hruiniinq reymborg Transpireerende SPORTEN SPEL HET GEHEIM VAN SUCCES HOE IK KAMPIOEN BEN GEWORDEN. Zéér verlaagde prijzen Kbij I Ziet vooral onze etalages KSSL HAARLEM'S DAGBLAD VIERDE BLAD VRIJDAG 4 JULI 1930 DOOR Senorita LILI DE ALVAREZ. (de Spaansche tenniskampioene). Senorita Lili de Alvarez. j k ben van meening, dat het belangrijkste bij de vorming van een succesvol ten nisser het voorrecht is een aangeboren talent voor het spel te bezitten. Ook moet men sterk zijn, want het tennis sen eischt harden arbeid en een groot weer standsvermogen. Zonder deze beide factoren zal geen enkele speler het ver brengen. Ik geloof niet, dat tennis iets is, dat men van zijn ouders erft Mijn vader en moeder deden niet aan tennis. Alleen zoo nu en dan namen zij eens het racket ter hand. Natuurlijk zijn er ook spelers, die nooit zoo goed zouden zijn geweest, als zij niet druk geoefend had den. Lacoste en Tilden hebben hun succes voornamelijk door hard werken verworven. Cochet en Borotra hebben beiden een aan geboren talent. Ook Miss Wills heeft altijd veel geoefend. Ik bedoel hier niet mee, dat tennis een spel is, dat niet altijd groote hoeveelheid oefening vergt. Iemand met talent bijvoorbeeld, die zich niet druk maakt om geregelde oefening zal het niet ver brengen. Het ongelukkige is, dat de meeste spelers met aanleg niet genoeg hun best doen om hun igave te perfectionneeren. Daartegenover spannen de menschen zonder talent zich juist, bijzonder hard in. Dat is te zeggen, wanneer zij inderdaad bijzonder op het bewuste spel gesteld zijn, wat natuurlijk doorgaans het geval is. Zooals het bij het tennissen is, zoo is het met alles in het, leven. Sommige men schen met talent werken hard, maar dat zijn uitzonderingen. Ik denk, dat de mensch nu eenmaal op deze wijze geschapen is, maar het is toch werkelijk jammer. De meeste menschen denken, dat tennis imijn voornaamste bezigheid is. Dat is niet zoo. Tennis is voor mij zeker niet de belang rijkste factor in het leven. Er zijn vele an dere dingen waarin ik belang stel. Maar het standpunt van het publiek is daaromtrent heel anders. De wereld beschouwt het slaan van tennisballen als mijn speciale bezigheid. Ik ben de senorita van de tennisbaan dat wil zeggen, in de oogen van de wereld. Men moet volgens mij niet zijn geheele leven aan de tennissport wijden. Hiermee be doel ik, dat men het beste doet zich na het tennisseizoen met andere dingen bezig te houden. Ik zelf rust gedurende de winter maanden altijd van het tennissen uit. Den In de serie artikelen onder dezen titel zijn in vorige nummers reeds bijdragen verschenen van: Mrs. Helen WillsMoody. (Amerika). H. Timmer (Nederland). FrL C. Aussem Duitschland) Na heden zal nog volgen: Mrs. Mc. Ilquham (Engeland). vorigen winter heb ik van den achttienden September tot den vijfden Maart niet ge speeld. Gedurende dien tijd heb ik in Zwit serland veel gedaan aan ski-en en er ook verscheidene prijzen gewonnen. Voor dien tijd heb ik vier „inspannende" weken in bed doorgebracht. Ik voel ma tegen het einde van den herfst nooit op mijn best. Ik houd me niet op met de zoogenaamde „vrouwelijke" wintersport-, zooals hockey, korfbal en lacrosse. En wel om deze reden: deze spelenvzouden me voor het tennissen, ongeschikt kunnen maken. Ik zou waar schijnlijk een arm of een been