BONTMANTELS De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD HET WERKTIJDENBESLUIT. VOOR WELKE VRAGEN DE HAAR- LEMSCHE RAAD NU STAAT. In ons vorig nummer hebben wij herinnerd aan de motie Bijvoet c.s. in de raadsvergade ring van 9 Januari aangenomen. Daarin sprak de raad uit, dat het gewenscht is te achten, dat aan het Haarlemsche winkel personeel zooveel mogelijk en voor zoover dit in het bedrijf doenlijk is. een vrije middag wordt gegeven. Overwegende, dat hij ver trouwt, dat door de verschillende groepen van Haarlemsche winkeliers en hun perso neel voor 1 Juli 1930 een regeling in dezen geest wordt getroffen, besloot de raad tot dien tijd op de adressen der organisaties die om gemeentelijke maatregelen vroegen, geen beslissing te nemen. Tevens deelden wij mede. dat het als zeker kan worden aangenomen, dat het Georgani seerd Overleg tusschen de Middenstands centrale en de organisaties van winkelperso neel niet tot overeenstemming geleid heeft. Het gevolg is dus, dat de gemeenteraad nu binnenkort voor de vraag komt te staan, of alsnog bepalingen opgenomen moeten wor den in de verordening op de verplichte win kelsluiting. Men vestigt er onze aandacht op, dat na de raadsdebatten van 9 Januari een en ander veranderd is. De Tweede Kamer heeft de wet op de winkelsluiting aangenomen. Daarin komt als artikel 6 de volgende be paling voor: „Bij plaatselijke verordening kan de Ge meenteraad onze goedkeuring bepalen, dat „op een werkdag per week gedurende een „gedeelte van dien dag en wel voor of na 1 „uur des namiddags, alle of bepaalde groe- „pen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn. De dag en het daggedeelte, in den vorigen volzin be- „doeld, worden in de verordening aangewe zen; zij kunnen verschillend zijn voor ver schillende gedeelten der gemeente en voor „verschillende groepen van winkels". Aanvankelijk waren op dit artikel eenige amendementen ingediend, die evenwel tij dens de beraadslagingen werden ingetrokken. De heer van Helleberg Hubar zei bij de discussi° volgens de Handelingen o.a.: „Gaarne zou ik een en ander willen zeggen over de bsteekenis van artikel 6, meer spe ciaal over de beteekenis van de goedkeuring van de Kroon, welke voor de daar bedoelde verordeningen wordt vereischt. Een van" de dingen, welke in de geschie denis van de beweging voor een wettelijke winkelsluiting "&el het meest treffen, is on getwijfeld de regeling van een verder gaande sluiting dan de wet voorschrijft. Reeds in het ontwerp der Staatscommissie van 1904 treft men aan een omstandige regeling om plaatselijk te komen tot vroegere sluiting dan de wet voorschreef. Daarom moest een stemming worden ge houden onder de winkeliers van een bepaal de branche. En wanneer ten minste 2/3 van het aantal stemmen vóór een vroegere slui ting was. dan moest de raad een desbetref fende verordening vaststellen. In het ontwerp 1920 van den Middenstands- raad treft men meer een gelijkvormige rege ling aan, doch meer uitgebreid, in dien zin. dat na een uitspraak met een meerderheid van ten minste 2/3 der winkeliers van een of meer branches, de raad bovendien kan worden verplicht om een verordening vast te stellen, welke voorschreef, dat de winkels gedurende zekeren tijd, dat deze volgens de wet geopend mochten zijn, moeten worden gesloten. Gevoeld werd, dat het in bepaalde gevallen wel gewenscht kon zijn om verder te gaan dan de wet, maar dat dit niet