BUITENLAND NU DE RIJKSDAG ONTBONDEN IS. 1 Op Reis 4° BREDERODEDUIN 500 SCHITTERENDE PRIJZEN TREKKING 10 September 1930 APEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175. PUROL AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 19 JULI 1930 TWEEDE BLAD Scheuring in de Duitsch-nationale partij. Het werk der vernieling. Instede van op te bouwen verkwist een machteloos parlement zijn kracht aan partijbelangen HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het is niet makkelijk thans voorspellingen te doen ten aanzien van de ontwikkeling der gebeurtenissen in Duitschland. Er breekt nu vóór de verkiezingen in September, een rust periode van twee maanden aan, waarin het kabinet op grond van artikel 48 der noodwet nog veel kan verrichten. Dit neemt niet weg, dat men den toestand zonder eenig voorbe houd slecht kan noemen. Nu de ontruiming van het Rijnland een feit is geworden (het succes van den arbeid die Stresemann het leven heeft gekost) hadden alle krachten zich moeten inspannen om een opbouwenden arbeid te verrichten. Instede daarvan heeft het Duitsche parlement een demonstratie van opzettelijke onmacht gegeven. Partijbelang werd voor landsbelang ge steld en de politieke leiders hebben alles in het werk gesteld om hun machtspositie te vergrooten en de verantwoordelijkheid tegen over het kiezerscorps van zich af te schuiven. Dit eigenzinnige drijven heeft vooral de Duitsch-nationale partij in ongemak ge bracht. Hier geldt terecht de gemeenplaats van den kuil die voor een ander bestemd was! Eén der slachtoffers van zijn onbe grensde heerschzucht is geheimratHugenberg de groote man in de Duitsch-nationale par tij. Deze heeft steeds a tort et a travers zijn zin weten door te drijven tot nadeel van 't land zijn internaionale reputatie en tot nadeel van de eigen partij. Zijn beste lidmaten hebben hem reeds lang den rug toegewend en de scheuring in de Partij is thans na de tragische gebeurtenissen in den Rijksdag een feit geworden. Als er één groep gehavend uit de September ver kiezingen zal komen, dan zal het zonder twijfel die der Duitsch-nationalen zijn. Deze gevolgtrekking ligt in ieder geval voor voor de hand: Het nieuwe parlement zal waarschijnlijk nog moeilijker te hanteeren zijn dan het oude, daar de stugge elementen er in grooter getale in vertegenwoordigd zul len zijn. (Nationaal-socialisten en commu nisten) Het is niet mogelijk verdere gevolgtrek kingen te maken. Het werk der vernieling heeft zijn beslag gekregen in Rijksdagontbin ding. Groote figuren zooals Stresemann worden maar al te zeer gemist. Het Duitschland van vandaag had waarschijn lijk wel een ander beeld gegeven indien de man die de basis legde voor het herstel en het hernieuwde internationale prestige van Duitschland, niet gestorven was. L. A. De Rijksdag ontbonden. Zooals wij gisteren reeds meldden, werd de motie van de Duitsche sociaal-democraten, tot wederopheffing der nood-belastingwet ten, aangenomen. In aansluiting op ons eer ste bericht thans nog het volgende: BERLIJN, 18 Juli. (W. B.) Om 10 uur zijn alle plaatsen in den Rijksdag bezet. De tri bunes zijn stampvol. Op de agenda staan de voorstellen van soc. en communisten tot opheffing van de noodverordening. De afgevaardigde Landsberg lichtte het soc. voorstel met juridische argumenten toe, waarbij hij trachtte aan te toonen, dat art. 48 nooit kan worden gebruikt voor zulke ver ordeningen als het kabinet Brüning thans afkondigt. Art. 48 kon slechts worden gebezigd om de openbare orde en veiligheid te herstellen. De regeering heeft het echter gebruikt om op wensch van de Volkspartij den hoofdelijken omslag en op wensch van de democraten de gemeentelijke drankbelasting in te voeren. Op den toestand werd het noodige licht ge worpen. doordat een regeeringspartij, nl. de economische partij, opheffing heeft voorge steld van de verordening op de drankbelas ting. Gedurende deze redevoering is de leider van de fractie van de D. Volkspartij, dr. Scholz, naar den rijkskanselier gegaan om met hem te confereeren. Van soc.