BRIEVENBUS. PostzegelrubrïeE. AAN ALLEN! IN HET ZIEKENHUIS. Knipperdolletje. Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN, MarnixstTaat 20. PAPAVERTJE. Bevalt het je goed op de Avondschool? Wat doe je nu? Ga je er vier avonden in de week naar toe? Zijn er nog meer ech ooivriendinnen? DE KLEINE VIOLIST. 'k Kan me indenken, dat jullie een moeilij ken tijd achter den rug hebben. Ik wist niet, dat grootvader al zoo lang op 't zelfde plekje woonde. Geluk kig maar, dat hij niets heeft gele den. Winter was niet goed. 't Moest dichter zijn. Misschien heb je 't nu wel begrepen. KABOUTERTJE EIGENWIJS Je merkt dus wel, dat ik ook wel eens in de tooverwereld verkeer. Wil Je vooraan je raadsels net zoo num meren als ze in Onze Jeugd staan? Er is nu zoo moeilijk wijs uit te worden. W. v. d. L. Je hebt wel pech ge had. 'k Begrijp echter niet goed in welke bus Nico v. d. v. dat geld had moeten doen. Heeft 't onderzoek al Iets uitgewerkt? Ga je nog naar de Jaarbeurs? T. S. Woensdagmiddag heeft je prijs op je liggen wachten. Wanneer je hem nu nog niet gehaald hebt, haal hem dan maar as. Woensdag. Daar je voor 't eerst meedoet, ver geef ik je maar, dat je Onze Jeugd zoo slecht hebt gelezen. ROBBEDOES. Wanneer is de uitslag van Floralla? Was je plant flink gegroeid? Je moet je raadsels beter nummeren. De oplossingen van de strikvragen verheden enz. gelden voor één raadsel. Kijk maar naar 't nummer in Onze Jeugd. VIOOLTJE. Fijn. dat 't je op school zoo goed bevalt. Een leuk werkje hè, zoo'n baby-mutsje bor duren. Maar 't zal wel niet gauw af zijn. Heb je je nieuwe boek al uit gelezen? Ik ken het niet. Gezellig, dat Ans eruit voorlas. Hoe heet Je kleine nichtje? Schiet Je op met de slabbetjes? GRAAF EGBERT. Ja, lk ben nu tevreden over je. Je werk zag er veel netter uit. B ALLENBREISTERT JEWat heb je weer een fijn dagje in Uitgeest gehad. Dat was voor tante zeker een heele drukte. En wat aardig, dat grootmoeder er ook was. Hoe was het Woensdag in Bennebroek met de feesten? Waarom was er eigenlijk feest? Heb Je in den draaimolen ge zeten? Flink zoo, dat je al begonnen bent aan den St. Nlc. wedstrijd. Pan toffeltjes komen voor eiken leeftijd te pas. En die mooie ballen zijn voor de kleintjes zoo aardig. Wat jammer, dat er zoo weinig appels en peren aan jullie booanen zitten. Ik had an ders graag willen helpen schudden. Staan de asters nog mooi? PAPAVERTJE. Je raadsels zijn goed. W. L. Je opstel over Groenen- daal zal ik thans plaatsen, Het is niet te lang. Zooals je zult merken, heb ik enkele taal- en stijlfouten ver beterd. Spijt het je, dat 't concert in Meer en Bosch niet is doorgegaan? 'k Vond het gezellig je deze week nog even te spreken. He>b je al een datum bepaald voor de opening van O. B.? Waar zal 't zijn? 't Is zeker een heele verbouwing geweest bU jullie. WILGENROOSJE. Leuk, dat lk onbewust de oorzaak ben geweest, dat dat familie naar Lochem is ge weest. 