mocht gebeu ren tegen den wensch der winkeliers in, om dat hun belangen bij de sluiting ten zeerste zijn betrokken. Doch ook los van de voorgeschiedenis dezer bepaling ligt het in de rede, dat over een hal veda gsluiting het winkeliersbelang moet domineeren, nu voor de winkelbedienden anderhalve vrije dag is gewaarborgd in het Werktijdenbesluit voor winkels. Het doet mij genoegen, dat de Minister zich op hetzelfde standpunt stelt en ik wil gaarne onderlijnen een passage uit de Me morie van Antwoord, welke ten deze niets aan duidelijkheid te wenschen overlaat. Ik lees in de Memorie op blz. 6 en 7 het volgende: „De daar aan de gemeenteraden toege kende bevoegdheid om een verplichte ochtend- of middagsluiting voor te schrij ven bedoelt uitsluitend, de gelegenheid te geven om plaatselijk te ge moet te ko men aan de bezwaren, welke voor de winkeliers zullen kunnen voortvloeien uit de verplichting om het winkelpersoneel een ochtend of middag per week vrijaf te geven. Verordeningen als hierbedoeld zullen, naar de strekking van het artikel, dan ook slechts dan tot stand komen, indien plaatselijk het bedrijfsbelang der winke liers zulks vordert, hetgeen meestentijds wel zal blijken uit een desbetreffend verzoek van de betrokken groepen van vakgenooten zelf." De Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, de heer Verschuur, antwoordde o.a.: ..Hetgeen artikel 6 bedoelt, is om aan de ge meenten een bevoegdheid te geven, die zij anders niet zouden hebben. Deze wet regelt de winkelsluiting en, voor zoover die gere geld wordt, is het voor de gemeenten een on derwerp, waarvan zij verder moeten afblijven, tenzij de wet uitdrukkelijk bevoegdheden aan de gemeenten toekent. Nu is het den laat- sten tijd. nu het Werktijdenbesluit werkt, reeds gebleken, en men heeft dat in het ontwerp uitstekend voorzien, dat er ln de gemeenten een behoefte bestaat om te dezen aanzien iets te regelen, nl. om de gevolgen van de regeling in de Arbeidswet af te wikke len en af te werken met winkelsluitingsbe palingen. Het bedrijfsleven, voor verschillen de groepen verschillend, heeft reeds getracht een zekere orde te scheppen: wij hebben ge zien, dat. sommige groepen de winkels op een ochtend, andere hen op een middag slui ten, in onderling overleg; die groepen zullen gaarne zien. dat de gemeente regelend op treedt. Uit de practijk is hier dus wel reeds gebleken een behoefte voor de gemeente, om regelende bevoegdheid te hebben, om de ge volgen van de Arbeidswet op het gebied van de winkelsluiting af te werken. Den heer van Hellenberg Hubar kan ik toe stemmen. dat de wijze waarop hij de tot standkoming van deze bepaling heeft ge schetst. volkomen juist is; die wordingsge schiedenis geeft ook wel duidelijk aan in welke richting de Regeering haar gedachten zal laten gaan als het er op aankomt om een verordening al of niet goed te keuren. Inder daad is het de bedoeling de fixatie van dien bepaalden ochtend of middag als een bedrijfs belang 1e beschouwen, en indien er al geen referendum onder de winkeliers gehouden worden, zooals in het ontwerp van de ZATERDAG 5 JULI 1930 niets aMeed en vonniste overeenkomstig het I requisitoir. Hooger beroep vond de veroordeelde niet de moeite waarde. i Staatscommissie voorkomt, is het toch de bedoeling om de gemeenteraden het bedrijf te doen raadplegen. Het is dus geheel over eenkomstig den geest van de bepaling, dat de gemeenteraden van