De hoogtevlucht van Prof. Piccard. De haven van Trornsö. („Foto Vecko-Journalen, Stockholm"). de mannen van de Bratvaag gingen ook den volgenden dag nog aan land om walrussen te schieten. En toen vond een der matrozen achter den strandwal een stuk van een boot dat boven de sneeuw uitstak. En er lag een koperen bootshaak met ..Andrees Polarexp. 1896" erin gegraveerd. Hij riep zijn makkers en men haalde kapitein Eliassen er bij. Ver der werd gezocht en het duurde niet lang of men stootte op een slede en op allerlei kleine voorwerpen. En toen vond kapitein Eliassen tegen den oploopenden rotwand het met kleeren omhulde skelet van een mensch. Dr. Hom werd gewaarschuwd, men begon verder te zoeken, voorzichtig, systematt ch. men ruimde de sneeuw om de boot weg, hakte het Ijs stuk. En wat verderop, tusschen rots blokken lag een ander skelet. Men vondt een tweede slede, een primus-koOktoestel dat nog werkte toen men er lucht in pompte, drie ge- waren, skls, comervenblikjes, doozen met Instrumenten die geheel in 't ijs ingevroren zaten, aanteekenboeken waarin de naam van Andrée geschreven stond, en tientallen ande re dingen'meer. Er werden foto's gemaakt c-n teekeningen, men pakte alles in zeildoek en kisten en bracht het naar boord. Ook den volgenden dag werkten de geleerden en cn- kvh mannen op de plaa',-; waar drle-en-dertig Jaren geleden Andrée, Gtrinuberg en Fraenkel hun laatste kamp hadden. Op een rots werd een .stapeltje sternen gebouwd met een lan gen stok erin. En een beschrijving van wat hier gevonden was is er in gelegd. Daarna vertrok de Bratvaag, want de jacht moest voortgezet worden. Uren lang probeerde men tevergeefs eenig leven in het radio-zend apparaat te brengen, het ging niet. Op 8 Augustus kon echter een ander schip, de Ternengen van kapitein Jensen gepraaid worden. Dr. Horn gaf een rapport over het vinden van de resten van Andrée's expeditie mee voor het Instituut voor het onderzoek van Spitsbergen en de IJszee mee. De Ternengen liep Vrijdag 22 Augustus Trornsö binnen en enkele uren later was het groote nieuws in Zweden en Noorwegen, in Europa en Amerika bekend. De eene extra-editie volgde de andere, de menschen verdrongen zich voor de bulletins, de kran- tcnverkoopers schreeuwden zich schor. En nog waren velen niet overtuigd, zij, die in de negentiger jaren telkens de geruchten over 't vinden van Andrée na enkele dagen of weken steeds gedementeerd zagen wa ren sceptisch, wachtten rustig af. Maar een goede week later, Zondag 31 Augustus liep de Bratvaag de haven binnen van Hasvlnk, een klein visschersnest op een van de talrijke eilanden voor de Noorsche kust tusschen Trornsö en Hammerfest. De te Trornsö verzamelde journalisten trok ken met motorbooten en vliegtuigen de Bratvaag tegemoet, alle telefoonlijnen wa ren doorloopend bezet, de Noorsche en Zweedsche regeeringen beraadslaagden, de Bratvaag werd naar Trornsö gedirigeerd en daar werden Dinsdag heel eenvoudig het stoffelijk overschot van de twee poolrei zigers en al de voorwerpen die men op het Witte Eiland gevonden had, aan wal ge bracht en vervoerd naar het ziekenhuis, waar Noorsche en Zweedsche deskundigen alles begonnen te onderzoeken en te prepa reeren. Het eene skelet, dat wat door kapitein Eliassen was gevonden, kon als dat van Andrée geïdentificeerd worden, het hoofd echter ontbrak. De kleeren waren allemaal met een A gemerkt, en bovendien vond men, onder de kleeren, en ingepakt in stroo, een trui en zeildoek het dagboek van André. Het was voor zoover men kon nagaan geheel volgeschreven en zeer goed leesbaar. Doch nader onderzocht werd het niet, omdat dit eerst te Stockholm door deskundigen zal geschieden en een grondige coriserveerlng zeer noodzakelijk was. Het tweede skelet was dat van Strindberg. Ook dit bleek uit de merken ln de kleeren en voorts kon een broer van den poolreiziger het identlficee- ren naar de geplombeerde kiezen. De boot en de sleden