W BUITENLAND Geen overeenkomst tusschen de partijen. <3.0 O O Bloemen SPORT EN SPEL HET GEHEIM VAN SUCCES IN TENNIS. WIMBLEDON. Bij Examens HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 3 JULI 1930 TWEEDE BLAD Baldwin en Lloyd George wijzen Macdonald's uitnoodiging van de hand. Geen partijenconferentie over de werkloosheid en den landbouw Baldwin's motieven. Men laat zich de principes der regeering niet opdringen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De text van de correspondentie, welke ge voerd is tusschen den premier en Baldwin en Lloyd George, resp. leider van de Conser vatieve en Liberale Partij, ten aanzien van de houding van Driepartij conferenties om trent den landbouw en de werkloosheid, is gepubliceerd. De premier heeft Baldwin en Lloyd George uitgenoodigd met hun collega's aan derge lijke conferenties deel te nemen. Baldwin wees de uitnoodiging voor de con ferenties van de hand. Ten aanzien van de Werkloosheidsconfe rentie zeide hij: „U hebt volkomen duidelijk uiteengezet, dat U, terwijl U de andere par tijen uitnoodigt tot een conferentie, U voor de regeering alleen de beslissing omtrent wat gebeuren moet voorbehoudt. In feite zijn wij uitgenoodigd, niet als raad van State wiens beslissingen van waarde zullen zijn, maar om te confereeren omtrent datgene wat ons als voorstellen zullen worden voorgelegd, wan neer zij tot rijpheid zijn gekomen met het eenige doel ter verzekering van wat wij als faciliteiten voor hun uitvoering zullen toe staan. Wij zijn genoodzaakt daarom ons zelf af te vragen, of onze deelneming in een conferen tie, gehouden onder omstandigheden en onder voorbehoud als door U voorgesteld, van eenig openbaar nut zou zijn. Onze meeningen ten aanzien van het vraag stuk der Werkverschaffing, haar oorzaken en haar geneesmiddelen, voor zoover zij afhan gen van politieke actie, zijn veelvudig uit eengezet. Wij gelooven dat de belangrijkste redenen voor de vermindering van werkge legenheid, zijn te vinden in een gebrek aan vertrouwen in industrieele- en handelskrin gen, veroorzaakt door de politieke en eco nomische politiek der regeering en haar aan- - hangers, en in de buitensporige last der be lasting welke op de industrie wordt gelegd bij de uitvoering van die politiek. Verder zijn wij van meening, dat de doeltreffendste hulp. welke aan de industrie kan worden ge geven voor de handhaving en herstel van haar markten gelegen is in het groote be grip der safeguarding politiek, dat een der hoofdpunten van het conservatieve pro gramma vormt en in de verzekering en uit breiding van haar positie in andere deelen van het Britsche Rijk door een stelsel van begunstigende tarieven voor onze koloniën en dominions. Het is onmogelijk voor ons deel te nemen aan een conferentie, waarin de overweging der samenwerking, welke wij hebben te verleenen, reeds van den aanvang af is geregeld en waarbij van ons verwacht wordt, dat wij als basis der onderhandeling zullen aanvaarden de voortzetting van een politiek, die zoo ernstig de nationale ramp spoeden heeft doen toekomen. De premier antwoordde, dat hij het be treurde dat Balwln beide uitnoodigingen van de hand heeft gewezen. Hij zette uiteen, dat het geenszins de bedoeling der regeering was, door deze conferentie de meening der andere partijen te beïnvloeden Lloyd George, die de uitnoodiging aan beide conferenties heeft aanvaard, deelde in zijn antwoord mede, dat hij er van overtuigd is ■J dat een inter-partij conferentie noodzakelijk is om den landbouw weer op de been te bren gen en de werkloosheid te verminderen. Deze mededeeling heeft weinig commen taar van noode. Zoowel Baldwin als Lloyd George hebben er voor bedankt om samen te werken met de regeering Macdonald. En de motieven