UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE handschrift verbeterd! Duofoid BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 23 SEPTEMBER 1930 De Amsterdamsche Directeur van den Ge neeskundigen dienst heeft in een artikel een lans gebroken, om aan de menschen meer vrijheid van beweging te geven ten aanzien van het nemen van zonnebaden enz. en daar bij gelegenheid gevonden, eenige opmerkin gen te maken over de van gemeentewege te Zandvoort getroffen maatregelen, waarte gen hij in zooverre bezwaar heeft, dat ze naar zijn opvatting onvoldoende vrijheid ge ven. We gaan, waar dit onze taak niet is, op deze laatste opmerking natuurlijk niet in, al willen we wel aanstonds opmerken, dat Bur gemeester van Alphen heel wat meer vrij heid aan onze badgasten heeft toegestaan, dan onder zijn voorganger het geval is. Toch zou het geen kwaad kunnen indien de opmerkingen van den heer Heijermans eens onder de aandacht van ons gemeen tebestuur zouden komen, omdat los van zijn verwijten dat Zandvoort geen betere verbinding noodig heeft, zoolang er mare chaussee's noodig zijn om de menschen uit zee te halen of te bekeuren omdat het bad pak wat afgezakt zou zijn er een aantal opmerkingen in het artikel voorkomen, waar van niet kwaad zou zijn indien onze raads leden er eens kennis van namen voordat een beslissing genomen wordt ten aanzien van de wijze waarop het strand geëxploiteerd zal mogen worden in de komende jaren. De gemeenteraad moet binnen afzienbaren tijd over de badexploltatle een beslissing ne men. Dat is een kwestie die van zeer groote be- teekenis voor onze badplaats, de badexploi- tanten, maar ook voor onze bezoekers is. De tegenwoordige toestand, dat er eenige badexploitanten zijn, en daarnaast uitslui tend aan de ingezetenen van gemeentewege gelegenheid tot het nemen van een bad om niet wordt verstrekt zal wel niet worden be stendigd. Wij hebben zoo den indruk, dat de vraag of van gemeentewege er toe zal worden over gegaan een groot en modern ingericht volks- bad te bouwen, waar aan ieder die dat wil voor weinig geld een bad zal worden aange boden, wel de belangrijkste factor bij de te nemen beslissing zal zijn. Zooals onze lezers weten heeft de raad reeds voor eenige jaren terug besloten tot de stichting van een volksbadinrichting over te gaan. Dat deze inrichting toen niet ge bouwd is, is slechts aan een toeval te danken. Bij de aanbesteding bleek, dat het benoodig- de bedrag ver uitging boven het bedrag, dat de raad als crediet aan B. en W. had toege staan. Er had een misrekening plaats gevonden en slechts daaraan is het te „danken" dat we de volksbadinrichting nog niet hebben. Deze misrekening was aanleiding tot het be sluit om den bouw een Jaar uit te stellen, welk uitstel verlengd is geworden, omdat de raad in meerderheid zich op het standpunt stelde, dat het eigenlijk toch tegenover de badexploitanten niet in den haak was tus- schentijds een concurreerende inrichting te stichten, met welke concurrentie bij de ver pachting geen rekening gehouden was kun nen worden. Een opvatting tegen welker juistheid ook de vurigste verdedigers van een volksbad naar onze wijze van zien wei nig of niets zullen hebben kunnen inbrengen. Het zou inderdaad moreel niet wel te ver dedigen zijn geweest de pachters een bepaal den prijs te doen betalen, terwijl van ge meentewege later concurrentie zou zijn aan gedaan. In het voorjaar van 1031 loopt het con tract af en dan staat ook het gemeentebe stuur volledig vrij, Vergissen we ons niet al te zeer in de ver houdingen, kan komt dezen keer 't volksbad wel definitief tot