VOETBAL Haart. Voetbalbond. HAARLEM'S DAGBLAD ZESDE SPORT De Wedstrijden voor den komenden Zondag. BelgiëNederland. Morgen begint de eerste officieele voetbal- 'dag, maar er zal wel geen club in ons land zijn, die al- niet reeds één of meer vriend schappelijke wedstrijden gespeeld heeft. Eigenlijk moesten we de woorden „vriend schappelijke wedstrijden" vervangen door „proefwedstrijden", want alle'zijn niet in de gemoedelijke sfeer gespeeld, die vriendschap pelijke wedstrijden moest kenmerken. Hebben we niet gelezen, dat zelfs bij de wedstrijden om den Zilveren Bal te Rotter dam een paar spelers van het veld moesten verwijderd worden wegensunfair spel! Ook op andere plaatsen ging het niet zoo kalm bij dergelijke wedstrijden toe als wel wenschelijk was. Natuurlijk weten we wel we loopen al zoo'n enkel jaartje naar het voetbalveld! dat voetbal geen salonspel is en dat onze ge zonde Hollandsche jongens een duwtje moe ten kunnen verdragen. Maar de opzet moet toch niet zijn zooals dit bij sommigen blijk baar het geval is, om de tegenstanders bui ten gevecht te stellen. Dat doet men gelukkig alleen nog maar bij de bokssport. Wanneer het voetbalspel nog méér in ruw heid toeneemt, zal de taak van de scheids rechters steeds onaangenamer worden en die menschen doen het toch ook alleen voor hun plezier. We hopen dus, dat er in het nieuwe seizoen zoo weinig mogelijk wanklanken vernomen zullen worden. De geheele eerste klasse staat morgen nog stil in verband .met de wedstrijden der keur- elftallen, die op het Feijenoord-terrein ge speeld zullen worden, en met den jubileum wedstrijd in Brussel tusschen het Belgisch en het Nederlandsch elftal. Deze laatste ont moeting overrompelt ons wel een weinig, want de leden der Technische Commissie hebben nog geen gelegenheid gehad om het spel van de jongelui, die eventueel voor een plaats in het Nederlandsch elftal in aanmer king komen, gade te slaan. In dat licht be zien zou het wenschelijk geweest zijn, als de wedstrijden der keurelftallen vroeger ge speeld hadden kunnen worden. Daar is nu echter niets meer aan te doen. We zullen dien wedstrijd dienen te acceptee ren en dat doen we zelfs met een tamelijk genist gemoed, want door de weder-opne- ming van Van Heel lijkt ons het Oranje elftal weer krachtiger geworden. De elftallen zullen als volgt tegenover el kaar komen te staan: België: Badjou, Nouwens, Hooydonckx, Van Poucke, Hellemans, Moeschal, Versyp, Voorhoof, Vanderbauwhede, Secretin, Bastin. Nederland Van der Heyden, Strijbosch, Van Reenen, Tap, Landaal, Van Heel, Van der Wildt, Kools, Van Kol, Vermetten, Van der Meuleru De wedstrijd wordt ditmaal niet per radio uitgezonden, omdat daarvoor geen zender beschikbaar is. En aangezien de strijd laat begint en er in de pauze internationale at letiekwedstrijden plaats zullen hebben, kan de uitslag waarschijnlijk eerst Zondagavond tusschen zes uur en half zeven verwacht worden. Natuurlijk zullen we dien dan zoo spoedig mogelijk op ons nieuwsbord en aan de bekende adressen publiceeren. Van het voorspellen van den uitslag zullen we ons wijselijk onthouden, omdat