'k Ben blij. dat jullie het er ook zoo mooi vonden. Heb Je de Frankenlaan ook nog ontdekt? Kla- renbeek leek mij ook zoo'n aardig, landelijk plaatsje. Ik kan me begrij pen, dat vader 't een vreugd vond zijn geboorteplaats weer te zien. Wanneer ga je weer aan 't werk? TREESIA. jy had het ln de va- cantie dus nog drukker dan anders, 't Is maar gemakkelijk, dat Je nu kunt fietsen. Je zit zeker alle dagen op je karretje. Ga je alweer met ple zier naar school? SNEEUWKLOKJE. En hoe be valt het jou op de Huishoudschool? Vermoeien de lange dagen je niet te veel? Nog wel gefeliciteerd met den verjaardag van broer. Was hij niet dolblij met je horloge? je hebt hem maar goed bedacht. Wat ben ik blij, dat het moeder zoo goed gaat. NEVADA. Jan vindt de tafel van 3 zeker moeilijker dan die van twee. *t Zal zeker nog wel een paar jaar tjes duren voor hl) aan huiswerk toe ls. Gelukkig maar. Hoe lang rit JIJ 's avonds te werken? Je hebt gelijk, dat je zooveel mogelijk ln 't voren werkt. ZINNIA. Ik dacht wel, dat t étui naar je zin zou zijn. Vind je Handelsrekenen moeilijk? Knipper dolletje is vooreerst nog niet uit. Als je 's avonds zoo weinig huiswerk hebt, zou ik maar gauw aan den Sint Nicolaaswedstrijd beginnen. Als je dunner gaat schrijven mag je wel met potlood blijven schrijven. Weet je al, wat je maken zult? WATERROTJE mag haar schuil naam houden. KERSTROOSJE. Je merkt nu zeker wel, dat No. 5 heusoh zoo moei lijk niet is. Leer je nu Fransdh? En heb je voor 't eerst huiswerk? Wat prettig, dat je een kiektoestel hebt gekregen. Heb je al plaatjes ge maakt? ALBA. Ga jij nu eens wat netter schrijven? Ik geloof zeker, dat je het beter kunt. Wat heb Je al veel prijzen gewonnen. Hoe vond vader het op de jaarbeurs? Ik verlang naar een brifje van je op de pathéfoon- plaat. Dat lijkt me en reuze-uitvin ding. MAGNOLIA. Dus jij begint nu met frisschen moed. Wat jammer, dat al jullie uitgaansplannetjes in 't water zijn gevallen. Ik hoop maar, dat 't 's Woensdags niet regent, want dan schiet mijn briefje er bij in. DUIZENDSCHOONTJE. 't Doet me plezier, dat jij er ook weer bent. Gezellig voor je, dat je vriendinne tje nu ook meedoet. Bevalt het je goed in de 5de klas? Is Je vriendin netje ook wel eens met je mee ge weest naar Zandvoort? Wat zag je in het circus? Hoe is 't met je tante en Je nichtje? Wat was dat een narig heid voor Je tante. Bezoek Je ze wel eens? BOSCHVIOOLTJE mag haar schuil naam houden. HET Z AANDAMMERTJEWat zeg je wel van je prijs? Kun je al mooie wijsjes spelen op je mond-har monica? Wanneer krijg je de konijn tjes? Hebben Jullie lekker gesmuld van de Ohineesche kool? EPENAARTJE. Wat aardig van oom om je zoo'n mooien verrekijker cadeau te geven, 't Spijt me voor je dat je geen succes hobt gehad met je Rull-aanvraag. Je mag haar nog wel eens opgeven. Zus mag meedoen. En jij mag haar best wat helpen. Ze mag Goudhaantje heetén. DRAAITOL. Je raadsel is goed. Ik vind het aardig van moeder, dat ze dit jaar ook wat maken wil voor den Sint Nicolaaswedstrijd. Wat heb jij bedacht? Heb je al weer veel huiswerk? KORSTJESKNAGER. Hoe was 't op de verjaarspartij Was er veel familie? Je trof het al heel schitte rend met 't weer. Ik heb zoo'n idee, dat je niet den heelen middag ln de kamer kon blijven zitten. Raad lk dat goed? MONTSARDA. Als er logé's zijn, komt er niet veel van schrijven, dat begrijp ik best. Je hebt zeker ook flink in de huishouding geholpen. Had je nog vacantie op je verjaar dag? Wat aardig, dat de duifjes een nestje aan 't bouwen zijn. Je moet er zeker telkens naar kijken. Vorder je aan je pyama? JUFFERTJE SCHRIJFGRAAG. Was het boek naar je zin? 