INGEZONDEN Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA Eau de Cologne 5UPPOSITORIA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 12 SEPTEMBER lust" een openbare vergadering te houden tegen de Vlootwet en ter propaganda van de Petitionnements-actie, uitgaande van ge noemde organisatie. De heer Fedde Schurer, de om zijn over tuiging ontslagen Chr. Onderwijzer te De Lemmer, zal 't woord voeren. Er zal gelegen heid gegeven worden voor debat. vervolg onderwijs De vervolgcursus vangt aan op Donderdag 2 October 1930, 6 uur. De aandacht wordt gevestigd op de vak ken Duitsch en Nuttige Handwerken, die naast andere vakken onderwezen worden, volksraden Het volksbad wordt 13 September a.s. ge sloten. bloempjesdag Het Blauwe Week Comité houdt Zondag 21 September een blauwe-bloempjesdag te Zandvoort. HILLEGOM botsing tusschen tram en auto. Een vrachtauto van V. T., die de Brouwer laan uit kwam rijden, is door de tram aan gereden en zoo goed als plat gedrukt. Er zaten vier menschen in de auto, allen zijn er goed afgekomen. De goederen waren gedeel telijk beschadigd, een kist met eieren kon de schok natuurlijk niet goed doorstaan. De machine van de tram liep uit de rails. Een materialenwagen en trampersoneel waren moodig om de locomotief weer op het spoor te zetten. De tram ondervond storing in den dienst. De chauffeur zei, dat hij de tram te laat hoorde; het gelukte hem niet den wagen voor de tram heen te sturen. HAARLEMMERMEER graanmarkt. Donderdag was de aanvoer op de graanbeurs te Hoofddorp als volgt: tarwe (witte) f 7 a 1 10.50; rogge f 4.50 a f 5; wintergerst f 5 a f 5.50; gerst chevalier f 5.50 a f 6; haver 1 4.50 a f 6.50 Duiveboonen f 13 a f 14; groene erwten f 8 a f 10; karwij f 29 a f 30; gele mosterd f 20 a f 22.50; blauwmaanzaad f 32 a f 34; kanariezaad f 13 a t 14. Alles per 100 KG. personalia. Mej. G. A. Reimerink te Harlem is door het bestuur van de MLddenstandsvereeniging „Haarlemmermeer" benoemd tot leerares aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Nieuw- Vennep. de oogst van de winteraardappelen. Bestond bij de vele verbouwers in den Haar lemmermeerpolder aanvankelijk de vrees, dat het met den oogst van de winteraardappelen tengevolge van de ziekte in dit gewas, op een mislukking zou uitloopen, gelukkig kan thans worden medegedeeld, dat ON<er 't algemeen genomen de schade door de aardoppelziekte veroorzaakt vooral wat de sterke soorten betreft tot heden niet groot is en dat omtrent de uitkomsten van den a.s. aardappel* oogst betere verwachtingen worden- gekoesterd. „gezellig samenzijn". De tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn," alhier is voornemens in de maand October het seizoen te openen met het stuk „Op hoop van Zegen". HALFWEG diphtheritis Alhier Is een geval van diphtlheritis gecon stateerd bij een kind van 10 jaar, leerlinge der R.K. School te Halfweg HEEMSTEDE tuinliedenvereentging „aerdenhout en omstreken". Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een ledenvergadering. Daar op dezen avond de Anjersprijsvraag zou gehouden worden, was er een groote ver- scheldenheid bloemen. De zaal geleek op een tentoonstelling. Eerst werd de as. tentoonstelling bespro ken welke gehouden zal worden op 19, 20 en 21 Sept. Uit de mededeelingen van het bestuur bleek, dat de voorbereidingen uitstekend verzorgd worden, zoodat het succes wat de inzendingen en indeeling betreft, vrijwel verzekerd is. Het bleek evenwel dat de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw te klein zal zijn om alles te bevatten. Vastgesteld werd dat de officieele opening zal plaats hebben op