UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 5 AUGUSTUS 1930 ZANDVOORT R&acLvergade/ing Openbare vergadering van den gemeente raad van Zand voort op Maandag 4 Augustus, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. Afwezig zijn de leden Van der Mije, Ko ning en FraenkeL Wethouder Zwaan is van zijn ziekte her steld en de gemeente-secretaris, de heer Jellema, is van zijn vacantie terug. Uitbreidingsplan. De heer Elf fers heeft aan B. en W. ge vraagd om, na overleg met de Schoonheids commissie gepleegd te hebben, een uitbrei- dings- en saneeringsplan voor de gemeente te ontweipen. B. en W. deelen aan den raad mede, dat reeds bij de behandeling van de begrooting voor 1930 de wenschelijkheid werd uitgespro ken, de plannen voor de uitbreiding der ge meente tot verdere ontwikkeling te brengen. Teneinde te bevorderen, dat een legger der wegen gemaakt wordt, de rooilijnen worden vastgesteld enz., hebben B. en W. zich in ver binding gesteld met de vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten en is besloten, een tijdelijk ambtenaar aan te stellen, die de vereischte ontwerpen zal opmaken. De heer Gun ter s vraagt, of de heer Elffers cijfers kan noemen, opdat de raad kan weten, hoeveel het maken van een uit breidingsplan zal kosten. De heer Elffers zou, om de gemeente niet op te hooge kosten te jagen, een jong architect willen aanstellen, die toch goed on derlegd is. De Voorzitter merkt op, dat men door bemiddeling van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten een deskundig ambte naar kan krijgen. Vermoedelijk zullen de kosten hoogstens 1000 bedragen. De heer G e e r s herinnert er aan, dat in dertijd de gemeente-architect op wachtgeld is gesteld omdat hij overcompleat was en niet omdat hij ondeskundig is. Spreker vindt het dus vreemd, om nu een anderen archi tect tijdelijk aan te stellen. De heer G u n t e r s meent dat wat de heer Elffers wil, door de gemeente Zandvoort nooit betaalt zal kunnen worden. De heer Elffers licht zijn vragen uit- yoerig toe en maakt er een voorstel van. Dit voorstel wordt aangenomen. Personeele belasting. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening, re gelende de heffing van opcenten op de hoofd som der personeele belasting. De heer Siegers zegt, dat hij sinds de vorige zitting te dien aanzien niet veel wijzer is geworden; hij wist nog steeds de cijfers, waarom hij in de vorige zitting gevraagd heeft. De heer Forrer meent, dat de raad een sprong in het duister maakt, als hij dit voorstel aanneemt. Hij acht het nu nog niet het juiste oogenblik, om dit voorstel te be handelen. De gevolgen er van zijn nog niet bekend. De heer Molenaar herinnert er aan, dat in Zandvoort reeds vele jaren ge klaagd wordt over de te hooge personeele belasting. Hij acht dan ook dit voorstel in het nadeel van de Zandvoortsclie bevolking. In ieder geval wil ook hij nadere inlichtin gen, vooral ook over de vraag, in welke klasse de gemeente Zandvoort geplaatst zal worden. De Voorzitter acht dit voorstel aller minst een sprong in het duister. Andere cij fers, dan hij reeds verstrekt heeft, kan hij niet geven. Spreker verdedigt het voorstel uivoerig en merkt op, dat de gemeentebe- grooting voor 1930 nog steeds niet is goedge keurd, terwijl belangrijke voorstellen met vérstrekkende