de spelers nog niet voor serieuse wedstrijden in het veld zijn geweest. Het begin der Competitie. De tweede klasse competitie gaat morgen beginnen. Haarlem krijgt al dadelijk gelegenheid om op eigen veld revanche te nemen voor de kleine nedevlaag, die zij den vorigen Zondag in Amsterdam tégen Spartaan heeft geleden. Of haar dit gelukken zal, betwijfelen we voor alsnog, omdat het Haarlemelftal ons niet sterk lijkt. Hoewel de roodbroeken te gen Bloemendaal en Spartaan goed gespeeld hebben, heeft de elftalcommissie toch weer wijzigingen aangebracht. Zoo heeft de ver dienstelijk spélende Van Polanen weer plaats moeten maken voor den veteraan Breeuwer, een verwisseling die niet door velen toege juicht zal worden. BLoemendaal begint' ook met een thuiswed strijd en wel tegen Baarn, een club, wier krachten niet onderschat mogen worden. Hoewel het heel jammer is, dat Parson niet van de partij kan zijn, boezemt de samen stelling van het witte elftal ons toch veel vertrouwen in. Bloemendaal heeft al eenige oefenwedstrijden gespeeld en die hebben een zeer bevredigend resultaat opgeleverd. We hopen dus, dat ze ons ook niet in dezen eer sten competitiewedstrijd zal teleurstellen. BEERSCHOT A.C.RC.H. R.C.H. zal a.s. Zondagmiddag haar laatsten vrlendschappelijken wedstrijd spelen vóór het begin van de competitie. Het geldt thans een wedstrijd tegen Beerschot, een der sterkste clubs uit de Belgische Hoofdklasse te Ant werpen. De Racing gaat compleet weg en kan, als zij zich inspant tot het uiterste, vermoe delijk wel eenig succes boeken. In elk geval kan het een goede oefening zijn voor de aan staande competitiewedstrijden en we nemen aan dat Krom es. dat ook zullen begrijpen. Het elftal vertrekt Zondagmorgen en keert eerst Maandagnamiddag terug; het zal dus, indien mogelijk, nog een kijkje gaan nemen op de Wereldtentoonstelling. Tegelijkertijd dus nog een aardig uitstapje voor de R.C. H.'ers, die met het volgende elftal zullen uit komen: Kos, K.rom, Prevost, Geutskens, Ruls, Muller. Hanse, van de Werve, Verkerk, de Geus. Paape. ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1930 BLAD SPEL R.C-H. 2STORMVOGELS 2. R.C.H. 2 zal Zondag een begin maken met de competitie; zij ontvangt direct al een sterke tegenpartij nml.: Stormvogels 2. Met geen mogelijkheid valt iets van den uitslag te vermelden, omdat van de verrichtingen van beide elftallen zoo goed als niets bekend is. In elk geval mogen we van het R.C.H.-elftal vernachten dat het haar uiterste best zal doen om de competitie met een overwinning te beginnen. R.C.H. 2 zal uitkomen met: Radsma, Kaestner, Van Dam, Hessels, Wiekamp. Steenken, Hoogendoorn, W. Kedde, NachtegeUer, L. Kuit, Spoor. HAARLEM—SPARTAAN As. Zondag begint voor de tweede-klassers het competitierad weer te draaien. Haarlem speelt haar eersten wedstrijd tegen de Am- sterdamsche roodbroeken, een wedstrijd, waarvan het heel lastig is een goede voor spelling te maken. Al won Spartaan een week geleden met 3—2 van Haarlem, dit maal zal dit niet zoo gemakkelijk gaan, aan gezien er een zeer groot verschil bestaat tus schen de beide