Vrijdag 19 Sept. om half vier, terwijl de tentoonstelling voor het publiek zal geopend zijn op Zaterdag en Zondag. Vervolgens had de keurmg plaats voor de Anjersprijsvraag en het overige ter keuring ingezondene. Voor anjers bestond de jury uit de heeren H. v. Gurp, M. Bloemendaal en B. Nleuwen- huis. Voor de anjersprijsvraag waren 9 Inzendin gen waarvan de jury den len prijs toekende aan H. Radstake met 9 pt. en den 2en prijs aan P. Klaassen met 8 1/2 punt. een wagenbestuurder veroordeeld. Het O. M. bij de Rechtbank te 's-Graven- hage heeft drie weken gevangenisstraf ge- eischt tegen een bestuurder van de Haag- sche tram, die op de Vaillantlaan een dame heeft aangereden, tengevolge waarvan zij is overleden.-Verdachte beriep zich op de tech nische bezwaren bij snel remmen, doch de officier zei, dat dit niet opging. Verdachte heeft met te groote vaart gereden. Uitspraak 25 September. zuid-afrikaanders door de regee ring ontvangen. Ter gelegenheid van het bezoek aan Ne derland van den Zuid-Afrikaanschen minis ter van Mijnwezen en Nijverheid, den heer A P. J. Fouri, en van den voorzitter van den Raad van Handel en Nijverheid der Unie van Zuid-Afrika dr. A. J. Brouwer, heeft de minister van Arbeid, H. en N mr. T J. Verschuur, gistermiddag een thee aan geboden in het gebouw van zijn departe ment aan het Bezuidenhout. Er waren tal van genoodigden. Wederzijds werd door minister Verschuur én minister Fouri gespeecht trambotsing te amsterdam. Op den Binnen-Amstel te Amsterdam zijn Donderdag twee trams tegen elkaar gebotst. Op het kruispunt bij de Bakker straat trof een motorwogen van lijn 14 een bijwagen van lijn 5 in de flank. De bijwagen ontspoorde, hetgeen het tramverkeer op het drukke uur na vijven drie kwartier ver traging bezorgde. Ook de motorwagen van lijn 5 vloog uit de rails en bleef nog juist voor het water staan, tegengehouden door een ketting, die tusschen twee deelen van een hekje hing. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge vallen. ongeval in een fabriek. Naar de Tel meldt, vloog Woensdagavond een afslultdop van den smeltoven in de fa briek van de firma Nering Bögel Co. te Deventer, ten gevolge waarvan een viertal arbeiders den gloeienden inhoud over de handen kreeg en daardoor vrij ernstige brandwonden opliep. Een tweetal hunner wordt thuis verpleegd. politiediploma. Op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor het politiediploma van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond verwierf de heer J. a. den Haan te Haarlem het diploma met aanteekening. amsterdam subsidieert de kon. holl. lloyd. De gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijn zitting van Donderdag aangenomen met 32 tegen 3 stemmen de voordracht van B. en W. tot het verleenen van een renteloos voor schot van 666,667 aan de N-V. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Tevoren was verworpen met 31 tegen 4 stemmen een voorstel van den heer Wijnkoop om de voordracht aan te houden tot de nieuwe directie bekend is. Bij de discussies werd meegedeeld, dat al gaat de directie over aap Wm. H. Miiller Co. te Rotterdam, toch de belangen van de haven van Amsterdam niet uit het oog ver loren zullen worden. 11 Er zullen 18 booten van Amsterdam naar Noord-Amerika vertrekken. ZEVENDE DAGS BAPTISTEN GEMEENTE. Kapel Parklaan 21. Vrijdagavond 8.30 besloten Bidstond. Sab bat v.m. 10 uur. Prediking. Avondmaal. Sab bat n.m. 3.30 Bijbelbespreking. 1930 T (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» gegeven. Nieuws uit Indlië. HET PROCES TEGEN DE LEIDERS DER P. N. I. HET SOVJET-SYSTEEM ALS OVERGANGSTOESTAND. De Landraad te Bandoeng zette naar Aneta meldt, de behandeling van de P.N.I.