DE WEDSTRIJDEN VAN A.V.A.C. Zaterdagmiddag- Competitie. Voetbal in Engeland. ATHLETIEK. ZWEMMEN. ROEIEN. WIELRIJDEN. IJ. F. C.Tramvogels (94) Evenals voorgaande jaren speelden „Tram vogels" haar eerste ontmoeting in het seizoen tegen de kampioenen der Zaterdagmiddag competitie, IJ-F.C. (IJmuden). De IJ.F.C.'ers brengen het leder aan het rollen; reeds ter stond valt hun keurige samenspel op. Wan neer eenlge mooie kansen voor Tramvogels zijn verloren gegaan, weet IJ.F.C. uit een corner de leiding te nemen (10). In de periode van overwicht, welke nu volgt, weten de IJmuidenaren, door toedoen van hun linksbuiten den stand al spoedig op 30 te brengen. Weinige minuten later een misver stand in de achterhoede der „Geeltjes" en het is 40. Uit een algemeenen aanval scoort dan de linksbinnen van Tramvogels een verdiend tegenpunt; slechts enkele minuten voor rust maakt YJF.C. er 51 van. Enkele minuten na de hervatting maakt de rechtsbinnen der Tramvogels er 52 van, spoedig gevolgd door den derden goal der Haarlemmers (53). Een te ver opdringen van een der Tram vogels-backs, stelt den IJmuidenaren al spoedig in staat om den stand op te voeren tot 7—3. De Tramvogels scoren nog eenmaal en IJ.F. C. daarna nog tweemaal, zoodat het einde met een verdiende 94 overwinning voor IJ.F.C, kwam. Uitslagen van Zondag j.l.: SunderlandArsenal 14 West Ham U.—Chelsea 4—1 Grimsby T.Sheffield Wednesday 23 Leicester C.Portsmouth 31 Bolton W.Aston Villa 11 BlackpoolMiddlesbrough 32 Leeds U.Blackburn Rovers 42 LiverpoolHuddersfield T. 14 BirminghamManchester City 32 Manchester U.Newcastle U. 47 Sheffield U.Derby County 33 Alle clubs hebben nu vijf wedstrijden ge speeld en het begint dus de moeite te loonen iets van den stand te vertellen. De Londen- schen Arsenal gaat aan den kop, want het won al deze eerste vijf wedstrijden, daarbij 18 doelpunten scorende. Een mooi begin van het seizoen. Aston Villa volgt met 9 pun ten uit 5 wedstrijden. Van de andere Lon- densche clubs staat West Ham op de vijfde plaats (met 6 punten) Chelsea eerst op de elfde met slechts 5 punten-. Merkwaardig ge noeg wordt de lange rij gesloten door de beide Manchester clubs die elk slechts een punt wisten te bemachtigen. KORFBAL. Overzicht. De eerste officieele korfbaldag (de opening der wintercompetitie) werd een geduchte te genvaller. De regen, die in stroomen neerviel, maakte de meeste velden onbespeelbaar. Hoe wel de S, V. velden, die tegen den prachtigen duinzoom achter de Ruine van Brederode ge legen zijn, ook na de hevige plasregens, best bespeelbaar bleken, zag de volijverige com missie zich genoodzaakt de seriewedstrijden af te gelasten. Wel een teleurstelling! Ver schillende groepen spelers bleven óf nog op 't veld óf in den omtrek. Toen het tijdelijk goed weer werd, hadden er nog tal van vriendschappelijke ontmoetingen plaats, zoo dat gedurende den korten zonneschijn 't S.v. veld een fleurig gezicht bood door de talrijke gekleurde shirts. S. V. hoopt met haar tienjarig bestaan as. jaar de wedstrijden met nog meer succes te herhalen. Haarlem trok met een invalster en een in valler naar Sport. Geen der partijen wist de mand op de juiste wijze te vinden. Wel had Haarlem geen geluk met enkele goede worpen, die niet door de mand gingen, maar er weer uitsprongen. Ook Sport kon door Haarlems verdediging niet tot een doelpunt komen. De strijd eindigde dus met 00. De