CRICKET HERFSTTIJD IS VERFTIJÖ Cricketbond. Haarl, Cricketbond. Buiten de Competitie. Haarlem-R. C. H Cricket in Engeland GYMNASTIEK. LAWNTENNIS. J. LOTTGERINCi RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 1 SEPTEMBER 1930 Rood en Wit 2Phoenix. Door verhindering van het Oostelijk elftal, tiat een wedstrijd tegen Rood en Wit I zou spelen, werd bovengenoemde wedstrijd, wegens de slechte terreinomstandigheden van Phoenix, op het Rood en Wit-veld gespeeld. Deze laatste wedstrijd van R. en W. II is een van de slechtste geworden zoodat hoofdzake lijk door eigen schuld verloren werd. Mr. P. Davidson wint den toss en kiest met het oog op het natte veld, batten, waar na hij zelf met Wegerif naar de wickets trekt op het bowlen van Greimering en Gam mon. Op 12 heeft eerstgenoemde reeds succes als Wegerif gevangen wordt. Met v. d. Bo gaardt op de mat staat de skipper zelf zeer goed te spelen. Uitstekende off» en legslagen komen van zijn bat, zoodat als hij op 29 ge bowld wordt hij een uitstekende 23 achter zijn naam heeft (2—29). Bogaardt en Van Kempen weten door goed runnen de score snel te doen stijgen. Laatstgenoemde staat ook thans weer goed te spelen, hoewel zijn off-slag niet te bewonderen is. Als de 60 op is, wordt v. d. Bogaardt ge bowld door v. Katwijk, die twee ballen later Freni op zijn eigen bowlen vangt, terwijl 1 over later v. Kempen ook moet verdwij nen als hij door Greimering gebowld wordt. (564). V. d. Berg en Jhr. C. Elias, sluiten dan de collapse waarbij vooral eerstgenoemde heel goed staat te spelen, terwijl laattsgencem de niet over pech te klagen heeft als hij heel gemakkelijk gemist wordt. Me t de lunch is de stand 74—5 Na de lunch zetten beiden de zaak op den zelfden voet voort. Speciaal v. d. Berg heeft er duchtig het oog In en slaat eenige vieren. De 100 komt op doch 14 runs later moet Elias vertrekken terwijl op hetzelfde totaal Droste run out gaat. Dorsman, die nu inkomt staat ook goed te spelen doch op 126 wordt v. d. Berg dan eindelijk gevangen na een wilden slag. De laatste batsmen maken ook nog eenige runs zoodat als de laatste man ge? bowld is het totaal 139 is. Hiervan hadden: Mr. F. A. Davidson 23. J. W. v. d. Berg 41, Jhr. C. Elias 13, N. Dors man 18 en extra's 8. Bowlingcijfers Phoenix: F. Gammon 2—24, Ph. Greimering 3—52. J. v. Millingen 0—10, F. Wunder 0—21 en H. v. Katwijk 424. Wunder en v. Millingen openen hierna op het bowlen van Droste en Dorsman. Beiden geven reeds in 't begin eenige gemakkelijke kansen, die echter niet door v. Kempen ge? accepteerd worden. Dit bleek later zeer duur te zijn want de openingsstand wordt thans niet eerder gebroken dan op 62 als Wunder l.b.w. Droste gaat. Ook Greimering staat goed te spelen, zoo dat als v. Millingen run-out gaat, er reeds 87 zijn. Mulder en Greimering brengen dan de 100 op, terwijl zij samen het totaal op 122 brengen. Op 137 valt Mulder dan ook nog als slachtoffer van Droste waarna Gammon de winninghit slaat. Op 147—4 wordt gestopt- Phoenix wint dus met 6 wickets, zoodat Rood en Wit dit jaar de 5de plaats inneemt op de ranglijst. Haarlem 