stand. Toch zal hierover wel een scherpe strijd gevoerd worden. Voor wie de zaak zoo stellen: de gemeente sticht een volksbad, waarvan de prijs voor het gebruik van een bad een matig bedrag zal zijn en de overige strandexploitanten kunnen daarmede rekening houden en bepa len hun pachtsom daarna, is de zaak al heel gemakkelijk. Maar zoo eenvoudig staat de zaak toch niet. We hebben er reeds vroeger opgewezen, dat de badinrichtingen aan het strand naar onzen smaak verouderd zijn. De koetsjes mo gen aan het strand een aardig aspect geven, ze voldoen niet meer aan de eischen van De Strandexploitatie en nog wat. dezen tijd. Trouwens de exploitatie van die koetsen is vrij duur. Het heen en weer trek ken door paarden kost den exploitant een zeer aanzienlijk bedrag. De eisch van dezen tijd is cabines met ge legenheid tot het nemen van een douche, zooais er in Noordwijk reeds in gebruik zijn en naar we vernamen met groot succes. De badexploitanten hebben nu eenmaal hun koetsen en slechts een tweetal hebben eenige cabines, welke trouwens verbonden zijn aan de gelegenheid tot het nemen van een zonnebad. De gemeente, laten we de 'zaak eens zoo stellen, zal nu in 1931 een inrichting exploi- teeren die aan alle te stellen eischen vol doet. De gemeente heft .een veel lageren prijs dan er bij de andere exploitanten ge vraagd wordt. Het is niet moeilijk te voor spellen, dat een groot aantal van hen, die thans van de koetsjes gebruik maakten, dat in het vervolg niet meer zullen doen en klan ten zullen worden van de gemeente. Niets aan te doen, zullen sommigen opmerken, dan moeten ook de badexploitanten maar hun bedrijf op moderne leest schoeien. Ja, dat is heel gemakkelijk gezegd. Maar niet zoo ge makkelijk is de oplossing, Waar zou bijv. de heer Termes die zijn inrichting heeft onmid dellijk aan het einde van den strandweg, ca bines bouwen? Op een ander gedeelte van het strand? Maar de Raad heeft den heer Termes reeds toegezegd, dat hij tot 1936 op dezelfde plaats zijn bedrijf zou kunnen uit oefenen. En als de heer Termes zijn inrich ting verplaatsen zou, dan kon dat alleen tot voordeel strekken van zijn concurrenten Groot Badhuis en Orange, die thans zijn be drijf flankeeren. Terwijl ook de plaats waar de heer Termes thans zijn bedrijf uitoefent in vele opzichten zeer gunstig is gelegen. De groote massa onzer bezoekers komt toch via Strandweg naar het strand en loopt dan regelrecht tegen de koetsjes van den heer Ter mes aan. De aandachtige lezer zal wel hebben ge merkt, dat er tal van moeilijkheden uit den weg te ruimen zijn om tot de stichting van een ook door ons noodzakelijk geacht volksbad te komen. Daarbij komen nog enkele dingen. Het badbedrijf is al een zeer lucratief bedrijf wat de flnancieele uitkomsten betreft. Men kan het modernst ingerichte bedrijf hebben, den scherpst mogelijken prijs hebben vastge steld, maar als het weer tijdens het seizoen zoo is als in het afgeloopen badseizoen, dan baat geen enkel middel om aan een finan- cieelen strop te ontkomen. Als men er dus in slaagt onder de badgas ten vaste klanten te krijgen, abonnementen te plaatsen, dan heeft men minder risico's. Nu kan men natuurlijk van deze vaste klan ten op geen stukken na, zijn kosten dekken. Men is dus aangewezen op den stroom van dagjesmenschen enz. Maar niet ontkend kan worden, dat deze vaste klanten een basis kunnen vormen. Ook voor een eventueel ge meentelijk volksbad. De gemeente is er dan ook reeds op uit, zich van vaste klanten te verzekeren. Bekend is reeds dat 's Zomers Buiten, met garantie van Amsterdam een massa-contract met de gemeente