UITVERKOOP F. Wisbrun Liffmann A. Funke Zn. SPORT EN SPEL BIOSCOOP UIT DE OMSTREKEN LAATSTE WEEK HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 26 JULI 1930 DERDE BLAD CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. De beide Haarlemsche clubs hebben na tuurlijk van de Haagsche elftallen verloren, maar het feit, dat Haarlem er in slaagde, om aan H. C. C. 2 flink partij - te geven, stemt voor den morgen tegen A. C. C. te spelen zeer belangrijken wedstrijd hoopvol. Slagen de Haarlemmers er nl. in om te winnen, dan hebben zij evenaLs A. C. C. vier punten, ter wijl enkele clubs er vijf hebben, o.a. V.O.C. en H. D. V. S. De kans om de onderste plaat sen te verlaten met nog twee thuiswedstrij den voor den boeg is dus niet denkbeeldig; wordt er echter verloren, dan is redding vrijwel onmogelijk. Maas zal weer van de partij zijn. Wij verwachten bepaald een over winning voor de thuisclub. Rood en Wit speelt eveneens thuis en wel tegen V. V. V. Een voorspelling is hier niet gemakkelijk, daar de Amsterdammers aan de Spanjaardslaan in den regel niet zoo veel presteeren. Aanvoerder Grootmeijer is met den bal uitstekend op dreef en vormt met Jeuken een geduchten aanval. Tot nu toe werd alleen van H. C. C. I en 2 verloren; Van ïeghen es. zijn echter aan hun reputatie Verplicht nog eens te winnen en wij hebben zoo'n idee, dat morgen de kans er is. De wedstrijd tusschen de beide Haagsche elftallen belooft zeer interessant te worden. Het eerste treffen leverde het tweede team een vrij gemakkelijke overwinning op; het zou ons niet verwonderen, als het elftal van Schill revanche nam, daar de batting-capa citeiten van H. C. C. I ongetwijfeld veel groo- ter zijn. V. R. A. wint o.i. vrij zeker van V.O.C., ter wijl wij H. D. V. S., ondanks de fraaie pres taties van P. W. in den afgeloopen maand tegen de Enschedeërs de beste kansen ge- yen. De Overgangsklasse vermeldt slechts twee wedstrijden en wel KampongAjax (L.) en H. C. C. 3—R. C. H. De Leidenaren stelden tegen Hilversum geweldig te leur, waarvan Kampong wel eens het slachtoffer kon worden. Dat R. C. H. er in zal slagen om de leiders op eigen terrein te, kloppen, lijkt ons twijfelachtig. Haarlem 2 gaat voor de zooveelste maal naar Amster dam; nog steeds heeft het elftal van Jan Visser goede kampioenskansen, die door een overwinning belangrijk vergroot zouden worden, UMPIRE. VAN DEN BOSCH-ELFTAL—Mr. DAVIDSON- ELFTAL. p Vrijdag trok een combinatie, bestaande voor het meerendeel uit Rood en Wit-spelers versterkt met de VRA-spelers Wittebol, Har- tog en Meyer, onder de beproefde leiding van Mr. Davidson naar Den Haag om aldaar op het terrein van de Haagsche een wedstrijd te spelen tegen een elftal, samengesteld door Jhr.W. v. d. Bosch, dat o.a. ook nog den aanvoerder van het Ned. elftal, De Beus, Tonny Kessler, R. Schill en G. Bouwmeester bevatte. De wedstrijd eindigde na een spannende finish in een overwinning der Hagenaars. Over het verloop het volgende: Mr. Davidson wint den opgooi en stuurt Hartog en Wittebol naar de wickets op het bowlen van R. Schill en J. A. Hemmes. Beiden spelen de bowlery met groot vertrouwen, doch als er 19 runs zijn, gaat Hartog door een misverstand run out voor 12 zoodat de Hagenaars zeer goedkoop aan zijn wicket komen. Van Baasbank is er ditmaal niet in en vertrekt na eenige overs weer voor 6. Bultman en Wittebol doen hierna de score fenel