LAWNTENNIS. HOLLAND-JAPAN (1-4) TE NOORDWIJK. DE DAVIS-CUP. ZWEMMEN. SCHAKEN. ATHLETIEK. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN BLAUW WIT. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Ook het dubbelspel door Holland verloren. Van der Heide verliest eervol van Ohta. HARADA IN DE DERDE SET BIJ S—3 OP MATCH-POINT, DOCH TIMMER WINT IN VIJF SETS. (Van onzen medewerker). Zaterdag. Ziezoo, dat was tenminste tennisweer. Een strak blauwe hemel, waaruit de zon haar warmte zond op de tennisbanen, bijna geen wind, ideaal tennisweer voor spelers en pu bliek. Het publiek was in wat grooter ge tale opgekomen, dan Vrijdag, doch de mas sa was nog afwezig. Als middel om in de stemming te komen voor den komenden strijd, het heerendub belspel, werden de toeschouwers eerst ver gast op een exhibition mixed partij van mej. Canters en Ohta tegen mej. Rollin Conquesque en Van der Heide. Als opwek kend middel was het heel goed. Er werd vlot gespeeld; Van der Heide belooft meer en meer in ons internationaal „de vroolijke noot" te brengen, het was werkelijk genoeg lijk om er naar te kijken. Ook al omdat er genoeglijk gespeeld werd zonder zorg over winst of verlies. Tenslotte wonnen mej. Canters en Ohta met 6—3, 36, 75. Vervolgens het heeren-dubbelspel. De Japanners combineerden: Harada en Abe tegenover Holland: Timmer en Koopman. Laatstgenoemde begint te serveeren en da delijk lijkt het te vlotten; een uitstekende passé en 'n felle smash doen de eerste game winnen. Harada wint echter ook zijn service (11), waarna Timmer de zijne verliest (12). Van de drie bekenden was de service geweest en wij zijn benieuwd naar de ser vice van Abe. Die is werkelijk schitterend; zonder eenlg vertoon, eigenlijk wel wat te weinig levendig slaat het racket gemakke lijk, den bal. Maar aan den anderen kant heeft men de meeste moeite met deze ser vice; de returns zijn onzeker en geven ge makkelijk gelegenheid tot afmaken. Ook Abe wint zijn service. Dan is Koopman weer aan de beurt. Deze speelt werkelijk heel goed; vast; haalt veel en hij wint weer de service (2—3), waarin Harada hem opnieuw volgt (2—4). Dan Timmer's service; Koopman pareert schit terend aan het net en de enkele fouten worden hem gaarne vergeven. Het wordt 34. De service van Abe wint Japan weer dank zij de service (35) en.als wij dan hopen, dat Koopman ook thans weer zijn service zal winnen, is het mis; met 63 is de eerste set al voor Japan. In de tweede set lijkt de service van Ha rada ook harder; de returns op zijn ser vices gaan haast allen uit. Koopman gaat dan scherp kappen, doch Harada en Abe blijken ook daar tegen bestand. (0—1). De tweede game. Koopman's service, geeft weer schitterend spel van de Hollandsche com binatie. Timmer en Koopman zijn beiden aan het net en de lobs van de Japanners zijn niet diep genoeg, zoodat er telkens op gesmasht kan worden. (11). Weer de ge weldige service van Abe, waarop de onzen bijna geen goeden touc.h kunnen krijgen. En lukt het al eens, dan is het een bal, die gemakkelijk afgemaakt kan worden. (1—2). In Timmer's service game is Koopman weer goed op dreef, het wordt zelfs een love game (22). Harada maakt er dan 2—3 van, waarbij A'oe weer ongelooflijk onverstoor baar speelt. Dan verliest Koopman zijn ser vice; de lobs over de oploopende Hollanders gaan gelukken (2—4). De service van Abc wordt nu eenige malen onzuiver, maar zijn smash komt meer en meer te hulp en ook dat al gaat heel goed. (2—5). In de volgende game (Timmer's service) worden twee set- points overleefd. Koopman smasht hard