CRICKET, Cricketbeschouwingera. Ned. Cricketbond. Haarlem-H. C. C. II. H. C. C.-Rood en Wit. HaarL Cricketbond. Cricket in Engeland POSTDUIVEN. ZEILEN. DE KAAGWEEK. a Het feit, dat de Ned. Elftalcommissie acht Hagenaars heeft ultgenoodigd, behoeft na den gedeeltelijk verregenden oefenwedstrijd geen verwondering te wekken. De niet-Hage- naars hebben weinig gepresteerd, met uit zondering van Alandt, die als wicketkeeper op den voorgrond trad, maar het nadeel heeft als bataman weinig te beteekenen. E. Schill speelde voor het eerst in dit seizoen een ver dienstelijke innings, maar of dit zijn keuze rechtvaardigt, is te betwijfelen. Er zijn ver schillende spelers van andere clubs, die meer dere goede scores maakten! De aanval is het lastige punt; het aantal bowlers is groot genoeg, n.l. Sodderland, W. v. d. Bosch, R. Schill, Glerum, Max Jansen, Maas, maar de eenige, die regelmatig succes heeft is Sodder land. Het komt ons voor, dat men één speler geheel vergeten heeft, n.l. de aanvoerder van V.V.V. Jan Grootmeyer; deze veteraan is uitstekend op dreef en heeft routine, een zeer belangrijk ding tegen de Engelschen. Wij zouden hom verre verkiezen boven R. Schill, die het te veel in snelheid, te weinig in lengte en richting zoekt. Over het fielden zijn wij niet zoo ongerust, nu spelers als Rincker en Koeleman door jongeren vervangen zijn; ook de batting- capaciteiten zijn over het algemeen bevredi gend, want van Van Manen, Van den Bosch, Max Jansen en aanvoerder De Beus zijn heusch flinke scores te verwachten. Alles bij elkaar een elftal, dat tot goede dingen in staat is! De C.V.H,-speler Roodt is er in geslaagd, Zaterdag zijn tweede honderd in dit seizoen te maken tegen Haarlem 3, een prestatie, die in den Haarlemschen Cricketbond weinig is voorgekomen. Evenals tegen de Flamingo's sloeg hij bijzonder hard, zes zessen op het groote Haarlem veld en een aantal vieren. Vooral op leg is hij sterk; hij laat aan dien kant weinig ballen ongestraft. Zijn innings was wel is waar niet kansloos., maar toch zeer verdienstelijk en nuttig, want C.V.H. was uit voor ruim 160, waarvan hij er 120 ge maakt had, zoodat de rest weinig presteerde. Toch heeft C.V.H. een aardig elftal, zeker het sterkste van den H.C.B. en als er geen groote bezwaren zijn, zouden wij Roodt c,s. zeker in overweging geven het nog eens in den Nederlandschen Cricketbond te pro- beeren. Het fielden is zeer goed met Keyser, Oldenburg en v. Langeraar als uitblinkers, het bowlen niet zoo sterk, maar voldoende en het batten voor de 2e klas zeker krachtig genoeg. Een laagte-record is Zondag wellicht door U.D. gevestigd; het heele elftal werd door Nijmegen voor 2, zegge twee runs uitgegooid; de historie vermeldt niet, of dit nog extra's waren. De bowlingcijfers zullen ongetwijfeld interessant zijn! Blijkbaar zat den heeren de schrik in de beenen, want in de tweede in- pings brachten zij het slechts tot 27. UMPJRB. EEN EERVOLLE NEDERLAAG VAN HAARLEM TEGEN H. C. C. II. In een wedstrijd, waarbij Haarlem weer teensMgetoond heeft, nog niet zoo zwak te zijn als de ranglijst aangeeft, heeft H.C.C. II niet .zonder moeite de overwinning .behaald. Vooral de Haarlem-aanval met Maas aan het hoofd heeft kranig werk verricht. Maas was weer geheel de houde; zijn keuze in het Nederlandsch Elftal is hiermede zeer zeker gerechtvaardigd. Ook De Ruig en de ehangebowlers Nagt- zaam en Jaski, daarbij gevoegd het goede fielden hebben veel bijgedragen aan het voor H.C.C. II vrij lage totaal. Na het winnen van den toss ging Haarlem jfielden. Neuerburg en W. v. d, Bosch beginnen zeer Voorzichtig, daar het goede bowlen van Maas en De Ruig de bastmen niet veel vrijheden veroorlooft. Bij