velden. Haarlem's groundman Van der Stoop heeft het dezen zomer klaar weten te spelen, het terrein in zulk een uitstekenden staat te brengen, dat het aan een biljartlaken gelijk Het elftal van Haarlem is als volgt samen gesteld: Hoeben, W. van Daalen, Huismans, Van der Valk, P. van Daalen, Vreeken, Iseger, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, Kammeijer. Scheidsrechter is de heer Broeksmit. HAARLEM 2—E. D. O. 2. Haarlem 2 speelt Zondagmorgen een vriendschappelijken wedstrijd tegen het re serve-elftal van E.D.O. De samenstelling van het roodbroeken- team is als volgt: W. MoolenaaTs, Boot, A. Moolenaars, Klipp, Buissink, Torringa, Borghouts, Levy, Bieshaar, Snooy, Onkenhout. SCHOTEN—B. E. C. Men schrijft ons: A.s. Zondag speelt „Schoten" haar eersten competitiewedstrijd op haar terrein aan den Vergierdeweg tegen B. E. C. uit Delft. Deze vereeniging is dit jaar gepromoveerd en beschikt over een heel goed elftal. We verwachten dat het Schoten-elftal, dat ge durende de zomermaanden getraind heeft, onder leiding van den-heer Segerius, van be gin af aan de zaken flink zal aanpakken, en met een overwinning zal beginnen. De leiding is in handen van scheidsrechter Hendriks. Nu de eerste klasse nog niet Is begonnen, is het een mooie gelegenheid om Schoten eens met een bezoek te verblijden. HILLINENE. D. O. Zondag speelt E. D. O. in Hillegom tegen Hillinen met het volgende elftal: De Waard, v. Weeren, Boeree, J. Steffens, Dinkla, Calland, Koene. Koppen, A. Steffens, Perukel, Oome. BLOEMENDAALBAARN. Na een drietal nuttige oefenwedstrijden schijnt Bloemendaal momenteel in goeden vorm. De voorhoede heeft getoond voldoende productief te zijn; ook de achterhoede zal het menigen tegenstander moeilijk genoeg kunnen maken, terjvijl tenslotte het geheele elftal reeds veal strijdlust heeft getoond. Wordt Bloemendaal evenwel weer even luid aangemoedigd door haar steeds groeiende supporters-schare, als het vorig seizoen, dan gelooven we wel dat het volgende elftal voor een goeden inzet van het seizoen kan zon gen: H. Lever, IJFS, C. Bakker, J. Cassée, H. Beijk, Kuiper, J. Kammeijer, De Bock, Immer, Kohier, Strik. Parson is verhinderd; in zijn plaats speelt D. Kuiper. Zoo langzamerhand gaat de zomer weer van ons scheiden en binnen enkele weken zullen de voetbalenthousiasten weer kunnen genieten van de competitiewedstrijden. Ook voor den H.V.B. staat een druk seizoen te wachten. Dezer dagen is de nieuwe com petitie-indeeling bekend gemaakt, welke wij hieronder laten volgen: Eerste klasse A: Bennebroek, Kennemers II, R.C.H. IV, Storm vogels III, Haarlem IV, Schoten H, H.F-C. III, D.I.O., E.H.S, Damiaten, Spaamevogels Eerste klasse B: Beverwijk n, Kinheim n, Haarlem III, R.C.H. V, I.V.O., Ripperda, D.W.O, E.D.O. HI, R.C.H. III, Bloemendaal H. Tweede klasse A: V.S.V. HI, H.F.C. IV, Swastika, ED.O. IV. Zeemeeuwen H, Hillegom n, Haarlem III A, I.V.O. H. Tweede klasse B. Kennemers III, Bloemendaal IV, D.S.K.. R.C.H. VI. Schoten H A, Stormvogels IV, V.S.V. IV. D.I.O. n. Tweede klasse C:. Zeemeeuwen IH. Bloemendaal Hl, Schoten ni V.V.H., Zandvoort