be/iAadeió CtaamöuxcAeM Fiiiajieieele Kroniek. FLITSEN stadsnieuws N.V. DE KENNEMER BANKVEREENIGING houtplein 8, telefoon 13829 (l GERRY RICKEBERG HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 JULI 1930 Beursvaca'ntie. Het koersverlies te New York. Aandeden mot en zonder verleden. Betere tenden tie op de Kunstzijdemarkt Flau we stemming voor Philips. Ove rigens geen zaken van beteekenis. Ruime geldmarkt Het. zon niet verkeerd zijn dat met de beursmenschen, ook de beurs zelve een paar weken vacantie kreeg. De wereld zou er, dunkt ons, niet ongelukkiger door worden, wanneer het gedurende enkele weken niet mogelijk was fondsen te koopen en te ver- koopen. Maar het gaat zelfs in den fondsenhandel niet uitsluitend om het geluk van de wereld. Er zijn ook in de stille maanden altijd nog velen, die hun geluk op de beurs willen be proeven en die er voor zorgen, dat de handel niet geheel tot stilstand komt. Beursvacantie voor de beurs wordt niet vrijwillig verkre gen. Alleen in een noodtoestand als gevolg van ernstige politieke gebeurtenissen, gelijk in 1914, of bij een plotseling uitbrekende financieele crisis, wordt de beurs voor korten tijd gesloten. Maar toch, verkeerd zou het niet zijn, wan neer men de beurs eenige weken rust gunde. Want zoowel te New-York als te Amsterdam is het duidelijk, dat men niet weet welken kant 't met de koersen uit moet. We hebben een zware daling achter den rug. Te New Ydrk is de totale beurswaarde der aandee- len in de maand Juni van 75 milliard tot 64 milliard dollar gedaald, dat is ca. 26 milliard dollar lager dan de hoogste stand van 1929. En verder omloog wil men liefst ni^t en be hoeft men vermoedelijk ook niet. Op de aan- deelenmarkt heeft de contramine flink huisgehouden, zoodat vele goede fondsen fei telijk beneden hun intrinsieke waarde ge daald zijn. Een Amerikaansch blad heeft be cijferd dat het rendement van 31 gewone aandeelen, aandeelen van goed gehalte, ein de Juni gedaald is tot ca. 4 1/2 pCt., terwijl het rendement van 25 verschillende prima obligatiën nog altijd 5pCt. bedraagt. Hier uit zou men de gevolgtrekking kunnen ma ken, dat het beter Is obligaties, dan aandee len te koopen. Maar bij de aandeelen speelde den laatsten tijd niet enkel het rendement, maar ook de kans op een dividendverhooging of een bonus-aandeel een rol. Deze kansen zijn vooreerst verdwenen. Maar een verdere daling op de aandeelen- markt acht men niet noodig, gezien de posi tie der ondernemingen. Zoo staat het trou wens te Amsterdam ook. Ons bereikte dezer dagen een vraag hoe het mogelijk is dat bijl voorbeeld sommige suikeraandeelen nog 4<K) en 600 pCt. kunnen noteeren, terwijl toch een eenvoudige berekening kan leeren, dat er in 1930 en wie weer ook in*1931 geen winst zal worden gemaakt, maar vermoede lijk verlies zal worden geleden. Hierop kan worden geantwoord dat bij de waardeering van aandeelen niet de resultaten van één of twee jaar als maatstaf moeten worden aangelegd, maar van een langere periode, waaruit het mogelijk is een gemiddelde te berekenen. Dat is juist het, verschil tusschen aandeelen met en zonder verleden. De laat ste baseeren hun koers op oogenblikkelijk succes of schitterende verwachtingen en zin ken veelal tot het nulpunt ineen, zoodra die verwachtingen niet blijken te worden verwezenlijkt. Maar bij de goede Suiker-, Tabaks- en Olle-aandeelen, ook bij goede Rubberaandeelen is er een verleden, dat tot op zekere hoogte waarborg geeft voor de toekomst en dat ook in tijden, welke geen winst laten, toch dé aandeelen een Intrin sieke waarde doet behouden. Marktprijzen als die we thans beleven, zijn niet normaal. Een prijsverbetering voor grondstoffen als koper en tin, rubber en katoen, is .slechts een