ZWEMMEN. SPORT EN SPEL DRIE HAARLEMSCHE ZWEMMERS GEKOZEN VOOR DE 3 MAAL 2 K.M. LANDENESTAFETTE. I* „DE WITTE ZWAAN" "AARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 30 JULI 1930 J. v. Hemslbergen A. J. Braam C. Zeoman T!h. J. de Man INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. MEUBELEN Levering direct aan particulieren. Dressoir, tafel, fauteuils. 4 stoelen moquette, theemeubel, spiegel 2 schilderijen, samen f 118. Q. A. Buffet met bolle deuren f 62.50 Huis-, Salon-, Slaapkamermeubelen. Bedden, Dekens, enz. Alles MET DRIE JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. PRIMA AFWERKING. NED. MEUBEL-INDUSTRIE „NEM1". Modelkamer» voor Haarlem: KONINGINNEWEG 18 De technische commissie van den Nederl. Zwem/bond heeft thans de ploegen samenge steld. die Zondag 3 Augustus te Brussel in de 3x2 K.M. landen-estafette, België, Frank rijk en Nederland, ons land zullen vertegen woordigen. Zij heeft bij de samenstelling den uitslag der nationale kampioenschappen 1500 M. afgewacht, waarna de volgende zwem mers werden aangewezen; BILJARTEN. MASSAKAMP „D.E.S."—„VRIENDENKRING". Deze wedstrijden tusschen beide Haarlem- sche vereenigingen zijn Maandagavond in het clublokaal van „D.E.S.", H.ot,el „*t Hof van Holland", voortgezet met de volgende Vijf partijen: Het eerst traden In het strijdperk N. N. (Vriendenkring) en J. de Vries (D.E.S.)De twee eerste beurten leverden voor den gast slechts 1 punt op, doch op de derde beurt scoorde hij een serie van 19, gevolgd door eenige slechte beurten. De Vries daarentegen speelde aanvankelijk vast en liep met kleine series uit. Hij noteerde na 8 beurten 42, ter wijl zijn partner op 27 stond. Daarna maakte hij niet minder dan vijf poedels, gevolgd door een goede 10, zoodat hij in 16 beurten op 56 stond. Zijn tegenstander had intusschen zijn stand op 51 gebracht. Kort na elkaar maakte N. N. 33 en 15, waartegenover de Vries weinig presteerde, zoodat de partij voor den gast heer op verloren stond. En toen N. N. met 11 de 125 caramboles in 27 beurten vol maakte, had de Vries er pas 74. Hoogste series 3 en 15. Toen bonden v. d. Gevel (Vriendenkring) en Van Terwisga (D.E.S.) den strijd aan. In het begin, was de bezoeker met vast spel in de meerderheid, doordien de D.E.S.-man er niet in was. Na 13 beurten was de stand 43 om 26. Van een inzinking van den gast wist de gastheer een goed gebruik te maken, om zijn achterstand in te loopen en werd het nu een spannenden strijd tot het einde. Toen v. d. Gevel met 13 de 100 vol maakte, noteer de v. Terwisga er 95, Hoogste series 16 en 10. Nu kwamen A. Swart (Vriendenkring) en N. N. (D.E.S.) in het krijt. Terwijl de bezoeker een slecht begin had, stak de gastheer on middellijk hard van wal en noteerde na 3 beurten reeds 30 en op de 6de beurt was het 11 om 43 voor ,D-E.S." Daarna kregen we een prachtiger, kamp te zien. Kort na elkaar scoorde Swart 18, 13 en 20, wat door N.N. met regelmatig goed spel beantwoord werd. De stand was na 13 beurten 70 om 96 voor „D.E.S." Het leek er naar of de gast een groote nederlaag te boeken zou krijgen, want na 17 beurten stond het 73 om 106. Hij dacht er echter anders over en maakte op de 18de beurt een fraaie 36 en op de 20ste 10. waar door de leiding met 123 om 110 in zijn han den lew am. Toen de stand kort daarna 125 om 122 was, maakte Swart met een eindserie van 25 een eind aan dezen prachtigen strijd. Het was FEUILLETON Uit het Duitsch van RUDOLF HERZOG. 