LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" Moderne Dames- en Heeren Portretten RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE, HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1930 zullen geen belangstellenden worden toe gelaten. Hierna zal een korte pauze volgen, waarin de wereldkampioen door de damclub „IJcmuiden" gehuldigd zal worden. Daarna zullen de deuren gedurende 5 minuten geopend worden om eventueele be langstellenden, die niet tijdig aanwezig kon den zijn, nog toe te laten. Tenslotte zal Springer dan simultaan spe len aan 50 borden. Het belooft Vrijdagavond dus een mooien damavond te worden; het Thalia-Theater zal tot de laatste plaats wel gevuld zijn. En de wereldkampioen zal er wel voor zorgen, dat er op damgebied veel te genie ten valt. VOETBAL. - NED. ELFTALNOORD-HOLLANDSCHE COMBINATIE (18—1) Het Bondselftal van den K. N. V. B. speelde Woensdagmiddag een oefenwedstrijd tegen een Noord-Hollandsche combinatie. Het Bondselftal won den wedstrijd met 12—1. De ruststand was 40. WATERPOLO. Vriendschappelijk, n. F. C. I—D. W. R. I (2—2). Als de scheidsrechter fluit stellen de vol gende zeventallen zich op: H.P.C.: Schutte Leyenaar, Bal, W. Moole- naar, Eldering, Ultendaal, Heerkens Thijssen. D. W. R.: v. d. Broek, S. de Vries, C. Vrugt» A. H. de Bruyn, A. Vrugt, N. de Vries, Van Koningsbrugge. De Waterratten pakken direct enthousiast aan; er volgen eenige snelle aanvallen, die vooiioopig op niets uitloopen. Van Koningsbrugge schiet eens hard tegen de lat. Dan zwemt A. Vrugt op en geeft aan de Waterratten de leiding. (01). Direct na het ültzwemmen komt de bal bij Van Koningsbrugge die opzwemt en den voorsprong vergroot. (02). Hierna gaat het spel vlug op en neer. Rust. (02). Na de hervatting komt H.P.C. er meer In; er volgen gevaarlijke aanvallen doch voor- loopig weet de achterhoede doelpunten te voorkomen. Eindelijk scoort Leyenaar tegen (1—2). Bij de Waterratten speelt A. Vrugt te veel alleen, zoodat deze aanvallen geen succes hebben. Dan maakt H.P.C. door Uitendaal gelijk. (2—2). Nog eenige H.P.C.-aanvallen volgen: wan neer er een vergissing ln de Waterratten- achterhoede plaats heeft, doelpunt Eldering. (3—2). Als de vrij liggende C. Vrugt opzwemt, den- ken we dat de Waterratten gelijk zullen ma ken, maar dan fluit de scheidsrechter het einde. De Waterratten hebben een nuttigen oefen wedstrijd gehad D. W. R. II—H. V. G. B. IT (2—2). In dezen wedstrijd hebben de Waterratten het tegen de H.V.G.B.-reserves die vrij sterk uitkwamen tot een gelijk spel weten te bren gen. De volgende zeventallen stellen zich op; D.W.R. n: Voerman, de Graaf, Blaak, Kol- lerie. v. d. Booren, A. C. de Bruyn, de Zeeuw. H.V.G.B. II: Boeree, Sandrock, Boot, Dek ker. Bongertman, Brunt, Schornagel. De partijen wegen nogal tegen elkaar op. Sandrock zwemt eenige malen op, doch zon der succes. De partijen weten voorloopig den stand blank te houden. Wanneer de bal voor het Waterratten-doel komt, weet Schorna gel te doelpunten. (01). Kort hierna is het rust. Na de hervatting is het weer Schornagel die den voorsprong voor H.V.G.B. vergroot. (02). Bij en schot van Blaak werkt de kee per den bal cornex\ waaruit de vrij liggende De Bruljn doelpunt. (1—2). De Waterratten werken hard om gelijk te maken, eindelijk hebben zij succes als de keeper een schot van v. d. Booren achter de doellijn houdt. (22). In dezen stand komt geen verandering meer. LAWNTENNIS. IIET TOURNOOI DUYNWIJCK. Dinsdag en Woensdag luidden de uitsla gen: Damesenkelspel: mej. Borggreve slaat mevr. de Kamper 0—1, 6—2. Mevr. Spronk slaat mej. Roos w.n.o. Mej. Verster slaat mej. v. Nop G2, 61. Mej. Renscs slaat mej. v. d. Stadt 64, 4—6 0-7. Mej. Verster slaat mevr. Spronk 6—2, 6—2. Mej. Borggreve slaat mevr. de Ruiter 6—1. 