en goed, (3—5). De volgende game geeft even spanning. Wel zes of zeven maal ontkomen de Hollanders aan het verlies van de set door goed spel, wat tenslotte toch geschiedt door een netbal van Timmer. Het eenige moment in de geheele partij, dat er even spanning was! Met 63 heeft Japan ook de tweede set. In de derde set wordt weer de eerste game gewonnen op de service van Koopman (10) maar Harada slaat met een harde service de volgende game bijeen (11). OP Timmer's service halen de Japanners op buitengewone wijze eenige smashes en de game (1—2). En dan maakt Abe een love game. met harde canonservice en scherpe smash (1—3). Koopman ontwikkelt opnieuw goed spel en wint zijn game (23). Dan hebben de Japanners wat devcine met net- ballcn, wat hen een game kost (3—3). Maar dan gaat het rechtstreeks naar het einde via Timmer's service (34); de ser vice-game van Abe met harde smashes van Harada met snel dalende ballen (3—15). In de laatste game wordt tweemaal dwars door de Hollandsche combinatie heen ge slagen. Ook thans eerst het overleven van eenige set and inatch-points. Maar een passe van Harada brengt het slot met 6—3. Over het geheel: een weinig emotioneele strijd, welke overigens wel aardig spel gaf. De Japanners waren de onzen glad de baas en Koopman speelde zeer goed. Harada en Abc slaan Timmer en Koop man met 63, 6-3i 6-3. Het ziet er naar uit alsof de 50 neder laag niet te ontkomen is. Een vrU groot aantal toeschouwers heeft Zondagmiddag (en gedeeltelijk Zondagavond getuige kunnen zijn van twee aardige wee itrilden in de serie HollandJapan. De drie andere partijen waren Vrijdag en Zaterdag reeds door Holland verloren, soodatde ge heele wedstrijd al voor Japan was. En eexnjK glaegd hadden wU weinig vertrouwen op zondag. Tooli is het anders geloopen. Ook al bezorgde Van der Helde ons land geen winstpunt, zijn verloren partij I goed gespeeld en zal hen, die Van der Helde moor op Internationale niveau tanjoi dan hem naar onze meening, qua spel toekomt. SeS sterken in hun opvatting Ontegemegge- nik snoeide hij .goed, zelfs heel goed, al vei mocht hij niet tc breken de oer-vastheld van Spoedig hebben beide spelers bemerkt, dat de backhandhoeken, de kwetsbare plaatscn vormen. Na een onvast begin van Ohta, wat. Van der Helde een 2—0 voorsprong bracht, komen de harde vlakke drives ln de hoeken op fore hand en op backhand, maar bij voor. keur toch op backhand. Ohta, heeft ln een wip de achterstand ii\s;haald en loopt zelfs uit tot. 5—2, dank zij de zwakke return of soms in het geheel geen return uit Van der Hcide's backhandhoek. Wel haalt y. d. Heide nog een game, doch met 6—3 is de eerste set aan Ohta. De tweede sét opent Van der Heide met een mooie love game, maar hij durft te weinig aanvallen, bang gepasseerd te worden langs zijn backhand of de diepe lobs over hem heen te zien gaan. Het wordt zoodoende 31 voor Ohta. Maar dan komt de Hollander even los. Gaat aanvallen, loopt op, oefent thans pressie uit en met keurige korte cross-volleys of ook met harde drives in de backhand van Ohta komt hij met 53 voor. Terecht tracht Van der Heide nu de set te veroveren, maar Ohta verdedigt zich stug. Al speelt v. d. Heide nog zoo tactisch een klein, zacht balletje in plaats van de te verwachten daverende smash, het wordt deuce en eindeloos deuce. Eenige set points vallen v. d.