4R. C. H. 3. Haarlem IV en Bloemendaal II moeten in een. beslissingswedstrijd voor het kampioenschap vechten- Door van R.C.H. III te winnen heeft Haar lem IV het tot een beslissingswedstrijd weten te brengen. Het had echter niet weinig ge scheeld, of het kampioenschap was Haarlem IV reeds ten deel gevallen- R.C-H. wist even wel nog juist de inningsnederlaag te ontgaan, dank zij te weinig speeltijd. Na het winnen van den toss, ging Haarlem eerst fielden. Het batten van R.C.H. was zeer zwak. Zonder changen zat R.C.H. reeds voor 27 aan den kant. waarbij Pigge met 9 topscorer was. Voor Haarlem bowlde: J. de la Mar 314 en W. Kramer 6—13. Zonder wicketverlies wisten Boeree en R. Kramer het R.C.H.-totaal te passeeren, waarna Kammeijer en R. Kramer een goeden stand van 60 opzetten. Het Haarlemtotaal werd 102, waarvan Boeree 13, Kramer 25 en Kammeijer 51. Bowlingcijfers: v. d. Mey de Bie 338, Zon neveld 0—13, v. Galen 7—26, v. Eek 0—8 en Dollé 0—8. A In de follow-on ging het bij R.C.H. toen beter. v. Galen maakte 20 runs, waarna v. Eek en vooral Zonneveld nuttig werk ver richten door op goede wijze den tijd uit te spelen, .zoodat Haarlem kort voor 't einde maar op gaf, Stand 40 voor 4. Bowlingcijfers: W. Kramer 2—14, J. de la Mar 1—16. W. v. d. Bosch 0—1, A. Heimig 1—0 en Boeree 06. Aangezien het I-Iaarlem-veld nog gisteren voor cricket geschikt was, werd het seizoen aldaar besloten met een friendly game tegen R.C.H. Hierbij kon men meteen eens tot een vergelijking komen tusschen eerste klasse cricket en dat van den Overgang. Het eerste was verre superieur. De overtuigende over winning van Haarlem zegt dit reeds vol doende. R. C. II. vlei dan ook werkelijk te gen, want al zat de heeren niets mee en al had R. C. H. ook een slechten dag. waarvan we zeer zeker overtuigd zijn, het fielden en later het batten was bepaald zwak en nog voor veel verbetering vatbaar. Overigens zit er genoeg muziek in hot elftal, zoodat met de noodige routine nog zeer veel bereikt kan worden. In den aanval bleek De Graaf een uitste kende bowler te zijn. Goede lengte en vrij snel met weinig slechte ballen, maakt hij het scoren voor de batsmen niet gemakkelijk en zeer zeker zou deze bowler in de eerste klasse geen slecht figuur slaan. De overige bowlers zijn niet slecht, doch beslist eenige klassen minder. Van het batten valt zeer weinig te vertellen, daar in den korten tijd, dat de batsmen op de mat stonden, niet zeer veel viel te waardeeren. Misschien was dit een ge volg van het lange fielden, zoodat vermoeid heid hier parten speelde. Wat Haarlem aangaat: De tegenpartij was te zwak om er een behoorlijk oordeel over te kunnen vollen. Het elftal was onvolledig en vooral de aanval was niet op volle kracht, zoodat de prestatie om R.C.H. voor 33 uit te gooien, zeer zeker goed te noemen is. R.C.H. won den toss en ging zeer vreemd eerst fiel den. Vreemd, omdat het veld erg nat was, hetgeen ook direct na don aanvang bleek, daar de bal al spoedig gelijk een stuk zeep was. Het openingspaar Visser en Nagtzaam wist het tot 36 te brengen. Op dit totaal werd Vis ser voor 8 