en al de andere voorwerpen werden slechts voorloopig onderzocht en daarna aan de conservatoren overgegeven. In totaal zijn over de tweehonderd voor werpen gevonden. Maar tegelijkertijd was een ander schip, de Isbjörn, onderweg naar het Witte Eiland. Dit schip was door het Stockholmsche blad Dagens Nyheter gecahrterd om de Bratvaag tegemoet te varen, doch toen beide schepen elkaar ongemerkt waren geoasseerd is de Isbjörn naar het Witte Eiland gestevend om daar een nader onderzoek in te stellen. Sneeuw en ijs waren nog sterker weggedooid sedert dr. Horn en de mannen van de Brat vaag hier de kampplaats onderzochten en al heel spoedig vond de Zweedsche journalist Stubbendorff, geholpen door de mannen van de Isbjörn. stukken van Andrée's luchtbal lon, conservenblikj es. resten van dierenbeen- deren. Hij zocht verder en toen werd bij den rotswand, waar een maand geleden de sneeuw nog hoog lag en dr. Horn niets kon ontdekken, een kleine, half ingestorte hou ten hut en een skelet van een mensch, van Fraenkel waarschijnlijk, gevonden. Ook nu werden foto's genomen/ook nu werd alles voorzichtig uitgegraven en lossehakt en aan boord gebracht. En men vond nóg oen men- schenschedel, zeer vermoedelijk die van An drée Hongerige ijsberen deden voortdurend aanvallen 'op de menschen, het begon te sneeuwen, de temperatuur daalde snel. mist. de verraderlijke ondoordringbare mist yan de poolstreken, kwam opzetten. De Isbjórn lichtte het anker en wendde den steven. Sneeuwstorm Joeg over het Witte Eiland, vaagde weg de sporen van het werk der menschen die het geheim, het groote geheim aan de verlatenheid der IJszee ontnomen hadden. In Trornsö wacht men nu op de Isbjörn, op de nieuwe vondsten. En daarna zal de Svensksund, de oude kanonneerboot die 33 jaar geleden Andrée, Strindberg en Fraen kel naar Denen-Eiland bracht, het stoffelijk overschot van deze drie moedige mannen naar het vaderland, naar Zweden terug voeren. 16 K.M. hoog. Onderzoek van de kosmische straling. De inrichting van den gondel. Groote gevaren. Interview met prof. Piccard. Be langstelling allerwegen. Messina, een van de belangrijkste steden van Sicilië, herwint langzamerhand den roem, dien het verloor door de verschrikkelijke aard beving van 22 jaren geleden. Een van de nieuwste bouwwerken is een toren, waarin de merkwaardigste wonderklok zal aangebracht worden, die de wereld ooit gekend heeft. Boven op den toren komt een bronzen leeuw te staan, die de stadsvlag met zijn voorpooten vasthoudt. Om twaalf uur des middags striemt die leeuw zijn flanken met zijn staart, zwaait met de vlag en brult. On der den leeuw wordt een bronzen klok ge plaatst, die hanengekraai doet hooren bij zonsopgang, deS middags en bij zonsonder gang. Twee gewelven bevatten de klokken, waarop de figuren van Diana en Clarenza (de twee heldinnen die de stad van plunde ring door de Pranschen redden na de Sicilï- aansche Vesper in 1282) de uren slaan. Ann elk van de vier zijden van den toren komt een verlichte wijzerplaat, met een mid dellijn van acht voet. waarop de schijnge stalten van de maan, een eeuwigdurende ka lender en de beweging van de planeten om de zon zijn aangegeven. En onder de wijzerplaten vei-toonen be weegbare figuren op een soort tooneel scènes, die betrekking hebben op de kerkelijke feest dagen. Prof. Piccard (midden achter) geeft in de ballonfabriek te Augsburg inlichtingen over zijn plannen aan belangstellenden die zijn kogeV'mand komen bezichtigen En nu, wat weet men thans over het lot van Andrée en zijn makkers? Officieel niets- De dagboeken die hoogstwaarschijnlijk de opheldering zullen geven waarnaar de heele beschaafde wereld met groote interesse uit ziet, worden eerst naar Stockholm gezonden, dan geconserveerd, dan onderzocht door een commissie van deskundigen en daarna pas zal er met de nabestaanden der poolreizigers over de publicatie gesproken worden. En het kan zeer goed nog maanden