-Heide ten deel, doch het baat niet. De zenuwsloopende game wordt met twee zorgelooze ballen verloren en het is 54. En de reactie werkt nog na in de volgende game als Ohta op love gelijk maakt 55. De kans op de set is verkeken! De goede periode van Van der Heide is meteen totaal fini; 'hij wordt onvast en slaat telkens in het net of out. Dra is ook de tweede set verloren met 75. In de derde set is Ohta wel bedreigd ge worden, doch hij wist toch steeds een kleinen "voorsprong te behouden. Van der Heide begint weer goed en wint de eerste game (1—0), doch dan wint Ohta 3 games achtereen (13). De Hollander speelt minder tactisch, terwijl Ohta meer gaat oploopen; telkens succes heeft met korte cross-volleys. Als Ohta even verslapt wint v. d. Helde 2 games (33), doch dan scoren de scherpe slagen langs de lijnen van den Japanner telkens en het wordt 35. Een goede aanval van Van der Heide geeft hem 45 en met wat veine en Iets minder vastheid van Ohta zelfs 55. En in de vol gende game is een net balletje, welke nog juist over het net wil heenrollen beslissend; het is 65 voor Van der Heide. Maar Ohta herstelt zich dan tijdig en slaat 3 games achtereen bijeen in keurige stijl 8—6. Ohta slaat v. d. Heide 63, 75, 86. TimmerHarada. De hoop, dat Timmer het tegen Harada zou kunnen bolwerken, is bewaarheid geworden, na een magnifieken eindspurt, de twee eerste sets leek het daar geenszins op. Is de eerste set worstelde Timmer tegen eigen onvast, held. Hij zag de score van Harada snel op loopen, die met nog hardere drives dan van Ohta telkens scoorde. En in enkele minuten tijds is de eerste set al door Japan gewon nen (62). Maar Harada schijnt boven zijn vorm gespeeld te hebben; althans de. terugslag komt in de tweede set, als Timmer met 3—0 voor komt te staan. De Hollander slaat zich meer ep meer in, het percentage neb- en outballen wordt, 'belangrijk minder. Timmer blijft voor. Kórpt yan 43 op 5—3, doch verliest de 9c game. hopeloos "(5—4) De volgende game gooit hij er alies op. Het ';s zijn eigen service! Zijn vastheid schijnt teruggekomen, maar door pech gaat ook deze game verloren en daarmede de kans op set (55). Weer komt hij op 6—5, doch dc onvast heid brengt hem weer gelijk (6—6). En in een lange, bestreden game, waar Harada in de rally de beste is, komt de Japanner voor (6—7). Timmer strijdt dan nog tegen Harada's vastheid, maar ook de tweede gaat weg, 8—6 voor Harada. Was de eerste set dus geheel aan het spel van Harada gewijd, waarin Timmer zichzelf sloeg met 62 door onvastheid, in de tweede set kwam al dc kentei-ing, de strijd tusschen twee gelijkwaardige grootheden. Het begin van dc derde set is eigenlijk ook, wat men in voetbalverslagen noemt: „een ge.- lijkopg'aande strijd. Maar Harada heeft het eerst het Initiatief en begint wper zijn ge weldige drive te slaan tot 52 voor Japan. Dan wint Timmer zijn service (35). Op Harada's service houdt Timmer keurig stand; het wordt 40—15 voor Timmer maar Harada haalt op tot deuce, maakt zelfs advantage! Het eerste matchpoint! Harada slaat zelf in het net; Timmer is voor het oogenblik gered', het is weer deuce- En dan een outbal en Timmer heeft de game (4—5). Timmer wint dan zijn service game op love. (5—5); het gevaar voor set and match verlies is even geweken! Maar ook Harada wint weer zijn service (56), maar Timmer schijnt nu tc her leven, nu ln de periode van felle st/rijd; de service brengt hem opnieuw gelijk (66) mot keurige korte ballen. Beurtelings de service games winnende, wordt het dan 78 voor Japan. Op Timmer's service komt Harada dan weer op matchpoint! Maar een keurige cross-drive redt Timmer opnieuw van de nederlaag. Het is 8—8! Dan verliest Harada zijn service; het is 98 voor Timmer; de kans op dc set schijnt te komen! Maar