andere competitie-wedstrijden moesten wegens onbespeelbaarheid der velden afge last worden. Zilvermeeuwen zetten goed In en wonnen van D. E. D. met 43. Bel giëNederland. HOLLAND WINT VAN BELGIë. Uit Brusel: Zaterdag was het de eerste dag der internationale wedstrijden BelgiëNe derland, die te Chateau d'Ardennes worden gehouden. De banen waren ten gevolge van den hevigen regen op sommige plaatsen ge heel doorweekt. De uitslagen luiden: Enkelspel: Timmer sl. van Zuylen 64, 62, 62. Van der Heide sl. De Borman 63, 64, Francois sl. van 01st 62, 16, 75, 61, Lacroix sl. Wetselaar 62, 62, 61; Marinkelle sl. Borin 97, 60, 06. 64, Knappert sl. de Ridder 64, 64, 26, 64, Erikssen sl. van Beeck 75, 60, 63, Hughan sl. Laloux 64, 63, 97. Dubbelspel: Diemer Kool en Timmer sl. Lacroix en Francois 75, 63. 75. Van Zuy len en de Borman sl. van der Heide en van Olst 26. 64, 64, Knappert en Wetselaar sl. De Ridder en Laloux 97, 61, 62, Hughan en Martens sl. Van Beeck en v. d. Bomden 3r6, 64, 63, 61, Aan „De Crt." worden de volgende uitsla gen van de wedstrijden van Zondag gemeld: Timmer sl. De Borman 62„ 63 63; v. d. Heide sl. Van Zuylen 63, 63, 61; Van Olst verliest van Lacroix 36, 62. 26 63, 46: Wetselaar sl. Francois 16, 63, 64, 62, Knappert sl. Barin 64. 61, 79. 62; Hughan sl. Van Beeck 62, 75, 62, Erikson verliest van Laloux 79, 8_6, 810. 63. 4—6; Marinkelle opgege ven tegen De Ridder 36, 68, 61; Tim mer-Diemer Kool verl. van Van Zuylen en De Borman 6—3. 3—6, 6—4, 6—2, 2—6; Van Olst en v. d. Heide verliezen van Francois en Lacroix 16, 16, 86, 63, 36. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER Hoogerwerf verbetert het Nederlandsch record 15 00M. De kwantiteit overtreft Verre de kwaliteit. Lamoré, Schoonhoven, boekt drie overwin ningen. (Van een specialen verslaggever) Bij de Zondag in Amsterdam gehouden Na tionale Wedstrijden slaagde de Haarlemmer Hoogerwerf er in om het ten name van J. Zeegers staande Nederlandsch record 1500 Meter te verbeteren en te brengen van 4 min. 10 3/5 sec. op 4 min. S 3/5 sec. Er stond een krachtige wind dwars over de baan, welke bovendien vrij zacht was gewor den door den velen regen. Hoewel Hooger werf bij zijn recordpoging goed ter zijde werd gestaan door zijn clubgenoot Brandenburg, die over de eerste 600 M. leidde, vormde eerstgenoemde toch een klasse op zich zelf, die het beslist noodig maakte dat hij zijn eigen tempo liep. Gebeurde zulks niet, dan zou er van eenige kans op een record-presta tie geen sprake kunnen zijn. In deze moge lijkheid, alzoo gebrek aan voldoende con currentie, was evenwel op afdoende wijze voorzien, zooals dat trouwens ook in 1929 bij de recordpoging over 800 Meter was geschied. Op eiken trainingsavond kon men Hooger werf gedurende de laatste weken in actie zien onder controle van de noodige chronometers, totdat de „Haarlem'-leiding ten slotte de volgende verdeeling had gemaakt. De 1500 M. wordt verdeeld in 3 x 400 M. en 1 x 300 M. De eerste 400 M. moet gaan in 63. sec., de tweede 400 M. in 66 sec. en de derde 400 M. in 69 sec., samen 3 min. 18 sec. Voor de res- teerende 300 M. blijft dan over een tijd van c.a. 48 a 50 sec, Hoogerwerf heeft er van gemaakt: 62, 67, 69, 50.6 sec., waarbij dient opgemerkt dat de laatste 300 M. schuin tegen den wind in werd geloop en. Deze machinale wijze van loo. pen is een nabootsing van Nurmi's methode en wat de laatste volgens dit