breken! Het liefste speel ik een enkelspel tegen een werkelijk goeden mannelijken speler. Ik heb een hekel aan het „langzaam" tennissen. Ik prefereer een grasbaan boven een ver hard terrein, dat wil zeggen, als ik altijd kon spelen op de „eenigc" grasbaan van de wereld: het „centre court" van Wimbledon. Hiermee kan geen enkele andere grasbaan vergeleken worden. Zij is eenvoudig vol maakt. Als ik niet op het „centre court" kan spelen heb ik liever een harde baan, al is dat ook vermoeiender. Menschen, die aan sport doen, moeten niet de gewoonte aannemen er altijd over te willen praten. Zij worden binnen afzien- baren tijd tennis- of golf maniakken. Precies als een jongeman, die zich pas een motor fiets heeft aangeschaft. Zijn familieleden hooren hem gedurende maanden of soms zelfs jaren over niets anders spreken. Ik neem geen notitie van de toeschouwers, als ik speel. Inderdaad, de menschen hinde ren me in het geheel niet. De eerste oogen- blikken ben ik mij wel bewust van de menig te, maar na eenigen tijd word ik zoo door het spel in beslag genomen, dat ik enkel en alleen met mijn gedachte daarbij ben. De Engelsche meisjes hebben een grootere kans goede tennisspeelsters te worden dan die van andere- nationaliteit. Engeland is het eenige land van Europa, waar sport op school onderwezen wordt. Tennis en andere spelen worden in hun soort als even belangrijk be schouwd als de dagelijksche studievakken. Engelsche meisjes beijveren zich èn in stu die en in spel. Er is in onze dagen iets wreeds in, een tenniskampioen of een beroemd cricket- of voetbalspeler te zijn. Men moet zooveel ge boden opvolgen, zooveel dingen laten en zoo hard werken teneinde een werkelijk be kwaam speler te worden. Ik kan niet zeggen, hoelang ik het tennis sen nog zal voortzetten, het hangt allemaal van omstandigheden af. Ik kan sterven of me terugtrekken ja zelfs gaan trouwen! Ik weet niet wat voor dwaze dingen ik in de toekomst zal kunnen uithalen. Niettemin, wanneer ik met spelen in het publiek op houd. hoop ik het toch voor mijn eigen ple zier te kunnen voortzetten. LAWNTENNIS. WIMBLEDON. Donderdag is te Wimbledon, een dag van dubbelspelen geweest. En helaas is het laat ste Nederlandsche element daarmee uit de wedstrijden verdwenen. Tilden en Timmer hebben het niet kunnen bolwerken tegen den vanouds beproefden Franschen double Co- chet-Brugnon. Wij weten dat Timmer geen bijzonder sterk dubbelspeler is en Tilden heeft in dezen wedstrijd wel zijn zwakste partij van het tournament gespeeld, wat ove rigens zulk een wonder niet is. want hij heeft eenige zware dagen achter den rug. Het is een partij van vier sets geworden met deze cijfers voor het Fransche paar: 62, 46, 6—3. 6—3. Gregory en Collins hebben den Engelschen nog vreugde geschonken op dezen dag door van Borotra en Boussus te winnen met 97. 