duren voor het zoover is omdat men publicaties van den inhoud der documenten in verschillende talen wil vervaardigen en die op een bepaal den dag In den handel wil brengen. Van het geld dat men hiermee verdient zal dan een fonds gesticht worden dat Andrée's naam zal dragen en waarvan de rente ten goede zal komen van geografisch en geologisch onder zoek. Officieus is echter wel iets bekend, voor namelijk doordat de journalist Stubbendorff enkele gegevens uit de aanteeken'ngen van Strindberg die de vorige week geve ;cn zijn, aan Dagens Nyther heeft geseind. Daarui; blijkt dat de ballon op 14 Juli 1897 's morgens om half acht ongeveer op 83 gr. N. B, en 32 gr. O. L. op een drijvend ijsveld is neerge komen, dat was dus 65 uur na het vertrek van het Denen-eiland. Ruim een week heeft men hier doorgebracht. Daarna zijn de mannen, nadat alles op de sleden was geladen, naar het Zuiden getrokken. Spoedig moest reeds een deel van de bagage achtergelaten worden, omdat men te langzaam vooruit kwam. De ocht over het ij3 was buitengewoon zwaar, maar doordat het ijs langzaam Zuidwaarts dreef, konden Andrée en zijn makkers den 11 den Augustus de 82ste breedtegraad reeds passeeren en 7 September de 81ste. Op 17 September ontdekte men den ijskap van het Witte Eiland en de mannen, die vrij optimistisch gestemd waren richtten dien dag een feestje aan waarbij een flesch port van 1826. een geschenk van den koning van Zweden, ontkurkt werd. Op 2 October begon het ijsveld te scheuren en men was genood zaakt naar het eiland te gaan. waar men 5 October aankwam. Den volgenden dag stak een sneeuwstorm op. Op 17 October schreef Strindberg voor 't laatst- in zijn dagboek, dat vrij nauwkeurig was bijgehouden, en hij zal daarom toen wel overleden zijn. Zijn stoffelijk ovetschpt is gevonden tusschen een paar rotsblokken en bedekt' met steenen, waaruit blijkt dat een van zijn beide mak kers toen nog in leven was. Wanneer Fraen kel gestorven is zal uit de andere dagboeken wel op te maken zijn. Andrée moet echter het langst van de drie geleefd hebben, het geen men heeft kunnen constateerden door dat Andrée de chronometers van de beide anderen ln zijn zak had. Een stapel been deren van ijsberen en andere dieren, die bij de hut gevonden is maakt het vrij waar schijnlijk dat, Andrée gerulmen tijd op het Witte Eiland heeft geleefd. Wat de doods oorzaak der drie mannen geweest is, Is voor alsnog onbekend, maar het staat vast dat zij niet van honger omgekomen zijn, anders waren niet t-allooze ongeopende conservèn- blikjes, doozen met ammunitie en zoovele resten van dieren gevonden. En nu kan men wel beginnen met allerlei hypotheses op te bouwen en allerlei moge lijkheden te overwegen, maar is het niet veel beter eenige weken, misschien een paar maanden geduld te oefenen? C. G. B. GEVANGENISTUINEN. (Van onzen Londenschen correspondent). De vrouwelijke gevangenen in de Holloway- gevangenis te Londen mogen tegenwoordig tuinieren. In betrekkelijk korten tijd hebben zij in de gronden van de gevangenis drie tuinen geschapen waar eens woeste grond lag. Deze vervorming dankt men hoofdzake lijk aan een bestuurslid van een tuinlerbond, de National Gardens Guild geheeten. Dit be stuurslid, een dame, is twee jaar geleden be gonnen de vrouwelijke gevangenen les te geven in het onderhouden van tuinen en het aan leggen er van. De vrouwen kwamen graag en vrijwillig naar haar lessen. Theorie en practljk gingen hand ln hand. De vrouwelijke gevangenen toonden zfch uitstekende leerlin gen. En zij waren in de wolken van vreugde wanneer het weer geschikt was om naar bul ten te gaan om ln de tuinen te werken Men heeft hier meteen een symptoom van de menschelijker inzichten in de behandeling van gevangenen, inzichten die eindelijk ook In Engeland veldwinnen. Zulk een symptoom vond men dezer dagen ook in het feit dat een groot aantal veroordeelden van een Londen- sche gevangenis naar een veel betere