4—6, 6—4. Gemengd Dubbelspel. Mej. Grimberg en Borgerding slaan mevr. en den heer Ferwercïa 810, 62, 61. Mej. Vers ter en Aanstoot slaan mej. Lan- gendonk en Frant 64, 6—1. Heerendubbelspel: Dr. Eysvogel en Roeland slaan Klok en Nieman 36, 6—4. 6—2. Damesdubbelspel: Mevr. Spronk en mej. Nop slaan mej. Reyenga en mej. Grimberg, 2—6. 6—4, 6—1. Mej. v. d. Linden cn mej. Renses slaan mevr. de Lugt en mevr. Wlllcmse v. Hezel 6-2, 6—0. Mevr. Huyster en mej. v. d. Stadt slaan mevr. Spronk en mej. Nop 75, 63. Mevr. de Ruiter en mej. slaan mevr. Kühn en mevr. Melsc 57. 64. 64. Troostronde Heerenenkelspel: Aanstoot slaat IJzer 64, 46, 75. A. D. de Groot slaat de Winter 61, 64. Plak slaat v. Asten 62, 6—1. v. Tetering slaat M. de Groot 62, 1. 2e ronde: R: Frant slaat Swolfs 61, 62. G. Hlllen slaat A. Huizer 5—7, 6—3 6—2. C. Borgerding slaat J. A. C. Stokmans 62 6—3. A. de Groot slaat G. Aanstoot 60, 36, 8—6. H. Slkkes slaat Derkinderen Jr. 6—2 6—4. T. Der Kinderen JGz. slaat Krijgsman 6—2, 8—1. M. C. Wijt sloot Gatsonides 62, 64. G. Hlllen sla^t R. Frant 6—4. 6—2. C Borgerding slaat J. de Groot 63, 64. M. C. Wijt slaat T. H. Derkinderen 6—4, 3—6 8—6. POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vcreeniging hield een wed vlucht van Roozendaal, afstand 95 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: M. Rlebeek 1 2 II C. Hartman Jr. 3, 20. W. Diermanae 4, 6. 7, 8, 10. 14, 19. H. C. Hartman Sr. 5, 17, L. M. v. d. Goes 9, 11, 15, Th. v. d. Reep 12, 16, 18, C. Wilkes 13. Ook hield zij een wedvlucht van Lier. af stand 138 K.M. De uitslag was: W. Diermarvse 1, 12, 15, 17, Th. v. d. Reep 2, J. v. Heerder 3, 18, L. M. v. d. Goes 4. 7. 8, 10, H. C. Hart man Sr. 5, 9, 11, 14, M. Riebeek 6, 19, 20, H. C. Hartman Jr. 13 16, 21. DE OOIEVAAR. Uitslag der wedvlucht van Lier: 1. 7 P. v. d. Pol; 2. P. Visser. 3. 4. 6, 9 J. Keijsper; 5. L. v. d. Horst; 8 F. Krijgsman. Los 9.50. Eerstgetoonde 12.42.59. Laatsce 1.31.10. DE FINANCIEELE VERHOUDING EEN STATISTIEK GEVRAAGD. Het Tweede-Kamerlid, de heer Hermans, heeft aan den minister van iFnanciën de vol gende vragen gesteld: Wil de minister aan de Staten-Generaal overleggen en algemeen verkrijgbaar stellen een staa van. de voorloopige berekening van de uitkeering per inwoner, bedoeld in art. 3b der wet van 15 Juli 1929? Wil de minister in staatsvorm daarbij ver melden of deze uitkeering is gebaseerd: op de werking van art. 4. dan wel bepaald wordt ingevolge art. 6, 1ste lid; ingevolge art. 6 2de lid: ingevolge art. 6, 3de lid (garantie van minstens 60 pet.); ingevolge art. 6, 3de lid ^limiet van 85 pet.) Wil de miniver deze gegevens verstrekken volgens indeeling der provincie en de gebrui kelijke groepsgewijze rangschikking door het Centraal Bureau voor de Statistiek? Wil de minister hierbij tevens vermelden een staat van het verschil tusschen de op brengst hoofdsom personeele belasting 1928 (ihans genomen als aftrek in art 6. 