6) —Het Is erg vriendelijk van u. om mij een handje te helpen, begon Hei'nrich een beetje verlegen. Ik dacht, dat de jongen, die mijn bagage binnen bracht, nog wel gebleven zou zijn. Hannes is een luie kerel, bromde Dores, speekt u me niet over hem. Vervolgens begon hij zwijgend de riemen van den koffer los te maken. De klecren werden netjes opgevouwen en opgehangen in de kast; het linnengoed kwam in de kist. de boeken op tafel en kaarten en platen werden aan den wand gespeld. Dit alles deed Dores zoo zorgzaam, alsof hij het voor zijn eigen zoon deed. Nu moest de vioolkist nog worden opgeborgen. Met schit terende oogen keek de huisknecht er naar en streelde liefkoozend het deksel. Zit daar een viool in?, vroeg hij, zonder zijn blik van het omhulsel af te wenden. Een uitstekende oude viool, antwoordde Helnrich met zekeren trots in zijn stem. Speelt u?, vroeg de knecht. Natuurlijk, lachte de andere. Anders zou ik die kist toch niet overal meesjouwen. Hm. lachte Dores en het. was alsof zijn oogen nog meer begonnen te schitteren. Mag ik ze eens zien?, vroeg hij toen snel, als of hij zich schaamde over-zijn verzoek. Natuurlijk, antwoordde de jonge man voorkomend. Met dezen sleutel kunt u de kist open maken. Dores" vingers beefden van aandoening, Ploeg I: Tli. J. de Man, tr. Z. C.; J. van Hemsbergen, „Haarlem"; A. J. Braam, H. P. C.; Ploeg II: F. Kuyper, Dolfijn; G. Stender, Dolfijn; c. Zeeman „Haarlem". Uit België vernemen wij nog, dat in de eerste ploeg drie bekende Damme-Brugge- awemmers uitkomen, n.l. Boone, Dethier en Van Nerom. 150 caramboles cadre in 24 beurten om 122 in 23 beurten. Hoogste series 36 en 16. Ook de strijd tusschen Wagenaar (Vrien denkring) en Brauckman (D.E.S.) was zeer mooi. Om beurten hadden ze de leiding. Na 10 beurten was de stand 57 om 50 voor Wage naar. Na 20 beurten was het 81 gelijk. De spelers volgden elkaar steeds op den voet. Brauckman bereikte op de 32ste beurt de 150 caramboles cadre, toen zijn partner er 146 noteerde. Hoogste series 17 en 19. De stand was na vier partijen: „Vrienden kring" 521 en „Dü.S." 441 caramboles. De vijfde partij moest afgebroken worden wegens gebrek aan tijd en zal later afge maakt worden. De totaalstand luidt nu: .Vriendenkring" 1739 en „D-EB." 1609. POSTDUIVEN. COLUMBA. Uitslag der wedvlucht met jonge duiven van Soignies (204 K.M.) Los 8 uur. Eerste duif 10.50, laatste duif 11.2. P. Boeree 1 3 4 8 en 9; H. Bewarder 2 en 13, L. Gimbrère 5 7 11 16 17 en 21, F. Neuman 6, A. Kramer 10, J. Bonke 12 19 20, G. Mollema 14 en 18, G. Peschar 15. „HAARLEMSCH-AMSTERDAMSCH KWARTIER". De uitslag van de door bovengenoemde ver- eeniging gehouden wedvluchten met jonge duiven was als volgt: Vilvoorde 162 K.M. Eerstgetoonde duif 12 uur 3 min. 52 sec; S. Heitlager 13: C. v. Meurs 2 20 21; L. v. Meurs 4 19; W. v. d. Veldt 5; G. Meulenbroek 6 9 12: D. v. Kampen 7 8 18; J. H. Hart 10; J. J. Hart 11 17; J. H. Petten 13 16 22: J. Terhorst 14; H. de Droog 15 23. Halle 185 K.M. Eerstgetoonde duif 10 uur 20 min. 47 sec.: J. H. Hart 1 17 22; H. de Droog 2 19; C. Koning 3 11; H. J. Petter 4 6 7 8 16 18: J. Terhorst 5 15 21; C. van Meurs 9 12 13; J. J. Hart 10 20; L. v. Meurs 14 24; P. v. d. Veen 23. „DE REISDUIF". Uitslag der wedvlucht van Soignies, afstand 207 K.M. Los 8 uur; eerstgetoonde vogel 10 u. 58 min. 36 sec., is 1167 m. per minuut. J. G. v. Leeuwen 1 11; H. Boogaard 2; J. Broekhof 3 