoirbanden in de Zoutmanstraat en een gedeelte van de de Ruijterstraat te IJmuiden. Toestaan van een crediet voor den bouw van een pompinstallatie met pomphuisje in „Velserbeek" (voor een proefboring). Aangehouden wordt de behandeling van het prae-advies omtrent het adres van diver se bonden om verhooging van de steun- uitkeering aan werklooze arbeiders in de vis- scherij bedrijven. Rondvraag. De heer Sluiters vestigt er de aan dacht op, dat de bewoners van den Spaarn- dammerpolder geen water van Haarlem meer krijgen. Hij vraagt of B. en W. maatregelen willen nemen, dat deze menschen van water worden voorzien. De Voorzitter zegt dit toe. De vergadering wordt verdaagd tot a.s. Dinsdag. SANTPOORT DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Bij den onbewaakten overweg aan den Kruidbergerweg ïs een nieuw waarschu wingstoestel geplaatst. Tegen den paal van het gewone waarschuwingsbord is een me talen bus geplaatst, waarin zich een samen geperst gas bevindt. Boven deze bus bevindt zich een reflector. Door middel van een ver nuftig gevonden instrument wordt nu een regelmatig „flaplicht" opgewekt, dat zeer de aandacht trekt en zeker er het zijne toe zal bijdragen het aantal ongelukken op de on bewaakte overwegen te verminderen. Of het echter voldoende is, zal de toekomst moeten leeren. ZILVEREN JTJBÏLé. 3 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. Zuiderduijn,thans jachtopziener, bij de familie Cremer op het buitengoed „Duin en Kruidberg" in dienst kwam. BLOEMENDAAL JUBILé. 3 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. van der Linden als smid in dienst trad bij het Provinciaal Ziekenhuis. AERDENHOUT MOTORBRAND. Gistermiddag 3 uur werd de hulp van de Vrijwillige brandweer ingeroepen voor een brandje op den Bentveldsweg. Daar was n.l. een Chevolet-auto door gebrek aan water in den motor zoo warm geloopen, dat hij in brand vloog. Spoedig was de groote motor spuit ter plaatse. Deze behoefde echter geen water te geven, want een zandbad, toege diend door bereidwilligen, had reeds zoo uit stekend dienst gedaan, dat de motor voor- loopig geen water zal behoeven om niet warm te loopen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. GEMENGD MELK BEDRIJF TE AMSTERDAM. Het Hbld. verneemt, dat binnenkort B. en W. aan den Raad zullen voorstellen hen te machtigen een technische commissie te be noemen, die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid tot vestiging van een ge mengd melkbedrijf. Een bedrijf dus waarbij de gemeentelijke overheid, de veehouders en de particuliere melkhandel financieel zijn be trokken een semi-overheidsbedrijf. TRAM- EN SCHEEPVAARTVERTRAGING TE AMSTERDAM. Maandagavond 7 uur is te Amsterdam groote tramvertraging ontstaan doordat de beugel van een N.Z.T. tram bleef haken en de bovenleiding bij de Wiegbrug vernielde. Ook kon de brug niet open en één schip moest 1 1/2 uur wachten voor het verder kon va ren. EEN MILLTOEN FRANCS VOOR HET OVER STROOMDE FRANKRIJK. Onze gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon, heeft een bezoek gebracht aan de door de overstroomingen in Frankrijk geteisterde ge bieden en aldaar meegedeeld, dat het totale door Nederlanders bijeen gebrachte bedrag een millioen francs bedraagt. Tardieu heeft den gezant zijn hartelijken dank betuigd voor de edelmoedigheid der Nederlanders. EXPOSITIE HERMAN MOERKERK. In de aardige, kleine voordrachtzaal van de R.K. Leeszaal op de Nieuwe Gracht laat Herman Moerkerk, reeds eer ui men tijd Haar- lemsch kunstenaar, een uitgebreide verzame ling kleine teekeningen, schetsen en krabbels zien, benevens enkele