gestumpt. Kort hierna werd Nagt zaam voor een goede 31 gevangen in de slips, terwijl ook v. d. Bergh (8) nog voor de lunch gevangen werd. Na de lunch scoorden De la Mar en Kleefstra er aan alle kanten lustig op los. Kleefstra op de overbekende, doch nuttige wijze en De la Mar, zooaals we in de laatste wedstrijden van hem gewend wa ren. Eerst op 160 had Blankenstein succes, door De la Mar voor een uitstekende 45 te cleanen. In deze periode had De Graaf te lang gebowld en eenig meer changen was ook niet overbodig geweest: Jaski ging ver volgens voor 0, terwijl kort hierop Kleefstra run out ging. Kleefstra had een snelgescoor- de 55 op z'n naam. Voor de overige spelers was het batten nu zoo moeilijk niet meer en Vos profiteerde hier dan ook ruimschoots van. Op 203 voor 8 verklaarde Kleefstra ten slotte de innings voor gesloten, waarbij Vos met 21 en Kammeijer met 4 not out bleven. Er waren bovendien nog 23 extra's. De wickets waren als volgt verdeeld: De Graaf 253, Klein 137, Hellingman 144, Paape 08, en Blankenstein 338. Wat nu verder nog over het batten van R.C.H. te zeggen? Voor 33 hadden allen een beurt gehad en dat zegt reeds voldoende. Evenwel mag hieruit niet de conclusie ge trokken worden, dat het bowlen van Haar lem zoo goed was, want dit was geenszins het geval. Kleefstra kon zich zelfs de luxe permitteeren alle bowlers een overt je te la ten bowlen, waarbij Visser niet eens aan de beurt kwam, ondanks het geroep van velen aan den kant. Dank zij diverse catches wis ten nagenoeg alle bowlers wickets te nemen en waarbij Nagtzaam met 33 de beste cij fers had. Aldus won Haarlem met 170 runs en 2 wickets deze voor beide partijen nuttigen oefenwedstrijd. De scores luiden: 1ste innings Haarlem: J. Visser st. Segerius b. Hellingman 8 N. Nagtzaam c, Paape b. De Graaf 31 H. de la Mar bowled Blankenstein 45 P. v. d. Bergh c. A. Scheen b. Klein 8 B. Kleefstra run out 55 F. Jaski c. Segerius b. Blankenstein 0 II. Healy c. Kuyt b. Blankenstein 8 A. Blok bowled De Graaf o W. Vos not out 21 R. Kammeijer not out 4 F. Dalsum did not bat Extra's 23 Totaal (8 wickets) 203 Bowlingcijfers: De Graaf 27 9 2 53 Klein 11 0 1 37 Hellingman 11 0 1 44 Paape 3 0 0 8 Blankenstein 6 0 3 38 lste innings R. C. H.: J. Segerius run out 3 J. Blankenstein c. Kleefstra b. Jaski 4 A. Paape c. v. d. Bergh b. Jaski 5 J. Hellingman c. Healey b. Jaski 7 S. Houtkamp c. Blok b. Nagtzaam 1 W. Klein c. Nagtzaam b. Blok 0 J. de Graaf bowled Nagtzaam 6 H. de Jong st. v. d. Bergh b. Nagtzaam 0 G. Kamoen c. Kammeijer b. Blok 3 A. Scheen not out 3 H. Kuyt c. Healy b. Blok 0 Extra's Bowlingcijfers: Jaski v. Dalsum Nagtzaam Biok Vos Totaal 33 Lancashire kampioen Dank zij een gedecideerde overwinning op Essex is Lancs opnieuw kampioen, voor de 4e maal in 5 jaar! Een schitterende prestatie, te meer, daar verleden jaar met miniem ver schil op Notts de tweede plaats bezet werd. De regen heeft dit jaar echter een belang rijke rol gespeeld, want de kampioenen be haalden'slechts 10 overwinningen, verloren er niet één wannen r 8 en verloren er 5 op do eerste innigs, terwijl de overige 