CRICKET, Crlcketbeschouwiaigeii. De Free Foresters kunnen over de resulta ten van hun tienden toer tevreden zijn; twee innings-overwinningen en een draw, waarin de kansen wellicht nog iets in hun voordeel waren! Het elftal van Mr. Hamburger heeft danig teleurgesteld; er waren veel bowlers in opgenomen en dus waren de verwachtingen omtrent de battingsprestaties niet hoog ge spannen. De eerste innings leverde onder abnormale omstandigheden nog 170 runs op, dank zij Hamburger, Glerum en Koeleman, maar de bowlers slaagden er niet in de Free Foresters voor een bereikbaar totaal uit te gooien; aanvoerder Johnston sloot 1 1/2 uur voor tijd op 370 voor 9 en het slot was sen sationeel! Het Hollandsch elftal werd voor 42 uitgegooid door een aanval, die aan de Span jaardslaan gedemonstreerd had, absoluut niet imponeerend te zijn! Wilson nam bij voorbeeld 4 wickets voor 4 runs! Cricket is een raar spel. Toch hopen wij, dat col. Johnston volgend jaar een jonger team uitnoodigt. dat ook in staat is een waardige demonstratie van En- gelsch bowlen en veldwerk te geven. Tenslotte is de opzet toch om propaganda te maken voor de cricketsport en of het Ne- derlandsch elftal dan met innings zou ver liezen, is voor ons bijzaak. Er is in den laatsten tijd nog al veel ge schreven over de degradatie van de twee laagst geplaatsten in de eerste klasse, hoe wel een dergelijk besluit van den N. C. B. nooit gepubliceerd werd. Uit den mond van een bestuurslid hebben wij officieel gehoord, dat hiervan absoluut geen sprake is. De eer ste klas blijft het volgende seizoen zooals zij nu is; wel heeft het bestuur de mogelijkheid overwogen, dat een club uit de Overgangs klasse zich bijzonder zou onderscheiden en die dan eveneens in de eerste afdeeling op te nemen. Gelet op den stand, gelooven wij niet, dat hierop veel kans is. Voor Haarlem is dit bericht in elk geval een geruststelling, terwijl ook Rood en Wit uit den brand is. Toch zal de Schoterweg-club alle pogingen wel in het werk stellen om zich nog een beetje omhoog te werken; de kans is, hoewel niet groot, toch niet denkbeeldig, maar dan zouden de laatste wedstrijden te gen H.D.V.S. en Rood en Wit gewonnen moe ten worden. A.s. Zondag tegen de Schiedam mers speelt Maas bij Haarlem; een zege is heel goed mogelijk. Tegen Rood en Wit is dit niet het geval en ofschoon Van Eeghen c.s. geregèld teleurstellen, lijkt de aanval De Ruig Nagtzaam nog zwakker dan Bruin Schmeink. Het belooft werkelijk een interes sant slot te worden van een voor beide ver- eenigingen matig seizoen! De Flamingo's zijn in Engeland begonnen; het elftal onder leiding van De Beus verloor van het Gloucester Garnison. maar gaf be hoorlijk party. De gastheeren werden uitge gooid voor 248 (Glerum 451). nadat de stand 181 voor 3 was en de Hollanders ant woordden met slechts 98 (v. Manen 31). In de tweede innings ging het beter; totaal 195, waarvan Van Manen een fraaie 73, Neuerburg 50 in 2 1/2 uur, Glerum 32. De En- gelschen maakten de benoodigde 46 runs voor 4 wickets. Het B-team speelde twee ééndaagsche wed strijden tegen onbekende tegenstanders en won tweemaal. Tegen Wodknods werd geslo ten op 206 voor 4 (Jannink 71 n.o,. Hambur ger 54). De thuisclub maakte slechts 146 (Eigeman 438). De tweede ontmoeting te gen Kirby Cricket Club was er een van la ger totalen; Flamingo's 114, waarvan Bult man 39 n.o. en Davidson 25. Kirby's laatste wicket viel