op het eiland Wight werd overgebracht. Dat ge schiedde per motorcharabanc en enkele ge vangenen hadden banjo's bij zich. EEN WONDERKLOK. De stoutmoedige professor door het venster AUGSBURG, September. IIe recordhoogte van 1516000 Meter die prof. Piccard nastreeft, is slechts JJ als toevallig aangenomen. Piccard I—zelf is van alle sensatie of van hoogterecordplannen totaal af- keerig. Zoowel het opstijgen in de stratosfeer en het verblijf op deze tot dusver nog niet door een mensch bereikte hoogte als de daling ziet hij met de beste verwachtingen tege moet, vooral omdat de noodige voorbereidin gen van technisch en en wetenschappen j ken aard tot in de kleinste bijzonderheden wer den getroffen. Piccard houdt er echter reke ning mede, dat hij bij zijn opstijging in de hooge luchtlagen (stratosfeer) door de groote windsterkte, die daar heerseht, onge veer 500 K.M. zal worden afgedreven. Deze afstand van de plaats van opstijging in Augsburg, onverschillig in welke richting zou in Ieder geval het gevaarlijke afdrijven boven de zee onmogelijk maken. De voorgenomen opstijging is zijn dertiende ballon tocht, die hem echt-er niet bijgeloovig maakt. De mid delen voor zijn hoogtevlucht 400.000 Bel gische francs ontving hij als erkend on derzoeker en geleerde uit het „Fonds National de la Recherche Scientifique" te Brussel. Hiervan zijn 40-000 francs besteed alleen voor het omhulsel van den ballon uit de ballon* fabriek te Augsburg, ongeveer 12.000 francs voor den aluminiumgondel en de rest voor de kostbare meetinstrumenten. Het is er Piccard óm te doen, de kosmische straling te onderzoeken. Met behulp van een aantal instrumenten is Piccard in staat iedere kosmische straal te analyseeren. Een afzonderlijk toestel dient tot bepaling van de luchtelectriciteit, het lucht-geleidingsvermo- gen en de leiding van Jonen door de buiten lucht. Gelijk bekend heeft Piccard vier jaren geleden reeds een hoogtevlucht ondernomen ter controleering van de relativiteitstheorie van Einstein. Zeer Interessant is de constructie en de in richting van den aluminiumgondel, waarvan de kogelvormige cabine is vervaardigd van een 3.6 m.M. dikken wand van zuiver alumi nium. Men treedt er binnen door een cirkel rond gat van ongeveer 70 cM. middellijn, waarvan er aan iedere zijde van den -bol een is aangebracht. Het eene halfrond is glanzend als zilver, het andere diep zwart. De bol kan gedraaid, dus gekoeld en verwarmd worden, door het eene of andere halfrond naar de zon te keeren. De draaiing geschiedt door een electromotor die 15 Meter beneden den bol hangt. De lucht van de hermetisch te sluiten aluminlumta'bine, die aan alle zijden van dichte glazen ramen is voorzien, wordt ver- verscht als ln een onderzeeboot, daar geen zuurstofmaskers worden gebruikt. De beide passagiers zijn natuurlijk met twee apparaten (geperste zuurstof en vloeibare zuurstof) als mede met twee thermosflesschen van pyrex (modern Amerikaansch glas), voor alle even tualiteiten toegerust. Als ballast dient EjpO K.G. fijn zand. De gondel zelf kan blijkens genomen proeven een druk van zeven atmos feren verdragen. Ook tegen sterkstroom en brandgevaar acht Piccard zich bij zijn mogelijk zeer snelle stij ging beveiligd. Want niet alleen voor de in* zittenden worden valschermen meegenomen, maar. ook de bol zelf wordt voorzien van een parachute. Sedert enkele dagen is het druk op het terrein van de ballonfabriek te Augsburg. In de hal hangt de aluminiumgondel, waarin de even kostbare als zeldzame meetinstru menten en andere toestellen -thans zijn aan gebracht. 