63, 62 en het zou ons niet verwonderen als dit prachtig Engelsch dubbel tenslotte de eindzege in deze afdeeling behaalt. Crawford on Miss Ryan. Prenn en Frl. Krahwinkel bleven in het gemengd dubbel spel aan bod. Helen Wills en Miss Ryan, Miss Cross en Miss Palfrey wonnen in het dames- dubbel. Het was weer een groote dag voor Amerika. STOOP'S TOURNAMENT. Langzaam maar zeker komt er teekening in de diverse afdeelingen van dit tourna ment. Er zijn al „laatste achten" en zelfs „laatste vieren", b.v. in het dames-enkelspel, waar de dames Over de Linden, Hulshoff, Beaumont en mevr. Kuhn den halven eind strijd bereikt hebben. Mej. Hulshoff had als laatste hinderpaal mej. v. d. Stadt te over winnen, wat haar ondanks goed spel van mej. v. d Stadt. die evenals haar broer goede vor deringen heeft gemaakt, gelukte. In het heeren-enkelspel hebben Reuve- kamp Gille en v. d. Klashorst de laatste vier al bereikt. Beiden ontmoetten tot nu toe nog geen grooten tegenstand: dat zal eerst nu komen. Want Reuvekamp Gille krijgt Blom, Bakker of Eysvogel tegen zich. En dan kan het spannen. Onder die laatste drie zal ook nog een harde noot gekraakt moeten worden. In de onderste helft krijgt y. d. Klashorst vermoedelijk Roelant tegen zich; ook hier zal het fel spannen. Een voorspelling omtrent de finale is nog gewaagd, maar met eenige risico op „effect-ballen" voorzien wij een eindstrijd Reuvekamp-Roelant. Het gemend dubbel is nog het minst ver en nog in de 2e ronde. Ook in het heeren dubbel zijn al halve eindstrijders bekend, nl. de Ruiter en Melse in de bovenste helft en Dr. Eysvogel en Roe lant in de onderste helft. Het eerstgenoemde paar zal eventueel aan Reuvekamp-Blom weerstand moeten bieden. In het dames dubbelspel tenslotte ook 2 semi-finalisten nl. mej. v. d. Stadt-Hulshoff en mej. de Jong-Vlieger. De uitslagen van Donderdag zijn: Dames-enkel: mej. Hulshoff slaat mej. v. d. Stadt. Gemengd dubbel: mej. v. d.Haar en de Crauw slaan mej. v. Laar en Kruyt, mej. de Jong en Blom slaan mevr. en den heer De Ruyter 6—1, 6—4. Heeren-dubbel: Dr. Eysvogel en Roelant slaan Wijsmuller en Baay 6—1, 8—6. ZWEMMEN. NEDERLAND—BELGIc OP 6 JULI AS. Dc Nederlandsche estafetteploeg. De Nederlandsche estafetteploeg op de 4 maal 200 Meter vrije slag. die Zondag 6 Juli as. in het. Sportfondsenbad te Amsterdam zal uitkomen tegen België, is als volgt samen gesteld G. van Voorst (A.Z.), J. H. de Haas (Zion), W. Kemper (Zwemclub Groningen) en H. van Essen (IJ.). Als reserves zijn aangewezen J. Brink (Dolfijn) en A. J. Braam (P.C.) HENGELEN. DE LUSTIGE HENGELAAR. Bovengenoemd college viert Zondag 6 Juli zijn~18-jarig Jubileum met een wedstrijd, waaraan een kaswedstrijd verbonden is. Deze wedstrijd zal gehouden worden te Halfweg bij de Lijnden, 's Morgens vroeg vertrekt men per boot van het Spaarne. 's Avonds zal de feestelijke prijsuitreiking geschieden in het clubgebouw aan de Raam gracht. WATERPOLO. H.V.G.BH.P.C. 1—9. Wanneer de heer De Vries de ploegen in het water stuurt stellen zij zich als volgt op: H.V.G.B.: Boeree, Loos, Van Ommeren, Boot, Potjewij d, Holdrinct, Bouwer. n.P.C.: Eldering, Kooyman, Uitendaal, W. Moolenaar. Braam, Leycnaar, Molenaar. Na het uitzwemmen bemachtigt Uitendaal den bal; H.P.C- zet een goeden aanval op, doch Boeree weet het harde schot te keeren. H.P.C. blijft in den aanval en spoedig heeft Uitendaal succes (01). Wederom is het Uitendaal, die daarna weet te scoren en wanneer Braam een straf worp krijgt toege wezen, is de stand 03. Nog voor de rust weet Van Ommeren uit een schermutseling tegen te scoren (13). Voor half time maakt HP.C. er 1—4 van. Na de hervatting blijkt het, dat de aus dauer bij H.P.C. groo'.er is dan bij H.V.G.B. Door toedoen van Molenaar, Leyenaar, Kooyman en Braam weet H.P.C. nog vijf maal te doelpunten. Met 19 voor H.P.C. komt het einde van dezen eenzijdigen wed strijd. Scheidsrechter De Vries leidde naar ieders genoegen. Wij zijn benieuwd hoe H.P. C. zich tegen Neptunus zal houden. O.i. zal het kampioenschap wel in Heemstede terecht komen. H.V.G.B. H—NEREUS II (0—3). Eveneens onder leiding van den heer De Vries wordt bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Direct na het uitzwemmen loopt het den H.V.G.B.