De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 4 JULI 1930 MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. OVERGANGSRESULTATEN. y Afdeeling Bouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: L. J. Baars, W. Broere, Amster dam; C. W. de Geus, Haarlem; G. J. Heerlng, H. C. J. Hoegen, Amsterdam; G. p. Jager, Heemstede; P. Jongens. Haarlem; A. Kroese, W. J. Chr. Olivier. Amsterdam; N. H. Oude- jans, De Rijp; W. van Reyn, Amsterdam; F. J. Tissen, Breda; J. W. van Veen, Amster dam; A. P. J. WJjte, Haarlem. Niet bevorderd 3. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: C. E. van Beek, Overveen; A. A. Boudt. Hengelo (O.); N. Boeke, Haarlem; J. W. M. Faas, Halfweg; C. Honlngh, Amsterdam; J. W. de Heer Kloots, Hem (N.-H.); J. Jakma, Amsterdam; L. M. H. J. van Loon, J. W. Smits. Haarlem. Niet bevorderd 1. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: J. H. Brtinninghous, Iserlohn; D. J. J Dalhuisen. Haarlem; P. de Jong, Me- demblik; P. van Oostveen, J. C. de Vries, Amsterdam, Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: Bevorderd van' het eerste tot het tweede Studiejaar: J. P. van Bortel, Schoondijke; W. van Dorp, Delft; D. J. C. van der Eist, Am sterdam; W. Fehres, Allernaar; C. de Groot, 's-Gravenhage: W. Hijner, Voorburg (Z.-H.); J. Jansen, N. Klein Schiphorst. R. A Kuln, Haarlem; J. Kuiper. Santpoort; A. Lcster- huis, Alkmaar; G. Martljnse, Amsterdam; J. Chr. Maurer. J. M. van Olst, F. G. Pape, C. J. PIJkeboor, Haarlem; J. P. Salomé, Bres- kens; P. H. Schukken, Tjerkwerd; P. Spijker, Hauwert (N.-H.); J. Sterel, Amsterdam; J. J. Wassenburg, 's-Gravenhage; A. Zanen, Leiden. Niet bevorderd 3. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: C. van den Bos, Am sterdam; H. van Diggelen. 's-Gravenhage; P. Groenhart. Amsterdam; J. de Groot. Alphen aan den Rijn, M. v. Hensbergen, Haarlem; H. Hcsselink. Edam; P. F. Janssen. Velsen, A. van der Mast, IJmuiden; L. J. M. Peters, Rotterdam, J. M. J. Sandée, J. P. Schulthelss, Haarlem; L. van Wagtendonk, Amsterdam; R. Water. Hem (N.-H.). Niet bevorderd 1. Herexamen 3. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: A. W. Biesenbeek en C. A. van der Plas, Amsterdam. Niet bevorderd 2, Her examen 2. Afdeeling Werktuigbouwkunde: Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: D. van Bellen, Scheveningen; H. A. Bok, Tallinn (Estland)A. J. Borgsteede, Haarlem; H. W. Brouwer, 's-Gravenhage; J. H. van Damme Jalink, Haarlem; Sj. Dijkstra, 's-Gravenhage; P. A. Hesse, DJocjakarta; S. Heidinga, Wassenaar; O. Th. G. ter Hennepe, Hengelo (O.); H. M. Heyn, 's-Gravenhage; P. Hogeland. Haarlem; K. W Huizenga; Ten Boer (Gr.); H. J. M. Jochems, Bloemendaal; J. H. Keer, 's-Gravenhage; M. Klopper, Wor- mer; J. Kroeseklaas, Apeldoorn; B. Lotgering, Winschoten; K. van der Meer, Vlissingen; H. A. F. J. Meyers. Hengelo (O.); H. A. Meyjes, J. Moolenaars, E. G. Mossou, Haarlem; E. Th. L. Muller, 's-Gravenhage; R. Ph. A. van Rees, Bloemendaal; G. W. Resoort, Haarlem, G. K. J. Schot, Schiedam; J. C. Vellekoop. Al phen aan den Rijn; N. M. Verdel, Haarlem; J. Chr. Vorstman, Anna Paulowna; J. J. Vrijenhoek, 's-Gravenhage: F. Witkamp, Haarlem; D. Zwitser, Tjepoe. Niet bevorderd 6; herexamen 5. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: P. Th. M. Bakx. 's-Gravenhage; J. M. van Brummelen. Haarlem; N. Crama, Lelden; J. B. Dlngemans, Bergen (N.-H.); B. Houtman, Oostcrblokker. M. P. van Hooidonk, Leiden; P. H. Jager, Scherpenisse; H. Kramer, Arn hem; A. W. Kuyvenhoven. Hengelo (O); H. Laban, 's-Gravenhage; N. Ledder, Wijk aan Zee; mej. N. Ortt, Soest; J. Osephius, Delft, j. F. ton Pierick, Ede. N. M. J. Rees. Haarlem; J. Schepman, Kampen; G. Starre, Leiden; W. A. Stevels. 