BURGERLIJKE STAND Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 23 SEPTEMBER 1930 SNIJ- EN SPERSIEBOONTJES. HOE ZIJ ER AAN KWAMEN. Er woont hier in Haarlem een echtpaar, dat veel van snij- en spersieboontjes houdt. Dat is tot daar aan toe en er kan dour niemand bezwaar gemaakt worden tegen de ze voorliefde. Maar waar wel iets tegen is, dat is de manier waarop de genoemde me neer en juffrouw, die zoo graag de groene •boontjes aten, zich deze traktatie verschaf ten. Het geviel dat de meneer een gedeelte van een pakhuis in huur had van een groente handelaar. Hij had dus ook een sleutel van dat pakhuis en van dit feit maakte hij op laakbare wijze misbruik door herhaaldelijk naar het pakhuis te gaan en daar de boon tjes (natuurlijk aan den groentehandelaar toebehoorend) die zijn smaak zoo zeer streel den, weg te nemen. Hij pakte ze in een tasch en zijn vrouw nam de tasch van hem over. Hier gold dus zuiver het bekende: tezamen en in vereeniging". Te zamen en in vereeniging stond het paar nu Maandag voor den Politierechter; tezamen en in vereeniging kregen ze een schrobbeering en te zamen en in vereeniging betuigden ze hun spijt over het gebeurde: de meneer keek ernstig en berouwvol en de juf frouw huilde. Zij kregen elk f 10 boete of 15 dagen hech tenis en bovendien één maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 'jaar. Snij- en spercieboonen zullen in het ver volg voor dit echtpaar wel een onaangena- men bijsmaak hebben. MIDDELB. TECHN. SCHOOL. DE NÏEUWE DIRECTEUR Het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs te Haarlem verleende aan den heer Ir. G. Hofstede op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag als directeur der Middelbare Technische School te Haar lem, met ingang van 1 November e.k., wegens zijn benoeming tot Inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs. Tot zijn opvolger als directeur der Middel bare Technische School werd benoemd de heer dr. ir. G. de Gelder, thans directeur der Electrotechnische School te Amsterdam. Het bestuur schrijft ons over den nieu wen directeur: „De heer dr. De Gelder werd geboren in 1877. Hij verwierf aan de Polytechnische School te Delft de diploma's B voor civiel, scheepsbouwkundig en werktuigkundig In genieur. In 1901 slaagde hij voor het eind examen der afdeeling Electrotechniek van de Technische Hoogeschoolte Karlsruhe. In 1907 promoveerde hij aan de technische Hooge- school te Delft tot doctor in de Technische Wetenschappen. De heer dr. De Gelder is van 1901 tot 1910 Ingenieur en daarna onder-directeur ge weest van de Gemeente -Electric!teitswer ken te Amsterdam. Vervolgens trad de heer De Gelder op als adviseur en leider bij de op- richting en den bouw van de Gemeentelijke Eleotrische Centrale te Delft. Met een korte tusschenpoos als bedrijf s- Ingenieur van Van den Bergh's Margarinefa- briefcen te Kleef vertrok Dr. De Gelder naar Santiago de Chile als hoofdingenieur van de Chilian Electric Tramway Light Cy., waar hij belast was met de technische leiding van bedrijf en nieuwbouw, voor het geheele elec- trische en mechanische bedrijf on. omvat tend een waterkracht en een stoomturbine centrale, te zamen van 50.000 P.K. Van 1920 tot 1928 was Dr. De Gelder werkzaam als hoofdingenieur 'en hoofd van den dienst der Electrificatie van de Staatsspoorwegen op Java. In dien tijd heeft dr. De Gelder zich sterk geïnteresseerd voor het technisch onderwijs als lid van de commissie van Toe zicht op de Technische School (K.W.S. te Ba tavia) en als voorzitter van de commissie van voorlichting inzake het technisch on derwijs in Ned.