De Aardbeving in Italië. WEERBERICHT Thermometerstand BURGERLIJKE STAND is H HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 25 JULI 1930 Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestookinrich tingen Heringa Johnson (Adv. Ingez. Med.) gezeggelijker en onopgevoeder is geweest dan vorige jeugden. Na den oorlog heeft de wereld, tengevolge van den ondervonden schok, ook in de lit teratuur een tijd van inzinking doorge maakt. Maar het zou dom pessimisme zijn niet te erkennen, dat er al weer een duide lijk zichtbare opleving is, dat de laatste ja ren verscheidene groote schrijvers op den voorgrond hebben gebracht. Het mogen maar enkelen zijn, die beter verwachten van hun werk dan faam en geld goed, het zijn altijd maar enkelen geweest, die werk ten in dien geest. Omdat er ook altijd maar enkelen waren, wier geest er groot genoeg voor was, en die de litteratuur schiepen die leven bleef voor het nageslacht. De statistiek doet er derhalve niet zoo heel veel toe, en haar samenvattingen zeg gen heel weinig, juist omdat er altijd „zoo vele publieken" zullen zijn, elk met hun eigen smaak, en omdat het allerfijnste nooit de smaak van iedereen zal zijn. En nooit erg voordeelig voor de uitgevers. Eerste steenlegging Joles Ziekenhuis, hedenmorgen vond op het bouwterrein aan het Groot-Heiligland de eerste steen legging plaats van het Nederlandsch Israë litisch Joles Ziekenhuis. Bij deze plechtigheid was tegenwoordig het bestuur van het Ziekenhuis, rabbijn S. Ph. de Vries Mzn., de architecten van het gebouw de heeren J. Gra- tama uit Amsterdam en W. J. Peereboom, uit Haarlem, de aannemers de heeren Heine- man en Mok en anderen. De voorzitter van de Joodsche gemeente en het ziekenhuis, de heer A. de Lieme Bzn., sprak, alvorens hij overging tot de eerste steenlegging, een woord van welkom tot de aanwezigen en uitte zijn teleurstelling over het feit, dat het college van regenten bij deze plechtigheid niet aanwezig kon zijn. Spreker wijdde eenige woorden aan de na gedachtenis van den heer Mozes Joles, vol gens wiens initiatief en besschikking de in richting tot stand is gekomen. Er was drin gende behoefte aan een gebouw, waar de zieken een verpleging In eigen milieu kon den ontvangen. Ofschoon spreker het nog niet, den juisten tijd vond om een geschied kundige beschouwing over het ziekenhuis te geven, wilde hij toch graag enkele feiten memoreeren. In de eerste plaats bracht hij hartelijken dank aan rabbijn S. Ph. de Vries, voor zijn groote medewerking bij het tot stand komen van het gebouw. Voorts aan het college van regenten, aan dr. L. C, Kersber gen, geneesheer directeur van het Slnt- Elizabeth's Gasthuis, aan de directrice van dit gasthuis, aan de bouwcommissie, en aan de architecten en aannemers. Aan ieder van hen bracht spreker een woord van hulde. Spreker hoopte, dat op het nieuwe gebouw God's zegen mocht rusten tot voldoening van allen, die er aan verbonden zijn of bij den bouw betrokken zijn geweest. Voordat de heer de Lieme den eersten steen inmetselde, werd. volgens gebruik, de gecalligrafeerde oorkonde tezamen met alle Nederlandsche pasmunten (van Iedere soort één) in een tinnen bus gesloten en even eens Ingemetseld. Daarna verrichtte de heer de Lieme de plechtige eerste-steenlegging. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door rabbijn S. Ph. de Vries. Spreker wees er op dat hier van een eerste steenlegging feitelijk geen sprake kon zijn, waar de bouw reeds zoo ver gevorderd is. Er is overwogen zedde spreker, of dit wel de juiste tijd was om in een feestelijke stemming te verkeeren. Het is immers een tijd van rouw voor den Israë liet. Maar het is ook geen uitbundige vreugde, die tihanis bezielt, want het ge bouw is gewijd aan smart en lijden. Alleen van een innerlijke vreugde kan men hier spreken. Rabbijn de Vries wijdde voorts nog eenige woorden aan den stichter Mozes Joles. Spreker zeide dankbaar te zijn jegens God en sprak de wensch uit, dat het gebouw vol komen aan de verwachtingen zal mogen vol doen. ,,Moge God's glorie welwillend, op onze handelingen rusten", aldus eindigde spreker. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. Vermelden wij nog dat de oorkonde dooi den heer G. A. Luitingh gecalligrafeerd was. EEN WERVELSTORM. TREVISO 25 Juli (N.T.A.) In de plaatsen Barco di Susegana, Nervesa, Selva en Volpago in de provincie Venetië is door een wervel storm groote schade aangericht. De oogst werd voor een groot deel door zwaren hagelslag verwoest. Talrijke huizen zijn ingestort. Tot dusver is een twintigtal dooden en ge wonden te betreuren. Men vreest echter dat er nog meer slacht» offers zullen zijn. OVERSTROOMINGEN BRITSCH-INDIë. IN KARATSJI, 24 Juli (V.D.) Tn de laatste 24 uur is er zoo veel regen gevallen, dat hier door ernstige overstroomingen zijn ontstaan in het gebied van den Upper Sind Frontier, terwijl in Karatsji zelf tengevolge van het hooge water de straten onbegaanbaar zijn. Spirkapoer en Larkana, benevens andere plaatsen in het Upper Sind gebied zijn ont ruimd. Treinen gevuld met vluchtelingen komen te Karatsji aan. De spoorweg is be schadigd, waardoor 't verkeer wordt bemoei lijkt. De telegraafverbindingen zijn gestoord. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De stemming was ter beurze van Amster dam hedenmorgen flauw; met uitzondering van Koninklijken die goed weerstand boden, leden de verhandelde fondsen-min of meer be langrijke koersverliezen. Het. ergst waren A.K.U's er aan toe. die tot 92 daalden. Marga rine Unies reageerden tot onder 270. de Philips aandeelen bedongen nog 341. H.V.A.'s liepen hedenmorgen verder tej^ig en stelden zich op 435. WIE WORDT DE NIEUWE GOUVERNEUR-GENERAAL? Blijkens een van den minister van Koloniën in Suriname ontvangen telegrafisch bericht, is aan den gouverneur der kolonie, dr. H. H. L. Rutgers, in 's lands belang verlof verleend voor den tijd van vier maanden. De gouver* neur is van Paramaribo vertrokken op Vrij» dag 18 Juli met het s.s. Coltica. In verschillenden kring parlementairen, kolonialen en anderen lering wordt deze reis in verband gebracht met het in Septem ber 1931 openkomen van het ambt van Gouverneur-Generaal van Nederl.-Indië. welk ambt door den heer Rutgers blijkbaar wordt geambieerd. Invloedrijke personen schijnen de candidatuur-Rutgers te onder steunen. Er zijn echter meer „gegadigden". Het zou n.l. allerminst onmogelijk zijn, dat er ditmaal eens een R.K. het hooge ambt te Buitenzorg zou gaan vervullen. In dat geval maakt naar wij vernamen Prof. Dr. Schmutzer een groote kans. Ook wordt genoemd de Raad van Indië Welter, die in het kabinet-Colijn dus zeer korten tijd minister van Koloniën was. PRESIDENT VAN DEN NORD- DEUTSCHEN LLOYD ERNSTIG GEWOND. BERLIJN, 24 Juli (V.D.) De President van den Norddeutschen Lloyd Heinecken heeft een ernstig auto-ongeluk gehad. De auto, waarin hij met een anderen heer ge zeten was, botste bij Lichtenrade nabij Ber lijn tegen een vrachtwagen op en werd ge heel vernield. Heinecken bekwam een schedelbreuk, terwijl de andere passagier en de chauffeur zwaar letsel bekwamen. De toestand van Heinecken is, de omstan digheden in aanmerking genomen, bevre digend. DE NOODLOTTIGE SCHIET PARTIJ. Naar het Hbld. verneemt Is de inwoner van Dordrecht, die met betrekking tot de nood lottige schietpartij op de Vecht nog gezocht werd, te Wageningen door eenige veldwach ters aangehouden, juist op het moment dat hij op weg was om zich bij de politie aan te melden. Daar hij op reis was, had het bericht dat men hem zocht, hem niet eerder bereikt Gisteren is