beproefde sys teem heeft bereikt, mag zeker wel algemeen bekend worden geacht. Er bestaat evenwel nog dit verschil tusschen den grooten fin en den Haarlemmer: Nurml controleert zich zelf door middel van een eigen chronometer, terwijl Hoogerwerf in de meeste gevallen nog wordt gecontroleerd door een van de leiders. Laatstgenoemde is thans houder van de Ned. Records 800, 1000 en 1500 Meter in resp. 1 min. 56.6 sec., 2 min. 36.3 sec. en 4 min. 8.6 sec. Bovendien maakt hij deel uit van de ,Ha arlem -Est af e tteploe gen welke houders zijn van de Ned. Records 4 x 400 Meter, Olympische Estafette (800, 400, 200, 200) en de 3 x 1000 Meter. Wanneer de uitzending van Hoogerwerf naar Indië voor het Nederlandsch Gouver nement doorgaat, is het gisteren vermoede lijk zijn laatste wedstrijd geweest. In dat geval verliest de Ned. abhletiek in hem een eerste kracht en een groot daadwerkelijk pro pagandist. Voor „Haarlem" zelf zou zijn heen gaan een onherstelbaar verlies beteekenen! Van het overige deel van het programma woog, behoudens een enkele uitzondering, de kwaliteit bij lange na niet op tegen de kwan titeit. De 110 M. hordenloop, waarvoor een zestal deelnemers wo. de Gebr. Kaan, Kar man, Ras en Reijnders stond ingeschreven, vond geen. doorgang, omdat de organiseeren- de vereeniging A. V. A. C. het aantal te ge ring achtte, een standpunt waarmede de T. C. der K, N. A. U. zich niet kon vereenigen. Krachtige pogingen van die zijde om het nummer alsnog doorgang te doen vinden, strandden ten slotte op den onwil van het A. V. A. C.-bestuur. Voor 't overige verwijzen we naar de gede tailleerde uitslagen: 100 Meter (klasse C.) (36 deelnemers). 1. v. Heel, B. A. C. Breda 11.5 sec. 2. Jansen, V. en L., 11.6 sec. 3. Eikema, BI. Wit, 4. Geurts, V. en L. 100 Meter (klasse A) 1. v. Hummel, Trek vogels 11,2 sec. 2. v. Welsenes, Haarlem. 11.4 sec. 3. Zwolsman, Bl. Wit. 800 Meter (klasse D) (65 deelnemers) 1. Le Mair, D. H. Q. 2 min. 10.8 sec. 2. Kat. Velsen 2 min. 10.9 sec. 3. Briel, V. en L. 4. W. Kaan, Haarlem. 3000 Meter (klasse C.) (40 deelnemers) 1. Hoogeweg, Hellas 9 min.. 45.4 sec., 2. Buis, Halfweg 9 min. 46.8 sec., 3. Bakker, S. L. T. O. 9 min. 52 sec. 1500 M. (klasse A) 1. Hoogerwerf, Haarlem 4 min. 8 3/5 sec. 2. Brandenburg, Haarlem, 4 min. 32.6 sec., 3. Sclimidtke, A. V. 1923 4 min. 34 sec. 3 x 1000 M. Estafette. 1. A. V. 1923, Am sterdam 8 min. 30.2 sec. 2. D. O. S. Rotter dam 8 min. 35.6, 3. C. Amsterdam. 10 x 100 M. Estafette, l. A. V. 1923, Am sterdam 1 min. 54 sec. 2. A. A. C. Amsterdam 1 min. 56 sec. 3. Trekvogels den Haag. Vèrspringen (klasse A) 1. Lamoré, Schoon hoven, 6.50 M. 2. v. Welsenes, Haarlem, 6.22 M. 3. Blanker, A. V. 1923 6.10 M. Vèrspringen (klasse D) (25 deelnemers) 1. Erlings Haarlem 5.97 M. 2. de Bruyn, B. A. C. 5,93 M. 3. Manads, Trekvogels 5.82 M. Polshoog (klasse A) 1. Oorschot, Vianen 3.60 M. 2. Verhoef, A. V. A. C. 3.15 M. 3 Schemmekes, A. A. C. 3.10 M. Hink-stap-sprong (klasse A) l. Lamoré, Schoonhoven 14.05 M. 2. v. Musscher, Haar lem, 14.04 M. 3. Blankers A. V. 1923, 13.86 M. Discuswerpen (klsse A) 1. Postma, A. P. G. S. 38.13 M. 2. Sevenhuyzen, Alkmaar 36.39 M. 3. Eijsker, Haarlem, 34.17 M. Discuswerpen (klasse D) (25 deelnemers) 1. Hoksbergen, Baarn, 30.88 M. 2. Antenne, Olympia 30-811/5 M. 3. Faulenbach, D. T. V. 30.28 1 2 M. Kogelstooten (klasse A) 1. Kamerbeek, Phi lips S. V. 12.74 M. 2. Eijsker, Haarlem, 12.33 M. 3. v. d. Berg, A. P. S. V. 12.23 M. Kogelstooten (klasse D) (25 deelnemers). 