BUITENLAND De toestand in Egypte nog steeds ernstig. MARKTNIEUWS f UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 22 JULI 1930 TWEEDE BLAD Bloedige onlusten in Cairo en Port Said. Weer een Macedonische moordaanslag. Staatssecretaris zwaar gewond. De Amerikaansche Senaat ratificeert het Londensche vloot verdrag. Suez door opstandelingen bezet? BERLIJN, 21 Juli (VI).) Volgens een be richt in den „Lokalanzeiger" uit Cairo heb ben opstandelingen zich van de stad Suez jneester gemaakt. Inboorlingentroepen zijn derwaarts gezon den om de opstandelingen te verdrijven. Toestand verscherpt LONDEN, 21 Juli (V.D.) Naar uit Caïro gemeld wordt, heeft zich de toestand in Egypte wederom verscherpt. Te Port Said bleek de politiemacht niet sterk genoeg om de enorme volksmenigte te bedwingen, zoo dat in allerijl uit Caïro een afdeeling ter on dersteuning moest worden gezonden. Te Caïro zelf kwam het weer tot botsingen, waarbij een aantal Europeanen door een vrij groote menigte werd aangegrepen. Een Euro peaan loste uit een revolver verscheidene schoten, waardoor een Egyptenaar gedood werd. Dit was het teeken tot een algeoneenen aanval op de Europeanen, die in een winkel waren gevlucht. Door snel ingrijpen van de politie konden zij echter worden ontzet. De toestand in de stad is weer zeer gespannen. Bloedige gevechten in Cairo. CAÏRO, 21 Juli (V.D.) Naar aanleiding van het besluit van de Wafd-partij om on danks de ontbinding van het parlement den toegang tot het parlementsgebouw te for- ceeren had zich Maandagmorgen een groote imenigte in de nabijheid van het parlements gebouw verzameld. Langzamerhand vormden zich groote stoeten van demonstranten, die voor een groot deel uit jeugdige personen bestonden. De demonstranten trokken door de 'hoofdstraten der stad, op verschillende plaatsen werden winkelruiten en lantaarns Ingeworpen, terwijl de trams tot stilstaan gedwongen werden. In sommige hoofdstraten bleef nauwelijks een winkelruit heel. De po litie arresteerde een groot aantal personen. Tegen den middag namen de betoogingen echter een ernstiger vorm aan. In verschei dene straten kwam het tot bloedige gevech ten, waarbij van beide zijden van vuurwa pens gebruik werd gemaakt. Een groot aan tal demonstranten werd gedood. LONDEN, 21 Juli. (V.D.) Het aantal slachtoffers van de onlusten, welke Maandag te Caïro en Port Said hebben plaats gehad, staat nog niet geheel vast. In totaal werden er tot dusverre 123 personen als gewond gerapporteerd. Beide steden boden een waren oorlogsaanblik, daar de politie ondersteund wordt door troepen in veldtenue met stalen helmen. De Engelsche troepen zijn in de ka zernes geconsigneerd. Alle strategische pun ten te Caïro en Port Said zijn door troepen en politie bezet. Op tal van plaatsen zijn pantserwagens opgesteld. In de nabijheid van het gebouw van den Britschen Hoogen Commissaris heeft de me nigte de Egyptische politie met steenen ge worpen, waarop met een vuursaivo geant woord werd. Nabij het ministerie van Bin- nenlandsche Zaken te Caïro vuurde de po litie op een menigte van 500 personen. Op het plein van El Azkar verbrijzelde het pu bliek de straatlantaarns en velde de boomen. Het aantal vernielde winkelruiten loopt in de honderden. In de buurt van het Abdin Paleis verschanste zich een groote menigte, waarbij in den strijd tegen de politie van alle mogelijke en onmogelijke voorwerpen ge bruik gemaakt werd. De politie greep ener giek in en arresteerde in totaal 323 personen. De officieele verlieslijst, die nog niet geheel compleet is, rapporteert 1 doode en 87 ge wonden. De troepen en de politie zijn den toestand volkomen meester. Te Port Said werd het Europeesch kwar tier door troepen van een inlanderswijk afgescheiden. Het publiek trachtte en masse het cordon