stijgen, waarbij Bultman het geluk wel aan zijn zijde heeft. Samen brengen deze batsmen de 100 op het scoringbord waarna Bultman direct in de slips gevangen wordt. (3101). Dan treedt weer de bekende collapse op bij Rood en Wit, met de lunch zijn er reeds jweer 8 wickets neer voor 126 runs. Na de lunch worden er nog eenige runs &an de score toegevoegd en op 135 sluit de innings. Hiervan hadden; Wittebol een goede 47, M. Hartog 12, C. Bultman 23, B. A. Meyer 13 en extra's 20. Bowlingcijfers; R. Schill 438, J. A. Hem- ines 317, Jhr. W. v. d. Bosch 026, Dr. H. A. J Kessler 023, Ir. G. Bouwmeester 213. Het begin van de innings der Hagenaars is ook niet fraai want op 37 zijn er al 3 wickets neer n.l. die van Bouwmeester, Dr. H. A. J. Kessler, en R. Schill. Van Moorsel en de Beus brengen hierna eenige verbetering hoewel zij zich geen vrijheden kunnen permitteeren op het goede bowlen van Meyer en Bruin. Van Moorsel wordt dan ook na een wilden slag gevangen voor een gelukkige 21. Hemmes en vooral de Beus doen hierna de kansen voor de Hagenaars vermeerderen want op 130 valt eerst het wicket van de Beus als deze schit terend door Bultman gevangen wordt. Hierna gaat het zeer snel en op 135 zijn er 7 wic kets neer. Een bye zorgt hierna voor de win ninghit waarna direct weer 2 wickets vallen. Van der Bosch wenschte in verband met zijn handblessure niet te batten zoodat de Hage naars dus winnen met 1 run en nog 1 wicket in handen. Hiervan hadden Dr. H. A. J. Kessler 18, J. F. v. Moorsel 21, A. M. J. de Beus 53, J. A. Hemmes 16 en extra's 18. Bruin had met 755 uitstekend gebowld, Verder B. Meyer 125, A. v. d. Togt 012, J. Kruyt 07, Mr. F. A. Davidson 019. Van der Bosch c.s. winnen dus met 1 run en 1 yicket deze geanimeerde wedstrijd. HONKBAL HAARLEM—AJAX B. Thans is bij Haarlem bericht ingekomen dat inderdaad de wedstrijd Haarlem I Blauw Wit I is uitgesteld. In de plaats daarvan wordt Zondagmor gen aan de Kleverlaan gespeeld: Haarlem I—Ajax B. We verwachten dat Haarlem ook dezen keer niet aarzelen zal om Ajax B tot haar slachtoffers te maken. KAATSEN. WEDSTRIJD TE ZAANDAM. Op het Z.F.C.-terrein te Zaandam zal door de afdeeling Zaandam van den Ned. Kaatsbond een door elkaar loten kaats- partij worden georganiseerd. De ontvangst der deelnemers zal plaats vinden te 11 uur in Hotel de aHrmonie, LAWNTENNIS. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—JAPAN. HOLLAND VERLIEST BEIDE ENKEL SPELEN. (Van onzen medewerker). Het was guur en vervelend Vrijdag op de Noordwijksche banen. Er was maar een handjevol publiek. De heer Lotsy, die als scheidsrechter fungeerde, sommeerde tegen half drie eenige linesmen en linesiwomen van de tribunes, hetgeen, gezien de hoeveelheid der toeschouwers, met eenige moeite gepaard ging. Maar het lukte eindelijk. Spoedig daarop verschenen Harade en v. d. Heide op de banen, waar het winderig en onaangenaam was. De Japanner zette er dadelijk gang achter speelde scherp naar de lijnen en bestookte op deze wijze v. d. Heide, die heelemaal niet op dreef was. In een ommezien was het 30, waarbij een love game. Kansloos speelde Van der Heide, kansloos door zijn onbegrijpelijke onvastheir, waarom hij en wij onze hoofden schudden. Met beide pull-overs over elkaar nog aan sloeg Harada den Amsterdammer als het ware van de baan, Deze probeerde in de tweede set de rallies gaande te houden, tijd te winnen om op slag te