12; J. Th. Bakker 4 14 15 18 20; C. van 't Ende, 5 16 25; J. Samson 6 9; A. Vergers 7 26; P. Kroon 8; W. Jas 10; F. v. d. toen het historische moment, dat de vioolkist zou worden geopend, was aangebroken. Hij zette de kist met bijna teedere voorzichtig heid op de tafel en opende ze. Daar lag het prachtige instrument, rustend op zachtrood fluweel. Een oogenblik zwegen beïden. Eindelijk durfde Dores vragen: Zou ik 'm d'r wel even mogen uitnemen? Oh, natuurlijk, waarom niet?, moedigde Helnrich hem aan. Alsof hij een zuigeling uit zijn wiegje nam, zoo zacht en behoedzaam nam Dores met zijn vereelte knuisten de viool uit de kist. Hij bekeek het instrument van alle kanten. Is het niet een pracht-viool?, vroeg Heinrfch. Het was de lievelingsviool van mijn overleden vader. Speelde die ook?, vroeg Dores belangstel lend. Ook?Ik heb zelden iemand zoo prachtig hooren spelen. Hij was kapelmeester bij de opera. Met onverholen eerbied staarde Dores den zoon van zulk een vader aan. Er. deze jonge man zou 'volontair worden in een apotheek en grossierzaak in drogerijen cn chemicaliën, om drop af te wegen en salie te verkoopen? Om balen te merken en facturen te schrijven? De zoon van een kapelmeester, een kapelmeester van de opera? Heinrich begreep, waarom de man zoo'n verwonderd gezicht zette. U begrijpt niet waarom ik dat beroep ook niet gekozen heb?, zei hij lachend. O ja, dat was ik eerst ook van plan maar als u weet, hoeveel musici honger lijden, musici, die toch wel degelijk kunste naars van groote begaafdheid zijn, dan be grijpt u ook. waarom mijn vader niet wilde, dat ik de muziek als beroep koos. Misschien weet u. dat ik een wees ben. Dores knikte heftig met zijn groot hoofd. Wat- aardig van dezen jongeman, om met hem te praten, alsof hij zijn gelijke was! Nog Nat 13; P. A. Blommaert 17; J. Vermeer 19; A. H. Kramers 21 27; P. de Wilde 22; W. Jansen 23 24. „DE ZWALUW" TE HILLEGOM. De wedvlucht met jonge duiven van Soig nies gaf den volgenden uitslag. Gelost om 8.15 met Z.W. wind, bereikte de eerste duif haar hok om 10-55, de laatste prijswinnaar werd getoond om 11.50.35. De volledige uitslag is: I 4 6 8 10 Gebr. Zwaneveld; 2 5 12 P. Scholte; 3 16 18 W. Beyersbergen; 5 7 11 18 G. Koop man; 9 13 14 15 M, Koek. De eereprijs een kistje sigaren werd verdiend door No. 1. Zon dag houdt De Zwaluw haar laatste kam- ploensvlucht jonge duiven vanaf Mons (België) afstand 200 K.M. Dit is tevens de Derby-vlucht. (Dit zijn duiven, die dooi de liefhebbers zijn aangewezen toen zij c'en ouderlijken zorg nog niet konden missen). Voor deze duiven zijn extra prijzen aange kocht. Voor de eerst aankomende duif vanaf dit station is een eereprijs beschikbaar ge steld, en tevens een voor de 3 eerst getoonde duiven. Maandag zijn er nog 5 oude duiven van De Zwaluw verzonden naar de grensplaats van Frankrijk en Spanje, de stad" Dax. Deze af stand is tot Hillegom 1046 K.M. Voor deze vlucht zijn 10 gulden aan eereprijzen be schikbaar gesteld door de leden der vereeni- ging. Deze vogels worden Zaterdag 1 Aug. om 12 uur gelost. CRICKET. ROOD EN WIT:COMB. HERCULES. HAGENAAR SCOORT EEN CENTURY. Dinsdag was een elftal van den Utrecht- schen derde-klasser Hercules de gast van een vrij sterke Rood en Wit:combinatie on der leiding van Mr F. A. Davidson. Alleen het fielden der Utrechtenaren was van een vrij goed gehalte maar het batten en bowlen waren eenige klassen minder. Ze waren echter zeer enthoTisiast