het is mis; op 1540 be. zorgt een netbal 99. Harada wint zijn service (910), En dan op de service va.n Timmer komt het derde matchpoint voor Harada. Maar weer slaat Timmer er zich door hen; ten all! De spanning doet Harada de service ver liezen; 11—10 voor Holland. Timmer serveert hard, mept hard op zijn drives en Harada slaat steeds out. Als Timmer op 40—15 staat, twee setpolnts dus heeft, holt Harada naar dc scoring-stocl en grijpt een ander racket; maar het nieuwe wapen brengt geen baat- Onder daverend applaus sleept Timmer de set uit het vuur (1210). Na dc pauze speelt Timmer dadelijk in zijn ouden goeden vorm en komt door vastheid met 4o voor. Harada slaat veel minder. Door eenige outballen haalt Harada op tot 4—2, maar dan wendt Timmer het gevaar tijdig af en wint vrijwel onbedreigd deze 4e set (6—2). Het is two sets all! Na in de 3c set eenige matchpoints overleefd te hebben! Zou hei werkelijk gaan gebeuren? vraagt men zich af. Zou Timmer nog gaan winnen? Het lijkt er alleszins op in. de final set. Timmer is weer geheel op dreef. Zijn fore hand wordt meer opgehaald, zoodat. de ballen niet ln het net komen en toch voldoende snöldalend zijn om niet out te geraken. Zoo doende komt hij weer met 20 voor. Harada slaat dan een schitterende game met die mooie, vlakke, harde drive en Timmer ver liest (2—1). De Japanner zet de tanden even opeen en schijnt de set en de match te willen winnen. Met geweldige kogels in de hoeken ziet Timmer zich telkens geslagen; het wordt 32 voor Harada. Maar Timmer wordt niet geïntimideerd door dit harde spel, hij heeft nu weer zijn vast heid, nu weer zijn durf om aan te vallen. De oploopende Harada wordt telkens scherp gepasseerd en na 33 is het weer 43 voor Timmer. Zijn service-game is er een van voortdurende aanval cn zonder een slag te verliezen is het 53. Nog één game en Tim mer heeft de match! Na de misère in de 3e set! e". Harada serveert! Maar Timmer slaat ver uit 150. Een double fault van Harada 1515 Dan een prachtige cröss*drive van Timmer 1530. Een outbal van Harada geeft 1540! Twee matchpoints voor Timmer! Harada. de kalme Japanner, is zichtbaar nerveus! De eerste bal gaat in het net-! En de tweede ook! Timmer heeft de set en dc match! Een daverend applaus breekt los! De keurige prestatie is volbracht. Timmer slaat Harada met 26, 68, 1210 6—2, 6—3. Het tournooi Vijverhoek. H. Aanstoot slaat H. Vos, 61, 36, 61. Ter Laag slaat K. Aanstoot 61, 64; v. d. Klashorst slaat Nieman, 75, 36, 63; Kotte slaat Bijvoet 6—3, 3—6, 6—4; C. Mei- se slaat De Kamper. 63, 64. Heerenenkelspel B: Swolfs slaat Slinger voet Ramondt, 62, 62; Kos slaat Lamp 6—4, 6—2; Wijsmüller slaat Swolfs 8—6, 6—3; Wildeboer slaat Houtman 64, 6l. Damesenkelspel A: Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. v d. Haar, 63, 63. Damesenkelspel B: Mevr. Melse slaat mej. Baart 63, 62; mevr. Chevalier slaat mej. Bies. 64, 6—2; Mevr. Kramer slaat mej. v. Bilderbeek, 46, 63, 02. Heerendubbelspel A: Kotte en Aanstoot slaan Nieman en De Crauw, 26, 2119, 6—4. Halve eindstrijd: Ter Laag en De Kamper slaan v. Hezel en K. Aanstoot, 63, 86. Heerendubelspel B: Bies en v, Tetering slaan Lamp en Swolfs, 64, 63. Kramer en Chevalier slaan Eweg en. Lamp, 64, 36, 63; Houtman en Baart' slaan Slinger voet Ramonds en Kos, 64, 75. Damesdubbelspel A en B: Mej. v. Bilder beek en mej. Baart slaan Mevr. Kramer en mevr. Chevalier, 57, 75, 63. Aan Frankrijk gebleven. Uit Parijs: Nadat Frankrijk reeds de eerste twee dagen een voorsprong had verikregen van 21, wonnen de Franschen Zondag