- zaak voort, met het verhoor van getuige H. M. Albreghs, commissaris van politie. Weer worden in den breede verschillende opstellen van candidaat-propagandisten, van beklaagde Maskoen enz. na voorle zing besproken. Tenslotte wordt beklaagde Soepriadinata gehoord naar aanleiding van zijn aantee- keningen, waarin o.a. staat vermeld, dat Raden Soetomo en Thamrin moesten wor den dienstbaar gemaakt aan de beweging, welke woorden hijzelf heeft onderstreept. Beklaagde Soepriadinata zegt deze aan- teekeningen te hebben gemaakt aan de hand van het college van ir. Soekarno. De geïncrimineerde woorden zijn echter zijn eigen gedachten. Beklaagde erkent, dat de zin te scherp is geformuleerd en in strijd is met de ideologie van de P.N.I. De Voorzitter: „Dus u vaart hier voor de ideologie uit." Uit de verdere voorlezing blijkt, dat ook deze beklaagde tenslotte spreekt van een Sovjet-systeem als overgangstoestand. Hij zegt dit- geschreven te hebben naar aanlei ding van de uiteenzetting door ir. Soekarno van de principes van dr. Sun Yat Sen. De Voorzitter wijst er op, dat nergens in het geheede dictaat de naam van dr. Sun Yat Sen wordt genoemd. Beklaagde Soe priadinata persisteert bij zijn terzake afge legde verklaringen. De voorzitter: „In welk verband' hebt gij het hier over de dictatuur van het pro letariaat gehad?" Beklaagde Soepriadinata meent in verband met het college over de mocratie. Beklaagde ir. Soekarno acht het mogelijk, dat hij wel eens gezegd heeft, dat de natio nale bourgeoisie moet worden dienstbaar gemaakt aan de vrijheidsbeweging. De zitting wordt daarna tot Donderdag verdaagd. de vergeten krankzinnige. Aneta seint uit Medan: De Delicrt. meldt dat volgens het visum reportum van het lijk van den krankzinnige die in een cel van het hospitaal van hot Siantar Dokterfonds werd vergeten, de Ja vaan binnen een etmaal na zijn opsluiting Is overleden aan hersen-=malaria. mataglap geworden. Aneta seint uit Semarang: Woensdagmorgen heeft zekere Manap In een vlaag van waanzin, naar de Locomotief meldt, in eenlge toko's op de Pasar Sapi te Salatiga met een mes twee Chlneezen gewond en daarna twee schoolkinderen licht gewond Een burger heeft met een klewang den aan valler neergelegd, waarna deze in zorgwek kende* toestand naar Semarang werd ver voerd. De toestand der slachtoffers is gunstig. de brand te pontïanak. Aneta seint uit Pontianalc: Omtrent den brand in de Chineesche wijk valt nog te ver melden, dat de geheele houten passar, op eenlge blokken na. werd vernield. Ook het kantoor van de Socièta Commissionaria dl Esportazlone e dl Importazione en de Favo rietbioscoop zijn verbrand. Bestuur, militai- I ren en burgers trachtten het vuur te stuiten. Driehonderd pin toe's (winkelhuizen) zijn 1 verbrand. De schade wordt geschat op 1 4,000,000. Men vermoedt kwaadwilligheid. HET BROKKENHUIS. Kindcrhuisvest. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging hoopt eerstdaags weder een begin te kunnen maken met de gewone wekelijksche uitreiking van kleeöingstukken, beödegoed, schoeisel en dergelijke aan hulpbehoevende en noodlijdende gezinnen, ln verband met he; feit, dat thans reeds vele aanvragen om hulp en steun werden ontvangen. Daar de voor raad goederen echter nog zeer gering is, doet het Bestuur evenals vorige jaren wederom een vriendelijk doch krachtig beroep op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken om steun en medewerking door het zenden respec tievelijk Laten afhalen van kleedingstukken en voorwerpen van allerlei aard, die