komen. Maar het wilde niet lukken. Hij sloeg den bal meters out en anders onder: aan tegen, of onder het net door. Niet de minste controle toonde zijn spel; Harada was vast als een huis Als bij toeval lukte v. d. Heide een enkele moeilijke bal, maar daarop sloeg hij een doodgewonen bal tegen de tribune aan de overzijde. Bovendien gaf hij een ontoelaatbare serie double faults. De uitslag 26, 46, 16 is dan ook volkomen verdiend voor Harada, die zich nauwelijks warm had behoeven te loopen. De daarop vollgende partij was, zoo moge lijk nog minder interessant, Timmer werd hierin door Ohta geslagen. Oh'ta zou een tweelingbroer van Harada kunnen zijn, maar zoo geredeneerd, zijn bijna alle Japanners broers. Duistere wolken joegen over de banen; regenjassen versomberden het aspect van het prachtige banencomplex. De partij zelf kon de paar kijkers geen enkel oogenblik boeien. Gapende verwonder de een heer achter ons zich na een half uur spelens, dat er een snaash gegeven werd, Timmer—Ohta was een eentonige baseline- strijd, waarin de Japanner iets vinniger sloeg, iets scherper rlsceerde en den heelen strijd door een ongelooflijke vastheid demon streerde. Timmer was niet gedisponeerd, sloeg meer dan tien double faults in dezen wedstrijd en deelde volkomen in de Hol- landsche malaise. Bij den stand 52 in de eerste set liet Timmer de laatste game winnen. Inderdaad had hij toen in de tweede set even een kleine -meerderheid. Hij kwam met 31 en 4—2 voor. Maar Ohta liet zich niet in het minst inti-mideeren. Uit lange rallies haalde hij steeds het winnende punt. Toch scheen Timmer nu het "juiste tegenspel ge* vonden te hebben. Oploopend volleerde hij eenige keeren fraai, buiten bereik van Harada die met 53 achter kwam te staan. Hardnekkig bleef Ohta op de baseline en vandaar uit striemde hij rechts en links zijn scherpe backhanddrives. Hij haalde op tot 55 en nu was Timmer verloren. Eenige double faults en gebrek aan fut, gemis aan vitaliteit, deden hem de tweede set -met 7—5 verliezen. Inplaats dat hij er nu alles op zette, bleef hij lauw doorspelen. Toen hij met 10 achterstond kreeg hij, bij voor beeld, een bal teruggespeeld die vlak achter het net waar de Hollander stond, hoog op sprong. Tilden zou als tegenpartij, al vast naar de baseline teruggeloopen zijn. Timmer echter speelde den b,al koeltjes terug, -waarop Ohta tot 20 scoorde. Na een vervelend aantal deuces won Tim mer de derde game, kwam met 31 en 32 achter, maakte in een vieze motregen gelijk tot 3—3, leidde met 4—3, maar Ohta was als een huis zoo vast en maakte gelijk De volgende game won de Japanner op love. In de laatste game kwam Timmer nog met 300 voor, maar hij miste den afmakenden slag. Alle drives kwamen lijnrecht voor Ohta's racket of waren uit-. Na een ralley van min stens 50 slagen (het was de eenige sensatie op dezen middag) won Ohta ook de derde set, dus met 26, 57, 46. De Noordwij ksche Sportvereeniging die dezen landenwedstrijd organiseerde, heeft tot dusver niet veel eer van haar werk. DE EINDSTRIJD OM DEN DAVISCUP. Uit Parijs: Vrijdagmiddag begon de eind strijd om den Davis Cup tusschen Frankrijk en Amerika in het Roland-Garrosstadion. In een zeer scherpen strijd sloeg Tilden Borotra in vier sets. De eerste was voor den Franschman, de tweede, de derde en de vierde sets leverde slechts een verschil van twee games op voor Tilden. Cochet won vrij gemakkelijk