-reserves niet mee, wanneer Sand- rock in de 2 M. terecht komt en het water moet verlaten. Met 6 tegen 7 spelend houdt H.V.G.B. geruimen tijd stand, doch het on vermijdelijke komt en Nero us weet te doel punten (0—1). Hierna wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Direct na rust wordt de Nereus-keeper aan het werk gezet. Dan neemt Nereus den aan val weer over en met twee goede doelpunten vergroot zij haar voorsprong (03). Dan ls het weer de beurt aan H.V.GJ3.: een hard schot van Bongertman had werkelijk beter lot verdiend. Dan trekt L. Brunt van de achterhoede er tusschen uit, doch te lang wachten met plaatsen doet de kans te niet gaan. Ondanks hard zwoegen gelukt het aan de thuisclub niet om te doelpunten, zoodat het einde komt met een verdiende 3—0 over winning voor Nereus. HAARLEM—DE ZIJL (4—1). In een vlot gespeelden wedstrijd behaalde Haarlem Donderdagavond de eerste overwin ning ln dit seizoen. De Haarlem-voorhoede is het eerst bij den bal. waardoor al dadelijk, een gevaarlijk moment voor het Zijl-doel ontstaat. De Zijl onderbreekt dezen aanval en probeert het dan met een ver schot, waarmede Hölsken niet de minste moeite heeft. Daarna krijgt Zeeman den bal toegespeeld. Hij zwemt snel langs de lijn. Zeer tactisch plaatst hij den bal naar den vrijliggenden Pieters, die met een hard schot onhoudbaar doelpunt (10). Hierdoor in het minst niet ontmoedigd, valt de Zijl nu krachtig aan, doch Liezen- berg cs. geven haar voorloopig geen karis. Na een vrijen worp krijgt v. d. Boogaardt den bal toegespeeld. Heel handig weet hij zijn man kwijt te raken'en zuiver in de schie ten (20). Kort hierna is het rusten. Na de rust is Haarlem al dadelijk sterker. De Zijl wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Al spoedig heeft v. d. Boogaardt met een ver schot succes (30). Haarlem wordt nu wat overmoedig en dringt gevaarlijk naar voren. Dit wordt haar weldra noodlottig. Een ver vooruitge- speelde bal belandt bij een vrijliggenden Zijl speler, die zich niet. lang bedenkt en met een fraai schot Hölsken het nakijken geeft. (31). Kort hierop ontsnapt het Haarlem- doel aan een zelfde gevaar. Dan ziet Haar lem haar fout in; zij trekt zich wat meer terug, doch blijft aanvallen Tenslotte heeft Pieters kort voor het einde nogmaals succes. Met een fraai schot, jaagt hij No. 4 in de touwen (41). Hierna komt het einde. WIELRIJDEN INTERNATIONALE STATERS- EN SPRIN TERS WEDSTRIJDEN. Na twee maal door Pluvius te zijn gehan dicapt werden eindelijk de wielerwedstrijden van Donderdagavond door prachtig weer be gunstigd en konden de nummers van een fraai internationaal programma voor een 12.000 toeschouwers vlot verreden worden. Als introductie diende een wedstrijd voor amateurs over 2000 Meter. Het resultaat van den beslissingswedstrijd was: 1. J. Homan, 2. W. Graafmans; 3. H. Dieterman; 4. A. van der Linden. Voor en na de pauze werden de verschil