op 64, en een poging om op de tweede innings een andere beslissing te krij gen, mislukte dank zij Van Booven (51). UMPIRE. Cricketbond. Rood en Wit-V. 0. C. V. O. C. wint met 42 runs. Gibb scoort 93. Ook tegen de Rotterdammers is Rood en Wit er niet in geslaagd om een overwinning te behalen. Ook echter is deze nederlaag aan eigen schuld te wijten, immers na zwak batten dat slechts een totaal van 104 ople verde, werd er zoo slecht gevangen dat V.O.C. er tenslotte wel in moest slagen de runs te maken wat ze dan ook dankbaar deed. Van Eeghen wint den toss en gaat batten. Door gemis van Beyers en vooral van East, wordt de aanval voorloopig gevormd door Terwiel en Gibb, waarvan vooral laatstge noemde in het begin zeer succesvol is. Zoo bowlt hij in zijn eerste over Bogaardt met een goeden bal, op 3 doet hij op zijn eigen bowlen een goede vang terwijl 3 runs later Guitard een schitterende vang doet op zijn bowlen zoodat Hagenaar ook kon vertrekken. Hier door is de stand dan 36. A. Faber, diie weer eens zijn medewerking verleende, en A. v. Baasbank brengen het samen door voor zichtig spel tot 26 op welk "totaal eerstge noemde gevangen wordt door Gibb op het bowlen van v. d. Eb. Schmeink en v. Baas- bank houden dan voorloopig stand. Speciaal het bowlen van Terwiel levert vele moeilijk heden op en als het totaal 60 is wordt v. Baasbank na een wilden slag door hem ge bowld voor een goede 31. (560). J. P. v. Baasbank voegt snel 8 runs aan de score toe, waarna hij ook al na een al te wilden slag ge bowld wordt door v. d. Eb (677) Op 88 krijgt Terwiel weer een wicket neer, nl, dat van Schmeink voor een goede 21, Van de laatste batsmen biedt alleen v. Eeghen nvg eenigen tegenstand, doch als hij door Terwiel gebowld is voor 12 sluit de innings op 104. Gibb had de beste cijfers (4—36), doch Ter wiel was verreweg de gevaarlijkste bowler geweest, al waren zijn cijfers niet zoo goed (4—43). Terwiel en Calcutt openen hierna de in nings voor V.O.C. op het bowlen van Bruin en Schmeink. Op 19 wordt eerstgenoemde bats- men met een zeer mooie bal van de inmiddels aangezetten v. d. Togt gebowld. Gibb, die nu inkomt speelt direct zeer vrij, waarbij hij echter niet over geluk te klagen heeft. "Op 58 wordt Calcutt door Van der Togt gevangen op het bowlen van Bruin. Als dan op 70 Gibb twee kansen geeft, worden die echter niet geaccepteerd. Dit bleek later fataal te zijn. Hij slaat nu steeds harder en weldra wordt het totaal van R. en W. gepasseerd. Op 140 in man met 'n zeer mooien bal van den Inmiddels de laatste over voor de thee wordt Gibb ein delijk gevangen voor een keurige 93. Intus- schen waren ook nog Dubru en Ruichhaver verdwenen, zoodat dan de stand 5140 is. Na de thee bieden de batsmen niet veel tegenstand en reeds op 146 wordt de laatste man door Hagenaar gebowld. Hagenaar had mej 312 goed bebowld ter wijl Bruin voor de staart doodelijk was. (555). v. d. Togt had het overblijvend wicket voor 18 runs. Met nog 2 uur en 40 mi nuten waagt R. en W. nog een kans en gaat weer batten. Het begin is weer niet fraai, op 3 wordt A. v. Baasbank, die met v. d. Togt geopend had, door Terwiel gebowld. Doch Hagenaar en v. d. Togt doen hierna door goed cricket de score zeer snel stijgen, waar bij vooral ook het goede runnen opvalt. Beiden slaan o.a. een harde zes. De score vliegt omhoog en na 20 minuten spelens zijn er al 50 runs. Op 62 wordt Hagenaar met een mooien