te doorbreken, hetgeen door verscheidene salvo's verhinderd werd. Twin tig personen werden daarbij gewond, terwijl de politie 16 gewonden had. De troepen hebben te zamen met de politie de rust her steld. Von Lettow Vorbeck uit de Duitsch Nationale Partij. BERLIJN, 21 Juli CV.D.) De Duitsch Na- tionale Rijksdagafgevaardigde von Lettow Vorbeck heeft een schrijven gericht aan dr. Hugenberg, waarin hij mededeelt, dat hij voor het lidmaatschap der Duitsch Nationale Partij bedankt. Voorts schreef hij een brief aan den eveneens uit de partij getreden af gevaardigde graaf Westarp, waarin hij dezen mededeelt, zich geheel aan zijn zijde te scha den. De viering van het Belgische onaf hankelij kheidsf eest BRUSSEL, 21 Juli (B.T.A.) De konmk- lijke familie heeft heden een mis in de St. Goedele bijgewoond, die door kardinaal Van Roey gecelebreerd werd. De kardinaal heette de vorsten welkom; de koning bracht in zijn antwoord hulde aan de Belgische geestelijk heid. Na de plechtigheid begaven de vorsten zich naar het gedenkteeken opgericht ter eere van de gevallenen in 1830. BRUSSEL, 21 Juli (B.T.A.) Ter gelegen heid van het Eeuwfeest der Belgische Onaf hankelijkheid is een groot patriottisch feest gehouden, waartoe 15000 personen genoo- digd waren. Minister-president Jaspar hield een rede. Het Londensch Vlootverdrag in de V. S. geratificeerd. NEW-YORK, 21 Juli (VXO Naar uit Washington gemeld wordt, heeft de Ameri kaansche senaat heden het Londensche vloot verdrag geratificeerd. Henderson over den toestand. LONDEN, 21 Juli (VB.) Heden heeft de minister van Buitenlandsche Zaken in het Lagerhuis eenige vragen beantwoord met betrekking tot den toestand in Egypte. Ten aanzien van de recente onlusten te Caïro en Port Said, verklaarde Henderson o.a. dat geen Britsche troepen zijn gezonden. De Engelsche regeering is ook niet" verzocht troepen te zenden. Op een vraag van een conservatief afge vaardigde of de Britsche regeering gehjk voorheen bereid is met de Egyptische regee ring te onderhandelen op den basis van het ontwerpverdrag, antwoordde de minister van Buitenlandsche Zaken, dat de houding der regeering te Londen geenszins is veranderd. De regeering van Groot Brittannië moet zich evenwel bij de bepaling van haar verdere houding laten leiden door de laatste ge beurtenissen. De „ontvoering" van een minderjarige. Het W. B. maakt melding van een officieele Russische tegenspraak van het bericht van een soc. blad te Hamburg over de ontvoering van een Sovjetburger naar Rusland. Onjuist wordt genoemd, dat de vader van den ver dwenen jongeman bij verstek in Rusland ver dood veroordeeld zou zijn; verder, dat de zoon op een Russisch schip zou zijn „gelokt" of met geweld zou zijn gebracht. Juist ds, zoo wordt gezegd, dat de jongeman op eigen initiatief en uit vrijen wil, nadat hij door zijn vader uit huis was gejaagd, Hamburg verlaten heeft. Verder is juist, dat de man op reis is gegaan nadat zijn pas be hoorlijk was geviseerd. Deze feiten zijn aan de Hamburgsche autoriteiten van officieele Russische zijde meegedeeld. Ook in Stettin een geheim zinnig moordenaar?, In Stettin heerscht groote onrust. Er zijn n.l. in de laatste dagen twee mis drijven begaan, welke den indru'k maken door eenzelfden persoon begaan te zijn en herinne ren aan de gruwelijke misdaden van den Dus- seldorfschen moordenaar, aldus het Hbld. Ook hier heeft de misdadiger een brief kaart aan de politie gestuurd waarop hij zijn misdaad beschrijft en nieuwe moorden aan kondigt. In den avond van zes Juli werd in de on middellijke nabijheid van de stad het lijk van een 21»jarige dienstbode, Charlotte Hilde- brandt gevonden. Het slachtoffer was beroofd. Terwijl de politie druk Dezig was met het onderzoek, kwam bericht binnen van een tweede