1. Lamoré, Schoonhoven 10.73 M. 2. Szatmary, A. V. A. C. 10.66 M- 3. Jansen, A. T. B. 10.05 M. 4 x 200 M. Estafette. 1. V. en L. 1 min. 33.9 sec. 2. A. V. 1923 1 min. 34.8 sec. 3. Trekvogels 1 min. 35.7 sec. De wedstrijden te Brussel. Rinus v .d. Berge slaat Berger. Schitterende estafette-over winning. (Van onzen medewerker). De nederlaag der voetballers werd voor een belangrijk deel gecompenseerd door de successen der zes athleten, die de Holandsche kleuren met succes tegen Frankrijk en België verdedigd hebben. De 4 x 200 M. estafette werd een Holland- sche en tevens een „Haarlem"-zege. Onze ploeg formeerde zich als volgt: v. d. Berge, Poulen, Benz, Berger. In de bocht startend liet Rinus de beide andere loopers tactisch de binnenbaan nemen en koos zelf het betere gedeelte van de zachte baan. Aanvankelijk kostte hem dit circa 11/2 Meter, doch toen hij eenmaal vasten grond onder de voeten had, schoot hij den Belg en den snellen Franschman Monlines voorbij. Paulen kreeg circa 10 Meter voorsprong waar van hij er slechts vijf inboette hetgeen voor dezen niet specifieken sprinter zeer goed was. Benz liep een schitterende 200 M. en Berger had makkelijk werk als eerste door de finish te gaan waar de aanwezigheid en felicitaties van het K.N_A.U.-bestuur bij monde van voor zitter Moorman en secretaris Pijper prettig aandeed. Effern had slechts 10 M. voorgift terwijl de meeste Belgen' 50—60 M. van meet ver trokken, zoodat hij'geen kans had zich te plaatsen. Na den voetbal wedstrijd wonnen Berger en v. d. Berg ieder hun serie, respectievelijk in 113/5 en 112 5. De slechte baan drukte de tijden sterk, Benz was in zijn serie geëlimineerd zoodat twee oranjebroeken in de finale kwamen. Na een tweetal valsehe starts was v. d. Berge zeer goed weg. Berger was niet zoo snel in zijn eerste meters als wij van hem ge wend zijn. De oude wedstrijdros v. d. Berge liep uit stekend en het is wel een bewijs van zijn sprinters-capaciteit dat hij er in slaagde Berger duidelijk t-e kloppen. Bravo Rinus, een verdiende zege en be looning van serieuze training. De 5000-Meterdooper Zeegers wist zich derde te plaatsen in 16 min. 28 sec. hetgeen een tactisch geloopen race was. Deze succesvolle tour die onder leiding van Hillebrand uitnemend geslaagd mag heeten, heeft een groote propaganda voor de Hollanó- sche athletiek gemaakt. Zwemwedstrijden der H. Z. V. te Hillegom. De Hillegomsche Zwem Vereeniging heeft Zaterdagmiddag haar onderlinge wedstrijden gehouden In de gemeente-zweminrichting. De belangstelling was, gelet op het weer, vrij goed. Behalve deze wedstrijden van de H. Z. V. waren er ook. als afwisseling van het pro gramma, enkele humoristische nummers, en muziek. Het geval met de kano's, waarbij het te doen was om elkaar in het water te krijgen, was aardig. Het springen van de brug door verschei dene leden was heel goed. Een domoor was met zijn polshorloge aan te water, gegaan, hij verloor het horloge en er moest naar gedoken worden. De duiker bleef echter te lang onder water, en toen schoten vele redders toe om den drenkeling te vinden. Het slot was, dat de gezochte drenkeling te voorschijn kwam uit een kist op het vlot, met het horloge. De middag is besloten met figuurzwemmen door dames-leden, welk nummer heel interes sant