bal van Terwiel gebowld voor een goede 37. Schmeink, J. P. v. Baasbank. Ir. A, Faber en O. Clevertnga zijn vrij spoedig ver dwenen. Intusschen staat Van der Togt uitste kend te spelen en scoort eenige fraaie boundaries. Swens verleent hem weer den noodigen steun en 149—8 sluit v, Eeghen de innings zoodat V.O.C. voor de keus staat 107 runs te maken of 1 uur en 33 min. uit te spe len. v. d. Togt bleef met 71 not out. De keus valt op het laatste. Ruichhaver en Calcutt zijn op 11 beide verdwenen. Gibb.: en Terwiel houden dan echter langen tijd stand, zoodat de kans voor de R. en W.'ers tot het minimum daalt. Wel vertrekken beiden nog op 40 doch Dubru en v. d. Eb spelen dan den tijd uit zoodat V.O.C. met 42 runs op de 1ste innings wint. Voor verdere bijzonderheden zie de scores hieronder. Rood en Wit eerste innings: O. Cleveringa c. and b. Gibb 2 J. W. v. d. Bogaardt bowled Gibb 0 P. C. Hagenaar c. Guitard b. Gibb 3 A. v. Baasbank bowled Terwiel 31 Ir. A. Faber c. Gibb b. v. d- Eb 4 J. E. C. Schmeink bowled Terwiel 21 J. P. v. Baasbank bowled v. d. Eb 8 A. v. d. Togt bowled Terwiel 7 J. J. Swens c. Calcuth b. Gibb 2 J. H. M. v. Eeghen bowled Terwiel 12 M. H. J. Bruin not out Extra's 14 Totaal 104 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 17 1/3 6 43 4 T. Gibb 14 2 36 4 R. v. d. Eb 4 1 7 2 W. v. d. Wolff 5 2 5 V.O.C. eerste innings: A. Terwiel bowled v. d. Togt 13 L. Calcuth c. Bogaardt b. Bruin 11 T. Gibb c. v. d. Togt b. Hagenaar 93 Th. Dubru c. v. d. Togt b. Bruin 21 F. Ruichhaver c. A. v. Baasbank b. Hagenaar 1 R. v. d. Eb not out 3 P. Guitard bowled Bruin. 3 G. v. Herwaarden c. J. v. Baasbank b. Bruin 0 L. Verhave st. v. Eeghen b. Bruin 0 H. v. d. Wolff bowled Hagenaar 0 Extra's 1 Totaal 146 Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Schmeink 13 6 41 M. Bruin 14 55 5 A. v. d. Togt 5 27 1 J. A. Faber 2 10 P. C. Hagenaar 5 5/6 12 3 Rood en Wit tweede innings: A. v. Baasbank bowled Terwiel 4 A. v. d. Togt not'out 71 P. C. Hagenaar bowled Terwiel 37 J. P. v. Baasbank bowled Gibb 0 O. Clevertnga bowled Terwiel b J. Schmeink bowled Terwiel 6 Ir. A. Faber bowled Terwiel 0 J. J. Swens not out 16 J. v. d. Bogaardt J. v. Eeghen did not bat. M. Bruin Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 11 51 5 R. v. d. Eb 3 36 0 T. Gibb 6 37 1 G. v. Herwaarder. 2 15 0 V.O.C. tweede innings: F. Ruichhaver run out 1 R. Calcutt bowled v. d. Togt 5 T. Gibb l.b.w. 23 A. Terwiel l.b.w. Hagenaar 2 Th. Dubru not out 15 R. v. d- Eb not out 2 P. Guitard G. v. Hei-waarden did not bat. L. Verhave H. v. d. Wolff Extra's 16 Totaal 4 for 63. Bowlingcijfers; O. M. R. W. M. Bruin 8 4 8 P. C. Hagenaar 13 9 12 1 J. Schmeink 6 2 9 A. v. d. Togt 9 5 19 2 Ir. A. Faber 2 1 1 r. c. H—v. R. A. 2 R.C.H. WINT MET INNINGS EN 14 RUNS. In een wedstrijd met bijzonder lage to talen is 't R.C.H, gelukt 'n 3 punten overwin ning te behalen op V.R.A. 2. De bezoekers die den toss hebben gewonnen, verkiezen eerst te gaan batten. Zooals gewoonlijk Vannen De Graaf en Klein den Racing-aanval. Reeds op een to taal van 2 runs gaat De Koster vrij onnoozel run-out en op hetzelfde totaal cleant De Graaf met een bijzonder fraaien bal R. de Waal, die dit seizoen nog niet gebowld was geworden. Dit is het sein voor een algeheele collapse, waarbij vooral het fielden der R.C.H.-ers opvalt. Nog vóór de lunch hebben alle V.R.A.