voor de gezinnen nog van eenige waarde kunnen zijn. Alles en alles is welkom. Tafels, stoelen, beddegoed, warme kleeding en het gaat tegen den winterkachels. Helpt nu allen weer mede, den nood in den as. winter zooveel mogelijk te lenigen en laat nu een ieder die wat te missen heeft en met het streven en werken van de Vereeniging sympathiseert, het ten spoedigste aan ons afdragen, opdat- de voorraad in ons magazijn, nu eens heerlijk worde aangevuld. Voor al aan eenige goede heeren costuums is een groot gebrek. Wie helpt ons aan een kinderledikantje met toebehooren voor een arm doch net gezin? Hoewel gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus geen geregelde uitdeeling van goe deren is gehouden, werd in genoemde maan den nog aan een groot aantal personen en gezinnen hulp verstrekt onder meer voor uit zending naar een vacantiekolonie of herstel lingsoord, terwijl ook nog aan een groot aan tal personen werkkleeding werd verstrekt. Hiervoor werden grootendeels nieuwe goe deren aangekocht. Van het bestuur van de Haarlemsche Kinderoperette-Vereeniging, die onlangs is opgeheven, ontvingen wij een dezer dagen in vriendelijken dank een gift van f 50 (vijftig gulden). Dit bedrag zal direct worden aangewend voor aankoop van nieuwe ondergoederen. Waar het te voorzien is, dat velen in den komenden winter helaas weer met werkloosheid te kampen zullen hebben, hoopt het bestuur niet te vergeefs een be roep te hebben gedaan op uw aller steun. Zoo als vanzelf spreekt, zijn financieele bijdra gen, eveneens hartelijk welkom. Het post» gironummer van den secretaris-penning meester ten name van de Vereeniging is 147245. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres Kinderhu-isvest en telefonisch voor Haarlem bij mevr. G. N. v. d. Vangst de Gilde, Brederodestraat 14, telefoon 11702, en bij Mevr. v. Kempe ValkRobbers, Kemp straat 14, telefoon 14441 en te Bloemendaal bij mevr. LioniJungblut, Rijperweg 1, tele foon 22115 en bij mevr. Prinsen Geerligs— Blaauw, Platanenlaan 6, telefoon 22478. Het bestuur van het Brokkenhuis, A. V. MARSELIS HARTSINCK, presidente. P. J. MULDER, secr. penningmeester. HEEMSTEDE IT op snelheidsmaniakken. De motorbrigade van Heemstede is bezig te trachten paal en perk te stellen aan het ge weldig gejakker van sommige autorijders langs den Heerenweg. Gedurig ziet men den bekenden motor met zijspan langs den Heerenweg rijden om zulk een „motorduivel" op heeterdaad te betrap pen. Woensdagmiddag reed iemand met een kleine roode race-auto in de richting Den Haag, gevolgd door de motorbrigade. In een woeste vaart ging het in de rich ting Hillegom door Bennebroek. Over de Oosteindebmg, even vóór de re mise, kwam de politie den rooden auto vóór, waarna proces-verbaal werd opgemaakt. Of het helpen zal? LUCHTVAART. onthulling grafmonument joep van vloten. Men schrijft ons: Wij kunnen thans mededeelen, dat de ont hulling van bovengenoemd gedenkteeken a.s. Zaterdagmiddag half drie zal plaats heb ben op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage. Te dien einde heeft zich een comité geformeerd, waarin o.a. zitting hebben Oud-Minister Posthuma, de Directeur van het Koloniaal Museum Westerveld, Oud- Minister Lambooy, burgemeester van Hilver sum e.a. Wij wekken onze lezers op, bij die plechtigheid aanwezig te zijn. En wf] wekken vooral hen op, die Joep van Vloten bij zijn leven gekend hebben. Het is nu ruim een jaar geleden, dat hij tijdens een noodlottig ongeluk om het leven kwam. Nu het monu INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CU. p«r refek ment er eindelijk staat, moeten zijn oude