quaestie van tijd. En wanneer die prijsver betering komt. zullen de goed geoutilleerde bedrijven daarvan in dubbele mate profi teered, omdat ze in den slechten tijd den kostprijs van hun product hebben verlaagd. Het schijnt dat dit profijt thans in de Kunstzijde-industrie reeds zichtbaar begint te worden. Kunstzijde-aandeelen liggen reeds eenige weken vast in de markt, aandeelen AKU hebben dit jaar een laagsten koers van 85 pet. gekend, maar noteeren al weer 7 pet. boven pari tengevolge van betere berichten uit Dui'tschland. Men weet nog wel niet goed, waaraan de vastere stemming te danken ls. Maar men krijgt den indruk, dat de prijs daling op de kunstzijdemarkt tot staan ls ge komen en de fabrieken door een voortduren de rationalisatie den kostprijs beneden den marktprijs hebben kunnen terugbrengen. Daar komen dan enkele factoren van markt- technischen aard bij. Het schijnt dat te Amsterdam een tijd lang de executie van een groote partij kunstzijde-aandeelen als een zwaard, van Damocles boven de markt heeft gehangen dat nu is verdwenen. Voorts heeft de ge weldige koersdaling de baisse in het geweer geroepen, welke thans tot de koersstijging bijdraagt. En eindelijk worden van da be sprekingen in Amerika tusschen de vertegen, -woordigers der A. K. U. en de Associated Rayon, goede verwachtingen gekoesterd, zoodat men een kunstzijde-vrede voorspelt. In de kunstzijdedndustrie streeft men naai algeheele vertrusting. Hoe meer men dit ideaal nadert, hoe toeter vermoedelijk de financieele resultaten zullen zijn. Dat het met de belangen-gemeenschap= pen van Philips af en toe hapert en Philips nu eens hier dan weer daar wordt verdron gen, Ls de reden, waarom de beurs voor deze aandeelen flauw gestemd is. Deze week zijn de aandeelen weer 20 a 30 pot. gedaald en hebben ze den laagsten koers bereikt, welke sinds het vorig jaar is voorgekomen. De openlijke protesten van Philips tegen allerlei maatregelen in het buitenland, maken op de beurs geen goeden indruk. Inbtisschen valt er van dit groote bedrijf iniets met zekerheid te zeggen. Men weet niet in hoeverre men zich reeds bij den verminderden afzet heeft aan gepast. Het lijkt echter niet onwaarschijnlijk lijk. dat ook in een bedrijf als dat van Philips langzamerhand de groote winst marges zullen moeten verminderen, vooral wanneer na verloop van enkele jaren ver schillende patenten vervallen. De overige beurshandel was van weinig be teekenis. Elke week moet weer worden ge.- constateerd, dat de prijzen van rubber, van suiker, van tin, blijven dalen. Deze drie arti kelen noteeren 'beneden den kostprijs. En van de restrictievoorstellen is er dusver nog niets terecht gekomen. Op de Geldmarkt blijven de rentekoersen laag, wijl noch in den fondsenhandel,, noch in den goederenhandel iets ondernomen wordt. Hier speelt ook de vacantietijd een rol. Geld op prolongatie meestal 2 pet. LETTINGA. INVOER VAN BLOEMBOLLEN IN DUITSCHLAND. BEPERKENDE MAATREGELEN. In het Duitsche Reichsgesetzfolatt is ge publiceerd een nieuwe verordening ter voor koming van het binnendringen van ziekten en schadelijke insecten van bloembollen en -knollen van 7 Juli 1930, waarvan de tekst als volgt luidt: „Op grond van Par. 2 van het „Verelnszoll- gesetz" van 1 Juli 1869 (Bundesgesetzblatt blz. 317) wordt hierbij bepaald: Art. 1. De invoer van bloembollen en -knol len, die de volgende ziekten hebben of ver dacht worden ze te hebben, wordt tot nader aankondiging verboden. Deze ziekten zijn: Gelber Hyazinthenrotz, Gelbkrankheit iPseudomonas hyazinthi), Schwarzer Rotz (Sclerotinia bulborum), Sklerotienkrankheit, (Sclerotium tuliparum), Botrytiskrankheit (Botrytis parasitica tulipae), Ringelkrank- heit (Penlcillium spec.), Nematodenkrank- (Tylenchius