5 wedstrij- de geheel verregenden. Het groote voordeel van Lancashire is de constante vorm van de ploeg, zoowel als bat ting- en als bowlingteam. E. Tyldesley leidt de battinggemiddelden met 1811 runs, gem. 54.87; hij maakte 7 centuries, waarvan de 256* tegen Warwickshire de hoogste is. no.2 is Watson en 3 Iddon met resp. 1712 en 1195 runs en gem. 43.80 en 38.54. De vooraanstaan de bowlers zijn R. Tyldesley met 121 wickets (gem. 14.73) en Mc. Donald, de vroegere Australiër met 104 (gc-m. 20.47), terwijl Duckworth een prima keeper is. Gloucester staat No. 2 met nog 1 wedstrijd te spelen tegen Derbyshire; de club van Hammond heeft zijn fraaie eindspurt iets te laat ingezet, terwijl Yorkshire deze week zijn kansen vergooid heeft door 2 onbesliste mat ches togen Surrey en Sussex, Ook in de on derste regionen een verrassing! De strijd ging al maanden tusschen Somerset en Middlesex, die echter in de laatste week ont snapt zijn ten koste van Northamptonshire, dank zij eigen overwinningen en 2 nederla gen van Northampton! De Australiërs heb ben het deze week niet gemakkelijk gehad: tegen Gloucester was het resultaat een tie en tegen Kent een draw na een achterstand op de eerste innings. De elftalcommissie zal de bowlerssuccessen van Parker en Freeman, die voor het ver tegenwoordigend elftal gepasseerd zijn, wel mét gemengde gevoelens ontvangen hebben. Gloucester begon heel zwak en was voor 72 uit (Hornibrook 4—20), maar het ant woord van de toeristen was evenmin ovrweldigend, n-1. 157, (Goddard 552). Dank zij Hammond (89) leverde de tweede innings 202 runs op. Het leek een ge makkelijke overwinning voor Australië te zul len worden, maar Parker (754 in 35 overs) en Goddard (254) bowlden zonder onder breking zoo goed. dat de gasten in moeilijk heden kwamen. Ponsford, Bradman en Kip- pax faalden, maar Jackson (25) en Mc Cabe (34) brachten verbetering. Onder onbeschrijf lijke spanning viel het laatste wicket op 117! Tegen Kent was het heele elftal uit voor 181, dank zij Freeman, die alle cracks uit kreeg en «net de eervolle cijfers 578 in 39 overs uit t?cn strijd kwam. Kent bracht het tot 227, maar daarna trok Australië van leer met als resultaat 320 voor 3 Bradman 205*). In den resteerenden tijd maakte de county 83 voor 3 (Woolley 60*). Surrey is uitgespeeld en staat op de zeven de plaats; het is wel interessant, dat Hobbs boven aan de battinglijst staat met een ge middelde van 54.38 (1142 runs'/. De menschen zijn niet spoedig tevreden! Alom. heeft als bowler een goed seizoen gehad; No. 2 op de lijst, 67 wickets, gem. 23-95. A.s. Woensdag speelt een Engelsch elftal tegen Australië; het zal gekozen worden uit: Chapman (captain), Calthorpe, Wyatt, Alom, Peebles, Tennyson, Woolley, Freeman, Ames, Hearne, Tate en Hammond. Voor Parker is er blijkbaar nog geen plaats. Voor de Players, die. 10, 11 en 12 September tegen de Gentlemen spelen, zijn verschillen de nieuwelingen uitgenoodigd, n.l. Woolley (aanvoerder), Ames, Freeman, Croom, Dacre, Nichols, Brown, Boyes, Hearne, Thomas en Langridge. Het is zeer verstandig in plaats van