wensclit af te sluiten, zijn we goed ingelicht voor niet minder dan 20.000 baden. Deze baden zou 's Zomers Buiten uitslui tend mogen laten gebruiken door zijn leden en logeergasten. Het gemeentelijk bedrijf zou daarmede van zijn bestaansmogelijkheden verzekerd zijn. Maar we zouden willen opmerken, als men een voordeelig contract met 's Zomers Bui ten" aangaat, dan zal men daarvan geen ander hotel en pension kunnen buitensluiten. En het mag niet onmogelijk worden geacht, dat andere hotelhouders enz. voor hunne gas ten eveneens bij de gemeente om voordeelige baden zullen aankloppen. Wordt deze weg bewandeld, dan worden de bestaansmoellijk- heden van de tegenwoordige exploitanten nog grooter en doet zich de vraag voor of van hen nog wel eenige pacht zou kunnen worden gevorderd, of dat het maar niet beter zou zijn de geheele badexploltatle in handen van de gemeente te nemen. Voor dit laatste is stellig geen meerderheid te vinden. Maar dat de behandeling van het vraag stuk der badexploitatle bijzondere aan dacht zal hebben, dat zullen onze lezers wel begrepen hebben, waarom het ons voornemen is op 'deze zaak nog eens nader terug te ko men. HEEMSTEDE BOUWEN OP VOOR WEG BESTEMDEN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, in te trek ken zijn besluit voor 10 Juli 1930, waarbij B en W. werden gemachtigd, aan de firma Van Empelen Van Dijk, bloemisten te Aerden- hout, vergunning te verleenen voor het bou wen van een onranjerie op haar terrein aan de Zandvoortschelaan. (Ged. Staten hebben n.l. medegedeeld niet verder te mogen medewerken aan afwijkingen van het plan van uitbreiding, nu de Kroon het standpunt heeft ingenomen, dat elke af wijking van een overeenkomstig de Woning wet vastgesteld/ uitbreidingsplan met de wet in strijd is). VERHUUR GROND. B. en W. stellen den Raad voor, te ver huren tot 1 Augustus 1931 aan enkele voor hen aan te wijzen huurders een gedeelte van het, terrein gelegen langs de Van Merlenvaart in het verlengde van de Ritzema Boskade, ter grootte van 173 Rijnlandsche Roeden, voor een huurprijs van f 0 65 per R. I*. VAKONDERWIJS OP DE OPENBARE. SCHOLEN. B. en W. stellen den Raad voor: le het onderwijs in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de klassen 5. 6 en eventueel 7 der openbare lagere scholen met ingang van 1 Januari 1931 te doen geven door een vak onderwijzer; 2e hen te machtigen een tijde lijk vakonderwijzer te benoemen voor boven genoemd vak; 3e. het vakonderwijs in nut tige handwerken aan de meisjesleerlingen der openbare school voor U I.O. met ingang van 1 September a.s. uit te breiden van 3 tot 4M uur per week. GEMEENTERAAD. Er wordt oen vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 25 September 1930, des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van 31 Juli 1930 en 21 Augustus 1930. 2. Ingekomen Stukken. 3. Samenstelling raadscommissiën. 4. Voorstel inzake bouwen op voor weg be stemden grond; 5. Wijziging artikel 15 bis der Bouw- en Woningverordening. 6. Afwijking rooilijn Kerklaan. 7. Voorstel tot verhuur van tuingrond aan de Westzijde van de Ritzema Boskade. 8. Vakonderwijs Openbare Scholen. 9. Wijziging overeenkomst Middelbaar en Voorbereidend onderwijs; 10. Vaststelling nieuwe schoolgeldverorde- n in gen 11. Credietaanvrage voor aanschaffing ko- lentransportinrichting; 12. Uitzetting uit gemeente-woningen. 13. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting; 14. Ontheffing kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. ROOILIJN KERKLAAN. B. en W. stallen den Raad voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van Regenten van Huize St. Bavo te Heemstede, om afwij king van het bepaalde bij art. 15 ter der Bouw- en Woningverordening van Heemste de voor uitbreiding van het St. Bavogestlcht. OVEREENKOMST MIDDELBAAR EN GYMNASIAAL ONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad v<}or, hen te machtigen, met de gemeente Haarlem met ingang van 1 September 1931 een nieuwe overeenkomst aan te gaan betreffende toe lating van leerlingen op de scholen voor Mid delbaar en Gymnasiaal onderwijs, met dien verstande, dat voor iederen leerling uit Heemstede een bijdrage wordt betaald van 500 in plaats van 400 per jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zóó wordt het 47 Maal verbeterd Jaar om staat de Parker ver bovenaan I Niet minder dan 47 ver beteringen—29 patenten- waren noodig om Parker Duofoid tot de Meesterpea te maken, die zij nu is. Haar groote pen van mas sief goud, is voor 25 jaar gegarandeerd. Haar speciaal formaat houder is van bijna onbreek baar permaniet (een bijzoa der licht materiaal) en be staat in moderne, smaakvolle kleuren: Lakrood, Smaragd groen, Lapis Lazuli blauw, Chinccsch geel, Zwart met Goud en de Luxe Parker in zilverachtig parelgrijs met zwart. Laat U dan door Uw dicht- stbijziinden handelaar eens de geneele collectie voor leggen! Er zijn vier modeljen en zes penbreedten één daarvan voldoet volkomen aan de eischen van Uw hand. Parker Pennen: Senior FL 20; Special Fl. 18.50. Junior FL 15 Lady Pt. 15. Bijbeboor- ende Potlooden FL 12.50. FL xi. En FL 10. Gebr. BIKKERS N.V. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM. Ga bit' de eerste gelegenheid hij Uwe handelaar een probeert de Parker Duojola inkt. HEFFING EN INVORDERING VAN SCHOOLGELD. VERLICHTING VOOR FINANCIEEL ZWAKKE EN GROOTE GEZINNEN. B. en W. zeggen in een stuk aan den Raad dat het betalen van het schoolgeld in groote gezinnen met weinig draagkracht volgens de thans geldende verordening voor de ouders voortdurende zorg medebrengt. De verordening komt wel tegemoet aan hen, die meer dan één schoolgaand kind hebben, maar houdt geen rekening met de kinderen die óf nog niet schoolgaan óf, hoewel de school verlaten hebbende, tóch nog financieel ten laste van het gezin zijn. Zoo betaalt bij voorbeeld het hoofd van een gezin met 6 kinderen, waarvan alleen de oudste school gaat. evenveel als hij, die zijn eenig kind ter school heeft gezonden. Voorgesteld wordt nu, voortaan het school geld te berekenen naar het belastbaar in komen, dit is het zuiver inkomen, nadat daarop de kinderaftrek krachtens de Rijks- inkomstenbelasting is toegepast. In de den Raad aangeboden concept-ver ordening wordt met de heffing voor 't eerst begonnen bij een zuiver inkomen van meer dan f 1100, bij het bezit van één kind. De vrijstellingen zullen dan ook worden uitge breid omdat voor elk kind krachtens art. 38 der Wet op de Rijksinkomstenbelasting een bedrag van f 100 tot f 200 wordt afgetrok ken. (Zoodra er 5 kinderen zijn wordt de af trek nog met 1/4 verhoogd). Een en ander zal een niet onbelangrijke verlichting van lasten geven voor de finan cieel zwakke en groote gezinnen. Daartegenover staat, dat in de laatste jaren de kosten per leerling zich in een stijgende lijn bewegen, zoodat B. en W. daarin vrij heid hebben gevonden, het maximumbedrag van het schoolgeld iets te verhoogen, De bepaling, dat voor het 2e en volgend kind een reductie moet worden gegeven wen- schen B. en W. te handhaven, hoewel de wet haar niet meer voorschrijft. De mindere opbrengst zal pl.m. f 6800 bedra gen. Hieronder volgt een overzicht van het vol- gens de concept-verordening verschuldigde