Neuerburg hooren we steeds weer de plof tegen het bat, gevolgd door het ln zuiver Nederlandsch gestelde woordje „neen", terwijl ook W. v. d. Bosch er niet bepaald hard op los slaat. Na een half uur spelen belandt een bal van ,W. v. d. Bosch (16) in de slips en Kleefstra doet z'n plicht. Wit was het eerste wicket voor Maas. De volgende over van De Ruig Ibrengt weer succes. Opnieuw doet Kleefstra een fraaien vang, waarmede 'Bouwmeester yoor 2 kan verdwijnen. Dan duurt het langer, daar Neuerburg niet van z'n stuk af is te brengen en ook E Jansen niet dat laat zien, wat hij Zondag j 1. in Den Haag deed. Op 72 eerst met het wicket van Jansen voor 18, fraai op deep square leg gevangen door De Ruig op den inmiddels aangezetten Nagtzaam. Kort hierna verdwijnen ook Neuerburg voor een kanslooze 37 en J. v. d. Bosch voor 3. A. van Manen geeft direct een kans, welke niet geaccep teerd wordt, waarna deze speler en Van den Berg tot de lunch stand houden. Na de lunch op 102 is J. v. d. Berg de eerste om te gaan. Met een fraaien off-break neemt Maas dit wicket voor 13. v. Manen brengt het dan tot 132, waarna hij op een bal van Nagtzaam voor z'n wicket kruipt. Behoudens den reeds genoemde kans, scoorde v. Manen op goede wijze 22 runs. Van de laatste menschen is het alleen nog K. Neuerburg. die met 14 voor runs zorgt zoodat Sodderland met 8 not out blijft. Met Inbegrip van 19 extra's sluit de innings op 155. Een fraaie prestatie van Haarlem! Maas had met 5—60 uitstekend gebowld. Ook De Ruig (2—59 bowlde goed, terwijl Nagtzaam (2—14) en Jaski (1—3) als ehange bowlers uitstekend dienst bewezen. Met veel vertrouwen beginnen Kleefstra en Healy de Haarleminnings. Het begin is voor de zooveelste maal al weer niet best. Op 1 reeds gaat Healy (0) l.b.w. van den Bosch en op 12 wordt De la Mar (1) achter het wicket door E. Jansen gevangen. Gelukkig brengt Jaski verbetering. Het bowlen van Sodderland is evenwel te goed om de score snel te doen stijgen. Sodderland wordt echter veel te weinig geno-balld. Haast iedere bal is verkeerd, hetgeen den H.C.C..umpire waar. op voorts niets aan te merken viel) blijkbaar ontgaat. Na 19 runs gescoord te hebben gaat Kleef stra l.b.w, Sodderland, waarna Maas en Jaski samen op de mat komen. Enkele goede slagen worden te zien gegeven, maar op 67 moet ook Maas het goede bowlen van Sodder land erkennen. Ook hij ging l.b.w. Maas scoorde 22 runs. Kort hierna gaat Jaski (20). die uitstekend had staan spelen, ongelukkig run out, waarmede tevens de kans op een overwinning begint te dalen, daar ook Nagt zaam (8) hem kort hierna volgt. De Ruig slaat dan twee goede vieren op Sodderland, Jietgeen het beste doet vermoeden, maar ook dit bleek een ijdele hoop. Voor 11 wordt hij gebowld. Z. Cohen zorgt dan nog voor eenige runs. Maar nadat ook deze speler voor 24 door Hemmes was gevangen ,was het spoedig g-ebeurd. Blok blijft dan met 1 not out. Het totaal was 119, w.o. nog 10 extra's. Zooals gezegd was Sodderland te goed voor de Haarlemmers, Zijn fraaie cijfers 7-54 zeggen voldoende. W. v. d. Bosch nam de overige twee wickets voor 48 runs. Aldus een zwaar bevochten zege voor H. C.C. II. De scores luiden als volgt: Eerste innings H.C.C. II: E. Neuerburg bowled Maas 37 W. v. d. Bosch c. Kleefstra b. Maas 16 G. Bouwmeester c. Kleefstra b. De Ruig 2 E. Jansen c. De Ruig b. Nagtzaam 18 J. v. d. Bosch l.b.w. De Ruig 3 A. v. Manen l.b.w. Nagtzaam 22 J. v. d. Berg bowled Maas 13 L. Sodderland not out 8 J. A. Schill bowled Jaski l J. Hemmes l.b.w. Maas 2 B. Neuerberg bowled Maas 14 Extra's 19 Totaal 155 Bowlingcijfers: A. Maas 31 3 6—10—60—5. P. de Ruig 299592. N. Nagtzaam 10— 2—14—2. F. C. Jaski 4— 2— 3—1 Eerste