hyazinthi dipsaci), Narzissen- fliege (Merodon spec.), Eumerus spec, of Wurzelmilbe (Rhizoglyphus echinopus). Art. 2. De invoer van bloembollen en -knol len is tot nader aankondiging alleen geoor loofd, wanneer iedere zending van een in de Duitsche taal gestelde verklaring van eenen officieelen plantenziektendeskundige verge zeld is, waarin deze bevestigt, dat de zending door hem onderzocht en vrij van de in art. 1 genoemde ziekten en schadelijke insecten is. Art. 3. De onmiddellijke doorvoer van bloembollen en -knollen onder douanebewa- king is geoorloofd". Het Weekblad voor Bloembollencultuur teekent hierbij aan: De maatregel, die ln deze verordening wordt voorgeschreven, kon reeds lang worden verwacht. Daar zij de strekking heeft om den invoer van zieke bloembollen in Duitschland tegen te gaan, zal de bona fide Nederland- INGEZONDEN IVÏEDEDEEIINGEN a 60 Cts. per regel. Ze zijn meer dan goedze zijn heerlijk Virginia sigaretten roet kurlunondcluk De eenige sigaretten speciaal gemaakt oti* de keel niet te prikkelen 20 stuks FI. 0.40 CARRERAS LIMITED. LONDEN Kwaliteit gerenommeerd sinds 142 iaat sche bloembollenexporteur er zich in 't al gemeen ten volle mede kunnen vereenigen, want ook hij streeft naar een zoo gezond mogeliiken toestand van zijn product en voert slechts gezonde waar uit. Er is echter een bezwaar tegen den maat regel. Onder de bollen, waarvan de invoer verboden is, komen ook die voor, waarop bol- len-mijten (Rhizoglyphus) worden aange troffen. Het is ook den Duitschen geleerden, die hunne regeering over dezen maatregel van advies hebben gediend, bekend, dat mij ten geen oorzaken zijn van ziekten van bol gewassen, maar op bloembollen kunnen voor komen, die wat lang gelegen hebben, zonder dat daarvan eenige schade voor den bol te verwachten is. De. aanwezigheid van mijten op bloembollen is niet te voorkomen en de vermelding van de mijten in de bovenaan gehaalde verordening kan daarom tot be zwaren voor den handel aanleiding geven. GESLAAGDEN EXAMEN NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Bij het te Amsterdam gehouden examen Nijverheidsonderwijs akte N. VIII is geslaagd mej. J. Brouwer te Heemstede. Voor de akte N. VII is geslaagd mej. Th. A. E. Anema te Haarlem. Voor de akte N.a. de dames H. Dïepersloot, J. J. M. Jacobs, A. van Leeuwen, R. Roller, M. C. P. A. van Vollenhoven, allen te Haar lem, A T. van Holland te Overveen en H. M. King te Heemstede. VERBETERING 'CONCERTGEBOUW. B. en W. stellen den "Raad voor, haar te machtigen, in het gemeentelijk Concertge bouw 2 nieuwe ketels voor de centrale ver warming te doen aanbrengen, den kelder vloer en den 'schoorsteen te doen verhoogen en de raamconstructie in de groote zaal van dat gebouw te veranderen en darvoor te hunner beschikking te stellen een bedrag van f 4950. PERSONALIA. De heeren G. A. Groote Haar, Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs te 's-Graven- hage, oud-directeur van de Middelbare Tech nische School te Haarlem, ir. G. Hofstede, directeur van die school, A. L. Hengeveld, secretaris van de commissie tot bevordering van aesthetïsch en doeltreffend teekenonder- wijs aan nijverheids dag- en avondscholen in Nederland, directeur van de Ambachts school te Haarlem, en ir. A. P. Potma. leeraar en waarnemend directeur aan de M.T.S. te Haarlem, zijn bij beschikking van den mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen benoemd tot gedelegeerden van de Neder- landsche regeering bij het internationaal congres voor technisch beroepsonderwijs te Luik. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1612 HET VERVOLGVERHAAL Vader informeert waar het tijdschrift is met het vervolg verhaal. dat hij aan het lezen was Mientje heeft een vaag idee, dat zi> het boven heeft laten liggen tijdens het onder zoek van Mientje's kamer reept moeder dat het misschien onder op de voorka mertafel ligt zoekt een stapel tijd schriften op de voor kamertafel na Jan veronderstelt dat liet tusschen de muziek boven op de piano ligt vader gaat naar den dwaalt somber door kelder in verband het huis. overal zon- met een algemeen der hoop rondkij- vermoeden dat het kend met andere tijd schriften is opge ruimd herinnert zich plot. seling dat hij het in zijn eigen bureaulade heeft gelegd om het bij de hand te heb ben. als hij het noo dig had. (Nadruk verboden). GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden des namid dags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prin senhof) Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift Ir. L. Bianchi, ontslag als leeraar gem. avondschool Nijverheidsonder: wijs. Verzoeksschrift H. Th. Fischer eervol ont slag leeraar Gymnasium. 2. Balans, enz. 1929 woningstichting „Luctor et Emergo". 3. Slooping enz. perceel Valkestraat no. 1. 4. Intrekking onbewoonbaar ver klaring per: ceelen Hendrik Roozenlaan 2527. 5. Rekening, enz. 1929 douchebadhuizen. 6. Wijziging verordening heffing' rechten diensten gem. ontsmettingsdienst. 7. Verbetering rioleering. 8 Aanbrengen verbeteringen Stadsschouw burg. 9. Aanschaffing cokesbunkers. 10. Vernieuwing ketels centrale verwarming gem. concertgebouw enz. 11 Verkoop grond: a. Marnixstraat (G. Kamminga). b. Van Egmondstraat (D. Middelkoop). c. Marnixstraat (D. A. Appelboom). d. Karei van Manderstraat (S. L. Blom en Tj. de Vries.) e. Burg. Boreelstraat (J. D. Rigbers). 12. Benaming plein. 13. Verhuring „Dreefzicht". 14. Overdracht van voor straat bestemden grond nabij Pijlslaan. 15. Aankoop perceelen Vergiedeweg. 16. Aankoop grond nabij Prins Maurits- laan. 17. Verloenen machtiging tot ver- en bouw St, Elisabeth's of Groote Gasthuis. 18. Verzoekschrift afd. Haarlem v. d. Bond van Ned. Onderwijzers tot verlaging van het maximum aantal leerlingen per klasse. 19. Opheffing openbare scholen voor ge woon L.O. Nrs. 6 en 31 en overplaatsing onderwijzend personeel. 20. Onteigening perceelen ten Zuiden van de Jan Gijzenvaart. 21. Reorganisatie aanleg Plein. 22. Voorstel-Visser inzake aanschaffing re- 1 serve:pont met prae-advies B. en W. 23. Benoeming: a. onderwijzer school voor UJj.O. letter A Jacobstraat) b. onderwijzer school no. 33 (Karolingen- straat) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Kernekamp, K. van Mand^straat 77, arm band, D. Roo.de, Pijlslaan 122, bal; Flijming, Amsterdamstraat 11, 2 boeken; JansenHen driks, v. Twiskplein 6, cape; A. Brinkman, L. Begijnestraat 2zw., collier; Politiebureau, rap. boek; de Vries, Gen Joubertstraat 7rd., hand schoen; Kruijvenhoven, Gen. Joubertstraat 30, hondje; Boogaard, Kamperstraat 22 rd., horloge*; Kennel Fauna, Parklaan, 3 honden; A. Snellen, Frankestraat 16, jas: Kennel Fauna, Parklaan kat; Schornagel, Wagenweg 100, katje; Kuiper, v. Marumstraat 26, muts; Bakker, Zijlstraat 69, portefeuille met inhoud;' C. van Es, Mr. Joostenlaan 17, hondenpen- ning; C. v. d. Putte, Klein Heiligland 101 rd., portefeuille met inhoud: B. Kenselaar, De Clercqstraat 79, schoentje; P. Poppe, Amster-/ damstraat 13, sleutels; Parthesfus, Ged.' Schalkburgergr. 88, sierspeld; Termetz, Jan Nieuwenhuijzenstraat 23, taschje; G. v. d. Stoop, Olivierstraat 6: ring; F. Koster, Van Loostraat 8, 2 zakjes. ORGELBESPELING Programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 22 Juli a.s. 's avonds van 8.159.15 uur, door den heer Hendrik Andriessen. 1. Fantasia G. gr. t, J. S. Bach. 2. a. Kleines harmonisches Labyritih. b. Nun komm' der Heiden Heiland. J. S. Badh. 3. Pièce héroique, César Franck. 