schoolgeld: Het schoolgeld bedraagt per leerling: Bij een belastbaar Inkomen minder bedraagt is geen schoolgeld verschul-1 digd. Indien meer dan één leerling uit hetzelfde gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met twintig, voor den der den met veertig, voor den vierden met zestig en voor eiken volgenden leerling met tachtig ten honderd verminderd, met dien verstande dat voor geen enkelen leerling een lager be drag dan 22 cent per maand is verschuldigd. Bij vermindering van den aanslag in de be lasting die als grondslag voor de indeeling der inkomens is genomen is het schoolgeld slechts naar den grondslag van het verminderd in komen verschuldigd. EEN KOLENTRANSPORTINRTCHTING VOOR HET GASBEDRIJF. B. en W. stellen den Raad voor, hun een crediet te verleenen van f 18.000 voor de aanschaffing en opstelling van een geheel complete, bedrijfsvaardig gemonteerde kolen- transportinrichting, ten behoeve van het ge meentegasbedrijf. WIJZIGING BOUW- EN WONING VERORDENING. B. en W. stellen den Raad voor art. 15 bis, der Bouw- en Woningverordenting te wij zigen en te doen luiden als volgt: „Het uiterlijk van een nieuw te maken ge bouw met al wat daartoe behoort, van nieuw te maken, te vernieuwen of te veranderen, stoepen, schuttingen, hekken, muren of andere afsluitingen langs de straten als bedoeld bij art. 2 moet zoodanig zijn, dat het noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving uit een oogpunt van welstand aanstoot zal geven. B. en W. zijn bevoegd, te dien aanzien nadere eischen te stellen. AERDENHOUT SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND LAGER ONDERWIJS. Het bestuur der afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap heeft in opdracht der jongste ledenvergadering aan Bloemendaal's Raad verzocht in Aerdenhout een gemeentelijke school voor Voorbereidend L. O. te stichten. Het was n.l. aan het be stuur, voornamelijk door de Haarlemsche pers ter oore gekomen dat er in Aerdenhout groote moeilijkheden waren gerezen voor het parti culier voorbereidend onderwijs aldaar, in zonderheid met betrekking tot de huisvesting van dit onderwijs. Dat was de reden, waarom eerst tot Burgemeester en Wethouders het verzoek werd gericht om, waar het particulier initiatief te kort schoot het voorbereidend onderwijs in Aerdenhout goed te doen functi- onneeren, van gemeentewege in te grijpen. Men weet, hoe Mej. I. M. A. Koenen sinds enkele jaren aan eenige' leerlingen ten huize van Prof. Swellengrebel voorbereidend onder wijs gaf. Dat onderwijs werd zeer gewaar deerd, maar kan zich, omdat de beschikbare ruimte ontbrak, niet uitbreiden. Zelfs was er dezen zomer sprake van, dat die beperkte lokaliteit verlaten zou moeten worden. Pogingen, die aangewend zijn, om een geschikt huis te huren, waren mislukt, terwijl voor het koopen van een perceel met voldoende lesruimte de benoodigde gelden nïet bijeen werden gekregen. Zeker zou 't te be jammeren zijn als dit zoo nuttig onderwijs voor de kleine leerlingen zou moeten gestaakt worden. Tot den bouw eener Openbare School voor G.L.O. is inmiddels besloten. Bfnnen afzien baren tijd zal de bouw der nieuwe openbare school te Aerdenhout, die men 1 September 1931 hoopt te openen, aanvangen. Daar de bouwplen nog niet in uitvoering zijn, is er zeer waarschijnlijk nog een mooie gelegen heid, om zoo mogelijk in de naaste omgeving van de te bouwen lagere school een gemeen telijke school voor Vi.O. te bouwen. Niet alleen dat de behoefte aan laatstgenoemde school zeer groot is, maar men kan door ge lijktijdige en gezamenlijke aanbesteding de bouwkosten verlagen. Al is ook de voorbe reidende school 9 September voorloopig gevestigd ten huize van prof. Swellengrebel, de moeilijkheden van het vorig cursusjaar zijn nog niet overwonnen. 