't Is een prachtig meisjesverhaal. Jullie heb ben in de Zaan maar heerlijk geno ten. Dat reisje met moeder in den auto lijkt me toch wel zoo prettig als het draaien ln zoo'n vliegenden mo len. Het bootreisje is mooi hè. vooral bij avond. Wat heb je ln korten tijd al nuttige dingen gemaakt op school! Die afwisselende werkjes bevallen Je zeker wel. Als Je van alles proeven mag, zou ik er vooral maar voor zor gen. dat er niets aanbrandt. Was 't lingerie-naaien ook prettig? GOUDMUILTJE. Wat zal dat een vreugd geweest rijn. toen de poes terug kwam. Ze was zeker zelf ook blij, Was ze niet verarmd in dien tijd? Wel jammer voor je, dat je voor loopig niet naar de kniples kunt gaan. Hoe is 't nu met de Juffrouw? Op die handwerkles lijkt 't me toch ook wel gezellig. Brei Je eerst de jumper en dan 't rokje? MOEDERS KLEINSTE. 't Doet me genoegen, dat je zoo in Je schik was met je prijs. Misschien is 't wel verstandig dat moeder het'étui nog een jaartje voor je bewaart. Dan kun je hem misschien ook op school ge bruiken. VICE - ADMIRAALDat is nog eens een prachtig reisje geweest. Ik denk, dat jullie het er .nog alle dagen over hebben. Hebben jullie ook nog mooie kaarten meegebracht? Als er straks op school dat deel van Duitsch land behandeld wordt, zal jij er ze ker veel van weten te vertellen. GOUDELSJE. Zoo, kom jij daar ook weer eens aan? Ais je me trouw belooft, zal 't met de raadsels spoe dig wennen. Wat ben je heerlijk met Goudsbloem uit geweest. Zijn jullie nu al tot een besluit gekomen voor den St. Nicolaas-wedstrijd? Niet te lang nadenken, hoor! MONTBRETIA. 'k Vind het ge zellig, dat mijn oude klantjes weer komen opdagen. Als 't voor jou ge makkelijker is om je briefje naar de Groote Houtstraat te brengen, mag je dat gerust doen. 't Wordt dan wel weer aan mij bezorgd. Als je het zoo heerlijk vindt, om met den St. Ni colaas-wedstrijd mee te doen, zal je zeker wel wat nuttigs weten te be denken. Nog wel gefeliciteerd met Je verjaardag. Je speelt zeker alle da gen met je negertje. En moet je nog kleertjes voor hem maken? GOUDSBLOEM. Wat 'n grooten gezelligen brief kreeg ik van jou. Je hebt ook heel wat beleefd. Dat boot reisje was zeker 't prettigste van al les .Je hebt goed uit je oogen geke ken. Mocht je op school daar maar eens een opstel over maken, dan kreeg je vast een mooi cijfer, 't Was wel een teleurstelling, dat grootmoe der bij jullie aankomst niet thuis was. Je hebt in dien tusschentijd heel wat dorpjes bezocht. Moeder zal wel blij zijn geweest, toen haar volkje weer thuis was. ZILVERMUILTJE. Ja, je onder wijzer ken ik wel, maar je viool- leeraar niet. 't Is maar heerlijk, als Je zoo mooi kunt viool spelen. Oefen je je alle dagen? Spelen ze thuis ook nog piano? ZWARTKIJKERTJE'k Ben blij dat Je in je schik bent met je prijs. Ben je al aan 't kleuren begonnen? Vast hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Je mag deze week nog wel met Afdeeling II meedoen. Heb Je al eens in de speelgoedkast geke ken, wat er voor de zieke kinderen kan uitgenomen worden? Wat pret tig voor moeder, dat zusje zoo zoet is. LEZERESJE. Mag Je wel mee, als het stuk wordt opgevoerd? Spelen vader en moeder er ook in mee? Moest Je Donderdag weer in betrek king wezen? Feliciteer broer Dins dag maar hartelijk van me. Gaat hij al op school? Wat zijn de plannen voor den Sint-Nicolaaswedstrijd? KRIELKIP. 