V K33 /f- téfiotfe V acantie-Wedstrijd. BRIEVENBUS bijvoegsel; Aan Allen! ALS IK GROOT BEN. Knipperdolletje. Siergrassen. De gewone grassoorten, welke in 't ■wild voorkomen, zijn eigenlijk ook reeds siergrassen, daar de meeste sierlijk gevormd en voor een ruiker van veldbloemen onmisbaar zijn. Het aantal grassoorten, dat in ons land in 't wild voorkomt is zeer groot. Het kweeken van siergrassen, die tot de fraaiste sierplanten van den tuin behooren, verdient groote aan beveling. Over 't algemeen wordt aan 't kweeken van deze gewassen weinig aandacht besteed. Ze kunnen voor verschillende doeleinden gekweekt worden. In de eerste plaats ter ver siering van den tuin. Meestal ge schiedt dit met hooge soorten, die als enkele plant of als groep dienen voor afwisseling van gazon in een grooten tuin. De meeste echter wor den niet gebruikt om den tuin op te sieren, doch om van de aren, in ver- eeniging met andere bloemen een „veldbouquet" te vormen. Ook zijn ze uitstekend materiaal voor winter- toouquetten, samen met de kleurige stroobloemen. Wie voor dit laatste doel siergrassen kweekt, moet de halmen dicht van den grond afsnij den vóór ze rijp zijn en ze dan op een donkere plaats te drogen han gen. Gemakkelijk te kweeken soorten voor gedroogde bouquetten zijn: Avena (haver), Briza (groot- en klein trilgras), Agrostis (struisgras), Laqurus (een sierplant uit Zuid-Oos tenrijk), Bromus (dravik), Eragros- tis (sierplant uit Zuid-Europa). Hor de um (gerst), Phalaris canariensis (kanariezaad). Deze soorten moeten alle in den tuin worden uitgezaaid. Bromus tegen of in April en de ove rige April-Mei. Briza en vooral Bro mus briziformis (trilgrasdravik) wor den bij voorkeur in September ge zaaid. Aardig om te kweeken zijn ook verschillende maissoorten, die ook tot de uitgebreide familie der gras sen behooren. Volgend voorjaar moe ten jullie dit eens probeeren. Bin nenshuis in potjes gezaaid, en in Mei in den vollen grond gezet, krijgen we nog wel bloeiende planten. Tot vruchtvorming komt 't alleen als we een warmer zomer hebben. Goede soorten zijn; Zea Caraque (reuzen maïs). Zea gracillima variegata (Dwergmais met lange, smalle, bon te bladeren), Zea japonlca folio va- riegatls (Japansche mais met zilver witte gestreepte bladeren), Zea ja ponlca gigantea quadricolor perfec ta (mais met geel, rose en donker rood genuanceerde bladeren; een zeer mooi gewas). TUINIER. (E-Opstcl.) VACANTIE De twee jongens, Henk en Piet, wa ren allebei overgegaan. Er heerschte een opgewekte stemming te ..Le venslust". het buiten der familie Schelman en Vader besloot, eens een flinke fietstocht met de jongens te maken. Deze keer werd de Veluwe boven alle andere mooie plekjes uitverko ren en reuze verheugd stapten Piet en Henk twee dagen later de sta tionswachtkamer te Haarlem binnen De trein moest hen te Amersfoort afzetten. Hier werden de fietsen af gehaald en de groote weg. die hen te Garderen moest brengen, werd ingeslagen. De jongens genoten! Met het wind je achter konden ze het best uithou den! Schitterende velden, afwisse lend met hei, rogge en koren be plant werden gepasseerd. Prachtige bosschen doken achter kleine molen tjes tevoorschijn. De toren te Garderen, de oudste Nederlandsche toren, werd bezich tigd en bovenop een heuvel werd stilgehouden. De boterhammen moes ten opgegeten worden! Toen werd "t Uddelermeer bezocht. De leuke zwemvijver eischte bewon dering. Het Bleeke Meer kreeg ook 1 een beurt. Vader vertelde den jongens terwijl ze een glaasje limonade dron ken, verhalen over de Hunneschans, die het Uddelermeesr begrenst. Ze luisterden gespannen toe. „We zullen opstappen, jongens!" zei Vader een uurtje later. „We kunnen binnen drie kwartier te