waarop hun weigering gegrond vest is, kan men inderdaad billijken. De con- - ferenties zouden natuurlijk uitgedraaid zijn op een strijd over de principes der regeering, die noch Baldwin, noch Lloyd George zich zouden hebben laten opdringen. De kloof tusschen de regeering en de oppositie is te groot geworden, dan dat men door onderling overleg nog iets zou kunnen bereiken. Bald win en Lloyd George hebben het nutte- looze van eventueele pogingen ingezien en hebben door Macdonald's uitnoodiging van de hand te wijzen voorgoed aan misplaatste illusies een einde gemaakt. L. A. Critieke toestand in de Daitsche ijzerindustrie. De organisatie van werkgevers in de ijzer en staalindustrie voor de districten Hagen, Schwelm en Arnsberg deelt mede, dat de toe- 1 stand ten gevolge van het aanhoudend ge brek aan orders als hopeloos moet worden 1 beschouwd, aldus de Tel. In verband hiermede heeft de directie der ijzer- en- staalfabriek te Haspe, die tot het concern der Klöckner-Werke behoort, al haar arbeiders opgezegd. Zooals men weet, heeft bij deze fabriek de geheele uit 2800 man bestaande ploeg zich aangesloten bij de partieele, wilde stakingen, welke in diverse ondernemingen van het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied de z.g. Noordwestelijke groep zijn uitgebro- kTn het district Dusseldorp heeft de situatie geen wijziging ondergaan. In alle fabrieken S der ijzer- en staalindustrie wordt normaal gewerkt. Op 8 dezer vindt een eerste confc- )1 rentie tusschen den bond van werkgevers en de vakvereenigingen plaats, waarop getracht zal worden tot een regeling van den arbeids- gjd en de loonen te geraken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 - TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Te Mühlheim schijnen de stakingen in di verse bedrijven reeds weer haar einde tege moet te gaan. Naar wordt medegedeeld moe ten van de in totaal 10.000 arbeiders, die het werk hadden neergelegd, twee derden weer in de fabrieken zijn opgekomen. Daarentegen duurt te Mühlheim de staking bij de Siemens-Schuckertwerke, de A.E.G. en de Ruhrtaler Maschinenfabrik nog in vollen omvang voort, waarbij omstreeks 2000 ar beiders betrokken zijn. Uitbreiding der bevoegdheid van Malta's gouverneur. MALTA, 2 Juli (Beuter.) Een procla- matie is gepubliceerd, waarbij de grondwet wordt geamendeerd en aan den gouver neur volmacht wordt gegeven om wetten te maken door middel van ordonnanties, mits hij geen inbreuk maakt op de gereserveerde quaesties, noch de grondwet amendeert. De vorige uitvoerende raad wordt gehandhaafd, doch de regeering kan handelend optreden zonder raadpleging van den raad of in strijd met hem. Alle ordonnanties van den gou verneur sedert de ontbinding van het parle ment zijn geldig verklaard. „Zuid-Afrika dient onafhanke lijk te zijn!'' Op een vergadering te Bloemfontein, waaraan werd deelgenomen door de ver tegenwoordigers der nationalistische partij uit drie provincies, werd uiting gegeven aan de ontevredenheid van een deel der partij over de politiek van den premier en partij leider Hertzog, die zich ermede heeft ver- eenigd, dat Zuid-Afrika deel blijft uitmaken van het Britsche rijk. Op deze bijeenkomst werd de republikeinsche idee ter sprake ge bracht en een motie aangenomen, welke zich uitspreekt voor het beleggen van een natio naal congres tot oprichting van een natio- nalistischen bond, welke zal streven naar de verwezenlijking der „oorspronkelijke begin selen" van de partij. Stein, de oud-burge meester van Bloemfontein, verklaarde, dat het belang van Zuid-Afrika medebrengt, dat het onafhankelijk dient te zijn. „Wij zijn zoo betoogde spreker verder niet gekant tegen een verzoening tusschen de twee rassen, maar wel tegen het soort van verzoening, dat