HI, Spaarnestad, R.CE. VII Hillinen H. Tweede klasse D: Zandvoort H, E.D.O. V, E.T.O., Zeemeeuwen IV, Haarlem V, D.O.A., V.OG, T.H3. n Derde klasse A. Zandvoort IV, Zeemeeuwen V, T.H.B. Hl. Bloemendaal V, V.O.G. H, H.F.C. VI, Ripperda n, Hillegom IH. Derde klasse B. V.V.H. n, T.H.B. IV, D.O.A. HT, D.W.O. IV, Kennemers IV, Spaarndam IH, Kinheim IV. Derde klasse C: Vliegende Vogels, Bennebroek II, E.T.O. n, Spaarnevogels IH, Droste, Ripperda H, Spaar nestad H, Halfweg IH. Derde klasse D: Kinheim V, Spaarndam II, D.S.K. n. Bever wijk III, ED.O. VH, Damiaten H, Spaarne stad II. Derde klasse E: Zwaluwen II, Kinheim III, D.S.O. IH Ken nemers V, Beverwijk V, ED.O. VI, Schoten IV, Swastika II. Derde klasse F: Spaarnevogels H, Spaarndam I. Hillinen TV, Halfweg H, D.W.O. H, D.O.A. H, R.C.H. IX. Derde klasse G: Zwaluwen I, I.V.O. HI, H.F.C. V, R.C.H. VIII. Kennemers VI. Beverwijk IV. Stormvogels V, D.S.K. IH. Derde klasse H: Hillinen m, D.W.O. IH, E.R.S. n, Ripperda IV, Droste H, Haarlem VI, Zandvoort V. JUNIORES: Af deeling A: H.F.C., Haarlem, R.C.H. a, E.D.O. .a, Halfweg. Hillegom, Bloemendaal a. Afdeeling B: Kennemers, Bloemendaal b, Stormvogels, ED.O. b, T.H.B. a, D.W.O, R.C.H. b. Afdeeling C: Zandvoort, R.C.H. c, Vliegende Vogels, Bloe* mendaal c, T.H.B. b, DJ.O. ADSPIRANTEN. Afdeeling A: Bloemendaal a, Haarlem a, E.D.O. a, Spaarn dam, Halfweg, Zeemeeuwen, Zandvoort a, Vliegende Vogels a, R.CJL a. Afdeeling B: Haarlem b, Vliegende Vogels b, Zandvoort b, E.D.O. b, Bloemendaal b, R.C.H. b, Haarlem c, R.C.H. C. NOORDELIJKE ADSPIRANTEN. Stormvogels a, Stormvogels b, V.S.V. a, V.S.V. b, Kennemers a, Kennemers b, Beverwijk, Kinheim. KORFBAL COMPETITIEWEDSTRIJDEN N-K.B. Na een korten stilstand komen de compe titiewedstrijden v/eer de aandacht vx-agcn. Haarlem zal zich met twee twaalftallen in den strijd werpen. Na het succes der beide teams in de S.V. seriewedstrijden beginnen de spelers natuurlijk met een flinke dosis zelfvertrouwen en enthousiasme. Hopen we, dat Haarlem I als II in de a.s. competitie met meer succes uit den strijd zullen treden. Haarlem I dan trekt naar Zuidelijk Am sterdam om zich met Sport te meten. O.i. kunnen de Haarlemmers dat wel winnen; een goed begin is het halve werk! Haarlem n gaat naar het aloude Park schouwburgterrein: het korfbalcentrum, waar Haarlem lauweren geplukt heeft, maar ook geduchte nederlagen te slikken kreeg. Laat Haarlem II pittig openen en DD-V. II in eigen huis slaan! Animo I ontvangt D.V.D. H 's middags om twee uur op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. We wagen ons niet aan een voorspelling, maar roepen Animo toe: pak aan en verover de twee puntjes. SERIE WEDSTRIJDEN SPORT VEREENT. Na den succesvollen eersten dag der serie wedstrijden komen morgen op de S.V.