-dem. zijde wordt daartegen geprotesteerd, waartoe den rijkskanselier de eisch word toegeroepen: luisteren! Daarop gaat dr. Scholz weer naar zijn plaats. Aan het slot van zijn rede betoogt Lands berg, dat het precedent van heden de ern stigste gevolgen kan hebben voor de uitleg ging van art. 48. De rijksregeering heeft de grondwet geschonden en verdient daardoor het wantrouwen van den rijksdag. Vervolgens neemt minister Wirth het woordHij wordt ontvangen door geroep van de communisten: ..Waar staat de vijand? De vijand staat rechts". (Woorden van Wirth na den moord op Ra then au lHet Hbld. meldt n.a.v. op de rede van Wirth. De minister verzekert, dat het hem als overtuigd republikein niet gemakkelijk ge vallen is den thans ingeslagen weg te be treden. Alle republikeinen en vooral de soc. moeten zich afvragen of zij niet zelf de schuld ervan dragen dat deze weg betreden moest worden. Wij staan voor een crisis van het parlementarisme (onrust links), afg. Wels roept: U verwisselt steeds weer u zelf met 't parlementarisme. (Vroolijkheid). Het is immers gebleken, dat in dezen rijksdag de vorming van een meerderheid onmogelijk is (levendige tegenspraak bij de soc. en geroep van: Brüning wil ze niet!) Zijn rede vervolgend verklaarde Wirth dat Immers iedereen weet, hoe bij nieuwe verkie zingen de vorming van een meerderheid in een nieuwe richting nog veel moeilijker zal zijn. Ik aanvaard de volle verantwoordelijk heid voor de maatregelen der regeering. Wie art. 48 toepast moet ernstig nagaan of er een noodtoestand bestaat. Ik beweer dat die er is en neem de verantwoordelijkheid op mij. (Bij val in het centrum en onrust links). De D. nationale afg. Dr. Oberfrohzen leest namen de D. N. partij een verklaring voor, waarin de regeering wordt verweten, dat zij een regeling met de D. nationalen onmogelijk heeft gemaakt. Volgens spr. heeft de regeering geen parle mentaire meerderheid voor haar dekkings- voorstellen kunnen vinden, omdat zij "haar belastingwetgeving in zuiver soc. gedachten- gang heeft gehouden. (Groote vroolijkheid links en in het centrum). De hulp aan de agrariërs was nutteloos, daar een prlnci- pieele wijziging van de handelspolitiek daar mede niet samenging. De „Osthilfe" is zoo veranderd, dat men van een steun, zooals de rijkspresident bedoelde, geen sprake meer kan zijn. De heerschappij van het Marxisme heeft den staat Pruisen aan een versluierd bolsjewisme uitgeleverd en vindt zijn krach tigste uitdrukking in de dictatuur, welke de soc. democratie in Pruisen uitoefent. Wij hebben in de regeering niet het vertrouwen, dat zij in staat is het Duitsche volk in de komende moeilijke tijden te leiden. Nadat de communist König de noodver ordeningen als een daad van fascistische dictatuur had bestempeld en beschreven, kwam de rijksminister van financiën Dietrich aan het woord om te betoogen, dat door de noodverordening het deficit wordt gedekt, dat voor de werkloozenverzekering is ont staan. De maatregelen der regeering hebben dus het besliste doel het voortbestaan