de Dordtenaar, een arts, te Am sterdam door den substituut-officier van Jus titie mr. D. Reilingh gehoord. Ook de overige personen die zich aan boord van de schut- tersboot bevonden zijn opnieuw aan een ver hoor onderwrpen. Van Donderdagochtend tien uur tot gister avond ruim tien uur hebben ten parkette de verschillende verhooren geduurd, Geble ken is o.a. dat zich op de boot waar men zich met de zoo noodlottig verloopen schietoefe ningen bezig hield, negen personen hebben bevonden, waarvan er vijf met de buks heb ben geschoten. Deze buks is thans ook in be slag genomen. Wie tenslotte het schot heeft gelost, dat den Amsterdamschen zilversmid het leven kostte, kon nog niet worden uitge maakt. Of en zoo ja tegen wien een justi- tioneele vervolging wegens het veroorzaken van dood door schuld zal worden ingesteld, staat dus nog evenmin vast, maar het on derzoek inzake de schuldvraag' wordt met kracht voortgezet. WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE. Uit Parijs: De achttiende étappe van den Tour de France (Belfort—Metz, 223 K.M.) werd Donderdag gewonnen door Pélissier in 8 uur 27 min. 43 sec. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1, Leducq. 144 uur 49 min. 34 sec.; 2. Guerra 145 uur. 5 min. 47 sec.; 3. Magne, 145 uur 7 min. 37 sec.; 4. De Muysere, 145 uur 13 min. 8 sec.; 5. Benoit, 145 uur 31 min. 24 sec. STOOMSCHIP GESTRAND. HOEK VAN HOLLAND. 25 Juli (VD.) Heden, Vrijdagmorgen is op de Zuiderpier een met erts geladen stoomschip gestrand. Sleep- booten zijn ter assistentie vertrokken. HOEK VAN HOLLAND. 25 Juli. Het ge strande stoomschip is het Slowakijsche s.s. „Treci". DE EUROPEESCHE ROND VLUCHT. MüNCHEN, 25 Juli (Wolffbureau). De eerste deelnemers aan de Europeesche rond vlucht zijn hier heden aangekomen, n.l. Broad (ffngeland) (om 9 uur 45) en Butler (eveneens Engeland) om 9 u. 59. AUTOBUSLIJN I. WIJZIGING DER ROUTE. Naar wij vernemen komt er eerstdaags een wijziging (voorloopig tot l Januari) in de route der stadsautobuslijn l (Zomerlust- straatZaanenlaan en omgekeerd). De bus sen van die lijn zullen dan n.l. ook door het Leidsche kwartier rijden. (Zie ook le pagina.) HARTVERSCHEURENDE TOONEELEN. DE HULPVERLEENING. ROME, 24 Juli (V.D.) Volgens de ook nog hedenmorgen te Rome binnengekomen berichten blijft het aantal dooden nog steeds stijgen. Doordat de telegraaf- en telefoonverbin dingen op vele plaatsen zijn verbroken, heeft men eerst vrij laat bericht gekregen van de gevolgen van de aardbeving in een aantal dichtbevolkte dorpen en steden. Ter wijl tot heden toe werd aangenomen, dat Malfi in de provincie Potenza het zwaarst getroffen was, blijkt thans, dat het Zuid- Oostelijk deel van de provincie Avellino, dus Villanova en Aquilonia en omgeving er het ergst aan toe zijn. De geruchten die van verscheidene duizenden dooden spreken, zijn waarschijnlijk wel overdreven, doch voor morgen valt zeker geen nauwkeurig over zicht te verwachten. Volgens voorschrift in geval van natuurrampen, heeft het mi nisterie voor luchtvaart een militair verken ningsvliegtuig naar de geteisterde streek ge stuurd om de situatie op te nemen en lucht foto's te maken. Uit deze verkenning bleek, dat de vele plaatsen in het centrum van het aardbevingsgebied de ramp nog tamelijk goed hadden doorstaan. Het bergingswerk wordt inmiddels met alle ter beschikking staande krachten voortgezet. Het blijkt echter, dat men nog niet over vol doende manschappen beschikt. De schade en de omvang van de ramp blijken veel groo- ter te zijn, dan men oorspronkelijk dacht. De wegen zijn vol met autocolonnes en ge wone transporten. Op de kruispunten kam peert de daklooze bevolking, meestal stom geslagen door de ellende, soms vrouwen en kinderen luid jammerend. Op sommige plaat sen ziet men de menschen als