opoffering meebrengt van onze nationale doeleinden, onze Idealen, eer en trots. De groeiende tendenz der nationa listische partij, om tevreden te zijn met de huidige positie in het Britsche gemeenebest noemde hij in strijd met de fundamenteele idealen der nationalistische partij. Wij zeggen dat het in het belang van Zuid-Afrika is thans alleen te staan. Dr. Meyer verklaarde ten slotte: „Wij wenschen een republiek, los van het Britsche rijk, met verdragen, die on-s alle voordeelen en geen van de nadeelen geven, welke wij thans hebben". Weer een verwoed gevecht in Chicago. CHICAGO, 2 Juli. Gisteravond laat heeft te Chicago een verwoed gevecht plaats ge had" tusschen een auto met bandieten en een politie-auto, welke Jack Zuta en drie ande ren, die verdacht werden van den moord op den journalist A. J. Lingle, vervoerde van het bureau van den rechter van instructie naar de gevangenis, aldus de Tel. Men vermoedt, dat het de bedoeling van de aanvallers was. de verdachten, die eerst gisteravond gearresteerd waren, te vermoor den. Tal van schoten werden gelost waar door een der omstanders gedood en een twee de gewond werd. De politie beschouwt het gevecht als een aanwijzing, dat de benden voornemens zijn, een strijd op leven of dood te voeren voor haar bestaan, in weerwil van de huidige campagne om aan het bendewe zen een einde te maken. Schandalige voorvallen in Berlijn's gemeenteraad. Ter gelegenheid van de beraadslagingen over de gemeentelijke begrooting hebben zich in den Berlijnschen gemeenteraad woeste tooneelen afgespeeld. Reeds geduren de de debatten in de zaal was er een leven dige woordenwisseling tusschen communis ten en nationaal-socialisten ontstaan, aldus de Tel. Toen de nationaal-socialistische spre ker Lippert de zaal verliet, volgden hem een stuk of tien communistische afgevaardigden, die in de voorhal van de vergaderzaal zich op hem stortten, hem neerwierpen en er op los sloegen. Afgevaardigden van andere fracties en toe gesnelde politiebeambten maakten aan de vechtpartij een einde. Kort daarna zetten zich de heftige tooneelen in de zaal weder voort, toen de uit de communistische partij uitgetreden afgevaardigde Rosenthal het woord verkreeg en de gezamenlijke commu nisten in een luid geraas uitbarstten. Ten slotte werden de voorstellen tot dek king van het tekort verworpen. Geen enkele partij kon er toe komen voor de nieuwe belas tingvoorstellen haar toestemming te geven. Het gevolg van deze verwerping is een nood- begrooting voor de hoofdstad, die door den eersten president van de Mark Brandenburg wordt opgesteld, in iedep doosje Slechts een vleugje AZIADé Compacte Parfum op het haar, achter de ooren of op de japon, hult U den heelen dag in een heerlijken bloemengeur. Een buitengewoon eenvoudig middel om Uw charme te verhoogen. De compacte vorm van dcre parfum maakt de hoogste concentratie van zeer zuivere extracten mogelijk. In klein volume brengt AZIADé een rijkdom van geur, die haar weerga niet rt. Het kleine doosje, dat wekenlang meegaat, zult U spoedig niet meer in Uw tasch willen missen. In, schouwburg of dancing, bij tennis of autosport wordt het even onontbeerlijk als poeder en rouge. Er zijn 6 heerlijke AZ'ADé COMPACTE PAR FUMS: Jasmin, Mugïlet (Lelietje van Dalen), Chypre, Lilas (Sering), Violette, Lavande (Lavendel). U zult verrukt zijn over AZIADé. In doosjes van 75 ct. en 1.25 (dubb. inhoud) bij Uw kapper, parfumeriezaak of drogist, of franco per post na inzending van het bedrag aan de Importeurs: Firma B. MEINDERSMA, DEN HAAG (Afd. O 21). PARFUMS COMPACTS DE LUX E A AZÏABÉ PAmS •DE GEUR BLUFT HEEL DEN DAG LAWNTENNIS. De finalisten. Tilden en Allison in bet heeren enkel. Helen Wills en Miss Ryan bij de dames. Tilden en Allison in