Tate, Larwood, etc., eens anderen te pro- beeren. Waarom Sutcliffe niet is opgenomen, is ons niet bekend; passeeren zullen ze hem echter niet, want tegen Sussex maakte hij 173 en 55 en tegen Surrey 47 en 59. UMPIRE. Competitie K. T. K. Met den 3en wedstrijd is nu ook voor de le klasse de athletiekcompetïtie van den Ken- nemer Turnkring geëindigd. De competitie als geheel inbegrepen die voor de 2e klasse is nog meer als vorig jaar een succes geworden. De regeling, als In 1929 in handen van den heer R. Verwers, was voortreffelijk. Het aantal deelnemende ploe gen bleek weer gestegen te zijn, en de prestaties stonden op hooger peil dan in het vorig jaar. In den 3en wedstrijd van de le klasse com petitie voor dames was de volgorde: 1. Con cordia, 2. Bloemendaalsche G. V., 3. Turnlust, Haarlem. Mej. J. de Vries van Concordia be haalde 't hoogste aantal punten. Voor haar waren ock de beste preslati?s in de 100 \UU.9 sec.) en vérspringen m.a. (4.39 M.). De dames C. van Kampen van Turnlust en J. ten Post van de B.G.V. bleken de beste op resp. speer werpen (14.27 M.) en discuswerpen (22.05 M.). D"e eindsand is: 1. Concordia 2003.8 punt 2. B.G.V. 1800.74 p., 3. Turnlust 1293.34 p. Het verschil tusschen Concordia en B.G.V. werd veelal veroorzaakt door den eersten wed strijd; in de beide laatste wedstrijden ston den de ploegen vrijwel gelijk. Het hoogste persoonlijke totaal in alle wed strijden was voor mej. J. ten Post met 6333 p. De uitslag voor de heeren was ïn den laat- sten wedstrijd: 1. B.G.V., 2. Concordia, 3 Turn lust Haarlem. Het hoogste totaal werd daarin bereikt door C. v. d. Klinkenberg van de B. G. V. met 59.9 p. De beste prestaties waren voor P. Spoor (Concordia) op 100 M. in 11.9 sec., 400 M. in 57.9 sec. en vérspringen m.a. 5.61 M. Deze laatste prestatie werd ook behaald door C. v. d. Klinkenberg (B.G.V.), die voorts het hoogspringen m.a. won met 1.55 M. Ten slotte waren kogelstooten voor J. Polderman (Turn lust) 9.44 M, en speerwerpen voor J. Kohier (B.G.V.) 36.52 M. De eindstand is: 1. B.G.V. 864.5 p., 2, Con cordia 707..9 p,, 3. Turnlust 526.9 p. P. Spoor van Concordia verwierf het hoogste totaal over alle wedstrijden. De beste prestaties uit de geheele compe titie le klasse luiden als volgt: lCfD M. dames 13.9 sec., heeren 11.9 sec. 400 M. heeren 55.6 sec. (voor dames geen wed strijdnummer), hoogspringen m.a.: heeren 1.60 M. (voor dames geen wedstrijd-nummer), verspringen m.a. dames 4.39 M., heeren 5.73 M. kogelstooten heeren 9.95 M. (voor dames geen wedstrijdnummer), speerwerpen dames 14.27 M., heeren 38.73 M., discuswerpen dames 22.30 M., (voor heeren geen wedstrijd-nummer). WEDSTRIJDEN ADSPIRANTEN. De athletiek-wedstrijden voor adspriranten van den K.T.K. op Zaterdag a.s. worden in Haarlem gehouden op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan om half drie 's middags. Wegens geringe deelneming moesten ver vallen voor meisjes van 13 en 14 jaar speer werpen, discuswerpen en estafette, voor meis jes van 15 en 16 jaar kogelstooten, voor jon gens van 15 en 16 jaar hoogspringen en hink- stapsprong. Opening Sportpark