hun bevoegdheid geen gebruik zullen maken dan na een zekere raadpleging van het bedrijf." Tot zoover de aanhalingen uit de Hande lingen. De gemeenteraad zal nu rekening dienen te houden met de bepalingen van de Winkel sluitingswet. Het is immers aan te nemen, dat die wet binnenkort ook door de Eerste Kamer behandeld zal worden. De verwach ting is, dat de Senaat de wet zal bekrach tigen. zoodat de wet dan kort daarop in werking zal treden. De raad zou nu nog een wijziging der ge meentelijke winkelsluitingsverordening kun nen aannemen die niet door de Kroon be hoeft te worden goedgekeurd, maar dan zou over eenigen tijd weer een nieuwe beslissing genomen moeten worden en de verordening die dan aangenomen zou worden vereischt wel de koninklijke goedkeuring. In de kringen van de Middenstands centrale wordt verwacht dat de regeering geen gemeentelijke verordening ingevolge de Winkelsluitingswet zou goedkeuren, die'niet de instemming heeft van de meerderheid der betrokken winkeliers. En de Middenstands centrale neemt het standpunt itv dat. de meerderheid van de Haarlemsche winkeliers zich bij de onlangs gehouden enquête heeft uitgesproken tegen een verplichte uniforme middagsluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Don Juan en het mes. „Ik ben toch geen Don Juan", zei het ver grijsde gebogen mannetje voor het getui- genhekje. Inderdaad, dat was het laatste waaraan wij gedacht zouden hebben. Toch was de politierechter er niet zoo zeker van. „Ik weet niet. of u geen Don Juan bent", zei Mr. Maassen. Het was toch heusch niet zoo. Er zou ook geen aanleiding geweest zijn om zoo iets ernstigs te veronderstellen ten aanzien van dezen bejaarden getuige, als de verdachte niet meegedeeld had, dat getuige op naar verdachle's meening al te goeden voet stond met diens vrouw. Die veronderstelling was heel leelijk van verdachte, en het was óók heel leelijk, dat verdachte ineens geslagen had. Want hij is 41 en de getuige is 66 en verdachte is een flink uit de kluiten gewas sen vent. terwijl getuige, zooals gezegd is niet eens het figuur heeft van een Don Juan. Het moest er echter van komen, daar het min of meer een kwestie was van „d'r op of d'r onder gehoord de belofte, die verdachte voor kort aan getuige gedaan heeft, luiden de aldus, dat hijzelf in de gevangenis zou komen en getuige, die schilder is, in het ziekenhuis. In dit vooruitzicht heeft de schilder zich gewapend. De politierechter verlangde te weten, waarin deze bewapening bestond. „Uit een mes" edelachtbare. De Politerechter en het Openbaar Mi nisterie beiden vonden het beter indien dit wapentuig achterwege gebleven ware. En verdachte wilde nog iets ten nadeele van den getuige zeggen. Het was weer iets heel leelijks, hierop neer komende, dat als hij alles zou willen vertellen van den schil der en van zijn vrouw hij wel twee dagen noodig had. Zooveel tijd heeft de politierechter niet- Nadat het O. M. den eisch van vijftien gul den of tien dagen had uitgesproken kreeg verdachte hoogstens nog den tijd om er iets tegen ïn te brengen. Daar voelde de man in het bankje echter weinig voor en mitsdien werd hij veroordeeld overeenkomstig het requisitoir. Nog meer klappen. Er stond weer iemand, terecht, die be gonnen was met zonder aanleiding te slaan. Het ïs opvallend hoeveel menschen elkaar slaan zonder dat er aanleiding voor is. Een directe aanleiding was er althans niet. De indirecte oorzaak