van Lott in drie sets. Alleen in den eersten set gaf Lott behoorlijk partij. VOETBAL. WEER EEN NIEUWE VOETBAL- VEREENIGING Onder het kantoor- en technisch perso neel der N.V. Kousenfabrieken „Hin" is een voetbalvereeniging opgericht onder den naam: Hin Sportvereeniging „H. S. V.", se cretaris: M. F. van Emmerik, Hoof manstraat 13, alhier. Deze vereeniging speelde Donderdagavond een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Kennemerland-combinatie op het terrein aan den Middenweg. In de eerste helft nemen de „Hinnen" vooral door het uitstekende en enthousiaste spel der voorhoede de leiding, spoedig daar na gevolgd door een tweede doelpunt, doch kort voor de rust. weet Kennemerland uit een schermutseling voor het „H.S.V."-doel den stand op 21 te brengen. Na de rust bleef de stand langen tijd on veranderd, hoewel Kennemerland op het laatst een voortdurenden druk op het „H. S. V."-doel uitoefende. De verdediging was echter uitstekend voor haar taak berekend. Een aangeschoten hands van een der backs had echter een strafschop tengevolge, die den stand op 2r—2 bracht, waarna spoedig het einde kwam. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Parijs: De negentiende étappe MetzCharleville 159 K.M. -werd door Pelissier gewonnen in- 5 uur 5 min. 23 sec. Het algemeen klassement is nog onver anderd; Ledpcq blijft No. 1. RECORD ZWEEFVLIEGEN IN NEDERLAND TE NOORWIJK VERBETERD Zaterdagmiddag heeft dr. ir. v. d. Maas te Noordwijk het record van de langste zweef vlucht in Nederland geslagen door 4 minu ten 15 seconden in de lucht te blijven, waarbij hij een afstand van ongeveer 1/2 KM. vloog op een gemiddelde hoogte van circa 40 M. Sinds April stond de langste vlucht op naam van den heer Van Tyen, die 3 minuten in de lucht bleef, terwijl de afstand niet werd ge controleerd. POSTDUIVEN. WEDVLUCHT VOOR JONGE DUIVEN VAN BAARLE NASSAU. De afstand van deze plaats is 106 K.M., losgelaten 10 uur. J. F. Heerschop 1 3 24 45 53: G. Heerschop 2 5 6 22 23 35 55 56 64 66; W. Looyenga 4 9: P. van Andel 7 25 48 76: P. Bannink 8 17 34 92; J. Lasschuft 10 11 15 21 65: P. Brakel 12 46 51 67 70 94; J. v. Hartesveldt 13 81 82 88: J. A. van Putten 14 20 39 58 60 68 79 86; J. L. Heemskerk 16 62 65: W. J. der Kinderen 18 29 83; J. Wesseling 19 32 73 77; G. A. Steijl 26 31 36 52 75; F. W. Kuyken 27 30; P. Bank 33 57 90 93; van Gennip 37; C. H. van Britsom 41: N. Peetoom 42 78: G. Zomer dijk 43 49 59 89 91; B. Hilbrink 44: A Terol 47 80 87: F. M. Heerkens Thijsse 50 54 74; W. Nelissen 71; G. Vonk 85. Ie duif is geconstateerd 11 uur 27 min. 41 sec. HAARL. CONCOURSCOMMÏSSIE. De Haarl. Concourscommissie hield een wedvlucht met oude duiven van Bordeaux met het volgende resultaat: P. Bannink, 1, P. van Andel 2. P. Brakel 3, 12, P. M. Heerkens Thijssen 4, 7, 14, P. Bank 5, G. A. Sbeyl 6, H. van Alphen 8, W. J. der Kinderen 9, F. W. Kuyken 10, C. H. van Britsom 11, D. de Geus 13, J. van Hon- schoten 15. Afstand 922 K.M. Gelost 6 uur. Ie duif geconstateerd 19 uur 13 min. 55 sec. LUXOR-THEATER „Lange Vingers", een detective verhaal. „Christina". Een goed tooneelnummer. Deze week draaien in het Luxor-Theater weer twee hoofdnummers,, die, hoewel ge heel verschillend van opzet, niet zullen na laten op de bezoekers indruk te maken. Het eerste hoofdnummer is een detective film, die ditmaal niet speelt in de onderste lagen der maatschappij, maar in