financieele gevolgen binnen kort door den raad behandeld zullen worden. Er is dus veel haast bij. Vóór 1 September moet een beslissing genomen zijn. De raad zal er toe over moeten gaan, anders doen Ged. Staten dit. Het zal de vraag zijn, wat voordeeliger voor de gemeente zal blijken te wezen. De nadeelige saldi moeten weggewerkt worden. De opbrengst van de personeele be lasting kan niet lager worden gemaakt. Het fiscale beeld der gemeente Is niet gunstig. De gemeente zou vijftien procent van de in komsten moeten derven, als zij van de zesde in de vierde klas geplaatst werd. Spreker geeft den raad dus dringend in overweging, het voorstel niet aan te houden. De heer E1 f f e r s zal. nu hij de toelich ting van den Voorzitter gehoord heeft, vóór het voorstel stommen. Aangezien het maar voor één jaar is, kan de raad het volgend jaar over meer cijfers beschikken. Hoewel de heeren Siegers en Mole naar nog niet geheel bevredigd zijn, ver klaren zij toch noodgedwongen vóór het voorstel te zullen stemmen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De heer D r u i f wil geacht worden te heb ben tegengestemd. Bewaarschool. Wederom komt aan de orde het voorstel van B. en W. om te besluiten tot den bouw van een bewaarschool. Dit voorstel was in de vorige vergadering aangehouden, omdat de heer Siegers er van overtuigd was, dat het heel wat goedkooper zou kunnen dan voor 45 000, zooals door B. en W. voorgesteld was. De heer Siegers is teleurgesteld, dat B. en W. met de wenken, die hij in de vorige zitting gegeven had, geen rekening hebben gehouden. Rekening houdende met den 11- nancieelen toestand der gemeente, die een zuiniger beheer elscht, kan spreker niet vtipr het voorstel stemmen. Wethouder Padt verdedigt het voorstel. Er bestaan geen ingrijpende verschillen met het Kleuterhuis te Haarlem. Het voorstel wordt goedgekeurd met 7 te gen 3 stemmen. Tegen stemden de leden Geers, Siegers en Molenaar. Straatnaam. Aan den weg, loopende van de Zandvoort- schelaan naar de kennemer Golfclub wordt de naam Kennenierweg gegeven. Zevende leerjaar aan School C. B. en W. stellen voor over te gaan tot het instellen van een zevende leerjaar aan School C. Wordt goedgekeurd. Te 9.10 uur komt de heer Fraenkel ter vergadering. Ontvangst van een zang- vereeniging. B. en W. stellen voor. afwijzend te beschik ken op het verzoek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Zandvoort, om 100 beschikbaar te stellen voor de ont vangst van een zangvereeniging uit Aken. Wethouder Padt bepleit het toestaan van de 100. De heer Forrer zegt, dat deze vereeni ging zelfs officieel op het raadhuis ontvan gen had moeten worden. De raad besluit, de 100 toe te staan. Rondvraag. De heer Fraenkel bespreekt de ver- keersverandering in de Haarlemmerstraat. Hij keurt het af; dat er wel een agent bij de Kostverlorenstraat staat, om de argelooze overtreders te bekeuren en neit een agent bij het begin van de Haarlemmerstraat, die de menschen, die de nieuwe borden niet ge zien hebben, zou kunnen waarschuwen. Nu lijkt het veel op een muizenvalletje. De V oor z it-te r zegt, dat deze verkeers- verandering tot stand is gekomen omdat de Haarlemmerstraat te smal geworden is. Bo vendien worden de menschen voldoende door borden gewaarschuwd. De heer Fraenkel bepleit toch het aan brengen van