cricket. Apropos CricketlbescliOBwiegen. Buiten de Competitie. Haarl. Cricketbond. Cricket in Engeland DE TIENDE TOER DER FREE FORESTERS Nu Col. Johnston deze week voor de tien de maal in successie naar Holland komt en deze txx-r niet ongemerkt voorbij zal gaan, volgt onderstaand een korte beschouwing van de resultaten der vorige trips. Iri 1921 begon de kennismaking, die niet bepaald gelukkig voor de Hollanders was. De wedstrijd tegen het Nederlandsch elftal werd met 7 wickets gewonnen, de beide overige met innings. Dé Kessler was aanvoerder van het vol gende Ned. elftal: Ruichaver. Schill, P. Feith, Rincker, v. Bueren, Mesman, v. Eeghen. H. Offerman, van 't Groenewout en Koeleman, De totalen van 233 en 173 werden door de Free Foresters beantwoord met 349 (Day 105) en 60 voor 3. Captain Kessler deed met bat en bal verdienstelijk werk (51 en 21 en 7 voor 109). In 1922 ging het niet beter; de wedstrijd In Den Haag eindigde door den régen in een geflatteerden draw voor de Flamingo's, in Bilthoven won Johnston gemakkelijk met innings (272 tegen 89 en 118), terwijl een Kessler-elftal in Amsterdam met 6 wickets verloor. Het uitstekende bowlen van Rinc ker (648 en 413) verdient speciale ver melding. Ook het jaar 1923 bracht geen verbete ring: 2 innings en 1 gewone nederlaag. Het bowlen vair Mr. Donnell (19—188), Round (16178) en Gore (13205) was te goed voor de Hollandsche batsmen, getuige het feit, dat de hoogste score tegen de Engel- schen gemaakt 44 van Wackwitz was. Het N.C.B.-elftal presteerde in Hilversum weinig: de Free Foresters scoorden 377 voor 8 wickets (Hollins 100, Hough 83) en Hol land 131 en 123, waarbij Mr. Hamburger met 35 topscorer was! In 1924 lever-den de Flamingo's een ver dienstelijke prestatie door het eerste innings totaal van de gasten (256) met 263 te be antwoorden, dank zij een century van Max Jansen (115), de eerste tegen de Free Fo resters! De bekende Mr Donnell had de merkwaardige cijfers 9 voor 82 en 4—57. De wedstrijd eindigde in een draw. Langzamerhand wordt de tegenstand grooter; de wedstrijd, in 1925 aan de Span jaardslaan gespeeld, werd 3 minuten voor •tijd onder de allergrootste spanning door Cooper in het voordeel van de Free Fo resters beslist. De Flamingo's scoorden 200 (Bouwmeester 81) en 182, de Engelschen 284 en 99 voor 3. Een elftal van Mr. Hamburger zorgde eveneens voor strijd, ondanks het falen op de eerste innings (88). Johnston (63) zorgde er voor, dat het to taal der gasten 179 werd; de 2e innings le verde de Engelschen 163 voor 8 op, zoodat de Hollanders 254 runs moesten maken. Het laatste wicket viel echter op 178. East scoor de 45, w.o. 3 zessen en 2 vieren. De derde wedstrijd bracht de verrassing; de Flamingo's wonnen in Bilthoven met 10 wickets! Uitstekend bowlen van Terwiel, (537 en 340) en Dé Kessler (4—12) hield de Free .Foresters totalen laag (136 en 149), terwijl Max Jansen (73) en de Beus (72 not out) het leeuwenaandeel hadden in het Holland sche totaal van 278. Het jaar 1926 was minder interessant; Johnston had slechts 10 spelers en ver sterkte zijn team met 2 voor de Stichtsche spelende Engelschen, nl. Welch en Mc. Canlis. H.C.C. won met 7 wickets, dank zij Sod- derland (6—32 en 4—47), Mr. Kessler's XI verloor door een sportieve declaratie, want de Engelschen maakten inderdaad 175 runs in 95 minuten. Henri v. Booven scoorde een fraaie century (108). Het Nederlandsch elftal tenslotte verloor met 113 runs door een onbegrijpelijk falen met de bat (2 maal 104). Mr. Canlis gaf met 3—27 en 5—38 de meeste zorgen. In 1927 kwam Johnston met een sterk elftal, o.a. Crutchley en fastbowler Allom, maar het Nederlandsch© elftal zorgde voor een geweldige verrassing. Maas bowlde uit stekend en kwam met 6 voor 61 in 35 overs uit den strijd. Totaal 214, Crutchley 64. Allom begon 's avonds ontzettend hard en bowlde v. Manen met