's Gravenhage;. J. H. van der Stoel. A. J. Th. Stijnman, Leiden; C. Veldwachter. Gorssel (G.) B. van der Velden, Santpoort; H. H. Vlasbloem, 's Gravenhage. Niet bevorderd 3; herexamen 5. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: D. N. Barnar, Hengelo (O.); A- J. M. W. v. d. Berg, 's Gravenhagc; J. S. A. Eeitink, G de Jong, Alkmaar; H. W. Morsman, Hengelo (O.); W. B. F. Swart, Haarlem. Niet bevorderd 1; herexamen 1. Afdeeling Electrotechniek: Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: M. J. van Balkom, 's Gravenhagc; D. A. Bi- ben, Haarlem; H. van der Capellen. N. 0.-I.Ï A. H. Donze, Terneuzen; P. J. Huis, 's Gra venhage; J. Lennings, Haarlem; W. J. Meer- loo, H. P. Moor, 's Gravenhagc. M. van der Putten, Oegstgeest; S. J. Quax, IJmuiden; W. G. Sips. Gouda; F. B. H. Spirlet, Over veen; C. Swart, Haarlem; J. Swen, Bussum; N. Vermaak, 's Gravenhage; J. C. Versteeg, Beverwijk; D- Veuger. Haarlem. Niet bevorderd 5; herexamen 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot hel, practische leerjaar: H. J. Bots, Leiden; II. Bruyn, Haarlem; R. J. A. van der Capellen, Ned. Oost-Indië; J. B. G. Forger, 's Gravenhage; J Hendrich, Haarlem; G. Kiel, Rotterdam; E. ter Meulen Enschede, W. J. van Nispen; 's Gravenhage; G. O. J Nuesink. Rotterdam; J. W. Pardoen, 's Gravenhage; R- van Rossum Haarlem; J. C. Schaap. Deventer; J. P. A. Wagtman, 's Gravenhage. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: A. J. Mantel. Alkmaar. Afdeeling Scheepsbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: H. J. W. van Duyn. J Goedkoop, Amsterdam: H. Grillls, Haarlem; H. W. A. Moen, Heemstede; A. Zur Miihlen, Haarlem; B van der Werff. Doesburg. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practisc-he leerjaar: A. L. Beukman, Oegstgeest; F. L. van der Bijl, Bloemendaal; H. Fuchs, Heemstede, E. G. van dor Stadt, Zaandam; W. B. Schee- lings, Haarlem. De bevordering van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar zal begin Septem ber bekend gemaakt worden (71 candidaten) EXAMENS. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor het verkrijgen van certificaten als ra diotelegrafist zijn geslaagd voor het certifi caat 2e klasse dc heeren W. J. A. Matla te Haarlem on J. A. Schreuders Uiterwijk te Randvoor t-Bad. Voor het eindexamen der Handelseindklas se (aansluitend bij de 2e klasse der Hoogere Burgerschool A) zijn geslaagd de volgende candidaten: Mej. M. van Oort, mej. H. Visser W. A. van An del, G. Dekker, D. Pardoen en M. Smith. Bij de te Den Haag gehouden examens machineschrijven slaagde onze plaatsgenoot de heer J. P. Kruger. Mej. L. M. E. Lamoen te Overveen heeft te Leiden met goed gevolg het doctoraal examen Nederl. letteren afgelegd. PERSONALIA Federatief examen van het Nederl. Insti tuut en de Nederl. organisatie van Accoun tants. Voor bovengenoemd examen slaagde onze stadgenoot de heer J. van Beek. verbonden aan het accountantsbureau van den heer G. Smits. De heer Derk Gertiard van Wijngaarden, candidaat-deurwaarder wonende te Haar lem, werd beecdigd ter terechtzitting van de Rechtbank te Haarlem als plaatsvervangend- deurwaarder voor den heer J. van Wijngaar den, deurwaarder bij dc Arrondissements- Rechtbank te Haarlem. BLOEMENDAAL AFSCHEID VAN DR. JAC. P. THIJSSE. EEN HARTELIJKE HULDE. *1!W. Donderdagavond nam dr. Jac. P. Thijsse afscheid van bestuur, curatorium, leeraren, oud-leerlingen