Beverwijk. Ter gelegenheid van de opening van het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk op a.s. Zondag zullen demonstraties gegeven worden door de beide plaatselijke gymnastiekvereni gingen Turnlust en S. S. S. Voor Turnlust staat op het programma hrug klassikaal en staafzwaaien voor dames, en vrije oefeningen en toestelturnen voor heeren; S. S. S. geeft vrije oefeningen en dans voor dames en meis jes, vrije oefeningen voor jongens en hoog- brug voor heeren. Het verdere programma wordt ingenomen door grensbal-, voetbal? en atletiekwedstrij den. De grensbalwedstrijd wordt gehouden tus schen ploegen van Turnlust (Beverwijk) en Hygiëa (Krommenie), de voetbalwedstrijd tusschen de eerste elftallen van de Ken- nemers (Beverwijk) en stormvogels (IJmui- den). De athletiek-wedstrijden voor leden van den D.HA.K. beslaan 100 M., 800 M. en 5 K.M. hardloc-pen (de laatste als wegwedstrijd), speerwerpen en polsstok-hoogspringen. Het B-tournooi op Duinwijck. Het weer is goed in orde, de banen beter en de deelneming het best. Het B-tournooi op Duinwijck slaagt zeker goed en aangezien de deelneming uitstekend is, staan ons Zondag a.s. spannende finales te wachten De uitslagen luiden van Zaterdag en een belangrijk deel van Zondag aldus: Heerenenkelspel: v. Huysstee slaat Plak 63, 63. v. Bellen slaat De Winter 62, 6—2. v. d. Stadt slaat A. v. Tetering 7—9, 62, 62; Wiers slaat v. Asten 62, 62; Roeland slaat Hillen, 6—2, 6—2; dr. Eysvogel slaat Der Kinderen 62, 6—2; Nieman slaat Gatsonides 6—3, 64; Reuvekamp Gille slaat' Wijt, 8—6, 2—6, 6—2; Klok slaat Borgerding 61, 12'14, 61; J. Verwey slaat Krijgsman w.o.; De Ruiter slaat De Groot 62, 60; Blom slaat T. H. der Kinderen, 6—1, 6—2; Verroen slaat A. D. de Groot 7—5, 63; Eys vogel slaat Nieman 63; 36, 63; Groe- newegen slaat Sikkes 7—5, 6—3, v. Beaumont slaat Huizer 60, 61; Ferwerda slaat IJzer 7—5, 61; dr. De Crauw slaat Frant 6—2. 62; L. v. Tetering slaat Stokmans, 6—1, 61; Weiffenbach slaat G. Aanstoot, 63. 6—8, 6—2. Derde ronde: Groenewegen slaat v. Beau mont, 63, 63. Damesenkelspel: Mej. D. v. d. Stadt slaat mevr. v. Huysstee 6—1, 6—0; mevr. De Ruiter slaat mej. Langendonk 6—4, 3—6, 63; mej. M. de Jong slaat mej. v. Beaumont 64, 6—2; mevr. Spruyt slaat mevr. Melse 62, 6—2. Gemengd dubbelspel: mej. v. d. Staat en Roeland slaan mej. Philippus en Smit 9—7, 62, mej. Renses en v. d. Stadt slaan mevr. en den heer De Ruiter 36, 60, 64; mej. Beyer en Weiffenbach slaan mevr. en den haar De Lugt 46, 62, 64. Heerendubbelspel: Verwey en Verhagen slaan Spronk en Spruyt 61, 63; v. Tetering en Plak slaan De Winter en v. Bellen 6—1, 6—2- De Ruiter en Melse slaan Stokmans en Hillen 6—2, 6—0; Blom en v. d. Stadt slaan De Kamper en dr. De Crauw 9—7, 12—10; IJzer en Aanstoot slaan Borgerding en Casseée 64, 62. Tweede ronde: dr. Eysvogel en Roeland slaan v. Asten en GatsonjVes 6*-4, 63; IJzer en Aanstoot slaan M. en A. de Groot 6—2, 64; Meyer en Wijt slaan Der Kinde ren J. G.zn. en Der Kinderen Jr. 6—1, 7—5; H. en E. Sikkes slaan v. Tetering en v. Huys stee 62, 57, 63. Damesdubbelspel: mevr. v. Huysstee