een duidelijker waarschuwings bord. De Voorzitter zal dit verzoek overwe gen. Aankoop duinreep langs den Boulevard Paulus Loot. B. en W. stellen voor over te gaan tot het aankoopen van de duinreep langs den Bou levard Paulus Loot en tot het afkoopen van het erfpachtsrecht, op eenige gedeelten van dit duinreep rustende. Dit voorstel wordt na afloop der openbare vergadering in een geheime zitting behan deld. DE ZANDBOUWWED" STRIJD Niettegenstaande het weer zich in den aanvang zeer slecht liet aanzien, werd het een poosje na den aanvang droog. Een 75-tal kinderen nam aan den wedstrijd deel. Er waren 4 groepen. Bij de groote van 1217 j-, trokken twee bouwwerken zeer de aandacht: de kop van Clemenceau en een Avro-schild Vooral de eerste was zeer gelijkend. Na afloop trokken alle deelnemers, vooraf gegaan door de Ober Bayern kapel, over den boulevard naar het Kurhaus. Daar kreeg elk een ballon voor den ballonwedstrijd. De gekleurde zwerm zette koers naar het Noor den. De prijzen bestaande uit aardig speel goed werden in de groote zaal uitgereikt door de heeren Poolman en Rouffcar, voorzitter en secretaris van de Zandvoortsche feestcom missie. De kapel zorgde voor de illustratie. Ofschoon we de deelneming wel eens grooter hebben gezien, mag de wedstrijd uit stekend geslaagd genoemd worden. STRAATNAAM De straat van de Zandvoortsche laan naar de terreinen van de Kennemer Golfclub heeft nog geen naam. B. en W. stellen voor die straat te noemen: Kennemerweg. HET 7e LEERJAAR Door een voorstel van den heer Gunthers is destijds het maximum aantal leerlingen voor het 7e leerjaar vastgesteld op 34. Daar nu voor het 7e leerjaar aan school B 28 leer lingen zijn, aan school C 21 en D 26 of sa men 75, kan het aantal 7de klassen tot twee beperkt blijven. B. en W. stellen voor met in gang van 1 September aan school C een 7e leerjaar in te stellen. HAARLEMMERMEER VACANTIEKOLONIES. Het bestuur van de gemengde zangvereeni ging „Hoofddorp" heeft aan de afdeeling van het Centraal Genootschap van Kinder - herstellings- en vacantiekolonies een bedrag van 96.05 afgedragen, zijnde het batig sal do van een onlangs voor dit doel gehouden weldadigheidsavond. EEN MOOI SUCCES. Het bericht betreffende het door de ge mengde zangvereeniging „Hoofddorp" op het nationaal concours te Soest behaalde succes, behoeft nog eenige aanvulling. Deze vereeniging behaalde in de le afdee ling een eersten prijs met 330 punten (ver guld zilveren medaille). De heer Plet Zwager verwierf den direc- teursprijs voor het hoogst aantal punten op dien dag behaald. In den eerewedstrijd werd een 2e prijs ver kregen met 169 punten (zilveren lauwertak). ONGELUK. Maandagmiddag kantelde een in beweging zijnde locomotief van een werkspoor, welke gebruikt wordt voor de verbreeding van den Kruisweg, omver. De machine viel uit zijn cabine en kwam onder het gevaarte terecht. Ernstig gekwetst werd de man opgenomen; de ontboden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis in Haarlem noodzake lijk. BENNEBROEK DS. J. G. LEKKERKERKER. Ds. J. G. Lekkerkerker te Bennebroek heeft bedankt voor het beroep bij de Ned. Hervorm de Kerk te Hijkersmilde. HILLEGOM GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Politie bureau iederen werkdag van 78 uur na middags de onderstaande voorwerpen: sleu teltje, lederen veter waaraan 3 sleutels, beige kleurige ceintuur, kinderportemonnaie inh. 15 cent. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen de daarachter vermelde voorwerpen: N. N. Kortenbachstraat 20, kin derjasje, M. v. d. Hulst, Middenstraat 5. zil veren halskettinkje: Kooy,, Meerstraat 54, portemonnaie inh. 89 cents; C. Meyer, Hof straat 51/2 M. buis; Jamin, portemonnaie, inh. ongeveer 3 gulden; J. van Deursen, Krochtstraat 1, rijwielplaatjes 2930; K. Kreeft, Talmast-raat 17, zilveren heeren-pols- horloge; I. Imanse, Pr. Hendrikstraat 20, JongensrijwieL HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij J. W. van Zijl, Haar lemmerstraat 19 Zandvoort, een vulpotlood: J. de Ridder, Molenwerfslaan 4, een vulpen: B. J. de Goede, Wilhelminastraat 4, Benne broek, een portemonnaie met inhoud; J. van der Weiden, Oude Posthuisstraat 14. een portemonnaie met Inhoud; F. Rot. Raad huisstraat, een bankbiljet; Prins, Kadijk 1. een zijden doekje met inhoud. Mevr. van Rees, Laan van Bloemenhoven 5, een rose haarspeld; Vester, Koediefslaan 49. een por temonnaie met inhoud; A. Vossen, Raadhuis straat 24. een autoped, S. Vollenga, Celebes- straat 23, een haarkam; J. Kersten, Suma- trastraat 19, een rijwielbelastingmerk; Bek- ker. Jeroen Boschlaan. een rijksdaalder; v. d. Reijden, Binnenweg 159, een hondje; Bu reau van politie. Raadhuisstraat, een enve loppe met kwitanties, een Lipssleutel en een sleutel van een koffertje. IJMUIDEN DE VISCHOMZET IN JULI De omzet in den Rijksvischafslag gedu rende de maand Juli 1930 bedroeg 1.0O2.418 tegen 1.206.268 in de maand Juli van het vorig jaar. Het cijfer van de vorige maand wijst reeds op een aanzienlijken vooruitgang bij de laatste maanden, toen het steeds ver beneden het millioen bleef. Zooals men kan zien is het toch nog ruim een ton minder dan ver leden jaar in dezelfde maand. FONDS VOOR SOCLALE VOORZIENINGEN. Gedurende de week van 19 Juli tot en met 25 Juli werd aan 95 (165) werklooze zeevis- schers f 817.25 (f1491.75) door het Fonds voor Soicale Voorzieningen uitgekeerd. Het aantal uitgetrokken zeelieden bedroeg 529 (524) waarvan 143 (142) woonachtig te IJmuiden. JI. Zaterdag waren nog 37 (42) trawlers uit de vaart. (De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de vorige week). WINKELWEEK. De Winkeliersvereeniging „IJmuiden-Oost" en de R.K. Middenstandsvereeniging Hanze" organiseeren van 14 Augustus tot en met 23 Augstus as. een winkelweek met étalagewedstrijd voor artikelen van Neder, landsch fabrikaat. Verschillende feestelijkheden zijn aan deze winkelweek verbonden. Donderdagavond zal een rondgang met muziek door de plaats ge houden worden, .eveneens Zaterdagavond 16 Augustus. Maandag 18 Augustus vindt een optocht voor kinderen plaats, met versierde fietsen, poppenwagens, vliegende Hollanders, enz. Voor Maandagavond staat een zanguit- coering op het programma in de muziektent in de Casembrootstraat, door „Polyhymnia" Woensdag 20 Augustus reclameoptodht, des avonds rondgang met muziek. Donderdagmid dag 21 Augustus wedstrijd met hindernissen op transportrijwielen. Zaterdagmiddag wed loop door IJmuiden-Oost over 4 K.M. Hiervoor hebben zich reeds eenige bekende loopers laten inschrijven. De start vindt plaats op het Velserduinplein. Voor den etalagewedstrijd hebben zich reeds