innings Haarlem: B. Kleefstra l.b.w, Sodderland 19 H. Healy l.b.w. W. v. d. Bosch 0 H. de la Mar c. E. Jansen b. Sodderland 1 F. C. Jaski run out 20 A. Maas l.b.w. Sodderland 22 N. Nagtzaam bowled Sodderland 8 P. de Ruig bowled Sodderland li Z. Cohen c. Hemmes b. W. v. d. Bosch 24 W. v. d. Lee l.b.w. Sodderland 3 A. Blok not out 1 P. v. d Bergh bowled Sodderland 0 Extra's 10 Totaal 119 Bowlingcijfers: W. v. d. Bosch 21—6—48—2. L. Sodderland 22 2'6—4—54—7. J. A. Schill 2—0— 7—0. H. C. C. heeft Zondag in Den Haag op overtuigende wijze haar meerderheid bewe zen tegenover haar oude Haarlemsche te genstandster, die het ditmaal slechts tot 140 bracht. Na het winnen van den toss ging H. C. C. uit batten en eerst op 40 komt de scheiding tusschen het openingspaar v. ManenSchill. als laatstgenoemde voor 16 door Hagenaar wordt gevangen. Van Manen, die zeer gelukkig speelt, reeds in den eersten over een gemakkelijke kans gaf en toen hij er 30 had achter het wicket werd gevangen, doch niet uitgegeven, om on begrijpelijke redenen, blijft met Jhr, C. Feith tot 98 samen, op welk totaal beiden sneuve len. v. Manen voor 52, gebowld door Schmeink met een zeer mooién bal en Feith voor 29 met een slow bal via zijn beenstuk ken, van Posthuma. M. Jansen en P. Feith blijven tot lunch samen. Ha de hervatting wordt Jansen spoedig door Hagenaar voor 34 gevangen '4159). Voor'het'vijfde wicket zetten Feith en van Tienhoven een stand van 40 runs op; Feith wordt dan voor 40 door Bruin gebowld. Nadat ook van Tienhoven van het tooneel is verdwenen, voor 37 door Schmeink ge bowld, gaat het sneller; Bruin bowlt J. Koe- lema en R. Schill ieder voor 5 en Fokker wordt voor 4 achter het wicket gevangen op Schmeink's bowlen, zoodat het van 5199 9—225 werd. Het laatste wicket levert ech ter nog 25 runs op, daar P. Jansen er brutaal op los slaat en o.a. een harde zes in 'de Haagsche „rose-garden" slaat en de jongste Schill een uitstekende partij cricket laat zien. Als aanvoerder E. Schill dan de in nings sluit zijn beiden met resp. 14 en 11 niet uit. Van Eeghen deed achter het wicket uitstekend werk en liet op de 250 runs slechts 1 bye door, terwijl hij een paar goede vangen deed. Bruin met 4 voor 86 bowlde nog het. best. Schmeink met 4 voor 103 was minder geluk kig, terwijl S, Posthuma met 2 voor 45 weer bewees dat een slow-bowler vrijwel steeds met succes kan worden geprobeerd. A. v. d. Togt had geen succes. Rood en Wit dat hierna met v. Bueren en Cleveringa opent, om pl.m. 3 uur, brengt het zooals gezegd, niet verder dan 140. A. v. Baasbank met een goede 32. Bultman met een dito 17 en op het laatst Swens met een prima 35, die met van Eeghen (16 niet uit) voor het negende wicket een stand van 42 runs opzette, vormden hiervan den hoofd schotel. De rest bleef weer ver beneden peil, zoodat geen behoorlijk totaal bereikt kon worden. Voor de Hagenaars deed de nieuwe inter nationaal R. Schill weer uitstekend werk met den bal, hij nam 6 wickets voor 45 runs. Het fielden van het geheele Haagsche team was af, speciaal het werken van P. Jansen op cover-point en A. Schill op mid-off viel hierbij op. Twee zeer fraaie vangen in de slips deden de veteraan Feith, die met één hand een harden bal van Schmeink (op Schill's bow len) laag ving en H. van Manen, die een dito hooge hield van v. d. Togt. De jeugdige W. Schill toonde zich ook een goed wicketkeeper, van dit spelertje kan de Haagsche nog heel veel plezier beleven. Van Rood en Wit. dat veel beter kan, ver wachtten we de resteerende 3 thuiswedstrij den minstens 3 overwinningen waarmede dan nog een eenigszins dragelijk eindresultaat verkregen zou worden. Zondag a.s. tegen V. V. V. zal moeten blijken of