-velden de vereenigingen der Erkende Bonden in den strijd. In twaalf afdeelingen worden 72 wedstrij den gespeeld en als verleden week op 6 velden. Loopt een en ander weer zoo vlot van sta pel als den eersten dag dan zullen de organi satoren van deze pakkende seriewedstrijden op een groot succes kunnen bogen; een succes, waarop menige club jaloersch is. S.V. maakt wel propaganda voor het korf bal in Kennemerland! De prijsuitreiking vindt plaats in Hotel Velserend om 7 uur. Daarna baL IÏAARLEMSCHE KORFBALBOND. De H.K.B, omvattende elf vereenigingen begint haar competitie in October. De kampioenswedstrijden voor de zomer competitie, die aanvankelijk 13 September gespeeld zouden worden, hebben nu plaats Zaterdag 20 September. Het programma ls als volgt: 2 303.35 OosterkwartierTJH.B. 3.50—455 VoorwaartsOosterkwartier. 5.156.20 T.HF.Voorwaarts. De wedstrijden duren 2 x een half uur met 5 min. rust. SERIE WEDSTRIJDEN II.S.V. Advendo trekt met twee twaalftallen naar de seriewedstrijden van H.S.V. in Den Haag. Een goede oefening in vreemde omgeving voor de a.s. wintercompetitie. WATERPOLO. D. W. R.-VETERANENDE DELFT VETERANEN (2—2). Hoewel het water niet erg aanlokkelijk was, had Vrijdagavond de laatste wedstrijd voor de competitie plaats; de Waterratten hebben het slechts tot een gelijk spel weten te brengen, waardoor zij een kostbaar punt hebben verspeeld. De Waterratten zijn het eerst bij den bal; er wordt direct vlug gespeeld. In de voor hoede van de Delft is de rechtsvoor de ge vaarlijke man, vooral daar hij nogal snel is. Weldra volgen eenige schoten op het Delft- doel, doch zonder succes. Wanneer Haase mooi overgeeft aan Dijkstra, geeft deze aan de Waterratten de leiding. (10). Voor het Water ratten-doel ontstaat dan een gevaarlijk moment, doch de keeper kan den bal wegwerken, waarna het rust is. (1—0). Na rust weer direct een vlug spel. Dijkstra schiet eenige keeren naast het Delft-doel en andere schoten weet de keeper alle onscha delijk te maken. Dan volgt een aanval op het doel der thuisclub en de rechtsvoor maakt met een hard schot gelijk. (1—1). Dan gaan eenige kansen van de Waterrat ten door slecht schieten verloren. Eindelijk is het weer Dijkstra die scoort. (21). De vreugde is echter van korten duur, want als bij het uitzwemmen de Delft het eerst bij den bal is en de Waterratten den Delft-ünksvoor vrij laten liggen, weet deze van dichtbij met een zuiver schot in den uitersten hoek gelijk te maken. (2—2). De Waterratten doen nog eenige pogingen om te doelpunten, doch zonder succes. Einde 2—2. KANOSPORT. NATIONALE KANO-WEDSTRIJDEN. De Zaansche Kano-club heeft voor Zondag Nationale Kanowedstrijden uitgeschreven. De wedstrijden worden gehouden op de Voor- zaan; voor de Haarlemmers dus vrij gemak kelijk om te bereiken. Na het- succes van den heer Jansen in de lange afstandsrace (10 K.M.) zullen ongetwijfeld eenige Haarlem mers niet op 't appèl ontbreken. Behalve enkele zeilnummers in de Z.K.C.-klassc en Canadeesche kano's, die reeds heden worden gehouden, bevat het programma negen nummers. We memoreeren een Clubwedstrijd, Snelpagaalen in verschillende soorten kano's voor dames en heeren en een Hinderniswed strijd. Waardevolle prijzen zijn beschikbaar gesteld. Indien het weer een weinig medewerkt wordt het voor de kanolsten weer een mooie propagandistische dag! BILJARTEN. DE DOELEN—KLEINE VEREENIGING. De wedstrijden tusschen beide bovenge noemde Haarlemsche