was. WATERPOLO. H. P. C—G. Z. C. (1—1) Nadat de voorzitter van de Zwemclub Haar lem de heer V. Visser, H. P. C. met een korte toespraak en onder aanbieding van bloemen heeft gelukgewenscht met het behalen van het eerste-klasseschap, gaan de zeventallen onder leiding van den heer J. de Vries te water. Al heel spoedig komen beide keepers in actie, als eenige aanvallen van weerszijden worden ondernomen. Gelukkig brengt Uitendaal door veel zwem men nogal leven in de Heemsteedsche voor hoede. Hij krijgt daardoor al vrij spoedig een goede kans, die echter op onjuiste wijze door een der G. Z. C.'ers wordt om zeep gebracht. De toegestane strafworp wordt gemist. Zoo als altijd geeft dit de met zes spelers spelen de club ook meer moed; zij valt heftig aan. Tevergeefs, want al miste de H. P. C. voor hoede eenige malen leeljjk, men slaagde er eindelijk in, voornamelijk door Braam een juiste spelverdeeling te krijgen, die Kooy- rnari in staat stelde te doelpunten. Even voor de rust werd Eldering het wa ter uitgezonden. H. p. C. trekt zich tactisch terug, en de goede verdediging is oorzaak dat tot de rust kan worden stand gehouden. Ook na de hervatting verdedigt de thuis club pittig, doch toen 'n aanval op 't G.Z.C. doel op niets uitliep en slechts een H.P.C.'er 't tegen twee G. Z. C.'ers moest opnemen, kwam natuurlijk de gelijkmaker. ii De rest van den speeltijd toonde toen een vrij gelijk opgaand spel, waarbij aan beide zijden vele kansen verknoeid weiden. De keepers waren, niettegenstaande het frissche water, op hun post en met gelijken stand eindigde de wedstrijd. Het H. P. C. team speelde een slechten wed strijd, het ontbrak ten eenen male aan vol doende strijdlust. Eenige misverstanden in de achterhoede droegen ook al niet bij tot het spelen van een vlotten match. H. P. C. 2—De Zijl 1 (2—0) Onmiddellijk daarop werd begonnen met een friendly game tusschen bovengenoemde zeventallen. Het was een aardige, soms vrij snelle partij, waarin ook al de keepers zich van hun beste zijde lieten zien. Voor rust wist Heerkens Thijssen voor H. P. C. te doelpunten, waartegenover de Lel- denaars niets wisten te stellen. Ook na de hervatting bleef de ontmoeting het aankijken ten volle waard. Wederom konden de Leidenaars niet door de goed spelende H. P. C. verdediging heen komen. De combinatie ging bij de thuisclub ook nu aardig en leverde wederom een doel punt op. Einde kwam met 20 voor H- P. C. De Hollandbeker-wedstrijden. Vele Duitsche successen „Het Spaarne" wint de double scull- juniores. Zooals gewoonlijk het geval is bij de „Hol land-Beker" wedstrijden waren ook Zaterdag de weersomstandigheden verre van gunstig. Een fijn motregentje siepelde uit een be dekten hemel, terwijl de zuidwesten wind niet veel goeds voorspelde. De belangstelling aan beide Amsteloevers was dan ook niet groot. Later op de middag ging de wind liggen en kwam de zon door. De wedstrijden, georganiseerd door de ..Hol land-Beker Wedstrljdvereenlging" en in sa menwerking met den „Amsterdamschen Roei- bond" hadden een internationaal karakter door de groote deelneming van Duitsche roei- ploegen. De voorwedstrijden. Begonnen werd met het nummer Jonge Skiff B. waarvan de eerste heat ging tusschen Frankfurter Regatta Verein. (K. Timpe) en Het Spaarne (B. A. C. Herweyer). De eerste race van dien middag is volko men mislukt. Onmiddellijk na den start loopt Timpe uit en heeft op 500 