3de lid) en de opbrengst der hoofdsom 1927, met ver melding der klasse, waarin de gemeenten in 1928 waren ingedeeld? K. TER LAAN OVER DE VLOOT- PIJANNEN DER REGEERING. Woensdagavond hielden de Haarlemsche Bestai ux- >ond en de Federatie Haar- j tuin van het Brongebouw een openbare vergadering, dde door de muziekvereenl- ging „Excelsior" met vroo- iijke muziek werd opgeluis terd. De voorzitter, de heer P. van G e s s e 1, siprak een kort welkomst.woord, Hij vestigde de aandacht op de gevaren, die het Neder- landsche volk bedreigen door de nieuwe Vlootplannen der Regeering. Deze vergade ring was dan ook uitgeschreven om de aan wezigen op te wekken het petitionnement tegen deze vlootplannen te steunen. Hier mede zal de moeite beloond worden van de vijfhonderd werkers; uit de moderne arbei dersbeweging, die Dinsdagavond met twee duizend lijsten er op uitgetrokken zijn. om namen te verzamelen. Spreker wekte de aanwezigen op, om op 14 September naar de groote protestmeetings te Amsterdam of Rot terdam te gaan. Hij deelde mede, dat voor deze meetings in het heele land groote be langstelling bestaat. 1 1 De muziekvereeniging „Excelsior" speelde hierop den A. J. C.-marsch en het Ballet Egyptienne, die met luid applaus beloond werden. De heer K. ter Laan, lid der Twee de Kamer, trad vervolgens als spreker op over het onderwerp: „De Vlootplannen der Rogeerïng". Hij herinnerde allereerst aan den grooten oorlog van 1914 tot 1918, die de geheele wereld ongelukkig heeft gemaakt. De sociaal-democraten hebban zich afge vraagd, hoe het mogelijk is geweest, dat zooveel landen aan dit moordend werk heb ben kunnen deelnemen. Men heeft nu ech ter kunnen zien, wat eeii oorlog op het land, in de lucht, op en onder het water en met vergiftige gassen beteekent. Men heeft ge zegd, dat Duitschland de schuldige was en spreker zal niet zeggen dat Duitschland zon der schuld was, maar het Fransche, Russi sche, Italiaansche en Oostenrijksche mili tarisme is precies eender als liet Duiische. Het is het kapitalisme, dat de schuld aan den wereldbrand heeft; het kapitalisme, dat de wereld bestuurt en dat de baas is over het geweld. Aan de arbeiders is het, om die macht te breken. Hij critiseerde de ex-kei zers van Duitschland en van Oostenrijk, die er niet tegen opgezien hebben, om God te danken, voor den steun, aan hun wapenen bewezen. Ook de R.-K. priesters hebben de wapenen gezegend. Daar tegenover staat het socialisme van de heele wereld. Geen enkele kerk heeft de macht gehad om den wereld brand tegen te houden; integendeel, alle kerken hebben de wapenen der barbaren gezegend. De sociaal-democraten, óók die in ons land, moeten het militarisme met alle macht bestrijden. De handen van de sociaal democraten zijn gelukkig rein gebleven en dat moeten ze blijven. Spreker herinnerde aan de vlootplannen, die in 1923 door'de toenmalige Christelijke regecring waren ingediend, waarvan de heer Colijn de hoofdman was; Colijn, die toen de man van de bezuiniging was en die den Nederlandschen gulden zoogenaamd veilig heeft willen maken, maar die er niet tegen opzag om millioenen voor oorlogsdoeleinden te bestemmen .Met hem steunden alle Chris telijke Kamerleden, in strijd met wat de Bijbel hun leert, deze vlootplannen. In den Bijbel staat toch duidelijk; „Gij zult niet dooden". Alleen de sociaal-democraten en tegenwoordig ook de vrijzinnig-democraten bestrijden het militarisme in en bulten de Kamer. Zij strijden er tegen, dat elk jaar honderd millioen voor oorlogsdoeleinden worden uitgegeven. Het is den kapitalisten er alleen om te doen om het volk er onder te houden en het te gebruiken voor hun poli tieke doeleinden. En dit gaat onder het voor wendsel, om de Nederlandsche weermacht sterker te maken. In 1923 werden de plannen met 50 tegen 49 verworpen, omdat tien R.K. leden tegen stemd hebben. Als de regeering nu haar zin