lende ritten verreden van het sprintersnum mer, het stayersnummer en den tripletwed strijd voor beroepsrijders en onafhankelijken, te verrijden in 3 ritten, elk van 1000 meter. De eerste van deze drie ritten werd gewon nen door het triplet-Brilman-Bouquet-Bak- ker. Het totaal-klassement is: 1. Brilman-Bou- quet-Bakker, 4 punten; 2. Ooms-Andan- Krunder, 6 punten; 3. Ikelaar-Hoevens-Hij- zeldoorn 9 punten; 4. De Vreng-Anspach-En- gelmoer 11 punten. Het sprintnummer bracht eigenaardige verrassingen. Deze wedstrijd werd verreden in vier matches a trois en een beslissings-match a quatrc. Het totaal-klassement was: 1 Meijer, 6 punten; 2. Engel, 7 pun ton; 3. Moeskops, 10 punten; 4. Piani, 11 punten. Aan den wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders te verrijden in drie ritten van 25 K.M., nemen deel de Franschen Urago en Lacquehaye, de Belg Benoit, en onze land- genooten Schlebaum, Blekemolcn, Leddy en De Graaf. Totaal-Klassement: 1. Urago, 5 punten; 2. Schlebaum, 6 punten; 3. Lacquehaye 7 pun ter.; 4. Leddy, 15 punten; 5. Blekemolen, 6. Benoit en 7." De Graaf ieder met 17 punten. DE „TOUR DE FRANCS". Men schrijft ons uit Parijs: Woensdag ls de 24ste Tour de France be gonnen. Tegen 7 uur des morgens zag men reeds de eerste deelnemers door de Parijsche straten rijden. In langzaam tempo ging het naar het Bois de Boulogne, waar om 9 uur precies, het startschot viel. De eerste étape voerde van Parijs naar Caen. ongeveer 206 K.M. Deze bracht aan Ch. Pelissier de over winning in den tijd van 6 uur 36 min. 1 sec. 2. Bina (Italië) twee lengten achter. 3. Dossche (België) tijd 6 uur 31 min. 17 sec. 4. Demuysere. 5. Bonduel (beiden België). De tweede étape (CaenDinon) had het volgende resultaat: 1. Guerra (Italië) tijd 7 uur 17 sec. 2. Binda (Italië), 3. Ch. Pelissier (Frankrijk), INGEZONDEN MEDEDEELINCEN a 60 Ct». per r*r*l OPENLUCHTDAG GEMEENTE LIJK LYCEUM. EEN GROOT SUCCES. De heer J. Oostergo, leeraar in de Lichame lijke Opvoeding aan het Gemeentelijk Ly ceum, die Donderdag op het terrein aan de Spanjaardslaan de leiding van den jaar- lijkschen openluchtdag dezer onderwijs'n- richting had, zei ons gisteren; ,De traditie wil, dat het op den dag vóór ons openlucht feest regent en dat het op dezen dag zelf mooi weer is. Als het. weer zoo gaat als elk jaar, dan zou het Vrijdag weer moeten re genen En ook de directeur van dit Lyceum ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, ze: ons met een dankbaar gezicht; „Wij hebben altijd mooi weer!" Inderdaad was het gisteren hoogst aange naam om te toeven op het terrein aan den zoom van den Hout. De groote overdekte tri bune en ook een deel van de onoverdekte waren dan ook flink bezet met ouders en vrienden van de talrijke meisjes en jongens, die eikaar met groot enthousiasme in de verschillende nummers den palm der over winning betwistten. De wethouder van Onderwijs, de heer W. Roodenburg, behoorde ook eenigen tijd on der de aanwezigen. Later werd zijn plaats door wethouder Mr. J. N. J. E. Heerkcns Thijssen ingenomen. Ook de heer H. L. War nier, de directeur van den dienst der Licha melijke Opvoeding, gaf door zijn tegenwoor digheid een blijk van belangstelling. Er zal wel niemand geweest zijn, die zijn gang naar de Spanjaardslaan betreurd zal hebben, want er werd veel mooie sport te zien