de beide laatste enkelspelen, zoodat Frankrijk ook dit j.aar den Daviscup behoudt. De eerste wed= strijd tuschen Borotra en Lott was zeer span nend. Nadat het two sets all stond werd in de beslissende set zeer scherp gespeeld; onder groote geestdrift van het publiek won Bor rotra tenslotte met 86 en daarmee de match. Hierdoor was Amerika uitgeschakeld en was de partij Cochet-Tilden van weinig belang meer. De uitslagen luiden: Borotra (Frankrijk) slaat Lott (Amerika) met 5—7, 6—3, 2—6, 6—2, 8—6. Cochet (Frankrijk, slaat Tilden (Amerika) 4—6, 6—3, 6—1, 7—5., De eindstand was dus 41 voor Frank rijk. Weinig Franschen zullen na Wimbledon op deze afdoende zege in den Davis Cup hebben durven hopen. Maar Borotra en Cochet hebben zichzelf overtroffen in deze wedstrij den, op harde banen en voor hun eigen meedoogenloos. chauvinistisch publiek. Ove rigens is het spel van de Amerikaansche double Allisonvan Rijn, die algemeen als het sterkste paar ter wereld werden be schouwd, erg tegengevallen. Borotra geridderd. Uit Parijs: De bekende Fransche tennisspeler Jean Borotra is benoemd tot Ridder in het Legioen van Eer. De Haarl. Reddingsbrigade te Utrecht. TiZondag werden onder groote belangstel ling de wedstrijden voortgezet ter gelegen heid van het 12 1 '2-jarig bestaan der Utrecht- sche Brigade. Haarlem nam weer met eenige ploegen deel. In het nummer opdracht wed strijden voor ploegen van drie heeren heeft H.R.B. schitterend werk geleverd door be slag te leggen op den eersten prijs, een prachtige medaille, aangeboden door H.M, De Koningin. Tevens behaalde de ploeg het grootste aantal medische punten, waar mede zij nog een extra prijs in de wacht sleepte. Voor het technische werk stond Haarlem gelijk met Utrecht, maar deze prijs werd zonder loting afgestaan aan Utrecht. Het aantal mededingende ploegen bedroeg 10. De Haarlemsche ploeg bestond uit R. Rohlfs, A. G. Geerts Jr., on A. H. de Bruin Jr. In het nummer gekleed popduiken voor heeren behaalde de Ned. Kampioen A. J. Geerts Jr. den eersten prijs met een minuut voorsprong op zijn tegenstanders. Een ge= mengde estafette bestaande uit de dames mevr. Schmidt en L. Kollerie en uit de heeren R. Rohlfs en A. G. Geerts Jr., legde beslag op den 2dcn prijs, wat, gelet op den tegen stand, een mooi resultaat is. Het Hamburgsche schaaktournooi. NEDERLAND OP DE ZEVENDE PLAATS MET NOG EEN HANG PARTIJ. Uit Hamburg: Het Hannburgsche Schaaktournooi werd Zondag geëindigd en gewonnen door Polen met ln totaal 481/2 punt. 2. Hongarije 46 punten. 3. Duitschland 44 1,2 p. 4. Oostenrijk 43 1/2 p. 5. Tsjechoslovakije 42 1/2 p. 6. Ameri ka 41 12 p. 7. Nederland 41 p. 8. Engeland 40 1/2 p. 9. Zweden 28 1/2 p. 10 Frankrijk 28 1/2 p. 11 Liltauen 22 1,2 p. 12. IJsland 22 p. 13 Spanje 211/2 p. 14. Finland 18 p. 15 Noor; wegen 16 p. Nederland heeft nog een hangpartij te spelen tegen Hongarije. Van der Zee springt 3.8IV2 M. polshoog. „Haarlem" wint na spannenden strijd de 4 x 100 Meter. (Van onzen medewerker.) Ongetwijfeld heeft de Stadion-sintelbaan haar superioriteit wederom bewezen. De or- ganiseerende v-ereeniging had niet over" pu blieke belangstelling te klagen ook het weer werkte hiertoe mede. Hierom was het dubbel jammer dat het programma niet meer a la minute werd afgewerkt. Op deze manier heeft men niet de propaganda gemaakt, die men met het groote aantal binnen- en bui- tenlandsche cracks had kunnen bereiken. Het deed prettig aan, den actieven K.N.A.U.