biljartvereenigingen zijn voortgezet met de volgende vier partijen in het clublokaal van de Kleine Vereeniging in de Kleine Houtstraat: In de partij Drayer (De Doelen)Deen (Kleine Vereeniging) was de laatste na een mooi begin voor en daar zijn partner er aan vankelijk niet in was, kon hij zijn voorsprong geleidelijk vergrooten. Wel haalde Drayer aan het slot nog wat op, maar het was te laat. Toen Deen de 75 punten vol maakte, noteerde Drayer er 64. Daarna bonden Weere (De Doelen) en Koper (Kleine Vereeniging) den strijd aan. De bezoeker was vex-re in de meerderheid. Met zeer vast spel liet hij zijn tegenstander, die niet op dreef was, geexx kans. Op de 2de beurt scoorde hij een fraaie serie van 15 en liep toen steeds meer uit. In slechts 22 beurten had hij 75 caramboles. Zijn partner noteerde toen pas 31. Van Es (De. Doelen) volgde het voorbeeld van zijn clubgenoot Weere en was zijn tegen stander Hartman (Kleine Vereeniging) verre der baas. Hierdoor raakte de gastheer er ge heel uit, zoodat de bezoeker een gemakke lijke overwinixxg behaalde met 75 om 25. Ook Zijlstra (De Doelen), dlb als Invaller optrad, wist het tegen Jansen (Kleine Ver eeniging) tot een goed einde te brengen. Voor al in het midden der partij was hij goed op dreef. Toen hij ten slotte de 75 punten bijeen had. stond Jansen op 49. De stand van deze ontmoeting luidt: „De Doelen" 289, „Kleine Vereeniging" 180 caram boles. De totaalstand is thans: „De Doelen 1350, „Kleine Vereeniging" 1208 caramboles. Alzoo een voorsprong van 142 caramboles voor „De Doelen". POSTDUIVEN. HAARL. CONCOURSCOMMISSIE. Bovengenoemde combinatie hield een wed vlucht van Lier. voor oude en jonge duiven met het volgende resultaat: B. Hilbrink 1 15, W. J. der Kinderen 2 18 28 32. J. Wesseling 3 10 31. F. M. Heerkens Thijssen 4, J. A. van Putten 5 7, J. F. Heer schop 6 20 22, G. Heerschop 8 9 14 16 26 29, J. J Lasschuit 11 21 24 25 27 30. J. L. Heems kerk 12 13 19. S. van Gennip 17. G. Zomer dijk 23 33. Afstand 139 K.M. Losgelaten 8 uur. Eerste duif geconstateerd 10 uur 1 min. 49 sec. De KOERIER. De vereeniging „de Koerier" organiseerde een wedvlucht van Harwich (vrije deelne ming) afstand 235 K.M. Het resultaat was als volgt: J. F. Heer schop 1 6, J. A. v. Putten 2, E. D. des Bouvrie 3 7 9 17 21 22. P. Bannink 4, Jac. Lasschuit 5 10, G. Voor tin g 8 25, G. Heerschop 11 23. Cas de Jong 12, J. van Hartesveldt 13, H. Haver 14. A. Sexmé 15, Quax de Wilde 16, Th. Cornet 18. W. J. de Kinderen 19, J. Groot 20, A. v. Zadel 24. Losgelaten 8 uur. Eerste duif geconstateerd 10 uux\ 24 min. 29 sec. SCHAKEN. HAARLEMSCH 'SCHAAKGEZELSCHAP. Men schrijft ons: Nu de Zomerwedstrijd reeds ten einde loopt, meende het bestuur de nieuwe regeling van den te houden Winterwedstrijd te moe ten publiceeren. Deze strijd begint op 16 September a.s., om alle spelers in een voorwedst-rijd op hun juiste plaats te brengen. Na dezen voorwedstrijd begint de eigen lijke Wlnterwedstrijd, waarin de verschillen de groepen hoofd-, eerste-, tweede- en derde klassers, elkander om de beschikbaar gestelde prijzen voor elke groep zullen te bekampen