was een kwestie over geleend geld. Misschien zou er wan neer er minder geleend geld in deze wereld was ook minder geslagen worden. Ook hier ging de ruzie tusschen een jon gen kerel, een 36-jarigen smid uit IJmuiden en een reeds bejaarden havenarbeider. De smid had den havenarbeider twee. althans één klap uitgedeeld, en de havenarbeider vond, dat er geen reden voor was. De smid dacht er anders over. Zijn optre den eischte echter eenige motiveering. „Edelachtbare, ik zal u vertellen, 't is een persoon, die niet te vertrouwen is. Hij wil mij dood maken. Hij heeft een stukkie staal gekocht, en dat wil hij in mijn ribben douwen". Zooiets is heel erg De smid ging vervol gens over tot de ontleding van de geschie denis, een verhaal, waarin vrouwen en bier voorkwamen en dat. ook indien het te vol gen geweest ware wij niet dan met een blos op de kaken zouden hebben neergeschreven. Het slot was echter belangrijk, want de ver dachte kwam tot deze conclusie; „En nou wil hij me koud maken, en dat Is verschrik kelijk." Inderdaad. Stel u thans voor. dat er een persoon in uw nabijheid leeft, die niet te vertrouwen is. en die met zulke voornemens ten opzichte van uw lichaamstemperatuur rondloopt. Dat u eiken morgen met hem op het achterbal- con van de tram staat, bijvoorbeeld. Of dat hij een eindje met u oploopt als u naar kan toor gaat. Beleefdheidshalve kunt u niets zeggen, doch u zult zinnen op middelen om uw aanvaller onschadelijk te maken. U zult de eerste de beste gelegenheid aangrijpen om uw tegenstander bij den kraag te vatten en hem de waarheid te zeggen. Op den hoek van een stille straat bijvoorbeeld of in de nabijheid van een politieposthuis. Deze verdachte deed het ln een donkere gang. Het was niet meer dan een voorzorgs maatregel. nadat gebleken was. dat de ha venarbeider de kwestie van het geleende geld had willen oplossen door vermoedelijk met een mes gewapend de trap van verdach te te bestijgen. Verdachte deed het door middel van twee klappen, althans één klap. Wanneer iemands gevoelens zuiver zijn, dan voelt men zich door zooiets beleedigd. En de gevoelens van den havenarbeider wa ren zuiver. Alle veronderstellingen van den smid ten spijt. Het O. M. eischte tien gulden of vijf dagen. Verdachte vond het te veel. De politie rechter kon dat niet beamen, maar hij stelde een onderzoek in naar veniachte's ver diensten. Het bleek, dat de smid „voor niemendal" werkte. Hij werkt voor zijn broer, die in het ziekenhuis is en de baten, die hij ten eigen behoeve aanwendt zijn „niks niemendal". Hij krijgt alleen een beetje steun van een vereeniging. De politierechter vond echter, dat het aan de bilUlkheld var; den cisch Als de maat overloopt: Klappen! Het is niet prettig, om wanneer je ver loofd bent met een meisje, dat een weinig mismaakt is, daarop gedurende een half jaar attent te worden gemaakt door je me de-dorpelingen. Maar er kwaad om worden mag je niet. Althans je moogt het niet la ten blijken. Het behoort tot de perikelen des levens, die men in stilte draagt. Zoo niet, dan komt de zaak voor den po litierechter en de menschen, die sarden staan voor het hekje der getuigen en ont vangen 3 gulden maximum aan schadeloos stelling voor tijdverzuim en hun slachtoffer zit in het houten bankje zonder zijleunin gen en betaalt het gelag, althans ziet zich het vooruitzicht geopend om dit te mogen betalen, op straffe van nog méér houten bankjes. De