-Oost-Indië. In de twee jaren gedurende welke dr. De Gelder als directeur de Electrotechnische School werkzaam is, heeft hij die inrichting van onderwijs tot aanzien weten te bren gen en harmonie en samenwerking onder het leerarencorps weten te verkrijgen. De heer dr. De Gelder is voor de hem wach tende, zeer belangrijke en veelomvattende taak theoretisch onderlegd als slechts wei nigen. Zijn langdurige practijk op zeer verschil lend technisch gebied en zijn betrekking tot de Industrie mogen doen verwachten, dat dr. De Gelder bekend is met de eischen der practijk en met de behoeften van de In dustrie, wat betreft haar technische mede werkers." i NAZORG BAZAR. SALDO ONGEVEER ƒ4700. Zaterdag werd deze bazar door den heer Vincent Loosjes gesloten. Spreker dankte alle dames en. heeren hartelijk voor de groote medewerking. Tevens werd tijdens den bazar het 2500e Nazorglid ingeschreven. De heer Loosjes maakte van deze gelegenheid dan ook gebruik, om dit lid in welgekozen woor den welkom te heeten en overhandigde hem een taart met het opsohrift: „Welkom 2500ste". We kunnen hieraan nog toevoegen, dat deze bazar wederom een groot succes was. In totaal passeerden gedurende deze dagen ongeveer 10.000 personen de controle. Hoewel het batige saldo nog niet precies opgegeven kan worden .zal het vermoedelijk ongeveer 4700 bedragen. Zonder ook maar iemand te kort te willen doen stelt het Nazorgbestuur er prijs op in het bijzonder dank te brengen aan Dr. Bosch Jr., de Keystraat 22 voor de plantenversie- ring; Technisch bureau van A. Fibbe voor de muziek; Woninginrichting Nederkoorn voor de zaalversiering; v. Nelle voor het verstrek ken van thee en koffie; Fa. G. Oostwald, voor de verlichting en de melkinrichting de Sierkan voor het verstrekken van ijs-melk en room. Enkele voorwerpen, welke tijdens den bazar verloot werden, zijn niet afgehaald, nl.: Kus sen no. 13; pop no. 48; schilderij no. 100; ta feltje 218; pijpenrekje 555; schemerlamp 671; tafeltje, 872; stoeltje 1183; tafeltje 1198; rek je 1232 en glazen bakje 1099. Deze prijzen zijn gedurende de maand September tegen overlegging van het nummer alsnog verkrijg baar aan de Haarlemsche Werkinrichting, Donkere Spaarne. „KATJES! KATJES!" EEN LAFFE DAAD. In den nacht van 13 op 14 Juni werd een juffrouw op onaangename wijze uit haar slaap gewekt, n.l. door het verwoed blaffen van een hond. Zij keek uit een raam en daar zag zij, dat een meneer schudde aan een boom, waarin een kat zat. Aan den voet van den boom st-ond een hond op vervaarlijke wijze te blaffen en werd daarbij nog aange hitst door den meneer die „Katjes! Katjes!" zei. Eindelijk viel de kat op den grond, waar na de hond onmiddellijk op hem de kat was een kater aanvloog en hom ongemak kelijk toetakelde. Het arme dier kreeg ver- schillende beten, vooral in de nierstreek en werd den volgenden morgen in een deplo- rabelen toestand gevonden door werklieden, die hem naar een kennel brachten. Het gevolg van een en ander was dat de eigenaar van den hond een vriendelijke uit- noodiging van den Politierechter kreeg (in den vorm van een dagvaarding) of hij Maan dagmorgen eens bij dezen magistraat in het Paleis van Justitie in de Jansstraat wilde komen. Aan deze uitnoodiging heeft hij evenwel geen gevolg gegeven en zoo werd zijn zaak in zijn afwezigheid behandeld. De eigenaar van den kennel hing een droe vig tafereel op van de wijze, waarop de kat