'k Wist wel, dat mijn krielkippetje dadelijk zou gaan na denken over den Sint-Nicolaaswod- strUd. Ik ben er expres wat vroeg mee begonnen, want de tijd gaat snel en de mooie dagen roepen natuur lijk naar buiten. Ga Je nu weer ge regeld naar heil-gymnastiek? Gefeli citeerd met je 3den prijs van Floralla Wat heb je gekregen? ROZENKNOPJE. Woensdag was het nog een prachtige dag om te zwemmen, maar zoo langzamerhand wordt het toch te koud. Sluit 15 September de zwem-inrichtlng niet? Hoe is 't met je tante? Gelukkig, dat neefje Jacob bij jullie een goed te huis heeft gevonden. Was hij gauw gewend? Jij vindt zoo'n speelpopje natuurlijk wel leuk. JAN TEN H. Ik ken het spreek woord niet: wie te hard loopt, ziet de steenen niet, die op zijn weg lig gen. maar ik vind het heel aardig ge zegd. Voor jou was 't al heel toepas selijk hè. Hoe gaat het met de stijf heid? Moet je gemasseerd worden? Kranig, dat je dadelijk maar aan 't figuurzagen bent gegaan. Zoo'n ark met beesten zal zeker een heel wel kom cadeau zijn. MARIETJE. Een zelfgemaakt prentenboek lijkt me ook alleraar digst. Ik kan Je ook nog wel aan plaatjes helpen. Kom je ze Woensdag halen? Karton voor die lijstjes heb ik ook wel voor Je. W. BLOMBERG—ZEEMAN. Marnixstraat 20. Haarlem, 12 September 1920. /S& '/U ae. jac /0O0>-J0 4a c sac. Jac- 4 je. Ó/O. /f/t* NEDERLAND. vm Gedurende 1908—1920 verschenen in hetzelfde type als van de serie 18981907 (beeltenis van de konin gin met kroon) 4 1/2 cent (violet), 15 cent (blauw en rood), 171/2 cent (ul tramarijn en grijsbruin), 20 cent (olijfgroen en grijs), 30 eent (violet en bruin), 40 cent (groen en oranje) 50 cent (grijs en violet) en 60 cent (olijf en groen). Grootte van de vakjes b.8 bij 2.3 c.M. In 1909 en 1910 werden 4 portze- gels uitgegeven, twee nieuwe waar den, die eerst als opdrukken versohe nen n 1. 4 op 61/2 cent (donker blauw), 3 cent op I gulden (licht blauw en rcod), 3 cent op 4 cent (donker blauv/ met zwarte waarde cijfers). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemers: 169. Frans v. d. Wijden, Timor - straat 60. 174. Leo Bels, Velserstraat 101. 178. Paul Varekamp, Westertiout- park 29. 180. Gerard ten Have, Zaanenlaan No. 63. LIJST VAN DEELNEMERS Vervolg. 151. Jan Zemel, Amsterdamsche vaart 10A rood. 152. Hendrik Visser, Zocherstr. 11. 153. Piet Cornelisse, Kinderhuis- singel 108. 154. Simon Bakker, Rijksstraatweg No. 86L. 155. Piet Siegerist, Van Olststr. 13. •156. J. Hamel, Rustenburgerlaan 44 157. Piet de Rooy, Jansweg 48. 158. Watze de Vries, Kloppersin gel 81. 159. Ate de Vries, Kloppersingel 81. 160. F. M. de Lange, Jacob Geel- straat 25. 161. Johan Jordan, Vrouwenhek- straat 31. 162. L. Fortgens, Tetterodestr. 6. 163. R. Bos. Kleverparkweg 12. 164. Jo Wlelinga, Saenredamstr. 56 rood. 165. K. de Gooyer, Ripperdapark 31 166. J. J. Booms, Gen. Jouberstr. No. 28. 167. Piet v. Wunnik, Schagchel- straat 13. 168. C. Veldwijk, Parklaan 72 zw. 169. Frans v. d. Wijden, Timor- straat 66. 170. Wim Warmerdam, Oranje boomstraat 152. 171. Theo v. d. Kolk, Kleverpark weg 215. 172. Louis v. d. Tuyn, Duvenvoor- destraat 58. 