krijgt, dan wordt in 1931 de kiel gelegd voor een nieuw oorlogsschip. Daar voor wordt in het eerste jaar f 770.000 uitge trokken. Tot 1942 zit het Nederlandsche volk echter aan de kosten van deze plannen vast; dat wordt een bedrag van 120 millioen gul den. Het noodlottige van een vlootplan Is, dat men er elf jaar aan vast zit. Daar kunnen drie verkiezingen niets tegen doen. Het is dus zaak om te trachten deze vlootplannen evenals in 1923 weg te krijgen. De hulsbezoe- kers, die namen voor het petitionnement gaan verzamelen, hebben dus een dankbare taak, namelijk om de kiezers, die in 1931 weer te wapen zullen worden geroepen, op het groote gevaar van deze nieuwe vlootplamnen te wijzen. Die plannen beteekenen een verster king van onze vloot, zoolsa we die in vele jaren niet gekend hebben. Zelfs voor Curagao, dat het heelemaal niet waard is, zal een vloot worden gebouwd. De sociaal-democraten hebben een ander, een beter doel; zij willen niet grijpen in andermans recht. Zij willen hun eigen recht, namelijk een gezonde volksontwikkeling op den weg van den vrede, een goede huisvesting, gepaste vermaken, enz, De arbeiders, die eiken dag opnieuw de wereld ln stand houden, en die ïn de arbeiders van andere landen hun vijanden niet willen zien, hebben geen belang bij oorlog. De heer Ter Laan deelde mede, wat men voor een millioen gulden doen kan. In Zaan dam wordt op het oogenblik een nieuw zie kenhuis gebouwd. Dat kost f 750.000. Een nieuwe kruiser kost 12 12 millioen. Daarvoor kan men dus zestien ziekenhuizen bouwen. In Zaandam kan een behoorlijke arbeiders woning, zooals de sociaal-democraten die wil len, gebouwd worden voor f 3300; voor één millioen gulden kan men dus 300 van die arbeiderswoningen bouwen. Overal staan nog krotten, die de sociaal-democraten willen op ruimen om ze te vervangen voor een behoor lijke woning, waarin de arbeiders gelukkig leven kunnen. Maar de regeering wil hiervoor geen geld beschikbaar stellen. Dat moet door de gemeentebesturen gebeuren en dat gaat niet overal even gemakkelijk. Zoo staan ka pitalisme en socialisme dus lijnrecht tegen over elkaar. Het is niet noodig om Grieksch en Latijn te kennen om socialist te worden; dat zit in het hart van de arbeiders. Wie zich niet tegen de vlootplannen verzet, is mede schuldig aèn deze groote geldwegsmijterij en aan een eventueelen nieuwen oorlog. Als Nederland in den oorlog van 1914 betrokken was geworden, dan zou ons land reddeloos verloren zijn geweest. De vloot van Nederland is zóó zwak vergeleken met die van de groote landen, dat het dwaasheid zou zijn om er een gevecht mee te beginnen. Een kind van vijf jaar kan Immers ook geen worsteling aangaan met een volwassen man. Trouwens, in den oorlog van 1914 tot 1918 hebben de groote slagschepen niet veel gedaan. Er is maar één zeeslag geweest, namelijk bij Jut land tusschen Engeland en Duitschland. Die slag heeft maai- enkele uren geduurd en toch heeft die aan beide, landen ontzaglijke offers gekost. De slagschepen die toen nog stoomen konden namen zoo snel mogelijk de vlucht. In de vier oorlogsjaren heeft het Nederlandsche volk 500 millioen gulden uitgegeven voor ver sterking van onze vloot. En wat heeft daaraan gehad? vroeg spreker. Niets anders dan een stelletje oud-roest, zooals door deskundige zee-officieren zelf beweerd wordt, en waar mee niets kan worden uitgericht. En nu wil men er weer 120 milliQen bij doen, wat ook weer weggegooid geld zal zijn. Met een vurige opwekking om paraat te blijven en krachtig tegen de nieuwe