meer dan 100 winkeliers opgegeven. BEVERWIJK. OPENING SPORTPARK. Ter gelegenheid van de opening van het Gemeentelijk Sportpark zal op Zondag 7 Sep tember a.s. een Sportmiddag worden gehou den, waaraan verschillende plaatselijke sport verenigingen zullen meewerken. De heer B. J. Wieland Los te Haarlem heeft zich bereid verklaard, de leiding op zich te nemen. Een voorloopig programma is in een dezer dagen op initiatief der Gemeentelijke Com missie voor Lichamelijke Opvoeding gehou den vergadering samengesteld. BENNEBROEK. Overleden: M. v. d. Plas (vr.) 14 jaar. VELSEN Geboorten: A. van der Grijn—Dijkstra, z.; J. Deelder—Faber, d.; H. A. Böhm—Bart, d.; E. Hoogzaad—Wigchert, z.; M. Plooij— van Kempen, z.; S. KokKaman, z.; J. M. Kaan dorpMenders, d. A. AriszStet, d.; M. W. MaissonOlde Hensken, z.; Ph. J. LamAl- bertz, d. Overleden: Johannes Schoorl, 66 j„ weduw naar v. M. Kneppers. Gehuwden: L. F. de Groot en J. K. Borg- greve; A. Grodde en A. Prins; J. Th. Ter- steeg en E. A. van Sambeek; S. van Geldorp en H. H. J. Blom; I. Dekker en W. de Regt; A. Kreuger en M. P. de Jong; M. Blankesteyn en A. Meijer; L. van Slooten en N. de Jong. Ondertrouwd: B. A. Verbeek en A. Hamers: M. Valkhoff en L. Sturm: D. van Rooijen en H. v. d. Bend: A. C. van Leeuwen en M. Kap- teijn; G. M. Molenaar en M. M. Olyrhook: W. Zweekhorst en W. J. v. d. Berg: R. Dekker en w. M. Klaver; L. L. Kroone en J. A. H. Huybers. BLOEMENDAAL. Bevallen: E. Levenbach-Goudeket, d. H. Buhre-Cohen. z. Ondertrouwd: Jhr. W. Ch. A. Quarles van Ufford en C. E. Crommelin. C. J. Koek en J. Schrama. E. Nieuwenhuis en E. Ge nis. Getrouwd: L. A. Leven en J. G. A. B Dou- wes. Jhr. D. G. van Asch van Wijck en Jkvr. J. de Jonge. Overleden: C. van Gent. 55 J„ overleden te Haarlem. J. H. W. A. Smits. 85 j., over leden te Haarlem. H. M. Homburg, 46 j., over leden te Haarlem. DE ONGELUKKEN-SERIE VAN HET WEEK-EIND. ONGEVAL MET EEN POLITIE-MOTORRIJWIEL. Zondagmiddag te half 6 reden met motor rijwiel en zijspan der Zwolsche politie agent Kamphuis en majoor Mak. Door een onbe kende oorzaak, maar vermoedelijk door het slippen, raakte de bestuurder het stuur kwijt en reed tegen een boom. Majoor Mak werd met een schedelbreuk opgenomen en moest direct naar het R.K. Ziekenhuis worden over. gebracht. Agent Kamphuis kwam er met een licht kwetsuur aan zijn voet af. Op denzefden weg Is later een wielrijder door een auto omvergereden en naar de Tel. meldt, een motorrijder geslipt, waarbij de duorijder gewond werd. Te Amstelveen is een fietsende vrouw door een vrachtauto overreden en gedood. Te Apeldoorn is een fletser door een auto aangereden en gedood. Te Liempde is Zondagavond een automo bilist tegen een boom gereden en aan de gevolgen overleden. WEGVERBETERING BIJ HET GROENE KERKJE. Men Is thans begonnen aan de verbetering van den rijksstraatweg bij het Groene Kerkje te Oegstgeest, lezen wij in het Hbld. De be staande weg wordt tot zes M. verbreed, ter wijl een tweede weg eveneens van zes M. breedte achter het Groene Kerkje om wordt aangelegd. Beide wegen komen bij de brug over het Oegstgeesterkanaal samen. Het is de bedoeling het eenrichtingsverkeer in te voeren. ZWAARGEWONDE DAME OVERLEDEN. De Amerikaansche mevrouw Hilton, die Zaterdagmiddag na de botsing van twee auto's op den Meersenerweg bij Maastricht