zijn vierden bal. Schill (94), v. Bueren (67), Maas (66), W. van den Bosch (87) en P. Feith (43) maak te den Zondag tot een gloriedag voor Hol land; de innings sloot op 430! Dat de Engelschen den tijd uitspeelden, was van minder belang! Crutchley 103 not out uit een totaal van 169 voor 4. Maas 3—58. Over de laatste jaren kunnen wij kort zijn; in 1928 eindigde de officieele wedstrijd in een draw. Holland begon met 216 (de Beus '40, Maas 45, Neuerburg 43 n.o., Koele man 40), waarop de Free Foresters 195 scoorden, dank zij een fraaie 85 n.o. van Grimston. De tweede innings leverde 224 op (gesloten), waarna de Engelschen den tijd uitspeelden en de wedstrijd, die zoo inte ressant begon, als een nachtkaars uitging. De ontmoeting van verleden ja.ar was een fiasco voor de Hollanders; het fielden was zeer slecht en een groot aantal kansen werd gemist, terwijl ook het bowlen matig was. De Engelschen scoorden 411 runs (Johnston 119, Pattison 95, Wheatly 81), waarna All Holland 2 maal werd uitgegooid voor 226 en 182. Slechts het batten van de Beus 74 n. o. in de eerste en van Koeleman 61 in de tweede innings waren lichtpunten. UMPIRE. Cricketbond, Rood en Wit-V. V. V, Na een pakkend slot sleept Rood en "Wit één punt in de wacht. De returnwedstrijd aan de Spanjaardslaan tegen het Amsterdamsche V.V.V. eindigde na een uiterst spannende finish, dank zij een flinke score van P. v. Bueren (42) en Dr. S. Posthuma (41) en taai volhouden van het laatste Rood en Wit battingspaar C. v. Kem pen en M. Bruin, onbeslist. De Amsterdammers, die na het winnen van den opgooi eerst gaan batten brengen het, na een zeer gelukkige 54 van aanvoerder J- Grootmeyer en een dito 58 niet uit van zijn broer Willem, tot 160. Panjcr met 14 was de eenige die nog in de dubbele cijfers wist te komen en na 7 van v. Stuyvenberg en 8 van Jeuken wist geen der Amsterdammers het tot meer dan 5 runs te brengen en drie spe lers konden zelfs naar de kleedkamer terug- keeren znder te hebben gescoord. Nadat om half twaalf was begonnen, vie len er voor de lunch vijf wickets, terwijl er slechts 34 runs op het scoringbord stonden genoteerd, hetgeen wel bewijst hoe langzaam de runs in het begin kwamen. Na de lunch zorgen de gebr. Grootmeyer voor eenige verbetering in de A'damsche in ning, doch hadden hierbij zooals reeds ver meld het geluk geheel aan hun zijde. Zoo werd b.v. J. Grootmeyer van een zeer een- houdige bal gemist, toen hij nog slechts enkele runs had. De 100 kon nu spoedig genoteerd worden en de stand tusschen beide spelers, die ruim 100 runs opleverde, werd eerst op 139 ver broken. toen J, Grootmeyer door J. Kruyt werd gebowld. Hierna ging het weer sneller en juist voor de thee werd de innings be ëindigd. De Amsterdammers hadden voor hun 160 runs 3 uur en 50 minuten gebat. De bowlingcijfers waren niet zeer fraai, zoo zag Schmeink, die 3 wickets veroverde, 41 runs op zich slaan en Bruin 55 runs voor 2 wickets (op hem werden echter een drietal vangen gemist), v. d. Togt met 2 voor 18 deed nog het beste werk met den bal. Dr. S. Posthuma en Kruyt namen ieder 1 wicket voor resp. 15 en 13 runs. Hagenaar had geen succes, doch bowlde niet onverdienstelijk en kan na een serieuze training mogelijk het volgend seizoen een aanwinst voor den Rood en Wit aanval wor den, hetgeen wel noodig is. Rood en Wit dat dan tot taak heeft in de resteerende 2 uur 40 min. 161 runs te maken, of den tijd uit te spelen, doet het laatste, zij het dan ook op het kantje af. Ook de meeste Rood en Wit batsmen falen helaas weer, met de genoemde uitzonderingen en op een zeer goed gespeelde 27 van v. d. Togt na, die met Posthuma een uiterst nuttigen stand van 75 runs voor het zevende wicket opzette. Het leek er zelfs eenigen tijd op, toen deze beide spelers de 100 hadden opgebracht en zelfs tot 140 kwamen, dat de benoodigde runs zonder verder wicketverlies