9.000 10.000 10.000 en hooger 6.— Indien het belastbaar inkomen f 1000 of HILLEGOM VOLKSFEESTEN Het programma der feesten op Woensdag en Donderdag a.s. bevat de volgende num mers: Woensdagmorgen 9 tot 12 uur turfrapen, zakloopen, plankrijden, en hardloopen. Woensdagmiddag van 2-5 uur turnen, ton- kneppelen en touwtrekken. Dien zelfden middag wordt er op de van den Endelaan door bekende schaatsenrijders een hardrijde rij op rolschaatsen gehouden. Woensdagavond om 9 uur zal een groot vuurwerk afgestoken worden. Donderdagmorgen om 9 uur al begint een optocht van versierde autopeds vliegende Hol landers, kinderwagens, karretjes enz. Dat moois zal in de Prins Hendrikstraat te zien zijn. De harddraverij der vereeniging, die dit jaar het 25-jarig bestaan herdenkt, begint om half twee uur op de Van den Endelaan. Er zijn hooge prijzen uitgeloofd ter gele genheid van het 25-jarig bestaan. Er mogen vele paarden verwacht worden. De spelen worden uitgevoerd op het, ter rein naast de Zweminrichting, waar ook de kermisvermakelijkheden, de attracties ge naamd, te vinden zijn. GEVONDEN EN VERLOREN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7 tot 8 uur, de volgende voorwerpen: Rijwielbelastingmerk in etui; rozenkrans, kerkboek, huissleutel. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen de daarachter vermelde voorwerpen: J. van Tweel, Vossedwarsstraat 30, beige portemonnaie inh. f 3; J. van Zan ten, Hoofdstraat 134. pet: J de Rooy, Loos- terweg III 26, nieuwe stoffer; F. Bouckaert, Amerikastraat 3, petroleumkachel: J. van Berkel, Molenstraat 5a, vulpenhouder; A. Noordermeer, Haven 36, belastingplaatje. EEN STUDIEBOL. De heer A. D..Rovers, die te Utrecht slaag de voor het examen hoofdakte, is een geboren Hillegommer. Hij is pas 20 jaar, heeft een jaar als milicien gediend, en wist toch al me: goed succes het hoofdakte-examen af te leg gen. Hier doorliep hij de Openbare Lagere School en de Openbare Ulo School, waarna hij voor de akte L. O. ging studeeren. Toen hij die behaald had, was hij enkele maan den onderwijzer aan de O., L. school alhier om daarna aan een school te Utrecht geplaatst I te worden. BLOEMENDAAL VERKEERSONGEVAL. Maandagmiddag reed de garagehouder D. met zijn auto op den Bloemencfaalschen Straatweg bij de Mollaan een kind aan van den heer Z., dat op de fiets met groote vaart de Moilaan kwam afrijden. Het wiel ging over het been heen. Met een. gebroken been is het kind door den heer D. naar het gasthuis te Haarlem vervoerd, nadat het ter plaatse door een passeerenden dokter was verbonden. VELSEN BEROEPEN Ds heer J. C. J. Kuiper, candidaat te Haarlem, is beroepen bij de Gereformeerde Kerk te Oost- en West-Souburg. IJMUIDEN P. A. L. V. U. De Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. zal Dinsdag 7 October a.s. haar eerste uit voering geven. Opgevoerd zal worden „Ora et Labora", dramatisch tooneelstuk in 3 be drijven van Herman Heyermans. De uitvoering wordt gegeven in het Thalia- Theater. BEVERWIJK TERAARDEBESTELLING W. II. BARON VAN ITTERSUM. Maandagmiddag vond op Westerveld on der groote belangstelling de ter aai-debestel- ling plaats van wijlen W. H. Baron van It- tersum, in leven directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier. Onder degenen, die de plechtigheid bij woonden, merkten wij o.a. op de heeren Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, burgemees ter van Beverwijk, Jhr. G. S. Boreel