getuige, die voor het hekje stond was „de aanvoerder van alle straatschandalen". Indien dit waar is, pleit het voor hem. dat hij gezien had, hoe een der aangevoerden de klappen kreeg, want een goed aanvoerder ontgaat niets. De man, die de klappen heeft gegeven be kende wel, dat hij ze gegeven had, maar hij ontkende, dat de getuige het gezien had. Wat niet wegnam, dat de klappen neerge komen waren op den anderen getuige, die er nu niet was. En de verdachte gaf ook toe, dat dit zuiver een gevolg hiervan moest zijn, dat de maat over geloopen was. omdat hij de voorzegde plagerijen al een half jaar onder vonden had 's Avonds spelen de jongens harmonica voor de deur van verdachte en verdachte wilde politierechter en Openbaar Ministerie wel toegeven, dat dit over het al gemeen geen reden is om klappen uit te deelen, maar als de maat overloopt Dat vond de politierechter tenslotte ook. cn hij maakte van den eisch van tien gulden of tien dagen een straf van zes gulden of drie dagen, Hetgeen de uttkeering aan getuigen Juist gecompenseerd zou hebben, indien de met klappen bedeelde getuige meegekomen was. Nu deze tihuis gebleven is houdt de Staat der Nederlanden er nog drie gulden op over. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Kruidenberg. Zijl straat 66rood, adresboek. Buurman, le Hoogewoerddwarsstraat 20, badpak met handdoek. Bur. v. Politie, Smedestraat, idem. v. Wees, L. Lakenstraat 20rood. idem. v. d. Geloven, Teijlerstraat 5, idem. Koelemeijer, Leidschestraat 152, badschoen. Duursma. Bar ba rossastr aa t 45. boot. Bur. v. Politie, Smedestraat. ceintuur, v. d. Meij, Borneo- straat 12, idem, Leenaarts. Oost Indiëstraat 48, colbertjas. Nieuwenhuijzen, Rollandspad 14, herdershond. Kennel Fauna, zwart bruine trekhond, gebracht door: Schouten, Lange Heerenstraat 42. De Haan, Klooster straat 42 rood, hondenpenning. Uljee, Scho tersingel 41rood, jas. Kennel Fauna, grijs witte kat. gebracht door: Baggerman, Spaarne 112; zwart-witte kat. gebracht door: De Lugt. Turfmarkt 34. Hessllng, Alb. Thijm- straat 22. lei. Bree. A. L. Dyserinckstraat 13nL, médaillon Polak. Mentawistraat 31, portemonnaie met inhoud. Dixon, Kinheim- weg 9. Bloemendaal. idem. Salie. Oost Indië straat 140, idem. Buts, 2e Vooruitgangstraat 1. Idem. v. d. Beaumont, v. d. Hulststraat 17, idem. Nieuwkam. Raamsteeg 23, portefeuille. De Vos, Merwedestraat 13, sleutel. Gijzen, Spaarndamscheweg 10c, .sleutels. Here.s Alb. Thijmstraat 21. rijwielbelastingmerk. Boerachter, Hier. v. Alphenstraat 34. kin^er- zwempak. Assendeilt, Krulstochtstraat 16, zweep. PER VUURPIJL NAAR DE MAAN. Duitsche ingenieurs ïnteresseeren zich op het oogenblik buitengewoon voor vuurpij len en er bestaat in Duitschland een ver eeniging voor reizen in het luchtruim, die eerlang door middel van vuurpijlen uitstap jes naar de maan hoopt te kunnen organi- seeren. Deze vereeniging heeft het plan. zeer binnenkort een proef te nemen met een geweldig groote vuurpijl, die al geheel ge reed is. Deze pijl is ruim 2 Meter hoog en 30 c M. in doorsnede. Zij is gemaakt van een alliage van magnesium, want proeven hebben aan getoond dat dit metaal het beste bestand is tegen de buitengewone dingen die er bij deze „reis" van worden geeischt. De bedoeling ïs, de pijl af te vuren van een klip te Horst, aan de Oostzee en men verwacht dat zij een hoogte zal bereiken van ten minste 12 mijlen. Bijzondere schikkingen zijn getroffen om waarnemingen te doen, terwijl de pijl haar tocht volbrengt. Wanneer zij begint te da len, komt een aan de pijl verbonden para chute in werking, zoodat de pijl niet bij het neerkomen op den grond verbrijzeld wordt. De vuurpijl wordt zóó gericht, dat zij hoogst waarschijnlijk in de Oostzee terecht zal ko men. Scheepvaartberichten Alhena p. 3 Finisterre. B.