van het instituut der werkloozenverzekering te waarborgen. Vervolgens besprak de minister de staats rechtelijke bezwaren van den afg. Landsberg over art. 48, waarna ook hij erop wees, dat de vorming van een meerderheid in den rijksdag niet mogelijk is. Wij veronderstellen, dat het Huis nog zooveel verstand heeft om ons den thans ingeslagen weg om het deficit te dekken, niet te versperren. (Bijval in het centrum, onrust links). Nog is de rijkskas in orde, maar wanneer de dekkingsregeling mocht mislukken, kunnen aan het einde van de maand vele ambtenaren hun 'salaris niet krijgen. De vooruitzichten voor een economische saneering noemde de minister gunstig. Maar deze is alleen te bereiken, indien het de re gering mogelijk wordt gemaakt het deficit van thans te dekken. De Rijkskanselier verhief zich terstond van zijn zetel om het ontbindingsdecreet voor te lezen. Onder groote beweging ging daarop de Rijksdag uiteen. Nieuwe verkiezingen in duitschland op 14 September. BERLIJN, 18 Juli (VJ3.) Door de ont binding van den Rijksdag vernemen wij. dat de nieuwe verkiezingen zeer waarschijnlijk op 14 September as. zullen plaats vinden. Samenzwering tegen de Portugeesche regeering. PARIJS, 18 Juli (N.TA.) In Portugal heeft men een samenzwering tegen de re geering ontdekt, Reeds heeft, naar officieel wordt medegedeeld, de regeering echter alle maatregelen getroffen om de samenzweer ders in het leger en onder de burgerij on schadelijk" te maken. De politie zou door de in een anonymen brief vervatte aanwijzin gen op het spoor der samenzwering zijn ge komen. De geheimzinnige moord nabij Epsom. In de dagen van de groote races te Epsom was daar niet ver vandaan een jonge dienst bode en dienster in een thee-schenkerij ver moord. Het lijk van het meisje werd den dag na de Derby gevonden op een eenzame plek in een bosch. Het heel mooie meisje, Agnes Kesson, had haar dienst verlaten onder mys terieuze omstandigheden. Zij werd door den eigenaar van de thee-schenkerij van diefstal verdacht en in de garage, die hij ook dreef te Burgh Heath, had zij wat geflirt met een helper van den garagehouder en soms met dezen vinnig gekibbeld. Zij was tenslotte weggegaan naar een onbekend adres en met achterlating van een gedeelte van haar klee- ren. De garage- en theehuis-houder was erg in de benauwdheid geweest om het meisje, zoo ook de helper in de garage. Hun bewe gingen na haar vertrek leken wat ongemo tiveerd, aldus de N. R. Crt. Tenslotte is nu echter uitgekomen, dat het meisje op de beide dagen van de races te Epsom daar door iemand gezien is met een man. Deze getuige had een paar dagen in de thee- schenkerij te Burg Heath gelogeerd en zeide het meisje op de races met zekerheid te heb ben herkend. De man in wiens gezelschap zij was ge weest, kende hij niet. Dit was dus blijkbaar niet de garage-houder en evenmin diens helper, die beiden hoewel volstrekt niet in hechtenis genomen of zelfs maar openlijk be ticht toch door hun zenuwachtig doen na de verdwijning van Agnes Kesson over zich hadden doen spreken. Scotland Yard is nu vol vertrouwen dat er nu spoedig een spoor gevonden zal worden. DREIGENDE WERKLOOSHEID. BOMBAY, 18 Juli, (Reuter). Tien katoen spinnerijen behoorende tot de Vassoon-groep hebben het voornemen kenbaar gemaakt voor eenigen tijd te sluiten op 15 Augustus o.a. in dien de handelstoestand dan niet zal zijn verbeterd. In de bedoelde spinnerijen werken 20.000 arbeiders. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel GULDEN KOOPT GIJ EEN LUXE AUTO als het geluk U gunstig is DOOR EEN LOT TE KOOPEN in de groote verloting ten bate van de tuberculosebestrijding en if CONSULTATIEBUREAU GED. OUDE GRACHT 41 POSTGIRO 119600 TEL. 11604 BIOSCOOP LUXOR-THEATER. De grootsche film .Eerzucht"; tie strijd om den Matterhorn; „Verkocht geluk". Op het tooneel „Les Blondines". Een grootsche film wordt deze week in het Luxor-theater vertoond, nl. de film „Eer zucht", de strijd om den Matterhorn. Hoewel dit nummer eerst na de pauze draait, beginnen we toch daarmede onze be spreking. Een film, waarin zooveel opoffe ring, kracht en toewijding voorkomen, zal men wel zelden te zien krijgen. De geschie denis speelt in het Alpenland, om den bij kans onbestij gbaren berg den Matterhorn. Prachtig zijn de natuurtooneelen die men aanschouwt. Vreeselijk is de strijd van de gidsen om den berg te bestijgen. Zulk een gids is Anton Carrel, die met zijn vrouw en moeder aan den voet van den Matterhorn woont. Het is een eerezaak voor hem alléén den berg te bestijgen, hetgeen hem tot nu toe niet gelukt is. Een Engelsch toerist is ook van plan naar boven te gaan, maar hij veronge lukt, wordt door Anton gered en in diens huis door Anton's vrouw verpleegd. Een stiefbroe der fluisterd Carrel allerlei leelijke dingen in het oor, waar Anton, jaloersch als hij is, geloof aan schenkt. Als hij later met den Engelschman naar boven gaat is hij van plan het touw door te snijden, maar op het. laat ste oogenblik bedenkt hij zich. Vele jaren la ter ontmoeten zij elkaar weer op den top van den Matterhorn, beiden met een ander gezel schap. Eenige metgezellen van Whymper ver ongelukken daarbij en als de Engelschman beschuldigd wordt dat hij het touw heeft doorgesneden, bewijst Anton dat hij een goed mensch is. Hij haalt het touw van den top, om de'onschuld van den Engelschman te bewijzen. Ademloos volgt men deze geschiedenis. Ontzettend zijn de moeilijkheden die de bergbeklimmers hebben te overwinnen. Grootsch is de natuur. Hoe nietig voelen we ons als we de mensche'n als heel kleine zwar te puntjes daar op den berg zien. Het is iets zeer schoons. Alleen deze hoofdfilm is een bezoek aan het Luxor-Theater meer dan waard. „Verkocht Geluk" is een amusante geschiedenis, waarom dikwijls hartelijk ge lachen wordt. Lois Moran vervult op uitste kende wijze de hoofdrol. Het Luxor-Nieuws is kort maar zeer be langwekkend. Op het tooneel: „Les Blondines" een acro- batenpaar, dat gedurende den tijd dat het op het podium is, verbluffende staaltjes van kracht en vlugheid laat zien. Alles en alles een uitmuntend programma dat we gaarne aanbevelen vooral om de film „Eerzucht". STANDAARD THEATER. De wraak van den spoorweg ingenieur. Twee hoofdnummers in het Standaard- Theater. De film, waarvan wij den naam hierboven schreven is om in bioscoopstijl teblijven het super-hoofdnummer, geeft de meeste spanning en ook de noodige senti mentaliteit. Zij geeft ook een kijkje op de gemeene trucs, waarmede men in het Ame- rika-van-de-bioscoop dikwijls geld tracht te verdienen Die filmschurken deinzen toch nergens voor terug! Er komen scènes in deze rolprent voor, die den toeschou wer den adem benemen: woeste gevechten, de vreeselijke daad vaneen krankzinnige en nog meer: te veel om te noemen. Het geluidstoestel, dat de films in dit thea ter nu „accompagneert" kon onze bewonde ring niet wegdragen. Het maakt meestal, in dit kleine theater, veel te veel lawaai. Het tweede nummer: „De cowboy-politie agent" geeft ook weer spannende gevechten te zien, maar is toch over het algemeen ge nomen, van