sportmakkers nog eenmaal „acte de pr sence" geven bij zijn laatste rustplaats, daa door bewijzend dat zij den vlieger Joep van Vloten nog niet vergeten zijn. demonstratief-congres van n. v. v. en S. d A p. Aan den vooravond van de, vanwege N.V.V. en SDA.P. te houden betoogingen in Am sterdam en Rotterdam wordt Zaterdag as. in het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te 's-Gravenhage een gemeenschappe lijk demonstratief congres gehouden. Op dit congres zullen Inleidingen gehouden worden over de eischen. voor welke op den daarop volgenden Zondag wordt gedemonstreerd. Het congres begint te 1.30 uur De middag zitting zal staan onder presidium van J. Oudegeest, voorzitter der S.D.A.P. Als eerste spreker voert het woord: E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. met als onderwerp: taatspensioen en Sociale Verze kering. Daarna komt aan het woord Dr, Th. van der Waerden met het onderwerp: Mede zeggenschap en Bedrijfsorganisatie. De avondzitting vangt aan te 7 uur en staat onder presidium van den 2en voorzitter van het N.V.V., F. van der Walle. Eerste spreker is dan S. de la Bella secre taris-penningmeester van het N.V.V. met het onderwerp: „Doorvoering van den 8-uren- dag" en „Invoering van een wettelijke vacan- tieregeling" terwijl als laatste spreker het woord zal voeren Ir. J. W. Albarda over het onderwerp „Ontwapening". staten - generaal. De Eerste Kamer is in vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag a.s. des middags te half vier. Aan de orde zal dan zijn het voor stel om de Troonrede met een adres te be antwoorden. Daarna trekking der afdeelin- gen. Woensdag a.s. des nam. te twee uur zal de Kamer weder bijeenkomen ter behandeling van het voorstel van de heeren Slingenberg en Mendels tot wijziging van art. 9 van het reglement van orde en benoeming van de leden der huishoudelijke commissie en van de gemengde commissies voor de stenographie. Daarna zal het ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede ter tafel worden gebracht. Onmiddellijk daarna zal het ontwerp-adres in de afdeelingen worden behandeld. Donderdag a.s. des voormiddags te elf uur komt de Kamer weder bijeen in openbare zitting ter behandeling van het ontwerp- adres. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag as. des namiddags te hall vier, In die vergadering zal aan de orde zijn: aanbie ding der Rijksbegrooting voor 1931 en het op maken der nominatie voor het voorzitter schap. Amstelkerk 9 v. Freetown n. Takoradl Alpherat 10 te Santos, Buenos-Aires n. R'dam Abbekerk 10 19 u. v. Hamburg n. R'dam Binnendijk 11 te Rotterdam v. Baltimore Buitenzorg 10 22 u. v. Genua, R'dam n. Batavia Drechtdijk 8 a.m. te Vancouver v. R'dam Gelria 10 v. Montevideo, A'dam n. B.-Aires Heemskerk 11 v. Rotterdam n. Hamburg Johan de Witt 10 v. Suez, A'dam n. Batavia Karimoen 10 te Suez, Batavia n. Amsterdam Kota Pinang p. 10 20 u. Pantellaria, Batavia n. Rotterdam Karimoen 11 v. Port-Said. Batavia n. A'dam Kieldrecht 11 te Madras, Rotterdam n. Calcutta Leerdam 9 n.m. v. Tampico, Rotterdam naar New-Orleons Montferland 10 v. Montevideo, A'dam n. Buonoe Aires Meliskerk 11 te Dar es Salaam, Beira n. R'dam Nlas p. 10 Gibraltar, R'dam n. Z.-Afrika Nickerie 9 te New York v. W.-Indië Oostkerk 10 v. Genua, Rotterdam n. Japan Poelau Roebiah 10 v. Suez, A'dam naar Batavia Reggestroom 9 v. Dakar, A'dam n. W. Afrika Rij per kerk 10 te Genua, Beira n. Rotterdam Saleier 1 Ote New York v. Java Saturnus 10 v. Bordeaux, A'dam n. W.