en een goede coach zou hier een dankbare taak hebben. Doch ook van het batten van de Rood en Wit-spelers was ditmaal veel te leeren, wat de gasten na den wedstrijd dan ook volko men beaamden. Over het verloop het volgende: Rood en Wit wint den toss en gaat batten v. d. Togt en v. d. Berg openen de innings op het bowlen van v. Maaren en v. Wijke. Het begin is kalm, de 20 verschijnt op het scoringbord maar op 23 slaat v. d. Berg over een korten bal van v. Maaren heen en moet dus vertrekken voor 9. Hagenaar, die nu inkomt heeft er al dadelijk goed het oog in en slaat zeer hard wat verschillende boun daries ten gevolge heeft, zoodat de score omhoog vliegt. Na een klein uur zijn er reeds 100 runs waarvan Hagenaar niet min der dan 65 op zijn naam heeft. Als er even voor een regenbui gestopt is komt v. d. Togt dan ook goed los en als hij op 153 gevangen wordt heeft hij een goede 58 achter zijn naam staan A. v. Baasbank zet dan de zaak op denzelfden voet voort en als er geluncht wordt zijn er reeds 160 runs, waarvan Ha genaar 80. Na de lunch gaat het zoo mogelijk nog sneller en Hagenaar bereikt met een harde zes zijn honderd uit een totaal van 200. Op 217 wordt hij echter na een wilde slag ge bowld terwijl 20 runs ook v. Baasbank moet vertrekken. Bok en Mr. Davidson doen het dan even kalmer en de score stijgt slechts langzaam. Als eerstgenoemde echter goed ingespeeld is slaat hij er al even lustig op los als de anderen en samen met Goossens brengt hij de 300 op waarna op een totaal van 3235 de innings gesloten wordt; de runs werden in 2 uur en 3 kwartier gescoord, een zeer snel tempo dus Hiervan hadden A. v. d. Togt 58. w.o. 8 vieren en 1 zes, P. C. Hagenaar 112 w.i. 18 vieren en 2 zessen, A. v. Baasbank 36 w.o. 6 vieren, Mr. F. A. Davidson 77 not out w.o. II vieren en 2 zessen en extra's 17. De bowlingcijfers waren natuurlijk niet fraai: R v. Maaren 155, G. v. Wijke 035, K. Wijga 055, Jhr. Mr. Th. v. Sasse van IJsselt 279, P. Brunganszki 123. C. A. J. ten Bensel 0—47, G. Lambers 117. De innings van Hercules was hierna een komen en gaan. Het bowlen van Hagenaar en v. d. Togt was hun te machtig, alleen Mr. Extra was in de dubbele cijfers met 12. Het totaal werd tenslotte 42. De bowlingcijfers waren natuurlijk fraai: steeds hield Dores de viool fn de hand, zette het Instrument aan zijn kin en liet met een soort muzikalen wellust den strijkstok over de snaren bibberen. Alle duivels, stil voor denzeg ik! Deze vriendelijke woorden gingen vergezeld van een dreunenden bons op de deur. Helnrich was opgesprongen en keek den huisknecht met verschrikte oogen aan; maar deze legde doodbedaard de viool weer in de kist. Daa is die drommelsche halve gek van een provisor, zeide hij; daar moet u zich maar niet aan storen.. De vent maakt zoo'n lawaai, om zich zelf een beetje kerel te voe len. Hij sloot het deksel. Zie zoo, we zijn klaar. U zult ook wel slaap hebben, en zooals u weet staan we mor gen om zeven uur op. Goeden nacht! Ik weet niet, of u al eens eerder op wormkruidzak- ken hebt geslapen. De baas zegt, dat het goed is voor de spijsvertering. Het is mij best, als ik maar wat te verteren heb. Tot genoe gen, meneer Pfalzdorf. Bij de deur keerde hij zich echter nog eens om en kwam met de hand in zijn borstzak aarzelend weer op Pfalzdorf toe en zei bedeesd: Misschien staat u me toe, dat ik me aan u voorstel, meneer Pfalzdorf? Hij zette een komisch verlegen gezicht, toen