Elspeet komen en zullen het hierbij laten! Morgen verder!" Den volgenden morgen vroeg gin gen ze weer verder. Nunspeet moest bezocht worden. Het dorpje binnen rijdende. zagen ze het marktplein bezet met kramen. Koeien en paar den werden het plein over gedreven. De jongens boften! Ze zagen eens een echt ouderwetsche veemarkt! Vader besloot van morgen niet verder te fietsen, de jongens konden de vee markt niet laten1 schieten! Ansichten werden verstuurd, een leuk souvenirtje werd gekocht. Henk en Piet, die een kiektoestel meege nomen hadden, maakten aardige kiekjes en genoten de frissche bui tenlucht. Ze konden Nun speet slechts noode verlaten. Ze moesten echter tegen zessen te Harderwijk aankomen. „Eén der booten, die Amsterdam aandoen moeten we halen." zei Vader. „We moeten weer terug!" De jongens vonden de zeetocht heerlijk. Ze konden de heele kust streek zien. Vader wees ze verschil lende bijzondere dingen: de Pampus- forten. de vüeghaven Schelling- woude, de Oranjesluizen, het Hen drikdok, motorenfabrieken, graan schepen, enz. enz. Vermoeid kwamen ze tenslotte te Bentveld terug. De jongens hadden genoten met voile teugen! „We hadden het zeker niet gehad, wanneer we waren blijven zitten, hè Henk?" vroeg Piet. „We zullen weer stevig aanpooten het volgend sei zoen! Wie weet. hoe we genieten!!," antwoordde Henk. Ingezonden door: TEEKENAARSTER, oud 16 jaar. Marnixstraat 35, H.-N. Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN, Marnixstraat 20. W. v. d. L. Wat heb je heerlijk genoten op de Hoeve. En wat werd de verjaardag van den Heer D. aller gezelligst gevierd. Wat gezellig voor allen, dat iedere dag weer nieuwe verrassingen en daarom nieuwe vreugd bracht. Leuk, dat het jonge paar aanwezig was. Ik kan me best voorstellen, dat het scheiden je moei lijk viel. Houd je nog met enkelen briefwisseling? NEVADA. Jullie waren er deze week weer prettig vroeg bij. Ben je nu weer naar school geweest? Be valt het op de Mulo? Heb je al veel huiswerk? Hoe gaat het nu met moe der? Knappe meid, dat jij voor huis houdstertje hebt gespeeld Nu ga ik gauw den brief van Johan beant woorden. UITLOOPER. Wat kan jij al keurig schrijven. En die drukletters zijn juist zoo moeilijk. Was je blij, dat de vacantie om was? Ik kan 't me wel een beetje begrijpen. Vind je het fijn in de tweede klas? Heb je de zelfde juffrouw weer? Ik hoop, dat ik gauw weer eens wat van je hoor. VICE-ADMIRAAL. Ik had ge dacht van jou een grooten brief te krijgen over de Duitsche reis. Komt die nog? W. L. Ja jongen, de vacantie lijkt zoo lang, al^ we er voor staan. Toch is ze zoo weer voorbij, 't Was wel jammer, dat je 't dezen zomer in Groenendaal zoo slecht trof. 't Con cert kan misschien nu in September plaats hebben, 'k Heb er zoo n voor gevoel van, dat we een mooie Sep tembermaand krijgen. Leuk. dat je ons over de merkwaardigheden van Groenendaal nog wat meer mee wilt deelen. Prettig, dat je met O. B. weer in de goede richting bent. Misschen kun je de opening een beetje feeste lijk maken. KABOUTERTJE EIGENWIJS. 't Doet me plezier, dat de raadsel- prijs zoo naar je zin is. Heb je het boek nu al uitgelezen? Je vindt het zeker wel gezellig, dat je vriendin ook Rubriekertje is geworden. ROBBEDOES. Je moogt dezen jcbuilnaam houden. Doe maar trouw mee, dan win jé vast ook nog eens een prijs. Waar ga je op school? Zit je bij Kaboutertje Eigenwijs in de klas? KERSTROOSJE. Hartelijk dank voor die mooie kaart uit Noordwijk. Logeerde je daar? Heb je veel regen gehad of was je er de laatste vacan- tiedagen? REPELSTEELTJE. 