- praeses Moorman zich op het middenterrein met athleten en jury te zien bezig houden De technische voorbereiding was door Blauw Wit keurig in orde gebracht waartoe de volle medewerking van den heer J. v. d. ?erft ^-als Stadion-directeur niet weinig heeft bijgedragen. Wij schreven reeds, dat de baan prima was, De resultaten op de sprintnummers be- J? mn ïf Jfn volle" Drie deelnemers liepen de 100 M. binnen 10.9 sec. Amsterdam kan trotsch zijn op deze fraaie track die ook d« sprlngnummers goed tot haar recht doet Komen. Begonnen werd met de 100 Meter klasse C De Blauw-Witter Zwalsman wist de finale op gedecideerde wijze te winnen. De Vlu°- en Lenig-looper Lieshout werd tweede. Over de Linden werd als derde in'zijn serie niet geplaatst. Spannender was de 100 M. cracks In de eerste serie moest Benz met de tweede plaats evenwel achter den Duit scher Eldracher genoegen nemen. De Haarlemmer qualificeerde zich hiermee ech ter voor de finale. In de tweede serie klopte Berger zonder overmatige inspanning den Franschman Parram. In de derde heat klopt Schüller met eenige meters Bijlstra, zoodat Berger en Benz met drie buitenlanders in de finale kwamen. Nadat de nerveuse deelnemers eenige val- sche starts gemaakt hadden laat starter wuiink het zestal tenslotte vertrekken. Berger loopt regelmatig uit op Eldracher en Schüller die het elkaar geducht lastig maken. Op overtuigende wijze en luide toe- gejuich gaat Berger als eerste door de fi- f en E!dracher volgen op circa 1 1/2 M. m een tijd van 10.8 sec. Daar slechts 5 deelnemers hun inschrij ving op de 110 M. horden gestand deden ver- v elen de series. Ras zag zich door Welcher ge Klopt terwijl de Haarlemmer A. Kaan ln 16 5 sec. op den derden prijs beslag legde. Een spannend nummer was de 400 M. De eerste serie met Paulen en Bergman gaf een spannenden strijd. Bergman werd in 51 1 sec eerste, terwijl Paulen in 52.4 sec. zich als snelste tweede in de finale plaatste. Sier huis, Kisters en Bigay waren de overige fina listen. Paulen had geen geluk toen hij de buiten baan lootte en dus zijn race zonder strijd moest beginnen. De Rotterdammer Rergmann had lang de leiding tot in de 15de de Duit- scher Kisters hem passeerde. De Franschman Bigay bracht het in 50.5 sec tot de derde plaats, terwijl Paulen vierde werd. De 800 Meter bracht nadat de'twee on volledige series verloopen waren, acht deelne mers in de finale.. Op de 400 M. stopte de Duitscher Pesch die toen de leiding had. Ef- fern gaf op 600 M. de strijd op. De laatste 200 Meter werd een vinnige strij d tusschen den Duitscher Lefeber en den Franschman Galtier. De laatste was tweede op de Fransche kampioenschappen en had bij 't ingaan van de laatste bocht een kleine achterstand op Lefeber. Zeer onsportief hin derde de Duitscher Galtier, zoodat de Franschman niet kon passeeren. In de laatste meters glipte Galtier langs Lefeber en hield hierbij den Duitscher vast. De wedstrijdleiding dLsqualificeerde Gal tier, doch verzuimde eveneens Lefeber uit te sluiten. O.i. was de Duitscher het eerst en het meest in verzuim geweest. Uit protest tegen deze willekeurige beslis sing startte Stede Francais niet op de 3 maal 1000 M. Voor de overige deelnemers zie men de uitslagen. De 5000 M. was zeer weinig in teressant, daar de Duitscher Klip geen strijd had aan de drie Hollandsche deelnemers. Zeegers voelde blijkbaar den meed in zijn schoenen zinken en meldde zicli af. Haarlem startte met de ploeg v. Welsenes, Benz, Rinkel, Berger in de 4 maal 100 M. en plaatste zich rustig als tweede achter Düs- seldorf voor de finale in 44.1 sec. In de finale trok Van Welsenesv.de 5e baan, doch liep als eerste