UITSTEKEND GESLAAGD RIJNEGOM TOURNAMENT. Het Concours d'Elégance te Zandvoort. WIELRIJBEN. HONKBAL ATHLETIEK. KORFBAL. Dr. Eysvogel wint het enkelspel. HENGELEN. Dertig deelnemers aan den behendigheidswedstrijd Nadat deze wedstrijd op 13 Juli wegens het slechte weer uitgesteld was, moesten de elel meuten al zeer in oppositie zijn, voordat men weer tot uitstel zou overgaan. Zaterdag woei er weer een stevige bries en was het toeven op het terras van het Grand Hotel of op het trottoir geen onvermengd genoegen. Later werd het zelfs vrij goed en doordat het weer dus meewerkte had het Concours d'Elégance een reusachtig succes. Een 130-tal wagens reden mee en maakten het concours tot een feest van schoone lijnen en sierlijke uitvoering. De jury bestond uit J. H. van Masten broek, kapitein K. A. Rövekamp en B. Veth. Algemeen leider was de heer Leo Lauer. Precies 1 uur liet de algemeene leider be ginnen. De regeling was perfect. Voor de jury was aan de zeezijde van den Boulevard een groote tent beschikbaar. Lang zaam defileerde klasse voor klasse, er wa ren er 14, tweemaal voorbij de jurytent. Alleen in de klasse van de Transformable® van f 12.000f 16.000 werden twee eerste prijzen uitgereikt. De commissaris van opstelling', de heer A. H. Pompei', zorgde er voor, dat na het af rijden van de eene groep, dadelijk de andere voorgleed. Vooral in de klasse dichte wagens van f 6.000f 12.000, waarin er 12 genoteerd stonden, stond de jury voor een moeilijke keuze. Welk een schat aan materiaal de boule vard te aanschouwen gaf moge hieruit blij ken, dat het drietal wagens, dat in de klasse Transformables boven f 16.000 meereed, te zamen een waarde van meer dan een ton vertegenwoordigde. Bij het reclame-défilé kreeg de Continental Inzending den len prijs. Aan den behendigheidswedstrijd namen deftig wagens deel. Over 200 M. werd in slingerbochten tusschen de licfhtpalen door gereden, maar bij de platforms stond aan iedere zijde een groote, leege olieton, zoodat de bocht vrij groot werd. De baan moest vooruit en achteruit rijdend worden afge legd. Het laatste kostte menigen deelnemer heel wat seconden. Wie de baan in den kortsten tijd aflegde, was winnaar. Slechts een werd gedisqualLficeerd wegens het om rijden van een vat. Daar de meeste deelnemers reden met een gemiddelde snelheid van 60 K.M., werd het menigen toeschouwer bang te moede wan neer de wagens met felle wendingen langs de tonnen vlogen. Kranige rijders waren hierbij. De heer P. E. Grimmon, importeur van de Ferodoremvoering had voor deze proef drie extra prijzen uitgeloofd. Naar snelheid voor 't remmen en den afstand noodig om tot stilstand te komen, werden de prijzen be haald. 's Avonds 10 uur werden in' „Riche" de prijzen uitgereikt. Dc uitslagen luiden als volgt: Klasse B: Open wagens van f 2000f 3000; nemers, Ford Phaeton Aut. Ind. Amsterd<#n, Amsterdam. Klasse G: Open wagens man f 2000f 3000: le prijs Citroen (Torpedo 6 cyl.) J. Beeuw- kes, Den Haag; 2e prijs Pontiac Touring. Jhr. J. M. K. Graafland, Amsterdam; 3e prijs Whippet Six Roadster P. W. J. Verhaar Den Haag. Klasse C. open wagens f 4000f 7000: lste prijs: Chrysler 77 Roadster, B. G. Dorhout Mees, Vogelenzang, 2de prijs Hudson su per 8, Roadster J. N. Kayser, Den Haag; 3e prijs Gardner Roadster, J. W. Schiff Jr., Den Haag. Klasse D: Open wagens f 7000f 10.000. le