'k Vond het prettig, dat ik weer eens wat van je mocht hooren. Wat heb jij ook ge zellige vacantiedagen gehad. Ik wist niet dat je in Artis op de kameelen mocht rij dien. Dat is zeker iets van den laatsten tijd. Aten. de apen zon der te morsen? En waarom zou de olifant zoo'n verdriet hebben gehad? Doe je nu weer geregeld mee? W. v. d. L. Nog hartelijk dank voor dat snoezige Noorweegsche meisje. Wel jammer, dat ze uit ver legenheid die mooi? kant van haar boezelaar stuk bijt. ALBA. Leuk, dat je Terschelling hebt bezocht en een goeden indruk van het eiland hebt gekregen. Mis schien ga je er later nog wel eens heen, dan kun je alles rustiger bekij ken. Eigenaardig, dat jullie daar we genbelasting moesten betalen. Groeit het Friesche plantje mooi? DE KLEINE VIOLIST. Deze week kwamen jullie niet zoo schitte rend voor den dag als anders. Mis schien hadden jullie de vacantie nog in 't hoofd. Ik denk, dat ik de volgen de week wel weer twee zessen kan boeken, In ieder geval mogen jullie meeloten om een raadselprijs. BALLE NBREISTERTJE't Is maar lief van moeder, dat ze in jouw plaats het briefje wil schrijven En ik hoop nu maar, dat de arm spoe dig ook bevrijd zal zijn van een doek, Je treft het, dat je met dit mooie weer nog wat in de wei mag loop en. Of ging je toch maar liever naar school? Is Gijs naar school? Wat prettig, dat jullie vrij in de buiten plaats mogen wandelen. Heb je 't boek van grootvader al uitgelezen? Wat ben je flink aangekomen in de vacantie. Je weegt al heel wat voor zoo'n klein breistertje. WOLLY R. Hartelijk dank voor je mooie kaart uit Enschedé. Wat lijkt me dat een fijn park. Ben je nu weer thuis? En heb je een prettige vacantie gehad? EEN NAAMLOOZE schrijft me dat 't zoo gezellig was in de vacantie- school. En dat zijn tuintje er zoo goed bijstaat. En dat hij al 7 keer heereboonen heeft geplukt. Maar wat heb ik daar aan, als ik niet weet, wie hij is? NICO B. Je hebt wat goed je best gedaan. Ga maar zoo voort, jon gen! WILGENROOSJE. Leuk. dat jul lie op reis zulke goede bekende Haar lemmers aantroffen. En wat een bof. dat 't weer daar zoo mooi was. 't Is om jaloersch op te worden. Is je va cantie nu weer voorbij? Hartelijke groeten aan je ouders. W. v. d. L. Hartelijk dank voor die mooie foto van de Monte Sar- miento. Is dat nu het schip, waar vader en moeder de reis mee gemaakt hebben naar Denemarken en Zwe den? WIPNEUSJE, 't Doet me genoe gen, dat je in je schik was met je raadselprijs. Jij bent dus ook pret tig uit geweest, Kolhorn is zeker een heel klein plaatsje. Wanneer ga je naar de Huishoudschool? Verlang je er naar? ROZENKNOPJE. Nog heel har telijk gefeliciteerd met je verjaar dag. Wat trof je prachtig weer. En wat een fijn cadeau heb je van va der en moeder gekregen. Je hebt ze ker al een mooie fietstocht gemaakt. Is 't zwempak ook al Ingewijd? De eau de cologne komt nu met de warmte ook prachtig van pas. Toch hoop ik, dat je den regenmantel vooreerst nog niet noodig hebt, W^es maar zuinig met 't mooie postpapier, 'k Zou er alleen maar verjaarsbrie- ven mee schrijven. DE KLEINE ZEEMAN. Laten we nu maar blij zijn, dat 't mooie weer toch gekomen is. De zomer duurt nu misschien extra lang. Gelukkig, dat moeder weer beter is. Zou je kleine nichtje geweten hebben, dat ze jarig was? ZWARTKIJKERTJE Wil jij voortaan onder het wedstrijdwerk ie leeftijd zetten? Ik heb er nu maar naar geraden. Wat prettig, dat kleine zus het zoo goed maakt. Lacht ze al? Ben je op school al weer gewend? GOUDMUILTJE Als je trouw meedoet, zal 't steeds gemakkelijker gaan. Wanneer je naar de antwoor den van "dé strikvragen kijkt, zul jé ze wel begrijpen. Ik denk, dat wel meer kinderen aan de vacantie een verlengstukje hadden willen geven. Aan alles komt een eind, hè? Welke onderwijzeres heb je nu? GOUDEN REGEN. Er is aan den Zaankant altijd heel wat te zien. Wel leuk, dat jij dat schip met die negers zag. Waar kwam het van daan? Zag je in Umuiden ook nog een mailboot? Heb je de nieuwe slui zen bekeken? Doe je op Koninginne dag ook mee aan de Sprookjes-op tocht? KONINGIN LENTE. 