bljeenge- slagen zouden worden, doch op genoemd totaal sneuvelden beiden en eveneens Kruyt, zoodat de kans ten gunste der V.V.V.'ers gekeerd was. Door keurig verdedigen redden Van Kempen en Bruin Rood en Wit toen echter, met nog 12 minuten speeltijd van een zeker schijnen de nederlaag, door den resteerenden tijd uit te spelen en Van Kempen wist zelfs nog de dubbele cijfers te bereiken. Het Rood en Wit totaal werd tenslotte, met inbegrip van 22 extra's nog 154, zoodat met een beetje meer geluk, of beter gezegd, indien beter van de geboden kansen gebruik was gemaakt, beide punten aan de Span jaardslaan hadden kunnen blijven. Jeuken met 4 voor 53 was weer de gevaar lijkste Amsterdamsche bowler, na hém trad Kost met 2 voor 11 het meest op den voor grond. De wedstrijd eindigde dus onbeslist. De scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. Haarlem-A. C. C. EEN WEDSTRIJD, DIE MET CRICKET NIETS GEMEEN HAD. Deze zoo belangrijke wedstrijd voor de on derste plaatsen, is wel een zeer bijzondere ge worden, met dien verstande, dat we van een herhaling verschoond hopen te blijven. A.C.C, was n.l. aan den Schoterweg de tegenpartij. Dit elftal verscheen voor dezen belangrijken wedstrijd met twaalf man en werkelijk, alle twaalf menschen hebben gedaan, wat in hun macht was om aan A.C.C. de overwinning te bezorgen. Haarlem wist echter, niet dan na inspanning, de baas te blijven, nadat vele gebeurtenissen dezen wedstrijd onaangenaam hadden gemaakt. De lage score van H.C.C. II in Amsterdam eenige weken geleden be vreemdt ons nu ook zeker niet meer! Overi gens zou hierover nogzeer veel te vertellen zijn, ihaar aangezien de zaak er niets beter op wordt, doen we beter verder hierover te zwijgen. Qua cricket viel. er ook niets te genieten. Het batten der A.C.C.'ers was in één woord: hopeloos. Alleen Prent Jr. bleek in staat om een bal behoorlijk te spelen. Met Riechelman samen wist deze speler een stand van 29 runs voor het eerste wicket te maken, maar hetgeen hierna met het bat gepresteerd werd, is het neerschrijven niet waard. Want al was Maas bij Haarlem aanwezig, de aanval was lang niet onbespeelbaar en ook kan niet ge zegd worden, dat al het geluk aan Haarlem's zijde was, daar de 16 runs van Eldridge het tegendeel zouden kunnen bewijzen. Behalve Prent met 16, wist geen der overige spelers meer dan 4 runs te maken, zoodat met nog 9 extra's, de innings nog voor de lunch op 63 sloot. Maas met 415 en De Ruig met 434 had den fraaie cijfers. Onkenhout met 15 had zich zeer verdienstelijk gemaakt door den stand voor 't eerste wicket te breken. Met nog tien minuten vóór de lunch begon nen Jashi en Kleefstra de Haarlém-innings. Al dadelijk bleek Oliver met den bat tot zeer goede dingen in staat. De batsmen speelden dan ook niet bepaald op hun gemak. Vooral Jashi deed zeer vreemd met het gevolg, dat hij op den laatsten bal voor de lunch nog door Wolters op Oliver voor 6 werd gevangen (1-6). Na de lunch maakte Maas snel 12 runs, waarna hij allerdwaast run out werd ge geven. Ook Kleefstra was intusschen al ver dwenen, zoodat het er al weer niet best voor stond, want waar was nu een Jashi of een Nagtzaam (Nagtzaam was dezen wedstrijd niet van de partij) om de zaak te redden? De Ruig (9) en Blok (0) brachten ook al geen verbetering, doch Healy Meld voorloopig keu rig zijn wicket op, zonder evenwel tot scoren te komen. Cohen begon goed, doch was zoo on gelukkig 'n bal tegen zijn beenen te krijgen, met het bekende gevolg. De la Mar tenslotte hield het hoofd er bij met Healy samen, wist hij het tot 59 te brengen, op welk totaal Healy door Riechelman voor 11 werd gevan gen. Onkenhout gaf De la Mar steun tot pre cies 63, waarna De la Mar met Van der Lee samen met een keurige boundery de winning- hit sloeg. Hierna werd eerst op een kalme wel overdachte wijze gebat. Van der Lee en De la