de groote wereld. Het zijn gentleman-dieven die de hoofdrol spelen. Uiterst geslepen gaan ze te werk, totdat de aanvoerder onder den in druk komt van een vrouw, die hem door haar vertrouwen weer op het goede pad brengt. Het gelukte den man zelfs aan het meisje haar gestolen juweèlen terug te bren gen, maar op dat oogoniblik stond de politie juist klaar om hem gevangen te nemen. De goede genius die de vrouw voor desen man is brengt echter alles in het reine. Een uitstekende speelfilm, waarin de hoofdrollen vervuld worden door de film- artisten Dorothy Revier, Jan Keith en Car roll Nye. Op het tooneel: The Bivaks, een heer en dame die de volle aandacht trekken. De dame zingt en fluit, de heer bespeelt de on mogelijkste muziekinstrumenten met veel succes. „Christina", een romantisch verhaal van „trouw, teedeiheid en afgunst". Dit is een nummer met een Nederlandschen inslag. Wij zien namelijk de kappen der boerinnetjes, dat lange wijde broeken, de molens en de thuiskomst van een visschersvloot. Janet Gaynor speelt de rol van het dorpsmeisje Christina, dat met haar half blinden vader in zorgelijke omstandigheden verkeert. Het meisje droomt zich tot echtgenoot een man op een wit paard. Als er een circus komt ziet ze „hem". Vóór het zoover is dat de jonge lui elkaar krijgen, moet er nog heel wat ge beuren, maar het komt in ieder geval te recht. Dit is eveneens een uitstekend num mer dat de aandacht vooral trekt door het sobere spel van de medewerkenden. Met de Duitsche reisjes brengen we een bezoek aan het Reuzen gebergte in den winter. REMBRANDT THEATER. „Het Halssnoer der Koningin". In het voor Frankrijk zoo veel bewogen einde van de achttiende eeuw, is de koningin van Frankrijk, Maria-Antoinette, gewikkeld in een groot proces, dat door de intriges van een verarmde bloedverwante van het ko ningshuis, door gravin de la Motte, ontstaan is. Er gaat altijd een bijzondere bekoring uit van de films, die een blik geven op het hof en het hofleven en vooral het Fransche hof oefent zijn onweerstaanbare charme, door de overdadige pracht in kleeding en huis, en door de hoofsehe manieren der hovelingen. „Het Halssnoer der Koningin" is een stuk historie, dat we vol belangstelling volgen, en dat ons vol spanning den loop der ge beurtenissen doet meeleven. Een fragment van groote emotie is het laatste tafreel, waar Gravin de la Motte haar geesel- en brand merkstraf ondergaat. Het is een geluidsfilm, getrokken uit den roman van Alexander Dumas. Het Polygoon's Hollands Nieuws en het Fox Movietone Journaal geven weer mooie actueele beelden. Op het tooneel bezorgt Niotna in zijn scène „Het Vallende Huis" op een gegeven moment den bezoekers den doodschrik op het lijf, die zich uit in een vervaarlijk geschreeuw. Racha's wraak. In Palace deze week een uiterst spannend filmwerk: Racha's wraak. Een film, die van de eerste tot de laatste minuut weet te boeien. Dolores del Rio in de rol van Racha, het ontembare, hartstochtelijke zigeuner meisje: een rol, die haar buitengewoon goed ligt. Het verhaal is wel héél romantisch, en hier en daar nogal overdreven, maar het I geheel, dat in de Karpat-hen, onder woeste zigeuners speelt, is wel aannemelijk. Racha en haar vader leven van hefc tem men van beren, die aan rondtrekkende zi- geunerstammen verkocht worden. 