'k Ben blij dat jij ook in je schik was met je prijs. Als je het boek zoo mooi vindt, zou ik het nog maar eens lezen. Om dat je zoo duidelijk schrijft mag je wel met potlood blijven schrijven. Geniet je van het mooie zomerweer? GRAVIN ELISABETH. Als je een trouw Rubriekertje wordt, behoef jc je nooit te vervelen. Graaf Egbert had mij je naam net zoo gestuurd, als hij in de Rubriek stond. Met je leeftijd is t nu ook in orde. .JUFFERTJE SCHRIJFGRAAG. Dus vaders vacantie is prettig ver- loopen. In Groenendaal is 't nu ook prachtig hè. Zwemmen er karpers in diei* vijver? Wat zal je nichtje het plezierig gehad hebben, toen jullie voor haar zoo aan 't zingen waren. Katwijk is een vroolijk plaatsje als 'b zomersch weer is. Maar in den win ter zit ik liever in Haarlem. En jij? Wat heb je Zondag in Amsterdam uitgevoerd? BABBELKOUSJE. Je verborgen plaatsen zijn goed. LEZERESJE. Zoo, kom jij daar ook weer eens aanzetten, 't Is wel jammer, dat je nog geen goede fiets hebt kunnen Itoopen. 't Weer is nog zoo mooi. Maar van den winter kom je er zeker goedkooper aan. De vol gende maand praat ik wel eens over den St. Nicolaaswedstrijd. Nu moe ten we allemaal nog maar van bui ten profiteeren. Je vindt het zeker wel gezellig, dat je lid van Nieuw Leven bent geworden. Mag je ook comedie spelen? Wat wordt er nu in gestudeerd BLOEMENFEE. Jij hebt ook maar fijn genoten. En wat heb je veel moois gezien. Blijft het goed gaan met grootvader? Heeft hij geen pijn meer? Ik geloof, dat jij de vo rige keer de naamlooze was. Voor dit keer zal ik je raadseloplossingen maar mee laten tellen. ZEVENSTER. 't Is jammer, dat het reisje naar den Hoek van Hol land nu niet door kon gaan. Er is eenmaal niets aan te doen. 't Regen weer heeft in d«ze vacantie heel wat plannetjes in 't water doen vallen. Is je tasch al gepakt? VIOOLBLOEMPJE. Jullie tref fen 't nu bijzonder met 't weer. Heb slot maakt alles goed. In diit num mer lees je den uitslag van de wed strijden. Je hebt toch glorierijk uit den slag gekomen, al heb je dezen keer dan ook geen prijs. Heb je flink meegeholpen om de slaboontjes af te plukken? Hoe lang blijven jullie nog in Driebergen? Ik wensch je nog heel veel plezier. DRAAITOL. Jouw laatste va- cantieweekje is niet je slechtste ge weest, hè. Ben je Woensdag nog we zen zwemmen in zee? Moet je Dins dag naar school? Zijn de nieuwe boe ken al netjes gekaft? Ik wensch je een heel goed begin. NANNA. 't Is nu je weertje voor Zand voort. Ben je nog verbrand? Dat is nu niet zoo heel plezierig. Wat jammer dat je de gezochte schelpen niet mee hebt genomen. Je kunt er zoo fijn doosjes mee beplakken. Liep je op bloote beenen door zee? Hebben jullie al badpakjes gekre gen? Ik kan me voorstellen, dat Kootje het heerlijk vindt om in 't water te plassen. Heb je deze week nog vacantie gehad? SCHOTENAARTJE. 'k Ben blij dat jij er ook weer bent. Zoo keeren myn oude klantjes weer terug. Logeer je nog in Halfweg? Je hebt het daar naar je zin gehad, hè? Gezellig wo nen zoo vlak bij 't water. Ben je nog met je oom naar 't vliegveld in Schiphol geweest? Had je ook wel in willen stappen? ZUSJES G. Ik beloof jullie, dat ik. zoodra 't mooie weer voorbij is. nog eens wat schrijven zal over kleine handwerkjes_Maar geniet nu nog maar van zon en zomer. W. BLOMBERG—ZEEMAN. Marnixstraat 20. Haarlem, 29 Augustus 1930. VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930 No. 193 'k Heb een heel schrandere vraag gehoord, die ik maar dadelijk wil beantwoorden. Een Rubriekertje heeft