-Aires n. Rotterdam Alaerani.n I te Kobe v. Amsterdam Ares 2 te Tocopilla v Corral Amstelkerk 2 17 u. 29 m. 70 mijl Oost van Niton Amsterdam n. W. Afrika Burgerdfjk 13 u. 40 m. 15 mijl Z.Oost van Niton Rotterdam n. Boston Biiderduk 3 nm. te Philadelphia v. Ldcn. Drechtdyk 3 10 u. 50 m. 50 mijl N. van Land's End Pacifickust n Southampton en R'dam Giekerk 4 te Amsterdam v. Hamburg Laertes p. 3 Gibraltar. Amsterdam n. Batavia Merope 4 te Amsterdam v. Hamburg Montferland p. 3 Fernando Noronha, Buenos- Aires naar Amsterdam Nieuw Amsterdam p. 4 v.m. Cap Race, n. New Vork Nicteroy 2 n.m. te Swansea. Londen n. Pacific kust Nieuwkerk 3 te Genua. Beira n. Rotterdam Oranla p. 4 Ouessant. A'dam n. Bueno6-Aires Pa'.embang p. 4 3 u. Finisterre, Batavia naar Rotterdam Soemba 3 v. Oran. Batavia n. New York Ridderkerk 4 v.m. te Suez. Rangoon n. Londen Randfontetn 3 te Duinkerken, Beira n. R'dam Rietfontein 2 te Zanzibar v. Rotterdam, ver trok n. Beira Sibajak 4 12 u. v. Colombo. Rotterdam n. Batavia Springfontein 2 18 u. 3 m, 40 mijl Z. west van Niton. Rotterdam n. Z. Afrika Streefkerk 4 'e Rotterdam v. Bombay Slamat 4 v. Singapore Batavia n. Rotterdam Tjeriman 4 5 u. v. Perim, Batavia n. R'dam TJisondari 2 v. Ba:?.via n. Hong Kor.g Tjipanas 5 to Sjanghai v. Hor.g Kong Veendam 2 v. New York n. Bermuda IJstroom 2 v. Las Paimas n. Freetown, Amster- teffi a, W. A&&A INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 60 Ct«. per regrt. WEILL ZOON Bontwerkers en Dameskleedermakers Barteljorisstraat 26-28 Z0MERPRIJZEN. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 6 JULI HILVERSUM 1875 M- 9.VARA. Berichten omtrent postduiven- vluchten. 9.05 VARA. Orgelconcert door Joh Jong. 9.30 VARA. J. de Wind: „Russische Filmkunst". 9 57 VARA. Mededeelingen van het Reissecr van het Instituut vor Arb. Ont wikkeling. 10.— VARA. Concert door het VARA-Orkest. In de pauze: Toespraak door F. v. d. Goes. 1201 AVRO Radio-Volks Uni versiteit. Cursus ..Naar Bulten". Spreker W. P. F v. Deventer: .Ons mooie Nederland" 12 30 Concert door het AVRO-Octet. 2 Boekenhaifuurtje. Herman Robbers: ..Bonzo en de eeuw van het kind". 2.30 Concert door de Kon. Marine Kapel o. 1 v. L. K F. Lel- stikow. 3.15 Gramofoonpl. 3.45 Vervlg con cert. 4.30 Gramofoonpl. In de rustpoos: Sport uitslagen. 5— VARA. Dilettantenuurtje. „De Stem des Volks" en de Muziekvereniging „Oefening kweekt Kennis" uit Hilversum 6.30 VPRO. Wijdingsuur. Ds. F. W. J. v. d Kieboorn. Muzik. medew. E Brantenaar vioolL Bep Bos Janszen (cello). Jet Troost wijk (plano). 8— AVRO. Tijdsein, pers- en sportnieuws. 8 10 Aansl. Concertgebouw te Amsterdam. Uitz. eerste gedeelte van het Volksconcert door het Concertgebouw orkest. Henk van Wezel (cello) 9.15 Pianospel door J. Broekhuis McCarthy. 9.30 Concert door het Omroeporkest. (10.Vervolg piano-recital) 11,Gramofoonpl. HUIZEN, 1071 M. 9.Uitz. van de Hoogmis vanuit de Kapel der R.K. Kerkmuziekschool te Utrecht. 10.30 KRO. Gramofoonpl. 11.— KRO. Gramofoon- platen. 12— KRO Tijdsein. 12-01 KRO. Gra mofoonpl. 12.20 KRO. Toespraak door den KRO.