en enkele vrienden in de bo venzaal van het Kennemer Lyceum. De vogels waren onzichtbaar, maar de bloemen, die Thijsse ons heeft doen liefheb ben, versierden de zaal en de genegenheid die hij in zijn vruchtbaar leven om zich heeft verspreid vulde haar. Genegenheid sprak uit de woorden van Dr. A. de Vletter, die met dit samenzijn bedoelde 'n rustige gelegenheid om even intiem bijeen te zijn, zonder officieel gedoe, dat vreemd is, aan het karakter van Thijsse, maar niette min noodig, omdat hij zooveel heeft be tee kend in de opvoeding der jeugd. Scheiden is pijnlijk, sprak de heer J. Lan- gelaan, voorzitter van het bestuur. Als gesproken werd over de laatste ronde van Thijsse, viel er een stilte en drong zich de vraag op. hoe hem te behouden. Spr. schetste dan hoe Thijsse in 1921 be noemd werd uit vele candidaten, hoe hij een vriend van allen is geworden, omdat hij iets gegeven heeft, dat niet voor geld is te krij gen, nl. ons de natuur heeft leeren ontdek ken. Bij de promotie van Thijsse ls gezegd dat hij geen wetenschappelijk werk heeft gege ven. Het Nederlandsche volk zegt spr. ls Thijsse dankbaar, dat hij zijn weten schap heeft gehuld in een populairen vorm. In 1920 is Thijsse geridderd, hij de moderne ridder, die als voorvechter van de Vereeni- ging tot behoud van natuurmonumenten in zijn blazoen voert: ik zal behouden. De vraag hoe Thijsse te behouden voor het Kennemer Lyceum is opgelost in dezen zin, dat besloten is hem te benoemen als curator der school. Spr. hoopt, dat hij als zoodanig vele jaren mag werkzaam zijn, de oudste curator mag worden, de jongste mag blijven. (Applaus). •Namens curatoren sprak Dr. Bierens de Haan, die zijn blijdschap uitte, dat Thijsse, nu hij heengaat als leeraar, terugkomt als curator. Gij zij t vervolgt spr. tot den hoer Thijsse hier geweest als leeraar met uwe heele persoonlijkheid, gij hebt genoten po pulariteit, niet van het flitsend licht, maar In de diepte; gij hebt opbouwend werk ge daan voor het Nederlandsche volk, den weg gewezen aan vele jonge menschen naar hoog moreel genot, 2fls compensatie van het mo- reele defaitisme, der huidige maatschappij. De renaissance heeft ontdekt, dat wij ver band moeten houden met de natuur. Gij hebt dat in een onderwijs en in uw boeken ge daan in aesthetischen zin, door het Neder landsche Volk vatbaar te maken voor be wondering, door aan velen geluk te brengen. Spr. eindigt met de hoop uit te spreken, dat veel werk en veel geluk den scheidenden leeraar moge wachten. Dr. W. H. C. van Esveld, de conrector, sprak woorden van innige dankbaarheid namens de collega's. Met een bloedend hart zien wij u gaan, zei spreker, maar gij gaat heen, nu de school een niet-eindigende climax heeft bereikt. Namens de collega's bood spreker den heer Thijsse een boekenkast aan, naar een ontwerp van den heer Pieck. Dr. Thijsse dankte voor alle vriendelijke woorden, haalde schalksch menige oude her innering op en verbond aan zijn rede zijn visie op de moderne school, die komen moet, omdat eensdeels gevoeld wordt dat den kin deren veel wreed wordt onthouden en an derdeels, dat de kiemen voor deze nieuwe ontwikkeling overal liggen. Spr. weet, dat voor onze school nog een prachtige toekomst ligt (Applaus). Dr. Thijsse moest zich nog een benoeming uaten welgevallen en wel tot eerelid-van het Kamp. Onder de aanwezigen merkten we op Prof. Dr. J. Th. Stomps, den promotor van Dr. Thijsse. Na de toespraken volgde nog een gezellig samenzijn. STNAG O GEDTENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 3 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 11.2 uur. Avoncrüienst te 10.17 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 71/2 uur. Middag- en Avond diensten te 8 uur. Talmoed Torali: Sabbath te" 121/2 uur. Werkdagen: 's avonds te 7 1/2 uur. Zondag avond te 7.15 uur. De Middag- en Avonddiensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah. wor den verricht in het Gemeentegebouw L. Wijngaardstr. 