van Westerhout oud-burgemeester dezer gemeen te, J. Wiegman, burgemeester van Wasse naar, voorheen van Heemskerk, Volkmaars, inspecteur der Directe belastingen, L. J. Zuur, rijksontvanger, Stoutenbeek namens het bestuur van Het Roode Kruis, Baak, di recteur van het postkantoor te IJmuiden, J. P. Haanschoten, inspecteur en F. Smit, adj. inspecteur der P. T. en T. te Haarlem, Ds. Hooy, Hervormd predikant te Wijk aan Duin, Cohen, Israël, godsdienstleeraar, een depu tatie van ambtenaren en beambten van het postkantoor alhier, enz. Een zwager van den overledene. Jhr. Röell wijdde eenige treffende woorden aan de na gedachtenis van den overledene. Voorts sprak hij woorden van troost tot de weduwe en den zoons van den overledene. Nadat ook nog een neef had gesproken, trad de heer Haanschoten naar voren, die het woord voerde namens den directeur-ge neraal der P. T. en T., die verzocht had, hem en de geheele administratie bij deze plech tigheid te vertegenwoordigen. Ook persoon lijk gevoelde spreker behoefte, den overle dene de laatste eer te bewijzen. Spreker wees op de aangename samenwerking met den overledene en bracht hem hulde voor do wijze, waarop hij z'n functie vervulde. Ds. Poort sprak een slotwoord. De oudste zoon dankte de aanwezigen voor hunne be langstelling. Alvorens de rouwstoet Beverwijk had ver laten werd een wijle halt gehouden voor het Postkantoor, waar het dienstdoende perso neel hun geachten chef een eerbiedige hulde bracht. HAARLEMMERMEER TEGEN EÉN BOOM GEBOTST. Terwijl de koopman B. met zijn auto op den Hoofdweg alhier reed, werd hem door een hevige regenbui en het beslaan van den voor ruit het uitzicht zoo belemmerd, dat de auto tegen een boom botste. B. liep door den schok een wond aan het hoofd op en had bovendien het ongeluk eenige tanden in z'n mond te breken. Met het beschadigde doch nog berijdbare motorrijtuig reed hij naar o#r> dokter om zich te laten verbinden. ONVOORZICHTIG. Hoe onvoorzichtig het is om op een druk ken verkeersweg op een fiets te rijden met beide handen geheel los van het stuur, bleek Maandag weer, toen de 19-jarige G. op den Hoofdweg over een grooten steen reed en daar door een zoo grooten zwaai maakte, dat hij onderstboven sloeg, met het hoofd op den weg terecht kwam en in bewusteloozen toe stand geraakte. De gevolgen lieten zich aanvankelijk wel ernstig aanzien, doch bijgekomen zijnde, bleek de toestand van den jongeling gelukkig be vredigend te zijn. RIJWIELDIEFSTAL. De arbeider D. aan den Sloterweg alhier, liet 's avonds zijn rijwiel eenige oogenblikken te Hoofddorp buiten tegen een winkel staan. Toen de man weer wilde wegrijden, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat de fiets verdwenen was. De politie stelt een on derzoek in. WITTE KRUIS. In de gehouden Witte-Kruisvergadering van den Kring Hoofddorp werd in de plaats van den heer N. J. Rinkel, die wegens zijn a.s. vertrek uit de gemeente bedankt had, tot besturuslid gekozen de heer C. Kooij. De heer Rinkel is gedurende tal van jaren als penningmeester van de afdeeling Haar lemmermeer van „Heb Witte Kruis" werk zaam geweest. Hij heef:, deze vereeniging vele goede diensten bewezen. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. Beentjes en E. Jak. Getrouwd: A. Castricum en M. C. Limmen. J. Zwitser en E. van den Burg. Bevallen: E. A. M. Duijn—Rijnders. d. P. van der Welvan den Kommer, d.. H. Maas Zoon, d., J. Langendijk—Bakkum. levenl. d. Overleden: E. van Riessen Vader. 62 jr., gehuwd m. G. Ster-ken. E. Spil, 76 jr., wede" v. J. Henneman.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10