man een sublieme 100 Meter. Benz ver loor geen terrein doch Rinkel moest Schül- ler's meerderheid erkennen en toen de over gave Rinkel-Berger iets haperde kreeg Ber ger een achterstand van circa 8 Meter in te loopen. Op 40 Meter was hij nog op de derde plaats, doch een formidabele eindspurt bracht hem naast Dusseldorf en een goede finish bezorgde Haarlem, met eenige c.M. de overwinning van het slotnummer. In de 3 maal 1000 M. estafette startte Haarlem met het. drietal Sassen, v. d. Boo- ren en Brandenburg. Sassen tikte als eerste aan en v. d. Booven ging aan den kop er van door doch zag zich door Eintracht ge passeerd. Brandenburg ging als laatste man achter Eintracht de eerste baan rond doch nam toen de kop, die hij echter in de laatste 200 M. weer moest afstaan. Het drie tal Sassen, v. d. Booren, Brandenburg ver dient ongetwijfeld een pluim voor hun fraaie prestatie. De Olympische Estafette won Dusseldorf met het team: Pesch. Lefeber, Mayer en Schüller in den fraaien tijd van 3 m. 47.9 sec. Van de opening- en werpnummsrs zullen wij alleen het polshoog nader beschouwen daar dit springnummer een van de wei nige glanspunten is geworden. v. d. Zee en Oorschot hadden de Holland sche kleuren tegen Crepin (Frankiijk) en Oorschot bleek op 3.50 M. zijn beste sprong Stechemesser (Duitschland) te verdedigen, gemaakt te hebbeu en na vinnigen strijd moesten ook Crepin en Stechemesser op 3.61 M. de meerderheid van v. d. Zee erkennen, die op sublieme wijze de 3.71 M. passeerde en een nieuw record vestigde. Zijn sprong was bijna precies als die waarmee hij de Engel- sche kampioensmedaille won. Wederom steeg de lat en na een serieuze stugge aanloop moet ook de 3.80 M. eraan gelooven en verkondigde Munzert den uit slag. Record Polshoog op 3.81 1/2 gebracht door v. d. Zee. Hulde v. d. Zee! Zijn stugge, aangehouden training heeft succes afgeworpen. Stijl en kracht hebben hem doen zegevieren. Tenslotte merken wij nog iets op over het snelwandelen. De Hollandsche stijl verschilt duidelijk van de Engeische. Zonder aan Gub- bels' prestatie iets te kort te doen gelooven wij toch dat de Engeland disqualificatie ge volgd was. De overige sportieve resultaten kan men in de uitslagen hieronder volgen. Uitslagen 100 Meter klasse C.: 1. Zwalsman, Blauw Wit 11.6 sec. 2. Lieshout V. en L. 11.7 sec. 3. Wierts A.V. 1923 11.8 sec. 100 Meter klasse A: le serie: E. Eldracher 11.2 sec. 2e serie: Ch. Berger 11.1 sec. 2e serie: Schüller 11.1 sec. Finale: 1. Ch. Berger „Haarlem" 10.7 sec. 2. Schüller, Duseldorf 10.8 sec. 3. Eldracher, Eintracht 10.8 sec. 110 M. Horden. Sex-ies veiwallen. Finale: 1. W. Welscher, Eintracht 16 sec. 2. C. Ras A.A.C. 16.1 sec. 3. A. Kaan, Haarlem 16.5 sec. 4. A. v. Leeuwen, P.S.V. 5. W. Kaan. Haarlem. 400 Meter. Finale: 1. Kisters, Düsseldorf 49.9 sec. 2. Bergman, Pro Patria 50 sec. 3. Bigay, Stade Francais 50.5 sec. 4. A. Paulen, Haarlem. 800 Meter: 1. Lefeber, Düsseldorf 1 min. 57 sec., 2. Cornelius,Bochum, 3. Leunig, Ein tracht. 4. Nieuwland, Feijenoord. 5. Lijflander A.V. 1923. 1500 Meter klasse D: 1. Buis, de Lijnden 4 min. 31 sec. 2. Roelofs S.LT.O. 4 min. 34.5 sec. 3. Smidt, Bi-ederode, 4 min. 41.7 sec. 5000 Meter: 1. Kilp. Düsseldoi-f 15 min. 35.7 sec. .2 P. Gerbrands Blauw Wit 16 min. 33.4 sec. 3. M. Vei'steeg K.V-A.Z. 17 min. 11 sec. 1500 M. wandelen: 1. G. A. Gubbels, Pro Patria 6 min. 12.8 sec. 2. P. Engelman, Pro Patria 6 min. 27 sec. 3. J. W. Richardson, Woofdford Green 6 min. 46.5 sec. 4 x 100 M. estafette: le serie: Dusseldorf 43 sec 2e serie: Eintracht 44.6 sec. Finale: 1. Haarlem. 