's Avonds, na den marktdag, is er feest. Heel goed zijn de opnamen van de feestvie rende, etende en wijn drinkende zigeuners. Jorga, een bandiet uit de bergen, heeft een veete tegen Racha's vader. Uit wraak tegenover haar vader knipt hij haar het haar af, de ergste schande, die een zigeu nermeisje kan ondergaan. Racha zweert wraak en trekt er 's nachts op uit om Jorga te dooden. Enkele dagen later verschijnt Jorga weer op een bruiloftsfeest; Racha denkt haar wraak te voltrekken, maar het mes wordt haar ontwrongen. Jorga, heeft haar reeds lang lief, rooft haar en langza merhand verandert ook Racha's haat in liefde. Een film dus met veel liefde, wraak, na tuurlijk ook schieten, wilde paardenren nen, enz. Wat overdreven sensationeel, maar mede door het goede spel der hoofd personen, onderhoudend en boeiend. Naast Dolores del Rio moet vooral het spel van Leroy Mason genoemd worden; hij speelt de dankbare rol van Jorga. de bandiet en vrouwenroover, met groot talent. Van het bij-programma zouden we dit maal in de eerste plaats het alleraardigste teekenfilmpje met Felix de Kat willen noe men. Verder interessant wereldnieuws, een komische film en een uitstekend variété- nummer. „Barriecks" is een veelzijdig ar tist, die met zijn partner mooie staaltjes acrobatiek vertoont. Zijn specialiteit is zijn bijzondere lenigheid, waarvan hij eenige sterke staaltjes geeft. BENNEBROEK RAADSVERGADERING. Geen radiocentrale. Voorloopig geen rioleering in den Kennemer- beekweg. De financicele verhou ding. Een constructiefout, die geld bost en lekkage veroorzaakt. Vrijdagavond kwam de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den burge meester in voltallige zitting bijeen. 0,m. was binnengekomen een verzoek van het plaatselijk comité voor de Malariabe strijding om een subsidie van f 50. Aange houden tot de begrooting. Een mededeeling van het plaatselijk postkantoor, dat voortaan zal zijn opengesteld: 8.3012.30, 14.16.30, 1819.30. uur, (behalve Zaterdags). De rekening van het Wegenfonds 1929 en van het Woningbedrijf werden vastgesteld. De rekening van het Woningbedrijf sluit met een tekort van f 874.99, van het Wegenfonds met het „batige" saldo f 8.93. Evenals een half jaar geleden werd het verzoek om een radiocentrale te mogen ope nen afgewezen. Ook aan het verzoek van de bewoners van den Kennemerbeekweg om aansluiting rio leering kan voorloopig niet worden voldaan. De voorzitter zeide eerst de bestrating van de Schoollaan op zijn program te hebben. En zelfs hiervoor is bij de loopende begrooting geen geld aanwezig. Na eenige discussie werd tenslotte besloten, dit verzoek tot bij de begrooting atn te houden. Ten opzichte van de financieele verhou ding kwamen B, en W., voor één jaar op proef met de volgende voorstellen: Voor de Fondsbelasting zal de gemeente in de tweede klasse gerangschikt worden. De gemeente blijft voor de personeele be lasting in dezelfde klasse (zevende klasse). Hierop zullen geheven worden 51 tot 71 op centen. Op de grondbelasting zullen 80 en 20 op centen geheven worden (Thans is dit 40 en 10). Zestien opcenten zullen ter dekking van het tekort op de fondsbelasting geheven worden. Deze voorstellen werden met algemeene stemmen aangenomen. Door een klacht bij de rondvraag van den heer J. van Bakel kwamen de 34 van ge- meentewegei nieuwgebouwde arbeiderswo ningen in de Schoollaan ter sprake. De voorzitter erkende, dat inderdaad de woningen in het geheel niet in orde waren. Deskundigen verklaarden, dat