familie wonen in Nijmegen, die dezer dagen in een brief vroegen, of ons Rubriekertje 31 Augustus bij hen mocht komen logeeren. Om er Koninginnedag te vieren? Dat mis schien ook een. beetjet maar in hoofdzaak om het zevende eeuw feest te vieren van de stad Nijme gen. Je snapt, dat hij wel graag zou willen, maar 't is een heele reis naar Nijmegen en den volgenden dag moet hij toch weer naar school. Dus er zal helaas niets van komen. Maar nu komt de schrandere vraag: „Hoe kan Nijmegen nu zijn 7de eeuwfeest vie ren? Karei de Groote, die in 800 leefde woonde daar toch op het Valkhof? Nijmegen is nog veel ouder, 't was al de stad der Batavieren, maar stedelijke rechten kreeg het pas op 31 Augustus 1230. Hendrik VII, zoon van keizer Frederik n heeft haar deze rechten gegeven. Dan is Nijmegen een echte, vrije stad geworden. Als deze stad praten kon, zou zij boekdeelen kunnen vertellen uit de Historie. Waarschijnlijk hebben de Batavieren haar gesticht en noem den haar Noviomagum. Er zijn ge schiedschrijvers, die ons meedeelen, dat de stad toen reeds lang bestond. Maar zeker weten wij, dat de groote Batavieren-aanvoerder Clau dius Civilis op zijn vlucht voor de Romeinen Noviomagum in brand stak. De Romeinen-aanvoerder Julius Cesar bouwde haar later weer op. Nog later kwam de stad in 't be zit van Franken, Saksers. Friezen en ten slotte van Duitsche keizers. De meest bekende van deze is zeker Ka- rel de Groote. Volgens vele geschied schrijvers is hij ook te Nijmegen ge kroond. In 777 vierde hij daar een luisterrijk Paaschfeest, waarbij vele vorsten en edelen verschenen. In dien tijd heeft hij den burcht op 't Valkhof doen vernieuwen In 880 werd de stad bezet door de Noor mannen. Verschillende hertogen en graven zijn als gastheeren op den burcht geweest. In 1164 heeft de Duitsche keizer Frederik Barbarosse Nijmegen voorzien van muren en wallen. In 1874 werd Nijmegen ont manteld. Nu kon het zich ontwikke len en uitbreiden. Wonderschoone parken en lanen werden aangelegd. De poorten zijn verdwenen, maar 't oude Valkhof is blijven bestaan. Men heeft er een prachtig uitzicht op Waal en Betuwe. Ook een heel oud gebouw is 't- stadhuis Hoe oud weet men niet. Alleen is bekend, dat de gevel in 1554* is vernieuwd. In de hal treft men nog aan de vierschaar en de schepenenbank, waar vroeger recht werd gesproken. Ook ls er een fraai standbeeld van keizer Karei V. Nijmegen ls de grootste stad van Gelderland en misschien ook wel de schoonste stad. Nu waaien overal de vlaggen, niet alleen het rood, wit en blauw, maar ook zwart, rood, de kleuren der stad. Op markten en pleinen zijn denne- groen-versieringen aangebracht en bloemfestoenen. Bij 't station is een groote eerepoort opgericht met de woorden: Nijmegen 700 jaar stads rechten. t Is maar jammer, dat deze jubileerende stad niet wat dichterbij ligt. Dan ging ik er vast heen. En jullie? W. B Z. door W. B.—Z. «n?CFuui Als ik groot ben. Dan ga ik varen Al op die wijde zee, Dan mogen Pa en Moetje Natuurlijk met me mee. Maar zusje laat ik thuis hoor, Die is me veel te klein En ze huilt ook zoo dikwijls En dat vind ik niet fijn. Ik vaar dan in een bootje En zit dan zelf aan 't roer 'k Geef vader dan de riemen, Want roeien is een toer. Maar wil 't windje waaien Dan zet 'k de zeilen uit, Dan vlieg je over 't water, Al in Je eigen schuit. Ja, jongens als Ik groot ben, Dan vaar Ik over zee, En als mijn zusje groot is, Dan mag ze met mij mee. HOOFDSTUK 6 Moeders eerste uitgaanstochtje. Na de Paaschvacantie moest Mies flink aanpakken op school. Ze was niet zoo'n sterke leerling en vader en moeder zouden het toch zoo pret tig vinden, als Mies slaagde voor de H. B. S. ,,'k Ga veel liever naar de Huis houdschool," had