Mar hielden nu iederen goeden bal tegen, terwijl de minder goede ballen, naar bc- hooren werden afgestraft. Op 90 deed de twaalfde man weer z'n plicht, zoodat De la Mar met een onder deze moeilijke omstandig heden goeden 18, zijn plaats aan Van den Bergh kon afstaan.Ook Van den Bergh hierna hierna alles tegen, daarmee Van der Lee ln staat stellende voor nog eenige runs te zorgen.. Een zeer vermakelijk geval deed zich in deze periode nog voor. Een bal door Sanders ge bowld ging wide aan off. Van der Lee ging hierna den bal achterna en wist zoodoende den bal met een slag tot even voor de boundery te deponeeren. Hierna gingen Van den Bergh en De la Mar (een substitute-runner voor Van de Lee) runnen en wisten in dien tijd volgens velen tot 7 runs te komen. Na veel overleg werd echter maar wide gegeven, zoo dat de 7 voor Van der Lee hiermee verloren ging. Toch leverde het laatste wicket nog 23 runs op, zocdat het totaal nog 113 werd. Van der Lee bleef met 18 not out, voorts extra's 18. Met 50 runs voor werd door Haarlem nog een poging gewaagd tot een derde punt. Wel bowlde Maas zeer goed in deze innings, maar gemiste, vangen en wij gelukkig batten, waren oorzaak, dat al spoedig A C.C. de be noodigde runs bijeen had. Een no-ball geschreeuw van den A.C.C.- umpire op square leg was tenslotte nog een aanleiding om tot stoppen van deze onsma kelijke vertooning over te gaan. Werkelijk het was geen cricket! De scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. h. c. C. 3—r. c. h. 1. R. C. H. verliest met 41 runs. Het is R. C. H. in Den Haag niet meegeval len, slechts op het kantje is zij aan een in ningsnederlaag ontkomen en dat terwijl H. C. C. slechts het luttele aantal van 81 runs had gescoord. Het batten was in beide innings meer dan treurig, hoewel erkend dient te worden, dat verscheidene batsmen al heel ongelukkig uitgingen en de H. C. C.- aanval werkelijk prima was. R. C. H. trekt het eerst naar de wickets, maar reeds op 5 wordt Blankenstein ge- bolwd. Dit is het begin van een algehe/.le col lapse, die eerst eenigszins tot staan komt als de laatste man in is. Segerius en Scheen voeren het totaal op tot 40, op welk totaal de eerste op cover-point van een mislukte slag wordt uitgevangen voor 17. Geen der an dere R.C.H.'ers kwam ln de dubbele cijfers., Natuurlijk waren de bowlingcijfers bij H. C. C. bijzonder fraai: J. Hemmes 616; H. Cramer 212 en van Manen 10. H. C. C. denkt ln vlug tempo een flink aan tal runs te scoren om R. C. H. dan voor in nings in te sturen. Dat deze plannen niet opgingen en dat er werkelijk met de grootste moeite nog 81 runs bij elkaar geslagen wer den is hoofdzakelijk het werk van de Graaf geweest, die zichzelf overtrof. In 14 overs, waarvan nog 6 maidens, nam hij 7 wickets voor 21 runs, een prestatie die niet licht op de H. C. C. pitch zal worden overtroffen. Bij H. C. C. waren slechts 2 batsmen die eenigen tegenstand gaven, nl. Aernout, die een nut tige 24 scoorde en Hemmes 18. Behalve De Graaf bowlde Kleyn 136 en Hellingman 215. R. C. H. wil nog een tweede innings probee- ren, die echter hetzelfde verloop heeft als de eerste. Zelfs moesten met de laatste man in nog 3 runs gescoord worden om de innings- nederlaag te ontgaan. Door goed spel van A, Scheen lukt dat tenslotte nog, zodat R. C. H. op de eerste innings met 41 runs verliest. Hemmes bolwde nu 417; Cramer 419 en Van Manen 11. V. V. V. II—Haarlem II. In een wedstrijd met zeer lage totalen heeft Haarlem n over V.V.V. II gezege vierd en speelt zoodoende op 17 Augustus tegen Albion in Zaandam om het kampioen schap der tweede klas. Haarlem II moet eerst batten en behalve Ton met 10 komt van de eerste 3 menschen geen in de dubbele cijfers. Met de lunch is de stand 47 voor 9. De twee laatste batsmen Kammeijer en Kramer zetten echter met onverstoorbare kalmte de innings voort en voeren het