hierop gerekend mag worden. Eerste innings H. C. C. I Mr. H. van Manen bowled Schmeink 52 E. J. A. Schill c. Hagenaar b. Bruin 16 Jhr. Mr. C. Feith b. Posthuma b. Sr. Posthuma 29 Dr. M. Jansen c, Hagenaar b. idem 34 Jhr. P. Feith bowled Bruin 40 J. v. Tienhoven bowled Schmeink 37 Mr. J. Koeleman bowled Bruin 5 R. Schill bowled Idem 5 Ir. A. Fokker c. v. Eeghen b. Schmeink 4 W. Schill not out P. Jansen not out 14 Extra's (1 bye, 2 no balls) 3 Totaal 250 (voor 9 wickets) Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Schmeink 31 103 3 M. Bruin 23 3 86 4 A. v. d. Togt 3 13 0 Dr. S. Posthuma 11 1 45 2 Eerste innings Rood en Wit I P. A. Lammerts v. Bueren bowled Mr. J. Koelemij 8 O. Cleveringa bowled idem 5 P. C. Hagenaar bowled R. Schill 5 A. v. Baasbank C. M. Jansen bowled idem 32 C. Bultman run out 17 Dr. S. Posthuma bowlet R. Schill 6 J. E. C. Schmeink c. Mr. C. Feith b. Schill 2 A. v. d. Togt c. H. van Manen, b. Schill 1 J. J. Swens c. idem b. idem 35 J. v. Eeghen not out 16 M. Bruin bowled M. Jansen 0 Extra's 13 Totaal Bowlingcijfers: R, Schill Mr. J. Koeleman Ir. A. Fokker Dr. M. Jansen P. Jansen Mr. H. van Manen 140 O. M. R. W. 17 4 45 6 15 3 41 2 6 1 14 0 91/3 3 21 1 3 3 0 0 R. C. H.Phoenix. R. C. H. wint met 93 runs. R. C. H-, dat den toss heeft verloren, moet eerst batten en opent ditmaal, door afwezig heid van Blankenstein, met Segerius en Houtkamp. Het bowlen der Hagenaars is van bijzonder goed gehalte, zoodat de runs slechts heel langzaam komen. Op 14 heeft Greimering reeds succes als hij 'Houtkamp bowlt voor 7. N. N„ die nu inkomt, bespeelt in het begin het bowlen met niet veel ver trouwen, maar eenmaal ingespeeld, ziet hij kans om Greimering tweemaal voor 6 te slaan. Na 21 runs te hebben gescoord speelt hij een bal in zijn wicket. Paape en Sege rius houden nu stand tot de lunch, na de score tot 64 opgevoerd te hebben. Eindelijk is het de beurt van Segerius om te vertrek ken, als hij dubieus l.b.w. wordt gegeven. De Jong wordt, na 13 runs gescoord te hebben, van een mislukte slag op long-stop uitge- vangen, terwijl direct daarop Kleyn door een prachtbal van v. Millingen wordt ge bowld. (6106). De nu volgende batsmen ne men de bowlery echter geducht onder han den, zoodat de score omhoog vliegt. Vooral De Graaf speelde heel goed; zijn 29 bevatte 4 vieren en 1 zes. Vorder Kuyt 28, A. Muller 23 en Krom 12. Het R. C. H. totaal sluit dan op 202. Voor Phoenix veroverde Greimering 4 wickets ten koste van 101 runs. Verder bowlde Kien 133, v. Milligen 223 en F. Wundër 329. De Racing-aanval berust weer bij De Graaf en Kleyn; Kien en v. Milligen openen voor Phoenix. Evenals bij R. C. H. valt het eerste wicket op 14, als die voor De Graaf is gaan bowlen, het wicket van v. Milligen neemt. Na de thee bowlt De Graaf met wind tegen weer uitstekend. Op 16 krijgt hij Kien gevangen door N. N. en op 21 Wunder door De Jong. Greimering en Everard houden even stand, maar op 43 is een goede bal van De Graaf, Everard te machtig en kan hij voor 10 runs vertrekken. Een run later bowlt hij ook Grei mering voor 11 en op hetzelfde totaal ver overt hij zijn 5de wicket als A. Scheen een gemakkelijke vang doet. Van Thiel en Kien vallen dan als slachtoffer van Kleyn, waar na de stand plotseling 851 is geworden. De beide laatste Hagenaars, de geboeders Tres- ling, zetten dan door werkelijk uitstekend cricket een stand van meer dan 50 runs op voor het laatste wicket. Eerst op 109 neemt De Graaf zijn 6de wicket als hij J. Tresling vangt voor 15; A. Tresling blijft met 29 not out. J. de Graaf bowlde 633; W. Kleyn 235 en N. N. 113. R. C. H. wint dus met 93 runs op de eerste innings. A. C. C. IIHaarlem II. Door een