door den hond mishandeld was en de eige naar van de kat vertelde, hoe het kwam dat de kat, die anders nooit buiten was des nachts, juist dien nacht buitenshuis had doorgebracht. Hij had n.l. een deur bij abuis opengelaten;de politiehad hem daarvoor nog uit zijn bed „getrommeld". Hoe het nu met de kat ging? vroeg de Politierechter. „Tamelijk goed", vond de eigenaar, „maar hij is toch nooit meer geheel de oude ge worden." Het O.M. vond dat de meneer-met-den- hond zich al zeer laf gedragen had en eischte een boete van 50 of 25 dagen hechtenis tegen hem, een eisch' waarbij de Politie rechter zich gaarne en van harte aansloot. CURSUS VOOR WINKELPERSONEEL. De afdeeling Kleinbedrijf en de Commis sie voor het Onderwijs van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, stelt die Kamer voor, in principe te besluiten tot de oprichting van een cursus yoor winkelper soneel. Eerst na de noodige voorbereiding zal een meer uitgewerkt plan ter goedkeuring aan de Kamer kunnen worden voorgelegd. INCASSEEREN VAN KLEINE VOR DERINGEN. Ingevolge het besluit der Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier van 3 Juni j.l. werd het resultaat van het onderzoek naar het incasseeren van kleine vorderingen an dermaal in handen gesteld van de afdeeling Kleinbedrijf der Kamer, met het verzoek, na te gaan of voor de tweede maal een dergelijk onderzoek ingesteld zou moeten worden. (Van de zijde der belanghebbenden was toen weinig belangstelling voor deze enquête getoond.) De afdeeling Kleinbedrijf stelt nu aan de Kamer voor, geen nieuw onderzoek in te stellen, doch het bij het eerste onderzoek verkregen resultaat door te zenden naar de Middenstandscentrale voor Haarlem en om streken en deze te verzoeken, hieromtrent te willen adviseeren. HET AANTAL MOTOR RIJTUIGEN IN ONS LAND. NOG GEMEENTEN WAAR ZE NIET ZIJN! Blijkens de statistiek der motorrijtuigen, opgemaakt naar een telling, gehouden op 1 Augustus 1929 bedroeg het aantal moter rijtuigen in Nederland per 1000 inwoners od dat tijdstip 16.67. Op 1 Augustus 1928 was het nog 14.63 en op 1 Januari 1928 12.57. De verdeeling was aLs volgt op 1 Aug. 1929: motorrijwielen en rijwielen met hulpmotor 3.91, personen motorrijtuigen 7.80, autobus sen 0.43, vrachtmotorrij tuigen 4.53. Op 1 Jan. 1928 en 1 Aug. 1928 waren deze cijfers resp. 2.61 en 3,64. 6.04 en 6.81, 0.40 en 0.41 en 3,52 en 3.77. De grootste vermeerdering geeft dus te zien van 1 Jan. tot 1 Augustus 1928 de groep der motorrijwielen en rijwielen met hulpmotor en van 1 Aug. 1928 tot 1 Aug 1929 de groep der personenmotorrij tuigen De kleinste toeneming had plaats bij de autobussen. Op l Augustus 1929 kwamen in drie ge meenten in 't geheel geen motorrijtuigen voor. Op 1 Januari en 1 Augustus 1928 was dit nog het geval in resp. 11 en 8 gemeenten. ZWEEFVLIEGTUIGEN BIJ NOORDWIJK. EEN NIEUWE PANDER. De Eerste Nederlandsche Zweefclub had Za terdag en Zondag in samenwerking met de Koninklijke Vereeniging voor Luchtvaart te Noordwijkerhout demonstrates in het zweef vliegen georganiseerd met een nieuw type vliegtuig, naar het ontwerp van den heer H. Mayer, gebouwd door de Panderfabricken. De ontwerper zelf zou dit vliegtuig voorvliegen. Het weer was Zaterdag zoo slecht, dat er van vliegen niet veel kwam, aldus het Hbld. Zondag was het weer ook allerminst gun stig, maar ir. Mayer ging toch de lucht in en vloog ongeveer een uur, waarna hij het 's middag opnieuw probeerde en toen een nieuw Nederlandsch record vestigde, door één uur 36 minuten 