Meter een voor sprong van 1)4 lengte. In zijn poging om den achterstand te verkleinen verstuurt Herweyer zich enkele malen, komt in botsing met- de remmingswerken van de Berlagebrug-in-aan- bouw en slaat om. De Spaarne-skiff is ver nield. Na wat gespartel wordt de onfortuin lijke sculler opgepikt, terwijl de Duitsoher rustig zijn baan uitroeit in den tijd van 7 min. 2 2 5 sec. Uitslag: 1. Frankfurter Regatta Verein (K. Timpe) 7. min. 22 5 sec.; 2. Het Spaarne (Herweyer) op moeten geven wegens om slaan. De tweede heat ging tusschen Argo (v. d. Scheer) en De Amstel (Viedevoort). Uitslag: 1. Argo (v. d. Scheer) 6 min. 43 sec-; 2. Amstel (Viedevoort). De derde heat (Halve eindstrijd) gaat tus schen Deutscher Ruder Verein in Amsterdam (Muschter) en Die Leythe (Nauta). Uitslag: 1. Die Leythe (Nauta) 6 min. 44 15 sec.; 2 Deutsche Ruder Verein in Amsterdam Muschter) Oude Skiff (le heat) Boei 1. Berliner Ruder Club (Boetzelen) boei 2. Frankfurter Ruder Verein (Paul). Een fraai boord aan boord-race in snel tempo. Boetzelen stuurt te veel naar den kant en raakt achterop. Op 500 Meter is er reeds 2 lengten verschil. Paul wist in vasten stijl zijn voorsprong tot een straatlengte te vergrooten. Hij wint in den tijd van 6 min. 5 sec. (Hierbij zij er aan herinnerd, dat bet Nederlandsch record 6 min. 6 sec. bedraagt en op naam staat van den oud-skiffeur Eyken gevestigd in 1928 L 2e heat: boei 1. Arsa (Boerma), boel 2- Laga (Westendorp). Uitslag: 1. Arsa (Boerma) 2. Laga (Wes tendorp) gedlsqualificeerd. ZONDAG Finale Oude skiff. Boei 1. Paul (Frankfurter R.V.) Boei 2. Düs- terlho (Altwerden Maagdenburg). Vol span ning wordt deze strijd tegemoet gezien. N> den start is Düsterlho iets voor, doch Paul trekt er geducht aan en spoedig liggen de roeiers gelijk. Düsterlho stuurt slecht en Paul profiteert hiervan om een lengte voorsprong te nemen. Bij Schollenbrug is er reeds licht tusschen de booten. Bij Nereus is het verschil al twee lengten en van strijd is geen sprake meer. Paul wint met vele lengten in den tijd van 6 min. 30 3/8 sec. Finale Jonge Skiff B- Boeil: Timpe (Frankfurter R.V.) Boei 2: D. T. u. R. V. i. A. (Muschter). Van den aan vang af is Tempe voor. Hij vergroot zijn voor sprong geleidelijk tot vele lengten en wint zonder strijd in 7 min. 7 sec. Finale Achtriemsgieken. Voor dit nummer komen uit Willem III, Mainz Kasteler Ruderverein en de Maas, Rot terdam. In den beginne gaat de strijd gelijk op. De Duitschers krijgen echtereen voorsprong, dien zij tot drie kwart lengte weten te vergrooten. Tweede ligt Willem III op 1.4 lengte gevolgd door de Maas. Bij Nereus schieten de Rotter dammers en ook Willem III verhoogt haar tempo, zoodat beide ploegen gelijk komen te liggen. De Duitschers gaan opnieuw spurten, terwijl Willem III hun tempo weet te volgen. Maas zakt iet-s af. In deze volgorde schieten de ploegen onder de Amstelbrug door. De Duitsche ploeg behoudt haar voorsprong en wint met 3/4 lengte in den tijd van 6 min. 46 sec., 2. Willem III, 3. De Maas (op een kwart lengte). De prestatie van Willem m, dat debuteer de, is een buitengewone verrassing geworden. De Maas-acht, kampioen van Nederland, stelde ditmaal teleur. Zondag. Nadat de Duitsche deelnemers Zaterdag hun volledige meerderheid over de Holland- sche roeiers en roeiploegen op ondubbelzin nige wijze hadden gedemonstreerd, hebben zij Zondag hun reeks van triomfen