totaal op tot 75 alvorens Kramer c. en b. Ooms gaat voor 16. Kammeijer blijft met een hoogst nuttige 11 not out. Ooms nam 4 voor 34, Davidson 4 voor 20, P, Maas 1 voor 6. Haarlem II ging nu met meer moed het veld in. doch had zeker niet gedacht V. V, V. voor 36 uit te hebben. Het. was een komen en gaan, waaraan het- zuivere bowlen van Haarlem niet vreemd was. Alleen Hasbergen met 14 kwam in de dubbele cijfers. Vermel ding verdient nog een schitterende vang van Kammeijer aan de boundary, die een einde maakte aan de innings van Maas. Haarlem II won dus met 29 runs op de le innings. Voor Haarlem II bowlden: Visser 2 voor 12, v. Dalsum 5 vo:r 19, Brakel 2 voor 3, de Noo 1 voor 1. Cricketweek der H. C. C. „Haarlem". HAARLEM VETERANEN—HAARLEM COMB. Tot besluit van deze cricketweek, die overigens door het slechte weer zoo in duigen is gevallen, werd besloten met de oude garde nog eens op de mat te laten komen. Was al het voorgaande in deze week een groote te leurstelling, deze wedstrijd vergoedde alles, want alleen al het feit, menschen als J. v. d. Berg, Healy, Utermark. Thomas etc. aan "t werk te zien, was al een waar genoegen. Bo vendien het spannende slot van dezen wed strijd, waardoor de veteranen op het laatste moment nog als overwinnaar uit het strijd perk traden. J. v .d. Berg had den toss ver loren, zoodat de combinatie het eerst ging batten. A. Maas voor de veteranen bleek al direct te'sterk voor de gecombineerden. Op 6 wa ren Bieshaar en Meimig al verdwenen, Jaski had echter in 't begin al 't geluk aan zijn zijde. Tenslotte viel ook hij als slachtoffer van Maas na 12 runs aan het totaal te heb ben toegevoegd. Onkenhout- gaf nu een de monstratie frec-hitten, waardoor de score zeer snel omhoog ging. Bowlers als Maas. Healey en Brakel werden geducht onder handen genomen. Ook Schenk klapte er nog even op los, maar nadat Onkenhout door Maas voor een goede 60 was gebowld en Schenk voor 11 in de slips door Healy was gevangen, was het einde spoedig daar. To taal lil. Maas met 731 was de beste bowler. Healy had 126 en Brakel 235. De veteranen openden vervolgens met L. Hartog en B. Thomas. Eerstgenoemde liep zeer hard van stapel, hetgeen tot gevolg had dat hij op 15 door Jaski werd gebowld voor 12, Thomas daarentegen keek de zaak eerst eens even rustig aan en gaf daarna fraai batten te zien. Deze .speler bleek het nog lang niet verleerd te zijn, evenals Healey, die weer op de oude. zekere wijze stond te batten. Alleen Thomas was veel productiever dan Healey. Op 72 kwam eerst de scheiding, toen van Balen Blanken, Healey voor 8 door Schaar gevangen' kreeg. J. v. d. Berg kreeg een ware ovatie, hetgeen blijkbaar aan z'n batten niet ten goede kwam, want na 4 vier ballen- ge speeld te hebben, werd hij voor 0 door van Balen Blanken schitterend op eigen bodem gevangen. Thomas Het zich echter voorloopig nog niet nemen en speelde steeds beter. Eerst toen Onkenhout als bowler een beurt kreeg, viel ook dit wicket. Met een uitstekende 52 moest Thomas voor dezen keer zich tevreden stellen. Van de overige batsmen wist alleen Brakel er nog 10 te maken, zoodat het met C. Schravendijk en Tijseling op de mat, nog een spannend slot werd. Dank zij een over van 5 ballen op Schravendijk, smaakte Tij seling tenslotte het genoegen, de winninghit te mogen slaan. Kort hierna werd Schraven dijk nog voor o gebowld, waarmee Tijsseling met 9 not out bleef. Totaal 116. De volledige scores luiden: lstc innings Haarlem comb.: A. Bieshaar bowled Maas 2 A, Heimig bowled Maas 1 F. Jaski c. and b. Maas 12 L. Harms c. Maas b. Healey 5 W. Onkenhout bowled Maas 60 F. Lanting l.b.w. Healy 7 G. Jansen l.b.w. Maas 1 J. P. van Balen Blanken c. L. Hartog b. Brakel 3 N. Schenk c. Healey b. Maas 11 H. v. Keulen not out. 1 J, v. d. Schaar bowled Maas 0 Extra's 8 Totaal 111 Bowlingcijfers: Healey 11 2 26 1 Maas 13 5/6 3 