misdaad. Een gemaskerde man was aan boord van een aak in de haven gesprom gen, had de vrouw van den schipper een revolver op de borst gezet en bedreigd haar te zullen neerschieten als zij op hulp riep; hij was de moordenaar van Charlotte Hilde= brandt en kende geen medelijden. De man maakte zich van eer.ig geld meester en kon daarop onbemerkt verdwijnen zonder herkend te zijn. Niettegenstaande een uiterst nauwkeurig onderzoek kon de politie geen enkel spoor vinden. Thans heeft zij een briefkaart ge kregen, waarvan de schrijver beweert de moordenaar van het dienstmeisje te zijn en de beroover van de schippersvrouw. De kaart is in een plomp handschift geschreven en bevat een nauwkeurige beschrijving van de plaats van den moord. Blijkens het stempel komt de briefkaart uit, Eberswalde. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet. Sauerwein over Briand's memorandum. PARIJS, 21 Juli (VB.) In de „Matta" publiceert Sauerwein een artikel over de Vereenigde Staten van Europa en den Vol kenbond. Sommigen meenen in dit artikel duidelijk den invloed van den Franschen mi nister van Buitenlandsche Zaken. Briand te onderkennen. De antwoorden der uitgenoodig- de staten aldus Sauerwein beteekenen 'n stemming der volkeren voor den Volkenbond bond, want degenen die vroeger spraken over de onmogelijkheid van den Volkenbond om iets te bereiken, schrijven hem thans buitengewone verdiensten toe. Het gaat er slechts om, een middel te vinden, waardoor een Europeesche Statenbond in nauw contact niet het Volkenbondssecretariaat kan blijven doch anderzijds ook de mogelijkheid heeft, in direct contact met de betrokken mogend heden te treden, Gedurende de perioden, dat de Volkenbond geen zittingen houdt, moet de voorzitter van den Statenbond gelegen heid hebben om met de vertegenwoordigers der verschillende staten te kunnen omgaan zonder gedwongen te zijn, al zijn werkzaam heden te beperken tot het wisselen van nota's met het secretariaat van den Volkenbond. Men zou zelfs kunnen overwegen, hem een permanenten vertegenwoordiger van den Vol kenbond toe te voegen. Een aantal staten heeft gewezen op de noodzakelijkheid om ook Turkije en Sovjet Rusland In den te stichten Statenbond op te nemen. Dit zou een reden te meer zijn om den Bond zijn zelfstandigheid te laten behouden, aangezien hij andere moei* lijke staten, die den Volkenbond bestrijden I of niet erkennen, als lid zou kunnen win* 1 nen, i VELSEN BEVERWIJK. Op de op 21 Juli 1930 alhier gehouden groentenmarkt waren aangevoerd en ver kocht: Spinazie per kist 6080 cent. Postelein per kist 40—60 cent. Andijvie 100 str. f 3—f 4. Wortelen 100 bos f 8 tot 10. Komkommers per 100 f 4 tot f 9. Aardappelen klei per HL. f 5.50f 6. Idem zand, per HL. f 6. Peulen per kilo 1525 cent. Doppers per kilo 14—20 cent. Capucijners per kilo 2426 cent. Raspers per kilo 2530 cent. Tuinboonen per 1000 f 6f 14. Snijboonen per KG. 2530 cent. Heerenboonen per KG. 1720 cent. Roode kool per 100 f 8f 12. Bloemkool per 100 f 15f 30. Uien per KG. 4 cent. Sla per kist 2580 cent. Rabarber per 100 bos f4f 7. Pieterselie per bos 810 cent. Selderie per bos 46 cent. Aardbeien per KG. 2430 cent. Frambozen per KG. f 1.50f 2.40. Bessen, per slof 60 cent., zwarte per kilo 12 cent. Kruisbessen per 1/4 mud 5080 cent. LISSE HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN- KWEEKERS GENOOTSCHAP. OPENING VAN HET DERDE VEILINGSGEBOUW. Maandagmiddag had in deze gemeente de officieele opening plaats van het derde vei lingsgebouw der coöperatieve veilingsver- eeniging voor bloembollenkweekers „Hol- landsch Bloembollenkweekers Genootschap" gevestigd te Lisse. in tegenwoordigheid van verscheidene afgevaardigden van vakbonden en plaatselijke vereenigingen en personen die bij genoemde organisatie of bij