alleszins, verdiende overwinning op A. C. C. II hebben de Haarlem-reserves hun kans op de eerste plaats behouden. Haarlem II verloor den toss en gaat batten. Met de lunch is de stand 67 voor 4. Visser 13. v. Woerkom 17- Dan gaat het sneller en wordt het 80 voor 7. Brak-el 23. Als iedereen denkt dat het nu spoedig gedaan is, gaan Kam- meyer en Roggeband nog een stand opzet ten en daar ook v. Dalsum zich niet onbe tuigd laat wordt het totaal dan nog 108. Kammeijër 13. Voor A. C. C. n bowlden Inglis Arkel 3 voor 51, Spruyt 3 voor 32, Kappelhof 3 voor 9 en Nexker 0 voor 5- A. C. C. II bleek niet in staat dit totaal te benaderen. Voor 17 waren reeds 4 batsmen uit, waaronder Spruyt door goed ingooien van v. Dalsum voor 1. Wel bracht Prent nog eenige verbetering, doch op 61 hadden allen een beurt gehad. Nexker 13, Prent 12, waren de eenigen die in de dubbele cijfers kwamen. Visser nam 4 voor 24, v. Dalsum 2 voor 14, Brakel 2 voor 10, Harms 0 voor 2. Haarlem II won dus met 47 runs op de le innings. Haarlem 3—C. V. H. c. V. H. WINT DANK ZIJ EEN HARDE CENTURY VAN A. ROODT De eerste ontmoeting tusschen Haarlem 3 en C. V. H. is geëindigd in een groote over winning voor de a.s. kampioenen. Dit durven we nu wel zeggen, daar o-i. C. V. H. zeker het sterkste team in den H. C. B. is. Haarlem ging na 't winnen van den toss fielden. Roodt opende en deed dit op een uitstekende wijze. Iedere slechte bal ging on herroepelijk voor vier of zes, zoodat op een totaal van 125 Roodt reeds z'n century had bereikt. Hierna voerden Langelaar (21) en Roodt de score nog even op. maar ten slotte deed Onkenhout een fraaie running- catch, waarbij Roodt voor een goede, snel gescoorde 120 kon verdwijnen. Kort hierna was het ook gebeurd. De laatste mensohen werden allen slachtoffers van Lanting, zoo dat deze nog fraaie bowlingcijfers kreeg. Totaal 165. Bowlingcijfers: Heimig 0—40, Lanting 7-50 Balen Blanken 2—36; Onkenhout 020 en Schenk 0—12. Dit totaal was natuurlijk veel te hoog voor Haarlem. Wel deden Bieshaar (21) en Onken hout (21) de hoop herleven, maar nadat bei den kort na elkaar waren verdwenen, kostte het C. v, H. niet veel moeite meer Haarlem onder de 165 te houden. De Bock (23) en Lan ting (14) brachten het totaal tenslotte nog op 99, waardoor Haarlem dus met 66 runs op de eerste innings verloor. Bowlingcijfers C. V. H,: Kroon 336, Lan gelaar 119, Oldenburg 015 en Roodt 422 A. V. O. S.Bloemen daal. Gewonnen door Bloemendaal met 9 wickets en 2 runs. Hoewel de ambtenaren op de eerste in nings een voorsprong van 10 runs wisten te behalen, heeft Bloemendaal niettemin de overwinning veroverd door in de 2e innings de benoodigde runs voor het verlies van 1 wicket te scoren. Het was overigens een wedstrijd met zeer lage totalen, hetgeen moet worden toegeschreven aan den Midden weg. Bloemendaal wint den toss en stuurt A. V. O. S. naar de wickets. De ambtenaren brengen het tot slechts 39, waarvan Chr. Klerk 13 runs scoorde. Bowlingcijfers: J Beijk 219 en G. van Dam 619. Tegen de algemeene. verwachting in weet Bloemendaal dit totaal niet te passeeren. Het is een komen en gaan; op 29 is de in nings reeds beëindigd. Niemand bereikte de dubbele cijfers. J. C. Kroon 3—19 en H. C. Klerk 69. Met nog 2 3/4 uur probeert Bloemendaal alsnog een ander resultaat te verkrijgen en hierin slaagt zij volkomen. De 2e innings van A. V. O. S. levert 46 runs op, waar Chr. Klerk met 10 runs wederom topscorer was. Beide malen ging hij run out. J. Beijk 6—17 en G. van Dam 221. De benoodigde 56 runs scoren de Bloemen dalers voor het verlies van l wicket- J. Zeeuwe 27 not out en H. Eijsten eveneens 27 not out. Bowlingcijfers A. V. O. S.: J. C. Kroon 1—11. H. C. Klerk 