hij een groote leeren portefeuille te voorschijn haalde en Heinricht een visite kaartje verguld op snee en met ronde hoe ken, overhandigde. Theodor Winter, Musicus, las Heinrich. Wat bent u Ja, ja, dat had u zeker niet gedacht, wel? antwoordde Dores met kinderlijk plezier. ik heb hier een heel aardige betrekking. Maar een mensch heeft wel eens behoefte aan iets hocgers. Ik speel klarinet! Zoo, zoo! Nu ja, het ls nog maar zoo'n beetje bla A. v. d. Togt 619 en P. C. Hagenaar 211 terwijl 2 batsmen de run oat-dood stierven. Hercules wordt nog eens ingestuurd en al hoewel thans Hagenaar en v. d. Togt niet meer bowlen, brengt vooral Schmeink met zijn off-breaks de Utrechtenaren in groote moeilijkheden en op 85 is het weer afgeloo- pen. Hiervan hadden G. Lambers 32, K. Wijga 12 en extra's 6. Bowlingcijfers: B. Schmeink 845 in 13 overs, C. Poederbach 123, J. Goossens 05 en A. H. v. d. Berg 16. Rood en Wt wint dus deze, voor de Utrechtenaren zeer leerzamen wedstrijd, met innings en niet minder dan 196 runs. LAWNTENNÏS. TOURNAMENT „GROENENDAAL". Men schrijft ons: Op de banen in Groenendaal is een tour- nooi georganiseerd, beginnende Zondag 3 Augustus te 2 uur Er zal worden gespeeld in twee klassen, namelijk: A: geoefenden, B: beginners. Totaal zijn er 87 inschrijvin gen, waarvan voor he eren-enkelspel A- klasse 20. Voor deze afdeeling is door Jhr. A. v. d. Poll een wisselbeker beschikbaar gesteld, die tweemaal achtereen of driemaal in totaal gewonnen moet worden om het eigendom van den speler te worden. Ook door andere belangstellende inwo ners van Heemstede, alsmede door clubs en firma's uit Haarlem en Heemstede, zijn prijzen geschonken. Het doel van dit tournament is, de be vordering van het tennisspel in het alge meen en dat op de banen in Groenendaal in het bijzonder. Dit eerste tournooi is dus bedoeld als een begin tot latere grootere tennisdaden, opdat het spelpeil op Groe- nendaal's mooie banen worde opgevoerd. Moge deze banen, die zoowel door aanleg als ligging tot spelen noodigen, door deze onderlinge wedstrijden een centrum worden van goede tennissport. De opzet van deze eerste schrede houdt schoone beloften in dit opzicht in. DAMMEN. NEDERLANDSCHE DAMBOND. Het ledental van den Nederlandschen Dambond blijft zich gestadig uitbreiden. Thans bestaat de bond uit 84 aangesloten vereenigingen met een totaal van 1638 leden. MOTORWIELRIJDEN. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Onze bijzondere verslaggever telegrafeert ons uit Grenoble: De eerste dag van de 6-daagsche ken merkt zich reeds door sensationeele gebeur tenissen, hoofdzakelijk als gevolg van zeer slecht weder met stortregens, waardoor het parcours buitengewoon zwaar werd. Van de Hollanders is het „A"-team reeds den eersten dag uitgevallen door een val partij van Nortier op A. J. S. Hij kreeg een hoofdwond en moest opgeven. Van het Ariel-team kreeg de Amsterdammer Fijma een lekken band, waardoor hij te laat aan de controle kwam en strafpunten boekte. Ook de Rotterdammer Den Engelsen en Lamberts Hurrelbrinck kregen strafpunten wegens te laat aan een controle komen. Van de overgebleven Hollanders hebben alleen Sybrandy en de Ridder op Ariel en Bakker Schut en van Hamersveld nul strafpunten. Van de buitenlandsche rijders rijden de Franschen een goeden wedstrijd; zij heb ben tot nog toe geen strafpunten. Het even eens goed rijdende Engelsche damesteam heeft helaas strafpunten wegens