vervolgd. In verband met de anti-vloot-demonstraties en den daaraan verbonden optocht, was het niet mogelijk de verschillende races met de autobus te volgen, welke reeds voor de pers was gereserveerd. De organisatoren hadden daarvoor in de plaats een motorboot ter be schikking gesteld, zoodat wij toch in de gele genheid waren de wedstrijden goed te volgen. Was het weer gisteren vrij goed, heden stroomden regenvlagen over het Amstelwa- ter zoodat het verblijf er verre van aange naam was. Toch was het tijdens de eerste race tamelijk goed weer. In de morgenuren, toen tegen twee uur het programma verder afgewerkt zou worden, was er aardig veel publiek aanwezig. Te 12 uur werd begonnen met de halve fi nale van het nummer Double Scull, Seniores. Boei 1. Altverder (Maagdenburg) Düsterlho en Butz)Boei 2 BerlLnoR. V. (Berlijn) Meyer en Boet-zeler). Dit is een scherpe race geweest, waarbij van den start af, de Maagdenburgers iets voor waren. Zij voerden hun voorsprong op tot driekwart lengte en behielden dien tot aan de finish, waar zij met een flinken eind spurt doorgingen. Tijd 5 min. 48 sec. Jonge Skiffs. Aan den start verschenen aan boei 1: v. d. Scheer (Argo) en aan boei 2: Nauta (Die Leythe). Nauta stuurt slecht, waardoor na den start het verschil slecht is waar te ne men. Toch is weidra duidelijk, dat v. d. Scheer onze nationale kampioen op de schaats gemakkelijk zal winnen. Geleide lijk loopt hij met pittigen slag uit en wint met vele lengten. Nauta kon het straffe tem po niet volgen. Tijd van Van der Scheer 6 min. 39 3/5 sec. Jonge Vier (Hultzerbeker) Willem HI had zich in verband met het uitkomen der roeiers in de acht teruggetrok ken. Ook deze race was weinig belangwek kend. Het tempo bleek voor de Amsterdam mers te scherp en de ploeg der Rotterdam- sehe Duitschers liep geleidelijk uit. Bil de Amstellaan was het verschil ruim een lengte en met 2 1/2 lengte voorsprong wonnen do Duitschers in den tijd van 7 min. 34 sec. Overnaadsche skiff. Boei 1. Amstel (BoermaL Boei 2 De Hoop (Zeegers). Bij Poseidon blijkt de Amstel- roeier reeds uitgeroeid en met vele lengten voorsprong gaat Zeegers als eerste door de finish; tijd: 7 min. 23 4/5 sec. Amsterdamsche vieren. Boei 1 Arsa. boei 2 Willem III. Dit is een uiterst spannende race geworden. Bij den start was Willem III iets achter, doch voor- looplg bleef het verschil uiterst gering. Het sturen van den Arsa-stuurman is echter slecht. Bij Schollenbrug zijn de ploegen on geveer gelijk en stukje bij stukje kruipt de Willem ïll-ploeg naar voren. Bij Poseidon ligt de ploeg leelijk door elkaar en Arsa komt iets voor. doch de ploegen gaan gelijk onder de brug door. De spanning is enorm. Als het schot valt weten wij niet wie gewonnen heeft. De kamprechter beslist in het voordeel van Willem III, de Arsa-ploeg was eenige decime ters achter. Tijd van Willem Hl 8 min. 10 1/5 seconde. Om den Willem Hultzer Beker. Jonge Vier. Boei 1. Deutscher Turn und Ruder Verein Amsterdam. Boei 2. Het Spaarne. Boel 3 Wil lem III. Willem III slaat een hoog tempo en neemt de leiding. De Haarlemmers zakken iets af. De Deutsche Turn und Ruder Verein spurten en bij Schollenbrug liggen beide ploegen gelijk. Willem III lengt daarna even iets uit en heeft bij Nereus een kleinen voorsprong. Even later liggen beide ploegen weer gelijk. Als de eind spurt zal worden ingezet en de spanning het grootst is, blijken