-Afrika Springfontein p. 10 Perim, Beira n. Rotterdam Schiekerk p. 10 n.m. Ouessant, Rangoon naar Rotterdam Zeelandia 10 v. Las Palmas, A'dam n. B,-Aires Zaanland 10 v. Rio Janeiro, Buenos Aires naar Amsterdam. Indrapoera H 10 u. v. Cowes, Batavia naar Rotterdam Patria 11 11 u. te Marseille, R'dam n. Batavia Ternate 9 te Osaka v. Soerabaja. ZATERDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VAK A-Uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong afgew. door gramofoonpl. 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Mor genwijding (V.P.R.O 10.15 Voordracht door Jan Lamers. 10.30 Zlekenuurtje. 11.30 Gramo foonpl. 12.00 Politiebcr. 12.15 Concert. VARA- Septet. 1.30 Uitz. Demonstr. Congres van N.V.V. en S.DJVP. te Den Haag. 4.30 D. v. Kreveld: „Voor onze amateur-fotografen". 5.00 Landré: „Ons huis een Tehuis". 5.30 H. J. Wielink: ..De Passiespelen te Oberammer- gau". 6.00 Kinderuurtje. 7.00 Uitz. Demonstr. Congres van N.V.V. eji SD.A.P. te Den Haag. 9.00 Bij de Pomp. Teun de Klepperman. 9.15 Concert. VARA-Orkest. 10.00 Persber. Daarna VARA-Varla. 10.15 Muzikale attractie. 10.30 Vervolg Orkestconcert. 11.00 Muzikale attrac tie. 11.15 GramofoonpL HUIZEN 298 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8-00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.01 Concert. KRO-Trio. 1.30 Gramo foonpl. 2.00 Kinderuurtje. 3.15 Vragenhalf- uurtje. 5.00 Gramofoonpl. 6.01 S. P. J. Bor sten: „Sportallerlei". 6.15 Gramofoonpl. 6.55 Journal. Weekoverzicht. 7.15 Huib en Theo Luns; „Het Rijksmuseum". 8.01 Concert. K.R. O.-Orkest. 9.30 ca. Nieuwsber. 11.00 Gramo foonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. O Kavann (alt), A. Cox (tenor), Kwintet. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Ktnderuurtje. 6.35 Berichten. 7.00 Sportber. 7.05 Plano-recital door V. Helyton), J. Hamilton-Smith (sopraan 1. 9.20 „Gala", van Tyrone Power. 10.05 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Berichten. 10.45 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 9-05 Concert. Vocale en instrum. solisten. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. Spaansche avond. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7,50 Orkestconcert.. 10,35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkest concert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. 12.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.) KALUNDBORG, 1153 M. 3.50 Orkestconcert en zang. 8.20 Orkest concert. 9.20 Vioolrecital door Mogens Han sen. 9.45 Vervolg Orkestconcert. 11.20 Orkest- concert. ZEESEN 1635 M. 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.50 Lezingen. 220 Gramofoonpl. 2.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.50 „Funkhaus In Berlin". Daarna berichten en tot 12 50 Dansmuziek. ingezonden mededeelingen a 60 Cts. per regel. verkwikt Lichaam en Geest! Dr. H.MANNING'S (Zetpillen tegen aambeien.) "SÖÏ^SMötrTi) v Een dagelijksche Kindervertelling. Toen ging de heks naar den kabouter; die niet had kunnen ontkomen. „En nu tusschen ons,'* rei dc heks tot hem. „Jij zult mij ten minste niet ontsnappen, zcoals die vreemde snoeshaan." De kabouter keek haar moedig aan, met over elkaar geslagen armen, alsof hij zeggen wou: „Kom maar op." „We zullen jou die praatjes wel afkeren,dreigde de heks. „Doe, wat je niet laten kan," zei de kabouter. Ze wees hem een hol aan, waarvoor een muis zat. ,Hicr heb je mooi gezelschap. Rctoovercn kan ik je wel niet, naar wel je gevangen houden," zeide de heks. De kabouter nam alles rustig op. En hij lachte haar uit. „Je bent een brutale,'' mopperde de heks. „De brutalen hebben de halve wereld," grinnikte de kabottteq

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11