het heeren-enkel. Hellen Wills en Miss Ryan bij de dames. Dit worden de finales te Wimbledon en het ziet er wel heel erg Amerïkaansch uit. Waar lijk de Fransche overheersching in tennis heeft nu ook bij de he eren haar grootsten tijd weer gehad. Tilden heeft door buitengewoon superieur spel Borotra verslagen, maar dit kwam niet als een bepaalde verrassing, want de Fransch man heeft Tilden nooit aangekund, behalve dan een paar maal op overdekte banen, waar Tilden zich niet erg thuis voelt en Borotra een speciaal matador is. In den wedstrijd van Woensdag te Wimbledon heeft Borotra zich ten volle gegeven, maar het was net niet genoeg; zijn eenige troost is dat Tilden vijf sets noodig had om hem klein te krijgen. Allison, sterker door een prachtig nieuw vertrouwen in eigen mogelij kheden, heeft zich de andere plaats in de finale veroverd door zijn jongen landgenoot Doeg uit te scha kelen, eveneens in vijf heftig bewogen en zwaar bevoch ten sets. Een Amerikaan- sche finale dus en alle voorspellingen mis gegaan van al le krantenschrij vers die al eenige jaren beweerd heb ben. dat Tilden te oud was geworden. Het zal een heftige strijd worden en wij durven ons haast niet aan een voorspelling wagen na al die vorige mislukkin gen. Maar als Tilden neen, we blijven er liever af. Helen Wills heeft Mme. Mathieu geslagen in twee sets. Natuurlijk. Meer valt er niet over te zeggen. Wel over die andere partij tusschen Frl. Aussem en Miss Ryan. Wij mogen aannemen, dat het kleine Duitsche meisje zeer onder den indruk van deze gebeurtenis de baan heeft betreden voor haar strijd tegen de geroutineerde Californische, die zoo fnui kend haar, wat de Engelschen noemen „spoi ling tactics" weet toe te passen, die eeuwige gekapte slagen, die haar partijen niet fraai, maar haar overwinningskans altijd groot maken. Zij won de eerste set. tegen de Duit sche, dank zij deze beproefde tactiek met 62, maar in de tweede gaf Aussem haar geen kans en won met 60. In de derde herstelde Miss Ryan zich en toen het 42 voor haar werd leek het pleit beslecht. Op dit moment forceerde Frl. Aus sem zich tot een uiterste krachtsinspanning. Zij haalde op tot 43, daarna 44, maar toen kwam het drama, de hoop van Duitschland viel op de baan flauw, moest zich terugtrekken en de Californische de zege en de plaats in den eindstrijd laten. Het was een zielig einde van een spannende partij. De uitslag van den eindstrijd laat in deze afdeeling geen twijfel. He len Wills zal het Allison. HOE IK KAMPIOEN "BEN GEWORDEN. DOOR Fraulein CILLY AUSSEM. (houdster van het Duitsche kampioenschap enkelspel). Miss Ryan. 7rl. Cilly Aussem. anneer men mij om raad over het tennisspel vraagt, weet ik eigen lijk niet goed wat te zeggen. Over een paar jaar, als ik dan tenmin ste speel, zal ik in staat zijn er heel wat over te vertellen. Ik bego.i mijn tennisloopbaan ongeveer zes of zeven jaar geleden, toen ik vijftien jaar oud was. Dat lijkt vrij laat om met tennis sen te beginnen, maar, hoewel ik altijd erg veel plezier in het spel heb gehad, de gele genheid om er voor dien tijd mee te begin nen, heeft zich niet voorgedaan. Ik vatte het spel altijd bijzonder ernstig op en dacht nau welijks aan iets anders. Ik ben er zeker van, dat iemand, die een succesvol tennisser wenscht te worden, met de gave er voor geboren wordt. Natuurlijk kan men een behoorlijk speler worden, door l-.ard te werken en door bijzondere aan dacht aan de zwakke punten van zijn spel te besteden. Maar alleen wanneer men werkelijk ta lent heeft kan men eens een kampioens- vorm bereiken. Hiermede wil ik niet. zeggen, dat voor iemand met aanleg, een voortdu rende oefening overbodig is. Zoo is het niet. Het is juist de combinatie van talent en har den arbeid, die de