schildfcrijen. In Den Bosch, des kunstenaars vroegere woonplaats genoot deze reeds een groote re putatie, in Haarlem zal ze ongetwijfeld even zeer toenemen en Moerkerk in het Gilde een rol spelen. Want hij vertegenwoordigt een type dat hier nog maar magertjes vertegen woordigd werd: dat van den journalist schilder. Daar is meer voor noodig dan men zoo oppervlakkig zou denken; hun betrekke lijk gering aantal bewijst dat. De kleine ex positie, die wij thans bespreken bewijst op haar beurt de onmiskenbare qualiteiten van den heer M. in deze richting. Een waakzame geest en een steeds willige hand zijn de eer ste vereischten voor een werkzaamheid die in de eerste plaats illustratief is; doch een respectabele hoeveelheid van direct-parate kunde moet die geest en hand actief kunnen maken en daar mangelt het juist dikwerf aan. Niet alzoo bij dezen exposant en het is aardig gezien van den teekenaar ons op deze wijze een blik te gunnen in de cuisine van zijn métier. Zoo iemand is eigenlijk altijd actief-in-de-weer. Zijn schetsboekje en het krijtje verlaten hem nimmer. In den trein noteert hij met een paar nerveuse lijntjes de wagen kan soms zoo vertikt schommelen een paar leuke plooien in den rok van een overbuurvrouw of het gezellig breed-uit zitten als een Victoria Regia in den Hortus van een oude Brabantsche boerin in een derde klas coupé. Op een kermis, in een café- met-muziek, gewoon op straat. In zijn huis kamer. och eigenlijk overalfloep hij slaat een blaadje van zijn reportersboekje om, het krijtje kriebelt al tusschen zijn vingers en met een paar markante krabbeltjes staat het aparte, het opmerkelijke genoteerd. En daar aan herkent ge nu juist den man die voor dit werk is aangelegd: of hij in de noodzake lijke veelheid van die productie, toch steeds den vos bij den staart pakt en het precies- typeerende vast legt wat aan den gewo nen beschouwer zoo gemakkelijk voorbijgaat, dan wel of hij, zooals ieder wel eens doet, zoo-maar-ereis een standje, een figuurtje, een gevalletje noteert. Als ge langs deze tafels met notities gewandeld hebt, voelt ge dat Moerkerk de flair heeft van het opmer kelijke direct te zien en er onmiddellijk de puntigheid van vast te grijpen. In hoofdzaak denk ik hier natuurlijk aan waar hij men schep. uitbeeldt. Daarbij komt dat hij aller minst boosaardig is, een lichte charge amu seert hem en ons, voor een felle carica- tuur zou hem denk ik de bitterheid ontbreken. Dezen middag moest ik in ge dachten zijn werk telkens met dat van Phil May kent men dien vroeger zoo popu lair en Engelschman nog? vergelijken. Beiden hebben die „harmlose" geestigheid die niemand kwetst, een beetje voor zich heen grinnikt en ons even het petje doet lichten voor den rappen oolijkerd die dat zoo vlot en fluks in elkaar draaide. Laten de Kunstvrienden, met een groote K, toch voor al die bezigheden niet gering schatten! Niet ieder is een Van Gogh en het is opbeurender iemand te zien die wat kan, en oolijk zijn gang gaat dan iemand die eigenlijk niet- veel kan, en het ontbrekende met een betoog over zijn ziel wil aanvullen. Om op onzen exposant terug te komen: het spreekt vanzelf dat iemand die veel voor krant en tijdschrift werkt, van alle markten thuis moet zijn. En steeds gereed staan. Daarvoor dienen die tallooze notities, zooaLs ze hier liggen: een voorraadschuur, waar ieder blaadje op een bepaald moment, den teekenaar van dienst geweest is of nog zijn kan. Altijd bezig is het wachtwoord voor zulk een artist, als voor den geboren jour nalist. Hij maakt zich niet bezorgd over het quantum, vindt vandaag een zin die inslaat, en