15 seconden ïn de lucht te blijven. Hij vloog eerst in de richting van Noordwijk en bereikte daar een hoogte van 2 a 300 M., keerde terug in de richting Haarlem en be reikte op sommige oogenblikken een snelheid van 100 K.M. per uur. De landing geschiedde zeer vlot. VERBOND VAN NED. WERKGEVERS. In de vergadering van het Verbond van Ned. Werkgevers ie Terneuzen zijn in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heeren: M. C. C. W. van Dijk. ir. J. F. C. Regout, Al- bert Spanjaard en Frans v. Dooren gekozen de heeren jhr. mr. E. L. Elias, secr. van de Maatschappij tot Expl, van Staatsspoorwegen te Utrecht; Petrus Regout, directeur van de N.V. Eerste Nederlandsche Cement Industrie te Maastricht, ir. H. I. Keus, directeur ven de N.V. Hengelosche Elefitrische en Mechani sche Apparatenfabriek „Heemaf" te Hengelo; mr. L. Broekhuysen, directeur van de N.V. Lakenfabriek v.h. Firma E. Elias te Tilburg. De heer B. H. M. Lips werd op voorstel van 58 leden tot bestuurslid herkozen. Den heer Albert Spanjaard, die 10 jaar be stuurslid is geweest werd hulde en dank ge bracht. Nadat de heer Huizinga, burgemeester van Terneuzen een toespraak had gehouden werd de vergadering gesloten. Nieuws uit Indië. DE PERS OVER DE TROONREDE. Aneta meldt nog eenige Indische persstem men over de Troonrede. De Javabode meent dat de Indische para graaf gevoegelijk uit de troonrede achterwege had kunnen blijven. Het blad had gaarne over de samenwerking tusschen het ministerie van koloniën en den G.-G. iets vernomen en merkt op, dat de geheele rede in mineur is gehouden. „Een woord van kracht", aldus het blad, „van vertrouwen in het opnieuw op bloeien van het economisch leven ware ons liever geweest". Het Soer. Hbl. acht den inhoud van de troonrede niet zoo onbevredigend als zij voor den „man in the Street" lijkt. Het blad ap precieert vooral den grooten ernst waarmede de huidige toestand en de nabije toekomst onder de oogen worden gezien. Het meent uit de clausule inzake de bestuurshervorming te mogen concludeeren. dat de regeering ten aanzien van Ned.-Indië weinig geneigd is ten volle rekening te houden met sterk gepronon ceerde stroomingen als de Vaderlandsche Club „wat zeker diep te betreuren is". BLOEMEND AAL. Bevallen: S. PhilipsJkv. van Lennep, d. A. de WolfKijff z., D. JansenWesseling d., J. E. C. BoomKruseman Aretz z. Ondertrouwd: L. F. van der Valk en R. M. Perwein; P. A. Joustra en A. H. Luhrs. Getrouwd: W. J. G. H. Scholten en A. J. M. J. van Meeuwen. Overleden: C. Hobo, 18 j., overleden te Haar lem; H. Kwast 47 j., overleden te Haarlem; M. H. S. Hoppe, 81 j., overleden te Haarlem. HILLEGOM Ondertrouwd: J. A. H. van der Zwei en A. C. Uitendaal; J. C. van der Pol en M. van Zomeren; M. F. Berbiers en J. Turk; C. A. Wilthagen en J. S. Pijpers. Getrouwd: W. N. Jansen en T. J. Soet; D. Beutick en H. Wittenaar. Bevallen: C. JonkmanBakker, d. J. A. J. GortDe Vries, z. J. M. B. Assendelft de Groot, z. J. BrouwerJansen, z. C. N. van HulstEvers, d. J. K. Veldhuyzen van Zantenvan Leeuwen, d. Overleden: P. C. Brouwer m., een dag. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) DE LUCHTPOST OP INDIë. Wat er thans verbeterd is. WEKELIJKSCHE DIENST IN 1932? Ten vervolge op hetgeen wij Zaterdag in het kort mededeelden over de hervatting der postvluchten op Indië, geven wij nog de vol gende bijzonderheden: De data van vertrek en aankomst zijn dit maal zoo gesteld, dat men tusschen den dag van aankomst te Batavia van een vliegtuig uit Holland en de daaropvolgende terug vlucht 4 dagen tijd heeft voor beantwoording der mail; in Holland is dit twee dagen. De reis duurt 12 dagen. Op deze wijze kan het antwoord op een per luchtpost verzonden brief binnen 28 dagen na verzending ont vangen worden. Met het oog op de groote aan deze ver binding verbonden belangen, heeft het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie een reeks van maatregelen geno men. Allereerst is een nieuw briefgewicht van 5 gram ingevoerd; het briefpapier daarvoor is op alle postkantoren verkrijgbaar en kost 2 cent. Buiten het gewone tarief van 6 cent, is voor dit nieuwe gewicht vluchtrecht van slechts 30 cent verschuldigd, waardoor cor respondentie per luchtpost binnen ieders be reik komt te liggen. Tot de verdere propaganda-middelen be hoort o.a. een film. Het materiaal en de radio. Aanvankelijk zal de dienst wederom worden uitgevoerd met drie-motorige Fokker F Vllb vliegtuigen, waarvan de K.L.M. er 5 heeft. Op 13 November echer zal het nieuwste en grootste vliegtuig der KJLM.-vloot, de F IX, PHAGA. een heen- en te mg vlucht aanvan gen. He: bijzondere karakter van deze vlucht is, dat hierop proeven met radioapparatcn zullen worden genomen. Dank zij de mede werking van het Departement van Water staat en het Gemeentebestuur van Rotter dam zal n.l. de heer A. O. L. Strijkers, chef van den Radiodienst op het Vliegveld Waal haven, in de gelegenheid gesteld worden deze vlucht als marconist mede te maken. Aan boord zullen worden meegevoerd een korte- en iangegolf-zender en -ontvanger, benevens een peilinrichtlng. De F IX vaart veel sneller dan de F Vllb de eerste bereikt. .180 K,M. per uur. de tweede 160 K.M. De F IX is zwaarder gebouwd. Dat is nu mogelijk, wijl de terreinen beter zijn geworden op de lijn naar Indië. Op het oogenblik zijn bij de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker voor de K.L.M. in bouw een tweede F IX-vliegtulg en een F XII-toestel resp. voor 20 en 15 personen, welke beide t.z.t. op de Indië-route zullen worden ingezet. Met dezen nieuwen bouw wordt aangestuurd op een wekelijkschen dienst in 1932. In dat jaar kan zoowel de daarvoor benoodigde vloot gereed zijn als het personeel opgeleid en voltallig aanwezig. Betere routes en terreinen. De reis van den heer Hans Martin langs de terreinen, heeft belangrijke resultaten opgeleverd. De Hongaarsche regeeirng, die steeds be zwaren maakte, heeft een veel tegemoet komender houding aangenomen voor het over vliegen van het Hongaarsche grondgebied. In Syrië is bereikt, dat niet meer de uiterst- gevaarlijke woestijnroute over Damascus be hoeft gevolgd te worden, maar de z.g. Rivier route, welke veiliger Is door de grooiere bevolkingsdichtheid. Er zijn meer noodlandingsterreinen aange legd, b.v. tusschen Alleppo en Bagdad. Maar de weg tusschen Stamboel en Aleppo is nog zeer maagdelijk. Daarentegen is het stuk tus schen Bagdad en Calcutta in grondorganisatie verbeterd, 't Moeilijkst echter is de weg tus schen Calcutta en Medan, waar tot dusver het luchtverkeer alleen door de K. L. M. werd gevoerd. Ook hier hoopt de heer Piesman dat door onderhandelingen met de Britsch- Indische regeering verbetering te bereiken valt. In Medan verrezen een groote vliegtuig- loods en een modern stationsgebouw; tusschen Medan en Palembang is een aantal nood landingsterreinen aangelegd. De Koninklijke Nederlandsch-Indlsche Luchtvaart Maatschappij (K.N.I.L.M.) zal dan ook een wekelijkschen dienst BataviaMedan openen. Evenals op de vorige vluchten