prijs Willys Knight Great Six Touring, F. J. R. Verstege, Den Haag; 2de prijs Graham Paige Sport torpedo, A. J. C. Loten van Doelen Grothe, 's-Graveland. Klasse E: Open wagens f 10.000f 13.000: le prijs Auburn Cord. Mevrouw van Gif fen, Den Haag; 2de prijs Stutz torpedo, Jhr. E. v. d. Maessen de Sombreff, Amsterdam. De Auburn Cord van mevrouw van Giffen verkreeg in deze vijf klassen van open wa gens den kampioensprijs. Klasse G: dichte wagens tot f 3500. le prijs Durant, Coupé de Luxe, A. Mole naar, Amsterdam; 2de prijs Pontiac Custom Sedan, Jhr. J. M. H. Graafland, Amster dam; 3de prijs Peugeot, F. J. Scherf, Am sterdam. Klasse H: dichte wagens f 3500f 6000. le prijs Nash, G. Hoogeveen, Haarlem, 2e pr. Brennebor Pulman Limousine, K. de Mau- regnault, Den Haag; 3e prijs Peugeot, Ir. H. A. RuyschLehman de Lehnsfeld, Renkum. Klasse I: dichte wagens f 6000f 10.000. le prijs Nash Sedan de Luxe, G. Hoogeveen, Haarlem; 2e prijs Lancia Lambda, IJs- brandt Visser, Amsterdam; 3e prijs Gardner Limousine J. W. Schiff, den Haag. Klasse JI Ballot Carr. Saoutchic, G. van Kuyck den Haag, II. Auburn Cord. Mevrouw van Delden, Rotterdam, III. Peerless Custom Eight Sedan de Luxe, Juffr: A. Renzes, Rotterdam. Klasse L: Transformables tot f 5000: I. Citroen Cabriolet 6 cyl. Mee. C. Godefroy, Amsterdam; II. Auburn Cabriolet Anchelon's Aut. Mij. Amsterdam; III. Renault Vivastella Cabriolet. Na C. Service Garage C. Scheep bouwer, den Haag. Klasse M. Transformables f 5000f 7000. I. Hupmobile 6 cyl. Cabriolet, z. g. vier onder de kap. Mevr. N. v. NassouLemke Den Haag; H. Talbot Cabriolet M. Dijkstra, Heemstede; HI. Auburn, H. Veldhuis, Haar lem. Klasse N: Transformables f 7000f 12.000 I Horch F. C. Zuurdeeg, Zoeterwoude; H. Mercedes Benz, Mej. M. Gonzeheim, Amster dam. III. Voisin Cabriolet, Henry Labourdette. R. Regout, Amsterdam. Klasse O. Transformables 1200016000. (Twee eerste prijzen). I. Cord, J. W. van Delden, Rotterdam. I. Cord, A. Mannes, Rotterdam. H. Horch-Sport- Cabrlolet, H. D. Hofkes, Den Haag. UI. Packard Cabriolet Carr. Schutter en Brakel, H. W. Hagedoorn, Almelo. Klasse P. Transformables boven 16000. I. Hispano-Suiza, Jhr. Texeira de Mathos, New York. n. Packard Cabriolet Carr. v. Rijswijk, J. Out, Blaricum. III. Hisrpano Suiza, Carr. van Rijswijk, G. van Mussenbroek, Amsterdam. Deze 3 vertegenwoordigden een waarde van meer den een ton. (semi-offi- cieel). Reclame défilé. I. Continental inzending: gebouwd uit blokken. II. Michelin inzending: 4 van de bekende dikke mannetjes, gepakt in banden. III. Seiberling wagen. De Hispano Suiza van Jhr. Texeira ver kreeg In de Transformables klasse den kampioensprijs. Behendigheidswedstrijd: slingerproef voor en achteruit met controle op de snelheid. Klasse open wagens: I. Chrysler, J. A. van Marle, Amsterdam. II. Ford, Haarl. Auto Centrale, Haarlem. HI. Cord, A. G. van Tol, Den Haag. Dickiewagens: I. Bugatti, Simon Simons, Den Haag. II. Marquette, Eddie Cats, Amster dam. III. A. J. P. Bies, Heemstede. Romproef: 28 wagens: I. Chrysler, J. A. van Marie, Amsterdam. H. Lancia Lambda, IJsbrandt Visser, Amsterdam. HI. Voisni Maurice Gislani Will, Amsterdam. Sparta. Door de Gymnastiek Vereeniging „Sparta" zijn onder leiding van den directeur, den heer D. C. van Alewijk in het gebouw „Con cordia" onderlinge dameswedstrijden gehou den. De jury bestond uit mejuffrouw L. Fockens en den heer Miedema. De uitslagen .waren als volgt: Eerste gelid: Mej. L. Kuiper, le pr. 42 pnt.; Mej. E. Michel, 2e pr. 40.5 pnt. Tweede gelid: Mej. Joh. Barnhoim, le pr. 43 pnt.; Mej. Weyman, 2e pr. 43 pnt., na her kamp. Derde gelid: Mej. M. Wilderon. le pr. 42 pnt., Mej. C. v. d. Putten. 