Ixebben. Door dezen zwaren wedstrijd, nog aange vuld met wedstrijden tegen adxxere clubs ln de 2e en 3e klasse van den Ned. Schaakbond, belooft het winterseizoen 1930'31 voor de leden van Haarlemsch grootste Schaakclub een waar genoegen te worden. Eiken Dindsagavond kan men een kijkje nemen in het clublokaal Jansstraat 55. DAMMEN. DE TIENTALLEN DER ..HAARLEMSCHE DAMCLUB" VOOR HET A.S. SEIZOEN De ..Haarlemsche Damclub" zal in de a.s- competities vaxx den Ned. Dambond met dc volgende tientallen uitkomen: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. (kampioen van Haarlem), J. W. van Dartelen, P. G. van Engelen, Barend Dukel, Aebc de Jong, J- van Loolj. H. de Boer (kampioen van IJmulden), K. Leibbrandt, J. Poppen en J. P. van Eijk. In het hoofdklasse-team komen dus het as. seizoen voor 't eerst uit de beide IJmui- schen spelers Dukel en De Boer in de plaats van Berkemeier en Greeuw. Tweede klasse: Joh. Fabel Jr., R. Hartge- rfnk, H. Greeuw, J. van Steenwijk. J. C. van Waard. J. Wielenga, J. v. d. Giessen. J. Balk, G. A. Ottollni Jr. en H. v. Lunenburg Jr. Niet onmogelijk is 't dat Ottolini Jr. of H- van Lunenburg Jr. nog verhuist naar 't eerste bord van het ..derde", waarvoor dan in de plaats komt H. Bcrghurs (ox-„Heldersch© Damclub"). Derde klasse: H. Berghuis (of Ottolini Jr. of H. van Lunenburg Jr.), F. W. de Pater, J. Otter. W. van Pelt. J H. Reedijk. W. d. Eijnde. W. J. A.Matla, J. Winkel, H. W. C. vaa Rhoon, F. Moerbeek. De wedstrijd om het 3de klasse clubkam- plocnschap der „Haarlemsche Damclub" ia thans geëindigd. De eindstand luidt: gesp.gew.remverl.pt. J. Otter 11 9 1 1 19 W. van Pelt 11 9 1 1 19 J. H. Reedijk 11 8 1 2 17 W. J. A. Matla 11 6 2 3 14 J. Winkel 11 5 3 3 13 J. v. d. Kodde 11 3 5 3 11 Jac. FY. v. Garderen 11 5 0 6 10 Th. Woï'dIer 11 4 0 7 8 H. W. C- van Rhoon 11 3 0 8 6 F. Moei'beek 11 2 2 7 6 H. J. Stok 11 1 3 7 5 B. Henneke 11 2 0 9 4 Het kampioenschap wei-d behaald door J. Otter, de 2de prijs door W. van Pelt, de 3de prijs door J. H. Reedijk en de 4de prijs door W. J A. Matla. Otter, van Pelt en Reedijk promoveeren naar de 2de klasse. CLUB KAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB" 1930'1931. Maandagavond beginnen in de „Haarlem sche Damclub" de nieuwe wedstrijden om de clubkampioenschappen 1930,1931 dezer ver eeniging. Deze wedstrijden zullen volgens een geheel nieuw systeem verspeeld worden, terwijl ook de indeeling der verschillende klassen wijzi ging heeft ondergaan (om. is er ingesteld een „selectie-afdeeling"). PROT. CIIR, NIJVERnEIDSSCHOLL. Aan de Prot. Chr. Nijverheidsschool te Haarlem zijn beixoemd: mejuffrouw A. Bak ker te Heeren veen tot leerax-es in de naald- vakken en mejuffrouw A. C. v. Schuppcn te Apeldoorn tot leerares ln huish. kunde en waschbeha ndelin g. AANBESTEDING. Door den hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland werd heden aanbesteed: le. Het maken van de onderbouwen voor twee aanleginrichtingen ten behoeve van een veer- verbindlng over het Noordzeekanaal nabij de Hembrug, met bijkomende werken, behooren- de tot de werken tot wijziging en verbetering van