o.a. met een schedelbreuk werd opgenomen, is Zondagavond in het ziekenhuis te Maastricht overleden. Scheepvaartberichten Alcyone 3 te Rotterdam y. Buenos Ayres Ameland 3 te Rotterdam v. Hamburg Alchiba 4 te Antwerpen v. Hamburg Almkerk 2 te J.tydney v. Rotterdam (verb.) Arendskerk 1 v. Whyalla n. Adelaide Andtfk 3 v. Oran, Bombay n. Rotterdam Astrea l v. New York n. Port au Prince, Ven. Cur. Bengkalis 3 te Genua. Batavia n. A'dam Baloeran p. 2, 14 u. Kaap del Armi, Rotterdam n. Batavia Baden 1 v. Oxelosund. Boskoop 3 te Antopen v Hamburg Deli 3 te Batavia v. New York Drechterland 3 te Amsterdam v. Hamburg Dougava v. Windau. p. 3 12 u. Brunsbuttel. Eemdijk 3 v, St-, Thomas. Pacifickust n. R'dam Everelsa v. Sjo Roytta n. Schiedam, p. 4 1 u. Holtenau Flandria 3 16 u. te en 21 U v. Oporto. Amster dam n. Buenos Ayres GrUpskerk 2 v. Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam Gemma 2 v. Colombo, Rotterdam n. Japan Gerda Kunstmann 3 v. Stockholm Hans Rudolf Reichel 4 te Stettin n. Hamburg p. Vlisingen Jagersfontein 3 v. Antwerpen n. Hamburg p. Vlissingen Joh de Witt 2 v. Genua, Batavia n. A'dam Kedoe p. 4 6 u. Ouessant. R'dam r.. Batavia Klipfontein 4 te Amsterdam v. Hamburg Kota Inten p. 4 g u. Ouessant, Rotterdam naar Bataria Knut Jarl v. St. Petersburg n. Schiedam, p. 4 1 u. 30 m. Holtenau Kota Inten 3 v. Antwerpen, R'dam n. Batavia, p. Vlissingen Lochkatrine 3 te Londen. Pacifickust n. R'dam Laomedon 3 v. Sjanghai Mopan v. Tela. 3 te Bremerhaven Nias 2 v. Marseilla n. Antwerpen, Beira n. Rot terdam Oosikerk 4 te Amsterdam v. Japan Oldekerk 2 te Kobe v. Rotterdam Patria 3. 21 u. v. Port Said. Bataria n. R'dam Patia v.'Jamaica. 3 te Bremerhaven Rotterdam 3 te Rotterdam v. New York Roepat 2 v. Port Said. Bataria n. Amsterdam Rietfontein 1 v. Kaapstad naar Southampton. Beira n. Rotterdam Sibajak 4. 9 u. van Sabang Batavia n. R'dam Statendam 2 v. Southampton. Rotterdam naar New York Scekaboemi 3 te Rotterdam v. Batavia Simon Bolivar 3 te Amsterdam v. Hamburg Springfontein 2 te en van O.-Londen n. Durban Sumatra p. 3 Ouessant, Beira n. Duinkerken ca Rotterdam Titus 3 te Bremen v. Hamburg Toba 3 te Batavia v. Rotterdam Tosari p. 3 Perim .New York n. Java Tapanoeli p. 4 Point de Galle, Roterdam naar Batavia Walter Richel 4 te Koningsbergen in lading Waterland p. 3 Ouessant. Amsterdam naar Buenos Ayres Koudekerk 2 v. Karachi r.. Rotterdam Taiisse 4 te Port Said Amsterdam naar Batavia. Radjah p. 3 Perim, Batavia n. Amsterdam Oldekerk 4 v. Yokohama. Rotterdam n. Batavia J. P. Coen 2 te Batavia v. Amsterdam Poelau Laut 4 te Batavia v. Amsterdam Poelau Tello 2 v. Batavia n. Amsterdam WOENSDAG 6 AUGUSTSUS. HILVERSUM 1875 M. (Ultal. V.AR.A.-Uitzending). 8.00 Orgelspel door Fred. Wolfers, afgew. door gramofoonpl. 9.00 Gramofoonpl. 10.15 Voordracht door Gerard Pilger. 10.30 Zieken- uurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Concert door VARA-Septet afgew. door gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding (te verzor gen door den VPRO). 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Kindermatinée van uit het Kurhaus Scheve- ningen. 3.30 „Maak het zelf" door C. Schaake- Verkozen. 4.30 Orgelspel door Fred. Wolfers. 5.00 Vraaghalfuurtje voor de kinderen. 5.45 Concert door Tokkel-Octet. afgew. door gra mofoonpl. 