4. Preludio en Fughetta Hendr. Andriessen. 5. Toccata Jan Mul. (eeste uitvoering.) KINDERVERLAMMING. Nieuwe gevallen van kinderverlamming hebben zich voorgedaan te Alkmaar, Zaan dam en Gouda. n) vreemd geld (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. FEUILLETON HET raadse;, van DE DACIA door G. PANSTINGL. 55) Maar overweldigend duidelijk stond hem het feit voor oogen, dat hij Gerry's bezit met dit schrikbeeld deelde, dat voor hem haar beroep was, dat tusschen hen stond als een onoverkomelijke kloof. Weliswaar had ze hem beloofd dit beroep op te geven. Maar was zij daartoe in staat? Alles sprak er tegen. Opgezweept door deze vragen liep Brad, don door de straten van Londen zonder te weten waar hij heen ging. Eindelijk zette hij zich en terneer» geslagen op een bank in Hydepark neer. Daar kwamen hem de waarschuwende woorden van zijn oom weer in zijn herin nering: „Gerry lief te hebben moet tot conflicten leiden, die je niet vermoeden kunt". Nu geloofde hij den zin van deze woorden te begrijpen, die hem indertijd zoo duister in de ooren geklonken hadden. Toen hij opstond was zijn besluit genomen Het was hem ontzettend zwaar gevallen, maar hij zag geen anderen uitweg. In de naaste toekomst bestond Ashton Castle voor hem niet meer. Hij waagde het niet verder te denken. De toekomst moest er zelf voor zorgen, of Ashton Castle weer een rol in zijn leven zou spelen of niet. Gerry was zonder afscheid van hem wegge gaan! Indien ze wilde, dat hij tot haar terug» keerde, moest zij de eerste schrede daartoe doen. En Jim Braddon nam zich voor slechts terug te keeren om te constateeren, of Gerry's opvattingen een verandering hadden onder gaan of niet. Zoo kon de zaak niet verder gaan. Zij nverstand zeide hem, dat het krank zinnigheid zou zijn, met open oogen een on- dragelijken toestand in een levensketen te veranderen. Zijn hart kromp ineen, terwijl zijn ver stand zoo sprak. Maar hoeveel hij ook dacht en zich kwel» de, hij voelde, dat zijn verstand gelijk had. HOOFDSTUK XVII. Jim Braddon brengt zijn besluit mcedoogenloos ten uitvoer. JVeken van ingespannen arbeid volgden nu voor Braddon. Weken waarin hij tot diep In den nacht werkte, zoodat overdag donkere schaduwen onder zijn oogen lagen. Het geweldige proces tegen Soesjln's bende naderde. Tenslotte was de zaak natuurlijk toch tot het pubielk doorgedrongen. De pers had vele bladzijden eraan gewijd die vlammende opschriften droegen. Braddon's naam als verdediger was met één slag in wijden kring bekend geworden. Nieuwe cliënten stroomden toe en hij nam meer gevallen aan dan goed voor zijn ge zondheid was. lederen dag had hij op een brief of een telefoontje van Ashton Castle gewacht. Maar er was niets gekomen. Tweemaal was hij in dien tijd bij zijn oom geweest. Hij had chter deze twee be» zoeken op die manier verkort, dat hij er eerst 's Zondags heenging en denzeifden middag weer naar huis terugkeerde. De twee mannen hadd enstil tegenover elkaar gezeten. Geen van beiden toonde veel lust tot spreken. Toen had hij zijn bezoeken gestaakt en zich met overwerk verontschuldigd. In de vijfde week trof hij Hulberry op straat. „Ik ben niet meer bij Scotland Yard. Ik ben uit den politiedienst gegaan en behoor nu aan de Dacla. Braddon wenschte hem geluk en ging verder. Waarom had Hulberry hem zoo eigenaardig aangekeken? In de achtste week zag hij op straat een gestalte loopen die hij meende te herken nen. Maar hij kon zijn oogen niet ge: looven. Was dat John Baker? Deze man die daar zoo parmantig voortstapte, en wiens hin ken geheel verdwenen was, was dat de „manke John?" Braddon moest zich haasten hem in te halen. John Baker begroette hem met groote vreugde. „Ja, mijnheer Rickeberg heeft me