groote spelers heeft ge vormd. Behalve talent, fs ook lichamelijke kracht voor het tennissen noodig. Men moet een flinke hoeveelheid opgezamelde energie hebben. Een Inspannende strijd In het en kelspel tegen een zeer sterk speler Is vol gens mij een goede proef voor het uithou dingsvermogen. Ik geloof, dat een succesvol tennisspeler een zeer energiek mensch moet zijn. Het is voor een tragen man of vrouw onmogelijk tot een hoogtepunt te stijgen in welken wedstrijd dan ook. Zelfbeheersching Ls een ander ding, dat hoogstnoodzakelijk bij het tennissen is en ik geef allen spelers den raad dezen factor van het begin af aan te ontwikkelen. Anders heeft men groote kans dat, wanneer het mis gaat op het tennis, veld (en vooral tijdens een tournament is dat dikwijls het geval) men zich zenuwach tig gaat maken en een slecht figuur slaat. Deze twee begrippen, energie en zelfbe heersching zijn buitengewoon belangrijke factoren bij de vorming van een goed ten nisspeler. Maar ik geloof, dat de macht zich te kunnen concentre eren zelfs nog belang rijker dan deze twee begrippen is. Ik kan mij gevallen herinneren, vooral toen ik nog jonger was, dat ik door gebrek aan concen tratievermogen, niet alleen den wedstrijd verloor, maar bovendien een funesten In vloed op mijn partner uitoefende. Natuur lijk is het voor den een gemakkelijker zich te concentreeren dan voor den ander, zoowel wat het tennissen betreft als bij andere be zigheden in het leven. Ik heb dikwijls de be wijzen van dit feit gezien, wanneer ik ver schillende tennisspelers gadesloeg. Maar veel kan in deze richting gedaan worden door het oefenen van den geest. Tegenwoordig is het tennissen de belang rijkste liefhebberij in mijn leven. Dat wil niet zeggen, dat ik geen interesse voor an- In de serie van vijf artikelen onder dezen titel verschenen reeds bijdra gen van Helen WillsMoody. H. Timmer, en na heden zullen nog volgen Sen. Lili de Alvarez (Spanje). Mrs. Mc. Ilquham (Engeland). dere dingen heb, maar om ergens werkelijk succes in te hebben, is het noodig, dat- men. zich uitsluitend op dat eene toelegt. Als Ik me ergens voor gezet heb, houd lk er van het ook nauwkeurig uit te voeren, en nu is het toevallig tennis, dat lk uitgekozen heb om voor te werken. Veel menschen verdee- len hun energie over verschillende dingen, met het resultaat, dat zij nooit iets bereiken. Dit is, volgens mij, een groote fout, want ik ben er zeker van. dat vele menschen meer in hun leven zouden bereiken, als zij hun. aandacht aan één onderwerp wijdden en niet aan allerlei dingen tegelijk. Ik zie er geen heil ln, het geheele jaar door te tennissen. Ik rust gedurende de win termaanden uit. Gedurende dien tijd speel ik wel eens zoo nu en dan, maar ik kom dan toch nooit op wedstrijden uit. Ik heb de overtuiging, dat iemand vermoeid kan wor den en daardoor niet meer in staat zal zijn te spelen, wanneer zij gedurende alle twaalf maanden van het Jaar op tennistourna- ments uitkomt. Ik kan mij geen bepaalden wedstrijd her inneren, waarin ik meer plezier heb gehad dan in een anderen. Omdat ik het spel en kel en alleen om het spel zelf speel, geniet ik van iederen wedstrijd. Winnen of verlie zen maakt geen onderscheid voor mij. Ik houd meer van het enkel- dan van het dub belspel. Ik speel in Duitschland altijd enkel spel, omdat daar zoo weinig gelegenheid is zich in het dubbelspel te oefenen. Ik houd meer van grasbanen dan van harde banen, maar slechts eenmaal in het jaar ben ik in de gelegenheid er op te spelen en dat is op Wimbledon. In Duitschland speelt men alleen op harde banen. De strijd is misschien le vendiger, maar men wordt heel wat spoedi ger vermoeid van het spelen op gravel dan op gras. Natuurlijk bestaan er op de geheele we reld geen