de verbou wing waren betrokken. Het gemeentebestuur van Lisse was, bij verhindering van den burgemeester, vertegenwoordigd door den gemeente-secretaris, den heer J. C. de Haan. De plechtigheid, vond plaats in de nieuwe mijnzaal der vereeniging, die plaats biedt aan 190 koopers en ln het geheel aan 300 personen. De voorzitter der vereeniging, de heer P. Warmerdam Czn., sprak een welkomstwoord. Spreker gaf vervolgens een uiteenzetting van de geschiedenis der organisatie, waaruit men duidelijk kon opmaken, hoe het veilingwezen steeds in omvang toenam. Toen de z.g. Veilingkring van het H.B.G. in de Coöperatie ve vereeniging was overgegaan, werden tege lijkertijd terreinen aangekocht, waar in 1925 het veilinggebouw op verrees. In 1927 moest evenwel een tweede gebouw worden gesticht, daar men ruimte te kort kwam en in 1929 werd besloten tot het oprichten van een derde gebouwencomplex. Vijf jaar geleden werd door het HB.G. ge veild voor 1.300.000.— en thans (1929 1930) is het bedrag gestegen tot f 3.300.000.—. De emballage werd van 5000 stuks manden gebracht op ruim 50.000 stuks. De totale oppervlakte van bergruimte en gebouwen kwam van nog geen 300 M2. tot boven 6000 M2. Het ideaal hetwelk ons bij de oplichting voor oogen stond, aldus eindigde spreker, was: medezeggenschap van de bij het veilen betrokken personen, vellen tegen een laag veilingspercentage en op aanvraag steeds te kunnen beschikken over 75% der geveilde bedragen. Tevens dat door strenge keuring van de aangevoerde bollen vertrouwen werd gekweekt in het veilingswezen bij de koopers. Wij willen zelf niet de vraag beantwoorden of wij hierin zijn geslaagd, maar laten ge rust het antwoord over aan hen die onze zaak 5 Jaar van nabij hebben gevolgd. Hierna maakte men gezamenlijk een rond gang door de beide enorme opslagplaatsen en door de mijnzaal. Toen alle bezoekers zich wederom in laatst genoemde zaal hadden neergezet, bracht de voorzitter nog eens een woord van harte- lijken dank aan ieder, die aan het totstand komen van £et nieuwe Veilingsgebouw zijn medewerking had verleend. In het bijzonder dankte spreker den burgemeester, het ge meentebestuur en den gemeente-opzichter, de diverse vakbonden en organisaties, aan de architecten van het gebouw de heeren K. Barnhorn en Th. van der Eerden, en de aannemers, nJ. de firma De Later en Meyers uit Leiden en Nemaho uit Doetinchem. Spre ker herdacht tenslotte de goede verstand houding die in de vereeniging steeds heeft geheerscht en nog heerscht tusschen perso neel en superieuren. Vervolgens werd het woord gevoerd door een der commissarissen, den heer J. P. Segers, die van de letters H. B. G. een aantal toe passelijke leuzen maakte; door den ge meentesecretaris, den heer J. C. de Haan, namens het gemeentebestuur; door den heer A. Raaphorst, secretaris-administrateur van het Kweekers genootschap; door den heer Kuiper namens de Haarlemsche coö peratieve Bloembollenveilingen; nogmaals door den heer Segers, nu in zijn functie van bestuurslid der Coöperatieve Boerenleenbank; door den accountant Paul van Deursen. die de'contróle over de boekhouding heeft; door den heer J. van der Mey namens den Bond van Bloembollenhandelaren; door den heer H. J. Voors.secretaris-penningmeester van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur; door den heer K. Tanis, secretaris der afdeeling Lisse van het H. B. G.: door den heer J. Berbée Gzn., secretaris van de afdeeling Lisse der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur; door den heer F.. C. J. van der Eerden namens de vereeniging .Lisse Vooruit"; door den heer Th. v. d. Eerden namens het architectenbureau Barnhorn en Van der Eerden en ten slotte door den heer Angevaere, directeur der Haarlemsche Bloem- bollenveiling. Nadat de