410 flesschen waterstofgas liggen voor de vulling van den ballon gereed. Temidden van dit drukke gedoe treft prof. Piccard zijn maatregelen, die zoodra de weers- actieve krachten noodzakelijk, dat dit procédé In economisch opzicht niet rendabel is. Bij de atomaire herleiding ontstaan de zooge* naamde kosmische stralen, gelijk zij in den zelfden vorm in het heelal worden waar genomen. Het eigenlijke proces van deze her leiding, gelijk het zich op de sterren af speelt, is ons nog volkomen onbekend. De gedachte klinkt fantastisch, maar zij kan eenmaal practischen vorm aannemen: wan neer namelijk ae kolen als krachtbron zijn uitgeput, zal de atomaire herleiding de kracht bron van de toekomst zijn. Ik ben er stellig van overtuigd, dat het verdere grondige on derzoek van deze atomaire herleiding tot een waarderijke opheldering van den. kringloop in de wereld zal leiden en dat misschien zeer spoedig. gesteldheid m-et een onbewolkten hemel en windstilte zijn plannen gunstig gezind is, met zijn assistent Kipfer zal opstijgen. De elementen zijn sterker dan hetgeen de menschen willen, dat moest prof. Piccard ondervinden. Telkens moest de voorgenomen opstijging wegens de bewolking, regen en sterken wind achterwege blijven. Men wacht op een gunstig oogenblik. Inmiddels zijn de meeningen in vakkringen over de kans van slagen van het experiment verdeeld. Professor Piccard, in 1884 te Bazel geboren als zoon van een hoogleeraar aan de universiteit aldaar en tot 1922 werkzaam geweest aan de Technische hoogeschool te Niet alleen in Augsburg, maar overal ter wereld, in het bijzonder in Amerika volgt men de vlucht van Piccard met groote belang stelling. Zoo stelde de firma Hellesens Enke en Ludwigsen te Kopenhagen de hoogspan- ningshatterijen van 2000 volt beschikbaar die prof. Piccard vaar zijn jonisatiemetingen in de stratosfeer noodig heeft. De Duitsche Lufthansa heeft reeds order gegeven, dat van het tijdstip van de opstijging af een groot vliegtuig te München voor vertrek ge reed moet worden gehouden, om in geval van nood Piccard rekent op een werkradius van 500 Kilometer snel hulp te kunnen bieden. (Nadruk verboden.) Zürich is een te ernstig wetenschappelijk man, dan dat men hem sensatie- of record plannen zou kunnen toeschrijven. Terwijl de directie van de ballonfabriek te Augsburg op grond van de technische en natuurkundige voorbereidingen van meening is, dat de record hoogte van 16.000 M. is te bereiken en dat daar betrouwbare metingen mogelijk zijn zonder gevaar voor den gezondheidstoestand van de onderzoekers door de daar bestaande atmosferische invloeden staat men in de kringen van ervaren ballonreizigers eenigs- zins sceptisch tegenover de onderneming. Men ziet zoowel ln het verblijf op deze hoogte als in de daling groote gevaren. Het grootste gevaar ziet men in het springen van den ballon of zelfs van den aluminiumgondel ten gevolge van den al te sterken druk. Een niet te onderschatten gevaar moet men zien in het dalen in het hooggebergte (met onvol doende zicht), wanneer de massieve alumi- niumbol bij snelle daling van den ballon tegen een rotswand zou worden geslingerd, waardoor de beide onderzoekers alsmede hun instrumenten gevaar zouden loopen. Maar ook daarvoor gelooft prof. Piccard te hebben gezorgd, namelijk op deze wijze, dat alle instrumenten van fototoestellen zijn voorzien, die al het wetenswaardige en noodzakelijke vasthouden. Het is niet aan te nemen, dat Juist de films, die in stevige metalen hulsen zitten, daarbij vernietigd worden. In een lang onderhoud liet prof. Piccard zich voor het eerst over het kernprobleem van zijn hoogtevlucht uit. Het betreft de atomaire herleiding der atomen. „Wij hebben op de aarde" aldus verklaarde prof. Pic card „maar één enkel voorbeeld van deze herleiding, namelijk in de vernietiging van aluminium, waarbij een vernietigd Gram evenveel energie levert als de verbranding van 500 K.G. kolen. Voor deze vernietiging zijn echter zoodanige hoeveelheden radio- EEN BELANGWEKKENDE „ROTARIAN". (Van onzen Londenschen correspondent). De Rotary-Conferentie, die van 12 tot 14 September in Den Haag wordt gehouden, zal o.a. worden bijgewoond door Captain Gerald Lowry, den eersten Britsehen officier die in den oorlog het gezicht verloor. In September 