gegeven. Te half twee werd begonnen met drie klas se-wedstrijden, namelijk kastie door jongens der eerste klassen, handbal door meisjes en honkbal door jongens der derde klassen. Daarna volgden veldbalwedstrijden door de jongens der tweede klassen en honkbal door jongens der vierde klassen. De strijd was af en toe bijzonder fel en ook de meisjes gaven elkaar geen duimbreed gronds toe. Toen kregen we onder leiding van den heer Borkent de dansen der meisjes, waarvan 's morgens de repetities reeds veel beloofd hadden. Die belofte werd ruimschoots inge lost. De sierlijke rythmische b wegingen, die op de maat van de muziek met veel bezieling werden uitgevoerd, ontlokten telkens aan de talrijke toeschouwers een luid applaus. Onmiddelijk hierop volgden de vrije oefe ningen der jongens van de eerste, tweede en derde klassen. Vooral bij dit nummer bleek de goede leiding van den heer Oostergo. De dikwijls moeilijke oefeningen werden bijna zonder fout uitgevoerd. Toen kwam één der belangrijkste nummers van het programma: de estafetteloop door meisjes en jongens. Die nam een groot ge deelte van den tijd in beslag, want het aan tal deelnemers was groot. Wat snelheid be treft deden de meisjes vaak niet voor de jongens onder. Met het afgeven van het stokje ging niet veel tijd verloren. Zeven jongens van de tweede en derde klassen die daan-oor blijkbaar zorgvuldig ge traind hadden, vergastten de aanwezigen op een werkelijk keurig nummertje springta- fel, waarmee de leider veel eer inoogstte. Evenals elk jaar verwekte de hindernisloop weer veel hilariteit, maar ook reden tot een dankbaar applaus. De opdracht aan de deel nemers was waarlijk niet gemakkelijk. Ach ter eenvolgens moesten de volgende hinder nissen genomen worden: het springen over een tafel, over den bok, de brug. het paard, het maken van een salto mortale over den op den grond liggende matrassen, het sprin gen over een vrij hoog gespannen touw. het kruipen onder een groot zeil en tenslotte het klimmen over een hooge schutting. Dit laat ste was eenige jongens te machtig, ook al werden zij door hun klasgenooten lulde aan gemoedigd en geholpen. Maar hij, die het parcours zonder fouten aflegde, kon op een dankbaar applaus rekenen. Het programma werd geëindigd met eenige rythmische dansen door meisjes, die allen in een rose-costuiun gekleed waren, wat een aardig effect maakte. Ongeveer vijf uur waren de wedstrijden af- geloopen. Toen verzamelden alle deelnemers en toeschouwers zich in een wijden boog voor de overdekte tribune, om de prijsuit reiking door den heer Van Mourik Broekman bij te wonen Hij deed dit weer op de sympathieke wijze, die wc van hem gewend zijn. Hij prees de meisjes en jongens voor wat zij op dezen dag hadden laten zien. „Maar," vroeg hij, „wie ls de man die van daag het meest gepresteerd heeft?" INGEZONDEN MEDEDEELINCEN k 60 Ct». per regel. oksels en voeten behandele men met Purolpocder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisien. En zonder zich ook maar een oogenbllk te bedenken riepen ailen luidkeels: „Meneer Oost ergo!" „Juist", zei de directeur. En zich tot den leider wendende, vervolgde spreker: „De eenige schaduw op dezen zoo zonrljkcn dag is voor ons dc wétenschap, dat gij ons nu gaat verlaten. Gy zijt voor ons Lyceum van groote beteekenis geweest; ge