wordt ook ditmaal met buitenlandsche luchtvaartmaat schappijen met name de Air Union, Lignes d'Orient, samengewerkt. Zij vliegen echter thans belangrijke tra jecten zelf. Verwacht wordt, dat in 1932 de Imperial Airways haar lijn van Londen tot Singapore zal doortrekken; daar het traject Londen Calcutta wekelijks bevlogen wordt, zal deze verlenging weinig moeilijkheden opleveren. Passage nog niet aangemoedigd. Tot op heden ontving de K.L.M. reeds verschillende aanvragen voor passage per vliegtuig naar en van Indië. Met het oog op het feit, dat de organisatie langs de route aangemoedigd. Wanneer echter over grootere thans nog in een ontwikkelingsstadium ver keert, worden dergelijke passages nog niet vliegtuigen, zooals de F IX of de F XII kan beschikt worden, zal de gelegenheid tot het medenemen van passagiers grooter kunnen zijn. De heer Piesman deed tenslotte in de pers conferentie nog de zeer belangrijke mede- deeling, dat van zijn kant alles wordt in het werkgesteld om door een luchtverbinding van Koepang op Timor naar Port Darwin, aan sluiting te verkrijgen tusschen het groote luchtverkeer in Europa en Azië en het zeer ontwikkelde verkeer op Australië. Slechts 900 K.M. behoeven nog overbrugd te worden. KRONIEK DER MOLENS De aan de Voorsterbeek te Voorst gelegen watermolen, staat op het punt te verdwijnen, meldt de NR.C. Mede in verband met den aanleg van een nieuwe stuw in de beek door den Voorsterbeek-polder, zijn de schep raderen van den molen reeds verwijderd. Alderamin 20 v. Marseille, Japan n, Rotterdam Chr. Huygens 20 te Belawan Deli. Batavia naar Amsterdam Olvristiaan Huygens 22 v. Sabang, Batavia naar Amsterdam Delfland p. 21 Vlissingen. A'dam l.v. Antwer pen n, Santc* Drechteriand 20 v. Santos, Amsterdam naar B. Aires Eemlamd 22 te Amsterdam v. Buenos Aires Grijpskerk 22 v. Rotterdam na Walvischbaai. Gaos ter land 20 v. Cape Coast n. Freetown, W. Afrika n. Amsterdam Gelria 20 v. Rio Janeiro, Buenos Aires naar Amsterdam Insuiinde p. 22 9 u. Sagres, Batavia n. R'dam Klipfontein 20 Kaapstad tv Mosselbaai Kennemerland 21 15 u- v, Bahia. Amsterdam n- Buenos Aires Kot a Gede 22 te Soersbaja v. Rotterdam Maasland 22 te Hamburg v. Adam Meliskerk 19 v. Kilindini en Mombasa, Beira n. Rotterdam Noorderdijk 20 v. Boston n Philadelphia Nieuw Zeeland 20 v. Sydney n. Singapore Orania 21 te en v. Leixoes Amsterdam n. B.-Aires Poel au Laut 21 v. Port Said, Batavia n. A'dam Prins der Nederlanden 21 v. Port Said, Batavia n. Amsterdam Poel au Roebia 22 te Sabang. Amsterdam naar Batavia Poelau Tello 22 te Londen v. A'dam RUperkerk p. 21 Oucssant n. Antwerpen, Beira n. Rotterdam Singkep 22 v. Port Said. Batavia n. N.-Yo^c Stuyvesant 19 v. Barbados n. Trinidad Singkep 20 te Suez. Batavia n. New York Saturnus 21 v. Las Palmas n. Dakar. Amsterdam n. w.-Afrika Sa'.eier 20 te Savannah. New York n Java Tubantla 22 te Genua, Amsterdam n. Batavia Triton p. 2~l Dungeness, A'dam n. Gratenula Texel 22 te Antwerpen v. Hamburg Venezuela 21 12 u- 43 nv 30 mül Z. Oost vaa Niton, Amsterdam n. Barbados IJstTOom 21 v. Hamburg n. A'dam WOENSDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (Uitsl. V.AR.A.-Ultzending). 8.00 Gramofoonpl. 10-00 Morgenwijding (VP.R.O.). 10.15 Voordracht door Nellie Soeters. 10.30 Zlekenuurtje. 11.30 Gramofoon- platen. 12.00 Politieber. 12.15 Concert. VARA- Septet. 2.15 Toespraak voor de vrouwen. 3 00 „Maak-het-zelf-les. 4.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 4.30 Kindervertellingen. 