31 7 Brakel 5 0 35 2 Schravendijk 2 0 11 0 Eerste innings Haarlem L. Hartog bowled Jaski 12 B, Thomas bowled Onkenhout 52 H. Healey c. v. d. Schaar b. van Balen Blanken 8 J. v. d. Berg c, and b. van Balen Blanken 0 J. Utermark bowled Onkenhout 7 C, Schravendijk c. Jansen b. Lanting 2 P. Blankevoon bowled Onkenhout 3 A. Schravendijk bowled Lanting 0 A. Maas c. Balen Blanken b. Lanting 3 W. Brakel c. Jansen b. Lanting 10 A. Tijseling not out 9 Extra's 10 Totaal 116 Bowlingcijfers: Lanting 11 2 28 4 Jaski 7 2 32 1 Onkenhout 11 O 40 3 Van Balen Blanken 6 1/6 2 6 2 A. V. O. S.—C. V. H. GEWONNEN DOOR C.V.H. MET 20 RUNS. De achtste wedstrijd der ambtenaren is wederom niet in een overwinning voor hen kunnen eindigen, al heeft het ditmaal wei nig gescheeld. De A.V.O.S.-aanvoerder wint den toss en stuurt de tegenpartij naar de wickets. Het begin is voor A.V.O.S. zeer bemoedigend als op 15 reeds 2 wickets zijn gevallen. A. J. Roodt werd met zijn eersten bal achter het wicket gevangen. Het scoren geschiedt zeer langzaam en na 2 3/4 uur moet de C.V.H.- aanvoerder ln verband met tijdnood tot sluiten overgaan. Het totaal was toen 116 voor 8 wickets. Koch 29 in 2 1/2 uur, G. van Langelaar 24. O. Keijser 11. L. Servaas 22 n.o. en A. Drees 11 n.o. Bowlingcijfers A. V. O. S.: J. C. Kroon 2—34. H. C. Klerk 3—19, Th. Hetem 1—26, J. Erdtsieck 1—17 en Jac. Klerk O—ll. Het gelukt hierna aan de A.V.O.S. in den resteerenden tijd (1 3/4 uur) bijna het be noodigde aantal runs te scoren, hoewel in den loop van den wedstrijd bleek, dat een draw eveneens nog mogelijk was, aangezien 10 min vóór tijd eerst het laatste wicket viel. Het totaal werd ten slotte 96, waarvan Th. Hetem een krachtige 32, verder Chr. Klerk 20 en H. C. Klerk 13. De bowlingcijfers luidden: G. van Langelaar 344, C. Olden burg 613. terwijl A, J. Roodt geen succes kon boeken en 32 runs op zich zag slaan. De snelheid van scoren kwam in dezen wed strijd wel duidelijk ten voordeele van A.V. O. S. tot uiting. C.V.H. won dezen geanimeerden wedstrijd alzoo met 20 runs, waardoor haar kans op het kampioenschap niet onbelangrijk steeg. Bloemendaal IIRood en Wit IV. Rood en Wit IV wint den toss en gaat eerst fielden, Bloemendaal II brengt het tot 94, waar van J. Donkel 15 en T. Slinger een zeer gelukkige 50 n.o. c. Poederbach 434, B. Schmeink 5—26. 1 r. o. T. Everard 0—14. R. W. IV scoort 53 runs. Alleen P. Everard was in de dubbele cijfers met een kans volle 18. Door slecht runnen waren er 3 run outs- T. Slinger 1—6. P. Wille 6—35. Bloemendaal wint dus met 41 runs. DE VIERDE TESTMATCH. Dat de Australiërs ook tot goede prestaties in staat zijn, als Bradman faalt, hebben zij op Old Trafford in Manchester duidelijk be wezen. Een totaal van 345 is zeer behoorlijk en wellicht nog iets te hoog voor Engeland, dat aan het einde van den tweeden dag 221 runs gescoord had voor het verlies van 5 wickets. Als het wicket niet al te lastig wordt, is de kans op een draw zeer groot, want ondanks het feit. dat de Engelsche aanval belangrijk gewijzigd is, lijkt het ons uitgesloten, dat Australië ten tweede male ■voor een totaal uitgegoöiri wordt, dat voor Chapman c.s. nog bereikbaar is. Woodfull won opnieuw den toss en koos batten, wat voor Engeland niet voo spijtig was. daar het wicket niet ideaal was. Met Ponsford houdt hij echter lang stand; Peebles bowlde zijn legbreacks uitstekend en leek aanvankelijk de eenige gevaarlijke bowler. Toch had Tate het eerst succes, toen Duckworth een fraaie catch deed. Bradman was er niet in. werd direct door Hammond gemist, maar sneuvelde voor 14, gevangen door den Indischen prins. Wij meldden reeds het slot van den eersten dag; 275 voor 7 wickets. Het batten van Grimmett en Fairfax was echter zoo goed, dat het slot eerst op 345 kwam Peebles veroverde weliswaar 3 wickets, maar zag 150 runs op zich slaan: Nichols 233, Tate 