2e pr., 411/2 pnt.; Mej. B. Moolj, 3e pr. 40 1/2 pnt. Uitvoering R.-K. Turnkring „Haarlem". Zondagmiddag gaf de Turnkring „Haarlem", bond van R.-K. Turnvereenigingen uit Haar lem e.o„ een uitvoering onder leiding van den heer II. Goris op het B.S.M.-terreïn te Benne- broek. Aan deze uitvoering namen deel clubs uit Haarlem, Overveen, Bennebroek en Beverwijk. Dit was de tweede openbare demonstratie, welke genoemde organisatie hield. De eerste werd vorig jaar in Overveen gehouden, en toen bleek reeds, dat de organisatie zich boven de middelmaat verhief. Ook de Zondag gehouden uitvoering gaf blijken van het meer dan voldoende peil, waarop de Turnkring „Haarlem" staat, De demonstraties werden voorafgegaan door een marschwedstrijd, waarvan de uit slag was: 1. S. S. S. te Beverwijk, na loting niet 2. Leonidas te Haarlem, 3. Ursus te Haarlem. Als algemeen nummer verwerkten de jon gens enkele vrije oefeningen in het voortbe wegen. Dit nummer mislukte vrijwel geheel door de minder gelukkige keus van de oefen stof en door de voor jongens ongeschikte opstellings-wijze. De meisjes deden eenzelfde nummer maar met juister gekozen oefe ningen heel wat beter. De jongens gaven verder een klassikaal nummer paard, en de meisjes traden nog met vrije oefeningen in vcrecnigingsverband op. Een dergelijk num mer werd ook door verschillende dames-af- deelingen gegeven, waardoor we van 't goede wel wat te veel kregen. Muziekbege leiding desnoods op de piano zou trou wens dit optreden heel wat aantrekkelijker hebben gemaakt, zooals o.a. bewezen werd bij de reidans van de dames. Dc heeren zetten goed in met vrije oefe ningen. maar het toestelturnen leek ons op lager peil te zijn dan vorig jaar. Erkend dient daarbij evenwél, dat het klassikaal brugnummcr moest vervallen en dat daar voor onvoorbereid in de plaats kwam gelids- gewijs turnen aan de bruggen. In elk geval yiel dc keurploeg tegen, vooral aan rek. Een springnummer voor heeren en pyramiden voor allen voltooiden het programma. Door de Technische Commissie bleek het programma uitgenomen dan de vrije oefe ningen van de jongens met inzicht opge bouwd te zijn. De opvolging was vrij vlot en lange, vervelende nummers telde 't program ma niet één. De organisatie zaak van de T. C. stond hooger dan het technisch peil van verschillende vereenigingen. Gelet even wel op 't feit, dat 't hier eerst de 2e kring- uitvoering betrof, mag de kring „Haarlem" meer dan tevreden zijn. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield „De Kampioen" een rit over een K.M. bedoeld als training voor den jubi- leumibaanwedstrijd op Maandagavond 28 Juli as. in het Stadion. Deze baan wedstrijd is ter eere van het 25-jarig bestaan. Daar vele leden deelnamen aan een open wedstrijd in Rotterdam was de deelneming Zondag ochtend niet zoo groot. Voor de A- en B-klasse startten: Van Eg- mond, Baak, Sijpestein, de Groot, Caster, Fa bel, en Th. v. Putten. Juniores: Hoeve, Reek, W. Reek, van Stra ten, en v. Zwienen. Na zeer spannende ritten werd de uitslag als volgt: 1. v. Egmond, 2. Sijpestein, 3. Baak. 4. Th. v. Putten. 