42.9 sec. 2. Dusseldorf 42.9 sec. 3. Eintracht 43.4 sec. 4. Vlug en Lenig. Olympische Estafette: 1. Dusseldorf, 3 min. 47.9 sec. 2. Alemania 3 min. 52.2 sec. 3. Blauw Wit 3 min. 53.3 sec. 3 x 100 M. estafette: 1. Eintracht 8 min. 16.7 sec. 2. Haarlem 8 min. 21-7 sec. 3. A. V. 1923 8 min. 31.4 sec. Polshoog: 1. A. v. d. Zee, Haarlem, 3.81 12 M. 2. Crepin, 3.61 M. 3. Stechemesser 3.61 M. 4. L. Oorschot 3.50 M. Hoogspringen': 1, Philippon, Stade Fran- Qais, 1.85 M. 2. J. Kamstra, V. en L., 1.75 M. 3. Stechemesser, Preusen, 1.70 M. Verspringen: 1. H. de Boer, te Weiwe, 7 17 M. 2. A. van Welsenes, „Haarlem" 6.80 M. 3. J. Boot, E. M. M., 6.72 M. Hink-Stap-sprong: 1. S. v. Musscher, Haarlem. 13.98 M. 2. J. Blankers. A.V. 1923, 13.81 M. 3. H. Snijders. A.V.A.C., 12.42 1/2 M. Discuuswerpen1. Noel, Stade Francais, 47.08 M. 2. Hoffmeister, Munster, 3869 M. 3. G. Postma, A.P.G.S. 38.08 M. Speei-wérpen1. Hoffmeister, Munster, 55.50 M. 2. Wakkerling, 54.71 M. 3. J. Knol, A.P.G. S., 50.51 M. LEDUCQ WINNAAR. FRANKRIJK IN HET LANDENKLASSEMENT. Uit Parijs: Zondag had de laatste étappe plaats van den Tour de France. Onder enorme belaixg- stelling kwamen de rijders in Parijs aan, waar Pélissier wederom winnaar werd in dc sprint. De uitslag van de laatste étappe is: 1. Pellssier tijd 12 uur 10 min. 9 sec. 2. Guerra. 3. Leducq. 4. Merviel. Het eiixdklassement luidt: 1. Leducq (Frank rijk) winnaar van den Tour de France. De totale tijd van den winnaar is 172 uur 12 min. 16 sec. 2. Guerra (Italië) tijd 172 uur 26 min. 38 sec. 3. A. Magne Frankrijk) tijd 172 uur 28 min. 19 sec. Het landenklassement is: 1 Frankrijk, 2. België, 3. Duitschland. 4. Italië. 5 Spanje. De slotapothese van de Tour de France is buitengewoon geweest. Niet alleen heeft Frankrijk zoowel in het individueel als landenklassement de zege behaald, maar de laatste étape werd gewonnen door den zeer populairen Charles Pelissler en de indivi- dueele winnaar, André Leducq is een echte Parijsche jongen. Men schat de menschen- menigte, die Zondag de renners opwachtte in en rondom de Pare de3 Princes baan op omstreeks een millioen. Het is zeven jaar geleden dat een Fransch man de Tour had gewonnen (Henri Pelissier in 1923). H. S. V. „De Kampioen". Onder zeer groote belangstelling hield De Kampioen een rit over 1 K.M. Voor dezen rit kwamen 19 renners aan den start. Na zeer spannende series, demi-finales en fi nales werd de uitslag als volgt: A en B- klasse: 1. v. Egmond, 2. Coster, 3. Sypestein. Juniores: 1. Reek, 2. Scheidier, 3- v. Stra ten. 4. Moerkerk. Ter eere van het 25-jarig bestaan werden er verschillende foto's gemaakt. Door om standigheden is de feestelijke jaarvergade ring een dag verdaagd tot a.s. Woènsdag- avond 8 uur. De wielerwedstrijden te Groningen. LEO LEENE ERNSTIG GEWOND DOOR EEN VAL. Bij de Zondagmiddag op de Groningsche Wielerbaan gehouden wedstrijd heeft zich bij de wedstrijden voor stayei-s een ernstig ongeval voorgedaan. In de tweede maxxche reed in de bovenste bocht de Hagenaar Leo Leene in de 56ste ronde met een snelheid van ongeveer 85 K.M. per uur en moest een aanval van Snoek afslaan. Toen is hij de macht over het stuur kwijt geraakt en van den bovensten rand van de baan naar bo neden gevallen. Ernstig gewond werd hij op- gexxomen. Dr. Schaper en Dr. Nathans ver leenden de eerste hulp en daarna werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is vrij ernstig. Hij heeft o.m. een gebroken arm en een gebroken sleutelbeen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10