0—16, Th. Hetem 0—17 en J- Erdtsieck 011. Het voor Engeland roemlooze slot van de derde Testmatch is den lezers reeds bekend; het eenige voordeel voor ons, buitenstaanders, is, dat de spanning belangrijk is toegenomen. A.s. Vrijdag begint in Manchester de vierde ontmoeting en met groote belangstelling wordt de keuze van het elftal tegemoet ge zien. Australië heeft weer de beschikking over Ponsford en Fairfax, maar er bestaat eenige ongerustheid omtrent het uitkomen van den beroemden bowler Grimmett, wiens maag van streek is. Een heele week om op te knappen is o.i. lang genoeg! En wat zal Engeland doen? Onze meening is. dat het team van Leeds vrijwel geheel herkozen zal worden met uitzondering van Tyldesley, die buitengewoon slecht gefield heeft en ook met den bal betrekkelijk weinig succes had. De Engelschen hebben behoefte aan een bowler in het genre van Grimmet, aan iemand, die beide breacks benevens de googly kan bowlen, Robins heeft in den eer sten wedstrijd niet aan de verwachtingen beantwoord en o.i. maakt, de Oxford-blue Peebles thans een goede kans. Deze jonge speler was in de studentenontmoeting uitste kend op dreef, nam voor Middlesex tegen Essex in totaal 8 wickets voor 85 runs en deed ook voor de Gentlemen tegen de Players nuttig werk (6—105 en 1—15). Verder zal het lastig zijn Freeman, die al meer dan 160 wicke'ts heeft genomen, te passeeren; zijn prestaties tegen de Amateurs waren echter matig (2—124 en .0—48). En what about good old Hobbs? In Leeds faalde hij 2 x en ook als aanvoerder van de profs, wilde het niet (35 en 7). Een paar dagen rust zou hem goed doen! In elk geval spanning te over; Als B'radma eens een keer faalt alles is mogelijk dan stijgen Èngeïand's kans.en plotseling De belangrijke wedstrijd Gentlemen- Players is, evenals vele county-matches, helaas verregend. Het feit van deze ontmoe ting is de dubbele century van Duleepsinhji (125 en 103 n.o.), waardoor hij het record van Fors,ter geëvenaard heeft. De tweede honderd bereikte hij echter dank zij de be reidwilligheid van Wyatt; hij waagde een on mogelijke run, maar Wyatt offerde zich op en verliet zijn crease! Verder is het succes van Leyland als bowler (7—94) opvallend; Tate nam slechts 1 wicket voor 51 en Larwood 051. Daar hij de Gentlemen Allom en Allen evenmin succes hadden, was het een slechte wedstrijd voor de fastbowlers. De N.C.C. gaat dezen winter in Zuid-Afrika toeren en reeds nu zijn de uitnoodigingen verzonden en wel aan: Chapman, White, Allom, Wyatt, Peebles, Turnbull, Duckworth Voce, Goddard, Tate, Hendren, Hammond, Leyland, Ames en Sandham. Een sterke combinatie, waarin echter ont breken de namen van Hobbs, Sutcliffe, Lar wood, Duleep en Freeman. Door innings-overwinning in de afgeloopen week heeft Yorkshire de leiding genoemn voor Lancashire en Notts. Uit een gelijk aantal wedstrijden behaalden de clubs resp. 92, 90 en 86 punten. Glamorgan was het eerste slachtoffer ge worden, als de regen niet te hulp was geko men; wel had zij een voorsprong op de eer ste innings (262 tegen 208), maar een schit terende bowling-prestatie van den jeugdigen Yorkshire-prof. Verity (9—60 in 38 4'6 over) deed de kansen keeren. Het totaal werd slechts 113; York antwoordde met 110 voor 0, toen de regen verder spelen onmogelijk maakte. Gloucester faalde tot 2 x toe (125 en 150), zoodat Yorkshire (462) gemakkelijk met innings won. Verity nam in de eerste innings 518 en Rhodes in de tweede 421. No. laatst, Somerset, heeft een goede week ge had; op Leicester werd de eerste overwin ning van het seizoen behaald, dank zij E. F. Longrigg (205) en White, die in de beide innings dezelfde cijfers had: 5—61. Verder werd van Surrey op de eerste innings gewon nen, derhalve een oogst van 13 punten, zeer ten nadeele van Middlesex, dat nog steeds op de eerste victorie wacht! UMPIRE. De Luchtgids. Genoemde vereeniging hield een wedvlucht van Limoges, afstand 765 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: J. Lasschuitl; J. W. Radsma 2; H. Phi- Iippo 3; W. Steijl en Kaatee 4, 8; J. van Duijn 5; T. Cornet 6; H. Koelemeijer 7. Wedvlucht van Roosendaal (95 K.M.) Ed. van Bree 1, 32. 