5. de Groot. 6. Coster. 7- Fabel. Uitslag Juniores: 1. Reek, 2. v. Straten. 3. Hoeve. 4. v. Zwienen. 5. W. Reek. De prijzen voor don jubileum baanwed- strijd zullen deze week geëetaleerd worden bij de firma E. J. Westerveld, Groote Hout straat 92. De Tour de France. Uit Parijs: Zaterdag werd de 15c etappe tusschen Nice en Grenoble gereden. Afstand 333 K.M. De uitslag luidt: 1. Guerra (Italië) tijd 13 uur 48 min. 58 sec. 2. Benoit Faure (Frankrijk) 3. Leducq (Frankrijk) beiden in 13 uur 54 min. 46 sec. Totaalklassement: 1. Leducq 112 uur 46 min. 2. Guerra. 113 uur 2 min. 17 sec. 3- A. Magne 113 uur 3 min. 31 sec. 4. Demuysere 113 uur 4 min. 53 sec. 5. Faure 113 uur 24 min. 37 sec. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 BH TELEFOON 12225 11 UW KLEERMAKER iiiiai HaarlemZ. R. C. (253) Zondagmox'gen speelde Haarlem op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan tegen het Amsterdamsche Z. R. C. Dit negental staat bekend als zeer sterk aan slag. Het fielden is echter gewoonlijk zwak en de stemming gauw verstoord. We beschouwden het in onze voorspelling als een zware taak voor Haarlem_De zwaarte is echter nog al meegevallen. Dat is voorna melijk te danken aan den Haarlem-werper Smit, die hoewel als regel goed, dezen keer zichzelf nog overtroffen heeft. De beste tac tiek werd toegepast: Smit wierp zijn ballen zóó hard dat de Z.R.C.'ers geen kans hadden om hem te raken. Er zijn in negen beurten 32 spelers van Z.R.C. aan slag geweest. Slechts drie er van haalden een punt. Van de 27 nullen (twee spelers stonden nog op de honken) heeft Smit er 21 voor zijn rekening genomen door drie slag! In de zesde innings wierp hij één maal vier wijd en in de negende inning twee maal. Overigens was een wijdbal uitzndering. Het spreekt vanzelf dat C. Hunik als ach tervanger deelt in dit succes. Zonder zijn uitstekend vangen zou drieslag niet zoo vaak zijn voorgekomen. Het slaan der Haarlemmers was dezen keer juist bijzonder goed. We herinneren ons geen wedstrijd waarin zoo hard geslagen werd en vrijwel door iederen speler. Het fiel den der Amsterdammers was echter bijzonder goed, zoodat men met een tik, die wel eens home run oplevert, niet verder kwam dan het tweede honk. Wat de Haarlemmers in het veld te ver werken kregen, gebeurde naar behooren. Een paar Amsterdamsche innings hadden nog wat korter kunnen wezen als Beets zuiver der naar het eerste honk had gewoipen. Van Dijkhuizen en van v. d. Putten moeten eenige keurige vangballen genoemd worden. Pas in de zesde innings kwam de eerste Z. R. C.'er op het eerste honk. Hoewel het cijferverschil zeer groot is, stond de wedstrijd den geheelen tijd op een hoog peil. Z.R.C. rekende blijkbaar steeds op een in zinking in de Haarlem-gelederen. Die in zinking kwam echter niet. Na acht beurten was de wedstrijd door Haarlem gewonnen. Cijfers der innings: Haarlem I: 5, 2, 6, 0, 3, 2, 7 is 25. Z. R. C. I: 0, 0, 0, 0, 0, 2, 0, 0, 1 is 3. Uitslagen eerste klasse. A. M. V. J. I—Quick I 14—7 T.O.G.O.A.G.H.C. I 11—14 V. V. G. A. I—Blauw Wit I 8—21 Haarlem I—Z. R. C. I 25—3 Competitiestanden. Eerste klasse A. gesp. gew. verl. pnt. gem. Haarlem 9 8 1 16 1,78 Ajax A 6 4 2 8 1,33 A.G.H.C. 8 5 3 10 1,25 A.M.V.J. 6 2 4 4 0.67 T.O.G.O. 6 1 5 2 0.33 Eerste klasse B.: gesp. gew. verl. pnt gem. Blauw Wit 5 4 1 8 1,60 Z. R. C. 4 2 2 4 1. Quick 6 2 4 4 0.67 Ajax B. 10 10 0.