een construc tiefout begaan was: de mastiek was niet goed gelegd. Bij droog weer zal onmiddellijk het mastiekwerk worden overgedaan. Er worden reeds tijdelijke herstellingen aangebracht. HAARLEMMERMEER LEER AAR RIJKS TUINBOUWSCHOOL. Voor het tijdvak van 1 September 1931 is wederom benoemd tot leeraar aan de Rijks: tuinbouwschool te Aalsmeer, den heer J. Nij- dam te Hoofddorp. AUTO TE WATER. Op den Hoofdweg alhier geraakte een luxe auto, afkomstig uit Amsterdam, bij het pas» seeren van een ander voertuig, te ver in den graskant, waardoor het motorrijtuig over den kop sloeg en in de Hoofdvaart terecht kwam. De drie inzittende heeren wisten zich met moeite uit hun benarde positie te bevrijden en kwamen er met een nat pak en den schrik heelhuids af. De beschadigde auto werd met een takel auto uit het water gehaald. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Steinmeijer, Ramplaan 1 Haarlem, een speldje; G. W. Hameka, Stolberglaan 21, Aerdenhout, een broche; H. Bikkel, Stolberglaan 9a Aerden hout, een gedeelte van een electrische rij wiellantaarn; End er, Distellaan 1, Aerden hout, een tamme ekster; Dijkman, Brede- rodeweg 86b Santpoort, een lederen hoedje; L. Boorsma, Zandvoorterweg 29 Aerdenhout. een autoped; mevr. van Olst, Westerlaan 2, Aerdenhout, een poesje; van Panhuijs, Joh. Verhulstweg 50, Bloemendaal, een kinder beursje met inhoud; v. d. Meij, Ramplaan Haarlem, een portemonnaie met inhoud; N. Wichert, Noordertuindorplaan 6 Haarlem, een zilveren heerenhorloge; E. Roozenhuizen, Duinlust, Duinlustweg Overveen, een tom- pouce; A. C. Dissevelt, Kinheimweg 61 Bloe mendaal een kruiwagentje (kinderspeel goed) Iepenlaan 36 Bloemendaal, een hooi vork; Plantsoenlaan 21 Bloemendaal, een blauw damestaschje met inhoud; Vennik, overwegwachter aan de Kleverlaan te Bloe mendaal, een huissleutel; T. Ikïng, Veldlaan 53, Aerdenhout, een padvindersriem; S. Broersma, Jacob van Campenstraat 27 Am sterdam, een nikkelen heerenhorloge met INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regeL spaarne {pBATVK(gj HAARLEM, GR. HOUTSTRAAT 1 BEVERWIJK, BREESTRAAT 148 AMSTERDAM, DAMRAK 60 Ons beursoverzicht wordt op aanvrage gratis toegezonden. ketting; aan het badkantoor, Zeeweg, (eind punt) Bloemendaal, een grijze heerenhoed; H. Wijers, Schoterweg 132 rood Haarlem, een vulpenhouder; aan den politiepost te Aerdenhout, een brilmontuur met één glas; aan het bureau van politie te Overveen, een nummerplaat van auto (G. 68915) een regen jas en twee boeken, een metalen kettinkje, een huissleutel; aan den politiepost Noord zeestrand, een ring met vier sleutels, een schoenhaak, een rozenkrans, een dames handschoen. een rijwielplaatje, een badpak, een jongenskraagje. VELSEN RIJWIELTOELAGE POLITIEPERSONEEL. De Commissie van Advies betreffende dé reorganisatie der politie heeft B. en W. mede gedeeld, dat tengevolge van het in de Raads* vergadering van 27 December 1927 genomen besluit om aan nieuw aan te stellen personeel geen rijwieltoelage meer toe te kennen, thans 7 agenten van politie geen toelage ontvan gen. Dit komt de commissie niet gewenscht voor. De dienst wordt er steeds meer op in gericht dat de surveillance per rijwiel plaats heeft, waardoor met een klein korps meer en beter kan worden gesurveilleerd. De com missie verzoekt daarom hesfc College, den Raad voor te stellen, weder in te voeren de regeling inzake de