173. Jaap Rijkers. Hoofmanstr. 8. 174. Leo Bels, Velserstraat 101. 175. Herman Wesselink, Kokstr. 9. Rustenburgerlaan 23. S. Op school. Onderwijzer: Jo, geef jij eens een voorbeeld, dat de dingen door de warmte uitzetten en door de kou krimpen. Jo: „De zomer en de winter, me neer. Als 't warm is zijn de dagen langer en als 't koud ls, zijn ze weer korter". BIJVOEGSEL VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 Nb. 195 Wat hebben we een mooie week achter den rug. 't Was niet te warm en niet te koud. In tuinen en par ken bloeide menig heester en plant voor de tweede maal. 't Was, of de zomer nog eens begon. En natuur lijk hopen we allemaal van gan- scher harte, dat de maand Septem ber een zomersche maand zal zijn. Maar hoe 't ook uitvalt, moeder Na tuur gaat stilletjes haar gang. De bladen der boomen gaan aan 't ver kleuren. Een winderige dag doet ze al naar omlaag vallen. Onze zangvogels hebben 't on danks de warmte toch wel geweten, dat 't voor hen tijd werd heen te' gaan. De boomen prijken weer met vruchten. Beukenoten en eikels lig gen op den grond. De avonden kor ten en over de weilanden ligt een zee van nevel wanneer we 's mor gens naar buiten kijken. De bloe men, die nu bloeien, verspreiden een andere geur dan de echte zo merbloemen. 't Is de kruidige geur van een nieuw jaargetijde. In 't Gooi en op de Veluwe bloeit de hei de op haar allermooist. Bij ons in GroenendaaL Bloemen- daal, Aerdenhout kun je de lijster bes zien bloeien ln zulk prachtig fel oranje, alsof ze zich alle dagen op siert voor een Koninglnne-feest. Geen wonder, dat de vogels en voor al de lijsters zich te goed doen aan dezen welvoorzienen disch. Ook de zwarte kraaltjes-vruchten van den vlier vinden veel aftrek. Vooral voorbij trekkende vogels zie Je vaak eventjes uitrusten in lijsterbes- en vlierboomen. Uit dankbaarheid ge ven ze nog een innig afscheidsliedje ten beste. Grasmusschen en nachte galen kunnen ons nu nog wel eens vergasten op 'n heerlijken beurtzang, ja soms wel op een duet. September is een gulle maand. Overal schenkt ze ons haar vruchten, 't Zijn niet alleen de pruimen, peren, appels, druiven, tomaten, meloenen, perzi ken, maar 't zijn ook de verborgen oranjeklantjes of kardinaalsmutsen, de rozenbottels, de bessen van Gel- dersche roos en kamperfoelie. Heb je wel eens opgelet hoeveel soorten paddenstoelen er nu rijn? Vul eens een aarden bak met zand en zet daar de witte, gele, rose en roode paddenstoelen oens ln. Als je er een klein kaboutertje tusschen zet, kun Je het een sprookjeswoud noe men. September ls goed beschouwd een der mooiste maanden van het Jaar. Er is een bonte kleurenpracht zoo als in geen enkele andere maand. Let vooral ook eens op de bladen van den wingerd. Hoe verder wij ko men, hoe meer wij kunnen waarne men, dat tot ontbinding komt. Zon dag kunnen wij nog genieten van de volle pracht van den nazomer. In de omgeving van het Brouwers kolkje bloeien nog fluitekrutd, zeep kruid, paarse doovenetel, hondston?, stinkende gouwe, witte en rose koe koeksbloem, koolzaad, scherpkruld en nog vele andere. Pluk er een bouquet van en geef die aan moeder als afscheidsgroet van Jen zomer. Ben Je riek en is het ernstig: Weldra wordt het dan te druk! Moeder kan je thuis niet helpen, 't Werk wordt voor haar een jukl Gaat de dokter peinzend kijken, Zucht hij dikwijls dan: „O, wee....! Zal hij eind'lijk ook wel zeggen: „Naar het ziekenhuis ermee....! En daar kom je dan te liggen, Net zoo lang als noodlg is! Want je moet tooh beter worden, Weer gezond en kwiek en frischl Al de rieken die daar komen, Liggen in een groote zaal! Heerlijk proper zijn hun bedden, Heilzaam is hun daag-lijksch maal! 