schrijft morgen even onverstoorbaar, een gemeenplaats neer. Voor. schiften is niet immer gelegenheid en het een zoowel als het ander kan bruikbaar zijn. Zoo ook hier: er zijn dingetjes bij. zooals ze, „pour besoin de la cause" gefokt worden en andere, waar, ge zoudt willen zeggen: de privé-leut van den maker direct herkenbaar zijn. Gaat u ze zelf maar eens uitzoeken: het is een aardig spelletje en nu de hier voorafgaande poging tot karakteriseering van het werk, zult ge voelen wat wij bedoelden. In Moerkerk's „schilderijen" den journa list-schilder te willen zien, dat wordt moei lijker. Daarover zou ik een oordeel liever op schorten. Een klein aantal, min gunstig gehangen, laat thans geen oordeel toe, nu de teekenaar, schetser en benutter van het moment zoo op den voorgrond treedt. Doch een betrekkelijk klein doek, waarop In een winteravondstraatje, uit een kleine burger- buurt, een hel verlicht winkeltje als een knusse oase staat in de donkere breiïge smeltsneeuw, die vol dreiging is van lekke laarzen en sjofele omslagdoeken.dat doek suggereert toch wel een diepere aandoenlijk heid dan die van het moment, het is ook gaver volgehouden dan de rappe notitie en doet in Moerkerk iets van den artist zien, die naast en boven den oolijken bloc-note- scribber woont. Indei-daad.hij is een man van vele mogelijkheden. 30-6-'30. J. H. DE BOIS. JUBILEUM-CONCERT. Wie, de bijna tropische warmte trotsee- rend. Dinsdagavond het Jubileum-concert van den heer Jac. Zwaan hebben bijgewoond (en dat waren er tamelijk velen), hebben een avond van beschaafden, zuiveren koor zang kunnen genieten. Beschaafd en zuiver, dat zijn de epitheta ornantia, die het zingen van elk der vier onder Jac Zwaan's leiding staande koren kenmerken. Of men het Noor der kankkoor, Schoten's Chr. Gemengd Koor, Spaamdam's Gemengd Koor dan wel het Doopsgezfnd Zangkoor hoorde, luttel waren de oogenblikken dat van de zuiver heid en den beschaafden klank werd afge weken. De twee oud-Nederlandsche. door Julius Röntgen eenvoudig en welluidend getoonzette liederen, waarmee eerstge noemd koor den avond begon, beteekenden al een blijde opening, die mooie verwach tingen wekte, en al was het gehalte der vol gende werken te verschillend om die ver wachtingen geheel en al te bevredigen, al kwamen bij 'n paar nummers afwijkingen van de zuivere stemming voor, grootendeels zijn ze toch niet onvervuld gebleven. Die afwij kingen constateerden we fn het suikerzoete INGEZONDEN MEDEDEELINGEN «I Ct.. per r«f«!. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel van den De laatste der 4843 inzendingen op dezen grooten nationalen wedstrijd, werd op 15 Juni j.l. in ontvangst genomen. Ruim 1800 onderwijzers hadden sedert 10 Mei met ons gecorrespondeerd. Meer dan 300 particulieren en kinderen hadden ons persoonlijk geschreven. De Jury, ten slotte bijeengekomen op Maandag 30 Juni, besloot de prijzen ais volgt te verdeelen: Groep L Beneden 11 jaar. Ie prijs Nico Bosch. Spekhoteertieide. 2e prijs Minke v, d. Sluis. Oudeschoot 3e prijs Hetty Eekman. Amsterdam. Groep 2. Tusschen de 11 en 14 jaar. Ie prijs Pieternelia Huysman, Koude- kerke 2e prijs J. Sdhlüter. Den Haag. 3e prijs Will om Dekker, Amsterdam. Groep 3. Boven de 14 jaar. Ie prijs F. van der Boom, Tilburg, 2e prijs Sijtze Ellens, Dokkum. 