139. Goddard 249, Hammond 224. Het lijkt-, alsof Chapman Peebles wel wat lang heeft laten bowlen. Het Engelsche antwoord was niet overweldigend: wel brach ten Hobbs en Sutcliffe voor de 10 maal tegen Australië de 100 op, maar toch is Hobbs de oude niet meer; toen hij op 108 uitging, had hij er slechts 31, gescoord In 7 kwartier. Hammond werd voor 3 gcbowled door Wall en Sutcliffe sneuvelde voor 74. meer dan schitterend aan de boundary door Bradman gevangen. Duleep speelde een rustige 54, maar Chapman, die de zaak wilde forceeren, werd direct door Grimmets op coverpoint fraai ingepikt. Leyland en Tate zijn de not outs met resp. 35 en 5; verder is Nichols een behoorlijk bat, maar toch belooft de strijd om de leiding op de eerste Innings Interessant te worden. Yorkshire heeft, nog de leiding met 100 punten uit 18 wedstrijden; tegen Derbyshire werd geen bal gebowld en tegen Northampton ging het- niet beter. Het is wel pech juist tegen zwakkere tegenstanders. Lancashire heeft slechts 1 punt minder dan Yorkshire; tegen Surrey werd geen beslissing verkre gen <242. Surrey 40 voor 0) en tegen Essex werden 5 punten veroverd. Lanes 261 voor 8 gesloten, Essex 139. Hopwood bowlde 5 voor 18 in 14 overs! De kampioenen van verleden jaar Notts zijn met 96 punten uit 18 matches ook nog niet kansloos! UMPIRE. Sport en Suggestie. Ik heb dikwijls opgemerkt, dat ik "s avonds of 's nachts in het donker beter kan wandelen en ook hardloopen dan overdag in het licht. Het gaat gemakkelijker en Je houdt het beter uit. Dit geldt voor zomer en winter in de zelfde mate en een kwestie van temperatuur is het dus niet. In Frankrijk hebben medici zich met hetzelfde vraagstuk beziggehouden, dat wil zeggen niet speciaal betreffende schrijver dezes natuurlijk, want ik meen, dat deze ervaring algemeen is. En zij zijn tot- een conclusie gekomen, die ik bij gebrek aan beter en in ontzag voor de wetenschap gaarne aan vaard. Het is de kracht der suggestie zeggen zij. Zij willen bewijzen dat de wisselende presta ties van althleten In verschillende seizoenen of seizoengedeelten moeten worden toege schreven aan het al dan niet optreden van deze suggestie, die dan meer Invloed zou heb ben op het volmaakte evenwicht tusschen spieren en zenuwen, dat den athleet tot zijn hoogste prestaties ln staat moet stellen De een komt er natuurlijk meer van onder le'n, die er zich ln het geheel niet door laten Ier. die er zich in het geheel niet door laten beïnvloeden. Maar men heeft, behalve de ge- vallen van gemakkelijker loopen in het don ker. ook bijvoorbeeld kunnen vaststellen dat wielrenners in de duisternis sneller en vlotter een fllnken heuvel kunnen bestijgen dan in het daglicht, onverschillig in welk jaargetijde. En daarnevens is men ook tot de interessante conclusie gekomen, dat vele gewichthef fors met een blinddoek voor de oogen, zware las ten gemakkelijker opheffen kunnen, dan wanneer zij de Imposante gewichtschijven kunnen zien. De spieren, aldus hun algemoene conclu sie. zijn tot grooter inspanning in staat naarmate de omvang van de taak der athleet in letterlijken zin minder duidelijk voor oogen staat. Z wemincidenten. De Fransche bladen maken melding van een tweetal vermakelijke incidenten bij den zwemwedstrijd FrankrijkHongarije en den Grand Prix de Paris, die op denzelfden dag in het oud Olympisch stadion des Tour©lies verzwommen werden. Toen de wedstrijden goed en wel aan den gang waren deelde een der organisatoren speciaal belast met de ontvangst der genoo- digden, aan zijn medeleden van het comité mede, dat zich op de offlciëele tribune o.a. drie gezanten van Hongarije te Parijs be vonden. Zij waren de een na den ander aan het loket gekomen en hadden slechts met de vermelding van hun titel(?) volstaan. Hij had ze alle drie maar doorge laten, want een galant Franschman riskeert het niet. dat hij den