's Morgens komt de dokter kijken, Hoe of iedereen het maakt, Altijd wil hij dan ook weten Of het eten Je wel smaakt! Zeg je: „Neen," dan kijkt hij droevig Zeg je: „Ja", dan is hij blij. Lachend loopt hij dan weer verder, Langs de lange bodden-rij! Ben Je eindelijk weer genezen. Voel je je weer vrij en frank Geef dan bloemen aan de zusters, Als een klein bewijs van dank! door 17) W. B.—Z. „Wat zou dat heerlijk zijn, Trees", had mevrouw van Dillen gezegd. Maar alles liep heel anders van sta- peL Toen Mies thuiskwam en 't niet laten kon ook over Trees te praten, zei yader: „Laat Trees van Dillen ook met ons meegaan. Dat kind heeft zoo weinig en ze verdient het zoo ten volle." „Mag 'k het dadelijk gaan vra gen?" vroeg Mies. ..Kan dat morgen niet?" vroeg moeder. „Och, moes ze zal er zoo heerlijk van kunnen slapen." „Vooruit dan maar," zei vader. En Mies was de straat overgevlogen en had bij mevrouw van Dillen zoo hard aan de bel getrokken, dat Greet, de oudste met een kwaad gericht ge vraagd had, of er brand was. „Ik kom om Trees, mag 'k doorloo- pen?" Voor Greet antwoord had gegeven was Mies al doorgeloopen. Ze wist wel, dat Trees altijd in de hulska mer te vinden was. Stralend van blijdschap had Trees de boodschap aangehoord, en ze was naar de keu ken gerend, waar moeder aan braden en 't bakken was. ,,'k Mag met Mies mee naar Artis," had ze dadelijk gezegd. Moeder van Dillen had 't niet zoo dadelijk be grepen, maar Mies en Trees hadden 't nog eens goed en duidelijk her haald. Toen Mies 't blijde gezicht van me vrouw van Dillen zag, dacht ze bij zichzelf: 't lijkt wel, of mevrouw denkt, dat ze ook mee mag. ..Kom maar zoo vroeg, als Je wilt," zei Mies 's Woensdags tegen Trees. „Al gaan we pas 's middag, dan zijn we toch bij elkaar. En moeder vindt 't goed." Mevrouw van Dillen vond 't eerst niet goed. „Er is daar ook heel wat te doen en Miesjes moeder ls nog niet zoo heel veel waard. Zorg maar, dat jij net op tijd bent voor 't vertrek naar den trein." Trees moest moeder gelijk geven. Ze geloofde echter wel, dat de mor gen heel lang zou duren. In den vooravond, Juist toen ze met zus Greet aan 't afwasschen was, werd er gebeld. ,,'k Zal wel opendoen," riep moeder. De zusjes hoorden moeder praten. „Bezoek," zei Trees. „Moeder heeft 't net zoo druk," pruttelde Greet. Trees was blij. dat zij de thee binnen moest brengen, want ze was wel een beetje nieuws gierig, wie er wezen kon. Er kwa men zoo weinig bekenden.Moeder zei wel eens: ,,'k Ben er blij om. 'k Zou toch geen tijd hebben voor de con versatie." Maar voor Greet en Trees was 't altijd een veranderingetje. „Dag Trees" klonk 't opgewekt. „Dag mevrouw," antwoordde Trees blij. 