3e prijs G. M. Berendsen, Velp. Deze 3X3 prijzen bestaan voor alle klassen uit: Parker Duofold Junior de Luxe Duette-stel in étui, le prij6; Parker Duofold Junior Duette-stel in étui, 2e prijs; Parker Duofold Junior Vulpen in étui 3e prijs. Verder zijn de 24 troostprijzen, elk be staande uit een Parker Duofold Univer siteitsvulpen. toegekend aan: C. Kamp huls, Hengelo, Nelly Slootens, Edam. Lenie KischmöHer, Rotterdam, Anny ten Kroodc, Amsterdam, Joop Levy, Amsterdam, Fokeltje Wijngaarden, Oudebildizijl, C. ten Napel, Amsterdam, H. G. Reumer, Didam, Arend Je-srwiet, Wapeningen, Maaike van der Stelt. Nv. Vennep, Pietje Koopman, Nieuwesohoot, H. Borghuis, Volthe, Jan Ruiter, And ijk. Mfnie van Ree. Amsterdam. Troukjc Arendshorst, Meppel. Adrs. Oudenhuyscn, Holsteren, Gerard van der Hokte, Am sterdam, Hetty van Kessel. Arnhem, J. E. v. d. Brink. Velp, Bertha v. d. Bo gaard. Haarlem, B. E. Kool, IJmuiden, A. van Santen. Velp, Harnien Smit, Oudeschoot, Lore Frensdorf, Amsterdam Van harte gefeliciteerd, gelukkige prijswinnaars! Binnen enkele dagen zal de firma Gebrs RikkersN.V. U ieder persoonlijk een brief zenden. De Jury: Mevr. Wm R RIKKERS. Dr. A. VAN OVEN Jr. P. H. VAN GESTEL „Kerstlied" van Diamant, waarin bovendien het toonpeil wat zakte, maar het Schoten- sche koor nam met Psalm 91 van Blummer revanche, en het Spaarndamsche koor bleef bijna geheel in de goede banen. Zoowel hier als ïn den daaropvolgenden gemeenschappe- lijken zang der vier koren viel ook nog de nuanceering te prijzen, die vooral in de zachte tinten tot mooie klankeffecten leid de. In de Nanie van Brahms, die het Doops gezind Zangkoor ook dezen winter zong was kort vóór het einde de zang der sopra nen allerminst „klanglos", maar evenmin „volkommen" zoodat een oogenblik de zui verheid en de mooie klank merkbaar ver stoord werden: gelukkig werd het slot van het heerlijke werkje weer zeer goed ge zongen. Van Brahms tot J. P. J. Wïerts is wel een groote stap naar beneden. Met „Vlaam- sche Kermis" van dezen en „De Gypten" van Roeske kwamen we in den echten concours- nummerstijl met zijn opzettelijke moeilijk heden en onnatuurlijke effecten, als b.v. het sentimenteel-langzame „Een mond be- roosd" en het kerkslot van „Een wang die bloost". Van dergelijke „schoonheden" zit deze compositie vol; maar het auditorium vond het prachtig, veel mooier dan Brahms' „Nanie" en klapte zóó hard en zóó onver droten, dat Zwaan zich genoopt zag het ge- heele ding te herhalen. Hetgeen niet voor het muzikale opnemingsvermogen van het auditorium pleit. Het werk van Roeske werd door de gezamenlijke koren zeer goed uit gevoerd. en bleef, gelukkig, zonder herha ling. Gelukkig, zeggen we, want ondanks die goede uitvoering heeft het ons geen oogen blik den zigeuner-geest voor oogen kunnen tooveren: het bleef geheel in de sfeer van een Hollandschen zangwedstrijd.En bovendien was het al aardig laat geworden. Dit kwam gedeeltelijk door de, op een jubileumcon cert nu eenmaal onvermijdelijke huldiging, die vóór de pauze plaats vond. Verschillen de sprekers voerden daarby het woord: het eerst en duidelijkst verstaanbaar Ds. Blaauw, de eere-voorzitter van het Schotensche kerkkoor, die in eenvoudige, hartelijke en geestige woorden den heer Zwaan hulde bracht voor wat hij in de voorbijgegane acht jaren had verricht. Achtereenvolgens werden hem bloemen, een oorkonde en, als voornaamste geschenk, een exemplaar van Riemann's „Lexicon der Musik" aangeboden. De heer Zwaan bedankte in een lange rede, die echter in de zaal volstrekt onverstaan baar was, aangezien de dirigent-spreker met den rug naar ons toegekeerd stond. Ds. Blaauw sprak o.a. van mijlpalen in het leven, en noemde dit jubileum zulk een mijlpaal. Men kan van meening verschillen over den afstand en telling van zulke palen; de Engelsche, de Nederlandsche en de Duitsche mijl verschillen ook nog al wat en het schijnt ons gezocht om de