vloot plan te strijden, eindigde spreker zijn rede. De sociaal-democraten, aldus zei hij, hebben geen militarisme noodig; daarom wenschen zij ontwapening. Algeheele opheffing van het militarisme kan men nu natuurlijk nog niet verkrijgen, maar laten de sociaal-demo craten dan tenminste deze vlootplannen trachten te beletten, dan zullen zij daarmee een schoone overwinning op de kapitalisten behalen. (Applaus). Terwijl dè muziekvereeniging „Excelsior" de Internationale sjoelde, ging de vergadering uitéén. VER. ROTTERDAMSCH HOFSTAD TOONEEL. DE DRIE MUSKETIERS. Wil men het in de Septembermaand nog eens met de romantiek van den ouden Dumas op het tooneel probeeren, a la bonne heure, maar dan ook met allen zwier en bravour uit dien tijd en vooral met een volkomen geloof in de romantiek! Daar mankeerde gis teren in de voorstelling van het door Eduard Veterman bewerkte tooneelspel De Drie Mus ketiers door het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel nog al wat aan! Waren dat de mus ketiers, die de straten deden weerschallen van hun gezang en bij wie het rapier zóó maar uit de scheede sprong? Plet had er niets van. Jan van Ees en Alex Faassen leken meer op twee melancholische jongelui, die tranen plengen dan op vechtersbazen, die als een Cyrano de straten met hun degen schoonvegen! En ook Elsensohn miste alle „panace"! Hij was meer een gemoedelijk bur german om mee uit visschen te gaan dan een soldenier, waarvoor heel de Kardinale Garde beeft! Stel u eens een Jan Musch in zoo'n rol voor! Wij hebben met deze voorstelling weer ge zien, hoe riskant het is zich te wagen aan de oude romantiek! Onze jonge tooneelspe- lers zijn er niet in opgeleid en missen er alle fantasie en durf voor! En ook alle geloof! Zij hebben niet meer den moed om zich te laten gaan, zij blijven in alles in gebaren, in houding en stem te klein. Dirk van Veen als d'Artagnan was druk en levendig ge noeg. maar zijn spel was te geforceerd en te zwaar! Plet miste de lichtheid en den zwier van den Gasconjer! De eenige, die den toon van dit oud-ro mantisch spel volkomen wist te vinden en vast te houden was Louis, van Gasteren in de rol van den kardinaal de Richelieu, maar naast het veel te matte spel van zijn omge ving, leek het daardoor nu en dan wat te „dik" en te veel gaande in de richting van den marqué wat het toch niet was! En Louis Gimberg van de „Louis" moeten wij het in zulk werk altijd, nog maar hebben gaf een in zijn spel misschien nu en dan 'n tikje ifce modernen, maar wel hoogst amusanten dom men, ijdelen en toch steeds koninklijken Lo~ dewijk XIII. Zonder deze twee knappe spe lers zou het gisteren geheel een verloren avond zijn geweest; Cor van der Lugt Melsert heeft onlangs in een interview als fcooneeldivecteur zijn vrees uitgesproken voor de concurrentie van de sprekende film! Maar hoe-is het dan moge lijk, vraag ik mij af, dat hij met dat gevaar voor oogen tot een opvoering van een stuk als „De drie Musketiers'" kan komen? De drie Musketiers vragen naar het witte doek en bij een zoo onbeholpen opvoering als het Ver. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel brengt voelen wij wel heel sterk, hoe het tooneel in zulk werk bij de film ten achter blijft! Wat zou men op het doek van het tuinfeestin het laatste tafereel hebben-gemaakt? En van.de entrée van den koning na de jacht met heel zijn hofhouding! En wat werd het hier? Het spijt mij het te moeten schril ven, maar het was je reine „Schmiere"! War. moet men in de Residentie wel denken van zulk. een hof? En hét gezelschap van van der Lugt Melsert heet toch altijd nog.... het Hofstad Tooneel. Legt dat niet eenige verplichtingen op? Ik kreeg meer den indruk van een op het too neel verdwaalde groep gehuurde „anonymi" uit een vroegeren Studenten-optocht, die daar tegen den achterwand gedrukt stond dan van een koninklijken stoet uit den tijd van Lodewijlt XIII! En wat zou een cinéast van den tocht van d'Artagnan en zijn 3 musketiers van Parijs naar Calais hebben gemaakt? Het publiek zou met ingehouden adem deze jacht naar de diamanten gespen hebben gevolgd! En wat zagen wij op het tooneel? Dick van Veen in het voile licht op een paard van een één cents-draaimolen achter een muurtje! Als parodie kostelijk gevonden, maarwas het ook ais parodie bedoeld? Wil men de oude romantiek terug, goed, maar dap ook in alle glorie! Van dezen avond houden wij alleen de herinnering aan een markanten, sterk gespeelden de Richelieu van Louis van Gasteren, aan een fijn-geestig ".weergegeven Lo'dewijk XIII, aan een uiterlijk zeer schoone maar zwak uitgebeelde Anna van Oostenrijk van Louise Kooiman te midden van een omgeving, die alle zwier, gratie, bravour en verbeelding der geestes kinderen van Alexander Dumas père miste! •Een romantiek voor het panopticum maar. niet meer voor Tiet lévend tooneel. J. B. SCHUIL. Scheepvaartberichten Alcyone p. 2 Finis terre, Rotterdam n. Buenos Ayres Aludra p. 2 Finisterre, Buenos Ayres naar Rot terdam. Alhena p. 3 Vlissingen, Antwerpen naar Rot terdam. Ameland p. 2 23 uur Perim, Rotterdam naar Australië. Algorab 2 te Bahia, Buenos Ayres naar Rot terdam - Astrea' 31 te New York v. W.-Indië Bodegraven. 2 12 uur Flor es, Chili naar A'dam Brielle p. 3 1 'uur 45 m. Azoren, Amsterdam n. W.-Indië Bilderdiijk 31 v.m. te Philadelphia v. R'dam Blommersdijk 3 v.m. te Port Said, New-York n. Java Di echts troom 3 te Havre verwacht, West-Afrika naar Rotterdam Drechtdijk 1 v.m. te Los Angeles, Rotterdam n. Pacifickust Eemland 2 v, Bahia, Buenos Aires naar Amster dam (verb.) INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN a 60 Cts. per regel. GROOTE HOUTSTRAAT 169 TELEFOON 13472. HAARLEM Flandria 2 v. Rio de Janeiro, Buenos Aires naar Amsterdam Koningin der Nederlanden 2 v. Tanger, Batavia n. Amsterdam Maasland 5, 5 uur te IJmuiden verwacht, Buenos Ayres naar Amsterdam Poelau Tello 3 te Amsterdam v. Batavia Polydorus p. 2 Gibraltar, Eatavia naar Amster dam Radja 3 v. Amsterdam naar Antwerpen Salabangka 2 v. Suez, Amsterdam n. Batavia Tjerimai 2 18 uur te Sabang, Rotterdam naar Batavia Ti'iton 2 22 u. v. Hvre. 4, 2 uur te IJmuiden ver wacht. W.-Indië naar Amsterdam Zeelandi', 3 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika Buitenzorg p. 3 Finisterre. Rotterdam naar Ba* tavia Hoogkerk 3 v. Suez, Rotterdam naar Calcutta Lochkatrine 2 v. Swansea, Rotterdam naar de Pacifickust Patria 3 v. Rotterdam n. Batavia. Ridderkerk 3 v. Suez. Rotterdam naar KaratsJV. Slamat p. 3 urn* Suez, Rotterdam n. Batavia, Spaarndam 2 v. New Orleans n. Rotterdam. VRIJDAG 5 SEPTEMBER. HILVERSUM, 1875 M. 8.VARA. Orelspel door Joh. Jong, Af- gew. door gramofoonpl. 9.— VARA Gramo- foonpl., 10.VPRO Morgenwijding. 10.15 Truus Hcoyer (voordracht). 10.30 VARA Zie kenuurtje. 11.30 VARA Gramofoonpl. 12,15 AVRO Conoerft Omroeporkest. Zang door Jean Janssens. 2.— AVRO Gramofoonol., 3.— AVRO Concert. AVRO-kwintet. 4~— VARA. „Onze keuken", door P. J. Kers, 4.45 VARA. Na Schooltijd. 5.45 VARA. Concert. VARA-orkest. 6.50 VARA. Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging. 7.05 VARA. Vervolg concert. 7.45 Politiebericht. 8.01 VPRO. Con cert. R. Brasser (cello), D. Wins (piano), 8.45 VPRO. Prof. J. A. G. Fagginger Auer: „Godsdienstig leven in Amerika". 9.20 VPRO Vervolg concert. 10.— VPRO. Pers'oer. 10.10 VPRO Raden Anjoe Jodjana: „Iets over Perzische taal, geschiedenis, dichters en dichtkunst". 10.30 V.P.R.O. Gramofoonpl. 11.ca. VARA. Gramofoonpl. HUIZEN, 1071 M. Tot 6 uur 298 M, Ned. Omroep. Alg. Programma (N.C.R.V.) 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Bijbellezen. 12.30 Concert mevrouw van Ravenzwaay-Möllen- kamp (zang), H. Hermann (viopl), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. v. d. Horst-Bleek rode piano). 2.— Gramofoonpl. 4,— Con- cértUtrechtsch fluitkwartet, 5.30Orgelconcert door W. Petri. 6.30 Gramofoonpl., 7— Be zoek van den radiodokter, 7.30 A. J. Herwig: BI oembollen in huis en tuin. 8.Concert. Dn Moorlag (sopraan), A. Woud (alt), Th. de Vries (tenor). J. Ph. Caro (bas), G. v. d. Burg (piano en orgel). Spreker Mr. A. de Graaf: „De grenzen tusschen Kunst en pornographie" 10.— c.a. persber. 10.30 Gra mofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 ML 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12,20 Concert. N. Phillips (viool) H. Phillips (piano)12,50 Orgelspel door L. H. Warner, C. Lucas (alt); 1.50 Gramofoonpl., 4.20 Or kestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber., 7,Trioconcert. 7.20 Le zing. 7.45 Lezing. 8.05 Pianospel door Nied- zielskl. 8.35 Vaudeville. 10.05 Berichten. 10.20 Lezing. 10.45 Orkestconcert. 11,20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12,50 Gramofoonpl.. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.05 „Philémon et Baucis", van Gounod. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 ML 7,25 Gramofoonpl., 7.50 Orkestconcert„ 10.35 Gramofoonpl., 12,30 Gramofoonpl., 1,25 Orkestconcert. 5.50 Concert, kwartet en vocale en instrumentale solisten. 8.20 Or kestconcert. 10.50 Zigeunermuziek uit Bu-^ dapest. KALUNDBORG, 1153 M. 12,20 Orkestconcext. 3.20 Orkestconcert en declamatie. 5.20 Kinderuurtje. 8.20 „Valby- gaasen". klucht van E. Bögh. 9.20 Cello-re cital. 10.30 Concert door Banjokwartet, zang. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 3.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. Orkest en viool. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gra mofoonpl,, 8.35 Gramofoonpl., 8.50 Orkest concert. 8.35 (338,2 M.) Concert georgani seerd door de SAROV. ZEESEN 1635 M. 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.20 Berichten. 12,20 Gramofoonpl. 1.15 Berich- Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. Concert. 5.50 Lezilngen. 8.20 Orkestconcert. 10.50 Zigeunermuziek uit Budapest. Een dagelijksche Kindervertelling. Dicht bij het huis van de heks, dat men aan de overzijde van dc sloot kon zien, werd de boot te water gelaten. Langzaam gleed het het water in, terwijl de kabouters heel zacht een aardig liedje zongen. „Wees voorzichtig/' maande Keesje, „dat jullie dc boot niet stoot." ...Och, die kan best tegen een stootje," zcide ccn van de kabouters. Toen werd met een boom het bootje van wal gestooten. Vocr- op stond de verkeersagent met den sabel hoog opgeheven, ter wijl zijn helpers naast hem stonden. Men ging langzaam voor uit.. Keesje, die altijd nog vol goeden meed was cn zeker dacht aan het St. Nicolaasfecst, zong zachtjes, zoodat alleen dc ka bouters het konden hooren: „Zie, ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6