telaat ko men. De Italianen rijden maar raak en komen niet op tijd aan de controles. De Engelsch- man Dickson op Brough Superior heeft ten gevolge van een valpartij zijn been gebro ken. Tot dusverre hebben alleen het Engelsche Ariel-team en het landenteam geen straf punten. Hun ryden op dit zeer zwaar par cours was buitengewoon. Een Engelsche rij der heeft den strijd opgegeven. De stemming onder de Hollanders was na afloop van den eersten dag goed, maar eenigszins gedrukt door het ongeval, dat aan Nortier overkomen is, hetgeen geweten moet worden aan een vastgeloopen machi- ne. Hij sloeg met zijn A. J. S. over den kop en lag hierdoor uit den strijd. Tot op heden zijn vermoedelijk reeds zes teams uitgevallen. zen: een meester in de kunst ben ik nog lang niet, maar ik heb toch al 'n keer of zes bij het dansen gespeeld als er in de buurt ker mis was. We zijn met z'n drieën, twee violen en een karinet. Fijne kerels, die twee an deren! Als het u niet te min is, zal ik ze u eens voorstellen. We komen geregeld in „De drie Jagers", een uitstekende gelegen heid, vlak bij de Rijnbrug; 's Zondags bijna altijd, als er niets anders te doen is. Maar neemt u me niet kwalijk, nu moet ik weg; goeden nacht! En Theodor Winter, musicus, sloop zacht naar buiten, om zich niet door onnoodig lawaai den toorn van den provisor op zijn hals te halen. Hij klom naar boven, naar zijn slaapvertrek. In zijn trouw onbedorven huis- knechtenhart stond onuitwisbaar met gou den letteren gegrift: Heinrich Pfalzdorf. Toen hij boven was gekomen, stak hij licht aan. Hij zag den kleinen Hannes, die op z'n buik den slaap des rechtvaardigen sliep en met 'n argeloos gemoed snurkte, alsof hij nimmer in zijn leven een klarinet met wat ten had dichtgestopt. Intusschen was ook Heinrich naar bed ge gaan. Langen tijd nog lag hij met open oogen te denken. Vandaag had hij zooveel be leefd als te voren wellicht niet in jaren. Hij dacht aan de lange reis, het prachtige Maartsche weer, met een vage belofte van lente, de steden, de rivieren, bergen en stroo men, welke hij gezien had uit den trein en tenslotte de groote Rijnstad, waarin hij nu was aangekomen. Vervolgens dacht hij aan de menschen, waarmee, hij kennis had gemaakt vooral aan Konrad Barenfeld. En toen hij aan de krachtige, mannelijke gestalte, de heldere, ernstige oogen en de klare, warme stem dacht, voelde hij, dat hij nu reeds aan dezen man gehecht was, de eerste, die hem als een volwassen mensch en zijns gelijke be handeld had en hij nam zich heilig voor, zijn nieuwen vriend steeds in hooge eere te hou WIELRIJDEN LEO LEENE t Hedennacht is in het ziekenhuis te Gro ningen de wielrenner Leo Leene overleden. Zooals men weet deed Leene Zondag tijdens wedstrijden op de Groningsche wielerbaan achter motoren een val, waarbij hij, be halve andere kwetsuren een zware hersen schudding opliep, waaruit hij niet meer tot bewustzijn is teruggekomen. Het mag alge meen bekend verondersteld worden, dat de renners achter motoren juist ter beveili ging tegen dit gevaar van hersenschudding bij een val, een zware leeren valhoed moe ten dragen, die den schok moet opvangen en dat ook haderdaad in vele gevallen reeds gedaan heeft. Leene had echter het onge luk dat tijdens zijn val de helm losraakte en van zijn hoofd viel, waardoor het hoofd onbeschermd met de baan in aanraking kwam. Leo Leene was een ld van de bekende Haagsche wielrennersfamilie. Hoewel hij niet