en mej. v. d. Stadt slaan mevr. G. v. Hezel en mevr. Wiers 6—0, 60. Scheepvaartberichten Amstelkerk 30 v. Amsterdam n. W. Afrika Billiton 30 v. Lourenco Marques n. Port Natal Bintang 27 v. San Francisco n. Belawan Deli Ceres 30 v. Amsterdam n. Barbados Bjember p. 30 12 uur Malang, Batavia n. N.York Giekerk 30 v. East London n. Port Natal Indrapoera wordt 31 12 u. te Suez verwacht, Ba tavia n. Rotterdam Jan Pieterszoon Coen 28 te Colombo v. Batavia, vertr. n. Amsterdam Koudekerk 30 20 u. v. Antwerpen n. Hamburg Klipfontein p. 27 Ouessamt. Rotterdam naar Z. Afrika Lochgoil 29 te Vancouver v. Rotterdam Madoen 30 v. Rotterdam n. Hamburg Nebraska 29 v. Liverpool n. Southampton, Paci- fickust n, Rotterdam Nictheroy 28*te San Francisca, Pacifickust naar Rotterdam Narenta p.'30 Vlissingen, Antwerpen naar de Pa cifickust via Londen Nteuw Zeeland p. 29 Thursday Isl. Noorderdijk 30 n.rn. v. Rotterdam n. Baltimore Narenta 30 15 V 30 m- v. Antwerpen naar de Pacifickust. Ouderkerk 31 v.m. te Rotterdam v. Japan Poelau Roebiah 30 v. Amsterdam naar Batavia Randfontein 29 te Dar es Salaam v. Rotterdam Smgkep 28 te Singapore v. Batavia Statendam 30 14 u. 30 m. v. Boulogne, Rotterdam n. New York Sumatra p. 30 Vlissingen, Antwerpen naar Ham burg TJisondari 28 v. Shanghai n. Batavia TJerimai 30 21 u. v. Colombo, Rotterdam naar Batavia Venezuela 30 v. Amsterdam n. Hamburg Ameland p. 29 18 urn* Suez, Rotterdam naar Australië Arendskerk p. 29 3 uur Kaap Guardefui, Austra lië naar Rotterdam Aldabi p. 28 Dakar. Rotterdam n. Beira Alcyone 30 v. Rotterdam naar Buenos-Aires Algarob 29 v. Rio de Janeira, Buenos-Aires n, Rotterdam Binnendijk 29 v. Norfolk n. Rotterdam Boskoop 29 te Curacao v. Amsterdam Djambi p. 29 20 uur Finisterre, Batavia naar Rotterdam Edam p. 29 v.m. Vlissingen, Rotterdam l.v. Ant werpen naar New-Orleans Gaasterdijk 22 v. New Orleans n. Rotterdam (verb.) Gemma 2S te Kobe v. Rotterdam Heemskerk 29 v. Marseille n. Antwerpen, Beha naar Rotterdam Kota Gede p. 30 2 uur Perim, Hamburg naar Java Kota Barce 30 v.m. te Rotterdam van Batavia INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. pear regel Het verven Uwer Mantels, [assen, Costuums enz. enz., geschiedt bij ons op de meest deskundige wijze. VERVERIJ CHEM. WASSCHERIJ Gr. Houtstraat 5a - Tel. 1077111561 Koningin der Nederlanden 30 te Genua, Batavia naar Amsterdam Kangean 29 te Philadelphia, Batavia naar New York Leerdam 29 v. Havana, Rotterdam naar New Orleans Mcntferland p. 29 19 uur Fernando Noronha, Am sterdam naar Buenos Aires Nieuw Amsterdam p. 29 Cape Race, Rotterdam n. New York Nias 30 te Antwerpen van Hamburg Ridderkerk p. 29 Panteliaiia, Rotterdam naar Karatsji Rotterdam 31 19 uiu. 30 m. v. New York te Rot terdam verwacht Schiekerk 30 te Suez, Cacutta n. Rotterdam Simon Bolivar 27 te Curasao v, Amsterdam Slamat 29 12 uur v. Marseile, Rotterdam naar Batavia Ternate 28 v. Soerabaja n. Osaka 11 te Osaka verwacht Volendam 30 v. New York naar Rotterdam Waterland 29 n.m. te Buenos Aires van Am sterdam IJstroom 28 v. Konakry n. Havre, W.