voorzitter elk der sprekers harte lijk dank had gezegd en eenige aan hem ge stelde vragen had beantwoord, werd de bij eenkomst gesloten. HILLEGOM HERWONNEN LEVENSKRACHT. De collecte met speldjes voor Herwonnen Levenskracht heeft 336.40 opgebracht. Dit is meer dan verleden jaar; toen was het bedrag bijna 300. EEN KAMPEER-TOCIITJE. Het kamp bij Hilversum zal bezocht wor den door een clubje Geref. jongelingen van hier. Het plan is Dinsdag 29 Juli om half acht uur per fiets te vertrekken en te rijden over Oud-Loosdrecht. Woensdag wordt de terugreis ondernomen over Ouderkerk en Amstelveen, BENOEMING ONDERWIJZEND PERSONEEL Voor vier vacatures aan verschillende O. L. scholen hebben B. en W. de volgende voordrachten opgemaakt: School A I: 1. mej. M. L. Th. Goes, 2. mej. G. P. Jansen, 3. mej. C- M. de Vries. School E: 1. mej. G. P. Jansen, 2. mej. C. M. de Vries. 3. mej. H. W. Blokdijk. School G: 1. mej. C. M. de Vries. 2. mej. H. W. Blokdijk. 3. mej. M. H. Lansdorp School G. 1. mej. J. A. Hertier, 2. mej. A. M- Höck, 3. mej. Th. Faber. IJMUIDEN IN DE PREDIKANTSVACATURE VOORZIEN. Ds. J. W. Swaan te Domburg heeft het beroep bij de Ned. Hervormde kerk te IJmui- den (vacature ds. Dijckmeester) aangenomen. FONDS VOOR SOCLVLE VOORZIENINGEN Van 1 Januari tot en met 30 Juni hebben zich bij het Fonds voor Sociale Voorzieningen 1373 zeevisschers als werkloos doen Inschrij ven. In dezelfde periode van het vorig jaar bedroeg dit aantal 786. Aan ondersteuning bij werkloosheid werd van 1 Januari tot 30 Juni 1939 totaal uit gekeerd f 57.637 (v. j. f 24.161). Aan ondersteuning bij ziekte werd uitge keerd f 13.733 (v.. j. f 5994). Gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar werd aan bijdragen van de rceders ont vangen f 38.614 (v .j. f 40.413). Gedurende de week van 5 Juli t. m. 11 Juli werd door genoemd Fonds aan 143 (173) werklooze zeevisschers f 1375.25 (f 1522.50) uitgekeerd. Het aantal uitgetrokken zeelie den bedroeg 517 (508) waarvan 138 (133) woonachtig waren in de gemeente Velsen. Op Zaterdag 19 Juli ji. wareii nog 64 73) booten uit de vaart. HAARLEMMERMEER KONINGINNEFEEST. Het bestuur van de Oranjevereeniging te Nieuw-Vennep heeft besloten om evenals in vorige jaren, ook nu weder kinder- en volks feesten te organiseeren. De datum werd voorloopig vastgesteld op 28 Augustus as. VERRICHTING SPROEF. Door de provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland zal op Zaterdag 26 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp een verrichtings- proef voor warmbloedpaarden worden ge houden. ORANJEVEREENIGING. De Oranjevereeniging te Hoofddorp hield in hotel „De Landbouw" haar algemeene leden vergadering. Het aftredende bestuur werd bij acclamatie herkozen. In de vacature J. Molenaar werd ge. kozen de heer S. Thuis Jr. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: I. D. Smits, voorzitter J. W. Zuidam, vice-voorzitter, B. Asjes, penningmeester, S. Thuis Jx. en P. Heilker, secretaris. Besloten werd het Oranjefeest te doen houden op Dinsdag 2 September a.s. Het programma van het vorige jaar zal ook nu behoudens enkele wijzigingen in groote lijnen worden gevolgd. Getracht zal worden om wederom een ge mengd koor te formeeren, dat onder dezelfde leiding als het vorig jaar op den feestdag des morgens en ook des avonds tijdens het concert zal optreden, terwijl aan de bestaan de vereenigingen de medewerking zal ge vraagd worden. Ook de schoolkinderen zullen op dien dag op de gewone wijze feestvieren. In het begin van Augustus zal een collecte de huizen der ingezetenen voor dit doel worden gehouden. SPOOROVERWEG HOOFDDORP. Door de directie van de Nederlamdsche Spoorwegen zal voor de veiligheid van het verkeer bij den overweg aan de Oostzijde van den Hoofdweg te Hoofddorp een waar