-ers voor een totaal van 32 een beurt gehad; niemand was in de dubbele cijfers gekomen. De Graaf bowlde 411 en Kleyn 412. Het batten der R.C.H.-ers is ook niet be paald verheffend. Het openingspaar brengt door voorzichtig batten op den zuiveren V.R.A,-aanval de 20 op, maar dan wordt Segerius op silly mid-off ingepikt. Blankenstein en Houtkamp passeeren dan het totaal der bezoekers; eerst op 43 wordt Houtkamp na 12 runs gescoord te hebben gebowld. Kort daarop wordt Blankenstein van een harden slag uitgevangen voor een uitstekende 25. Daarna biedt alleen Krom nog eenigen tegenstand, zoodat de innings sluit op een totaal van 73. Bij V.R.A. bowlden v. d. Chys 523, Klink 421 en De Kost,er 15. VR.A. wil nog trachten op de tweede in nings het verloren terrein te herwinnen en gaat dus nogmaals batten. Het wordt echter ditmaal een nog grootere desillusie, want de bezoekers slagen er zelfs niet in, de benoo digde 41 runs te scoren om de innings- nederlaag te ontgaan. Het totaal wordt nu slechts 27, wat voornamelijk te danken is aan het zeer actieve fielden van het geheele R.C.H.-elftal, waarbij elke kans geaccep teerd werd. Ditmaal bowlde J. de Graaf 312 en Kleyn 5—10. R.C.H. won dus met innings enl 4 runs. H. C. C. 3Rood en Wit 2. H. C. C. wint met innings. Zo o hebben dus de kampioenen 1929 een flinke nederlaag geleden tegen de aspirant- kampioenen 1930. Ter verontschuldiging dient gezegd, dat het Rood en Wit-team vele invallers telde, waaronder de absoluut- onvervangbare captain Davidson, die momem teel met de Flamingo's in Engeland op tour is. Rood en Wit bat eerst, openingspaar We- gerifv. d. Berg. Op 8 wordt v. d. Berg ach ter het wicket gevangen voor 5. Een flinke stand volgt dan wanneer v. Kempen in komt. Laatstgenoemde slaat eenige vieren en staat goed te spelen. Op 37 is een bal van Hemmes hem te machtig en verdwijnt hij voor 21. Van de overige batslieden zijn het vooral Kruseman met 15 en Jhr. C. Elias met 10 die nog iets presteeren. Wegerif had op kalme wijze 13 runs gescoord. Het Rood en Wit=totaal is 34 geworden. Vooral Hemmes met 536 en Borel met 433 waren het, die de R. en W. score binnen de perken ge houden hadden. Arnouts met 06 en v. Gel* der met 04 hadden geen succes. Dan gaat H. C. C. 3 batten, om hiermede voorloopig niet uit te scheiden. Reeds da delijk blijkt de Rood en Wit aanval zwak te zijn. Zelfs Droste is niet in vorm en pas op 50 weet hij Arnouts op eigen bowlen te vangen. Deze speler had 25 runs gescoord. De Hagenaars laten goed cricket zien en vooral Henny, die nu inkomt heeft er het oog in. Op 65 wordt de bekende speler v. Moorsel ach ter het wicket gevangen voor 34, eveneens op het bowlen van Droste, Dan is het met het succes van Droste gedaan en ook de an dere 8 bowlers, door captain Elias aangezet, zijn niet gevaarlijk. Op 133 en 156 worden nog wel eenige succesjes geboekt wanneer Borel en Hemmes resp. voor 33 en 6 als slachtoffer van B. Schmeink vallen, doch dan is 't gedaan met de bowlerssuccessen. Zelfs 't veelvuldige changen helpt niet meer en wan neer de score tot 252 voor 4 gestegen is, sluit de H. C. C. captain de innings, Henny was met 106 en v. Gëldcr met 34 not out. De Rood en Wit-bowlers hadden natuurlijk slechts matige cijfers, te weten: Droste (2—83), Freni (0—48), J. Goossens (0—12) H. Kruseman (0—6) B. Schmeink (2—60) C. v. Kempen (08), H. v. d. Berg (09), C. Elias (0—9) L. Groen (0—3). Zooals te verwachten is, wordt Rood en Wit nog eens ingestuurd. Het battingsucces is nog geringer dan in de eerste innings. Slechts captain C. Elias en G. Droste weten 18 en 11 te scoren. Overigens wordt er wei nig gepresteerd. Drie spelers gaan voor 0. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat het to* taal slechts 65 wordt. Het was vooral Hem mes geweest, wiens bowlen voor de Rood en witters doodelijk bleek. Met 9 voor 29 had hij schitterend gebowld. Borel 1—19. v. Gelder 09 Zoo verloor R. en W. 2, dus voor het eerst sinds langen tijd met innings en 102 runs, Buiten de Competitie. Quick (N.) -Haarlem. Na eenige jaren achtereen steeds Nijmegen bezocht te hebben in !t midden der week, be stond nu de gelegenheid dezen traditioneelen tweedaagsche wedstrijd -op Zaterdag en Zon dag te verspelen. Haarlem had een vrij sterk elftal. Jammer alleen, dat de prestaties daar aan niet evem-edig waren. Het Qufck-team daarentegen viel ontzettend mee en indien dit elftal volledig is, zoo is het besirst veel ster ker dan A.C.C. dat onlangs aan den Schoterweg zoo'n droevig figuur sloeg en zich beslist on voldoende voor de huidige eerste klasse toonde. EERSTE DAG. Qufck ging eerst batten, aangezien M. den Hartog voor Quick den toss had gewonnen. De Ruig en Nagtzaam verzorgden den aanval. Al spoedig gaf M. de Hartog een slipskans, welke niet geaccepteerd werd, waarna deze speler, ondanks goed bowlen van De Ruig uitstekend ging batten. Dit was werkelijk „first class". De Reuver gaf hem hierbij goeden steun, zoo dat eerst op 43 het eerste succes voor Haar lem plaats had. Op een snellen bal van De Ruig deed Healy in de slips een goeden vang, waarmee De Reuver voor 9 kon vertrekken. Kort hierna sloeg M. den Hagtog over een yorker van De Ruig heen, waardoor z'n lag- stump uit den grond ging. M. den Hartog had een fraaie 36 gescoord. Nu eerst kwam De Ruig los. Dit was maar goed ook, aangezien het bowlen aan den tmderen kant niets met bowlen ge meen had, met uitzondering van Visser, die later op de staart niet onverdienstelijk bowlde. De eerste zes wickets werden alle door De Ruig genomen, waardoor het er op 665 niet slecht voor Haarlem voorstond. Hoekstra en Klarenbeek dachter er echter anders over. De score ging nu vrij snel omhoog en Kla renbeek sloeg o.a. een zes op Visser. Eerst op 107 kreeg Visser Klarenbeek voor 22 gebowld waarna het spoedig gebeurd was. Hoekstra werd tenslotte nog door v. Dalsum gevan gen voor een verdienstelijke 26, waarmee op 114 éen einde aan de Quick-innings was ge komen. Voor Haarlem waren De Ruig en Visser de beste bowlers, hetgeen ook wel in de cijfers merkbaar was. Ook bij Haarlem ging het in het begin vrij goed. Visser verdedigde stug, terwijl Kleefstra voor de runs zorgde. Toen Kleef- stra er 28 had. werd hij door Burki gecleand op een totaal van 40. Hetgeen hierna echter kwam, had niets te beteekenen. Van 1 voor 40 werd het 64 all out. Alleen Schenk bracht nog wat leven in de brouwerij. Hij verkreeg echter geen steun meer en bleef met 8 not out. De aanval van Quick was in goede han den; Burki een jonge veelbelovende bowler, die alleen het harde gooien moet nalaten en E. den Hartog met z'n goed gepitchte ballen en uitstekende lengte. Met dit al stond Haarlem dus den eersten dag 50 runs achter. De scores luiden: lste innings Quick: M. den Hartog bowled De Ruig 36 De Reuver c. Healey b. De Ruig 9 Hoekstra c. v. Dalsum b. Visser 26 Burki bowled De Ruig 