eenigszins vrediger aard dan het andere. We krijgen hierin ook veel vroolijke momenten. Verder is er een aardig journaal en worden nog een paar amusante keftnisdhe films vertoond, zoodat gezegd mag worden dat dezen keer in het Standaard Theater „ieder zijn meug" krijgt. PALACE. De Witte Hel van Piz Palü van den regisseur Dr. Arnold Frank. Diep onder den indruk van het machtige filmwerk „De Witte Hel van Piz Palü", waar over men een uitvoerig artikel op de eerste pagina van „De Zaterdagavond" vindt, ver liet men Vrijdagavond het theater. Deze hoofdfilm vergoedde veel, van wat we voor de pauze te kort kwamen, doordat de gekleurde revue, vervaardigd door Gus Edwards en getiteld ,3ij de Zuiderzee" on klaar raakte, waardoor we deze, ongetwijfeld interessante film moesten missen. Het Wereldnieuws met zijn binnen- en buitenlandsche actualiteiten is weer bijzon der mooi. De teekenfilm „Italiaansche Salade", tusschen twee haakjes een titel, die met den inhoud niet veel te maken heeft, boeit en amuseert in hooge mate. Als Variété treedt ditmaal op Max Licht man, een mondharmonicavirtuoos, die uit dit eenvoudige instrument werkelijk uitstekende muziek weet te t-ooveren. Het orkest- speelt, zooals we dat van het Palace-órkest gewend zijn, uitstekend. REMBRANDT - THE ATER. Een uitnemend vacantic-pro- gramma voor jong en oud. De directie van „Rembrandt-Theater" heeft een lofwaardige poging gedaan om een goed vacantieprogramma samen te stellen. De hoofdfilm „Studentenpret" speelt op een Amerikaansche Universiteit, waar ter gelegen held van de lustrumfeesten een revue zal worden vertoond. Zonder moeilijkheden gaat dat echter niet. Studenten hebben nu een maal zin voor humor encomplicaties, van welke laatste er inderdaad volop ge creëerd worden. De jongelui redden zich ér natuurlijk uit. de brave Hendrik en de brave Hendrika trek ken met smadelijk gevolg aan het kortste eind en de getapte Phil en Mary komen glo rieus uit den strijd te voorschijn. Wij zien intusschen hoe de studenten op een waarlijk zeer bekoorlijke manier een revue vertoonen die ons van begin tot eind vermag bezig te houden. De muziek is amusant en de diverse soli komen voortreffelijk over. Een film van onbezonnenheid en vreugde en van kalverliefde en -jalouzie, bij uitnemend heid geschikt voor een vacantieprogramma. Dat is trouwens ook het variété-nummer! De verrichtingen van „The Great O'Kito" en zijn helpers, zijn een speciale attractie zoowel voor de jeugd als voor den bezadigden toe schouwer. Deze exotische goochelaar, die de geheele wereld afgereisd heeft, stelt zich niet met een goedkoop succes tevreden. Hij vol brengt eenige bijzondere toeren die op de toeschouwers een raadselachtigen indruk maken en waarvoor men vergeefs een oplos sing zal zoeken. Tenzij men ingewijde is in het rijk der illusionisten Van het bijprogramma noemen we een reeks heel goed geslaagde geluidfilms: Ri chard Bonelli zingt den proloog van Paljas, een aardig intermezzo wordt gevormd door het Duitsche filmpje: „In Jena sind alle Madchen so blond" en van Fox-Movietone Journaal noemen we in het bijzonder het fragment, behandelende het dansen van de Hula door meisjes van één der eilanden der Stille Zuidzee. Zooals men ziet een goed en gevarieerd programma. Een uitstekende inzet van de vacantieprogramma's van het zomerseizoen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORIS STRAAT TEL. 10756 H. O. V. CONCERT IN DEN HOUT. Programma der muziekuitvoering in den Hout op Zondag 20 Juli a.s. onder leiding van Marfnus Adam. 1. Klar zum Gefecht (Marsch) Blankenburg. 