— V. V. G. A. 5 0 5 0 0.— Haarlem IIH. C. C. Woensdagavond zeven uur speelt Haarlem II uit de tweede klasse A op het gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan eeri vriend - schappelijken wedstrijd tegen H. H. C. uit de tweede klasse B. Nederlandsch record verbeterd. Op de Zondagmiddag gehouden nationale zwemwedstrijden van de Schiedamsche Zwemclub „Schiedam" heeft het Zianlid J- H. de Haas (Den Haag) het Nederlandsch record 400 Meter vrije slag verbeterd. Hij bracht het op 5 min. 34 4/5 sec., het oude re cord stond op naam van de Man (U. Z. C.t met 5 min. 39 2/5 sec. De Haas heeft dus 4 3/5 sec. van het record naar beneden gehaald, hetgeen een uitnemende prestatie is. Int. wedstrijden te Luik. De uitslagen van de Zondag te Luik ge houden internationale atletiekwedstrijden luiden als volgt: 100 Meter hardloopen seniores: 1. Gastelli (Italië) 10 3/5 sec. 2. Berger (Nederland) 10 4/5 sec. 3. Maregatti (Italië) 10 4/5 sec. 4. Brochart (België) 111/5 sec. 5. Toetti (Italië) 111/5 sec. le demi-finale: 7. Maregatti (Italië), 11 sec. 2. Brochart (België). 3. Castelli (Italië). 4. Langeman (België). 5. Savreux (Luxemburg). 6. Tsopp (België). 2e halve finale: 1. Berger (Nederland) 10 4/5 sec. 2. Toetti (Italië) 3. Dujai'din (Bel gië) 4. Jaarsma (Nederland) 400 Meter hardloopen: 1. l'Hooste (België) 52 2/5 sec. 2. Paulen (Ne derland) 53 2/5 sec. 3. Coenjaerts (België). De Vierdaagsche Afstands- marschen. De Haarlemmer Jacob Willemse heeft met goed gevolg voor de derde maal deelgenomen aan de vierdaagsche afstandsmarschen. Hij heeft de daarvoor bestemde onderscheiding ontvangen. Sport VereentAmstelodamum (1-2) De tweede ronde voor den Rumabal werd door de Santpoorters verloren met 12. Een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Amstelodamum bracht een flinke ploeg in het veld, wier aanval de thuisclub veel werk gaf. Deze hield echter goed stand. S.V. heeft vóór de rust veel kansen gehad, het laatste kwartier daarvoor zelfs heel veel, doch zij kon den mand niet'vinden. Ook de Amsterdamsche ploeg had geen geluk, waaraan de vrij sterke wind wel eenige schuld had. Rust 0—0. Na de rust dezelfde verhouding. Na een kwartier spelen een mooie doorbraak van de Amsterdammers en vlak onder de paal vrij komend een mooi schot, 01. De S. V.-verde diging verslapt daarop even 0—2. De vakver wisseling brengt voor den S.V.-aanval het tegenpunt. 12. En daarbij is het gebleven. Amstellodamum moet dus volgende week naar Hoorn voor den halven en hcelcn eind strijd. LAWNTENNIS. Dubbele overwinningen van Mej. Vester en v. d. Stadt Den heer Van 't Lam moet de eer gelaten worden van de uitvinding van het B. tour- nooi. Het tournooi van het Kennemer Lyceum werd verleden jaar gesplitst in geroutineerde wedstrijdspelers en tennissers van minder be- teekenis. Dit heeft men van het jaar ook toegepast bij Rijnegom en met succes. Het Is niet prettig als men dadelijk tegen een tweede kïasser kan komen en het moedigt niet aan om ook in te schrijven. Er werd in onze om geving ook gefluisterd over zwaar-, midden- en vedergewïcht tennissers, maar dat is flauw. Een A. en een B. tournooi zooals op Rijnegom echter, is onweerlegbaar een goed systeem. Het heeft een bezwaar en dat is, dat er heel veel tijd voor