5 E. de Hartog c. v. Dalsum b. De Ruig 0 Faber bowled De Ruig 0 Meyer bowled De Ruig 0 Klarenbeek bowled Visser 22 v. Zuylen bowled Visser 2 Theussen not out 1 Huibers bowled Visser 0 Extra's 13 Totaal 114 Bowlingcijfers: De Ruig 184645. Nagtzaam 93023. Kleefstra 3—0—0—16. Visser 6—1—4—17. lste innings Haarlem: B. Kleefstra bowled Burki 28 J. Visser l.b.w. Burki 6 H. Healy c. and b. Burki 7 P. de Ruig bowled Burki 0 N. Nagtzaam bowled E. den Hartog l W. v. d. Lee bowled E. den Hartog 0 F. v. D^jsum bowled E. den Hartog 2 N. Schenk not out 8 G. Jansen bowled Burki 0 P. v. d. Berg bowled E. den Hartog 2 J. de Bock c. and b. Burki 0 Extra's 12 Totaal 64 Bowlingcijfers: Burki 15—2—6—42. E- den Hartog 147412. TWEEDE DAG Te 11 uur werd dezen dag de wedstrijd hervat. Thans openden Hoekstra en Burki. Laatstgenoemde sloeg gauw 15 runs bijeen en ging toen door goed veldwerk run out voor 15. Ook Collard ging nog vrij spoedig uit, maar daarna w,as het gebeurd met Haarlem. Het fielden was niet bepaald goed en enkele eenvoudige catches werden gemist. Alleen v. Dalsum deed in 't veld zeer goede dingen, met het gevolg vier fraaie catches in dezen wedstrijd. Diverse batsmem wisten nu de dubbele cijfers te bereiken. E. den Har; tog en Hoekstra brachten het tot 82, op welk totaal Nagtzaam E. den Hartog voor 17 clean de. Kort daarna verdween ook Hoekstra voor een hoogst nuttige 37. Na de lunch maakte M. den Hartog 16 runs en Schieck 10, waarna met De Reuver 16 not out gesloten werd. Met inbegrip van 28 runs sloot de innings op 143 voor 7. Zij nog vermeld, dat v. d. Bergh in deze innings moest uitvallen en dat overi gens met twaalf man gespeeld werd. Aan gezien van de zeven gevallen wickets er nog drie run out waren gegaan, hadden de bow lers geen fraaie cijfers; De Ruig met 229 was nog 't best. Het openingspaar van Haarlem, dat gis teren voor een goeden stand voor 't eerste wicket zorgde, faalde nu geheel, hetgeen on der deze omstandigheden al direct een ne derlaag in 't vooruitzicht stelde. Healey en de Ruig deden nog even de hoop herleven, daar voor het derde wicket een goeden stand va<n 54 runs werd opgezet. Toen echter De Ruig voor een goede 31 was verdwenen, kwam er niet veel meer en alleen Healey met een eveneens goede 36 wist de score nog eenigszins omhoog te werken. Op 90 was ook dit weer ten einde, nadat M. den Hartog met z'n slows alle laatste wickets voor een luttel aantal runs had opgeruimd. M. den Hartog met 45 had de beste bow lingcijfers. Alzoo kreeg Haarlem dus een gevoel:: lesje te slikken. Voor dezen dag luidden de scores: 2e innings Quick: Hoekstra c. v. Dalsum b Visset 37 Burki run out 15 Collard c. v. Dalsum b De Ruig 2 E. den Hartog bowled Nagtzaam 17 M. den Hartog bowled De Ruig 16 M, de Reuver not out 16 Schieck run out 10 Faber run out 2 Klarenbeek did not bat Meyer idem v. Zuylen idem Huybers idem Extra's 28 Totaal 143 Bowlingcijfers: De Ruig v. Dalsum Visser Nagtzaam 13 3 29 2 10 0 36 0 13 1/2 2 28 1 11 2 22 1 2e innings Haarlem: B. Kleefstra bowled Burki 2 J. Visser c M. de Hartog b Burki 0 H. Healey c. v. Zuylen b Klarenbeek 36 P. de Ruig bowled Schieck 31 N. Nagtzaam c Hoekstra b Schieck 5 W. F. v. d. Lee c Huybers b Collard 2 F. v. Dalsum c E. den Hartog b M. den Hartog 2 G. Reuser c and b. Klarenbeek 0 A. Roggeband c Collard b M. den Hartog 1 J. de Bock c Collard b M. den Hartog 0 G. Jansen not out 2 Extra's 7 