-Afrika naar Amsterdam DINSDAG 2 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending, 12.15 Concert. AVRO-Kwintet. Optreden van Louis Noiret. 2.Voor de dames. 3.— Gramofoonpl. 4.— Lezing. 4.30 Piano-studie- muziek door Egbert Veen en Louis Schmidt, 7— Gramofoonpl. 7.15 Radio Volks Universi- teit. Sem Dresden: Beethoven-cyclus. 8.01 Concert door de Kon. Militaire Kapel. 10,-, Persber. 10.15 Aansl. van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag. Uitz. gedeelte van de revue ,,'t Is voor de Bakker". 11.30 Gramofoonpl. 12.— Sluiting, HUIZEN, 1071 M. Tot 6 uur 298 M. Uitsl. KRO-uitz. 8.— Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half. uurtje. 12.— Concert. KRO-Trio. 1.30 Gramo- foonpl. 2Vrouwenuurtje. 5.— Gramofoon- platen. 6.01 Sportkwartiertje. Dr. A. C. Vrrom „Medische Sportkeuring". 6.15 Gramofoonpl, 6.30 Koersen. 6.40 Gramofoonpl. 7.15 Zeer- Eerw. Pater Drs. Const. Speet O. Carm: ,,De afscheiding van België". 7.45 Gramofoonpl, 801 Concert KRO-Orkest 9.30 ca, Nieuwsber, 11.Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.1. Concert. L. Morand (mezzo-sopraan) E. Be'o (tenor). 12.50 Orgelspel door E. OHenry. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Gramofoon- platen. 4.20 Dansmuziek 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Be richten. 7.Trio-concert. 7.20 Lezing. 7-45 Lezing. Fluitspel door Edith Penville. 8, Concert. M. Licette (sopraan) H. Fry (bari ton). Solomon (piano). Orkest. 10Berich ten. 10.15 Lezing. 10.30 Berichten. 10.40 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8 20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 8.50 Orkestconoert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Or kestconcert. 5.50 Orkestconcert. 8-50 „Der rote Hahn" Tragi-comedie van Gerhart Haupt- mann. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en declamatie. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.35 „Mod Aften". Hoorspel van T. Neiiendam, 10.30 Kamermuziek. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en tenor. 8.35 (338.2 M.) Con cert georganiseerd door de SAROV. ZEESEN 1635 M. 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.20 Le zingen. 12.20 Gramofoonpl. 115 Lezingen. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 „Himmel und Holle" Vroolijke avond m. m. v. solisten. 9.35 Orkestconcert. 10.35 Lezing en berichten. Een dagelijksche Kindervertelling. Toen gelastte dc koning, dat dc vos voor hem zou worden gebracht. Het dier werd weer gebonden en uit de cel gehaald, tcrw ijl dc cipier met ecu lantaarn bijlichtte. „Houd je fatsoen," zeidc dc kabouter tegen den vos, „als je voor den koning staat. Laat zien, dat je manieren hebt geleerd." |Op zijn troon zat dc koning ca vljk by hem, alsof hij een rechter was, het verkeersagentje. Om hen stonden kabouters met pieken en lansen om zoo de open plek, waar dc koning zat, tc beschutten tegen dc nieuwsgierigen. „En vertel jij nou eens wat je van dc heks weet," vrccg dc koning. „En alleen dc waarheid,'' zeidc Keesje, „alleen wat jc weet, want van hooren zegge ïfficgt men veel."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6