Mies wel eens ge zegd, maar Vader had gezegd: „Eerst nog wat van de moderne talen leeren kind. Later zul je ervaren wat voor gemak en plezier je daarvan hebt." Dat kan Mies nu nog niet begrij pen. Handwerken en teekenen wa ren haar beste vakken. De broertjes hadden aLtijd veel mooier rapporten dan zijn. Dat was vervelend genoeg. .Leuke jurken voor mezelf maken en aardige pakjes voor Fransje, dat lijkt me eenig," had Mies wel eens tegen moeder gezegd. „Maar daar ben je op de Huis houdschool niet dadelijk aan toe," had moeder geantwoord. Mies was een handig ding in huis. Dat had moeder in haar zieke dagen vaak ondervonden. Daarom vond moeder 't ook niet zoo heel erg, dat tante Jet over naar huis gaan begon te spreken. Als Mies er haar school werk maar niet om verwaarloosde. Mies vond het niet zoo heel naar, dat tante Jet terug zou gaan naar Oma. Er waren nog wel eens haken en oogen geweest tusschen nichtje en tante. Mies vong tante IJselijk netjes. En tante vond Mies: schandelijk slordig. 't Sprak vanzelf, dat je dan wel eens ver van elkaar komt te staan! En toch hield Mies van tante. En misschien hield tante nog meer van Mies. Tante was voor moeder een ver pleegster geweest, zooals er geen tweede was te vinden. „Waar tante Jet is. is rust," zei moeder vaak. Tante Jet was eigen lijk den heelen dag bezig en toch merkte je zoo weinig van haar. ,Jk zal haar missen," zei Ant, de werkster tegen vader. „Ieder zal haar missen," zei vader. Maar in zijn hart was groote dank baarheid om moeders hersteL Op een Zaterdagmorgen vertrok tante Jet. Mies had haar nog eens extra op 't hart gedrukt bij vrouw Veris naar Maarten te informeeren. „En of tante ook nog eens schrijven wou, of ze nog iets van dat zusje te weten waren gekomen." Tante Jet beloofde gauw iets van zich te laten hooren. Ze zou namens moeder vrouw Veris persoonlijk nog eens be danken voor dié overtieerlijken eierkoek. ,,'k Zal goed voor U zorgen, moes," zei Mies, toen tante Jet vertrokken was. „Ik heb niet veel zorgen meer noo dig. Mies, Je kunt me natuurlijk met hel veel dingen terzijde staan. Om te beginnen zou 'k het heerlijk vin den. als je in je vrijen tijd eens met Fransje wandelde." „Dat doe ik natuurlijk, moes. Em en Trees vinden hem immers ook zoo'n schat." „Je vriendinnen zullen t voor een keertje wel leuk vinden om den klei nen baas mee te nemen, maar *t ver veelt gauw." „Maar Moes, hoe kunt u dat zeg gen." „Let maar eens op, Mies. Daar komt bij, dat Jullie in je vrije uurtjes nooit wandelen." „Als je een flets hebt wandel je niet." „Daar heb je 't al. Maar met Fransje moet je wel wandelen." „Dat doen we dan natuurlijk," zei Mies oen beetje knorrig. „Ik zal voor U tafeldekken, bood schappen-doen, afwa&schen, de jon gens naar bed brengen .,Ho maar kind. 'k Hoop, dat ik veel van die werkjes nu zelf kan doen. Ant is er ook nog en Jouw schoolwerk moet nummer één zijn." „Natuurlijk, dat moet nummer één zijn," zei vader, die juist de kamer binnenkwam, ,,'k Heb een prettige boodschap vrouwtje," vervolgde va der. „En die is?" vroeg moeder. „.De volgende week heb ik vacan tie." „Hè en dan zit ik de heele week op school," pruttelde Mies. „Wat is het dan Donderdag?" vroeg vader. „Donderdag? Wat ls er Donderdag? Een vervelende, lange, groote school dag." .Donderdag ls 't Hemelvaartsdag, Mies," zei moeder nu. „O ja, fijn. Als 't nu maar mooi weer is." ,Dat is te hopen," zei moeder. „Ik heb dan zoo'n mooi plannetje in myn hoofd." „Wat dan. moes?" vroeg Mies. „Dat bepraat ik wel met vader," zei Moeder. Dat viel Mies niet mee. Maar toch doarstroomde haar Iets heel pret tigs. Vader een weck vacantae! (Wordt vervolg).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 15