onder de sterksten in de sport behoor de, had hij toch reeds vele successen be haald en beloofde hij een geduchte kracht achter den motor te worden. Het schijnt dat niemand voor dit betreurenswaardig ongeluk verantwoordelijk kan worden ge steld. Op het oogenblik dat Leene zijn fa- talen val deed, had hij juist een scherpe! spurt ingezet om een tegenstander het pas- seeren te beletten. Hij heeft toen blijkbaar de controle over zijn stuur verloren. Zoo is helaas de doodenlijst van dit onderdeel der wielersport weder met een naam verlengd; en een jonge sterke kerel is weder het slachtoffer geworden van dit veeleischendi en altijd nog gevaarlijk blijvend beroep. OOK TELEVISIE-PLANNEN VAN DE VA.R.A. IN SAMENWERKING MET K.R.Q. EN N.GR.V.? Dezé dagen is haar Het Volk méldt te Berv lijn een studiecommissie van deVara aange komen, bestaande uit de heeren Zwertbroek, Lebon en Sluyzer in verband met het feit, dat het Vara-bestuur besprekingen heeft ge voerd met de KR..O. en de Christelijke ora- roep-vereeniging om in de radio-program ma's televisie op te nemen. Met de Berlijn- sche Telehor-omroep-maatschappij zijri voorloopige besprekingen gevoerd. MGR. W. VAN STEE OVERLEDEN. Dinsdag is te Voorburg in den ouderdom van 85 jaar overleden Mgr. W. van Stee, Rector van het ziekenhuis. „St.-Anthonius- hoeve". De overledene, die geruimen tijd te Voor burg pastoor is geweest, was nestor van het Bisdom Haarlem, Buitengewoon Kamerheer van Z. H. den Paus en Officier in de Orde van Oranje-Nassau. KINDERVERLAMMING. Te Eemnes is een geval van kinderverlam ming geconstateerd. Te Vlaardingen zijn twee gevallen vastgesteld. den. Hij dacht ook aan Dores. Wat een alle machtig aardige kerel, die klarinet/blazende huisknecht van de „Witte Zwaan", tevens lid van een muzikaal trio. Ja ook Dores zou een vriend van hem worden, dat voelde hij. Zoo lang die goede ziel in huis was, zou hij zich niet verlaten gevoelen. Toen liet hij den apotheker, den provisor en Hannes, den loopjongen de revue pas- seeren. Dit drietal was hem nu juist niet sympathiek. Maar tenslotte was hij toch blij dat hij hier was. Een poos had hij in een provinciestadje gewoond, waarheen hij ver huisd was na den dood van zijn ouders. Zijn voogd had beslist dat hij maar moest zien een betrekking te krijgen, daar het kapitaal tje, dat hij van zijn ouders geërfd had, niet voldoende was om de studeeren. Neen, hij was blij, dat hij zijn vroegere woonplaats had kunnen verlaten, ook al om zijn voogd, een oude, knorrige man, voor wien hij niets voelde. Hij sloot de oogen en als een visioen ver scheen hem de witte gestalte van het meisje voor het venster. Plotseling herinnerde hij zich, de toon, waarop Barenfeld sprak, toen hij den naam van juffrouw Friedrich noemde. „Als u eens wat op uw hart hebt, komt u maar bij mij, had hij gezegd, of bij juffrouw Friedrich. Die zal u wel helpen. Zouden die twee van elkaar houden? Mis schien v/el een stille liefdesgeschiedenis? Toen begon de slaap zich te doen gelden. In de aangrenzende kamer was nog licht op. Konrad Barenfeld stond voor het raam. Hij keek nqar de binnenplaats, die doodstil lag in het zilveren licht van de maan en zijn blik dwaalde naar de grijze muren van het heerenhuls, naar den linkervleugel en het was alsof hij zijn oogen niet van de vage, sombere omtrekken van het massieve gebouw kon afwenden. (Wordt vervolgd). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6