5.1b Orgelspel door Joh. Jong. Accordeonmuziek van Eugène Ramond. 7.00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7,45 Politieber. 8.00 Uitz. uit Heerenveen. Het VARA-Orkest. Toespraak van den VARA-Voorzitter. 9.30 „De Brigade- Telefoon". Luisterspel van E. Johannsen. Op te voeren door het „Groot Volkstooneel" 10 30 Vervolg uitz. uit Heerenveen. 11.00 Persber. 11.15 GramofoonpL HUIZEN, Tot 6 uur 298 M. Daarna 1071 M. Uitsl. NCRV-Ultzendlng. 8.15 Concert-, 10.30 Ziekendienst, 11-00 Gra mofoonpl. 11.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.30 Concert. Mevr. v. Raven- zwaay-Mollenkamp (zang), H.H. H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr., (cello). Mevr. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.00 2.45 Concert. Mevr. de Knegt-ter Haar (sopraan). Louis de Ruyter (viool), Mej. Rle Beute (piano). 2.45 Lezen van Chr. Lectuur. 3.15 Vervolg concert. 4.15 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Chr. Liederen-uurtje. 6.30 Koersen. 7.00 W. J. v. Schelven: „Wanneer levert pluimvee voor deel op?" 7.30 Arie Pilon: „De zingende ziel van Vlaanderland". 8.00 Dr. G. K. Schoep: „Een roemrijke bladzijde uit de ontwikkeling der chirurgie". Concert door de Stafmuziek van het 6e Regt. Infanterie Dubbelmannen- kwartet „Orpheus". 10.20 Persber. 10.30 Gra mofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M- 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Con cert. B. Pett Fraser (sopraan), V. Harding vbariton). 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Con cert. Paul Molchanoff en het Balalaika Orkest. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nleuwrber. 7.00 Koorzang. 7.20 Lezing 7.45 Lezing. 8.05 Piano recital door A. Templeton. 8.20 Concert. Orkest., K- Winter (sopraan), G. Walker (fluit), S. Robertson (bariton), E. Bartlett en R. Robertson (piano-duetten). 10.00 Nieuws- ber. 10.15 Lezing. 10-30 Beursber. 10.40 Con cert. Sextet. L. Marshall (alt). 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M- 12 50 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Or kestconcert en bas. 5.50 Trio-concert. 8-35 Koor- en orkestconcert. Toespraken. 9.50 „Kindtaufe", van Hans Miiller-Schlosser, Daarna tot 12-20: Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 1.05 Orkestconcert. 3 50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert en zang. 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Concert. Orkest en zangeres. ZEESEN 1635 M. 6.20 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 9.20 Lezin gen. 12.20 Gramofoonpl. 1.15 Berichten. 2-20 Gramofoonpl. 2.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.50 „Vonder Tragodie bis zur Revue". Vroolijk spel met muziek van E. E. Schwabach. 9.50 „Da capo". Okestconcert. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Een dagelu'ksche Kindervertelling. „Ik was op ccn dag in den tuin van het kasteel mijns vaders bezig met het voeren van mijn duiven, toen ik een oude vrouw- zag naderen- Ze was armoedig gekleed en scheen zoo onschul dig, dat ik heclcmaal niet bang voor haar was. Zij kwam op me tce en vroeg me om wat geld. „Zc begon eerst met zoete broodjes te bakken." „Ik zcide haar," zoo vertelde het prinsesje, „dat ik geen geld bij me had, maar dat ik ccn andere keer, als zc weer kwam, zou zorgen, dat zc wat kreeg." „De vrouw keek me zoo brutaal aan, dat ik bang werd. Ze keek mc zoo woest aan, dat het me was alsof ik op een adder had getrapt"

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7