2. Ouverture „Czar und Zimmerman" Lortzing. 3. Slavischer Tans Dvórak. 4. Fantaisie de l'opera Mamzelle Nitoucke Hervé. 5. Ouverture „Prinz Methusalem" Joh. Strauss. 6. Dolores Wals Waldteufel. 7. Fantaisie de l'opera ..Carmen" G. Bizet—Schreiner. HERSTELLINGSOORD -VEREENIGING 1835—1905 Bovengenoemde vereeniging, die een Her stellingsoord voor 45 volwassenen en een herstellingsoord voor 40 kinderen, beide te Voiden, exploiteert, heeft te Amsterdam vergaderd onder leiding van den heer Kra* pels, Het jaarverslag van de verlies- en winstrekening 1930 werden met algemeene stemmen goedgekeurd. De aftredende be stuursleden de heeren Engel, Heus, Swart, en van der Werf, werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer de Kat, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, de heer Prins, te Haarlem, werd gekozen. De verpleeg prijs voor particulieren werd vastgesteld op f 3 voor personen boven 15- jaar en f 2.50 voor personen beneden 15 jaar, terwijl de le den en hun gezinsleden geheel kosteloos wor den verpleegd, onder verpleging is begrepen geneeskundige hulp, (niet van specialiteiten) medicijnen en zoo noodig hoogtezon. Aan liet slot der vergadering herdacht de voorzitter Zuster Z. J. Zonneveld, die 18 jaar als directrice aan het hoofd heeft gestaan en buitengewoon goede diensten heeft bewe zen. In verband met haar gezondheidstoe stand moest haar, ingaande i September, a.s. op de meest eervolle wijze ontslag worden verleend. Op Zaterdag 17 Juli a.s. zal te Vorden in den tuin der Decanye (het herstellingsoord voor volwassenen) een gedenkbank worden onthuld voor den verleden jaar overleden heer C. Th. van Spankeren, oprichter der Vereeniging en baanbreker voor het herstel lingsoord-wezen voor het spoorwegpersoneel. GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTINGEN. In het tijdvak 1—15 Juli zijn in de Ge meentelijke Zweminrichtingen 61768 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart, Abonnés 4034 mannen, 3490 vrouwen. 35 cts. baden 241 mannen, 279 vrouwen. 10 cts. baden 997 mannen en 711 vrouwen. Vereenigingsbaden 715 mannen, 610 vrou wen. Schoolbaden 2019 mannen. 1268 vrouwen. Kostelooze baden 11253 mannen, 11602 vrouwen. Totaal: 19259 mannen, en 17960 vrouwen. Delft: Abonnés 8525 mannen, 8404 vrou wen. 35 cts. baden 396 mannen, 363 vrouwen. 10 cts. baden 1739 mannen, 1508 vrouwen. Vereenigingsbaden 330 mannen, 203 vrou wen. Schoolbaden 1889 mannen. 1192 vrouwen. Totaal: 12879 mannen en 11670 vrouwen. PERSONALIA. Vrijdag slaagde onze stadgenoote mej. R. Klok voor piano te Den Haag (Ned. Toon kunstenaars Vereeniging). FEESTELIJKE INTOCHT VAN VAN DIJK TE WASSENAAR. Te Wassenaar bestaan plannen om den Oceaanvlieger E. van Dijk, die met Kings- ford Smith den tocht over den Ocaaan heeft gemaakt, bij zijn terugkeer op 29 Juli in zijn woonplaats te huldigen. Hij zal met muziek en een eerewacht van huzaren ingehaald worgen, K. L. M.-DIENST VLISSINGEN—OOSTENDE. De K1.M. zal met ingang van 24 Juli eiken Donderdag een vliegdienst Oostende-Knocke- Vlissingen vice versa instellen, meldt de Tel. Deze dienst zal zonder twijfel het reeds drukke vreemdelingenverkeer, dat er vooral Donderdags in verband met de Miödelburg- sche markt is, tusschen de Belgische kust plaats en Walcheren zeer ten goede komen. DE ALGEMEENTE VERGADERING DER REIS VEREENIGING. Het rapport van de commissie dr. de Visser betreffende de gestie van de Nederlandsche Reisvereeniging, zal naar „de Tijd" meldt be handeld worden in een