-Voorzitter. 12.30 KRO Concert door KRO-Trio. 1.30 KRO Prof. Welschen- .Het Wezen van het Katholicisme" van Carl Adam 2.Jos. v. d. Velden: „Voor Gods Aanschijn" en „Gods Wegen" van Nils Beskow. 2.30 KRO. Gramofoonpl. 3— KRO. Nationale Gezellen- dag in de zaal van den Dierentuin te Den Haag. Koor, orkest en toespraken. 5 50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Oosfcer- kerk) te Utrecht. 7.45 KRO. Pater J. van Heugten S. J „Jezus Christus". 8.15 Sport- uitsl. 8.20 KRO. intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.25 KRO. Concert door KRO- Orkest. 10-45 KRO. Epiloog door Klein Koor. DAVENTRY, 1554.4 M. 3.20 Kerkcantate No. 179 van Bach. 4.05 Klnder-kerkdlenst. 4.35 Concert. Militair Or kest, M. Foster (sopraan). 5.50 Viool-recital door A. Sammons. 6.20 Lezing 8.20 Drum head Service (Kerkdienst). 9 05 Liefdadig- heidsoproep 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert Orkest F. Park (viola), S. Whittaker. 10-50 Epiloog. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gewijde muziek 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Gramofoonpl. 4.50 Gramofoonpl. 6 50 Dansmuziek. 7.50 Circus Radio Paris. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 10.20 Concert. BRUSSEL, 508,5 DL 5.20 Dansmuziek. 6 20 Kinderuurtje 6 50 Gramophoonpl. 8.35 Trio-concert 9 20 Sym- phonie-concert. Orkest en solisten. 11. (338.2 M.) Gramofoonpl. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Concert. 8-20 Gramofoonpl. 9 25 Evang Morgenwijding. 10.50 Herdenking der ge sneuvelde en overleden leden van de Rhei- nische Sangerbund. Orkest, koor en solisten 12.45 Gramofoonpl. 1.20 Orkest concert. 4.50 Orkestconcert. 8.20 ..Martha" Romantlsch- kom. Opera van F. v. Flotow. Daarna tot 12.20 Dansmuziek (Gramofoonpl). KALUNDBORG, 1153 M. 4.20 Orkestconcert. 5 50 Kinderuurtje. 8.35 Nörrebrt» Re\Tie 1930. 11.30 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.50 Lezing. 7.20 Concert. 8.20 Lezingen 9.10 Morgenwijding en klokgelui. 10.25 Lezin gen. 11.50 Concert door Mandoline-Orkest. 12 20 Orkestconcert. 2 20 Verslag van Turn- fcest. 2-40 Lezingen. 3.35 Solistenconcert. Piano en sopraan. 4.35 Lezing. 4 50 Orkest- concert. 6 50 Lezingen. 8 20 ,-Martha". Opera van F. von Fiotow. Daarna berichten en tot 12.50 Dansmuziek. Ö3&PH© - MOOEÏS SPECIALISTEN TEL. 14609. KONlNCiSTR. 27 PHILIPS. EN „ERREM 3" TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 7 JULI. HILVERSUM, 1875 RL UitsL A.VR.O.-uitzending. 8.01—9.30 Gramofoonpl. 10— Morgenwij ding. 10.30 Concert door de Staf muziek van het 5de Regiment Infanterie. 12.Concert door het A.VR.O.-Octet, 1.30 Pianorecital door Egb. Veen. 2.— Gramofoonpl. 2.45 Voor dracht door A. D. Hildebrand. 3.Gramo foonpl. 3.15 Modepraatje door mevr. De Leeuw van Rees, 3.30 Casper Höweler: „Johann Strauss. de Walskoning". 4 Concert door het A.V.R.O -kwintet, 3.— Voor de kinderen. 5.30 Concert door het Huisorkest van Thea ter Tuschinski te Amsterdam; 6.45 Boekbe- spreking door dr. P. H. Ritter Jr., 7.15 Orgel concert door Frans Hasselaar. Henriëtte Sala izang). 8.— Opera-concert. Hélènc Cals (sopraan), Faniella Lohoff tsopraan), Jo Im- mink (mezzo-sopraan). Wllh. v. d. Hoeck (sopraan), Chris de Vos (tenor), Paul Pul (bariton), het verstrekte AVRO-orkest. 9.30 Sportpraatje door H. Hollander. 9.45 Concert door het versterkte AVRO-orkest. 10.Pers- ber. 11.Aansl. van het Carlton hotel te Amsterdam. 