waanzinnig in de puinhopen van wat eens him woning is geweest, graven, in de hoop het reddingswerk te kunnen bespoedigen. Natuurlijk speelden zich hierbij allerlei dramatische tooneelen af. Een ingenieur uit Villanova, die aan het reddingswerk deelnam, had men verzekerd, dat zijn moeder het huis vóór de aardbeving had verlaten. Tot zijn wanhoop en ontstel tenis werd het lijk van zijn moeder echter onder de puinhoopen van het ouderlijk huis gevonden. De nieuwe hulpcolonnes, die in het ge bied van de aardbeving aankomen zijn voor zien van water, levensmiddelen en radio installaties. Mussolini laat zich voortdurend van den toestand op de hoogte houden. Te Napels NAPELS, 24 Juli (V.D.) Napels heeft het aanzien van een bezette stad in oorlogs tijd. Militaire colonnes en automobieltrans porten doorkruisen de stad en militairen bewaken de beschadigde en vernielde ge bouwen. Ook het Koninklijk Paleis is ernstig beschadigd. Overal hangen de vlaggen half stok. Ook den afgeloopen nacht hebben vele personen in de open lucht doorgebracht. De opwinding was zoo groot, dat vele personen niet te bewegen waren hun woningen weer op te zoeken en liever op de pleinen en in, de parken bleven samenscholen. Hedenmorgen werd een rouwdienst ter nagedachtenis ge houden onder leiding van Kardinaal As- calesi, waarna een processie plaats vond waarbij het beeld van Napels' beschermhei lige Santo Gennaro door de straten werd ge dragen. Weer een vulkaan in werking? Nabij Napels ligt de vulcaan Pozzuoli, die af en toe wel eens een weinig rook uitstoot, en waaraan veel minder aandacht wordt ge schonken dan aan den gevaarlijken Vesuvius. Sedert gistermorgen is deze vulcaan echter in werking. Volgens mededeeling van het seismografisch instituut staat dit in verband met de aardbeving. Op zichzelf is de wer king van de Pozzuoli niet hevig, maar te Na pels heeft het de nerveuze stemming ver hoogd. Elk oogenblik verwacht de bevolking dat de ramp van gisteren nu ook nog gevolgd zal worden door 'n uitbarsting van den Vesu vius. Orkaan over Napels. ROME, 24 Juli (V.D. Nog niet bekomen van de ontzettende aardbeving werden de bewoners van Napels hedenmorgen opge schrikt door een orkaan, die zoo krachtig was, dat de boomen op de naar zee gekeerde hellingen der heuvels ontworteld werden, ter wijl geweldige vloedgolven over de prome nade sloegen. De natuur werkt niet mee. ROME, 24 Juli (V.D.) Een wervelstorm heeft heden te Cremona den schoorsteen van een spinnerij afgerukt, waardoor de fa briek ten deele verwoest werd. Drie arbeiders werden gedood. Ook Brescia werd door een zwaren storm geteisterd, welke vergezeld ging van een slagregen, die groote over stroomingen veroorzaakte. ROME, 25 Juli (V.D.) Tengevolge van de slechte verbindingen in het aardbevings gebied komen de berichten met juiste gege vens uit de getroffen streken eerst langzaam binnen.Het blijkt thans wel dat deze aardbe ving de hevigste was sinds die van 1915. De aardbeving overviel de inwoners van Malfi, terwijl zij het oogstfeest vierden. Er was dit jaar een goede oogst en dit feit werd met wijnen en gezang gevierd. De eenige aanwijzing, dat een onheil in aantocht was, zou het abnormaal loome weer moeten zijn geweest en de voortdurende grijze lucht, ge durende de laatste dagen voor de ramp. Dit zijn verschijnselen, die gewoonlijk aan een aardbeving voorafgaan. Malfi en de omlig gende plaatsen zijn berucht om hun aardbe vingen. In deze streken dreigt een voortdu rend gevaar. Hier zijn alle gewonden zeer waarschijn lijk reeds uit de ruïnes geborgen en naar de ziekenhuizen te Foggia, Potenza en Bari overgebracht. In deze plaatsen is geen teeken van leven meer te bespeuren. De overleven den zijn in panisch en schrik gevlucht en slechts de reddingsbrigades trekken door de verwoeste