hebt- aan de leerlingen veel enthousiasme voor de li chamelijke opvoeding bijgebracht en geest drift voor het openluchtspel. Het spijt ons dan ook ontzettend, dat gij weggaat. Wij danken U voor wat u voor de schooljeugd en ook op dezen dag weer gedaan hebt. Als een herinnering ann onze aangename .samenwer king bieden wij u dit geschenk aan." (Luid applaus). De heer Oostergo dankte den hoer Van Mourik Broekman voor zijn waardeerende woorden en de leerlingen voor hun bewij zen van ln.stom.mlng. „ik geef u de verzeke ring." zei hij. „dat ik niét alleen door dit geschenk nog heel dikwijls aan u denken zal". Hij noodigde de jongelui uit, een driewerf hoera voor de school aan te heffen, „Maar dat moet jelui zóó hard doen.dat de men schen ln den Hout er van schrikken!" Oorverdoovend was het gejuich, dat hierop volgde. De heer Van Mourik Broekman nam hier op weer het woord. Hij dankte het bestuur van de Cricketclub „Rood en Wit" voor het opnieuw afstaan van het terrein en de ouders voor hun tegenwoordigheid en voor de be schikbaar gestelde prijzen. Spreker consta teerde tot zijn genoegen, dat het contact tusschen de school en de ouders steeds nau wer wordt. Het te zamen genieten van de verrichtingen der kinderen achtte hij hier voor ook bevorderlijk. Hij dankte in den per soon van Mr. Heerkens Thijssen ook het ge meentebestuur van Haarlem, dat altijd zoo veel belang stelt in deze openluchtdagon. Spreker zei, genoten te hebben van de spor tieve uitingen en de geleverde prestaties, maar vooral van de goede onderlinge ver houding op het veld, dat tot uiting kwam in het elkaar helpen. Na dank gebracht te hebben aan de leden der jury en der telcommissle reikte de direc teur. echolpen door Dr. J. J. Haak, de prij zen uit. (Zie voor dc uitslagen het HooJdWod). POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hlela een wedvlucht ran Orleans De prijzen werden als volgt behaald: H v d. Eijkhof 1 4 7 9. W. Bakker 2, Th. v. d Reep 3 11, C. Wilkes 5. H. Everts 6. A. v. d Werff 8. J v. Heerd«n 10. Wedvlucht Chateauroux op Zondag 15 Juli: H. v. d. Eykhof 1 4, C Wllkes 2, Th. v d. Reep 3 5. Wedvlucht Limoges op Zondag 22 Juni: A. v. d. Werff 1 3. H v. d. Eijkhof 2. Uitslag van de wedvlucht met jonge dui ven van Roozendaal: H. Everts 1. G. N. v. d. Linden 2 5 15 18. Th. v. d Reep 3 4 6 13 19 23 23. C- Wllkes 7 12. W. Bakker 8 10 11 17. W. Diermanse 9 14 16, J. de Graaf 20 21. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Roozendaal afstand 97 K.M. Los 8 uur, eerstgetoonde vogel 9.24.57. A. Kramers 1 21 26; P. Kroon 2 5 9 12 13 39; W Jas 3 4 6 10 27 28 40 41: J. Broek hof 7 22 24 36: J. Th. Bakker 8 20 30 34 35; J. Verver 11 38: A. Vergers 14 31; J. G. v. Leeuwen 15; H. J. Handgraaf 16 23; J. Th. Heinsbergen 17; J. F. Scherf 18; P. A. Blom- maert 19; A. B. v. Straaten 25 32 42; H. Boogaard 29; H. dc Vries 33 43; P. dc Wil de 37. VOETBAL. WEER EEN NIEUWE CLUB Donderdag werd uit het personeel van het Gemeentelijk Elcctricitcitsbedrljf een voetbal» vereeniging opgericht genaamd: ..Electra". Het bestuur bestaat u;t: voorzitter W. Ver» meren; secretaris F. B. Wijn veld. Bloemhof straat 25rood; penningmeester W. Beider. L- f *-K\: Sen kijkje op dc vrije qejeningen op dm Opcnluchldag van het Gemeentelijk Lyceum,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13