Totaal 90 Bowlingcijfers: Burki 7 0 2 25 E. den Hartog 10 4 0 19 Collard 6 1 1 20 Schieck 2 0 2 9 M. den Hartog 3 1/2 1 4 5 Klarenbeek 3 0 2 5 Haarl. Cricketbond. R. C. H. 2Bloemendaal. R.C.H. VERLIEST MET INNINGS EN 2 RUNS R.C.H. bat eerst en komt tot 56, waarvan alleen G. v. d. Mey de Bie met 12 in de dub bele cijfers kwam. J, Beyk bowlde 2—21, G, van Dam 3—13 Middelink 2—7 en L. v. d. Mey 35. Bloemendaal antwoordt hierop met pre cies 100 runs: J. Beyk 28, H. Beyk 13, M. Jansen 12 en G. van Dam 21. Bij R.C.H. bowlden R. de Vries 3—47, J. Doets 322 en J. Paape 422. Bloemendaal wil het nogmaals probeeren, en werkelijk, vier minuten vóór het ver strijken van den speeltijd, met nog 2 runs te scoren, valt het laatste wicket, waardoor Bloemendaal met innings wint. Het R.C.H.-totaal werd nu 42. waarvan G. v. d. Mey de Bie 10 en D. Dollé 14. J. Beyk bowlde dftmaal224, L. v. d. Mey 614 en G. van Dam 11. Rood en Wit 3A. V. O. S. A. V. O. S. wint met 54 runs. De wedstrijd tusschen de twee laatste clubs is in een gemakkelijke overwinning voor de Ambtenaren geëindigd, hoewel H. C. Klerk en Erdtsieck niet van de partij waren. A. V. O. S. bat eerst. Op 6 zijn er al 2 wickets neer. Hetem en Twisterling brengen eenige verbetering en voeren de score op tot 31. Jac. Klerk en Brauckman zijn echter spoedig verdwenen, de eerste dubieus l.b.w. gegeven. J. C. Kroon en Twisterling weten door gewaagd spel de score snel op te voeren tot 73, op welk totaal Twisterling heel goed door A, Hoyer gevangen wordt. De laatste batsmen bieden ook nog eenigen tegenstand en op een totaal van 109 sluit de innings. JACK HOBBS Hiervan hadden: N. J. Twisterling 37, J. C. Kroon 38 en extra's 14. Bij R. en W. had Joh. Faber ook weer eens goed gebowld met 644, verder B, Schmeink 116, Ch. Marchant 10, J. Goosens 014, C. v. Kempen 112. Het begin van R. en W. is zeer fraai, Bok en v. Aken weten de score op te voeren tot 32, op welk totaal beiden ujt gaan voor 16. Hierna treedt echter een groote collapse in, die vooral veroorzaakt wordt door het goede en zuivere bowlen van D. Brauckmann, die dezen middag doodelijk bleek te zijn. Op 55 hebben alle Rood en Wit-spelers een beurt gehad. Hiervan hadden W. F. Bok, 16, F. v. Aken l£ H. v. d. Togt 13 een goede not out en extra's 3. Bowlingcijfers: A.V.O.S.: J, C. Kroon 018, Th. v. Hetem 421, D. Brauckman 613 in. 11 overs. A. V. O. S. wint dus met 54 runs. Cricket In Engeland Eindelijk heeft Jack Hobbs weer eens aller aandacht op zich gevestigd door het vermaarde record van Dr. Grace te breken, n.l. dat van het grootste aantal runs. Het totaal van Dr. Grace, 54.896 runs, leek sinds jaren onbereikbaar, maar Hobbs hield langer vol dan men gedacht had en kwam reeds verleden jaar aardig in de buurt. Dit sei zoen wilde het, al thans voor zijn doen, niet zoo erg vlotten, maar verleden week vond hij zijn vorm te rug en scoorde tegen Sussex een fraaie cen- tury, de 174ste van zijn loopbaan! Men dacht algemeen, dat Dr. Grace's record zou sneuvelen, maar, toen hij nog 16 runs noodig had, bowlde Tate hem. Zaterdag tegen Middlesex kreeg hij op nieuw de kans; hij benutte die onder lang durige toejuichingen van het zeer talrijk op gekomen publiek! Wat is er nu nog te verbeteren? Een tweede feit van beteekenis verrichtte de Kent-bowler Freeman, die in den wed strijd tegen Notts zijn 200 wickets in dit seizoen bereikte! Hij heeft een grooten voorsprong