't Was de moeder van Mies, die weken geleden eens een bezoek bij mevrouw van Dillen had gebracht. „Je raadt nooit, wat mevrouw komt doen." begon moeder. Met schrik bedacht Trees, dat X heerlijke Artlsbezoek om een of an dere reden niet door kon gaan. „Je moest morgen bij ons komen eten. We eten vroeg en kunnen niet precies zeggen, wanneer we thuis ko men," zei mevrouw Vermeer. Weg was de angst. Vroolljk schit terden weer de bruine kijkers. ,,'k Mag hè moeder?" „Van mij mag Je. Ik vond 't alleen niet goed om u, mevrouw Vermeer, 'k Was zoo bang, dat 't te druk was." Mevrouw van Dillen nam mevrouw Vermeer eens op en maakte in zich zelf de opmerking, dat Miesjes moe der er toch nog wel heel teer uitzag. ,,'k Kan al zoo veel meer doen en morgen is Ant er, Als Ant er ls, dan heb ik 't rustige gevoel, dat alles in orde komt. De reis zal ook heel rus tig zijn." „Nou?" betwijfelde mevrouw van Dillen. De tweelingen gingen immers ook mee en Trees had vaak verteld, welke drukke klantjes dat waren. En dan een reis naar Amsterdam op een drukken Hemelvaartsdag! „We reizen deftig," zei mevrouw Vermeer lachend. Trees keek moeder eens aan. „We gaan per auto," begon Miesjes moeder weer. ..Dat is zeker deftig," zei mevTouw van Dillen. „U moet weten, dat de chef van 't kantoor, waar mijn man werkt, een auto heeft. Mijn man rijdt daar vaak mee voor de zaak. De chef hoor de van ons plan en heeft nu zelf te gen mijn man gezegd, dat we met den auto konden gaan." „Dat is reusachtig," riep Trees. ..Dat is het zeker," zei haar moe der. De twee moeders praatten nu nog over dagelijksche aangelegenheden. De tijd verliep, zonder dat ze 't merk ten, zooals het altijd gaat, wanneer menschen samen zijn, die voor el kaar iets wezen willen. „Nu moet ik heusoh gaan." zei mevrouw Vermeer eindelijk en op eens dacht ze eraan, of ze mevrouw van Dillen ook opgehouden kon heb ben. ,3en lk niet te lang gebleven?" .Jk vond 't heerlijk, dat u er was," zei mevrouw ran Dillen eenvoudig. „Greet en ik hebben alle werkjes voor moeder gedaan," vertelde Trees. „Flink zoo kind. Als U eens tijd en lust hebt, wipt U dan ook eens over. Ik zou 't heel prettig vinden," zei Miesjes moeder. (Wordt vervolgd). Een handwerkje voor den Sint Nicolaas-Wedstrijd. Van een stevig lapje cretonne cn wat smal elastiek kunnen we een naaigarnituurtje maken. Een pa tientje in een ziekenhuis kan nu gemakkelijk haar klosjes garen of rijde, een vingerhoed en schaar ber gen. Het lapje cretonne moet 2 maal zoo lang als breed zijn. Wc voeren het aan de binnenzij met een frisch kleurtje satinet, kunstzij of lingerie katoen. We naaien nu de elastiek jes vast op de grootte van klassen, schaar, vingerhoed enz. Aan twee zijkanten .^.ken we een inslag, waar b.v.'Land en rolletjes rijde, drukknoopjes, haken en oogen enz. ln verborgen kunnen worden. Aan de buitenzijde hechten we een fleu rig lint of koord, zoodat het, garni- 'tuurtje na opgevouwen te zijn ook dichtgemaakt kan worden. Hebben we het van effen stof ge maakt, dan kunnen we er aan de buitenzijde op borduren: naai-gar nituur. Wanneer we een ouden regen mantel mogen verknippen, kunnen we op dezelfde wijze een garnituur maken voor kam. borstel, zeepdoos .en tanderiborsteldoas. 't Geheel wordt dan forscher. De rijden kun nen dan met band worden afge werkt. W. B.—Z.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13