rijwieltoelagen, welke voor de politie vóór het nemen van bovenbedoeld besluit bestond en wel te rekenen van I Januari 1930 af. De meerdere kosten zullen voor 1930 ongeveer f 110 en voor 1931 f 140 bedragen. De meerderheid van het College is van meening, dat niet op het Raadsbesluit van 1927 moet worden teruggekomen. Alleen de Burgemeester is het eens inet het stand punt van de commissie. B. en W. verzoeken den Raad thans, hier omtrent een beslissing te nemen. VOLKSCONCERTEN VAN „EUPHONIE". Het bestuur van het Symphonieorkest „Euphonie" wendde zich d.d. 19 April jJ. tot den Raad met het verzoek, het orkest, meer dan tot nu toe het geval was, in de gelegen heid te stellen, te concerteeren in „Velser- beek" en het daarnaast volksconcerten te doen geven in een geschikte zaal, waarbij de zeer laag te stellen entrée voor niemand een beletsel tot bijwoning behoeft te zijn en waarbij de vereeniging geen geldelijk risico zal lijden, doordat de gemeente aan de ver eeniging een bepaalde vergoeding zal geven. Op deze wijze zal naar de mee ning van adressant de belangstelling voor goede muziek bevorderd worden, terwijl de in dezen vorm door haar te genieten finan cieele steun zal warden aangewend tot ver nieuwing van instrumenten en uitbreiding der muziekbibliotheek, ten einde de uitvoe ringen op steeds hooger peil te kunnen brengen. Na een bespreking tusschen den Wethouder van Onderwijs met het bestuur van „Eupho nie" deelt dit bestuur omtrent zijn plannen o.a. het volgende mede: De eventueel te geven uitvoeringen zullen het karakter dragen van jeugdconcerten, waarop ongeveer 300 leerlingen van de R.H. B.S., de U.L.O.scholen, de Ambachtsschool en de 7e klassen der gewone lagere scholen vrijen toegang zullen hebben, terwijl andore bezoekers een entreeprijs van 0.50 moeten betalen. Aanvang 7 uur einde ongeveer 9 uur Daar wij het geluk hebben, een symphonie orkest te vertegenwoordigen, dat onder lei ding staat van den heer Marinus Adam, 2e dirigent der H.O.V., en dat een bezetting heeft, als vereischt wordt voor symphonic- muziek, hebben wij gemeend, dat het op onzen weg lag, de studeerende jeugd In staat te stellen, goede muziek te hooren, waarbij de keuze der uit te voeren nummers rekening zal houden met den smaak van een jeugdig publiek, doch het tevens door een geleidelijke opklimming en door een korte voorafgaande toelichting opvoedt tot genieting en waar deering van de schoone voortbrengselen der klassieke en moderne componisten. Mocht Uw College iets voelen voor dit plan, dan zijn wij bereid, in het volgende winterseizoen drie van dergelijke concerten te geven, met tusschenpoozen van 2 a 3 maanden, tegen een vergoeding van f 75,— per concert (in „ThalLa" 95,wegens hoogere zaalhuur). B. en W. kunnen zich met het in dit schrijven ontwikkelde plan vereenigen en achten het gewenscht, om in het belang van de muzikale opvoeding van een groot deel der inwoners, in deze richting een proef te nemen. Zij stellen den Raad voor, om voor dit doel een crediet van 245 te hunner be schikking te stellen. IJMUIDEN AANBESTEDING Ten kantore van den sluisbouw werd Vrij dagmorgen aanbesteed het- maken van 140 houten stootconstructies voor de remstoelen van de Nourdersluis. Ingeleverd werden 20 biljetten. Laagste inschrijver was de heer J. Jongsma, IJmuiden, voor f 9400, De raming bedroeg f 11.000,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9