33, 64; P. Boerjan 2. 36; R. N, Heiloo 3, 4,12 18, 48; H. Koelemeijer 5, 9, 46, 59; W. H. Spoor 6, 35, 55. 56; W. Smit 7, 44, 72; J. van Duijn 8. 53, 58, 62, 67; P. Leurs 10, 16, 21, 40, 65; A. Timmermans 11, 31, W. Steijl en Kaatee 13, 25, 30, 41; J. Radsma 14, 37; L. van Bragt 15, 19, 51, 52. 60. 61; J. v. d. Horst 17, 22, 34, 39; Th. Cramer 21, 47, 66; Joh. v. d. Pol 26; P. Verputten 27; K. Wits 28; H. Bannink 29; M. Burger 38; J. Vrugt 39, 70; G. Kors 42, 54, 63; J. v. d. Klugt 68, 69; Th. Cornet 73. Wedvlucht van Antwerpen (135 KM.) W, H. Spoor 1, 6. 13, 38, 68; L. van Bragt 2, 7, 18, 21, 61; J. Harmsen 3, 41, 55; G. Kors 4. 33, 39, 62, 63, 64, 65; J. Radsma 8, 49; K. Wits 9. 47, 48; W. Steijl en Kaatee 5, 10. 15, 16, 26 27, 44; J. W. v. d. Horst 11, 22; T. Cramer 12, 46, 67; P. Kok 17; H. Koelemeijer 19. 32, 52; T. Cornet 20, 23, 25; J. v. d. Klugt 24; J. Lasschuit 30, 31, 45; J. J. vrugt 28, 57, 58; Ed. van Bree 29; M. Burger 34, 36; J. van Duijn 35. 53, 54, 66; P. Verputten 36. 60; R. Heiloo 40; H. Philippe 42; H- Bannink 50, 51; K. Wits 59, 69. Wedvlucht van Bordeaux (922 K.M.) H. Koelemeijer 1, 4; E. Hugtenburg 2; H Philippo 3; W. H. Spoor 5; Th. Cornet 6. 7; J. van Duijn 8, De eerste dag. De Kaagweek is weer begonnen en waar een ieder voor vreesde: regen, is niet gekomen. De eerste dag zette wel met een bedekte lucht in, maar het bleef droog; wat later op den dag scheurde de lucht en brak een lekker zonnetje door, zoodat we over den inzet van deze' Kaag-week niet ontevreden mogen zijn. Zooals elk jaar werd ook nu begonnen met den liohteren kost, zooals motorbootwed- strijden, kanowedstrijden en onderlinge zeil wedstrijden, terwijl morgen, Zaterdag, de groote zeilwedstrijden beginnen. Het interessantste nummer van den eersten dag was zeer zeker de regenboogwedstrijd, waarbij slechts één man aan boord mag zijn. Het weer was juist goed voor dezen wed strijd, want waait het harder, dan komt er van het werken met de bij zeilen toch niets terecht. Na werden de zeilers juist in de ge» legenheid gesteld, om hun talenten in deze te toonen. En het moet gezegd worden, som. migen, zooals Van Staveren, Stofchuijzen, Dr. v. Rijn, waren werkelijk zeer handig in het bedienen der vele touwen, en tegelijkertijd den helmstok in de goede richting ie houden. C. van Staveren maakte met zijn „Hol- landia" een keurigen st.art en wist op 't eerste kruisrak definitief de leiding te ne men om daarna onbedreigd te winnen. Na een aardigen strijd wist Dr. Van Rijn tweede te worden en Nierstrasz goede derde. In de regelmatigheidswedstrijd voor motor- bcoten wist de bekende Holland-Indie vlieger A. N. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop te winnen. Een keurige prestatie, temeer wan neer men bedenkt dat zijn boot de „Zeehond" pas dezen winter gebouwd is. De eigenaar heeft dus de snelheid, het doorloopen der boot met tegenwind, en het verlies bij boeien ronden wel zeer vlug leeren beoordeelen. Wij verwijzen voor het overige naar de uitslagen van de belangrijkste wedstrijden, die hieronder volgen. Regenbogen: 1. Hollandia, C. van Staveren 1.56 57; 2. Karekiet dr. A. P. van Rijn 2.0.11. 3. Methusa- lem, A. H. Niierstrasz 2-2.44. 