straten. De dooden worden zoo vlug mogelijk begraven. Het station van Mal fi heeft ook ernstig geleden van de aardbe ving, doch het restaurant kan nog worden gebruikt en is ingericht als distributieplaats van levensmiddelen. Er dreigt een tekort aan levensmiddelen, doch de autoriteiten doen alle mogelijke moeite om spoedige aanvoe ring te verzekeren. Voor zoover het niet mo gelijk is de getroffen streek per trein te be reiken daar vele bruggen vernield zijn worden autodiensten ingesteld. Volgens verklaringen van overlevenden, die in hun woningen zaten en nog niet naar bed waren, werden eerst eenige lichte schok ken gevoeld, kort daarop gevolgd door de hevige schokken, die de groote ramp veroor zaakten. Met het toenemen van de kracht der schokken hoorden zij de gebouwen in storten. Tijdens de aardschokken woedde tevens een hevig onweer. De bliksemstralen flitsten door het luchtruim. Luid onder gronds rumoer vergezelde de schokken. De overlevenden vluchtten eerst naar het open veld, doch keerden later naar hun intus- schen vernielden woonsteden terug. De redders, die naar de verwoeste steden gingen, ontmoetten hartverscheurende too neelen. Er waren vrouwen, die de lijken van hun kinderen niet wilden achterlaten en an deren die niet van de plaats van de ramp wilden vertrekken omdat familieleden nog niet gevonden waren. Malfi is zoo goed als geheel verwoest en heeft veel meer geleden dan Rapolla, dat acht kilometer noordelijker ligt- Van vele kanten trachten toeristen reeds naar het aardbevingsgebied te komen, doch voorloopig mag men nog niet tot de groot ste verwoestingen doordringen. ROME, 25 Juli (V. D.). De opruimingswerk zaamheden en de hulpverleening in het door de aardbeving geteisterde gebied worden met koortsachtigen ijver voortgezet. Met moeite banen de vrachtauto's zich een weg over de verwoeste wegen. Waar nog geholpen kan worden, wordt geholpen. De lijken, die ge vonden worden en soms uit de puinhoopen moeten worden uitgegraven, worden onmid dellijk ter aarde besteld. Op verschillende punten zijn roode kruis-stations opgericht, waar de gewonden de eerste hulp krijgen. Voorzoover de dakloozen niet in nog over gebleven gebouwen kunnen worden onderge bracht of direct kunnen worden vervoerd, worden voor hen groote tenten opgericht om als eerste onderdak te dienen. Alle bouwvallig geworden huizen worden door de militairen verder omvergehaald, opdat niet door later instortende gebouwen nog meer onheil wordt veroorzaakt. Het geheele aardbevingsgebied gelijkt een slagveld, waar de oorlog heeft gewoed. Vele overlevenden hebben geen voldoende kleeren, daar de ramp in den nacht plaats had en duizenden in nachtgewaad zijn gevlucht. Soms ontmoeten de redders halfnaakte bijna als waanzinnigen ronddolende overlevenden, die schreeuwen en huilen om familieleden. Zij trachten in de ingestorte huizen te komen in de hoop onder de puinhoopen hun kinde ren af andere familieleden nog levend aan te treffen. WOLDEMARAS GEARRESTEERD. ALS GEVAARLIJK VOOR DE OPENBARE ORDE. ER WORDT STRIJD VERWACHT. KOWNO, 25 Juli (VD.) In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd op last van den commandant van Kowno prof. Wolde- maras gearresteerd en naar een onbekende plaats in de provincie gezonden, Tegen elf uur 's avonds arriveerden twee auto's voor de woning van Woldemaras. Eenige met kara bijnen gewapende politieagenten en militairen stapten uit. Zij begaven zich in dc woning van Woldemaras, arresteerden hem en voerden hem mee. Gedurende den geheelen nacht werd door poiitie-patrouilles door de stad getrokken. Er wordt strijd verwacht. KOWNO, 25 Juli (V.D.) Naar officieel- omtrent de arrestatie van Woldemaras wordt medegedeeld, is hij uit Kowno verwijderd, omdat zijn tegenwoordigheid aldaar ge vaarlijk