laten opereeren. Ik kan nu weer zoo loopen als vroeger. Ik weet niet, hoe ik u danken moet, mijnheer Braddon, want de betrekking bij de Rickebergs heet u mij toch bezorgd!" Maar Braddon weerde hem af. „Neen, John, die heb je jezelf bezorgd". „Maar, als ik vragen mag, waarom komt u nu nooit meer bij de Rickebergs? Juf frouw Beatrice is toch weer heelemaal beter". Bijna had Braddon een kreet geslaakt. „Wat is dat? Gerry was ziek?" John Baker schrok. Toen krabbelde hij zich achter het oor. Zoo, zoo, dat had men Braddon dus verzwegen! Dat was leelijk- Heel leelijk zelfs. Rickeberg was onverbid delijk, wat het rondbabbelen van dingen aan ging, die Ashton Castle betroffen. Dat wist Jhon nu zoo langzamerhand wel. En een heilige angst steeg in hem op. Nu was het zaak voorzichtig te zijn. Geen woord meer dan absoluut noodzakelijk was! „Ja, na den overval op Ashton Castle is juffrouw Beatrice vier weken ziek geweest. Maar nu loopt ze weer rond en is weer foeelemaal de oude". „Wat heeft ze gehad?" „Weet ik niet". „Wie heeft haar behandeld?" „Weet ik niet". ohn Baker was dichtgeklapt. Hij vreesde, dat hij reeds te veel gezegd had. Braddon liet hem midden op de tsraat staan en liep weg. De menschen keken hem na. Hij sprong in zijn atvto en zou bijna ver geten hebben, benzine bij te vullen. Een uur later, kort voor het invallen van de duisterins, reed hij langs de portierswo ning van Ashton Castle. Uit de muziekkamer van het kasteel dron gen de klanken van den vleugel. Jim Brad don had als muziekkenner meer gevoel dan Rickeberg. Hij kon wel het spel van Gerry van dat van haar moeder onderscheiden. Hij trad op de deur toe, die van de mu ziekkamer op het terras uitkwam. Gerry keek op. „Wat een zeldzame bezoeker op Ashton Castle!" Braddon voelde het verwijt ln de stem. „Gerry, ik heb niet geweten, dat je ziek was. Men heeft mij verteld, dat je op reis was". „Ik weet het en ik heb gewacht om te zien, wat je besluiten zou. Biecht eens op, Jim, als je vandaag John Baker niet was tegengekomen, zou je dan ook hier gekomen 'zijn?" Dus John had reeds getelefoneerd. „Gerry, je moet probeeren je in mijn plaats te denken. Ik ben geen mensch, die zich met halve dingen tevrede nstelt". Gerry glimlachte fijntjes. „Jimmy, je hebt gelijk. Hoeveel, dat ver moed je zelf nog niet. Maar ook ik had immers niet komen, je heb je ertegen verzet gelijk. Je komst bewijst het. Niettegen staande John Baker den stoot gaf. Je wilde en bent.... toch gekomen. En nu Jim, voor den dag met alles, wat je op het hart hebt. Nog is er geen klaarheid tusschen ons. Van avond zal die je gegeven wórden. Geheel en compleet. Je was met snij niet tevreden, nietwaar Jimmy?" „Niet met jou, Gerry! Maar met je be roep. Het steelt je van me weg. Je voelt het zelf misschien niet, hoezeer het jou van mij verwijdert. Het vervult je en neemt bezit van je en dringt mij uit je hart". „Jimmy, je bent toch niet jaloersch op mijn beroep?" „Ja, Gerry! Dat is de waarheid. Ja! Ik wil je bezit niet deelen, met niemand en niets, ïk kan het leven niet voortzetten, zooals het tot nu toe geweest is. Het gaat boven mijn krachten, Gerry. Indien je me liefhebt, kom mee, weg van hier. Schuif alles van je af, wat zich tusschen jou en mij kan stellen. Geloof me, Gerry, ook jij zult gelukkiger zijn. En ik zal je beloonen met mijn volle liefde. Je weet immers in het geheel rJet hoe ik je liefheb". Haar oogen straalden, toen hij zoo sprak. Ze moest zich afwenden om haar blik te verbergen. Haar Jim had zijn proef doorstaan. Nog een korten tijd slechts en hij zou haar geheel toebehooren. Ze ging naar den vleugel en begon Brad- dons lievelingsstuk te spelen, Rachmaninoffs Prélude. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6