noodig is. Als men met regen te kampen krijgt en met drie banen moet volstaan, dan kan men wel eens tijd te kort komen. Het Rijnegom-tournooi is nochtans heel en al naar wensch verloopen. Zondag voor zes sen was de laatste eindstrijd, het heeren dubbelspel gestreden en de deelnemers had den zoodoende overvloedig tijd om zich in smokings en lange japons te steken, teneinde in „Boekenrode" prijzen in ontvangst te nemen en Terpsichore te aanbidden. Voorloopig zijn we echter nog op de tennis baan. Dr. Eijsvogel en Roeland betwistten elkan der den eerepalm ten opzichte van het heeren enkelspel. Het was dus een Advantagefinale. Intuschen had het weinig gescheeld of Roe land had het lootje gelegd tegen den base- liner De Ruiter. Deze had met G. Aanstoot korte metten gemaakt 61, 64 en won de eerste set van Roeland met 64. In de twee de set bleef het een tamelijk eentonige strijd van twee spelers die meer op vastheid dan op tempo letten. Roeland speelt een sterk kapspel en wist De Ruiter daarmee dikwijls in het nauw te brengen. Hij won de tweede set daardoor met 7—5 en in de laatste set voerde hij het tempo op en won met 63. Dr. Eysvogel had eveneens drie sets noodig om zijn clubgenoot Roeland te overwinnen. De Finale set werd echter met groote cij fer (61) door Eysvogel gewonnen. Mej. Verster van T.C.H. kwam voor de zoo- veelste maal tegen mevr. Kühn en voor den zooveelsten keer ook verloor zij, doordat zij onvoldoende dash bezit. Tegen mevr. Kühn, schijnt ze zich in het hoofd gezet te hebben, kan ze niet winnen. Met meer durf en vol harding had de 6—3, 8—6 nederlaag echter wel een overwinning kunnen zijn. Van der Stadt heeft met zijn zuster mej. D. v. d. Stadt de finale van het gemengd dubbelspel ge wonnen na keurige overwinningen, eerst op Mej. Verster en Aanstoot en in den eindstrijd op mevr. en dr. Eysvogel. Zij wonnen daar mede de beide, beschikbaar gestelde rackets. Bovendien won v. a. Stadt tesamen en in vereeniging met Kotte het heerendubbelspel van Aanstoot en v.d. Klashorst, die toch een goede partij speelden. Het was een mooi slot van deze tennisdaden, waaraan de vele toe schouwers veel plezier beleefden. De T.C.H.- ers vulden elkaar uitmuntend aan en demon streerden hoe ze kans hadden gezien om T. C H. II tot tweede klasser te helpen maken. Van der Stadt beschikt over een harde Vlakke forehand drive en Kotte is de man die de foutjes verbetert, die op ge vaarlijke oogenblikken ingrijpt en over alle liniën een betrouwbaar partner is. Op den duur konden de T.E.D.-spelers hier niet tegen op, hoewel Aanstoot goed „op volley" was en v. d. Klashorst de moeilijkste ballen, in de lastigste positie, terugspeelde. In 4 sets won T.C.H. het heeren-dubbelspel. Freule L. v. Riemsdijk, spelende met mej. Adam verloor de damesdubbel van mej. Verster en mevr. v. d. Kiashorst, na drie sets. In de tweede set was het even heelemaal mis in de T.C.H.T.E.D.