buitengewone alge meene vergadering op Zaterdag 4 October a.s., des namiddags om twee uur, in een na der aan te wijzen lokaal te Utrecht. SLACHTOFFER VAN HET WATER. Bij het zwemmen Is naar de Standaard meldt Woensdag te Leer een jong echtpaar verdronken. Een vierjarig jongetje uit de Looier straat te Utrecht raakte Donderdag spelen derwijs in de Mlnstroom en moest levenloos opgehaald worden. WEER EEN BRAND TE HELMOND. Vrijdagmorgen om half vier, toen de vrouw van den manufacturenhandelaar A K., wo nende in de Heistraat te Helmond, zich naar beneden begaf, ontdekte zij daar een begin van brand, schrijft de „Msb." In een mini mum van tijd stond de geheele winkel in lichte laaie en slechts met zeer veel moeite konden de huisgenooten zich uit het huis redden. Door de buurtbewoners werd de deur van een brandspuithuisje in de nabijheid gefor ceerd en vóór de brandweer ter plaatse was, was het vuur gebluscht. Het huis brandde niettemin geheel uit. De schade wordt op 10.000 geschat, doch door verzekering gedekt. MEER DAN EEN TON HAGELSCHADE. Blijkens de gedane schattingen der Com- missie-Hagelschade. te Zevenbergen, be draagt volgens de Msb. de totale schade- 120.420.72. 125 KIPPEN DOODGEBETEN. Bij den landbouwer H. Klunder in den Wilpschen achterhoek zijn op een nacht 125 kippen doodgebeten, naar de gevonden spo ren te oordeelen door honden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Politiebureau, Smedestraat. autoslinger; H, J. Schulte, Zonnesteeg 4, idem; J. van Leeu wen, Kenaustraat 10; badpak met handdoek; v. d. Horn. Korte Jansstraat 3, badmutsen enz. B. v. Straaten, Spaanschevaartstraat 68, kindercape; mevr. Jansen. Jansstraat 66, handschoen; Kate, Rozenhagenstraat 36, Idem; Kennel Fauna, 2 honden, Kennel Haer lem, Wilhelminalaan4 katten; Politiebureau Smedestraat, kleed, medaillon, blauwe sta len. van Putten, Ursulastraat 9 rood. ketting, Overveld, Harmenjansweg 27, mandje (gem.) De Bats, Ruychaverstraat 34 rood, muts; Webbe, J. Huygenstraat 83, winkelzakken; A. de Jong. Alb. Thymstraat 33, schoentje; D. Stolker, P. Krugerstraat 51. sleutel; Suman, Rozenstraat, vouwstoeltje; Stul, Gen. de Wet straat 56, rijw. bel. merk; Kinver, Or. Nas- saulaan 34, Overveen, vulpen; P. Houten, Slachthuisstraat 41 rood, zweep; Breithorn, Karei van Manderstraat 14, zakmes; M. Rlngnalda, Binnenweg 14, Bennebroek, re genjas, 2 badpakken, badmuts en handdoek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Ct«. per regel. Ter verxachting en genezing V3tl stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen cn smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, Tube 80 ct. JIJ» VUUI4ILII X. IJ 11 ZATERDAG 19 JULI Schouwburg Jansweg: „Aan den mooien blauwen Donau" 815 uur. Brongebouw. Bijeenkomst A. V- R. O. co mité. Concert door het A. V. R. O. orkest. Spreker mr. J. H. van Doorne. 8 uur. Palace: „De Witte Hel van Pita Palü." Tooneel: Prof. Max Lightman, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Eerzucht" en „Verkocht Geluk". Tooneel; Les Blondines. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: .Studentenpret", Tooneel: Okito. 2.30, 7 en 9.15 uur. Standaard Theater: „De Cowboy politie agent" en „De wraak van den spoorwegin genieur." 2430 en 8.15 uur. ZONDAG 20 JULI Schouwburg Jansweg: „Aan den mooien blauwen Donau" 8-15 uur. Bioscoopvoorstellingen; 's middags en de$ avonds. MAANDAG 21 JULI Bioscoopvoorstellingen; 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan- dags, toegang yry.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5