1914, juist zestien jaar geleden, kreeg hij in een aanval bij Neuve Chapelle een kogel door het hoofd. Aanvankelijk werd voor zijn leven gevreesd maar levenswil en bekwame behandeling hielden hem in het leven; maar hij bleef onherstelbaar blind. Wel verre van zijn leven mislukt te achten begon Captain Lowry terstond te overwegen welke bezigheden hij onder de veranderde omstandigheden nog kon aanpakken. In 1915 maakte hij kennis met Sir Arthur Pear son, den vermaarden stichter van St. Dun- stans Hospitaal voor Blinden te Londen, die zelf blind was. Op raad van Sir Arthur Pear son begon Lowry massage te bestudeeren. Hij ontdekte spoedig dat hij de gave had pijn te verzachten. Na het vereischte examen te hebben afgelegd was hij als masseur in ver schillende Londensche ziekenhuizen werk zaam. Aangezien dit werk hem niet voldoen de bevredigde ging hij studeeren voor het hooge re beroep van osteopaat. Na zijn graad te hebben behaald aan het Britsche instituut voor osteopathie zette hij zijn studies voort in Weenen, Kopenhagen. Stockholm en de Vereenigde Staten. Thans heeft hij zich in Engeland in zijn beroep een uitgebreide praktijk verworven, Dit laatste dankt hij niet in de laatste plaats aan het feit dat hij als ijverig beoefenaar van sport en athletiek terdege op de hoogte is van de verschillende vormen van spierveTrekking en andere over spanning, waaraan athleten kunnen lijden. Vooral dan ook voor de behandeling van .Sterren" uit de Engelsche en internationale sportwereld gaat men meestal naar Captain Lowry. die zelf zwemt, bokst, hardloopt, zeilt, paard rijdt, danst en aldus bewijst hoe men met wilskracht de tragische belemmeringen! van blindheid kan overwinnen. in zijn ,Jcogel" gefotografeerd. Voor de opstijging zelf denk lk anderhalf uur noodig te hebben; op 14.000 Meter hoogte zal de eerste evenwichtstoestand intreden. Van daar uit wil ik absoluut 16000 Meter hoogte bereiken. Hooger ben ik niet van plan te stijgen en ik geloof ook niet, dat de ballon het zal toelaten. De vraag: „Hoe stelt u zich den invloed van de luchtverandering op uw hartw-erking voor?" beantwoordde prof. Piccard zeer optimistisch: „Ik bevind mij in een luchtdicht afgesloten cabine, voor welke vermindering van den luchtdruk en daarmede een belasting van de ademhalings organen bij voorbaat is uitgeschakeld. De eenige verandering, die voor ons merkbaar zal kunnen worden, zou eveiuueel de verminde ring van de aantrekkingskracht van de aarde zijn, die op een hoogte van 16000 Meter vol gens mijn berekening slechts 0.5 per duizend bedraagt. Een verandering derhalve, die wel door een zeer fijnen weegschaal kan worden geconstateerd, maar die op de werking van den hartspier en daarmede van de adem halingsorganen vermoedelijk niet veel in* vloed kan uitoefenen". De fabriek te Augsburg waar Prof. Piccard's ballon is vervaardigd. EEN „KABINET" VAN MIS DADIGERS. Ernstige berichten in ernstige Engelsche bladen melden dat Al Capone, de bekende Chicagosche gentleman-bandiet, waardig col lega (of concurrent?) van Jack Diamond, een soort vancoalitie-regeering heeft ge vormd om aldus zijn tegenstanders in de boevenwereld tot medestanders te maken. Een maatregel van zelfverdediging. De mis-: dadigersbenden zijn zoó talrijk tegenwoordig in Chicago, dat de winsten zeer zijn gedaald en het arbeidsveld te veel wordt afgegraasd. Vandaar dat Al Capone het verstandig heeft geacht om een reusachtige misdadi- gers-coöperatie te vormen, bestuurd door een „kabinet" van „ministers", gekozen uit de voornaamste bendeleiders. Het kabinet is als volgt samengesteld: Minister voor drankvervaardiging: Joe Saltis; minister van distributie: „Klondyke" O'Don- nell; ministers van oorlog: Ted Newberry en „machine-geweer Jack" McGurn; minister voor het dobbelen: Ralph Capone (de broeder van Al); ministers yan misdaad Jaca Guzick en Hymie Weiss.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 16