schuwingstoestel worden geplaatst. Wanneer de overwegboomen worden geslo ten zal dit toestel overdag een rood bord laten zien, waarop mot witte letters staat geschre* ven: „Stop voor den overweg" en des nachts geeft dit te lezen met rood verlichte letters het woord: „Stop". Geboren: Cornelia, dochter van C. Haak- meester en A. van Waveren, Aldert, zoon van J. Maarse en A. Eekhof f; Antonius Maria Ge- rardus, zoon van B. M. van Rijn en K. Stal man; Mietje Incretia, dochter van P. J. Kra mer en M. Braam; Theodorus Bernardus, z. van J. Beemsterboer en A. Th. Lamers; Trijn tje, dochter van H. A. van Gelderen en T. Boon; Hendrik, zoon van H. Guldemeester en B. H. van Rijswijk; Johanna Maria Geertrui- da, dochter van J. Verwer en J. A. A. Veldho ven. Overleden: Geertje van der Vaart, 59 j., gehuwd met P. Hoekstra; Lambertus Groe- newoud, 38 j., gehuwd met H. de Jong. ZANDVOORT AANKOOP VAN EEN GEDEELTE ZEEWEG. Tegen kosten van overdracht, ten laste van Bloemendaal, zal de gemeente Zand- voort van Bloemendaal het in Zandvoort ge legen deel van den Zeeweg overnemen. Zandvoort stelt daartoe verschillende voor waarden. Gevraagd wordt een rijweg van 6 M., aan elke zijde een trottoir van 3 M. en bovendien voor toezicht enz. maandelijks f -150 aan Bloemendaal in rekening te bren gen. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN MOEDER De Zandvoortsche feestcommissie organi seert op 2 Augustus een strandwedstrljd. 's Avonds wordt ter eere van den verjaar dag van de Koningin-Moeder op het strand een vuurwerk afgestoken. RADIOCENTRALE Voordat een radio centrale in exploitatie kan komen, zal de precario-verordening aan gevuld mc/rtcn worden. In de concept wijzi gingen van de retributie verordening wordt voorgesteld: Van draden en kabels, dienende ten be hoeve van de exploitatie van een radio cen trale voor de distributie van radio uitzen dingen en van alle andere draden of kabels tot een maximum van 4 draden resp. kabels j INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORISSTRAAT 16 TELEFOON 10750 VAMPYR Stofzuigers f98.- over hun totale lengte, wordt per strekkende M. i 1 geheven. BEWAARSCHOOL Bij raadsbesluit van 23 October 1919 werd in beginsel besloten tot het bouwen van een nieuwe bewaarschool. Nadat de eerste plan nen te duur bevonden waren, zijn er nu twee plannen, een met kapbedekking tot een be drag van f 44.160 en een met platte dakbe dekking van f 40.660. De schoonheidscommissie beveelt het eer ste plan aan, omdat alle andere gebouwen bij de Heerenstraat, kapbedekking hebben en bovendien door een goed gebouw een on- oogelijk punt van de entree (met de tram), van Zandvoort wordt weggenomen. DE PERSONEELE BELASTING. Op de agenda voor de vergadering van defl Gemeenteraad op Donderdag trekt het voor stel tot vaststelling van een verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting wel het meeste de aan dacht. Door de nieuwe belastingwet wordt niet ten onrechte voor Zandvoort een niet onbelang rijk voordeel verwacht, maar velen staan sceptisch ten opzichte van de directe voor deden, die in 1931 mogen verwacht worden door de kwade posten van vorige jaren, die nog moeten weggewerkt worden. Dit laatste heeft dan ook het bovengenoemde voorstel tot gevolg, waardoor de ingezetenen .zoo zeggen B. en W., ongeveer hetzelfde bedrag blijven be talen, als zij tot nu betaald hebben. Eenerzijds staat het nog niet vast, welk bedrag van de uitkeering uit de Fondsbe lasting mag worden tegemoet gezien, een be« drag, geraamd op f 102.000, dat tengevolge van de garantie en limiet aanmerkelijk verhoogd zal worden. Anderzijds hangt als een donkere wolk het nadeelig saldo van 1928, zoodat er mede ten gevolge van de kwade posten voor den dienst 1929 een tekort is van f 90.000. Voor 1931, aldus B. en W. zal dus van ver laging der belasting geen sprake kunnen zijn. Het lid van den Raad, de heer Druif, wil wel tot verlaging van belasting overgaan, zoo noodig door het invoeren van een forensen belasting, beter te noemen een woonbelasting voor hen, die in meer dan een plaats een woning bezitten. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Bos, Raadhuis straat 24, een broche. J. van der Waart, Zand- voortschelaan 173, een witte keeshond. Open bare Werken, Wipperplein, een lot. I-Iilliger, Zandvoortschelaan 134, een meisjeshoed. C. Nunnik, Heerenweg 21, een zwemabonnement. Romp, Molenwerfslaan, een grijze pet. E. Sanders, Bosb. Toussalntstraat 56, een vul potlood. Eskes. Ruisdaellaan 21, een vulpen houder. F. Deij, Schoollaan 27, Bonnebroek, een damesportemonnaie met Inhoud. G. Pol dermans, Vondelkade 46, een autoped. H. v. d. Vaart, Zandvoortschelaan 173, een vermoe delijk gouden armband. N. v. LoolJ, Linden- laan 16, een bankbiljet. G. Goedhart, Raad huisstraat 81, een vulpen. Glipperweg 95a, een zwemabonnement. Betsema, Lijsterstraat 54, Haarlem, een oud heerenrijwiel. Roemer Visscherplein 15, een groote hond. Antonis- sen, Gaelstraat 53, Haarlem, een paar grijze handschoenen. lepcnburg. Bankastraat 95, een badpak. L. Michaël, Drieheerenlaan 26, een klnderportemonnaie met inhoud. Ds. Korf, Achterweg 11, een rljwlelbelastingmerk. Tushuizen, Binnenweg, een kip. G. Tukker, Molenwerfslaan 56, een gummi schoen. J. van Bakel, Jan v. d. Bergstraat 19, een akten- tasch. N. J. van der Linden, Haemstedepleln 13. een duimstok en een studentenmuts. S. Smit, Billitonstraat 12. een rozenkrans. L. Hageman, Lindenlaan 9, een postduif, A. Ver zij lberg, Sumatrastraat 34, een koperen ge wicht en kraansleutel. W. Schoo, Iepenlaan 17, een jongensjas. B. de Groot, Voorweg 11' een sleutel. A. Hein, Raadhuisstraat, een badpak met handdoek. Hoogeveen, Laan van Insulinde 34, een zwemabonnement. S. J. de Roos, Dr. P. Cuiperlaan 5, een witte kip. Van Spanje, Asterkade 36, een damestaschjo met inhoud. L. van Wouw, Kerklaan. een zilveren broche. C. Vrught, Glipperweg 104, een rlj wlelbelastingmerk. Licfering. Wipperplein 11, een kinderhoedje. R. van Nes, Lentelaan 3, een gouden ringetje. H. v. d. Pols, Linden- laan 12, een regenjas. J. Kramer, Berken- laan 6, een rozenkrans. B. de Reus. Kerk laan 3, een melkbusje. Jorritsma, Postlaan 2, een Jong hondje. G. Vernout. Borneostraatl3, een aktentasch. Tesselaar, Binnenweg 35, ren rozenkrans in etui. P. van der I-Iorst, Lom bokstraat 5, een kindertaschje met Inhoud. Schoorl. Raadhuisplein 17, een gulden. J. J. van Bakel, Glipperweg 27, een vulpenhouder. A. Verbaten, Lombokstraat 7, een portemon- naie met inhoud. A. Willemsche, Glipperweg (Groenendaal) een duif. C. van Zouwe, Bron- steeweg 49. een Grieksch leerboek. Peters, Balistraat 6, een rozenkrans. C. van Es, Lente Taan 3 een zakmes. Mej. Baars. Binnenweg 55, een huissleutel. P. J. Vos, Balistraat 19, een damestaschje met inhoud. Bureau van politie. Raadhuisstraat, sleutels, een kraan sleutel. geldbeursje, prentbriefkaarten, bad pak, zonnebril, bal, knipmes, handschoenen, een koperen gewicht, moer en taschje. AGENDA Heden: DINSDAG 22 JULI Groote Kerk. Orgelbespeling 8.15—9.15 u. Palace: „De Witte Hel van Pitz Palü." Tooneel: Prof. Max Lightman. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Eerzucht" en „Verkocht Geluk". Tooneel: Les Blondines. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Studentenpret", Tooneel: Okito. 2.30, 7 en 9.15 uur. Standaard Theater: „De Cowboy politie agent" en ,JDe wraak van den spoorwegin genieur." 8.15 uur, WOENSDAG 23 JULI Prinsenhof (Statenzaal)Raadsvergade ring, 1.30 uur nam. Bioscoopvoorstellingen; 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5