12 Voetsjollen. (Voor jongelui onder de 17 jaar) 1. Mieke, F. Bakker 1.17.59. 2. De Glipper II D. Kachelland 1.18.13. Canadeesche Kano's: 1. Snuffel, M. Ruitenschildt 0.35.4. Kajaks: 1. De Ruiter, S. de Wit 0.44.0. 2. Paling, R. Schuddeboom 0.44.1. Motorbootwedstrijd 1. Zeehond, A. N. J. Thomassen a Thuessink v. d. Hoop. 2. Aspasia, C. v. d. Schoot, 3. Shamrock, E. Vonck. Zaterdag. Wat een verschil met Vrijdag: nu een harde wind, die 'het water tot hooge golven opjoeg en zoo nu en dan een kletterende regenbui, die alleen goed was om de enkele zeilers, die aan een douche van buiswater waren ontsnapt, toch ook aan hun deel van de nattigheid te helpen. Maar dit alles kon niet beletten, dat er druk en met animo gezeild werd, zoodat er toch de echt gezellige, feeste lijke Kaagdrukte ontstond. De wedstrijden verliepen vlot; ondanks den krachtigen wind waren er weinig uitvallers en vele wedstrijden hadden een zeer span nend verloop. In de 16 M2. klasse waren de beide, Bernard's overwinnaar; dezoon moest n: weer eens de meerderheid van zijn vader' erkennen, die ditmaal dus het prestige der ouders ophield, maar we vreezen, dat hem dat niet altijd zal gelukken. In de 45 M2. klasse hadden we met dezen wind op een overwinning van de Benati II van Feninga gehoopt. Aanvankelijk was de positie van de Benatie niet slecht, vooral toen aan boord van de Föhn voor den wind raar met de ballonfok werd geschutterd, maar toen op het kruisrak ZweilandNorremeer de Benati door de Walta over bakboord werd gedrongen, wist de Föhn daarvan te profi teered Zij liet de anderen stil kemphanen en trok er alleen rustig tusschen uit. In de A»damesjollen was Mej. Alberts bij deze wind gemakkelijk de sterkste; zij won met flinken voorsprong. In de B-damesjollen zorgde Mej. Visker voor een verrassing door goede tweede te wor» den. achter Mej. Oudshoorn, die ons wel wat sterk lijkt voor deze af deeling. Mej. Van Houten erkende na een aan» varing ongelijk en staakte den strijd. In de heeren jollen weerden de gebroeders Maas zich weer geducht, 's Ochtends in den groepswedstrijd zou B. Maas waarschijnlijk gewonnen hebben, maar zijn mast brak. Des middags werd Jan Maas eerste, Bob Maas tweede. Wel een mooi succes voor deze beide Loos- drechters. In de B-jollen wist M. Brand tweede te worden, een goede prestatie, want de be zetting van deze klasse Is zeer sterk. Hieronder volgen nog de uitslagen welke voor Haarlemmers van belang zijn. 45 M2. klasse: 1. Föhn, P. Molenaar 1.34.45. 2 W-alta, P. Schieffer 1.37.35. 3. Benati H, B. Fenenga. 16 M2. klasse; 1. Treub V, F. J. Bernard 1.48.50. 2. Treub I C. Bernard 1.51.58. Dames-jollen A: 1. Anny, mej. D. Alberts 46.0. 2. Ideaal II. mej. E. Karreman. Dames-jollen B: 1. Dobbertje, G. Oudshoorn 45-46. 2. Dwar- relaar, mej. H. Visker 48.8. 12 Voetsjollen A: 1. Windekind II, J. Maas 1.3.21. 2. Bem, B. Maas 1.4.22. 3. Lef III H, Boerselman 15.46. 4. Bonzo, P. J. J. Huybers 1.6.26, 12 Voetsjollen B: 1. Mamlne, H. J. Scholts 1.9.46. 2. Geisha M. G. Brand 1.7.55. 3. Duke, J. C. v. d. Velde 1.10.0. Groepswedstrijd: 1. Zaanl. Z V. 18 p., 2. Aegir 13 p. 3. Lcosdrecht 9 p., 4. de Kaag 9 p., 5. Rotterdam Z. V. 4 p. ii De zeilwedstrijden te Sandhamra Uit Sandhamn; Zaterdag was in de zes Meterklasse Dana van Denemarken eerste in den tijd van 3 uur 33 min. 49 sec. Van de Nederlandsche jachten was ,,Lou" negende in den tijd van 3 uur 40 min. 14 sec. De „Braassemermeer" werd 14e in den tijd van 3 uur 43 min. 3 sec. De „Kitty" is uit gevallen. Zondag was ,,Una" Noorwegen) no. 1 in de laatste race der zesmeters. „Lou"' die no. 2 aankwam werd gedisqualificeerd. De „Braas semermeer" startte niet.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10