11,30 gramofoonpL HUIZEN,.. 298 RI. Na 6 uur 1071 RL (Uitsluitend NCRV-ulte.) 8.15 Concert. 10.30 Zickendienst. 11.— Lezen van Chr. Lectuur. 12,30 Orgelconcert door Jan Zwart. 3.15 Knipcursus. 4.— Ziekenuurtje. 5. Concert. Mevr. de Knegtter Haar (sopraan) hr. G. C. Wilmink (viool), rnej. Rie Boute (piano). 6.30 Koersen 6.40 Declamatie door den heer B. Forsten Azn. 7.10 Gramofoonpl., 7.30 Zendeling D B. Starrenburg: „Christen tegen wtl en dank". 8.Concert Mej. H. Scheffelaar Klots (viool), Else Nolthenlus (plano). 8.10 W. Nieuwland: „De Christelijke vakbeweging en de vrouw". 8.30 Vervolg con cert. 8.40 Vervolg rede door J. Nieuwland 9. CariUonbespeling op het Kon Palels te Am sterdam. door J. Vincent. 10.Persber.. 10.10 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 12.20 Orgel concert door W. K. Taylor. M. Carew (zange res). 1.35 Orkestconcert. 2.20 Gramofoonpl., 4.20 Concert F.. Wiese (alt). P. Waddington (tenor). P. Coetmore (cello), L. Boaset (piano). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Leetng. 6.35 Nieuwsber. 7.Piano-reeital door E. Isaacs, 7 20 Lezing. 7.45 Fransche les. 8.05 Vaudeville. 9 20 Nieuwsber., 9 45 Toespraak door Z.K.H. den Prins van Wales. 10.— Concert H. Per kin (plano). Strijkkwartet. 11.20 Dansmu ziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl, 3.50 Orkestconcert. 5 05 Solistenconcert. 8.20 Concert, kwartet en solisten. BRUSSEL, 508,5 KL 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Kwartet cn solisten. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. LANGENBERG, 473 57 6.25 Gramofoonpl., 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl.. 12.30 Gramofoonpl. 1,25 Con cert. Orkest, sopraan, xylofoon. 5.50 Concert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 .Lehmans Fahrt nach Venedig". Vroolijk hoorspel van M. v. Mühl- feld en H. Wlnand. Muziek van G. Kneip. Daarna tot 12.20 Concert. KALUNDBORG, 1153 RL 12.20 Orkestconcert. 3.55 Orkestconcert en pianiste. 8.20 Concert. Orkest en zanger. 10 25 Liederenvoordracht door Vlktoria Schuller. 10.50 Piano- en xylofoon-soll. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.50 Berichten. 12.20 Gramofoonpl., 1.15 Berich ten. 2.20 Gramofoonpl. 3 20 Lezingen. 4.20 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Concert. Orkest en bariton. 9 40 Orkestconcert. Daarna: Be richten en tot 12.50 Dansmuziek- Een dagelijksche KindervertelUng. j De kooplieden hebben met de groctste verbazing de komst van de auto aanschouwd. Zij hebben wel eens meer een auto gezien, maar hoe er een midden in dc woestijn komt. daar zouden ze met hun tul band niet bij kunnen als ze er een op hun hoofd hadden. Maar hun verbazing wordt al spOctbg vreugde, al» ze bemerken dat de geheimzinnige Lo recht op dc reovers aanstuift. ..Rij Allah," zegt ver ben Salomo, dc bezitter van deze - phjöÉ is ecg moedig pjau^. £.a ecg cogepoltk later juichen alle vijf kooplieden, want tusschen de stofwolken door zien ze de roover» op de vlucht slaan. „Daar moeten we gebruik van maken." reept Enycr ben Salomo. Hij fluit op zijn vingers en dadelijk komen dc kameelen aanloopen. Maak u gereed voor de" tocht, commandeert Envcr ben Salomo tot zijn reisgezellen. Onze k<v>pwaren kunnen wc ginds halen: de roovers heb ben y achtergelaten. Rij den baard van mijn gffigtYAdcr, du wordt ecu gcitklüge qag-_

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7