14. De overige diensten vin den plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. FAILLISSEMENT VAN HET „OOST-NEDERLANDSCH" AANGEVRAAGD. Naar de Tel. verneemt, werd door de recht bank te Arnhem een faillissementsaanvrage behandeld tegen het Oost-Nederlandsch Tooneel en een zijner directeuren. Daar de naamlooze vennootschap echter nog steeds niet ministerieel is goedgekeurd, zijn de beide directeuren voor haar schulden aansprake lijk. zoodat 't faillissement van de N.V. tin op richting) noodzakelijk dat van de beide direc teuren met zich sleept. De rechtbank heeft deze zaak voorloopig aangehouden om de gelegenheid te geven een accoord met de schuldeischers, buiten fail* lissement, tot stand te doen komen. Er ls een belangrijk deficit ontstaan en te verwachten is dat in faillissement slechts een uiterst ge ringe uitkeering alleen op de preferente schub den kan worden voldaan na een ongetwijfeld langdurige afwikkeling der drie boedels. De berekening is, dat op concurrente vorderingen niets zal kunnen worden uitgekeerd, terwijl de preferente crediteuren slechts ongeveer 4 1/2 pet. van hun vorderingen zullen kunnen ontvangen. De Tel. verneemt verder, dat intusschen door de welwillende houding van eenige leden van het gezelschap en omdat eenige bewonde* raars der prestaties van het O. N. T. bereid zijn gevonden een bedrag disponibel te stellen ter bereiking van een accoord buiten faillisse ment, de mogelijkheid is geschapen aan dc crediteuren ter finale kwijting van hun vor deringen 15 pet. aan te bieden. Dit aanbod is dezer dagen aan crediteuren gedaan. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. Donderdagavond omstreeks 7 uur heeft bij het kruispunt KennemerpleinKruisweg een aanrijding plaats gehad tusschen den 35- jarigen J. v. d. K.,~aannemer alhier, en een ongeveer 12-jarigen jongen, v. d. K. reed van het Staten Bolwerk naar het Kennemerplein en de jongen kwam van den Kruisweg af. De wielrijders botsten tegen elkaar op, waar bij v. d. K. kwam te vallen en een onderbeen brak. Hij werd door een lid van den Onge vallen Dienst verbonden en daarna naar de Mariastichting vervoerd. DOOR EEN ZIEKENAUTO AANGEREDEN Donderdagnamiddag vijf uur fietste één on zer courantenbezorgers J. F. v. d. M. ge naamd, op den Koninginneweg. Van de rich ting Raam vest kwam ook een ziekenauto van de firma J. T. Mathot den Koninginneweg oprijden. Dit werd blijkbaar te laat door v. d. M. opgemerkt. Hij weifelde eerst even, ging toen van den eencn naar den anderen kant en reed vervolgens recht tegen den auto aan. De bestuurder kon daardoor een aanrijding niet meer voorkomen. Van der M. raakte met één zijner beenen tusschen de spaken van zijn eigen rijwiel bekneld, zoodat hij aan dat been gewond werd. Hij werd met denzelfden auto naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opge nomen. Nader vernemen wij, dat hij een rustigen nacht heeft gehad. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. NOORD-HOLL. VER. TOT BESTRIJDING DER T.B.C. In het 22ste jaarverslag van de Noord - Hollandsche Vereeniging tot Bestrijding van de Tuberculose wordt melding gemaakt van de oprichting van een Districtsconsultatie bureau te Alkmaar. Van de 15 candidaten voor de examens van den cursus voor Huis bezoeksters slaagden er te Haarlem 10. Het Bestuur besloot den penningmeester te machtigen zich van een gesalarieerde hulp voor 200 's jaars te voorzien. De Emmabloemcollecte bracht in totaal op 765,36 in een veertiental gemeenten. Hiervan werd 60% of 459.22 aan de af- deelingen gelaten, zoodat 306 14 de kas der vereeniging ten goede kwam. In 74 plaatsen in Noord-Holland werd de collecte gehouden. Aan subsidiën werd in totaal aan de leden verstrekt 17.900.Er ontvingen 70 leden subsidie tegen 63 in het vorige jaar. In het district „Omstreken van Haarlem" werden bij de Consultatiebureaux Omstre ken van Haarlem. Beverwijk, Hoofddorp en Velsen ingeschreven 491 personen. Zandvoort werd In den loop van het jaar bij het Con sultatiebureau ..Omstreken van Haarlem" ingelijfd, doordat men daar echter een eigen consultatiebureau bleef exploiteeren kwam daarvandaan practisch geen patiënt op het bureau te Haarlem. Het jaarverslag van het district Haarlem (Haarlemsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose) hebben wij reeds besproken. Het jaarverslag van de Noord-Hollandsche Vereeniging geeft voorts uitvoerige tabellen over onderzochte eh ingeschreven personen, sputumonderzoek. huisbezoek enz. in de districten van Noord-Holland en op de in die districten gelegen consultatiebureaux. De rekening 1929 sluit na reserveering van 600voor het Verpleegfonds, dat hiermee tot 2100.op de Balans kwam, met een voordeelig saldo van 652,90. De totale ontvangsten blijken in 1929 586,46 boven de raming te zijn geweest. MARKTNIEUWS GROENTENMARKT TE HAARLEM. Spinazie 2060 cent per kist. Andi,jvie 3080 cent per kist. Postelein 540 cer.t per kist. Sla 1 14 per 100 krop. Tuinboonen 58 cent per K.G. Heereboonen 5560 cent per K.G. Snijboonen 4045 cent per K.G. Peulen 1218 cent per K.G. Tomaten 1436 cent per K.G. Kersen 2440 cent per K G. Aalbessen 3644 cent per K.G. Aardbeien 0.701.50 per slof. Wortelen 1016 cent per bos. Rabarber 310 cent per bos. I Radijs 412 cent per bos. 1 Selderij 210 cent per bos. Pieterselie 420 cent per bos. Bloemkool 516 cent per stuk. Komkommers 614 cent per stuk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Houdt U Koel met JEau de Cologne ESPERANTO*EXAMENS. Bij de esperanto-examens te Amsterdam zijn geslaagd mej. A. M. P. Balma te Sant poort. mej. A. J. Rienks te Haarlem en dc heeren W. F. Misset te Haarlem, M. A. Oomen te Heemstede. Er slaagde ook een negental blinde leer* lingen van het Instituut tot Onderwijs aan Blinden te Amsterdam. Voor diploma B slaagden de heeren J. B. J. v. d. Haar en N. Meijer te Haarlem. EXAMENS. Nutskweekschool voor Onderwijzeressen te Haarlem. Examen onderwijzeres. Geëxamineerd 3 candidaten. Geslaagd de dames A. G. W. J. Kleian, A. Posthumus Meijjcs en I-.I. C. var. Zijll de Jong. Deze examens rijn cfge'eopen. Van de 26 candidaten zijn 25 geklaagd. JUBILEUM G. HEERSCHOP. Donderdag herdacht de heer G. Heerschop, stoker aan het Gemeentelijk Gasbedrijf, den dag waarop hij voor 25 jaar ::i dienst der gemeente Haarlem trad. De jubilaris werd des morgens op het stadhuis toegesproken door den waarnemend burgemeester, die hem namens het gemeentebestuur een zilveren horloge aanbood. Van zijn collega's ontving óf, heer Heerschop een tapijt. TWEE JUBILEA AAN HET PROVINCIAAL ZIEKENHUIS. De heeren H. van der Linden en J. van Lcersum waren Woensdag -beide 25 jaar als smid werkzaam aan het Provinciaal Zieken huis. De directeur van de inrichting heeft de jubilarissen des morgens toegesproken terwijl door het personeel geschenken werden aan geboden. Ook ontvingen zij eenige bloemstuk ken. Het verdere gedeelte van den dag hadden de jubilarissen vrij af. Nieuws uit ludië. DE RAADSVERKIEZINGEN IN INDIë. Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Batavia zijn, naar Aneta meldt, alle 5 can didaten der Vaderlandsche Club gekozen, ter wijl de 15 overige candidaten (van de ver bonden partijen) herstemming noodig bleek. Te Mr. Cornells zijn gekozen een C.S.P.'er, en 3 I.K.P'ers; te Soekaboemi 5 LE.V.'ers, 1 I.K.P.'er en 1 C.S.P.'er; te Makassar heeft het I.E.V. beslag gelegd op alle 10 zetels. Te Padang werden gekozen 5 I.E.V.'ers, 2 I. K. P.'ers, 2 leden van de Vaderlandsche Club en een „wilde", te Semarang 5 I.E.V.'ers, 3 I.K.P.'ers, 2 C.S.P.'ers en 5 leden van de V.C. TWEE BEDIENDEN BIJ HOTEL. BRAND OMGEKOMEN. In aansluiting op het bericht, Inzake het afbranden van het hotel Belvedère te Braslagi meldt Aneta nog, dat de brand ver moedelijk is ontstaan achter het buffet in de groote zaal. Het grootendeels uit hout opge trokken hoofdgebouw was spoedig een vuurzee Bijgebouwen, garage en keuken bleven ge* spaard door het doorkappen van den verbin dingsgang. Een logeergast, de heer Tiserand, ontdekte den brand 's morgens om half vijf en sloeg alarm, waarop hij een 10-tal medegasten wekte, waai-van verschillende naar het dak vluchtten. Zij konden langs een bamboe ladder worden gered. Een der dames, me vrouw Limburg sprong van 5 meter hoogte naar beneden en werd daarbij vrij ernstig gewond. Een andere dame geraakte licht ge wond toen een aaneengeknoopte handdoek waarlangs zij afdaalde, losliet. De bagage der gasten is geheel verbrand, zoodat zij slechts beschikten over hun nachtgewaad. Bluschmateriaal ontbrak. Tal van gasten waren" juist den vorlgen dag vertrokken wegens het einde der school-vacantie. Een baboe en een hotehboy worden vermist. Beiden zijn naar alle waarschijnlijkheid om gekomen. Het nagloeien der overblijfselen belet een onderzoek. De totale schade kan nog niet worden opgegeven. Het verzekerd bedrag bedraagt 112 ton. De eigenaar sloot 4 dagen tevoren een bedrijfsverzekering. Scheepvaartberichten Aagtekerk 2 18 uur v. Hamburg n, Rotterdam. Arcs 1 v. Antofagasta n, TocopOla Eaarn 1 v. Corral n. Penco Eodegraven 1 te Guayaquil v. Amsterdam. Beemsterdijk 1 v. Padang, New York n. Batavia, Breedijk 2 n.m. te Port Said. N.-York n. Java, Blommcrsdïjk 2 v.m. te Suez. Java n. N.-York Eemdijk 30 v. Port Angeles, Pacifickust naar Rotterdam Fiandrla 2 v. Rio de Janeiro. Buenos-Aires naac Amsterdam Glekerk 2 te Hamburg v. Rotterdam Comma 3 te Rotterdam v. Amsterdam Halder 2 v. Arica n. Tocopilla J. P. Coen 2 te Southampton, Amsterdam naar Batavia Jagersfontein 2 v. Marseille n. Antwerpen. Beira n. Rotterdam Kota Pinang 3 te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Kedoe 21 2 uur v. Marseille. Batavia naar Rot terdam Krakatau 2 te Duinkerken, Australië naar Rotterdam Mapia 2 v. Barcelona, Batavia naar Amsterdam Mc rope 2 van Hamburg n. Amsterdam Nias te Dor-es-salaam, Beira n. Rotterdam Nijkerk 2 v. Suez n. Port Sudan, Amsterdam: naar O.-Afrika Ouderkerk 2 v. Wei-ha-Wei. Japan n. R'dam Paiembang p. 2 19 uur Sagres, Batavia naar Rotterdam Phrontis 2 v. Padang. Batavia n. Amsterdam Rhea 2 te S. J. de Porto Rico v. Amsterdam Rietfontein i te Tanga v. Rotterdam Soekaboemi 2 v. Padang, Batavia n. R'dam Simon Bolivar 2 v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam Siantar 2 te Belawan Deli v. San Francisco Talisse 3 te Amsterdam v. Dundee Tjimanoek 1 v. Manila n. Hong Kong Tjisalak 30 v. Hong Kong n. Muntok Zosma 3 te Rotterdam v, Japan Zeeland i a 1 17 u. van Santos. Amsterdam naar Buenos Aires. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 5 JULI. HILVERSUM. Na 6 uur: 1071 M. (VA.RA.-Uitzending). 10.00 Morgenwijding. (Te verzorgen door den VPRO.) 12.00 Gramofoonpl. 2.00 VARA.- Liedjes voor VARA-kinderen. 2.40 Paedago- giseh concert door het VAR A-Orkest. 4.10 D. van Kreveld: „Waarom fotografeeren?" 4.40 VARA-Varia. 5.00 Gramofoonpl. 5.20 Bij de pomp. 5.40 Gramofoonpl. 6.00 G. J. Zwert- broek: „De geschiedenis van den radio-om- 1 roep in Nederland". 6.30 Kinderuurtje. 7.30 Politiek-economisch weekoverzicht. Te ver zorgen door de SJDA.P. 8.00 VARA-Actuali teiten. 8.15 Concert. VARA-Orkest. 9.00 Voor dracht door Frans Hulleman. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persber. 10.10 Muzikale attrac tie door H. Bonda. 10.25 Vervolg concert. - 11.00 Vervolg Muzikale Attractie. 11.15 Gra-j mofoonpl. HUIZEN, 1875 M. (Uitsl. KRO.-UltzendtagT. 8.15 GTamofoonpl. 11.30 Godsdienstig hafl- uurtje. 12.01 Concert door KRO-Trio. 1.15 I Gramofoonpl. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Gra- j mofoonpl. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Zeer Eerw, 1 Pater Dr. C. Wilde S. J.: „28 Juni 1914". 6.55 Journal. Weekoverzicht. 7.15 Rector J. P. J. Kok: „De eerste R.-K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk." 7.45 Louis Saalborn (voor drachtskunstenaar). 8.01 Concert. KRO.-Sa- lon-Orkest. 11.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting; 1 DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20! c.a. Tynwald Ceremony op het eiland Man, 12.50 School-prijsuitdeeling. 1.20. Orkestcon cert. 2.20 Eventueel verslag van Tenniswed strijden. 3.50 Concert. Orkest. L. Simmonds (bariton). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Verslag van Tennismatch. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sportber. 7.05 Concert. C. Fuchs (cello). L. Pierce (piano). 7.20 Lite raire wedstrijd. 7.40 Lesing. 7.50 Variété. 9.20 Nieuwsber. 9.40 ,3ehind the Screen". Detec tive-geschiedenis. 10.00 Dansmuziek. 11.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Solisten-concert. 9.05 Declamatie en optre den van een humor, teekenaar. 9.50 Concert door Cubaansch Orkest m.m. van solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Con cert. Orkest. 5.50 Gramofoonpl. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. Bezoekt de Theeschenkerij „Houtrust" v/h VERBRUGGEN, DEN HOUT Zeer gunstig gelegen in den Haarlemmerhout. Prima consumptie Groote tuin met verschillende soorten Pluimvee Een dagelijksche Kindervertelling. „Vlucht"', krijscht plotseling een der roovers, die het niet langer houden kan. En alsof het een bevel was. laten de mannetjes van Hakkie Pakkie Pasja den buit vallen en zetten het eensgezind op loopen. Zij zijn allemaal moedig als leeuwen en ieder nicnsch durven zij aan, al was het den sultan van Egypte zeis. maar tegen woestijngeesten valt niet te vechten. Hakkie Pakkie Pasja loopt als een postpaard en zijn metgezellen geven hem geen meter voorsprong. Maar Gerrit neemt een sprong naar de kostbare lading van dc kooplieden en juicht „We hebben ze. jongens.'' Dan gaat hij zegevierend op het grootste pak 2itten en zingt luidkeels Piet Hein, Piet Hein. Piet Hein zijn naam is klein. Zijn daden benne groot Zijn daden benne groot Hij heeft gewonnen de zijden vloot, Hij heeft gewó-ö-önnen dc zijden vloot!

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14