grasbanen zooals Wimbledon ze heeft. er. daarom geloof ik dat het maar goed is, dat ik geregeld op gravel speel. Ik vind het spelen te Wimbledon prettiger dan er gens anders. Dc toeschouwers hinderen me in liet geheel niet, maar lk moet dadelijk toegeven, dat- ik aardig zenuwachtig was, toen ik voor het eerst op het „centre court" speelde en ik geloof, dat lk toen niet zoo gespeeld heb, als ik wel gekund had. Na mijn eersten wedstrijd heb ik nooit meer eenige notitie van de menigte genomen. Men heeft het tennissen ln Duitschland nooit zoo ernstig opgevat, aLs in sommige andere landen bijvoorbeeld Amerika en En geland. Vroeger waren alleen de welgestel- den in de gelegenheid het spel te beoefenen. Dat is tegenwoordig ook nog wel zoo, maar toch niet in die mate. In Engeland is het anders. Tennis is daar thans bijna de meest beoefende sport. Iedere stad is voorzien vari tennisbanen. Men vindt er het geheele land door een groot aantal clubs, die de beschik king hebben over harde banen of grasbanen, zoodat, pract-isch gesproken iedereen in de ge legenheid is zich op de tennissport toe te leggen. Tennis wordt in de scholen onder wezen en zeer belangrijk geacht. In Duitsch land is dat geheel anders. Er zijn geen pu blieke banen, nog minder wordt het ten nissen op school onderwezen. Wanneer men deze dingen bedenkt, ver baast men zich cr niet over, dat Duitschland op het oogeriblik niet veel eerste-klasse-spe- lers bezit, Maar ofschoon we sterk gehan dicapt zijn, ben ik toch in het geheel niet ontmoedigd. Ik ben er zeker van, dat we binnen twee of drie jaar meer goede spelers zullen hebben. Er zijn vele goede clubs In Duitschland en de veelbelovende clubs geven ons steun genoeg. We hebben tegenwoor dig verscheidene verdienstelijke speelsters tusschen de zestien en twintig jaar. Ik heb groote verwachtingen van haar. Ik weet niet veel van de hoeren, maar ik geloof, dat ook zij hard vooruit gaan. Onze jonge Duitscho spelers hebben gelegenheid om te oefenen en aanmoediging noodig. want wanneer zij een maal de kans krijgen ben ik er zeker van dat er in Duitschland geen gebrek aan goede krachten meer zal zijn. antwoord op Miss Ryan's kapslagen wel we ten. Maar dit Wimbledon tournament is er wel een van Amerikaansche glorie gewor den. De enkelspel-uitslagen waren; TildenBorotra 06, 64, 46. 6—0, 75. Allison—Doeg 6—3. 4—6. 8—6, 3—6, 7—5. RyanAussem 62. 0—6, 44 (ret.) Wills-MoodyMathieu 6—3, 6—2. Heden: DONDERDAG 3 JULI Gem. Concertzaal. H. O V. Concert 8.15 u. Groote Kerk: Orgelbespeling. 3.4 uur. Palace: „WolgaWolga". Tooneel: Duo l'Olanda. 8-15 uur. Luxor Theater: „Club no. 77" en „In elke stadeen andere schat". Tooneel: The Bonnes Cy. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..De arke van Noach." Tooneel: Hadschi Murat-ensemble. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 4 JULI Bioscoopen. Nieuwe programma. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. w INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cts. per rejeL FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" Gr. Houtstr. 169 Moderne Dames- er T«i. 13472 Hiirien I Heerenportretten blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. IJMUIDEN VISSCHERIJOPBRENGST. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag 18 stoomtrawlers. De besommingen waren als volgt: Nelly Gezlena f 1100, Mies en Truus f 2000, Clara Nicol f 1900, Trio f 1600, Rotterdam 1JM 112 f 2200. Pan f 1200. Polaris f 1200, Holland IV f 1000, Isabel f 1500. Ada f 1100, Maasmond f 1400, Amstelstroom f 1300, Zaanstroom I f 1100, .Emerala f 1200, Rot terdam IJM 105 f 1200, Donald f 1700, Julie Strciff f 1400, Walrus f 1500, Baldur (Dsl, zoutevisch) 1 4400,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5