vele Rijn-aken in de baan te liggen, waar van vooral Het Spaarne veel hinder ondervindt. De ploeg wordt door den kamprechter, dr. Meurer, aangewezen een andere baan te nemen. Nadat de Amstelbrug gepasseerd is, ligt Willem III aan den kop met een lengte voorsprong. De Haarlemmers en de D. T. und R. V. liggen nu boord aan boord en een korte felle strijd om de tweede plaats ontstaat-. De D. T- und R. V. weet uit te loopen en zoo komt het einde met als uit slag: 1. Willem III 7 min. 31.2 sec.; 2. Deut sche Turn und Ruder Verein 7 min. 35 sec.; 3. Het Spaarne Door de Spaarne-ploeg werd protest aan- geteekend- Dit protest werd 's avonds door het N. R. B.-bestuur behandeld en toegewezen. Zon dagmiddag werd de heat dientengevolge overgeroeid. Het resultaat werd toen even wel hetzelfde. Willem Hl was zeer beslist eerste; Het Spaarne een taflengte achter de Duitschers. (halve eindstrijd). Jonge Skiff A. Boel 1. Frankfurter Ruder Verein (Timpe) boel 2. Argo iv. d. Scheer). Uitslag: 1. Arsa in 6 min. 33 1/5 sec. 2. Frankfurter R. V. Om den Willem Hultzer Beker. Jonge Vier. Boel 1. Arsa, boei 2 De Amstel, boei 3 De Hoop. Uitslag: 1. De Hoop in 7 min. 40 sec. (11/2 lengte voor); 2. Arsa 7 min. 45 1/5 sec.; 3- De Amstel. Oude Skiff (Holland Beker) Halve eindstrijd. Boei 1 Frankfurter R. V. (Paul); 2. Arsa (Boerma). Uitslag: 1. Frankfurter R- V. (Paul), 6 min. 112,5 sec.; 2. Arsa (Boerma); Tweede halvp eindstrijd: Het Spaarne (Pieterse)-Altwer- der (Duestcrlho) De Duitscher is het eerste weg. Hij roeit met een langen eigenaardigen slag, waarbij hij bijna plat op zijn rug achterover valt. Pieterse doet wanhopige pogingen om hem bij te houden, doch slaagt er niet in. Duesterlho wint met vele lengten in 6 min. 22 sec Uitslag: 1- Altwerder (6 min. 22 sec.) 2. Het Spaarne. Achtriems gieken Boei 1. Mainz Kastelerruderverelnboel 2 Maas. Uitslag: 1. Mainz Kasteler R. V. 6 min 27.4 sec. 2. De Maas op anderhalve lengte. Tweede heat: Aan den start verschijnen Willem IH en Deutsche T. U. R. V- WlUem III wint met een kwart lengte na zeer spannen- den strijd. Dubbelscull Seniores. Aan den start verschijnen: 1 Berliner Ruderclub en 2. Frankfürter Ruderverein. Van strijd was hier geen sprake. De BerliJ- ners nemen de leiding en behouden die tot het eind. Als de Frankfurter ploeg zich bij Poseidon verstuurt hebben de Berlijners niets meer te vreezen en gaan met een straat lengte als eerste door de finish in 5 min. 47 sec. Dubbelscull Juniores (eindwedstrijd), Spaarne is -het beste weg. doch na enkele honderden meters loopt Nautilus ln. De Rot terdammers slagen er niet in de leiding te nemen en verliezen met vele lengten. De tijd van het Spaarne was 7 min. 4 sec. H. S. V. „De Kampioen". EGMOND KAMPIOEN OP DEN LANGEN AFSTAND Zondag hield de Kampioen haar wedstrijd om het lange afstand kampioenschap over pijn. 80 K.M. Niettegenstaande het slechte weer was de opkomst goed. Gestart werd door 20 renners. Vijf K.M .na den start kreeg Fabel een lekken band. Op enkele uitvallers na bereiketen allen het keerpunt. Opvallend was het mooie rijden van Sypestein, die een lekken band kreeg, maar toch weer bij wist te komen. De eindspurt werd als volgt' 1. Van Egmond, kampioen. 2. Baas, 3 Kruijd, 4 Zeulevoet. Juniores: 1. Moerkerk. 2 Besseling 3 Verstraten, 4 Scheldler. Egmond ontving een fraai bloemstuk.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7