de pontveren bij de Hembrug en te Buitenhuizen. Raming 154000. Ingekomen waren 36 biljetten. De inschrij vingen luidden: S. W. de Jong. Lemmer f 154200. D. P. Admiraal. Dieren f 149000. R. Bijker, Haarlem 151000 H. Ploeger, Amsterdam 162000. Fa. P. Heeren en Zn., IJmuiden 158780. W. Aafjes en N, Boon, Assendelft 148840. J. Bosch, Amsterdam 167300. P. C. Langeveld en G. Paarel, Hardings veld en Sllcdrecht 141730. J. H. van Berchem, Noordwijk aan Zee f 162200. P. A. de Brie. Amsterdam f 165800. S. Koning, Amsterdam 162000. N.V. „De Cycloop", Amsterdam f 145100- Fa. v. Wijk en Janssens, Amsterdam ƒ141600. H. van Wijk, Amsterdam 142400. J. Visser Bzn., Sliedrecht 154680. J. Bxxs, Wormexweer 153.600. Hoil. Beton Mij, Den Haag f 154.300. I. de Vries, Purmerend 160500. C, Klindert, Oud Karspel 172000. N.V. Aannemingsbedr. „De Waterwerken", Amsterdam 146900. J. J. Jansen, Middelburg f 159500. N.V. Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemen daal 157499. Aann. Bedr. Smeulders, Rotterdam 154000. J. G. Steensma, Lemmer 143600. J. de Waard, IJmulden 157280. W. v. Zullen, Zwolle 152400. N.V. tot het uitv. van Beton-, Water- en Burgerbouwkunde, Gouda 142700. H. A. en G. de Graaff. Halfweg 1 155980. H. Visser, Lemmer 152000. G. de Adel. Velsen 149000. O. Linzel, Stadskanaal 161300. J. L. van Houwelingen, Amsterdam 152400. Enkhulzer Betonijzer Mij. voorh. A. Last, Enkhuizen, 145.300, lï. Oudshoorn, Velsen 156360. N, Ingenieursbureau E, Handel en W. Bijl, Amsterdam 146700. Butsen's Beton- en Waterbouw Mij., Den Haag 142800. H. A. Bloemers, Winterswijk 165142. W. Koningen en P. Dijkman. Amsterdam 157700. Laagste inschrljfster: fa. v. Wijk en Janssens, Amsterdam 141600. 2e. Het uitvoeren van bestratingswerk zaamheden met bijkomende werken, op wegen en terreinen van de visschershaven te IJmulden, behoorende tot ondei'houd en ver betering van genoemde havexv Tien biljetten waren ingekomen. Laagste inschrijver was dc heer G. Oosterwald te Velsen voor 3815. EEN OPZETTELIJKE AANRIJDING? Donderdagavond is op den Oostzeedijk te Rotterdam de 21-jarige A, Bos aldaaT, wo nend op zijn fiets van achteren aangereden door een auto, die bestuurd werd door den 33-jarlgen reiziger F. de B. De Jongen werd ter zijde geslingerd en kwam terecht onder een andere auto, die van de tegenoverge stelde richting kwam. Hij kreeg een sche delbreuk en is daarmede naar het zieken huis Coolsingel vervoerd. Hij bleek bij aan komst reeds te zijn overleden. De politie heeft den chauffeur gearresteerd en den auto in beslag genomen daar er ernstig ver moeden van schuld bestaat.. DE DIRECTIEWISSELING BIJ DEN KON. HOLL. LLOYD. Zooals gemeld is zal op de as. vergade ring van aandeelhouders der Kon. Holl. Lloyd worden voorgesteld de directie op te dragen aan de Comm. Venn. Wm. Muller Co. Naar het Hbld. verneemt zal dan de heer v. d. Roemer, de leider van de scheepvaart afdeeling der firma Miilier, persoonlijk de leiding van den Kon. Holl. Lloyd in handen nemen, te zamen met den hoer M. H. de Beaufort, die thans directeur is.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 19