7.15 Litteraire lessing door A. M. de Jong. 7.45 Politieber. 8.00 Toelichting tot het Kurhausconcert door Eli Bomli. 8.15 Concert vanuit het Kurhaus te Scheveningen. Hot Residentie-Orkest. Solisten: Jacq. Urlus 011 Hona Durigo. Na afloop: Persber. Daarna Gramofoonpl HUIZEN. Na 6 uur 1071 M. (Uitsluitend NCRV-uitz.) 8.15 Gramofoonpl. 10.30 ZIekendlenst. 11 00 Gramofoonpl. 11.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 1.320 Concert. Mevr. J. Hekert-van Eysden (sopraan), mevr. I. Mul- der-Belsert (alt-mezzo), heeren H. Hermann (viool), Cor Kee (orgel en piano). 2.00 Con cert mevr. C. van Ravenzwaay-Mollenkamp (alt). Mej. To Stelle (plano), heeren Joh. Laman (bas), H. Brugman (viool en plano- begel.) 2.45 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15 Ver volg concert, 4.00 Concert door de Stafmuziek der Kon Marine te Den Helder. 5.00 Kinder uurtje. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 oKersen. 7.00 Declamatie door R. Sijbring. 7.30 Wijdings samenkomst in de Oosterkerk te 's-Graven- hage. 8 30 Concert door het ..Boris Lensky "- trio. 10.00 Orgelconcert door S. P. Visser. 9.30 ca. Persber. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding, 12 20 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. 2 20 Concert. B. Allen (mezzo-sopraan), J. A. Thomas (bariton). 420 Orkestconcert. 5.20 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.35 Nieuws- ber. 7.00 Piano-recital door L. England. 7.20 Lezing. 7.45 Viool-recital door Lsaac Losowsky. 8.05 Concert-Orkest. A. Fear (bariton), F. Russell (tenor). Koor. 9.00 Nleuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Optreden van de „Co-Optimiste" 10.40 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Concert door Kwin tet. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 „Don Juan" van Mozart. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Or kestconcert.. 5.50 Orkestconcert' 8.20 Orkest- concert. 9.20 „Schwert über uns". Hoorspel van P. Dick. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. (Gramofoonpl.) KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 8.20 Concert. Orkest. Operazanger. 10.20 Con cert Hawaiian Kwartet. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Fragmenten uit „De Groot-Hertogin van Ge- rolstein" van Jacq. Offenbach. Orkest en so listen. Een dagelijksche Kindervertelling. En al hooger steeg de vltegmachicn. Over tnet sneeuw en ijs bedekte bergen en door wolken, zoodat Keesje geen hand voor oogen kon zien. Keesje wist niet dat het de Alpen waren, de hoogste hergen van Europa. En over de wolken, die hem het vergezicht benamen, was ons Keesje niet te spreken. „Jc kunt net zoo goed in de mist loopen oi met gesloten loogen", dacht ons agentje. Maar de wolken verdwenen en de bergen verdwenen en men vloog nu oveV zee. Water, niets dan water, waarover de zon scheen, zoodat het leek of de koppen van de golven, die over elkaar rolden van gloeiend goud waren. Keesje had geen oogen genoeg om al dat moois op te nemen. In de verte, heel be neden zich zag hij een schip, uit den schoorsteen gleed een klein •wolkje. „Ik ben maar blij, dat ik niet al het water hoef op tc drinken f ik zou geloof ik, een haring worden van al dat zoute water", dacht ons agentje.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9