op de overige bowlers en het blijft verwonderlijk, dat hij dit jaar tegen de Australiërs geen kans heeft gekregen. De competitie-wedstrijden hebben nog steeds veel van den regen te lijden; zoo eindigde de belangrijke ontmoeting tusschen Lancashire en Yorkshire in een kalme draw. Alleen de strijd om de leiding op de eerste innings was interessant; Lancs sloot op 284 voor 6 (Tyldesley 107) en gaf Yorkshire 4'A uur tijd om deze runs te maken. De All- England spelers Sutcliffe en Leyland faalden echter en Mc. Donald m.et 758 in 29 overs zorgde er voor, dat het laatste wicket reeds op 125 viel. Gloucester won gemakkelijk van Somerset, dank zij Hammond, die met 100 n.o. bleef uit een totaal van 181 en veteraan Parker, die met den bal geweldig op dreef was. In de eerste Somerset-innings (123) nam hij 744 in 35^4 over en in de tweede, die slechts 82 runs opleverde, 629 in 19 overs! Inderdaad merkwaardige cijfers! Bovendien nam hij zijn 100ste wicket in dit seizoen, wat hij sinds 1920 zonder uitzondering heeft gedaan. Middlesex won opnieuw en nog wel in twee dagen, van Sussex; vrijwel alle andere mat ches verregenden totaal. De tweede helft van de week bracht meer beslissingen; Gloucester won opnieuw en wel met innings van Glamorgan. Hammond bowlde uitstekend en nam in de eerste in nings 8 wickets voor 25 en in de tweede 4-49; verder maakte hij 33 runs en deed 3 vangen, zoodat hij een belangrijk aandeel in de over winning had. Surrey speelde tegen Sussex een interes santen strijd om de leiding; Tate was op zijn best (755 in 38 5/6 over), maar dank zij Hobbs (106) werd het totaal toch 265. Het laatste wicket van Sussex viel onder groote spanning op 262. De belangrijke wedstrijden KentNotts, Yorkshire—Leicester en Lancashire—Middle sex eindigden alle, zonder dat een beslissing op de eerste innings was verkregen, zoodat de stand weinig verandering heeft onder gaan. Lancs leidt met 118 punten, gevolgd door Yorkshire 116, Notts 113 en Gloucester 109, alle uit 22 matches. A.s. Zaterdag begint de beslissende Test! Als het weer dan maar meewerkt, anders duurt zij minstens een week! UMPIRE KORFBAL. Wedstrijd te Hillegom. De Chr. Korfbalclub „Quick" speelde Za terdag een wedstrijd tegen „Patrimonium" op het terrein van de laatste te Hillegom. Onder de eminente leiding van den heer Burggraaf ving te half zes de wedstrijd aan. Hoewel het de eerste wedstrijd voor Patri monium was, werd er toch aardig gespeeld, natuurlijk nog wel met gebreken, doch het ging. Aan de zijde van Quick werd er best gespeeld. De uitslag was 81 voor Quick. Zaterdag spelen dezelfde partijen een wedstrijd op het Quick-terrein. HONKBAL HaarlemAjax (85) Haarlem wist Zondagmorgen op het Ge meentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan met 85 van Ajax te winnen. De Haarlem mers werden hiermee kampioen van hun af deeling. Ned. Arbeiders-Sportbond. District-Sportfeest. Voor het district-sportfeest, dat a,s. Zon dag op het sportterrein van den Arbeiders sportbond aan den Vergierdeweg wordt ge houden, bestaat groote belangstelling. De deelnemers zullen zich des ochtends half tien op het Stationsplein verzamelen, om daarna gezamenlijk in sportcostuum naar het ter rein te marcheeren. Ook de jeugdgroep de Pieter Jellen zal aan het sportfeest een be hoorlijk aandeel nemen. en n- Ja maar BROEKMAN ti. edt U toch beter! G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10