oorzaken van Majoor Segrave's verongelukken te willen vinden in de som der cijfers van het aantal K.M. dat hij.niet aflegde want hij voer in Engeland en legde dus Engelsche mijlen af. Maar enfin, de heer Zwaan is met het ge tal 10 in elk geval safe en zoo lijkt het niet gewaagd de hoop en het vertrouwen te uiten, dat dit jubileum voor hem nog lang niet zijn zwanenzang beteekent maar nog door meerdere en grootere gevolgd mag worden. K. DE JONG. P. S. Zou het geen aanbeveling verdienen advertenties niet meer onmiddellijk onder de teksten in het tekstboek af te drukken? Nu moesten w elezen: „Denn das Gemeine geht klanglos zum Orkus liinab". „Roomboter lste soort. Melange. Margarine". Toch nfet als overgang naar „Vlaamsche Boerenker mis" bedoeld? K. d. J. ARBEIDERS DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Te Rotterdam zijn, naar de Tel. meldt. Dinsdag twee havenarbeiders bij het werk door de warmte bevangen. A.V.R.O. PROTESTEN EN DROEFENIS. Het A.VH.O.-comité te Amsterdam heeft Maandag het volgende telegram aan de Ko ningin verzonden: Het A.V.R.O.-comité Amsterdam gevoelt op dezen dag van de in werking treding van het radiozendtijcübesluit diepe behoefte om voor uwe Majesteit, nazaat van Willem den Zwij ger, den grondlegger en beschermer der vrij heid van uw volk, neder te leggen zijn groo te droefheid over het besluit van uwen mi nister van waterstaat, hetwelk door zoo tal loos velen uwer getrouwe onderdanen ge voeld wordt als een grievend onrecht, den algemccnen omroep der A.V.R.O. aangedaan. Te Bllthovcn is een protestvergadering ge houden, waar o a. een rechtzinnig protestant zijn verontwaardiging over het ministerieel besluit heeft uitgesproken. WERKING VAN DEN KRAKATAU VER MINDERD. Aneta meldt d.d. 30 Juni: Gisteren is de werking van den Krakatau iets verminderd. Het eiland Anak Krakatau is thans 28 meter hoog. HET RAADHUIS VAN VOORMALIG SCHOTEN. De gemeenteraad besloot onlangs, om het Raadhuis van voormalig Schoten aan den Rijksstraatweg te laten inrichten als politie bureau, ter vervanging van het politic posthuis aan de Gen. Cronjéstraat. Men is thans bezig met de verbouwing. KINDERKOOR „JONG EXCELSIOR" EN OPERETTEKOOR „EXCELSIOR". Door bovenstaande vereenlgingen zal Zaterdag 5 Juli een bazar gehouden worden in „Bloemhof". De opbrengst Is ten bate van het Costuumfonds. Er zullen veile attracties zijn: een sjoelbak, touwtrekken, draaiende parapluie, een postkantoor, waar men alléén pakjes kan ontvangen, rad van avontuur, enz. De Muziek ver. „Voorwaarts", directeur A. Vermeer, en een mandoline-club zullen zich laten hooren. Het kinderkoor zal een 10-tal kinderliedjes zingen. Voor de danslustlgen zal er ook gelegenheid zijn tot dansen. Er wordt op een druk bezoek gerekend, daar het bestuur verwacht dat men de Ver- eenigingen, die 's winters zulke schitterende uitvoeringen geven, nu ook financieel zal willen steunen. COÖP. CENTRALE EI ER VEILING PURMEREND G.A. Weekbericht. Afdeeling eieren. Aanvoert 149271 eindeieren, prijs f4,10 a f4,30. Aanvoer 121583 kippeneieren 70 80 K.G. f 6.20 a f7, 65 66 K G. f 5.60 a f 5,00, 63/64 KG. f5.40 a f5,60, 60 62 K.G. f5 a f5,50, 58 59 K.G. f 4,80 a f 5,20, 56 57 K.G. f 4,60 a f4,90. 53 55 K.G. f4,30 a f4,50, 50/52 f4,10 af 4,30. Weekbericht afdeeling pluimvee. Oude kippen fl af 1,70; oude hanen tl a f 1,40;- Jonge hanen f0,12 a fl,00; jonge woerden f0,30 a f0,70; kiloprijs oude kippen f0,60 a f 0,75; kiloprijs Jon«e hanen f0,60 a f0,90. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel geraspte witsersche Kaas

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11