echten Hongaarschcn gezant onvoorkomend bejegent Maar tot den huldigen dag weet men niet, wie van de drie de echte gezant was en zelfs niet of ae echte er Inderdaad wel is geweest. De Grand Prix de Paris, 100 Meter vrije slag werd gewonnen door den Hongaar Barany, voor den Franschman Taris. Na af loop der wedstrijden ontving de winnaar uit handen van den voorzitter van den Fran- schen Zwembond zijn prijs, een schoone Sèvres vaas, blauw met goud Barany maak te een plechtige buiging en nam met een dankbaren glimlach het kleinood ln ont vangst. Of was die glimlach wat gedwongen? Het zou geen wonder geweest zijn. Want dit was de vijfde maal dat Barany dezen Grand Prix won en voor de vijfde maal tevens ontving hij als prijs hetzelfde model Sèvres vaas. Als hij niet voornemens is een porcclein- handel te beginnen, lijkt het wat eentonig. Maar het schijnt duidelijk, dat de Fransche Zwembond jaren geleden een serie Sevres vazen voor een zacht sommetje heeft weten te bemachtigen Diefstal. Dezer dagen stond te Folkestone in Enge land een 18-jarige jongen terecht omdat hij een kano had gestolen. Een schijnbaar een voudige gebeurtenis, die echter toch wel een bijzonderen kant had. Er werd namelijk ter terechtzitting medegedeeld, dat dit langvln- gerig Jongmensch, zonder werk zijnde, de il lusie had opgevat, naar Frankrijk te gaan waar werk in overvloed tc krijgen is. Er was geen geld. er was wel een kano. Hij eigende zich het bootje toe, peddelde het zeegat uit en werd eenige Kilometers buiten de kust volkomen uitgeput door de bemanning van e envisschersboot gered. Zoo kwam hij te Folkestone terug en stond terecht, wegens hot. zich vergrijpen aan het eigendom eens anders. Orde moet er zijn, man," het doet ons toch plezier, dat dc rech ter in do de omstandigheden aanleiding vond om den jongen man met een duchtige schrob- beerlng vrij te laten. Het is verkeerd om te stelen, ook al ben je 'werkloos, maar het. is ook een heel sportieve waag om te probeeren het Kanaal over tc steken in een kano. De vierde cricket-testmatch Uit mcdedcclingen elders in dit nummer over het verloop van dc vierde test-match tusschen de cricket-elftallen van Australië en Engeland, kan de lezer zien, hoe span nend deze strijd verloopt. Het is echter wel licht nog wcnschclijk er even de aandacht op te vestigen dat deze vierde match van alles overwegend belang is voor beide partijen en waarom. In de eerste plaats natuurlijk wel om het feit dat van de eerste drie wedstrijden bei de partijen er een gewonnen hebben, ter wijl de derde onbeslist is gebleven. Maar bovendien. Als Engeland deze vierde match wint, clan is het zeker dat het in het bezit van de „Ashes" blijft, ook al mocht het de vijfde verliezen. Dan zou het aantal punten immers volkomen gelijk zijn cn in dat ge val blijft de trophec in het bezit van den houder. Het spreekt vanzelf dat dit een ta melijk onbevredigend resultaat zou zijn voor beiden. Als Australië dezen wedstrijd te Manchester wint, zal Engeland in den vijf den op den Oval de zege. moeten behalen ln vier dagen. Dan is een draw niet genoeg, om dc Ashes te behouden. Wanneer deze vier de echter in een draw eindigt, dan zal de vijfde wedstrijd (op den Oval te Londen) tot een beslissing gespeeld moeten worden, on geacht den tijd, die daarvoor noodig ls. Wanneer Engeland dezen wedstrijd verliest, zal het wel uiterst moeilijk voor de gast- hceren zijn, om de vijfde te winnen, want beide partijen zijn wei in staat in vier da gen tijd een draw te forceeren. Voor beiden is deze vierde testmatch in de omstandighe den dus practisch als dc beslissing te be schouwen. De kansen staan na Zaterdag vrijwel gelijk. Heel de Engelsch sprekende wereld en vele cricket-enthousiasten in ons eigen land zullen het verdere verloop in groote spanning afwachten.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11