-combine, het werd 60, maar in de finale set hadden de gerou tineerde wedstrijdspeelsters de overhand. Ze wonnen dus met 6—2, 0—6, 6—4. Het zou ons te ver voeren om uitgebreide beschouwingen te geven over de B. klasse en de troostronden. Wij volstaan met de uit slagen. Vermelden we nog dat 's avonds in een feestelijke bijeenkomst de prijzen uitgereikt werden. De Rijnegom-tournooien gaan in stijgenden lijn. Volgend jaar moeten dus nog meer en nog belangrijker inschrijvingen genoteerd worden. De uitslagen volgen hierachter: Heerenenkelspel A: De Ruiter slaat Aan stoot 61, 64. Roeland slaat de Ruiter 4—6, 75, 63. Dr. Eysvogel slaat Melse 64, 46, 6—2. Finale: Dr. Eijsvogel slaat Roeland 63, 4—6, 6—1. Troostronde: Der Kinderen slaat Dentman, 62, 26, 63. v. Bellen slaat Bouvy 86, 6—3. Finale: Der Kinderen slaat v. Bellen 60, 4—6, 6—3. Heerenenkelspel BGall slaat de Veer 63, 6—3. Finale: De Kadt slaat Gall 64, 63. Troostronde: Finale: R. Woltjer slaat van' Heumen, 64, 46, 63. Damesenkelspel A: Mej. Verster slaat mej. de Mist 3—6, 6—2, 6—2. Finale: Mevr. Kühn slaat mej. Verster 6—3, 8—6. Troostronde: Finale: Mevr. v. d. Klashorst slaat mevr. v. Huyster 61, 86. DamesenkeLspel B: Finale: Mej. Koudijs slaat mej. Koorn 64, 36, 64. Troostronde: Finale: Mej. Blikslager slaat mej. Alta 46, 60, 62. Gemengd Dubbelspel A: Mevr. en Dr. Eys- vogey slaan Mevr. Lodder en de Kamper 6—4,' 6—2. Mej. D. en J. v. d. Stad slaan mej. Verster en G. Aanstoot 7—5, 63. Finale: Mej. D. en J. v. d. Stadt slaan Mevr. en Dr. Eijsvogel 108, 63. Gemengd Dubbelspel B: Mevr. Molenaar en H. Seignette slaan mej. Maks en B. Smit 63, 6—3. Finale: Mevr. Molenaar en H. Seignette slaan Mevr. en Mr. Wackwitz. Heerendubbelspel A: Aanstoot en v. d. Klas horst slaan H. J. Maks en J. Beyers 60, 61. v. d. Stadt en Kotte slaan de Kamper en Dr. de Crauw 83, 63. Kotte en v. d. Stadt slaan Schade en Der kinderen 62, 63. Finale: v. d. Stadt en Kotte slaan G. Aan stoot en D. v. d. Klashorst 64, 62, 26, 6—4. Heerendubbelspel B: Finale: B, Smit en A. Bloemendaal slaan W. v. d. Veer en v. Deduiri 6—4, 3—6, 8—6. Damesdubbelspel: Finale: Mej. Verster en Mevr. v. d. Klashorst slaan Jkvr. L. v. Riems dijk en Mej. Adam 62, 06, 64. I De Competitie. T. c. H. n SLAAT U. T. V. MET 5—2 Door haar laatste overwinning in de kam pioenscompetitie heeft T. C. H- zidh voor d8 tweede klasse geplaatst. U. T. V. uit UtrecW. werd met 52 geslagen. Een mooie prestatie.1 van de reserve van de Tennisclub Haarleny in dit, haar kampioensjaar. De uitslagen luiden aldus; Heerenenkelspel Bakker slaat Hunfeldt 6—2, 6—3; v. d. Stadt slaat Kostermans 62, 108. Damesenkelspel: Mej. Over de Linden verliest van mej. De Rijk Schoonhoven, 46, 46. Gem. dubbelspel: Mej. Verster en Kotte verliezen van mej, en den heer Vinkensteyn 46, 68; mej. Over de Linden en Bakker slaan mej. De Rijk Schoonhoven en Geerke, 6—4, 6—2. Heerendubbelspel Bakker en Kotte slaan Kostermans en j Vinkensteyn, 6—3, 97. Damesdubbelspel: F Mej. Verster en mej. v- d. Stadt slaan mej, De Rijk en mej. Vinkensteyn 6—4 6—1 Bond van Hengelsportliefhebbers Haarlem en Omstreken. Wedstrijd om den Moseman- beker. Auto met twintig hengelaars omgeslagen. Zondagmorgen verzamelden zich de Ver eenigingen, aangesloten bij bovengenoemden Bond, tot het houden van den eersten jaar- lijkschen wedstrijd, waarin vervischt zou worden de wissel-beker, geschonken door den heer Moseman. Als vischwater was aange wezen de Ringvaart tusschen Hillegom en Lisse. Er werd gevischt op witvïsch. De vangst was goed. Er werden 475 stuks witvisch, meest boven de maat gevangen. Na afloop van den wedstrijd had er een betreurenswaardig incident plaats. De auto, waarin gezeten waren de leden van het col lege „De Vereenigde Vïsschers" kreeg in Hille gom een ongeluk, doordat de middenas van de voorwielen brak, waardoor de wagen even voorbij de remise tegen een hek van een bui tenplaats reed. Het hek brak doormidden en de auto, waarin twintig hengelaars zaten, sloeg om. Dadelijk waren omstanders aan wezig om hulp te bieden, terwijl ook direct twee doctoren aanwezig waren. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er slechts met eenige schrammen en builen af, welke door de aanwezige doctoren werden verbonden, waarna men huiswaarts kon keeren. Na afloop verzamelde men zich in het lo kaal van het vïschcollege „De Grundel", al waar de voorzitter van den Bond, de heer Larson, het ongeval ter sprake bracht, en den wensch uitsprak, dat dit voorval geen nadeelige gevolgen mocht hebben. De prijzen werden als volgt behaald: le pr. het vischcollege „De Brasem" met 139 stuks: de Moseman beker: 2. „De Ruischvoorn"; 3. „De Grundel", deze vereeniging ontving als houdster van den beker, een zilv. herinne ringsmedaille: 4. „De Dageraad", en 5. „De Vereenigde Vischers". De „held van den dag" was H. Scheffer. lid van het college „De Brasem", met 65 stuks. De leiding van den wedstrijd was in handen vair den hoofd-c<iï«troleur Vreeswijk. Vischwedstrijd bewoners Amsterdamstraat. Eenige bewoners van de Amsterdamstraat, hield Zondag een fcrooten vischwedstrijd in cie Ringvaart. Te hall vijf trok men gepakt en gezakt naar den waterkant. Hoewel er een sterke wind woei, werd er toch aardig ge-1 vangen. De volgende hengelaars behaalden een prijs: le pr. P. H. van Woerkom voor den groot sten, tevens „held van den dag" met een vangst van 38 stuks, 2e pr. S. Rosman, 24 st., 3e pr. C. Westerman, 12 st., 4e pr. P. H. Spar renboom, 12 st. Beide heeren hebben voor den hun toegekenden prijs geloot, 5e pr. H. Korze- j lius, 7 st., 6e pr. Chr. Schel, 5 st., 7e pr. W. Vermond, 4 st., 8e pr. L. Vermond, 4 st., 9e pr. K. van der Reep, geloot met C. Oosterman (beiden hadden 2 stuks). Na afloop ging men naar het Clubgebouw in de Amsterdamstraat, waar door den Voor zitter, den heer P. H. van Woerkom, de prij zen met een hartelijk woord aan de winnaars ter hand werden gesteld. Als attractie werd er door de dames ook een wedstrijd gehouden in het hengelen, in een teil met water op houten vischjes. De prijzen vielen ten deel aan de dames: 1. Mej, Smit, 2. Mej. Hoekstra, 3. Mej. Rosman. Vischlust. Op de laatste vergadering van de Vereen!- ging „Vischlust" welke op 9 Februari 1931 haar 25 jarig bestaan hoopt te vieren, werd I besloten om op 25 Januari een concours voor Haarlemsche vlschvereenigingen uit te schrij-1 ven. Op 1 Februari d.a.v. zal voor de leden een wedstrijd plaats vinden. Op 7 Februari zal er een feestavond gehouden worden. Om het Wereldkampioenschap. Uit Parijs: Uruguay sloeg Peru in het tournooi om het wereldkampioenschap te Montevideo met 1—0. Brazilië heeft gewonnen van Bolivia met 4—0. Bij den rust was de stand 1—0. Paraguay heeft gewonnen van België met f 1—0. Bij den rust was de stand 1—0. KennemersFeijenoord (93) Zondag speelden de Kennemers op Wateft I vliet tegen een Fcijenoord-combinatie be- staande uit lste, 2de en 3de elftallers. De Kennemers wonnen met 9—3. H. F. C. „Damiaten'. Woensdag 23 Juli houdt bovengenoemde I vereeniging een ledenvergadering. Enkele I belangrijke punten komen ter tafel,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12