moet worden geacht voor de open bare ordev Over een verbanning wordt niets meegedeeld, doch men vermoedt, dat hij naar het district Mariampol is verbannen. Van andere zijde wordt daartegenover een plaats in het district Krottingen genoemd. Na de arrestatie van Woldemaras werd zijn woning ontruimd en alle meubelen werden op straat gezet. Zijn vele duizenden banden tel lende particuliere bibliotheek zou heden naar een opslagplaats worden overgebracht. Naar verder gemeld wordt, werden gedu rende de laatste dagen herhaaldelijk putsch pogingen van de aanhangers van Woldemaras gepleegd. De commandant van'Kowno heeft in verband daarmee zijn bureau eenige nach ten niet verlaten. Tegelijk met Woldemaras zou nog een aantal zijner aanhangers gear resteerd en verbannen zijn. Het is nog niet te voorzien welke gevolgen de arrestatie van Woldemaras zal hebben en of zijn aanhan gers. die op 20.000 man geschat worden een gewelddadige poging zullen ondernemen. Men mag evenwel verwachten, dat Woldemares als martelaar zal worden voorgesteld en dat zijn aanhangers voor een strijd niet zullen terug schrikken. Het orgaan van Woldemaras werd op bevel van den commandant verboden. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met, Instituut te De Bilt. Hoogste 'barometerstand 765.8 m.M. te La- coruna, Biarritz en Toulouse; laagste baro meterstand 744.8 m.M. te Stettin. Verwachting tot in den avond van 26 Juli: Zwakke tot matigen Noord-Westelijken tot Westelijken wind, afwisselende bewolking, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. n Vorige stand: 753 m.M. Stand van heden: 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEEP, Groote Houtstraat 137, Telefoon no. 1164Q, Haarlem, 25 Juli 1930. Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 56 F. Hoogste heden tot 12 uur 62 F. Haarlem, 25 Juli 1930. Ondertrouwd: 24 Juli: H. Bosch en A. M. v. d. Brugge, P. Hart en I. P. Graftdijk, B. H. Dik en E. S. Bos, J. K. van der Zwet en J. van Campen, H. van der Laan en A. E. van der Blom, P. Stelling en B. J. W. Schoo, J. J. van de Groep en C. van Halst, J. Groen en G. M. Kloos. Getrouwd: 24 Juli: R. B. A. Pondman en C. van der Moolen. Bevallen: 22 Juli: H. K. H. FrankTierolf z. 23 Juli: N. KosterWij Iter z. M. Bot Stoelman d. J. C. Schoonderbeek-Diekmann z. 24 Juli: M. W. HameetmanJosselet d. Overleden: 23 Juli: B. van den Berg, 84 j., M. v. Heemskerkstraat. J. Dolieslager, 55 j., M. van Heemskerkstraat. B. Koedijker, 72 j., Scheepersstraat; 24 Juli: S. Stolp, 67 jaar, Koninginneweg. AMSTERDAMSCHE BEURS. VRIJDAG 25 JULI 1930 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING, KANTOOR HAARLEM. 1 30 1 li Staatcleeaingea 4HpCt.Nederl. 191 5 pCt NederL. 1919 Scheepvaart Oude Vaart Ned. Scheepv. Unie Oude Boot- Stoomvaart Nederl. Marine Pref ladwtristo Alg. K.zijde-Unie... Intern. Viscose Margarine Unie...— Calvé Delft Van Berkei's Patent Accoustielc Ultraphoon Aniem üem. Bezit Philips Ford Auto Ind. Oud. Buiten). Anaconda copper- United States Steel Bethlehem Steel Fokker Aircraft U.S. Leather Banken Kol. Bank Indische Bank Cert Handel Mij Petroleum Koninkl. Petroleum Continental Oil...... Shell Union Prolongatie Cultuur Mg. H.V.A Java Cultuur......... CultuurMij. Vorsten. Mijnbouw Algem. Exploratie. Boeton Tabak Mqen Deli Mij Senembah Deli Batavia Tabak Oostkust Rubber Vico Deli Bat. Rubber... Amsterdam Rubber lntercont Rubber— Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idea Comm. Cities Senrice Cy 101% 102M 25 69 146-146^ 22 H 268 - 268H 120 118-119 104 295 340H 265 lC2Vs 1027/g 166J4 85 19 1CH 164^ 144 157 391tf 22«* l H% 435 333 125 179 70 323 345 325 65 83 75 117 4% 38 15tf 25 Vs 150J^-152 90H-92 29H 267-269 73-75 118-118H 340 - 340^

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2